Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Fizetetlen hirdetésünket látták... :W

(#2) xperiasigi


xperiasigi
őstag

egesz turheto nemelyik telefon..de valtozatlanul nem vennek szolgaltatonal :D

Iphone 6s

(#3) halkow


halkow
őstag

van olyan teló amit csak előfizuval lehet venni?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#4) Peterson_


Peterson_
addikt

Azért szívem szerint nekiugranék egy számológéppel, mert nagyon úgy fest, hogy amit innen lecsípnek, azt rádobják egy másik telóra.
Külön móka, hogy egy-másfél éves telefonokon még képesek 8000 forintokat emelni.
Ártámogatás meg kerekítgetés...szép:N

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#5) Nazara válasza Peterson_ (#4) üzenetére


Nazara
őstag

Pedig olyan szívesen vennék egy HTC One-t, de hát lassan ugyanannyiba kerül, mint megjelenéskor. Egyszerűen nem értem, most a T adja ilyen drágán, vagy a HTC nem csökkent árat? Valszeg mindkettő... :(

Egyébként ez röhejes, legtőbb telefon árát havonta emelik... :W

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#6) Emilchen válasza Nazara (#5) üzenetére


Emilchen
tag

A Vodánál vegyél HTC One-t ott viszonylag olcsó

(#7) Peterson_ válasza Nazara (#5) üzenetére


Peterson_
addikt

Emelik hát, hogy aztán lehessen valami szédítő akció :DDD

Szó se róla, van ami nem olyan rossz vásár, de azért többségében hagy némi kivánnivalót maga után ez az árpolitika.
Különösen az a fájó pont, hogy a drágább előfizetéseket sem díjazzák megfelelőképpen, tehát gyakorlatilag igen alacsony kedvezmények párosulnak a magas havidíjak mellé.
Persze, akinek amúgy is üzleti felhasználásra kell, az amúgy is kicsengeti a sokezer forintot a díjcsomagra.
Én egy közepes kategóriájú díjcsomagban voltam két évig, és novemberben váltottam, illetve hosszabbítottam, mikor a mostani készülékemet vásároltam.
Győztem eligazodni az apróbetűs részen és a megkötéseken, miközben a csaj a pult mögött már beleizzadt hogy megértesse velem, miért jó, hogy nem kapok annyi kedvezményt, mint amit előzetesen kalkuláltam-a honlap alapján-

Régen azért ez nem így volt, és a hűséget is sokkal jobban díjazták.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#8) beccyboy válasza Peterson_ (#7) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Szerintem össze is foglaltad, hogy mi a legnagyobb baj az árképzésükkel. Mert adják drágán kártyásan, ha annyira akarják, de ha 2 évre aláírsz bármit, akkor legalább érezd azt, hogy van értelme...

Caffeine addict.

(#9) Kajt


Kajt
tag

Pont most gondolkozom ,hogy váltani kéne.
LG G2 a kiszemelt... jelenleg a Telekomnál Mozaik/Next S-el (havi 5490.-): 119.990.- (részletben 29990 +9 x 9000)
Telenornál All-In S havi 5490.- online 88.000.- (27000 + 12 x 5000)
Jól vettem ki? Lehet átmegyek akkor Telenorhoz... konstruktív vélemények?

(#10) Peterson_ válasza Kajt (#9) üzenetére


Peterson_
addikt

Szerintem a korlátlan díjcsomagok óta lényegében mindegy, hogy kihez mész.
A részlet meg mindenhol kamatmentes, azt pedig hogy milyen konstrukciót akarsz/tudsz vállalni havonta, csak Te tudhatod :K

Lábjegyzetként:

- Ne feledkezzünk meg arról sem, hogy ha valamelyik szolgáltatóhoz újoncként érkezel, a feltüntetett vételáron felül(legyen akár egy összeg, vagy "egyösszeg"+ részlet) mobil előleget is felszámolnak, amit ugyan később leforgalmazhatsz, de a készülék árával arányosan növekszik.
Legalábbis, ha jól tudom ,akkor ez mindegyik szolgáltatónál jelen van.

Meg ha már hűségben gondolkodik az ember, érdemes induláskor a lehető legkisebb díjcsomagot választani, majd esetleg az igényeknek megfelelően nagyobbra lépni, mert azt még mindig lehet, és az eredetire vissza is, viszont ha már megkötöttél egy nagyobb díjcsomagot, annál kisebbre már csak a hűségidő lejárta után válthatsz.
Én pont így jártam jól, mert ezelőtt két éve a lehető legkisebb Mozaikra kötöttem, csak közben bejött a "korlátlan" next, és így valami 200Ft difi miatt visszaléptem, és mégis relatíve korlátlan vagyok.
R-go, havi szinten mindenestől is jobban jövök ki,mint előtte csak a számlát fizetgetve.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#11) Prien


Prien
addikt

Nézzük csak a Note 3-at... kártyásan 192990, bravó.
Függetlenül,2 év Samsung garanciával 159900.

