Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) galocza válasza Edge2 (#1) üzenetére


galocza
aktív tag

általánosban 2 tesitanárunk volt, egyívásúak: két rohadt mocsok szadista inkvizítor.
...gondoltuk akkor.
csak később jöttem rá (s remélem a többi is, aki annak idején velem együtt sipákolt), hogy az ifjúság az ő kezük közül erősebben, ügyesebben, formásabban jött ki.
kis iskola, mégis az atletika csapat tagjai rendre megverték városi versenyen a sportiskolát (én meg lefutottam őket a kajáldáig 8)).
még akik kerekebbek maradtak az ő alakítő kezeik után is elgondolkodhattak (volna), hogy ok, szenvedtem, de ha ők nincsenek, még több háj s még kevesebb izom...
a középiskolás már inkább népszerű akart lenni mintsem szadi, meg is lett az eredménye: tesiórán lógtunk ha tudtunk, mozgás annyi volt, amennyi muszáj volt. ha meg helyettesítőnek kaptunk egy izzasztóbb tanárt, nem tudtuk, hova köpjük a tüdőnket.
én alapból tohonya vagyok, mondhatjuk kis eufemizmussal, inkább szellemi mintsem fizikai beállítottságú, de a testnevelés fontosságát elismerem, sőt propagálom: ez volt az, ahol a magamfajta lustaságot is meg lehet mozgatni, izzasztani. nem vált káromra, sőt megköszönhetem.
mint ahogy az összes többi hasonszőrű is, ha van esze.

(#52) Wa2x_ válasza Blindmouse (#50) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszönöm véleményed, részben osztom, de engem nem minősíts ("Véleményem szerint ez egy mesterségesen, egy harmadrangú focista által felfújt hülyeség hogy naponta mozogni kell."), mert ehhez semmi jogod, nem ismersz. Az, hogy neked ez a szubjektív véleményed azt elfogadom, de az olyan hangnemet üssön meg, ami nem sértő! Sok szar van ebben az országban az tény, ez nem az én bajom. Az egyetemen szabad döntése van mindenkinek arról, hogy mozog-e vagy sem, ne keverj ide nem létező tényeket.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#53) Wa2x_ válasza galocza (#51) üzenetére


Wa2x_
veterán

:R köszönöm, ez végre egy olyan hozzáállás, amit én is követek és vallok, tanártól függetlenül.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#54) Freiherr válasza Wa2x_ (#52) üzenetére


Freiherr
őstag

Szerintem a nagyvezírre gondolt,Orsós vagy kicsoda. :DDD

XXX

(#55) HuMarc


HuMarc
addikt

Komolyan, szólhattál volna, hogy kitették :(

(#56) Tikakukac válasza Wa2x_ (#52) üzenetére


Tikakukac
titán

Aki nem tud úszni 2013-ban az elég szégyen

Te is minősítesz embereket látatlanban, szóval óvatosan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57) Blindmouse válasza Wa2x_ (#52) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ó eszedbe se jusson, hogy téged akarjalak minősíteni! Amikor még Mo.-on voltam, folyton ment a közmédiában, hogy heti 3x1 óra, meg hogy napi testnevelés, így lett ez egyáltalán téma. A harmadrangú focista, meg valami fontos ember úgy emlékszem, hogy minden nap a Kossuth rádió reggeli felvételein szerepel, meg ilyen fonos döntéseket hoz meg öltönyben egy csomó másik fontos emberrel összeülve, valami elnökféle lehet. De hát itt ilyenekről nem beszélünk.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#59) Wa2x_ válasza Blindmouse (#57) üzenetére


Wa2x_
veterán

Akkor elnézésed kérem. :)

(#56) Tikakukac: Nem konkrétan, de meglehet, úgy gondolom ennek van alapja. Az ember alapvető mozgása, ugyan úgy, mint a járás, futás. Ma már szinte minden iskolában oktatják alsóban szerencsére és ez így is van jól.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#60) csako


csako
veterán

Hát mi nem lennénk jó barátok :D Se úszni nem tudok, se kötelet mászni nem bírtam, mikor kellett volna... Már kezdetektől fogva gyenge és béna voltam a tesi órákhoz, 2-es, 3-as jegyekkel evickéltem át, mert azért odaálltam, hogy én csinálok valamit, csak az ritkán hasonlított igazán arra, amit a tanár elvárt :D
Labdajátékokból átlagos voltam azt hiszem, persze többször volt, hogy bénáztam, de volt, hogy mutattam olyan mozdulatot, amit senki nem csinált volna utánam és tudatos volt a részemről :D
A tanárok sztem jók voltak, változatosak voltak az órák, csak én vagyok ilyen "letojom a mozgást" típus, sosem érdekelt, mert annyira jó tényleg nem vagyok semmi ilyesmiben se, hogy motiváljon és igazán élvezzem a dolgot. :)
A lényeg, hogy a tesi csak egy kötelező tantárgy volt nekem, ami még le is fárasztott és emiatt még bosszúsabban ültem be a következő órára... :D Szerencsére azért legtöbbször az utolsó óra volt a tesi :)
Mellesleg a testtömegindexem az alsó határ alatt van valamennyivel...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#61) Edge2 válasza Blindmouse (#50) üzenetére


Edge2
csendes tag

Emberek jönnek ki a középiskolából úgy hogy fogalmuk sincs mit jelent a liberalizmus, szocializmus, konzervatizmus, nacionalizmus szó akik szavazni mennek

Sajnos ezekről nem szabad nagyon beszélni...

