Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ringman válasza bencze (#48) üzenetére


Ringman
nagyúr

Hátha lesz még mechanikus billentyűzetű notebook.

Introducing GT75VR, the First 17’Gaming Laptop with Rapid. Mechanical Keyboard - tavalyi modell

[ Szerkesztve ]

(#52) cintula187


cintula187
addikt

Fogalmam se volt róla, hogy egyáltalán léteznek ilyen alacsony profilú mechanikus billentyűzetek. :R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#53) Synthwave válasza Locutus (#50) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nincs egyeztetett vélemény, csak magán.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#54) Móci válasza Mr.Csizmás (#47) üzenetére


Móci
addikt

Huh, ezt kisfiam imádná, de én is elnyomkodnám naphosszat. :))

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#55) pengwin válasza Locutus (#5) üzenetére


pengwin
addikt

Gondolom nincs még ilyen lapos profilhoz való stabilizátor, amit a nagyobb gombok alá lehetne rakni.
Vagy csak simán nincs belőle elég.

A lapos gombokon pedig nem kéne problémázni, a célközönség döntő többségében úgyis ilyeneket szeretne.
Meg szerintem ezek a kupakok túl laposak a formázáshoz, ha meg magasabbra csinálták volna őket, akkor az alacsony profil értelme kérdőjeleződne meg.

(#3) pelgrim_v1
Ha csak rövidebb nyomásút kell és nem zavar a magas billentyűzet, akkor arra van több fajta megoldás is mindenféle gyártó "speed" kapcsolóinak a formájában.

(#9) fuze
Fehér viágítással vigyázz az ilyen RGB-s csodákon, mert sokszor ki lehet venni az RGB-t a fehér színből. Ha nem is állandőan, de pl. szemmozgásnál simán feltűnhet egyszer csak egy-egy piros-zöld-kék villanás.
Sima fehér vagy bizonyítottan jó minőségű világítással rendelkező billentyűzetekkel talán jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#56) Ringman válasza pengwin (#55) üzenetére


Ringman
nagyúr

a célközönség döntő többségében úgyis ilyeneket szeretne.

vsz azért, mert ezt szokta meg a laptop előtt.

az oem profil nekem is magas, de a cherry/dsa kupak meg pont jó.

szerk:
a nyomásút trükkösebb, mert ugye 1,1÷1,4 mm között kapcsolnak a speed kapcsolók, de 3,4÷3,7 mm a bottom-out, szóval ha valaki tövig nyomja, akkor az út hosszabb, mire újra leütöd a billentyűt (sima: 4-2mm = 2mm, speed akár 2,5mm is lehet) - persze ez gyűrűzéssel befolyásolható.

[ Szerkesztve ]

(#57) pengwin válasza Ringman (#56) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem az a speed kapcsolók lényege, hogy kb. annyira kell lenyomni őket, mint amennyi egy (jobb?) laptop billentyűzet bottom out-ja, vagyis az utóbbihoz szokott emberek akár ugyanolyan sebességgel tudnak rajta gépelni.
Az OEM tényleg magas, én most cserélném DSA-ra... meg a lila Outemukat valami értelmes kapcsolóra, mert ezeket hajlamos vagyok tövig püfölni a szar taktilitás miatt. Kék Outemun ment a touch typing, csak hát a 29nm-es panel nem azokhoz a kapcsolókhoz való.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#58) Ringman válasza pengwin (#57) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát nem tudom, bottom out nélkül nem könnyű egy kb 30-40g-s mechán gépelni, sőt.

itt a kailh speed silver diagramja - 28g (!) kell a kapcsoláshoz [link]
a cherry mx speednél meg kb 35-40 között lehet ha a red lineáris szakaszából indulok ki

laptopokon kb 50-65g kell a lenyomáshoz és tövig kell nyomni a billentyűket, én 35g-s kapcsolós billentyűzetet használok és laptopon van hogy kihagyok, mert nem nyomom le elég erővel a billentyűt.

[ Szerkesztve ]

(#59) pengwin válasza Ringman (#58) üzenetére


pengwin
addikt

De ez lineáris kapcsoló, az meg nálam nem játszik.
Valamilyen taktilis kéne, dobozos Kaihuákon gondolkoztam (fehér vagy lila).
Kék Outemu jó volt, mert a kattanásnál már fel lehetett engedni, ráadásul elég meredeknek éreztem a taktilis fekvőrendört.
A lila Outemu ellenben olyan kicsit reszelős, nincs egy kellően jellegzetes taktilitása, ezért gyakran kell javítanom a begépelt szöveget ha nem püfölöm tövig a gombokat.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#60) Ringman válasza pengwin (#59) üzenetére


Ringman
nagyúr

van jópár új taktilis kapcsoló:

