Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) evone válasza Oliverda (#37) üzenetére


evone
őstag

TV KIMENET, HDMI, NEM MOST, MAJD KÉSŐBB, ESETLEG A KOVETKEZO MODELLBEN
TV KIMENET, HDMI, NEM MOST, MAJD KÉSŐBB, ESETLEG A KOVETKEZO MODELLBEN
TV KIMENET, HDMI, NEM MOST, MAJD KÉSŐBB, ESETLEG A KOVETKEZO MODELLBEN
TV KIMENET, HDMI, NEM MOST, MAJD KÉSŐBB, ESETLEG A KOVETKEZO MODELLBEN
TV KIMENET, HDMI, NEM MOST, MAJD KÉSŐBB, ESETLEG A KOVETKEZO MODELLBEN
TV KIMENET, HDMI, NEM MOST, MAJD KÉSŐBB, ESETLEG A KOVETKEZO MODELLBEN
TV KIMENET, HDMI, NEM MOST, MAJD KÉSŐBB, ESETLEG A KOVETKEZO MODELLBEN
TV KIMENET, HDMI, NEM MOST, MAJD KÉSŐBB, ESETLEG A KOVETKEZO MODELLBEN
TV KIMENET, HDMI, NEM MOST, MAJD KÉSŐBB, ESETLEG A KOVETKEZO MODELLBEN
TV KIMENET, HDMI, NEM MOST, MAJD KÉSŐBB, ESETLEG A KOVETKEZO MODELLBEN
TV KIMENET, HDMI, NEM MOST, MAJD KÉSŐBB, ESETLEG A KOVETKEZO MODELLBEN

HAHÓ??!?!?! :W :W

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#52) plus44 válasza <NewL> (#41) üzenetére


plus44
veterán

Majd befejezik, addig gyere nyomjunk egy póker-partit. Valaki más? :D :D

evone: Minden rendben van? Tudok jó pszichológust.

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#53) erdoke válasza #16820480 (#40) üzenetére


erdoke
titán

A FullHD-hoz célszerszám kell, és akkor nem befolyásolja a multitaskingot. Simán pause-ba teszi a lejátszást (ami akár mehet majd online streaming formájában, WiFi-n vagy 3,5-4G-n), amíg telefonálsz a BT sztereó headseten, és közben a szervezőt-levelezőt nyomkodod, sőt még fel is veszed a beszélgetést.
A Tegra pont a nem túl erős, emiatt keveset fogyasztó célszerszámok összegereblyézésében erős. Ha nekiküldesz egy izmos számítási feladatot, a CPU-ja önmagában már elég gyenge. A Tegra 2 és az OMAP4 már külön CPU szinten is elég erős lesz.
A FullHD-t az 1 magos Atom nem bírja, pedig nyers erőben a mobil CPU-khoz képest egy bivaly. Ha lenne mellette egy célszerszám, az erőt nyilván párhuzamosan végzett számításnál lehet kihasználni.
Nem tudom, mi az a C110-es proci. :F Ha a Hummingbird-re gondolsz, az egy SoC, ott sem a CPU végzi a HD videó dekódolását. Gyakorlatilag egy gyártástechnológiai váltással feljebb tornászott órajelű szifon 3GS chipról van szó (~OMAP3515 => órajelek fentebb 60-70 %-kal).

A legjobb aláírás a héten

(#54) evone válasza plus44 (#52) üzenetére


evone
őstag

Szerintem olvasd el azt amire reagaltam, nem igaz hogy senki nem érti meg hogy nem erre a kijelzore kell a HD, hanem majd ha kikotod egy kulso kijelzore, mi olyan nehéz ebben? Ennyire nincs itt senkinek se fantaziaja?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#55) joey04 válasza evone (#54) üzenetére


joey04
titán

csak neki, de ő legalább annyira elvakult nokia fan mint amennyire ulkesh apple.
minden sz*rját kimagyarázza a nokiának. a többiek leírták, miért tartják hülyeségnek, a Tv-re való kikötés lehetőségének ellenére is. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#56) plus44 válasza evone (#54) üzenetére