(#62) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Azért a nyugvót leemeltem, mind a kettőt, igaz káromkodva. :DD

(#63) pető bá'


pető bá'
őstag

jó volt olvasni a cikket, valahol egyet is értettem vele, meg a hozzászólások egy részével is - a téma mindenképp érdekes..

mindig is szerettem a csapatsportokat, jellemzően foci volt a nagy kedvenc. haverokkal (kisiskolásként) rengeteget játszottunk. nem vagyok egy sportember-alkat, mindig is volt(van is) túlsúlyom - ha elfáradtam, akkor én voltam a kapus -> futni utálok :) . viszont kitartás és akaraterő szorult belém, néha úgy éreztem, hogy sokkal több, mint a társaimba.. a foci hobbi szinten, idő elütésére ment, semmi versenyszerű. néha tesiórán kitalálta a tanárnő, hogy akkor kosarazzunk - senki sem volt képzett, de mindenki próbálkozott. nem én voltam a legjobb, de van érzékem a labdajátékokhoz.

később a suli sikereket ért el kézilabdában, elkezdték azt nyomatni. tesi órákra is benyomult ez a sport. voltak páran, akik már évekkel előtte is jártak edzésre - voltak kiemelten képzettek. mivel itt még többet kell(ene) futni, még gyorsabban, így maradtam a kapuban. viszont a tanárnő (aki az edző is volt) felfigyelt a teljesítményemre, gondolom látta az akaratot, a reflexet, a készséget.. mindig a "képzettebb" csapat ellen védtem, egész jó hatásfokkal. elhívott edzésre. 2 év alatt én lettem az elsőszámú kapus, megyei első helyet értünk el - az iskola körülményeihez képest ez hihetetlen teljesítmény volt, csodás meccseket játszottunk (6 perc alatt 5 gólos hátrányból fordítottunk.. ). megvolt a csapat. aztán megszűnt.

új iskola, új társaság - és a kézilabda 1 év alatt megdöglött. az edzésekre én jártam egyedül rendszeresen, marha jó kondiban voltam ezidőtájt, jól is védtem - volna, de a védelem egy nagy 0 volt. az edző feladta az erőlködést.

azóta nem sportolok rendszeresen. néha kevés ping-pong, mert szeretem.
tesi órákra a röplabda lett a menő, mert ott még annyit sem kell futni.. (azért a kitartás-akaraterőhöz: röpiben is, minden egyes rohadt-elszúrt, lehetetlen labdáért repülök. hátha. lila a könyököm, bazi nagyokat esem, de rajtam nem múlik. és néha elérem..)
a szertornát, atlétikát nem szeretem. megcsinálom, ahogy bírom, de nem szeretem.

mindig vannak, akik nem olyan ügyesek labdajátékokban, de nálunk sosem volt nagy cikizés, hogy mekkora bal.asz vagy, meg ilyenek. tudtuk, hogy ő megpróbálja, ennyi telik tőle.
a tanárok meg általában a diák képességeihez mérten osztályoztak.

nyáron hajnalonként biciklizni jártam, 30-40 km-es "túrák", mielőtt nagyon meleg lenne hazaérek.. :) idén nyárra is ezt tervezem + itthon némi erőnléti edzés, esetleg a nagy ellenségem, a futás is belefér.. bennem van akarat.. :)

"... and I hope you have a great day!"

(#64) kbence97


kbence97
csendes tag

Kedves Wa2x_ !
Teljes mértékben egyetértek a cikkben hangoztatott véleményeddel.
Én személy szerint egy német-kéttannyelvű gimnázium 10.osztályos tanulója vagyok, így hetente 2 testnevelés óránk van. Úgy gondolom ez nagyon kevés. Az osztályomban (33 fő) 1, max. 2 kivétellel mindenki utálja ezeket az órákat, annak ellenére, hogy a tanárunk (középkorú, motivált) kifejezetten változatos és "nehéz" órákat tart, szóval nem az a "kidobós van minden órán" fajta :) . Az idei és az elmúlt tanévben is negyed 'szezonokon' át foglalkoztunk egy ~anyagrésszel~ (kosárlabda, kézilabda, talajtorna, konditermi erősítés).
Ami számomra furcsa, hogy akár túlsúlyos, akár jó testalkatú egyénről van szó, nem szeretnek az órákon aktívan résztvenni, örülnek, ha vége az óráknak. Azt még megértem, hogy adott helyzetben egy túlsúlyos gyereknek nincs sikerélménye, akár ki is cikizik (bár ez nálunk pont nem jellemző), de egy normál kondiban lévő, jó képességű gyereknél számomra érthetetlen, hogy miért jelent ekkora problémát ez az -alig- 45 perces kis mozgás. Jómagam vékonyabb testalkatú vagyok, de viszonylag jó kondiban tartom magam, mivel szabadidőmben is legalább heti 3 órát (tesi órán kívül) sportolok/edzek. Én kifejezetten várni szoktam a testnevelés órákat, mivel egyfajta felüdülést jelent a hosszú, "padon tespedő" órák után.
Örülnék, ha a legtöbb évfolyamon bevezetnék a heti 5 órát (tudom nehezen finanszírozható/megvalósítható), mert hogyha nem is kedvelnék meg jobban a tesi órákat, talán meglenne az a minimális mozgás, hogy ne kanyarodjon be a fiatalok gerince C betűbe.