Kailh Purple : Tactile 50g-1.7mm (operating force/travel)
Box Burent Orange Operating force: 60 gf (+/-10 gf) Tactile force: 70gf (+/-10 gf)
Kailh Plum – Tactile 70g | 1.7mm | 3.6mm (operating force/travel/total travel)
Box Navy Operating force: 60 gf (+/-10 gf) Tactile force: 65 gf (+/-10 gf)
Speed Navy Operating force: 60 gf (+/-10 gf) Tactile force: 65 gf (+/-10 gf)
Hako clear - Hako Clear - Medium weight Tactile switch with a standard 75g spring (Clear Slider)
NovelKeys x Kaihua Box Heavy Pale Blue - Tactile Peak Force ~57 gf Actuation Force ~42 gf, Bottom-Out Force ~65 gf
aliaz 70g, 80g

(#61) pengwin válasza Ringman (#60) üzenetére


pengwin
addikt

Box Navy nem (csak) taktilis, hanem kattogós is. Ugyenez igaz a pale blue-ra is.

Tisztában vagyok velük, "dobozos lila" címszó alatt a Box Royal Purple-re gondoltam.

A Box Navy nagyon tetszene, de annak olyan hangja van, hogy nem csak a barátnőm, de a szomszédok is panaszkodnának rá, a 8-tól a 10. emeletig... :))

Üdv, pengwin

(#62) Ringman válasza pengwin (#61) üzenetére


Ringman
nagyúr

hirtelen sok új switch lett, azt sem tudom hol tart a dolog, meg ki kivel van :)
mondjuk a csuklómnak csak a puha lineáris jó, így ezek engem nagyrészt hidegen hagynak

(#63) Skullwipe válasza Móci (#54) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ez az ember mindig talál valami jó pofát :C

[ Szerkesztve ]

(#64) schawo válasza pengwin (#59) üzenetére


schawo
titán

Kék outemu a kedvencem mind fölött. Sajnos magyar nyelvű iso kiosztással nem kapni sehol.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#65) Ringman válasza schawo (#64) üzenetére


Ringman
nagyúr

van már magyar nyelvű dyesub kupakszett, de numpad nélkül is 60$ felett van kínából.
ilyen: [link]

ez kell hozzá + ebből a Base+Mod+Pro, ill. a num vagy a space ha teljes méretű vagy nem szabvány a space mérete.

sima iso outemu szokott azért lenni, ha más nem amazon.de-ről a victsing/topelek/aukey/etc brand.

(#66) pengwin válasza schawo (#64) üzenetére


pengwin
addikt

Én 48$-ért vettem tavaly ősszel német ISO kiosztásút, cserélhető kábellel és forrasztás nélküli kék Outemu kapcsolókkal, doubleshot ABS kupakokkal. Van benne háttérvilágítás is, meg lehetett volna UK-ISO kiosztással is venni. Európában meg ugyanez megvehető Amazonról, kicsit drágábban.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#67) schawo válasza Ringman (#65) üzenetére


schawo
titán

Ez milyen lehet? [link]

A másik jobb? Sajnos nekem vagyok tisztában a billentyűzet festési technológiákkal.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#68) schawo válasza pengwin (#66) üzenetére


schawo
titán

uk-isot tudsz valahol? hülyét kapok az entf gomboktól :D

De uk jo, tudom, hol van az ű gomb, nem a kupakról keresem. Az ä se zavarna, csak a nyomorult német nyelvű kiegészítő billentyűk Entf, Einfg, Pos1 :U A 90-es években 5-6 évig használtam német nyelvű billt, elég volt belőle. Mintha a magyarra Eltáv, Beszú, Előr lenne a felirat.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#69) Ringman válasza schawo (#67) üzenetére


Ringman
nagyúr

a dyesub az tartósabb eljárás meg élénkebbek a színei. hátránya az ára meg az, hogy csak sötétebb árnyalattal feliratozhatsz, mint az alapanyag.

rövid faq a feliratozásokról: [link]

Ez milyen lehet?
vsz fakóbb, meg a tartóssága is kérdéses, szerintem a ph-n nincs még senkinek ilyenje

--
ezeket már vsz jobb lenne a billentyűzetes topikban kibeszélni. [link]

(#70) Synthwave válasza Móci (#54) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Még mindig Iczer 1 a legjobb.

TÉRJ MAGADHOZ. : D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#71) pengwin válasza schawo (#67) üzenetére


pengwin
addikt

A Ringman által linkelt kupakok anyagukban festettek, amit meg te linkeltél az minden jel szerint lézerezett. Elvileg előbbi tartósabb, gyakorlatilag a lézer is elég tartós jeleket hagy.
A dye-sub kupakon kicsit lágyabb a betűk kontúrja, meg élénkebb, teltebb a betűk színe.

