Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) HSM válasza Formaster (#50) üzenetére


HSM
félisten

Hát volt vele teendő bőven, több is, mint amire előre számítottam. :DDD Örülök, hogy tetszett! :R

(#52) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Remek cikk, hamarosan beszerezek egy ugyan ilyen Sapphire HD7870 XT-t, és azonnal állítom is rajta a feszültséget a cikked alapján. :U
Köszönet a részletes, jól megszerkesztett irományért! :R

What I cannot create, I do not understand

(#53) HSM válasza PandaMonium (#52) üzenetére


HSM
félisten

Örülök, hogy tetszett! :K
Jó az a kari, nagyon meg voltam vele elégedve az alulfeszelés után. :K Remélem, hogy neked is legalább annyira beválik majd mint nekem. :R

(#54) Coolmat


Coolmat
őstag

Szia!

Nagyon jó alapos cikk, köszönet érte :R Egy Pitcairn XT-s és egy Tahiti LE-s 7870 között dilemmáztam, de ez így eldöntötte, hogy Tahiti LE-s lesz. Csak egy olyan láma kérdésem lenne, hogy a Sapphire Trixx támogat más márkájú kártyákat is? Ha nem, akkor esetleg MSI Afterburnerrel ki lehet-e vitelezni normálisan az alulfeszelést?

A #16-os hsz-ben leírt IGP trükközésért külön köszönet, már jó ideje bökte a csőröm, hogy a Chrome állandóan tekeri a dVGA-t, kipróbálom ezt a módszert (remélem Nvidia karival is működik).

(#55) HSM válasza Coolmat (#54) üzenetére


HSM
félisten

Szia!

Örülök. hogy segített a cikkem dönteni! :R
A Sapphire TriXX is támogat más márkájú karikat, de az MSI Afterburner is, illetve azzal is megvalósítható, amit leírtam. :K

A dVGA trükközést ki kell próbálni, a drivereken múlik, tudnak-e így működni együtt avagy sem. :K
Az 5850-em minden driverrel ment a HD4000-el, a Tahiti ha jól emlékszem, a 13.1-el ment, de volt egy béta, amivel nem. (Nem látta úgy az igp a rákötött monitort, bár az sincs kizárva, hogy esetleg én rontottam el valamit... :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#56) Coolmat válasza HSM (#55) üzenetére


Coolmat
őstag

Szuper, köszönöm a megerősítést :)

Kipróbáltam az IGP trükközést, beállítottam az IGP-s asztalt egyedülinek, de így játékot elindítva is az IGP-t használta, manuálisan átváltva pedig játék alatt sem adott képet a dVGA :( A dVGA jelenleg GTX 560 TI legfrissebb WHQL driverrel, az IGP pedig HD2000 szintén legfrissebb driverrel.

(#57) HSM válasza Coolmat (#56) üzenetére


HSM
félisten

Úgy kell csinálni (ezt talán kihangsúlyozhattam volna) hogy mindig azt a programot, amit szeretnél, hogy az adott vga-n fusson, az adott vga-hoz tartozó asztalon indíts el. :K
Tehát a te esetdben IGP-n indítod a böngészőt, és utána átváltassz, akkor a böngésző (legalábbis a firefox tuti) az IGP gyorsításával fog futni, míg a váltás után, a dVGA asztalán indított játék a dVGA-n. :K
Ugyanígy, ha a játékot elindítod az IGP-n, és utána váltassz, akkor azon fog futni, és nem fogja tudni használni a GF-ot.
Arra kell figyelni, mindig az asztal megjelenítése csak itt 1 vagy 2, ezt válaszd. :K

[ Szerkesztve ]

(#58) Coolmat válasza HSM (#57) üzenetére


Coolmat
őstag

Ha jól értem, akkor mindig manuálisan kell beállítani, hogy melyik asztal legyen az elsődleges? Az kicsit macerásnak tűnik, de valamit valamiért :)

Amúgy úgy néz ki mégsem lesz Tahiti, mert megelőztek (aprón venném), ezért marad a Pitcairn. Lehet leírtad a cikkben, de most hirtelen nem találom: a "boost-os" vagyis gyárilag 1100MHz-re emelt Pitcairn-es HD7870-eket is érdemes kicsit alulfeszelni, vagy azokban nem ennyire "gyökér" az energiamenedzsment?

