Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) leslie_smith válasza Sztbeni (#343) üzenetére


leslie_smith
aktív tag

Dettó! :D
Kedd 1. óra :D
Nem ismerlek? xD

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#352) Wa2x_ válasza HuMarc (#350) üzenetére


Wa2x_
veterán

Persze :K

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#353) HuMarc válasza Wa2x_ (#352) üzenetére


HuMarc
addikt

És nem volt fegyelmezetlen az osztály? Mert akkor hatalmas mákod van :K

(#354) Wa2x_ válasza HuMarc (#353) üzenetére


Wa2x_
veterán

Dehogynem, volt mindenféle, de tudni kell fegyelmezni, meg alkalmazkodni.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#355) Huma válasza Wa2x_ (#354) üzenetére


Huma
addikt

Le köll zúzni a kis sz@rosokat! ;] :D

Amúgy gondolom tanári pályára készülőknek oktatnak némi pszichológiát. Hogy hogyan kell kezelni egyes helyzeteket és bizonyos típusú tanulókat. Általában a legtöbb gyerek hallgat a felnőttre ha az kellőképp határozottan lép fel. Ha meg végképp kezelhetetlen akkor gondolom jönnek az intők, aminek egy idő után lesznek következményei.
Én tuti nem mennék el tanárnak. Nem lenne türelmem egész nap gyerekekkel foglalkozni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#356) nem_tom válasza Huma (#355) üzenetére


nem_tom
őstag

Én találkoztam már olyan tanárral még általánosban, aki nem tudott fegyelmezni. Sőt, nem is egyel.

(#357) HuMarc válasza nem_tom (#356) üzenetére


HuMarc
addikt

Osztályfőnökünk rajztanár, és nagyon nem megy neki a fegyelmezés :U Ma a tanár mellett kb. egy méterre egy osztálytársam olyat káromkodott, hogy ihaj, de a tanár nem tud mit csinálni. Ott előveszed a telefonod és játszol. Nem szól rád, mert nincs értelme.

(#358) Huma válasza HuMarc (#357) üzenetére


Huma
addikt

Akkor az osztályfőnököd nem jó tanár. Nem ártana neki egy kis továbbképzés. És ha utána sem tud rendet tartani akkor nem való tanárnak.
Nekünk anno volt egy töritanárunk aki első évben hagyta elkanászodni a gyerekeket. Hagyta hogy a fejére nőjenek. A következő évben viszont összekapta magát és átment szigorúba. Sikerült visszájára fordítani a folyamatot. Sokkal nehezebb valamit visszafordítani mint megelőzni.
Az ofődnek ki kellene találnia valamit a renitensek ellen. Ha más nem akkor intő. Vagy kihívja felelni az aktuális rendbontót és kikérdezi a posztmodern festményekről, aztán bevág neki egy karót.
Az a baj, hogy pár rendbontó az egész osztályt magával húzza.

(#356) nem_tom:
Én is ismertem párat. Fegyelmet tudni kell tartani. A gyerekek folyamatosan próbálgatják a határaikat. Nem szabad engedni nekik mert elkanászodnak.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#359) HuMarc válasza Huma (#358) üzenetére


HuMarc
addikt

Beírt már több embernek. Semmi hatása :U Igen, egyetértek, szerintem nem alkalmas a tanári pályára. De tanár lett belőle, ez van, ezt kell szeretni.

Ja remélem, egyik tanárom sem olvassa a Logout-ot, mert most házi rendet sértek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#360) greenity válasza Huma (#358) üzenetére


greenity
aktív tag

Intőt kiosztani nem sok értelme van... szerintem, azzal nem érzi meg a gyerek, hogy most hülyeséget csinált.
Édesanyám elmesélte, hogy mikor kezdő kis 19 éves volt, neki nem ment így 25 év távlatából... talán ő az egyik a néhány tanítóból és tanárból aki rendet tud tartani, nem csak a saját osztályában, de a folyosón is. A kezdőknek ez nyilván nehezebb, de bele lehet jönni.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#361) Wa2x_ válasza Huma (#355) üzenetére