Az enyém Z-88 típusszámmal kb. 20 márkanév alatt kapható, mindenféle madaras-sasos emblémával, angol-francia-olasz-spanyol-német nyelvvel, fix és USB-s kábellel is.
Én innen vettem, de angol most úgy látom nincsen nekik. :(

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#72) duke


duke
aktív tag

Vezetek nelkuli valtozatban erdekelt volna.

(#73) #16820480 válasza GoldhandRent (#30) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt hittem csak én vagyok ilyen elvetemült, hogy AltGr+j-vel írjam a hosszú í-t :D

(#74) nyunyu válasza #16820480 (#73) üzenetére


nyunyu
félisten

Vagyunk egy páran így.

Miután melóból kifolyólag kínkeservesen átszoktam a magyar kiosztásra, itthon még vagy 10 évig ANSI US billzeteim voltak, és azokon másképp nem ment az Í.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#75) schawo válasza #16820480 (#73) üzenetére


schawo
titán

Én is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#76) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Komolyan elgondoltam az SE Spectrumon. 30K-ért nem is vészes az ára. :))

They don't know... PepeLaugh

(#77) Nova91 válasza Synthwave (#39) üzenetére


Nova91
tag

Szia. #33-erre tudsz válaszolni?

"Biztos, hogy double shot a keycap? (gram se) Ezen az oldalon, legalul azt írja, hogy nem. (Double Injection Keys - No)"

[ Szerkesztve ]

(#78) Eugene Roe válasza Nova91 (#77) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Doubleshoz sem mindegy milyen. Tökéletes példa az ikbc és a ducky doubleshot abs kupakjai. A ducky falvastagsága kb duplája az ikbc-nek, ami pedig vastagabb a többi olcsónál :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#79) nyunyu válasza Nova91 (#77) üzenetére


nyunyu
félisten

Ebből a képből nem mondom meg, hogy milyen, ahhoz túl kicsi felbontású.

Az viszont jól látszik, hogy a kupakvastagságban messze vannak az 1.4-1.5mm körüli minőségi cuccoktól.
Mondjuk azok jellemzően annyiba kerülnek, amennyiért a Tesoro a komplett billzetet méri. :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#80) nyunyu válasza Nova91 (#77) üzenetére


nyunyu
félisten

"Sima" Gram Spekrumon viszont jól látszik a doubleshot.
De elég feltűnő, hogy ennek miniszoknyás kupakja van, míg az SE-nek inkább bokáig érő OEM formájú.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#81) Synthwave válasza Nova91 (#77) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hali.

Én úgy tudom, igen.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#82) Ringman válasza nyunyu (#80) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem csak az ansi doubleshot?

(#83) huszar90


huszar90
aktív tag

Sziasztok én berendeltem egy ilyen billentyűzetet (gram se spectrum), mert régóta vágytam egy fehér, magyar kiosztású mechára. Sajnos ahogy sejtettem a lináris kapcsolók nem az én világom. Barnákat szeretnék bele venni, milyen típusúak mennek bele, illetve honnan érdemes beszerezni őket.

Egyébiránt az árához képest jó minőségű, viszont a szoftver tragédia, nem csak felülete ocsmány, hanem hibás is. A zöld szint abszolút nem lehet beállítani benne, kékes árnyalat jelenik meg helyette a keyboardon. :U

[ Szerkesztve ]

(#84) schawo válasza huszar90 (#83) üzenetére


schawo
titán

Szerintem cseréld vissza, és vegyél kék kapcsolós változatot.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#85) huszar90 válasza schawo (#84) üzenetére


huszar90
aktív tag

Az euronics-ban vettem, nekik nincs fehér kék kapcsolóval, sőt egyik webshopba se láttam :F Szóval a kérdésem még mindig az hogy bármilyen brown switch bele megy, vagy valamilyen speckó tesoro-s kell vagy milyen? Vagy amiatt mert opto-mechanikus sima cherry nem megy bele? Köszi választ!

