Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) HSM


HSM
félisten

Akartam még egy kis kiegészítést írni a cikkhez, de inkább ide teszem a fórumba. :K Ez pedig az lenne, hogyan lehet a cikkben leírtakat praktikusan alkalmazni a Sapphire Trixx 4.6-os programmal.

Először is, töltsük le a programot innen, a 4.6-os vagy újabb verziót: [link]

Telepítés és indítás után kapcsoljuk be a "Force constant voltage" opciót a "Settings" fülön:

Ha ez megvan, akkor "Overclocing" fülön állítsuk be az órajeleket, majd a magfeszültséget (VDDC néven fut):

Ezután a jobb oldalt található, nehezen észrevehető csúszkával picit lejjebb görgetve elérhetővé válik a "Board Power Limit", ezt növeljük meg +20%-ra:

Ezután Apply gomb, és már aktiválta is nekünk a beállításokat. :K
Ha a később ezt a beállítást egyszerűen és gyorsabban szeretnénk beállítani, lehetőségünk van profilokba menteni. A profiles résznél az egyik számra bal gombbal rábökve el tudjuk menteni, illetve betölteni valamely beállításunkat:

Én csak ha játékokat futtattam, akkor indítottam el, és aktiváltam a profilt. Kis pici progi, szempillantás alatt indul, és profilba mentve ez a néhány lépés egy overclock fülön egy profil katt load katt műveletre csökken.... :))

Természetesen ne felejtsük el alaposan, és legfőképpen körültekintően tesztelni a beállításunkat, különösen odafigyelve a VRM hőfokára. :K A +20% board limit lényegesen megnövelheti a kártyára jutó terhelést, akár csökkentett feszültség mellett is, legyünk óvatosak!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.