Wa2x_
veterán

Persze van mindenféle pszichológiai óránk is. Igazából, nem osztályzattal kell tudni fegyelmet tartani, meg valamilyen szinten ki is kell érdemelni a tiszteletüket. Úgy hiszem, hogy igazából érdekesnek kell, érdekes órákat kell tartani, újdonságokat mutatni és csenddel fegyelmezni. Ez hülyén hangzik, de nagyon hatásos módszer és persze a türelem. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#362) nem_tom válasza Huma (#358) üzenetére


nem_tom
őstag

Ez így van. Volt 6. -ban egy magyartanárom, mondhatni elüldöztük a suliból annyira nem tudott fegyelmezni. Az utolsó két hónapra már nem tanított nálunk. Így utólag azért sajnálom szegényt... de hát én is csak egy gyerek voltam még. Plusz ha nem tud fegyelmezni, akkor tényleg nem való tanárnak. :U

(#361) Wa2x_: Volt olyan tanárom aki egyáltalán nem volt érdekes, de meg nem mertünk nyikkanni az óráján. :D

[ Szerkesztve ]

(#363) Wa2x_ válasza nem_tom (#362) üzenetére


Wa2x_
veterán

Persze, ez a másik véglet. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#364) Crystalheart válasza Wa2x_ (#361) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én versmondó szakkört akartam tartani általános iskolában. Pechemre zömével hatodikosok jelentkeztek, de azt maguk sem tudták, miért. Lehetetlenség volt. :D

(#365) Mici80 válasza commanDOS (#340) üzenetére


Mici80
tag

Ez tényleg igaz amit írtál, de erősen függ egy ilyen óra minősége a tanár hozzáállásától.

Én megjártam már sok sulit, de mindenhol más volt a tapasztalat. Van ahol jobb volt az óra van ahol nem.
Volt olyan tanár aki az órák 80%-ban bent ült a tornatanáriban laptopja előtt és csak félkézzel kihajjított egy focilabdát majd az óra végén betessékelt minket... :))
Persze abban a helyzetben mindenkinek az volt a legjobb, hogy ha nem kellett semmit csinálni. Csajok előszeretettel csámboroktak el olyan helyre ami félreeső, hogy ne kelljen focizniuk.
De floorball is nagy szám volt, mennyit verekedtünk az ütővel... :DD Valahogy az egy ilyen kopó, fogyó eszköz volt, a játék miatt is, aszfaltos focipályán mondjuk nem csodálkozok!

---

(#366) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Kövezzetek meg, de én szeretek tesi óra elején futni 5-10 percet, majd a végén felmászni a kötélre. És igazából minden az agyban dől el. 2-3 éve nem akartam felmászni a kötélen, mondván, mi lesz ha leesek?! Pedig akkor is simán fel tudtam volna menni. Most meg meg is teszem.
A legnagyobb bajom a tesivel, hogy több időbe kerül átöltözni, mint amennyit aktívan tesizünk. (Kis túlzással)
Simán lehetnének 90 perces tesi órák is szerintem, akár közben egy 5 perces szünettel.

(#367) Mici80 válasza PPatrik (#366) üzenetére


Mici80
tag

Az átöltözés időtartama tényleg hosszú folyamat. Főleg nálunk volt, hogy sportot űztünk belőle, hogy mennyi időt tudok elszarni a tesiórából.
Persze agyban dől el. A felfogás is! Ha szar, meg rossz, meg legyen már vége című sztorit meséli be magának valaki az annál rosszabb, mert lassabban teli is az óra neki, meg megy a hiszti... Bónuszként szarul is érzi magát!
A tesiórák számának növelése már így eléggé elburjánzott az óraszámokra vetítve. Bevezették a napi tesiórát, ha még erre ráemelünk és berakunk egy napra kettőt, akkor már az tényleg fárasztó lenne... Főleg, hogy már a mostani 5.-es tanulóknak 6-7 órájuk van (nekem még ekkor csak 4-5 volt egy nap általában, mindegy ennyit változott az idő).