A kevés is több a semminél.

(#12) Fr0z3n válasza Kajt (#9) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Jobban jársz. Nekem az összes ismerősöm menekül a trétől. Ügyfelesek hülyék (nem tudja, hol kell a simet beletenni egy telóba szervíz után....), a hálózat kaka és nem csak a mostani akadások miatt, reklámozzák a 4g-t, hogy az mennyire szuper, de a megyeszékhelytől 10km-re nincs 3g!!!! sem. A telókat meg k.rva drágán adják a függetlenekhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#13) Peterson_ válasza Fr0z3n (#12) üzenetére


Peterson_
addikt

"Ügyfelesek hülyék (nem tudja, hol kell a simet beletenni egy telóba szervíz után....)"

- Azért ezzel a résszel nem értek egyet, csak különbséget kell tenni a T-pont meg a T-partner között is.
A többiben sajnos igazad van, én rohadtul ki vagyok akadva, és méginkább kilennék, ha meló miatt nem kellett volna feljönnöm Budapestre, hanem otthon élnék továbbra is Somogyban.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#14) FragMaster


FragMaster
addikt

Nagyon ki akarják nyírni a kártyás telefonvásárlást.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#15) rbalint88 válasza FragMaster (#14) üzenetére


rbalint88
addikt

nem is lenne azzal baj, ha közben mondjuk olyan előfizetéses konstrukciók lennének, mint Ausztriában. mindenkinek megérné előfizetésre váltani, aki meg mindenképpen kártyás telefont akar, megveszi függetlenül, kész.

(#16) Urban Terror válasza Nazara (#5) üzenetére


Urban Terror
tag

Kicsit felment az euró ara, emiatt az import termékek árai emelkednek

(#17) FragMaster válasza rbalint88 (#15) üzenetére


FragMaster
addikt

Igen ám, de azért a józan ész kérdőjeleződik meg abban az esetben, ha egy szolgáltatónál a kártyás árak magasabbak, mint az átlag független, rendes forrásból. Nem egy ilyen példa van sajnos. Szerintem azért reális elvárás az, hogy ennél a szintnél olcsóbban adják, ha már függő készülékkel elkötelezi magát az ügyfél.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#18) rbalint88 válasza FragMaster (#17) üzenetére


rbalint88
addikt

nekik alapvetően a szolgáltatás értékesítése a cél, egy kártyás ügyféllel kvázi csak a nyűg van. ezért tolnak az árazással is az előfizu felé. mármint ez lenne a normális... de az előfizetéses árak is viccesek, havi 3-5ezres csomagnál még megérheti függetlenül megvenni a készüléket.

(#19) kpal


kpal
veterán

semmi 1520 :Y

(#20) Fr0z3n válasza Peterson_ (#13) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Én a szervizeseket a békéscsabai t-pontban minősítettem. Partnerhez alapból nem megyek, mert az olyan helyekre az egyetlen felvételi követelmény a vonzó külső (amihez sokszor nulla ész társul)

[ Szerkesztve ]

(#21) FragMaster válasza rbalint88 (#18) üzenetére


FragMaster
addikt

Érthető, de ennyi erővel meg is lehetne a kártyás lehetőséget, mint szolgáltatást szüntetni. Ebben a formában ez átverés és néphülyítés. (Az már más kérdés, hogy a 2 év hűség se olcsóbb, mint a kártyás díjcsomaghűség nélkül, szar ez na.)

Szerk.: S5 is beárazódott.

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#22) Blasius0704


Blasius0704
tag

Persze szombaton vettem a g2t. Vagyis 8k-val drágábban. Mert annyi a külömbség nem annyi mint amit a cikk ír. (Next S)

(#23) rbalint88 válasza FragMaster (#21) üzenetére


rbalint88
addikt

oké, megszüntethetnék, de pl gondolj arra, akinek kisiskolás gyereke van, vesz neki egy alapmobilt és egy dominot vagy akármit, mert a gyereknek nem kell telefonálnia, aput-anyut eléri, meg őt tudják hívni, bőven elég. (az olyan extrém példáktól tekintsünk el, amikor a másodikos gyereknek vesznek egy i5S-t... még ha megtehetném, akkor se.)

az a gond, hogy itt duplán akarnak keresni és sajnos megtehetik. drága a szolgáltatás, de legalább a készülék is.

(#24) zsirfecske


zsirfecske
addikt

telekom telefonban/tarifákban is 20-30%-kal drágább mint a másik két szolgáltató. aki náluk van az kismadár, vagy minden ismerőse ott van és nem variálhat. utóbbit még megértem...