Egyébként gratulálok a cikkhez, megfogott nagyon, és rám nem jellemző módon, hosszabban ki is fejtettem a véleményemet. :)) :K

(#65) Wa2x_ válasza csako (#60) üzenetére


Wa2x_
veterán

Megértelek, nem vagyunk egyformák szerencsére (pozitív értelemben), nem mindenkit érdekelhet a testkultúra.

Nekem ezzel a cikkel, nem volt célom az, hogy bárkivel is megszerettessem a testnevelést vagy az úszást, vagy a kötélmászást stb. A cél az volt, hogy ismertessem a helyzetet, kicsit értékeljük át a dolgokat és legyünk nyitottabbak rá. Talán a jövőben megreformálódik ez is az új tanárgenerációval. Reméljük. Belátom ez egy ilyen oldalon nem épp központi téma, de megpróbáltam, talán senki nem lett kevesebb tőle. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#66) Wa2x_ válasza pető bá' (#63) üzenetére


Wa2x_
veterán

Öröm volt olvasni rólad! :R Becsülendő és elismerésre méltó ahova eljutottál, persze adottságaid révén is, de a kitartás és az akarás az, ami fontos és neked ez is megvolt. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#67) Steve1207


Steve1207
veterán

Jó ilyesmiről is olvasni itt, köszi a cikket. Legalább más nézőpontjából is láthatjuk a dolgokat :)

Nem mindent lehet visszavezetni arra, hogy lusta és nem mozog, én pl csont sovány voltam és egy műtét után kezdtem el baromira hízni. Innentől kezdve a kis kölyök hátrányban érzi magát és sok esetben kigúnyolva is. Úgy elmegy a kedve az egésztől, hogy ihajj.
Részemről nem szerettem a tesit, de nem is gyűlöltem. Sőt, középiskolában már kezdtem megkedvelni, nekem pl adott annyit, hogy elkezdtem fogyni.

Valami változtatást kell eszközölni a testnevelés órákban az tény, azért kellene, hogy járjanak a diákok, mert élvezik és úgy rohangálnak meg űzik AZT a sportot, amit szeretnek, nem pedig azt, amit kiosztanak és meggyűlöltetik velük az egészet.

Ezektől eltekintve az itthoni életszínvonallal kellene elkezdeni az egészet, méghozzá az EGÉSZSÉGES és RENDSZERES étkezéssel! Utána talán még fittebbek is lennénk és nem lenne gyötrelem se kicsi korban, se normál felnőtt korban a mozgás.

(Én pl, hogy tudjam fizetni a lakbérem és mindenem a melóból annyit jelent, hogy havi szinten összesen kb 10e, max 15e-em marad kajára, pedig csak a kötelező dolgokat fizetem, szórakozni se járok. Ebből nem lehet egészségesen élni, innentől meg húzod és halasztod a sportot, ha gondolkodsz ilyenben. Vagy már alapból erőd nincs ehhez is.
Bele se mernék gondolni, hogy mi van ott, ahol nem csak magad, hanem gyerekek is vannak már a családban...)

Ja és nem tudok úszni se :D

.

(#68) Wa2x_ válasza kbence97 (#64) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ez a hozzáállás, "belőled" kellene több a fiatalságnak. :K Köszönöm, hogy leírtad a véleményed, remélem az előtted szólókhoz is eljut majd ez, mindenképp példamutató.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#69) Blindmouse válasza kbence97 (#64) üzenetére


Blindmouse
senior tag

A fiatalok háta a cserére szoruló 0 konfortos székektől lesz C alakú. Elhízni meg a génektől és a Big MAc-től fognak. Én is sportoltam, kosár, de csak azért mert jól esett. A tesi meg a melegágya a klikkek és a cikizés kialakulásának. Azért mert ha nem tudsz focizni vagy kicsit kövérebb vagy, nem tudod a tigrisbukfencet vagy esetleg szemüveg nélkül azt se látod mi van hol, akkor ciki vagy. Ha viszont atom buta az nem gáz, mert azért nem szabad bántani a másikat.

