Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Mi változott az elérhetőségben? Sem itthon, sem külföldön nem találok olyan viszonteladót ahol akár G513QY-t vagy G713QY-t kapni lehetne.

(#2) Senki9876 válasza Meteorhead (#1) üzenetére


Senki9876
tag

Amazonon és pár német webshopban van raktáron
Én már rendeltem :DD

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az miert van, hogy ha a PH-n van AMD-s notirol hir, az 90-95%-ban gamer noti? Inteles ultrabookokrol, altalanos notikrol omlik a hir minden "kiallitas" utan, AMD-rol meg zero. Tovabbra sem gyartanak AMD-vel notikat, nem akarjak nagy dobra verni az OEM-ek hogy vannak AMD-s notijaik, vagy csak a PH nem ad ezekrol hirt?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) Meteorhead válasza Senki9876 (#2) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Köszi, megtaláltam. Én magyar billentyűzettel keresem, és elsősorban a G713QY-t, viszont azt örömmel látom, hogy van 64GB RAM opció is, annak ellenére, hogy az adatlapja 32GB-ban maximalizálja a RAM-ot.

(#5) bencze


bencze
senior tag

Igaz racionálisan nincsen rá szükségem, de ha lenne engem kb egy 5800U érdekelne valami normális minőségű, strapabíró házban, nem túl sok pénzért... biztos én vagyok öreg de jól elvagyok a desktopommal, elfér az asztal alatt, úgyis általános használatra nem árt rendes monitor(ok) és billentyűzet, egér, íróasztal...
tudom van pár de legyen 20x ennyi akkor lehetne jól válogatni :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#6) Reggie0 válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

PH nem ad rola hirt.

(#7) ricsip válasza bencze (#5) üzenetére


ricsip
addikt

"5800U érdekelne valami normális minőségű, strapabíró házban, nem túl sok pénzért"
6-700 ezer forint lesz ez... ugye te is legalább ennyire gondoltál?

Ma már a szart se kapod meg keves pénzért! Csak mert a gagyi gyártók is vérszemet kaptak eppöl és szamszung árazástól és h. a sok pénzes hülye birka kinyitotta a pénztárcáját szélesre ennek a 2-nek. Most már a gagyigyártóknak is kell annyi pénz, amennyit csak kihúzhatnak a zsebedből. Senki nem árul már olcsón semmit, mert rájöttek h az embereknek túl sok elköltenivaló pénze van, és attól mind meg kell szabadítani őket, lehetőleg minél gyorsabban.

[ Szerkesztve ]

-

(#8) Gabesz84 válasza bencze (#5) üzenetére


Gabesz84
őstag

Lenovo legion 5 pro.
Csak ajánlani tudom, igaz várni kell rá, ha egyáltalán sikerül valahol megrendelni.

(#9) Reggie0 válasza ricsip (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

Hasznaltat kell venni.

(#10) Meteorhead válasza bencze (#5) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Nekem a DTR (Desktop Replacement) műfaj ami a legjobban kiszolgál. Kell egy gép az irodába, kell egy otthonra, mindkét helyen GPU-t programozok, nem ritkán bazi nagy kódbázisokat fordítok. Kell a CPU kakaó és GPU-ból is egy erősebb ha nem akarok órákat várni a unit testek eredményére. VS Code nagyon jó távoli fejlesztésre, de még mindig vannak idegesítő hiányosságai, az alkalmi grafika továbbíásában meg teljesen cserbenhagy. Kell lokális munkaállomás mindkét helyre és luxus két gépet fenntartani. Perifériákat még csak-csak fenntartok két helyen, de ha konferenciára megyek, vagy az egyetemen tartok órát, ott is hasznos ha futtatni is tudok kódot a diákoknak, nem csak mesélni róla. A 17"-os noti 3-4 Kg-ja pedig nem zavar: széles a vállam, elbírja. Otthon TV nincs, így asszonnyal erről szoktunk sorozatokat nézni fektetés után. Ez a két-és-fél-laki élet valahogy ezt hozta ki győztesnek.

(#11) ricsip válasza Reggie0 (#9) üzenetére


ricsip
addikt

Nyilván sok ryzen 5000-es laptop van használtan már a piacon :N

-

(#12) Reggie0 válasza ricsip (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan megeri 10% teljesitmenytobbletert a gatyadat is rafizetned :)

(#13) sb válasza ricsip (#7) üzenetére


sb
veterán

Ez kétoldalú. Ma egyfelől minden rohadt drága. A desktop is.
Így ha körbenézel akkor sokszor jön a döbbenet, hogy akár gamer, akár dvga nélkül hasonló vagy olcsóbb árban kapsz értelmes notit is.

Másfelől meg hiába drágák a notik is, kapsz is értük valamit.
Én mostanában nézelődtem és 300k (vagy 250-280, de az már az alja) alatt nehéz igazán jó ajánlatot találni, ezen az árszinten viszont szvsz a többszörösét kapod mint 1-2 éve.

Pl. egy Ideapad 5 Pro, 16" 16:10 WQHD, 120Hz, 100% sRGB, 5600H/5800H az elég ütős kombó szerintem 300k körül. Desktopban is nézelődhetnél mire hasonlót kihozol. Pár éve meg desktopban is kb. lehetetlent súrolta volna ez a teljesítmény/feature lista, notiban meg nem is létezett. (És ez megvan 14", 1.5kg alatt is, FHD feletti felbontás, 90Hz... meg a Legionokkal 3060/3070-ekkel is gamerben.)