plus44
veterán

Elolvastam, állítsd le magad. Ám gondolom van olyan nagy fiú, hogy el tudja olvasni 1x ismétlem 1x is, amit továbbítani szeretnél felé, nem kell copy&paste-elni 300x.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#57) #16820480 válasza erdoke (#53) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, ezzel tisztában vagyok én is, hoyg céleszköz, meg optimalizáció kérdése. mondjuk nem tudok sok konkrétumot mondani most a C110-ról, csak felvetették a Meizu fejlesztői fórumon, hogy mi lesz a következő telójukban, és arra volt ez, hogy a C100-at próbálták már, az viszi a 720p és 1080i videókat, a C110 meg az 1080p-t is. nem néztem nagyon utána, csak annyit írtak, hogy ezt a kettőt gondolták, csak az erősebbikből még nem adott nekik a Samsung.

(#58) evone válasza plus44 (#56) üzenetére


evone
őstag

Nalatod, ezt kotve hiszem. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#59) evone válasza plus44 (#56) üzenetére


evone
őstag

2x, sorry

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#60) plus44 válasza evone (#58) üzenetére


plus44
veterán

Azért reménykedünk, hogy hátha, ha mégsem utánna ütemesen növelheted az adagot. :D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#61) Catapult


Catapult
csendes tag

Az hogy viszi a Hd videókat csak azt mutatja milyen bika video-vezérlő van benne. De ezt inkább 3d-s játékokhoz meg egyéb multimédiás tartalmakhoz szánták, ami "mellesleg" tudja ezt is. Értelme meg valóban semmi. A képminőség nem lesz jobb a kijelzőn, a nagy fájlok meg csak a helyet foglalják. A tv-re kötésnek se látom sok értelmét, mert ahol van fullHd-s TV, ott csak van hozzá lejátszó is..

[ Szerkesztve ]

(#62) bmwk1200s válasza Catapult (#61) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Szerintem nem feltétlen...nagybátyáméknál van full hd lcd tv, de nincs hd lejátszó (blue ray se, ps 3 se..)! Úgy oldotta meg a dolgot, hogy egy pár ezer ft-os (lehet annyi sincs) kábellel összekötötte a pc-vel és tadaaamm!! :DDD

Semmit sem írok alá!

(#63) erdoke válasza Catapult (#61) üzenetére


erdoke
titán

A videófeldolgozó és a 3D gyorsító külön egység a SoC-on, tehát nem melléktermék az erős dekódolási képesség.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#64) Lirion válasza Ulkesh (#32) üzenetére


Lirion
addikt

"Segítek, másnál sincs több szabad"
Dehogynincs, még kevesebb tárhelynél is. Én 4 gigás memóriakártyára is konvertálatlan filmeket raktam, mert a telefonommal le tudtam azokat is játszani. Akar a halál konvertálgatni, hogy ráadásul azok még pluszban foglalják a helyet a gépen, csak hogy még azokat is törölgethessem, hogy aztán pár hét múlva ha újra megnézni támad kedvem a filmet, ismét konvertáljam... Ülj le, egyes.

"de 10-ből 7 felhasználó garantáltan nem fog felmásolni egy 7-800 MB-os filmet, amikor konvertálás után ekkora területre 3-at másolhat fel."
Persze, mert 10-ből 7 felhasználó azért rak fel filmeket, hogy ott porosodjon a telefonon.. Nem. 10-ből 9 felhasználó azért rak fel filmet, hogy utazás során megnézze. Mo-n egy 2 órás utazás már elég hosszúnak számít, ez alatt egy filmet tudsz megnézni, akkor mi a rákfenéért konvertáljon át még a te nasa gépeit überelő csúcsfelszereléseddel is 24 percig tartó munkával 3 filmet?