Wa2x_: mi is csak leírjuk a véleményünket, elvégre erre van a fórum :)

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#70) Wa2x_ válasza Blindmouse (#69) üzenetére


Wa2x_
veterán

Persze, nincs is ezzel semmi baj, sőt ezt szerettem volna ezzel az egésszel. Ebből én is tanulok. :K

(#67) Steve1207: nyilván egészséges nem a tesiórától lesz valaki, de ahogy írtad (nem szó szerint), "valamire" jó, neked épp még fogynod is sikerült. :)

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#71) kbence97 válasza Wa2x_ (#68) üzenetére


kbence97
csendes tag

Köszönöm a megtiszteltetést. Szerintem alapjában véve, legbelül nem utálja ennyire mindenki a tesi órákat, csak ha esetleg már annyi mozgás van, hogy leizzad az ember, és utána úgy kell lenni a nap hátralévő részében, nem szívlelik, viszont ahhoz meg ugyebár lusták sokan (nem mindenki, tényleg nagy tisztelet a kivételnek), hogy a drága szabadidejükből a sportolásra áldozzanak. Ezt pedig csakis a számítógép használat korlátozásával lehetne megváltoztatni. :(

(#69) Blindmouse: nem minden sporttól fog lefogyni az ember, a sportnak nem is alapvetően ez a célja, hanem, hogy (szerintem), meglegyen az igény a mozgásra. A kicikizés szerintem nagyon idióta dolog, nálunk mikor korlátoztunk, egy kövérebb srác, mit is mondjak, elég viccesen tudott felmászni szegény a rúdra, a legtöbben elkezdtek nevetni, aminek semmi értelmét nem látom. Ha esetleg nem röhögnék ki, még lehet, hogy jobban akarná, mert igénye lenne a sikerre, így azonban inkább lemászik és meg sem próbál felmenni -szerintem- .

[ Szerkesztve ]

(#72) Wa2x_ válasza kbence97 (#71) üzenetére


Wa2x_
veterán

Az egy nagy probléma és a mindennapos tesivel még inkább az lett, hogy óra után zuhanyozzunk. Nincs idő, nincs lehetőség. Ez bizony baj és lehet, hogy nem is túl kényelmes mindenki számára, de ez is csak a "magyar", ill. a nem sportoló felfogás. Európa más országaiban, sportolóknak nem szégyen lezuhanyozni bármilyen komolyabb mozgás után.

Azt is elismerem, hogy nincs idő ebben a rohanó világban a sportra, mozgásra minden nap. De aki akarja, talál rá megfelelő alkalmat legalább egyszer egy héten.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#73) kbence97 válasza Wa2x_ (#72) üzenetére


kbence97
csendes tag

Igen, az időhiány nagy probléma. Általában tesiről óra 47-re érünk ki, és óra 55-kor már el kéne indulni kifelé az öltözőből. Ennyi idő alatt nem tud lezuhanyozni 18-20 ember három zuhanyzóban. Legalábbis elég macerás lenne.

Egy héten egyszer pedig, tuti, hogy mindenki tudna szorítani időt valamilyen mozgásra.

[ Szerkesztve ]

(#74) Xaels


Xaels
félisten

Érdekes írás.Van benne sok igazság is.

Magam részéről mindig szerettem sportolni. Általánosban 4 évig birkóztam, de a versenyek ott nem motiváltak. Úsztam mellette, heti 2*2 alkalom kötelező is volt a sulinkban és annak idején kerületi versenyen 3. helyet is sikerült elérnem annak ellenére, hogy nagyon kicsi gyerek voltam. Na nem betegesen, de látványosan kisebb voltam mindig mint a korombeliek. A középsulit 152cm-el kezdtem meg, majdnem mindenkinél legalább egy fejjel alacsonyabban az évfolyamban(éppen csak felértem a kézilabda kapu felső kapufáját). Na de kanyarodjunk vissza az általános iskolához és a tesi órákhoz. A saját emlékeim alapján gyűlöltem a tesi órát. Mindig olyat vártak el tőlem amiben hátránnyal indultam és a jegyeim is szarok voltak. Gyűrű: csak felugrásból értem el, mindenki más legalább lábujjhegyről felért odáig. Magasugrás, rövidtávfutás, hosszútávfutás, zsámolyugrás. Emellett ha volt valami sportesemény és jelentkeztem mindig csak a kispadon ültem, szinte soha nem kaptam lehetőséget. Az iskolás idők végére teljesen el is vesztettem a motivációt a testneveléssel kapcsolatban.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#75) Wa2x_ válasza Xaels (#74) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszi!