(#59) HSM válasza Coolmat (#58) üzenetére


HSM
félisten

Van erre beépített program, "Kapcsolódás kivetítőhöz" annak csinálsz egy parancsikont az asztalra, és két kattintás úgy már a kijelzőváltás. ;)

BOOST 7870 nincs tudtommal, az 1100-as az OC, azaz gyárilag tuningolt.
Esetleg azokon is meg lehet próbálni az alulfeszelést, de a fórumos tapasztalatok alapján nincsenek annyira túlfeszelve gyárilag, mint a Tahiti-sek, kevesebbet lehet velük nyerni sokkal, de nincs is rá annyira szükség, mert ugye gyárilag is elég kedvező a fogyasztásuk. Mondjuk 900-1000Mhz-re visszavéve őket tuti ott is többet lehetne nyerni, ha ez a cél.

(#60) Coolmat válasza HSM (#59) üzenetére


Coolmat
őstag

És tényleg! :) Így már egész használható a dolog, már csak a monitorom kell megtanítani valahogy a bemenetek közti automatikus váltásra.

Bocsánat, OC akart az lenni, csak keverem a kettőt :) Ha HD7870 OC lesz, akkor a gyári 1100MHz lesz a cél minél alacsonyabb feszen, de ha azt mondod nem sokat lehet vele nyerni, akkor lehet hagyom majd a fenébe a dolgot. Ha mégis lesz Tahiti LE, akkor viszont biztosan optimumot keresek majd fogyasztás/sebesség terén 1000MHz körül.

Mégegyszer köszönöm a segítséget :R

(#61) HSM válasza Coolmat (#60) üzenetére


HSM
félisten

Nagyon szívesen! :R

(#62) bonifa333 válasza Sanchez638 (#6) üzenetére


bonifa333
aktív tag

Szia!

Valószínűleg azért nem, mert nehézkes és túl nagy újítás lenne:

1. azt a procit is össze kell hangolni a gép/videókártya többi részével
2. szoftveresen vagy hardversen kapcsolja, hogy melyikre van szükség?
3. instabillá teheti a rendszert, ha bugos

pl.: kevés olyan aoutó van,amiben 2 motor van, egy ha 60-al mész, egy ha 130-al.

Az ötlet jó lenne.

Szép napot

(#63) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Egy ilyen kártyának mekkora táp kell?
Egy Fsp Raider 750ben gondolkodom,az már csak elég neki,nem?

Walking Dead

(#64) mpierre válasza N.Ferry (#63) üzenetére


mpierre
veterán

Bőven.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#65) Hubba12


Hubba12
senior tag

Jó cikk:D nagyon pontos és igényes:) Semmilyen információ nincs ki hagyva, és minden adat részletezve! :K :C :R

Csak az ASUS!

(#66) HSM válasza Hubba12 (#65) üzenetére


HSM
félisten

Köszönöm, igyekeztem! :D :R

(#67) dark_hmz


dark_hmz
tag

Nagyon hasznos cikk, köszönet érte. :R

(#68) HSM válasza dark_hmz (#67) üzenetére


HSM
félisten

Köszönöm a pozitív visszajelzést! :R

(#69) Charli Firpo


Charli Firpo
csendes tag

szia
én csak egy valamivel nem értek a logout tesztben, elvileg nem tudsz 293 wattos vga fogyasztást elérni 7870-nél ha nem kaphat többet mint 225 watt? Azon gondolkodtam, hogy ugye pci-e +2 x 6 tüs az 3*75 watt, de ezeket a teljesítményeket, az alaplap és a táp elvileg korlátozza. vagy nem? ezt nem írhatja felül a vga drivere. hacsak nem 8 tüs csati volt benne.