"Ezt messzemenően prezentálja az iPhone és a WinMo mobilok eladási statisztikája"
Miért csak a winmot hasonlítod itt most? A symbian talán nem ad szabadságot? Vagy az nem nyílt op rendszer? :F

"A világ nagy részén nem annyira preferálják a warezt, mint itthon."
Aha, gondolom a világ nagy részében, ahol ugye szegénység van még hozzánk képest is, mindenki inkább megvesz mindent legálisan. Vicces kijelentéseid vannak. :C

"Akkor is ezt tenné, ha olyan országban élne, ahol 3-4 film letöltéséért 1 millió dolláros büntetést is kaphat?"
Azokat a büntetéseket a megosztásért kapták az emberek, nem baj?

"Nem tudom, nem értem, miért veszi mindenki teljesen természetesnek a warez-t,"
Talán azért, mert nálunk nem warez a filmek, zenék letöltése? Gondolom, ez meg sem fordult még a fejedben.. :DDD

(#65) zbory válasza Catapult (#49) üzenetére


zbory
tag

inkább processzor architektúra kérdése

szerk: nem nyomtam refresht, látom már megelőztek

[ Szerkesztve ]

If all the economists were laid end to end, they would not reach a conclusion. George Bernard Shaw

(#66) coyote55 válasza Ulkesh (#46) üzenetére


coyote55
őstag

A Jailbreak nem is számít wareznak? ;] :U
Állandóan azt olvasom, hogy a telefon tudja, Jailbreak után... ;]
Azt támogatja a gyártó? :U

Memento Mori!

(#67) Ulkesh válasza coyote55 (#66) üzenetére


Ulkesh
őstag

"A Jailbreak nem is számít wareznak? "

Nem, mert azzal közvetlenül senkinek nem okozol kárt.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#68) joey04 válasza coyote55 (#66) üzenetére


joey04
titán

Tán még jobban, hiszen azáltal kb MINDEN storeban lévő progi/játék ingyen a tied lehet. de hát ez semmiség. :DD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#69) Ulkesh válasza Lirion (#64) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Én 4 gigás memóriakártyára is konvertálatlan filmeket raktam"

Én 4 giga esetén konvertált filmet sem raknék fel, mert nem férne fel. :)

"aztán pár hét múlva ha újra megnézni támad kedvem a filmet, ismét konvertáljam.."

Te megnézel egy filmet többször is mobilon? :D
Fenemód életszerű.

"Mo-n egy 2 órás utazás már elég hosszúnak számít, ez alatt egy filmet tudsz megnézni, akkor mi a rákfenéért konvertáljon át még a te nasa gépeit überelő csúcsfelszereléseddel is 24 percig tartó munkával 3 filmet?"

Legutoljára akkor készítettem be a mobilra filmeket, mikor az ország másik végébe utaztam nyaralni. Oda 4 óra, vissza 4 óra és esős napokra is gondolva 10 filmet másoltam akkor fel.
Konvertálás nélkül esélytelen lett volna.

"A symbian talán nem ad szabadságot?"

Hát jóval kevesebbet.

"Vagy az nem nyílt op rendszer?"

Nem (legalábbis még nem), de a WinMo sem.

"Azokat a büntetéseket a megosztásért kapták az emberek, nem baj?"

A torrent-tel már meg is valósítottad a megosztást :D de a birtoklást is büntetik arra fele.

"Aha, gondolom a világ nagy részében, ahol ugye szegénység van még hozzánk képest is, mindenki inkább megvesz mindent legálisan."

Igen, és ott az a legnagyobb kérdés, hogy konvertálják, vagy sem a filmeket az iPhone-ra.

Azt ugye nem kéne mondanom, hogy attól, hogy nem telik valamire, attól még nincs rá jogod, hogy ellopd? Vagy ha nem telik neked egy jobb kocsira, akkor ugyanezen filozófia alapján elkötsz egyet a parkolóból?

"Talán azért, mert nálunk nem warez a filmek, zenék letöltése? Gondolom, ez meg sem fordult még a fejedben.."