---

(#368) PPatrik válasza Mici80 (#367) üzenetére


PPatrik
aktív tag

De gondolj bele, ha hétfőn, szerdán, pénteken lenne ilyen másfél órás tesi óraszámban majdnem ugyan ott lennénk. Annyi különbséggel, hogy ennyi idő elég ahhoz, hogy egy kis izomlázat összeszedjenek a keményen dolgozók, akik pedig nem dolgoznak elég keményen csinálhatják a sarokban a négyüteműt, vagy a felüléseket. Ne félj, pár óra után már mindenki úgy dolgozna, hogy öröm lenne nézni és mindenki fáradtan, esetleg izomlázzal jönne ki a tesióráról. És így talán átérezné mindenki, hogy milyen kivételes dolog játszani, és a pihenésért meg kell dolgozni, nem az az alap állapot, hogy pihenünk. A mai diákok ezt nem így gondolják. Majd ha fontos lesz tanul valamit. Csak mire fontos lesz, akkora lemaradása lesz, amit behozni képtelenség. És itt cseszik el alsóban a tesi tanárok, mert a diákok ezt nem tanulják meg. És ezt tudom magamról is, hogy ha nem járok suli előtt meg alsóban karatézni, a fegyelmet nem tanultam volna meg és azt, hogy mindig keményen kell dolgozni. De ott mondjuk elég durva bánásmód volt, ha a kezem fél centivel arrébb ment, mehettem 10 kört ilyen ugrálással, aminek a nevére nem emlékszem, de tarkón volt a kéz, és guggolva kellett ugrálni.

[ Szerkesztve ]

(#369) manoarc


manoarc
senior tag

bírom ezeket a "nem érek rá sportolni tessék felfogni" kommenteket ... elszomorító , hogy sokan ezzel takaróznak. úgy látszik sikerült addig mondogatni míg maguk is elhitték és így rendben van a lelkiismeretük.

{。^◕‿◕^。}

(#370) jaris válasza Wa2x_ (#361) üzenetére


jaris
csendes tag

bármely suliba, ahova eddig jártam a tesitanár tartott a legnagyobb fegyelmet, szerintem neki vannak hatásos fegyelmezési eszközei, egy énektanár mit tud csinálni?
a magyartanárunk mostanában azt csinálja h 20 perc után elkezd halkan beszélni. biztos vagyok benne h egy továbbképzésen hallotta, mert ugyanazt mondja állandóan, ahogy tanítanák a pszihologiáját "ha nem maradtok csendben majd én beszéek halkan, mert ugy zavarni fog, ha nem halljátok, amit suttog a tanár, az mindenkit érdekel, mostantól ennél nem beszélek hangosabban" és ezt minden órán elmondja. 5 perc és sokkal hangosabban tartja az órát, mintahogy kezdte :DD

(#371) nem_tom válasza jaris (#370) üzenetére


nem_tom
őstag

Ez nem feltétlen igaz. Bár nekem általánosban kemény tesitanárom volt, a magyar vagy biosz tanáromtól jobban tartottam. :D

(#372) Wa2x_ válasza jaris (#370) üzenetére


Wa2x_
veterán

Fegyelmezési eszközök alatt mit értesz? - kulcscsomó, kréta, zsámoly, toll, méterrúd? :D

A fegyelmezési módszerek minden tanárnál mások, de minden tanár fegyelmezhetne ugyan úgy is. Ebben nem tesz különbséget az, hogy ki milyen tanár, szerintem.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#373) jaris válasza Wa2x_ (#372) üzenetére


jaris
csendes tag

fegyelmezési módszer pl erősítés, vagy nincs játék az órán. egy magyar tanár nem mondhatja h hát gyerekek erősítünk ma 3 verset olvasunk. nagyon nem hatja meg a gyerekeket :DD

(#374) Wa2x_ válasza jaris (#373) üzenetére


Wa2x_
veterán

De ha azt a három verset jövő órára meg kell tanulni, akkor már erősített. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#375) PPatrik válasza Wa2x_ (#374) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Csak, hogy azt csak 3-4 ember fogja megtanulni. Figyelj, én most az osztályunkban a szorgalmasabbak közé tartozom, de az utóbbi időben az értelmetlen dolgokat nem tanulom meg. Van olyan, amikor órán bejelentenek valamit és már akkor tudom, hogy nem fogom megtanulni.
Most pl hétfőre kell tudnom egy verset, igaz még a címére sem emlékszem, most meg fogom tanulni, de ha az átlagom nem lenne ennyire rossz, simán lesz.rnám. Nem éri meg verset tanulni. Annyi idő elmegy vele, amennyit nem ér. Majd utána csak azért is a nehezebbik felét kérdezi a tanár, kapok egy 3-ast, azt ezért tanultam órákat?! Igaz én tudom magamról, hogy dicsérettel jobban lehet ösztönözni mint karókkal. Amikor volt ez az eset, nálam akkor szakadt el a cérna.

