Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dtomka


Dtomka
veterán

Biztosan jó lesz a 3.1, de a 3.0 sincs még mindenkinél ki/felhasználva. Kell még idő, illetve sokan emiatt nem fogják lecserélni lapjaikat. (pl :z97)

(#2) gerii válasza Dtomka (#1) üzenetére


gerii
addikt

De nem is PC-be való elsősorban, hanem mobileszközökbe, ahogy a múltkori topicban volt róla szó.

(#3) Mr President


Mr President
senior tag

A type C ugyanarra az átviteli sebességre képes mint a 3.1? Jöhetne már telefonokba microusb helyett meg tabletekbe notebookokba. Mikortól lehet számítani ezzel felszerelt készülékekre? Következő évben?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#4) Dolpa válasza Dtomka (#1) üzenetére


Dolpa
tag

Ez biztos. Én viszont örülök ennek az új Type-C csatlakozónak, mert szerintem az eredeti csatlakozó elég béna. Néha tényleg harmadszorra sikerül csak bedugni (pedig elég sokat használom napi szinten) , arról nem is beszélve, hogy hozzám a szervízbe rendszeresen hoznak be gépet, hogy nem jó az USB, közben a delikvens at RJ45-be dugta be pendrive-ot, mert hogy pont passzol bele.

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#5) Dtomka válasza gerii (#2) üzenetére


Dtomka
veterán

Értem, akkor elég nekünk a 3.0 is :).

(#4) Dolpa
"RJ45-be dugta be pendrive-ot" Az igen...hogy sikerült neki? :F

(#7) Gford


Gford
tag

En is jartam mar igy parszor, amikor "vakon" dugtam be hatra pl egeret.

Meglepoen jol passzal amugy bele :D Probaljatok ki...

[ Szerkesztve ]

"You can hide a semi truck in 300 lines of code"

(#8) MasterDeeJay válasza Dtomka (#5) üzenetére

RJ45-be nekem is sikerült néha, ugyanis pont belemegy minden erőltetés nélkül. És sok noti van ahol az usb pont az RJ45 mellett van. Asztali gépeknél meg szinte mindig alatta van 2 usb.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#9) tecsu


tecsu
addikt

Még jó, hogy támogatja!

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#10) Dtomka válasza MasterDeeJay (#8) üzenetére


Dtomka
veterán

Értem :)
Nekem még nem volt ilyen, mert előtte tapogatózom, ha olyan a szitu :)
Viszont olyan rendszeresen van, hogy nem találom el hogyan kell csatlakoztatni, ezért lesz jó az új csatlakozó mert mindkét irányba lehet...

(#11) rnyk válasza tecsu (#9) üzenetére


rnyk
tag

Amiota az is "twice as amazing" ha valamit rozsaszinben is kiadsz azota mindent durvan kell marketingelni... Ha ide jutottunk :)

De, hogy ON is legyek azert jo lesz vegre ez a csati, bar meg nem lattam ilyet eloben - kivancsi leszek mennyire lesz tartos.

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#12) Reinkz


Reinkz
senior tag

Egy szép távoli jövőben csak usb 3.1 lenne az alaplapon es abba menne az összes perfieria eger kulso hdd monitor minden, kar hogy túl széplenne ..

(#13) Dolpa válasza Reinkz (#12) üzenetére


Dolpa
tag

Igen, én is pont erre gondoltam. Pedig ha tényleg hamar elterjed, akkor nem lehetetlen. PS/2 kuka, HDMI/DVI kuka. :D Maradna az RJ45, az audio meg a sok Type-C.

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#14) htc07 válasza #10691584 (#6) üzenetére


htc07
addikt

RIP mobilnet.

(#15) janos1988


janos1988
addikt

Csak jönne már az a Win 10 kifele!

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#16) Tidus


Tidus
addikt

Érdekes támogatás amit nem használ egyelőre semmi, és senki.
Ezzel már csak akkor lesz a gond ha eljön az ideje, és nem azt tudja mint a papír forma.
Egyébbként a 3.0-át is szinte csak Pendrive vonalon terjedt el.

(#17) #65675776 válasza Dolpa (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

Annyira azért nem jó az. Az USB továbbra is aggregált sávszélességet ad csak, ergo nagyon szépen akadályozhatják egymást az adatforgalomban a különböző eszközök. Mondjuk egy 4K monitor és egy külső vinyó igencsak hamar összeveszne.

(#18) tecsu válasza Tidus (#16) üzenetére


tecsu
addikt

Oh, biztos. :-D
Már az 5-ös Galaxy is USB 3.0-t használ, egy rakat hangkártya, videokamera stb.
Amit nem igazán értek, az az, hogy ma már miért jelennek meg egyáltalán termékek USB 2.0-val?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#19) #65675776 válasza tecsu (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet a 3.0 vezérlő magasabb ára és a bonyolultabb (azaz drágább) csatlakozó miatt. Ha a teljes képességeit akarod használni, akkor meg a 2.0-val kompatibilis csatlakozó nem is jó (B típus esetén).

Hangkártya egyébként nem is igényli a 3.0 sebességét.

(#20) tecsu válasza #65675776 (#19) üzenetére


tecsu
addikt

Hangkártya hogyne igényelné? :-O Gondolj több csatornára, magasabb felbontásban. ;-)
Mondjuk több komolyabb csak Macre érhető el..