Talán éppen ezért nem vagyunk célpiac az Apple számára és ezért nincs itt iTunes Store sem. Gondolom, ez meg sem fordult még a fejedben.. :D
(Vagyis nagy ívben letojják, hogy neked mik az igényeid, amit a warezre építve támasztasz.)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#70) Ulkesh válasza joey04 (#68) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Tán még jobban, hiszen azáltal kb MINDEN storeban lévő progi/játék ingyen a tied lehet. de hát ez semmiség."

Jailbreak nem erről szól, egy szimplán jailbreak-elt készülékre te semmilyen tört játékot nem töltesz rá, sőt Cydiából is jó pár alkalmazás fizetős kereskedelmi termék.
Tört alkalmazások futtatásához még szükséges más dolog is.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#71) coyote55 válasza Ulkesh (#67) üzenetére


coyote55
őstag

Ahha...értem én... :U :DDD

Memento Mori!

(#72) joey04 válasza Ulkesh (#69) üzenetére


joey04
titán

a szokásbeli különbségekre nem reagálok, nincs értelme, főleg veled nincs értelme, majd lejátszátok.

A torrent-tel már meg is valósítottad a megosztást
és honnan tudod, hogy arra gondolt?

Vagy ha nem telik neked egy jobb kocsira, akkor ugyanezen filozófia alapján elkötsz egyet a parkolóból?
Bár valóban lopás mind a 2, ez hülye példa. a játékot/szoftvert sem a boltból emeled le a polcról.

#70: de lehetővé teszi, ne takarózz.
a warez sem okoz közvetlenül senkinek kárt, ezek alapján. azért mert letölti, nem okozott kárt, mivel amúgy nem venné meg. tehát így sem úgy sem ad ki pénzt érte. Ettől még nem lesz jogos, de ha az egyiknél takarózunk, akkor a másiknál is lehet

#71: csak fel nem foghatod. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#73) #16820480 válasza Ulkesh (#70) üzenetére


#16820480
törölt tag

ez amúgy aranyos. attól, hogy nem töltessz le illegálisan játékokat, meg szoftvert a telódra, attól még a Jailbreak illegális, mert a gyártó így határozott és kész. valami nem azért legláis vagy illegális, mert valakinek kárt okoz, hanem mert törvény írja elő (vagy tiltja) a dolgot.
amúgy azzal sem okozok senkinek konkrétan kárt, ha letöltök egy filmet saját magamnak. feltételezzük, hogy ha nem töltöm le, akkor nem is venném meg, így kb semmilyen bevételkiesés nincs.

[ Szerkesztve ]

(#74) C^^ válasza joey04 (#68) üzenetére


C^^
őstag

Tényleg nem akarok beszállni a showműsorba, de a Jailbreak maga miért lenne warez?
"Tán még jobban, hiszen azáltal kb MINDEN storeban lévő progi/játék ingyen a tied lehet."
És itt a leheten van a hangsúly. Ennyi erővel akkor az üres adathordozó vásárlás is warez, mert TEHETSZ rá jogvédett dolgokat.

Egyébként magától a jailbreaktől nem tudsz még tört progikat felrakni...

MOD: Látom, már kitárgyalva...Leültem.

[ Szerkesztve ]

(#75) Ulkesh válasza #16820480 (#73) üzenetére


Ulkesh
őstag

"ez amúgy aranyos. attól, hogy nem töltessz le illegálisan játékokat, meg szoftvert a telódra, attól még a Jailbreak illegális, mert a gyártó így határozott és kész. "

A gyártó nem hatóság, így ő azt határoz amit akar, jelentősége nem sok van.
Még az USA-ban sem számít illegálisnak a jailbreak, mindössze annyi a következménye, hogy ha jailbreak-elt készüléket viszel be a szervizbe, akkor ugrott a garanciád (de ez sem probléma, mert egy restore eltűnteti minden nyomát, így gyakorlatilag a garanciát sem veszted el általa).

"amúgy azzal sem okozok senkinek konkrétan kárt, ha letöltök egy filmet saját magamnak. feltételezzük, hogy ha nem töltöm le, akkor nem is venném meg, így kb semmilyen bevételkiesés nincs."