(#70) HSM válasza Charli Firpo (#69) üzenetére


HSM
félisten

A 6-pines csati (1db) olyan 168W maximális átbocsájtóképességű, a PCI-E csati 75W. Szóval 75W+2*168W, abból bőven kijön. :) Más kérdés, hogy az ATX specifikáció 75W-ban maximalizálja a csatit. De 0% power limittel nem is kér belőle többet, csak ha tuningolsz, és ilyen extrém terhelő progival izzastod. De nem lesz őle baja, mert ahogy írtam, a csati bőséggel túl van biztpsítva a 75W-al, az csak biztonsági okokból annyi.

[ Szerkesztve ]

(#71) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Leírná nekem valaki, hogy mit kell tennem, ha tuningolni nem akarok csak alulfeszelni? Mi az az érték, amit biztonságosan beállíthatok? Előre is köszi a választ! :)

(#72) HSM válasza syler123 (#71) üzenetére


HSM
félisten

Szia!

Itt bemutatok egy lehetséges módszert. [link] ;)
Azt viszont neked kell kitapasztalni, mi az, amivel már jól működik (nem fagy le, illetve nem produkál képhibákat) a kártyád, változó és az órajelektől is függ. Én abból szoktam kiindulni a minimum gyanánt, hogy az üresjárati feszültség még tuti biztonságos, ez modelltől függően 0,8-1V között van, de ez csak jelentősen csökkentett órajel mellett jöhet szóba. Itt érdemes figyelni, hogy 0,9V alatt a videolejátszó rész már csinálhat képhibákat videóknál, ha a VGA gyorsítja a lejátszást.
Ezen kártyák gyári 975Mhz-es órajeléhez én első közelítésként 1,025-1,1V környékén próbálkoznék.

(#73) syler123 válasza HSM (#72) üzenetére


syler123
veterán

Köszi!

Mondjuk, ha 1,1V-ra állítom, és mindent hagyok gyári órajelen, már akkor is jobb lesz a fogyasztásom igaz? A teljesítményem meg marad ugyanaz. De gondolom ez csak 3d-re érthető. Nekem ha nem akarok jobb eredményt kicsikarni, akkor a board power limitet hagyhatom 0-án? Azért vetted lejjebb az órajelet, hogy még jobb fogyasztást érj el, akkor is, ha csökken a teljesítmény? Bocsi a sok kérdésért, de ha megjön a kártya kicsit lentebb venném a feszültséget, hogy ne fogyasszon feleslegesen többet, ha ugyanazt a sebességet tudja tartani alacsonyabb fogyasztás mellett. Meg ilyenkor nem is melegedne annyira.

[ Szerkesztve ]

(#74) syler123 válasza syler123 (#73) üzenetére


syler123
veterán

Most nézem, ez kizárólag a Boost-nak a feszültségét állítja? Tehát a gyári 2d órajel marad ugyanúgy?

(#75) HSM válasza syler123 (#73) üzenetére


HSM
félisten

Ez attól függ, gyárilag mennyit kap a kártyád. Ha 1,1V-ot gyárilag is, akkor ugyanott leszel. A teljesítménye ugyanannyi marad, amíg az órajelekhez nem nyúlsz. A 20% powerre azért van szükség, mert kiderül a cikkből. :P Amúgy akár hagyhatod is 0%-on, ha neked úgy is elég. Igen, pontosan. Volt pár járék, amihez 850Mhz-en is bőven elég volt a kártya, oda meg végképp alig kellett neki feszültség, így azokban inkább úgy használtam, minek tekerjen gyorsabban több áramot fogyasztva feleslegesen.
A kisebb melegedés pedig ugye hosszabb élettartamot és halkabb működést eredményez.

(#74) syler123: Nem, fixált feszültség esetén tudod csak tudtommal állítani (bár volt, akinek enélkül is elvileg sikerült, én nem próbáltam) és úgy viszont üresjáratban némileg többet fogyaszt. A tesztben erről is szó van, de engem nem túlzottan zavar, hogy üresjáratban 3-8 wattal több, de ha nagyon akarnám, egy zerocore módba váltással vagy MSI Afterburner egy funkciójával vissza lehet állítani a kapcsolgatós, eredeti, icipici 2D feszültséget. ;)

(#76) syler123 válasza HSM (#75) üzenetére


syler123
veterán

Köszi!