(#376) greenity válasza PPatrik (#375) üzenetére


greenity
aktív tag

A verstanulással nem a tested, az agyad edződik. Az, hogy a nehezebb felét kérdezi, az egy másik dolog.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#377) PPatrik válasza greenity (#376) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Kérlek olvasd el, hogy én mire válaszoltam és, hogy akinek válaszoltam az mire válaszolt. Köszi. :W

(#378) Crystalheart válasza PPatrik (#375) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A verstanulás nem haszontalan, javítja a memóriát és ráadásul még valami kultúra is ragad rád. És igazából a vers megértése mellett a versmondás szükséges előfeltétele. :) Tehát nem haszontalan, azaz mindig megéri. Persze csak a jó verseket.

[ Szerkesztve ]

(#379) greenity válasza PPatrik (#377) üzenetére


greenity
aktív tag

Elolvastam, ettől függetlenül tartom a véleményem, Crystalheart-tal értek egyet, a verstanulás nem haszontalan dolog...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#380) PPatrik válasza greenity (#379) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Én pedig jaris-al értek egyet.
Emellett, akkor az előző véleményem kiegészíteném azzal, hogy jobb lenne ha minden második vers megtanulása helyett inkább sportolnánk.

[ Szerkesztve ]

(#381) Crystalheart válasza PPatrik (#380) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mi a francért zárja ki egymást a kettő, vagy miért egymás idejének rovására menne? (Én pl. futás alatt is verset szoktam tanulni régen. :) ) Azon kívül a normális, tiszta és választékos beszédre, amit a verstanulással és a versmondással is - más egyebek mellett - magadra szedhetsz, a későbbiekben igencsak szükséges lesz... vagy legalábbis lenne.

[ Szerkesztve ]

(#382) greenity válasza PPatrik (#380) üzenetére


greenity
aktív tag

Nálunk például nem a tesi tanár tartotta a legnagyobb rendet, hanem az informatika tanár, pedig nem fegyelmez, hanem tisztelik..

Az említett magyartanár pedig valóban valami pedagógia órán hallhatta amit, ettől függetlenül persze rossz. Szerintem nem fegyelmezni kell, hanem kivívni a gyerek tiszteletét, erre viszont csak az képes, aki tényleg pedagógusnak, tanárnak született...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#383) PPatrik válasza Crystalheart (#381) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Azért én nem tanulnék futás közben verset. Hátha szembe jön egy fa(l).
" legalábbis lenne" ha nem más nyelven beszélnék a legtöbbet jövőbeli munkám során.
Egyébként már az első érved is meggyőzött arról, hogy kell a verstanulás, de ettől még mennyi órát belefektetünk, ahhoz amennyit sportolunk (tisztelet a kivételnek).

greenity: Persze az ilyen idősebb tanárok, akik tapasztaltak, feltudják kelteni az érdeklődést, következetesek azoknál rend és fegyelem van.

(#384) Crystalheart válasza PPatrik (#383) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tanulhatsz verset külföldiül, akár magyar verseket is, de külföldi szerzőket is elővehetsz. :) Azzal még nyelvet is tanulsz. Én pl. a Himnuszt és a Szózatot megtanultam angol fordításban, jön majd több is...

(#385) PPatrik válasza Crystalheart (#384) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Na, ez nem is rossz ötlet.

(#386) Mici80 válasza PPatrik (#368) üzenetére


Mici80
tag

Ahhoz, hogy ez érvényesüljön amit írsz kellene a megfelelő tanári ráhatás, fegyelem. Ami sajnos van akinek nem megy. Úgy lenne értelme az egésznek és a nem tornázókat az óra részvételére rábírni, ha a tanár ténylegesen megkövetelné a négyüteműt. Nálunk volt olyan lurkó akit semmi sem érdekelt, egész egyszerűen nem tudott a tanár egy-két embertől semmit megkövetelni, az se érdekelte, hogy ha 1-est kap.
(Szabályozva van, hogy 8. általános osztály mindenkinek el kell végeznie, tehát nem lehet buktatni! Készség tantárgyból meg főleg nem...)
Innetől kezdve veszett fejsze nyele. Persze a középsuli az már más dolog!

A probléma az, hogy semmi nincs rá kényszerítve a fiatalságra. Se katonaság, se -kötelező- önkéntes munka, se semmi. Minimális szinten van valami amit próbálnak, de azért is hisztizik mindenki /fiuk is!/.
Otthon se segít nekik senki, neveltetés egyenlő a nullával.
Halkan jegyzem meg az ilyen emberek java része munkaképtelen trehány ember lesz, mert egyrészt lusta, másrészt meg megy a leszarom stílus. Elkésik, etc...