Az alacsony termetűeknek a szertorna javasolt (emellett foci, kosárban irányító), nem ment? Pedig jó előképzettséged volt ezek szerint, torna, birkózás. A gyűrűt nem érted el, ez miért ciki? :U Élsportolókat is sokszor úgy teszik fel, ez normális.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#76) Xaels válasza Wa2x_ (#75) üzenetére


Xaels
félisten

Nem ciki csak amíg mások tudtak némi lendülettel indítani addig nekem teljes erőből kellett magam felküzdenem. A "torna" az iskolai kötelező volt. Fociban mindig a kapuba dugtak be. Persze nem adtak esélyt, középsuliban megmutattam a "nagyoknak" meg aztán céges focin.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#77) Steve1207 válasza Wa2x_ (#70) üzenetére


Steve1207
veterán

Na igen, ezért is, nem mondom, hogy jó, de nem is bánom egy cseppet sem. Ha nem lesz változás más irányba, hanem pl megszűnne akkor még nagyobb baj lenne. Úgyhogy aki szenvedésnek éli meg, az is csinálja csak bátran.
Az egyetemi kötelezőt viszont hülyeségnek tartom. Pont, hogy akkorra már lesz eszed és elmész sportolni, ha akarsz. Ha nem akkor így jártál. Inkább már az általános iskolát kellene úgy kezdeni, hogy "mit szeretnétek" nem azt, hogy "ez lesz, stb". Középsuliban pedig ez alapján már érdeklődnél az egész iránt. Mint ahogy fentebb írták, hogy személyenként kellene a jó irányt megtalálni és nem későn döbbennénk rá, hogy miben is vagyunk jók, mit is szeretnénk sport terén.

Visszatérve, nekünk volt, hogy délben tesi és még utána 5 óra gyakorlat a suliban. A körülmények nem voltak megfelelők se a tusoláshoz, se az órához. Azért így belegondolva idő se lett volna közte, hogy tus, átöltözz és átérj következő órára időben... A másik véglet amikor reggel volt és úgy üld végig az egész napot :D

[ Szerkesztve ]

.

(#78) Wa2x_ válasza Steve1207 (#77) üzenetére


Wa2x_
veterán

Hát igen, megint ész nélkül mentek bele a törvényhozók valamibe, amit át sem gondoltak rendesen.

Such is life. :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#79) pető bá' válasza Xaels (#74) üzenetére


pető bá'
őstag

gyűrű: mindig a legmagasabbhoz állították be a gyűrűt -> 196 centis a srác.. a többiek a szivacson levő zsámolyról ugrottak (!) fel, és így is csak sokadjára érték el.. ezt sosem fogom megérteni, mi a rákért nem lehetett mindenkihez beállítani..? ezt egyébként 1-2 kivétellel mindenki utálta - nem volt meg a megfelelő kondi, semmit nem tudtunk alkotni..

"... and I hope you have a great day!"

(#80) bambano válasza Wa2x_ (#12) üzenetére


bambano
titán

"elég szégyen az, ha egy egészséges fiatal 16-18 évesen nem bírja el magát és nem tud felmászni a kötélre, alapgyakorlat. A gond az, hogy itt tartunk, hogy még lábbal sem tudnak felmenni a mai fiatalok, nemhogy függeszkedve...": te valahol irtózatosan el vagy tévedve, az iskola nem kommandósképző, hanem iskola.

az pedig, hogy ki hogy vigyáz az egészségére, mindenkinek a magánügye. ebbe erőszakkal beleavatkozni felesleges és téves felfogás.

nekem anno egy gestapo kiképzőtiszt stílusú tesitanárom volt, aki minden marhaságért megvert. akkor eltűrtem, ma már ha ugyanezt csinálta volna a gyerekemmel, lehet, nem maradtam volna szalonképes.

szerintem óvd az ifjúság egészségét, menj a mobiliparba. ott mindig szívesen látják a szakértelemmel nem rendelkező, ámde nagy erőkkel könyökölni képes yuppie-kat.

szerk: és nem, nem szégyen, ha valaki 12 évesen nem tud úszni.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#81) Wa2x_ válasza bambano (#80) üzenetére


Wa2x_
veterán

Semmi erőszak nincs ebben, ez puszta alaptanterv és alapgyakorlat a testnevelésben is. 20-30 éve mindenki felmászott a kötélen (érdekes), sajnos ma itt tartunk, hogy szinte alig-alig valaki. Az, hogy neked olyan tanárod volt amilyen, én arról nem tehetek, a szüleidnek kellett volna tenni vmit ez ügyben.

"szerintem óvd az ifjúság egészségét, menj a mobiliparba. ott mindig szívesen látják a szakértelemmel nem rendelkező, ámde nagy erőkkel könyökölni képes yuppie-kat."

Erre a stílusra itt nincs szükség, az ilyenfajta személyeskedés meg büntivel jár. Inkább hozzá sem szóltál volna... mindenki jobban járt volna. :) Maradj a tech világodban, fel ne ébredj! ;)

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#82) bambano válasza Wa2x_ (#32) üzenetére


bambano
titán

"legalábbis a tudományos háttérrel (épp ésszel) rendelkező testnevelő tanárok nem.": én még ilyet nem láttam. egyébként miért vár el a testnevelő tanár bármit is a diákjától, ha pl. ilyen szinten nem tud helyesen írni, mint egyesek?

anno nálunk semmi differenciálás nem volt. általánosban, ha nem futottad meg a szintidőt, megvertek. ez volt a motiváció.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#83) Wa2x_ válasza bambano (#82) üzenetére


Wa2x_
veterán

"ha pl. ilyen szinten nem tud helyesen írni, mint egyesek?"

Kire célzol?

Ez a te magánügyed/bajod, aki nem tesz ellene semmi, mit vár ugye...