Ha már letöltötted, azzal kárt okoztál, mert nem vetted meg. Minden más csak filozófiai vita, a bíróság előtt hajítófát sem ér.
Az más kérdés, hogy itthon legálisan töltöd le saját célra, mert a szerzői jogdíjakat kifizeted előre az adathordozók árában.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#76) joey04 válasza #16820480 (#73) üzenetére


joey04
titán

Jailbreak illegális, mert a gyártó így határozott és kész.
ha nem töltöm le, akkor nem is venném meg,
itt a 2 igazság, a többi csak duma. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#77) Ulkesh válasza joey04 (#76) üzenetére


Ulkesh
őstag

Pedig éppen ez a duma :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#78) joey04 válasza Ulkesh (#77) üzenetére


joey04
titán

legalább OFF-ba raknád a hülyeségeidet, ha már elkanyarodtunk a témától. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#79) #16820480 válasza Ulkesh (#75) üzenetére


#16820480
törölt tag

attól, hogy visszacsinálható a jailbreak, még nem lesz kevésbé szabálysértő :) ha letöltök valamit, aztán letörlöm, akkor már nem is lenne jogsértő? de a te gondolatmeneted követve: ha már jailbreakelted, akkor szabályt sértettél, a többi márcsak filozófiai vita...

miből gondolod, hogy ha valaki nem tölti le, akkor az feltétlen megvenné az adott dolgot? lehet, hogy csak kevesebben néznének filmeket az emberek (valahogy a senki nem venne semmit és a mindenki megvenne mindnt közt középen).

[ Szerkesztve ]

(#80) erdoke válasza Ulkesh (#69) üzenetére


erdoke
titán

"Legutoljára akkor készítettem be a mobilra filmeket, mikor az ország másik végébe utaztam nyaralni. Oda 4 óra, vissza 4 óra és esős napokra is gondolva 10 filmet másoltam akkor fel.
Konvertálás nélkül esélytelen lett volna.
"

Szifonnal biztosan esélytelen, más meg belecuppant egy másik 8 gigás kártyát (amin a 10 db 700 MB-os film konvertálatlanul is elfér), osztjóvan. Vagy vesz egy nagyobbat a 8 GB-os helyére, mondjuk 32-est a beépített 8 mellé.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#81) joey04 válasza #16820480 (#79) üzenetére


joey04
titán

eleve hülyeség amit mond, hiszen oké, azzal megsértetted a törvényt, hogy letöltötted (mondjuk nem nálunk, de mindegy) de kárt csak akkor okozol, ha ezért nem vetted meg.
az nem kérdés, hogy ettől függetlenül bűnt követtél el pusztán a letöltéssel is. mint ahogy pusztán a JB-kel is, hiába nem azért tetted, hogy kárt okozz. :K

(szerintem hagyd hogy válaszoljon valami hülyeséget, aztán hagyd a fenébe, attól megnyugszik, ha övé az utolsó szó, még akkor is ha hülyeség, ezt már észrevettem)

#80: hohó, mi következik most! :))
ezt még nem olvastad akkor! ;]

na kiszálltam, innentől csak röhögök.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#82) #16820480 válasza joey04 (#81) üzenetére


#16820480
törölt tag

amúgy sem megy ez így sokáig, biztos hamar idetalál Atlantis megint, és befenyít :)

(#83) erdoke válasza joey04 (#81) üzenetére


erdoke
titán

Tényleg nem olvastam, de most már nem is állok neki. Igazából csak arra akartam rávilágítani, hogy nagyon az iPhone kötöttségein belül gondolkodik. Másnak magától értetődő dolog lehet az, hogy két feltöltött akksival indul el otthonról egy hosszú hétvégére, vagy memóriakártyát cserél, netán nagyobbat vesz a készülékébe.

A legjobb aláírás a héten

(#84) muveszur válasza _Orbi_ (#4) üzenetére


muveszur
addikt

Mondjuk azért mert nem a telefon kijelzőjén akarod nézni... Pl Samsung i8910 HD, röccenés nélkül kinyomja a filmeket DLNA-n keresztül TV-re, mindezt HD minőségben...