---

(#387) Mici80 válasza greenity (#382) üzenetére


Mici80
tag

Az, hogy ki tartja a legnagyobb fegyelmet soha nem a testalkattól és a hangerőtől függ, hanem a tanár személyes kisugárzásától... Vannak tipikus áldozattípusok akikbe nálunk még azok is belekötöttek akik másba sohase...

---

(#388) Mici80 válasza Wa2x_ (#372) üzenetére


Mici80
tag

Fegyelmezési eszköz nem biztos, hogy mindig tárgy, bár nálunk volt olyan tanár aki a teli műbőr toltartóját dobálta mindig a rosszakhoz.
De van akinél elég volt az élő szó, mert mindenki tisztelte.
Az ilyen tanároknak mindig volt valami személyes varázsa ami miatt felnéztünk rá, tehát nem olyan volt mint a többi tanár. Valami pluszt adott. :)

---

(#389) greenity válasza Mici80 (#387) üzenetére


greenity
aktív tag

Én is így gondoltam, hogy nem úgy nem tanárnak való, hogy nem magas nagydarab stb. Valahogy érzi a gyerek is, ha ez neki csak kényszer vagy nyűg, vagy egyszerűen nem tud mit csinálni a gyerekekkel, hiába szereti a tantárgyát. Egy pedagógusnak tudnia kell a gyerekekkel bánni.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#390) Mici80 válasza greenity (#389) üzenetére


Mici80
tag

Jól mondod. Az egész ott el van bukva, ha a tanár nem ért a gyerek nyelvén. Van aki alkalmatlan erre a pályára, nincs beleérző képessége, stb... Bár én az ilyet szigorúbban szűrném, az alkalmasságin. Mert ugye van alkalmassági vizsga /elég erősen!/, de aki tanulógép azt engedik tanárnak...

[ Szerkesztve ]

---

(#391) PPatrik válasza Mici80 (#386) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Pontosan ez megy, amit írsz nálunk is. Pedig szerintem buktatni nem kéne, mert mindig van lejjebb iskolában, azt amikor a szülőnek mondják, hogy eltanácsolják a gyereket, kiveri a balhét vagy az iskolában, vagy otthon.
A baj az, hogy aki ilyen, nincs elég ereje az ofőnek elküldeni.
Namost én 8 osztályos gimnáziumba járok, és nálunk az a legfőbb probléma, hogy van aki az elmúlt években lesüllyedt és most már nem ide való. Ez eléggé megnehezíti az egész osztály életét. A baj az, hogy a diákok sokat változnak 4.-8. között, viszont mi meg maradtunk ugyan úgy. Igaz lett volna lehetőségem átmenni mat-fiz tagozatra, de 10 ponttal jobb matek felvételit (50 pontos) írtam mint a legjobb mat-fizes, így nem láttam értelmét. Ez majdnem az osztályátlagunk duplája volt... Ja és arra is emlékszem, hogy majdnem mindenki aki az osztályátlag fölött volt pár ponttal az kitűnően megfeleltet kapott (Nekünk vizsgának számított)...

(#392) Wa2x_ válasza Mici80 (#388) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ez így igaz. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#393) nem_tom válasza Mici80 (#386) üzenetére


nem_tom
őstag

"Szabályozva van, hogy 8. általános osztály mindenkinek el kell végeznie, tehát nem lehet buktatni! Készség tantárgyból meg főleg nem..."

Ez valami új törvény? Amikor én voltam általános iskolás még simán megbuktathattak bármiből. Plusz olyan volt, hogy tankötelezettség, maga a 8 általános elvégzése nem volt kötelező. Csak 18 éves korodig iskolába kellett járnod. Ez idő alatt vagy elvégezted, vagy nem. Ennyit változtak jó pár év alatt a dolgok? Mert én csak annyiról tudok, hogy 16 lett a tankötelezettségi korhatár.

(#394) Mici80 válasza PPatrik (#391) üzenetére


Mici80
tag

OFFolunk, de szerintem belefér! :)

Eltanácsolás mint olyan létezik, de azt egy hosszas papírmunka és macera előzi meg. Sok fajta szankciót szabhat ki a nevelőtestület, lehet például olyat is, hogy 6 hónapra felfüggesztik az iskolából. Magyarul nem járhat be.
A lényeg, hogy lépcsőszerűen épül egymásra a szaktanári figyelmeztető, intő, osztályfőnöki, etc... El kell telnie ahhoz jó pár időnek mire valakit teleszórnak ilyenekkel, hacsak nem fog össze a nevelőtestület.
Ha megvan a szükséges szám ezekből akkor jön a fegyelmi tárgyalás. Itt (hozzáteszem hivatalosan!) feltárják az okokat, gyakorlatilag egy szembesítés az egész. A gyerek ott van az iskolavezetőség előtt és döntenek a sorsáról. Itt van lehetőség arra, hogy áthelyezzék úgynevezett gyűjtő iskolákba...