Értem ezek szerint, ha beállítom amit írtál, akkor nem fog feszültséget változtatni, de Boostolni sem, mindig azon az órajelen fog menni és azon a feszültségen, amit beállítottam.
Nekem a fogyasztásod nagyon magasnak tűnik. Főleg az idle fogyasztás.

Ebben a cikkben 43w-ot mérnek alapjáraton. Valamint különböző órajelen megy 2d-ben és 3d-ben. Érdekes az biztos, remélem be tudom állítani.

Vagy csak 4 profilt csinált a szerző? Radeon 4850-nél a bios lehetett módosítani, ahol beállíthattam a 2d órajelet és feszültséget. És külön a 3d órajelet és annak a feszültségét. Itt nem igazán értem miért nem lehet.
Mondjuk németül meg végképp nem értek, szóval ráeresztek egy fordítót.

[ Szerkesztve ]

(#77) HSM válasza syler123 (#76) üzenetére


HSM
félisten

Van már ezekhez is BIOS-szerkesztő [link]. :K De nyilván ehhez is először tudni kell, milyen feszen stabil. Így megmarad az "automata" 2D/3D feszültségállítás. De én jobban kedvelem a szoftveres megoldásokat. :B

Az IDLE fogyasztás a gép is függ, a táptól is. Nálam ennyi. Ha nincs benn semmi VGA, akkor is 60W körül kér. Lehet, valami energiagazdálkodás nem tökéletes, vagy a 625W-os tápom nem hatékony ilyen pici terhelésen eléggé, nem tudom. Engem nem zavar. A régi i7 920-asom tuning nélkül evett 120W-ot, tuningolva 150W-ot. Üresben, úgyhogy nem panaszkodom. :DDD

AMúgy a linklet topicban a hátrányoknál épp megemlíti, hogy üres fogyi nőtt, már amennyire tudok németül. :DD Bár BIOS-turkálással nyilván ez is megoldható.

A BOOST semmi extra, fix fesszel is BOOST-ol, de akárhogy hívjuk, mindegy. Viszont ekkor a 20% kell, hogy fix órajelet tartson, mert különben hamar vissza fog venni, akár boost, akár nem.

[ Szerkesztve ]

(#78) syler123 válasza HSM (#77) üzenetére


syler123
veterán

Ez az köszönöm. Pont ezt szerettem volna. Így be tudom állítani, hogy 2d-ben mennyit mennyen, és hogy 3d állandó legyen. Fain.

(#79) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Ez itt picit off, de benyomom:

Ezt az IGP-DGVA temat szeretnem megvalositani. Monitorbol kijön egy DVI meg egy VGA dugasz. VGA ment az IGPU-ra. Beallitottam, hogy asztal csak az IGP-n. Be is bootol, van kep. Majd mire betölt a Win, fekete a kepernyö :W
Ha ekkor lehuzom az IGP-t, megjelenik a kep (DVGA). Visszadugom, akkor nemi sötet töprenges utan ujfent van kep es az IGPU dolgozik (tehat levalasztja a masikat). Ez mitöl lehet :F
Biosban onboard, shared memory engedelyezve, Virtut mar legyalultam mert nem jo semmire.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#80) HSM válasza RetepNyaraB (#79) üzenetére


HSM
félisten

Sajnos nem tudom. Egyszer-egyszer nekem is előfordult, hogy a boot után nem lekapcsolta a DVGA monitorát, hanem csak fekete képet küldött, ami miatt a monitor nem kapcsolt át magától az IGP-re. Ilyenkor kézzel input select a monitoron és jó lett. Szerintem nálad is ez a gond.