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#84) bambano válasza Wa2x_ (#81) üzenetére


bambano
titán

persze persze, maradjon szó nélkül az, hogy te meg ráerőszakolnád a világképedet az összes diákra?

#33: csak szólok, hogy a fizika órán felgyűlt feszkót nem egy kiképzőtiszt stílusú tesitanár fogja levezetni, hacsak úgy nem, hogy a diákok összefognak és jól megverik az illető tanerőt.

(#37) Wa2x_: javaslat... az...

(#52) Wa2x_: van az a mondás, hogy amilyen az adjon isten... ha nem akarod, hogy harmadrangú focistának minősítsenek, ne kezdd azzal, hogy aki nem tud láb nélkül felfüggeszkedni a kötélen meg aki nem tud úszni, az gáz. szögezzük le, hogy a minősítgetést te kezdted, ahhoz képest még igen finoman hozták a tudtodra (nem is ment át, látom).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#85) bambano válasza Wa2x_ (#83) üzenetére


bambano
titán

találgass...
"A napi 40-50 perces sétától fogyni alig, ha fogsz, viszont megmozgatod a tested"
én már sok tévesen írt vesszőt meg rossz központozást láttam, de olyat, hogy egy szót vesszővel elválasztva írjanak, amit rendesen egybe szokás, még nem láttam...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86) Wa2x_ válasza bambano (#84) üzenetére


Wa2x_
veterán

Te nagyon el vagy tévedve, maradj a gép előtt, ott a helyed, ez nem a te világod, ne is akard megérteni. Más rendszerben nőttél fel.

Semmit nem erőszakolok senkire, ez egy blogbejegyzés ember.. :F

Nem a tesitanár így van, ő csak irányítja az órát, hanem a mozgás. Ha fogalmad sincs a biológiáról, inkább ne szólj bele.

Azt a minősítést nem nekem szánta. Hidd el gond is, én vagyok a szakmabeli ezen a téren, szal nem is értem miért szólsz bele és véleményezgetsz tőled fényévekre álló témát/problémát. :W

(#85) bambano: Befejeztem, nálad valami nem oké most már leesett. :)

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#87) 14adam


14adam
addikt

Jelenleg engem is rühell a tesitanárom. Utálok futkározni,gyűrűzni,zsámolyozni.
Most nem szeretném magam fényezni de amikor országos csúcsot döntöttem fekvenyomásba vagy épp erőemelő ob-n dobogós lettem akkor a tanárom egy szóval nem mondta azt,hogy ez igen. Így én is megvonom a vállam amikor mondja,hogy csináljam meg. Gyűrűzzön az aki pl 60kg és 180 magas. Engem ezek hidegen hagynak. Utálom,hogy azt elvárják egy 80-90kg-os gyerektől mint pl a vasággyal összekötözött 50kg-os sráctól. Mindig szóváltásba keveredek ez miatt vele mert ő ezt az elvet vallja.

[ Szerkesztve ]

(#88) bambano válasza Wa2x_ (#86) üzenetére


bambano
titán

ez egy jó hsz, el is teszem, kiváló példát adtál a flame war definíciójára...
te vagy a szakember, mindenki más maradjon csendben, nem mondhatja el a véleményét még akkor sem, ha esetleg az ő bőréről hozol döntést. ez pontos definíció a flame-re.

rotfl.

ha te tényleg szakmabeli vagy, átfogalmazom: tényleg ilyen a szakma, mint amit te itt produkáltál, akkor most már pontosan tudom, miért utáltam én és miért utálja most a fiatalok zöme a testnevelést. nem is kellene sokmindent csinálni, kinyomtatni ezt a topicot, és letenni az illetékesek elé. Gyakorlatilag egy sokmilliós koncepció megalkotását tetted ezzel feleslegessé, ami, szerintem, jó eredmény.

a valódi élet ezzel szemben az, hogy azok nélkül nem dönthetsz, akikről szól a döntés. mert az csak falra hányt borsó lesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#89) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Látom a HSZ-ekben, hogy megy az indokolatlan adok-kapok! :)

Csodálkoztam is, hogy IT-portálon ilyen témájú cikk megjelent, mivel a "felvevőközönség" többsége sem a nagyfokú sport-elkötelezettségről híres valószínűleg. :)

Mivel sok olvasónak már gyereke(i) van(nak), ezért megmutatnám, én hova jártam középiskolába (mivel nagyon szerettem): [Poli].

Itt minden oktatás, egy kicsit "másként" működött, mint a "hagyományos" iskolákban, például a testnevelés is. Nem is testnevelés, hanem 'Testkultúra' óráink voltak. Az első két év alatt az összes fontos sportot blokkokra bontva ismertük, és az alapjaitól kezdve tanultuk meg, osztályozás nem volt, csupán szöveges értékelés. Ennek eredményeképp szinte mindenki talált olyan sportot, amiben jeleskedni tudott. A teljesség igénye nélkül néhány sport: foci, kosár, röpi, kézilabda, tollaslabda, úszás, atlétika (ezen belül külön talaj- és szertorna, ill. kinti atlétika [futás, ugrások, dobások]), önvédelem (!), tánc (!!), testépítés (!!!), és tutira kihagytam még ezt-azt.