(#85) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Sok értelme van tényleg... Ha valakinek olyan jó számítógépe van, hogy le tud játszani Full HD-s filmeket, akkor arra is elég jó az a számítógép, hogy lekonvertálja a filmeket a kijelzőhöz igazodó felbontásra :U

(#86) Ulkesh válasza #16820480 (#79) üzenetére


Ulkesh
őstag

"attól, hogy visszacsinálható a jailbreak, még nem lesz kevésbé szabálysértő "

Értsd már meg, hogy a jailbreak semmilyen törvényt nem szeg meg, teljesen legális.

Az, hogy az Apple ezért köpköd, az a saját problémája, de egyelőre még az USA területén sem köthet ezért bele senkibe sem.

Egy cég nem hozhat szabályokat, vagy törvényeket. Ez még nem a Gibsoni világ ahol a megavállalatok irányítják a Földet :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#87) Ulkesh válasza erdoke (#80) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Szifonnal biztosan esélytelen, más meg belecuppant egy másik 8 gigás kártyát (amin a 10 db 700 MB-os film konvertálatlanul is elfér), osztjóvan. Vagy vesz egy nagyobbat a 8 GB-os helyére, mondjuk 32-est a beépített 8 mellé."

Gondolom minden egyes kártyára felpakolod az alkalmazásokat, doksikat is amiket használsz, vagy ha valami programot vagy doksit szeretnél használni akkor megint kártyázol?
A legtöbb ma kapható készülékben marhára nincs még 8 GB belső tár, ami mellé rakhatsz plusz kártyát.

Az meg piszokul reális látásmód, hogy inkább kiadjak xx ezer forintot 32 GB-os SDHC kártyára, mint, hogy lekonvertáljak pár filmet nyaralásra/hosszabb utazásra. Az a konvertálás megvan egy ebédidő alatt és nem igazán jelent komoly fejtörést.

Azért nem ártana egyszer egy felmérés, hogy a WinMo és Symbian tulajok mekkora memóriakártyát és főleg mennyt használnak.
Van egy olyan érzésem, hogy utána kicsit kevesebb lenne az ilyen cserélgessünk kártyát mert az olyan jó, hozzászólások száma.

-------

Egyébként felmerült egy érdekes kérdés bennem az itteni hozzáállás nyomán.

Ha maximalisták vagyunk, akkor eleve FullHD-ben töltjük le a netről a filmet, mert hát a desktop gépen nincs háttértár probléma, mint a mobilon, ha meg elfogy a winyó kapacitása, akkor veszünk mellé még egyet :D
Ha meg így van, akkor minek a konverzió, toljuk a mobilra is a teljes bluray lemezt, mert az gyorsabb, mint lekonvertálni, max veszünk vagy egy fióknyi 32 GB-os kártyát, mert mit számít, hogy egy film elfoglal egy egészet, a lényeg, hogy megspóroltunk 10 perc konvertálást ugyebár :D

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#88) #16820480 válasza Ulkesh (#86) üzenetére


#16820480
törölt tag

cég nem hozhat valóban törvényeket, de szabályt simán. az ilyeneket hívják szerződésnek. márpedig a jailbreak-elés ilyen szempontból szabálytalan. ahogy mondjuk a főzött romok is szabálytalanok wimo esetén, de most jelenleg nem ez volt a téma. attól, hogy vissza tudod csinálni, nem lesz szabályosabb.

amúgy az reális látásmód, hogy kiadjak 15-20k-t egy olyan usb-s cuccért, amivel gyorsabban konvertál a gép, ahelyett, hogy veszek egy nagyobb kártyát (amit másra is tudok használni, ha kell). :))

[ Szerkesztve ]

(#89) Ulkesh válasza #16820480 (#88) üzenetére


Ulkesh
őstag

"cég nem hozhat valóban törvényeket, de szabályt simán."