(#81) RetepNyaraB válasza HSM (#80) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Aha, köszi ez lesz (büdös Asrock). Sajna a nejem erre keptelen, neki marad a feleslegesen sok fogyasztassal szörföles :/

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#82) HSM válasza RetepNyaraB (#81) üzenetére


HSM
félisten

Ugyanezt csinálja a Gigám is, ha olyana van. :)
Hát ja, sajna olyankor többet fogyaszt. Bár ha belegondolok, 5-6 éve mennyit evett pár rendszer, ahhoz képest még a "sok" se olyan vészes netezős módban..... :)

[ Szerkesztve ]

(#83) syler123 válasza RetepNyaraB (#81) üzenetére


syler123
veterán

Azért annyira nem sok a fogyasztása. 10-en pár watt lehet netezésnél. Amikor letöltesz, akkor meg a zerocore miatt csak 1-3w-ot. Lemértétek az integrált kártya vs radeon 7870 idle fogyasztást?

[ Szerkesztve ]

(#84) RetepNyaraB válasza syler123 (#83) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha nem indul be a hardvergyorsitas, akkor igaz. Amugy nem. A zero core az hol müködik, hol nem. Az integralt meg full terhelesen fogyaszt kb 7 wattot. De konkret összehasonlito merest nem vegeztem, ebben igazad van.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#85) HSM válasza syler123 (#83) üzenetére


HSM
félisten

A ZeroCore csak akkor megy, ha "el van sötétülve" a kép. Ha csak letöltessz és nem használódik semmire a gép, akkor tényleg szuper, sajnos nálam ritka az ilyen alkalom.

Netezésnél főleg a videólejátszás botrányos Tahiti lapkáknál, a gép üresjáratban nekem (nem ZeroCore) 70W, míg elindítva pl. egy youtube-ot azonnal ugrik fel a fogyasztás 110W-ra a VGA hardvergyorsítása miatt, amit egyék okokból kikapcsolni nem szerencsés. Ez barátok közt is 40W, ezzel szemben az IGP lejátsza 1-2W-ból, azaz az én esetemben minimum 37W megy pocsékba, azaz éppen 50%-al nagyobb fogyasztás a szükségesnél.
Egyébként a sima 7850/7870 is 20-25W-ot elzabál feleslegesen gyorsításkor, szóval ott se lényegesen jobb a helyzet.

Ugynez a helyzet gépen lejászott videóknál. Ha hardvergyorsítva játszok egy filmet a Tahiti-n, akkor ugyanez a 40W, ha simán szoftveresen a tuningoatlan i5 3570k-mon, akkor ha jól emlékszem, 10W egy h264 FHD vidi, IGP-ből gyorsítva meg olyan 2-3W. Úghogy azóta ki van nálam kapcsolva a gyorsítás a gépen lejátszott tartalmaknál. :D

[ Szerkesztve ]

(#86) RetepNyaraB válasza HSM (#85) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

up!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Bf4-el kinek mennyire pozitívak a tapasztalatai a 7970-esekkel kapcsolatban ?

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#88) HSM válasza Snip3r_HUN (#87) üzenetére


HSM
félisten

A 7900 topicban van pár beszámoló... Elég jól megy a béta 7970-ekkel. :)

(#89) SaGaIn válasza HSM (#88) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Olyan kérdésem lenne hogy az itt leírtak hány százalékban igazak R9270x es kártyákra?

Esteleg csinálhatnál azokkal is egy tesztet ha van időd

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#90) HSM válasza SaGaIn (#89) üzenetére


HSM
félisten

Szia! Bocsánat, hogy csak most válaszolok, nem vettem észre, hogy írtál. :B

A 270X-ekre az igaz, amit a sima 7870-ekre írtam. A 270X azoknak egy magasabb órajelre beállított változata.
Sajnos nem fogok tudni vele tesztelni, mert se olyan kártyám, se időm nincs nagyon mostanában. :(

(#91) Z10N válasza Male (#14) üzenetére


Z10N
veterán

Ez engem is erdeklne (785G detto). Eddig meg nem sikerult parhuzamos mukodesre birnom oket, marmint 2d-ben igp, 3d-ben gpu.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#92) HSM válasza Z10N (#91) üzenetére


HSM
félisten

Ott a válasz is, nálam hogy működött. :) [link]
Azóta sajnos kiderült, a ZeroCore sose fog tudni Intel IGP mellett működni a DVGA-n, amíg az IGP aktív, viszont AMD-s IGP-vel elméletileg még az is mehet. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.