A tévhit még mindig él, hogy a nyolcosztályos gimi jobb mint ha a gyerek hagyományos módon végzi el a 8. osztályt és utána megy gimibe (a nyolc osztály régen az elemi iskolának a gimi a polgári iskolának felelt meg, 1940-50-es évek előtt). Szerintem nem ez számít. Akar tanulni vagy nem.

Sokan eljutnak a 12. végére és ott vannak szakma és érettségi nélkül mert mondjuk egy-két tantárgyból nem jön össze még a kettes se... Értelmét nem látom de látom, hogy termelődnek olyan emberek akik csak "SM"-ek lesznek világ életükben.

---

(#395) greenity válasza nem_tom (#393) üzenetére


greenity
aktív tag

Lehet buktatni, csak némely embernél nincs értelme, vannak olyan gyerkőcök, akikkel úgy vannak a tanárok, hogy minél előbb kerüljön ki innen... és ebben van logika is meg nem is :F

"Egy mosolynál jobb a több"

(#396) Mici80 válasza nem_tom (#393) üzenetére


Mici80
tag

Amit leírtam az eléggé át van fordítva köznyelvbe. Annyi a lényeg, hogy elég homályosan van megírva a jogszabály. 1-4. osztályig világosan kimondja, hogy nem adhat a tanár elégtelent, semmiből! Az 5-8. osztály az már egy más kategóriába esik ami végül is ugyan abba a kategóriába esik csak burkoltan van beleírva.

A másik visszatartó erő az iskolavezetőség. A tanárok fizetése mindig is a teljesítményen múlott. Teljesen ez sem igaz, mert van egy közalkalmazotti bértábla, de ha egy tanárról sok negatív jut vissza a vezetőséghez azt előbb utóbb megszorongatják! Egyik tanár se merné megtenni, hogy mondjuk ha van egy 35 fős osztály és abból mondjuk 15 idióta azt mind megbuktassa. A nagyon vészesek persze csúsznak de a többi "végigrugdosódik".

A tankötelezettség a következőképpen van. Aki 1996 előtt született annak maradt 18 év, aki ez után annak már csak 16 év.

[ Szerkesztve ]

---

(#397) PPatrik válasza Mici80 (#394) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Szerintem is belefér, egy téma.

Az a baj, hogy sok tanár nem következetes. Nem írja az intőt még 10. alkalommal se. Az egyik osztálytársammal nagy problémák voltak, verekedések, maga viseleti baja is van. 2 év kellett ahhoz, hogy elküldjék pszichológushoz. Kiderült, hogy nem százas. Igazgató helyettes bejött hozzánk, és azt mondta, hogy legyünk vele megértőek, meg ez meg az, de ha nem megy, akkor elküldik. Azóta már elég sok idő eltelt, és még mindig nem küldték el, pedig már volt talán nem egyszer igazgatóhelyettesnél, csak az a baj, hogy nem annál aki annak idején ezt mondta, mert ő már igazgató lett.
De az nagyon nem normális, egyszer láttam amint csakúgy viccből vagy nem tudom miből hátba csapta az apját és az meg még rá se szólt. Én ha apukámat így hátba csapnám, asszem reflexből lepofozna.

(#398) Mici80 válasza PPatrik (#397) üzenetére


Mici80
tag

Ismerős. Nálunk is volt akinek az ügyére 2 évig ígérgették, hogy rendezik. Meg mondták, hogy eltanácsolják. Két fegyelmi tárgyaláson is volt, kapott megrovást meg mit tudom én... Végül velünk végzett.

---

(#399) PPatrik válasza Mici80 (#398) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Na hát nálunk addig sem jutott el az ügy.

(#400) Mici80 válasza PPatrik (#399) üzenetére


Mici80
tag

Persze. Senki sem szeret vele foglalkozni, mert csak a hivatalos mizéria van vele... Meg a hozzáállás is rossz, "Mennyen minél hamarabb át azt jól van!"

---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.