Simán hozhat, a probléma akkor van, ha adott ország saját szabályozása másként rendelkezik, mégpedig a jailbreak kérdésében még az USA saját jogszabályai is ellentétesek az Apple-ével. A szomorú igazság meg az, hogy egyetlen szerződés, vagy céges szabályozás sem bírálhatja felül az adott ország saját jogszabályait :D

"amúgy az reális látásmód, hogy kiadjak 15-20k-t egy olyan usb-s cuccért, amivel gyorsabban konvertál a gép, ahelyett, hogy veszek egy nagyobb kártyát (amit másra is tudok használni, ha kell)"

Mert konvertálni, videót lejátszani stb. csak mobilon szoktál és egy hardveres gyorsítót másra nem tudsz használni :D

De mint előbb írtam, vegyél csak nagyobb kártyát és a bluray filmeket is toljad át, mert nem bírsz kivárni pár percet. :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#90) orrlyuk


orrlyuk
aktív tag

Sok szó esik a divx lejátszásról. Nagy öröm volt, mikor kijött a Viewty a divx-logóval, aztán kiderült, hogy a filmek java része xvid-ben van, azt meg semmi áron nem játszotta le. Ezzel szemben természetesen az über gagyi 10-15.000 forintos kínai pna-k 3 inchen csodaszépen viszik mindezeket, és van, hogy még a felirat-fájlt is betöltik hozzá.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#91) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Hurrá. Lekicsinyítve: Kevesebbet foglal. Eredeti: Többet foglal, és semmivel sem jobb. Hurrá.

(#92) #16820480 válasza Ulkesh (#89) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom mi van az amcsiknál, de nálunk nem nyúlhatsz a telefon szoftveréhez olyan mértékben, ami a gyártó szerint szabálytalan. ennyi.

nem kell extra kártyát vegyek, mert elég bőven a 8 gigám a telefonban, még akkor is, ha nem konvertálok. azt a hardveres gyorsítót meg mégerre sem tudnám használni, mert ugye a telefonom továbbra is szinte bármi lejátszik, teljesen jó minőségben, így még erre is felesleges lenne ilyet venni.
de konvertálgass csak nyugodtan. azalatt a 8 perc alatt, amíg neked egy filmmel bíbelődik az erőgéped, én hármat felmásoltam, és már úton is vagyok :)

(#93) erdoke válasza Ulkesh (#87) üzenetére


erdoke
titán

Én csak olyan készüléket veszek, amiben van legalább 1 GB belső flash is. Vannak olyan készülékek, amiben van 8-16-32 GB belső memória, és 32 GB-os microSD-vel bővíthető. Az iPhone nem ilyen, részben ezért (és a hasonlókért, elég hosszú a sor) nem vettem ezt.

A legjobb aláírás a héten

(#94) Ulkesh válasza #16820480 (#92) üzenetére


Ulkesh
őstag

"nem tudom mi van az amcsiknál, de nálunk nem nyúlhatsz a telefon szoftveréhez olyan mértékben, ami a gyártó szerint szabálytalan. ennyi."

Aki jailbreak-el az nem is. :D

Elolvastad a szerződést? A jailbreak telepítésével te csak egy külső szoftvert telepítesz, ami az Apple szabályzata szerint is legális. A rendszerszoftver visszafejtését nem te végezted el, hanem a jailbreak készítője, telepítésével még az Apple szabályozását sem lépet át.
Nem véletlen, hogy egyetlen esetben sem léptek még fel a jailbreak ellen az Apple jogászai.
(A ROM-főzés ellen nem egyszer fellépett a MS.)

"de konvertálgass csak nyugodtan. azalatt a 8 perc alatt, amíg neked egy filmmel bíbelődik az erőgéped, én hármat felmásoltam, és már úton is vagyok"

Én azalatt a 8 perc alatt míg lekonvertálja a videót inkább megreggelizem, majd az alatt a fél perc alatt míg felmásolja a készülékre átfutom a postám és már úton is vagyok. Egyetlen másodpercet sem vesztettem vele :D

"azt a hardveres gyorsítót meg mégerre sem tudnám használni, mert ugye a telefonom továbbra is szinte bármi lejátszik"

Az enyém is, csak én nem pazarlom a helyet, mert azt számomra fontosabb doksiknak tartom fent.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#95) hanee válasza #16820480 (#88) üzenetére


hanee
senior tag

A cég Általános Szerződési Feltételei tartalmazhatják, hogy neked tilos jailbreakelned úgy egyáltalán, vagy ROM-frissítened a cég engedélye nélkül, és ez esetben - ha ez kiderül - garanciavesztéssel jár a dolog. Azonban egy ország törvényeit nem írhatják felül.