(#25) pengwin


pengwin
addikt

Hát ezekkel a változásokkal úgy látom az én díjcsomagomba(Next S) tartozó előfizetők jártak jól. Végre van számottevő különbség a kártyás és a Next S-es ár között. :))
Azt mondjuk nem értem, miért is emelnek bármilyen tavalyi-tavalyelőtti modell árán, főleg a drágább előfizetésekre vállalt 2 évnél. :( Lehet úgy gondolják: aki kifizet annyit előfizetésre, azt lehúzhatják készülékvásárlásnál is. ;]

Üdv, pengwin

(#26) DiVaD


DiVaD
senior tag

#18 rbalint88: Én is nézegetem az árakat, mert pont ilyen előfizetésben vagyok, de rájöttem, hogy ha valaha váltok, akkor független telefont veszek, mert egyszerűen nem éri meg. A VoIP kapcsoló meg csak hab a tortán (régi előfizetésem van).

#20 Fr0z3n: Ez sajnos igaz, bár a Corvin Plázában lévő partner sokat fejlődött szerencsére. Bár az vicces volt, hogy egy 4S 8GB-osat akartak eladni nekem kb. 1-2hete, mikor 2,5éve vettem náluk egy 4S 32GB-os telefont. Amikor mondtam, akkor a kérdés: "És működik rendesen?" :D Tudom szinte már kötelességük, de kicsit vicces volt az egész. Persze jött az Android vonal is, aztán mikor mondtam, hogy a megvásárolt programok miatt nem szívesen váltanék, ill. ami a lényeg, hogy a mostani telefonom engem még kiszolgál akkor tudtam befejezni azt az ügyintézést, amiért igazából mentem.

#24 zsirfecske: Nálam pl. hatványozottan igaz a családi körben. Illetve mivel én vagyok előfizetéses, ezért rajtam keresztül megy a családi csomag is. De ahogy néztem kb. 1-2hónapja ilyen csomagban (XS), kb. mindenhol ilyen kínálat van. Ja bocs, telenor-nál még manuálisan kellene beállítanom 1-2 beállítást a szifonnál...

(#27) rbalint88 válasza DiVaD (#26) üzenetére


rbalint88
addikt

nekem egy (két) dolog miatt éri meg náluk venni telefont. az egyik, hogy Like300 előfizum van, ami egy jó ajánlat, bár sajnos nem mindenkinek szól, a másik, hogy készülékbiztosítást nem nagyon lehet kötni független telefonra és ez pont jól működik a T-nél. emellett 20%-os akcióban vettem a telefont, úgy meg vastagon megérte.

(#28) V8Dávid


V8Dávid
csendes tag

2 hónap múlva jár le az előfizum és eléggé elgondolkodtató a dolog, hogy jobban megéri váltani mint a Trénél maradni mikor a G2 pl a Telenornál jóval olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

(#29) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Alapjában egyetértek,nekem is voltak,vannak aggályaim az előfizetésekkel kapcsolatban,de azért karácsonykor Z1-et 126ér hoztam ki a 3200 előfizetéssel,amibe 200mb net van plusz 1000-ért kérhető 1gb,a csomag bármikor módosítható.
Szerintem nem volt rossz üzlet,néha kilehet fogni náluk is.

(#30) 8th válasza rbalint88 (#23) üzenetére


8th
addikt

"az a gond, hogy itt duplán akarnak keresni és sajnos megtehetik. drága a szolgáltatás, de legalább a készülék is."

Példa:

Alcatel One Touch S'Pop:

két éves Move XS előfizetéssel 24 990 Ft (-3 500 Ft)
két éves Move S előfizetéssel 14 990 Ft (-7 950 Ft)

Ugyanez a készülék Bluemobile-nál feltöltőkártyásban 17.990 Ft, nincs előfizetési díj és még a percdíjai is jobbak.

(#31) Arthuro_Adam válasza Kajt (#9) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Ha Telenornál veszel készüléket, akkor nem 7.500 lesz a havidíj? Meg a Telenornál mintha az sms nem lenne benne, azért külön kell fizetni. Ezeket is nézd meg azért.

(#32) BookerDeWitt


BookerDeWitt
tag

Néztem múlt hónapban páromnak egy S4 minit!
Akkor az ára 23x1990 Next M díjcsomagban és 0Ft kezdő!
Most: 20x2500Ft Next M díjcsomagban és 10000Ft kezdő!
Akkora lehúzás az egész,hogy na...
Eddíg szűk 50ezerből kijött volna,de így emeltek rajta 10ezret és 60ezerre jön ki!
Szerintem az,hogy a Telenornál most olcsóbb a telefon nem mérvadó,mert ezek úgy karteleznek,mint az állat!
Pár hónap és ott lesz drágább a Telekomnál meg olcsóbb!
És az,hogy függetlenűl olcsóbb,mint kártyásan....rég pont fordítva volt!

(#33) attilav2


attilav2
őstag

Kínai rendelésben nem gondolkodtok?
40-60k körül már elég jó specifikációjú és független készülékek érhetők el. Amik ithon 100k felett vannak.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.