Miután az első két évben megtanultuk az alapokat, harmadik-negyedik évben szintén blokkokban lehetett kiválasztani azt a sportot, ami a legközelebb állt a szívünkhöz (minden negyedévben más-más blokkok voltak).

Sok más pozitívuma mellett például emiatt is nagyon szerettem azokat az éveket. A témaindító cikkhez pedig gratulálok! Ha lehet egy személyes tanácsom az elhelyezkedést illetően; amikor én érettségiztem, akkor a közgazdász-képzéseket nyomták orrba-szájba (ennek eredményeként az én korosztályomban rengetegen vagyunk ilyen végzettséggel, és egymást könyöklik ki sorban az emberek). Utánunk jött az IT-generáció; akkor meg az volt a csúcs-szakma (ott sem annyira rózsás a helyzet manapság, köszönhetően a rengeteg outsourcing-olásnak [pl. Indiába]). Na ez a hullám cseng most le, és jön a telekommunikációs/mobilos hullám, ami most még kecsegetető, de - tapasztalataim szerint - 4-5 év múlva mindig más lesz a kép. Ha ilyen eltökélt vagy a testedzést illetően, úgy én a helyedben nem hagynám ennyiben a dolgot. Annak idején bennem is felmerült a sport-közeli tanulmány, de "elcsábultam" a közgazdászság ígéretes jövője által. Ha tanácsolhatom, Te ne ess ebbe a hibába!

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#90) csako válasza 14adam (#87) üzenetére


csako
veterán

Erről ez jutott eszembe :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#91) Edge2 válasza Wa2x_ (#86) üzenetére


Edge2
csendes tag

Te nagyon el vagy tévedve, maradj a gép előtt, ott a helyed, ez nem a te világod, ne is akard megérteni

LOL...

(#92) Wa2x_ válasza Vincent_ (#89) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ez kiváló példa az "így is lehet"-re. Ez alapítványi vagy magániskola? Mert amúgy nem hiszem, hogy meglehetne ezt valósítani egy többségi iskolában az ostoba törvények miatt.

Mindenesetre nagyon jó rendszer. :K Köszönöm a tanácsod!

(#90) csako: ez jó :D sajnos abban a helyzetben igaz is.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#93) prolad


prolad
őstag

Jó cikk lett,érdekes volt olvasni,sok igazság van benne.Komoly bajok vannak a rendszerrel,egyrészt az anyagi támogatás teljes hiánya, másrészt az oktatási rendszer is rátesz egy lapáttal (túl sok jegy kell,ugyanazokkal az unalmas/sablonos feladatokkal).Ugyanakkor a tanulókon is rengeteg múlik,egy példa:1-8.osztályig kb nem érdekelt az egész tesi téma,lógtam ahol lehet,meg is látszott az eredményeken.Aztán amikor a gimit kezdtem akkor szép lassan kezdtem rájönni,hogy ebből még bajom lehet...Mostanra komolyan csinálom és a különbség érezhető (bár a futást azt még mindig rühellem,inkább egy 20-50 km-es túra dehát ízlések és pofonok ugye...).
A lényeg,hogy hiába van mindennap tesi,a tnulók nem fognak keményebben dolgozni,mert nem lettek ránevelve,nem értik meg,hogy ez jó.A kicsikkel viszont még lehet mit kezdeni,de az még rengeteg idő...Az átlag gyerek vagy lóg,vagy nem hoz cuccot,vagy betegnek vallja magát (orvosi igazolást kapni ma már nem nagy dolog),sokszor ha beáll,akkor sem csinál semmit,tisztelet a kivételnek.

(#94) Wa2x_ válasza prolad (#93) üzenetére


Wa2x_
veterán

Kicsiknél, alsóban még remekül megy a "munka", odavannak minden mozgásért, igénylik is, sosem fáradnak el. Ők még motiváltak, velük ténylég könnyű együtt mozogni és valóban nagy igazság amit írtál. :K

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#95) Vincent_ válasza Wa2x_ (#92) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Alapítványi iskola volt, de mire összeadtuk a "normál" iskola díjait, amit a befizetés után kaptunk ingyen (tankönyv, kirándulások, múzeum- és egyéb létesítmény-látogatások (ki emlékszik még pl. a CompFair-re a Hungexpo-n? :)), sportesemények 100%-os térítése, stb.-stb.) kb. ugyanannyira jöttünk ki, mint egy "sima" középiskolával. Aki pedig nem engedhette meg magának, az kérhetett szociális segélyt, és mostanában az ösztöndíj-rendszer is beindult, ha jól tudom. De én már régen végeztem. :)

Ja, és emellett az első két évben heti 4 órában tanultunk informatikát; 2 óra gépírás + 2 óra elmélet, amit a mai napig sikerrel használok. :)

Tényleg csak javasolni tudom a sulit, ha valakinek ilyen korú gyermeke iskoláztatásán gondolkodik.