A jailbreak a jelenlegi jogi szabályozás alapján véleményem szerint nem törvénytelen, és nem ütközik semmilyen jogszabályba. Garanciavesztéssel jár, de nem jogellenes!

A ROM-frissítés esetén már kétesebb a helyzet, mert ott az egész operációs rendszer van átírva, de itt is inkább hajlok afelé, hogy nem jogellenes, mert olyan program kerül a telefonra, amilyen nem létezik a gyártónál (tehát nincs kinek a szerzői jogait megsértened gyakorlatilag).

Jailbreak esetén akkor van egyedül jogellenes helyzet, ha te olyan programokat töltesz le ingyenesen, amikért Jailbreak nélkül fizetned kellene, de hangsúlyozandó, hogy az emberek 90%-a NEM EZÉRT jailbreakeli a telefont, ők is megvásárolják a programokat.

Szóval egészen máshogy néz ki a helyzet, ha épp csak egy cég szabályzatával és elveivel ellentétes valami, és más ha a jog szerint sem helyes.

Bocsi, hogy belepofázok, csak azért legyünk már tisztában ezzel..

(#96) #16820480 válasza hanee (#95) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha megfigyeled a szóhasználatom, akkor az utóbbi pár hsz-ben már nem jogellenest írtam, hanem szabályellenest. a kettő ugye nem ugyanaz, a különbséget részletesen kifejtetted. mondjuk egy főzött wimo rom azért más, mert ott az egész rendszert teszed rá, kb egy warezolt windowshoz hasonlítható, mert van jogdíja a rendszernek.
de a mindig felhozott illegális letöltés (tudom, nem te hoztad fel) sem feltétlenül illegális, Mo-on péládul nem ütközik jogszabályba. a szerzői jogrendszer sem egyetems igazság, hogy úgy dobálózzunk vele, vannak olyan országok, ahol szinte nem is létezik, vagy nem ilyen formában.

(#97) hanee válasza #16820480 (#96) üzenetére


hanee
senior tag

"de a mindig felhozott illegális letöltés (tudom, nem te hoztad fel) sem feltétlenül illegális, Mo-on péládul nem ütközik jogszabályba."

Már hogy a fenébe ne ütközne jogszabályba? Meg is mondom neked melyikbe, ha érdekel. De nem csak a magyar jogszabályokban, hanem az EU-s jogszabályokban és nemzetközi egyezményekben is (ezeknek ugye Magyarországra is kötelezőek) le van fektetve a szerzői jog védelme, ami kiterjed a softwarekre is, minden tekintetben. Magyarország szabályozása e tekintetben pedig összhangban áll az EU-val elég régóta.

hanee

[ Szerkesztve ]

(#98) #16820480 válasza hanee (#97) üzenetére


#16820480
törölt tag

oké, ha (saját célra) letölteni illegális (most multimédiás tartalmat, nem szoftvert), akkor miért vannak itt ilyen próbálkozások, hogy jogszabálymódosítással illegálissá tegyék?

[ Szerkesztve ]

(#99) hanee válasza #16820480 (#98) üzenetére


hanee
senior tag

Mire gondolsz egész pontosan? Így ennyiből elég nehéz megmondani, hogy "multimédiás tartalmak", mert ez elég tág fogalom :)

hanee

(#100) #16820480 válasza hanee (#99) üzenetére


#16820480
törölt tag

zene, film például. volt róla itt az itcafén is hír, hogy akartak valami jogszabályt módosítani, de leszavazták a javaslatot, így továbbra sem illegális.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.