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#21) BiP


BiP
nagyúr

"A Neowin értesülései szerint a következő hónapban megrendezésre kerülő WinHEC konferencián"
Március 18-án lesz a konferencia, szóval ebben a hónapban.
(igaz, az eredeti hír 26-ai)

[ Szerkesztve ]

(#22) #65675776 válasza tecsu (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy darab 32 bites 192kHz-es hangcsatorna kemény 750KB sávszélességet igényel. Az USB2 gyakorlatilag elérhető 34-35MiB sávszélességébe belefér 45-50 csatorna. Nem mondanám kevésnek.

(#23) gaba.hu válasza #65675776 (#22) üzenetére


gaba.hu
csendes tag

De bizony kevés lehet, bár nem a sávszélesség, hanem az USB protokollok problémája miatt. Ráadásul az almát viszonyítod a körtéhez. Az általad említett 34-35MiB sebesség kizárólag egy csatornán haladó aszinkron (USB: bulk transfer) módban elérhető, míg a nyers hang csatorna meg alacsony késleltetésű valósidejű adatfolyam (USB: isochronous traffic). Addig nincs is gond, míg az adott host porton kizárólag a szinkron adatfolyam csordogál, de ha például egy SSD is nekiáll forgalmazni, abból torlódás miatt szakadozás alakulhat ki. Erre a problémára csak az USB 3.1 megjelenése a gyógyír, ahol a gyors aszinkron adatfolyam (v3.x bulk transfer) és a régebbi verziós szinkron adatfolyam (v2.0 isochronous traffic) is tökéletesen megfér egymással. Bővebben itt.

(#24) King Unique


King Unique
titán

Az lett volna a hír, ha nem támogatja... :D
Evidens, hogy mivel 3.1 specifikáció is múlt évben került véglegesítésre, első eszközök idei évben csordogálnak, bekerül a natív támogatás az új Windowsba. Ahogy anno a 3.0 is a Win8-ba, v épp a Win7-be nem, mivel volt az OS megjelenése és a szabvány elkészülte közt egy kis csúszás.

(#16) Tidus: "Egyébbként a 3.0-át is szinte csak Pendrive vonalon terjedt el." :N Akkor még nem láttál, tecsu kolléga által is említett kütyüket, vagy ha már adattárolás, akkor a gyári külső merevlemezes tárak is szinte csak 3.0-val szereltek. Sok gyártó egyszerűen már nem is forgalmas 2.0-ás termékeket ezen kategóriában.

(#23) gaba.hu : jó tudni ezt is, hasznos kis cikk, köszönöm a magam részéről!
Hát igen, az USB-nél játszik a sávszélesség megoszlás, ha egyszerre több eszköz is rá van kötve...
3.1 több téren is jobb, működési frekvencia is magasabb (10 GHz), jobb az adatstruktúrája, kábel minősége, jelerősség is stabilabb, amiknek nyilván lesz pozitív hozadéka a gyakorlatban is.

(#25) #65675776 válasza gaba.hu (#23) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nagyon jól leírtad, hogy az USB miért is minden idők legrosszabb portprotokollja. Ezért sem értem miért terjedhetett el ennyire.

Az USB 3(.1) meg nem igazi megoldás, mert nem old meg érdemben semmit. Overkill módon ad egy elkerülő utat. Kb olyan, mintha csak akkor tudnál eljutni biciklivel A-ból B-be, ha egy 2x3 sávos autópálya állna rendelkezésedre, de azonis csak akkor ha rajtad kívül max egy autó közlekedik még rajta. A megoldás egy dedikált digitális audioátviteli protokoll lenne. A stúdió eszközök árába simán beleférne.

(#26) #16939776 válasza #65675776 (#25) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezt egyszerűen meg szokták oldani: FW ami 20-40 csatornáig kielégítő.
Vagy veszel egy marék optikai csatlakozóval ellátott bővítő kártyát, amivel 32/48/64 sáv elérhető mintavételtől függően, és ebbe dugdosod a ADC/DAC-okat.

(#27) tecsu válasza #65675776 (#25) üzenetére


tecsu
addikt

Nekem ilyen van. Ez PCI-os és USB 2.0-st soha nem vennék.
Az Apogee, az UAD újabban Thunderboltot használnak és csak Mac-en.
Mások használják még az Ethernetes Dantét vagy a MADI-t.
Az RME régebben PCI és FW400 FW800 volt.
A konzumer kategória pedig elvolt az USB 2.0-val, egy bizonyos csatornaszámig és felbontásig - a pro soha, elsősorban az időzítés miatt.
USB 3.0 vagy lassan már a 3.1 szerintem alap kell, hogy legyen egy min. 50.000ft feletti készülékár esetén, később ez alatt is.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28) #65675776 válasza tecsu (#27) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt írtad, egy rakat hangkártya használ USB 3.0-t. Erre most felsoroltál egy adag teljesen mást használót, és hogy a konzumer USB 2.0-s. Valahogy a kettő ellentmond egymásnak.

(#29) tecsu válasza #65675776 (#28) üzenetére


tecsu
addikt

Leírtam eddig mi volt, most az USB 3.0 kissé megváltoztatja a dolgokat mert ez már biza alternatívája a FW-portnak és az eddigi 2.0 miatti korlátok is felszabadulnak még az alsó szegmensben is.
Igen, egyre több hangkari használja az új USB-t, ahogy pl. videó jelátviteli eszközök is. Pro területen - természetesen - ott is megvolt a (nagyon drága) protokoll.
Erre gondoltam.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.