(#86) fuze válasza huszar90 (#83) üzenetére


fuze
őstag

Fehéren tud világítani?

adms.hu | UI Designer

(#87) nyunyu válasza huszar90 (#85) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem a robbantott ábra alapján nem tűnik MX (klón) kompatibilisnek a kivett kapcsoló helye.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#88) Synthwave válasza fuze (#86) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

[link]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89) huszar90 válasza fuze (#86) üzenetére


huszar90
aktív tag

Tud, de nem az igazi, ilyen tört fehér, kicsit pirosas átmenete van.

nyunyu: a cikkbe az volt ugye írva, hogy mivel könnyen kilehet venni a switch-et egyszerű a vegyes kapcsolósra való kialakítás. De akkor mégis hogyan lehet, ha nem is lehet kapni hozzá semmit :F

Lehet hogy tesómnak adom ajándékba én meg várok tovább egy CM Masterkeys pro s-re, ha méltóztatnának végre gyártani is belőle, mivel még a gyártó honlapjáról se lehet rendelni UK kiosztásos brown-t :W

(#90) fuze válasza Synthwave (#88) üzenetére


fuze
őstag

Az oké, csak hogy néz ki. Látom írja a kolléga, hogy pirosas. De találkoztam már olyannal, hogy a szoftver nem engedte.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#91) schawo válasza fuze (#90) üzenetére


schawo
titán

Ha az RGB kézzel bepötyöghető, és pirosasnak látod, akkor vedd le a piros színcsatorna értékét, és nem lesz az. Ezért RGB.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#92) fuze válasza schawo (#91) üzenetére


fuze
őstag

Arról beszélek, hogy van olyan szoftver ahol kiválaszthatod piros, zöld, kék, sárga stb de színkódot nem adhatsz meg. Tudom mi az az RGB.

adms.hu | UI Designer

(#93) schawo válasza fuze (#92) üzenetére


schawo
titán

Most akkor mégsem a Tesoro Gram SE Spectrum billről van szó? Mert te arra az üzenetre válaszoltál, ahol az volt a téma. Ahhoz pedig rendes RGB-s szoftver van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#94) fuze


fuze
őstag

Igen, de a 90-es számú válaszomban magyarázom meg, hogy a kérdést azért tettem fel, mert bizonyos szoftverek nem engednek bármilyen színt kiválasztani és ezért kérdeztem rá a fehérre. Nem pedig azért, mert nem ismerem az RGB színtér lefedettségét. Nem tudtam, hogy milyen a szoftver.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#95) vlevi válasza fuze (#94) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lehet fehéret állítani.
A 8-10 alap kiválasztható szín között is ott a fehér, de rgb-ben is megadható.

(#96) 5150


5150
aktív tag

Na ez már cikk :) Emlékeztet a régi PH szinvonalra

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#97) csako


csako
veterán

Vettem én is egy Gram SE Spectrumot, feketében, eddig tetszik, csak a membrános után még szokni kell :)
Piros kapcsolós, a hozzáadott kéket kipróbáltam, de nem tetszett annyira.

Ilyen "karácsonyfát" sikerült beállítani :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#98) klimokrisz


klimokrisz
tag

Sikerűt beszereznem egy TESORO Gram SE Spectrum Red Magyar fekete billentyűzetet. Eddig megvagyok vele elégedve :)
Képek a billentyűzetről: Link

[ Szerkesztve ]

„Pénzen nem lehet boldogságot venni! (de Tech cuccokat igen, és az majdnem ugyanaz... :-D )”

(#99) Envo_


Envo_
aktív tag

"A szoftvert tekintve negatívum, hogy a magyar karakterek miatt szükséges plusz gombok nem elérhetőek, így azokhoz nem lehet funkciókat rendelni, a világítást sem lehet bekapcsolni rajtuk, mikor egyesével szeretnénk állítani a színeket."

Nekem ilyen, van, és ha a szoftverben átállítom a kiosztást németre (amin ugyanolyan elosztással vannak a gombok mint magyaron), akkor lehet állítani az "í" és az "ű" gombok színeit is :)

[ Szerkesztve ]

(#100) arcitec


arcitec
addikt

Csak azt nem értem,miért nem RED gombot adtak. Csak nem fogom belerakni a BLUE gombot. Bár ha nem romlik el ,akkor tök mindegy.Egyébként meg tartaléknak azért nem ártana. Speciel engem nem érdekelnek a többféle színek, csak világítson sötétben is lássam.
Jó kis cucc az biztos. Gondolkodom az O gyűrűn. Kinek mi az ötlete? Már ha van.

(#101) sunset válasza arcitec (#100) üzenetére


sunset
csendes tag

Szia.
Nekem egy sima Excalibur sprektumom van-ezt O-gyürűztem fel.
Az én változatomban Kailh brown kapcsolók müködnek.
A gyürűkészletet fillérekért rendeltem a Wish-ről.(https://www.wish.com/search/120%20x%20Transparent%20Mechanical%20Keyboard%20Keycap%20Rubber%20O-Ring%20Dampeners%20Cherry%20MX/product/58eb6e634823ab18676788ea?&source=search&position=3)

Sokkal csendesebb,és "puhább" lett a bill. mükődése.
Sokkal jobb lett szerintem,akár játékra akár hétköznapi írásra.
Profi gépelés ügyben nem tudok nyilatkozni, mert attól igen messze állok. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.