Nálam anno a sportmenedzser-szak képzése merült még anno fel, ha ma kéne döntenem, lehet afelé orientálódnék.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#96) Vincent_ válasza prolad (#93) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Érdekes ez a futás-utálat, amit sokaknál én is megfigyeltem. Pedig könnyen kivédhető: meg kell tanulni futni! Viccnek hangzik, de fontos tudatosítani az egyenletes légzést, ill. a lábak és karok helyes mozgását is. Sokan dobálják magukat, vagy szökellenek, amivel energiát vesztenek és/vagy feleslegesen terhelik az ízületeiket is, és emellé kapkodják a levegőt. De ezt is meg lehet, sőt, minél hamarabb jó megtanulni, és ezzel megelőzhető ez a futás-gyűlölet sokaknál.

Szilárd meggyőződésem, hogy helyes technikával,6-6:30 perc között kilométerekkel (tehát 9-10km/órás sebességgel [~6km/órával sétálnak a sietős emberek] bárki le tud futni 3-4 kilométert. Erre kellene figyelni a tanároknak is, és egyből máshogy élnék meg a diákok is a kötelező futásokat.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#97) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Én világ életemben szerettem a sportokat, így a tesiórákat is. Soha nem értettem azokat az embereket, akiknek ez csak nyűg volt. Persze én se szerettem mindent, például a focit mindig utáltam, kosárlabdáért sem rajongtam, az igazat megvallva inkább az egyéni sportokat kedveltem, nem a csapat sportokat.
A tesitanároknak is valóban nagy szerepük van abban, hogy egy gyerek megszereti a mozgást vagy nem, de a szülők felelőssége sem elhanyagolható. A lényeg a sikerélmény, ha ezt az érzést meg tudják ismertetni egy gyerekkel, akkor biztosan nem lesz többet nyűg a tesióra.
Támogatni kell a gyereket abban a sportban amit választ, nem ráerőltetni sportokat. Ilyenre is sok példát láttam, azért mert egy apa mondjuk focista volt, még nem törvényszerű, hogy a fiának is ezt kell nyomnia ha akarja ha nem. Ha ő inkább evezni akar vagy úszni, akkor csinálja azt, azok sem rosszabb sportok, még ha nem is annyira népszerű, de ez csak egy példa. Azért említettem, mert erre rengeteg példát láttam, hogy gyerekekre ráerőltettek sportokat, amiket igazából nem akart.
Mindenkinek van valamihez tehetsége, azt kell csinálni. Ha sikerélménye lesz benne, megszereti.
Ha a sportot nem kedveli meg egy gyerek, akkor már nagyon kicsi lesz az esélye, hogy később igazán megszereti. Persze ilyenre is akad példa, de nem ez a jellemző.
Felnőttkorban sokan kezdenek el sportolni a megfelelés miatt, nők és férfiak egyaránt, viszont nagyon nem mindegy, hogy valaki azért csinálja mert szereti, vagy azért, mert muszájnak érzi. Akik csak muszájból csinálják, ott az eredmények sem úgy fognak jönni és sokkal több butaságot követnek el, mert nem érdekli őket annyira az egész, hogy alaposan utána járjanak az adott sportnak.
Sportolni jó érzés és egészséges, a megjelenésre gyakorolt hatása csak másodlagos, nem elsődleges, akit csak a külsőségek vezérelnek, soha nem lesz sportember, ez a véleményem, amúgy a cikk tetszett! Az viszont nem, hogy feladod a testnevelő tanári pályát és beállsz a sok, törtető nyakkendő közé!

(#98) Wa2x_ válasza Runner_fxr (#97) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszönöm! Ez még nem biztos, hogy így lesz. A véleményed osztom, a szülő komoly faktora ennek az egésznek. :K

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#99) prolad válasza Vincent_ (#96) üzenetére


prolad
őstag

Nekem nem a technikájával van a bajom (azt már megtanultam,7/7:30 alatt futok 2km-t nekem bőven elég bármire).A gond ott van,hogy vagy a teremben futunk körbe-körbe,vagy az udvaron,de ott is lehet max 200m egy kör.Éppen emiatt unalmasnak találom,egyszerűen nem éri meg az erőfeszítést,inkább csinálok más mozgást.Ha mondjuk elhagynánk a sulit (pl. itt Dunaújvárosban a Duna part,egy-két kisebb erdő,vagy kimennénk a főút mellé/szántóföldre),akkor semmi panaszom nem lenne,de mi a jó abban,ha ugyanazon a kis területen futsz újra és újra?

De igaz amit írsz,átmentem ezen.Az a gond,hogy sokszor a tanárokat sem érdekli,nekem is volt olyan tanárom,akinél ha lefutottad időre akkor jó, ha meg akár csak kifutottál az időből (!!!) akkor lusta disznó.

(#100) bambano válasza Runner_fxr (#97) üzenetére


bambano
titán

"Soha nem értettem azokat az embereket, akiknek ez csak nyűg volt": én meg nem értem azokat az embereket, akiknek a matek csak nyűg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.