Én most értem el oda, hogy végigszámoltam mennyi a desktopom most és nem jön ki egetverő különbség ilyen notikhoz képest. De ha játszanék és "felváltanék" RX 470-ről egy mobil 3060-ra akkor se a 2-300k-s vga árak ráfizetéséből kéne kiindulni.

Egyedül a hang maradt ellenérvként. Elég (túl)erősek a mobil cpu-k de halkan hűteni azért jóval egyszerűbb desktopban.

[ Szerkesztve ]

(#14) bencze válasza ricsip (#7) üzenetére


bencze
senior tag

Nem igazán, 6-700 ezer mire? a probook 435 nem tudom milyen, de az 1000 euró környéke és azért nem a noname dzsunka gyártmány. Azt meg a zenbookot láttam eddig, de jó lenne sok modell, hogy legyenek jó összehasonlítások.

@#8Gabesz84
Néztem és dicsérik a szériát, de a desktop mellé nem igazán kell egy gémer cucc hogy megfőzze az értékeim ha az ölemben van. Ideálisan az ember tudjon évente 1-2x elbohóckodni valami régebbi cuccal mediumban, és ha fut a Teams ne álljon be 100%-ra (oké, szar szoftver szar, de azt hiszem a 8350u-s céges dellem sem a legjobb).

Leginkább persze, kelleni nem kell csak néha nagy ritkán nem ártana, hogy legyen. Esetleg fekete péntekre hátha lesz már választék, habár kétlem :)

@#10Meteorhead
Meghiszem, van az az élethelyzet. Sajnos nekünk nincs rendes BYOD, csak sunyiban tudok saját gépet használni olyan dolgokra ami nincs lezárva pl Azure teszt környezetek, privát virtualboxok, muszáj tartsam a fos cégest. Közben meg jó lenne egy privát amikor az ember utazik, nem szívesen csinálok privát dolgokat a cégesen, ami meg szar is mellette, folyton melegszik és teker 100%-on Teams-el. Nincs tökéletes megoldás, fel kéne csapni kecskepásztornak és kidobni az összes kütyüt, de biztosan annak is megvan a maga hátránya :)

@#13sb
Itthon úgyis van íróasztal, 30"-os és 24"-os dual monitor, rendes egér, billentyűzet, akkor már a desktop elfér és 2-3 évente cserélek valamit benne. Még mindig van létjogosultsága, ha ilyen hipszter hajléktalan nomád lennék akkor biztos elég lenne már egy notebook. A monitorokat és egy rendes ergonómikus billentyűzetet viszont hiányolnék, ha már napi 8-10 órában itt ülök. Erre legalább a dockal rá tudom dugni a céges notebookot is.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#15) sb válasza bencze (#14) üzenetére


sb
veterán

Lehet, hogy félreértettél. Én a desktop előnyei ellenére írtam a fentit.
Nekem is desktopom volt és van most is, notim soha nem volt kb. Ami előnye van az nálam nem volt soha prioritás:
- Nem hordoztam kikapcsolva sem, akkuról sem kell használnom semmit menet közben.
- Házon belül sem szeretem hordozni, nekem pl. ágyban/ölben használat sem kényelmes. (arra tablet, méret-súlyban sztem sokkal jobb erre... persze mások meg annak nem látják értelmét... :D)
- Helyhiányom sincs. Ill. asztal alatt még jobban el is fér mint becsukva monitor mellett asztalon a noti.
- Perifériák nélkül sokkal kevésbé hatékony a munka, szintén nem tudnék meglenni egér, bill és monitor nélkül.
- A DIY alkatrész cserélgetés olcsóbb és sokkal több a lehetőség is.
- A hűtés nehezebb és a halk működés is fontos nekem.

Cserébe akksiban szinte értelmezhetetlenek voltak a notik pár éve, kijelzők kritikán aluliak, teljesítményben gyengék voltak, cserébe viszonylag nehezek is, plusz nem bővíthetőek.

Viszont ennek ellenére látom azt, hogy ma már ezek az előnyök-hátrányok eltűntek. 1.5kg alatt erősebb gépet kapsz mint 2-3 éve átlag desktopban, akinek kell még gamingre is ütőseket kap 2-2.5kg között. Üzemidő 8-12 óra akár átlag használatban. A kijelzőket se spórolják ki. És a dvga + egyéb hiányok miatt már árban is versenyképesek... ha nem jobbak is.

Innen indult a fenti hsz. Hogy drágák. Valóban drágultak (mint sok minden) de közben szerintem szintet is léptek. Desktophoz képest is meg abszolút használhatóságban is.
Továbbra is bill+egér+monitorral használnám amúgy, de ha ezen kívül szinte mindent tud, már csak 1-2 apró hátránnyal, de mellette pár előnnyel is akkor innentől opció desktop helyett is nálam.

(#16) Gabesz84 válasza bencze (#14) üzenetére


Gabesz84
őstag

nekem a ceges HP jobban egeti az ertekeim, mint a legion 5 pro, regebbi gamek alatt 60FPS lockkal meg csak fel sem zug a venti (dead space 3-at probaltam a regebbiek közül).
Mondjuk a Battlefield 5 mar megizzasztja.
Ölben tartani hutopaddal siman lehet.

Amugy en pont ugyanigy alltam hozza a dologhoz mint te, hogy asztali gepet fejlesztgetni olcsobb, ha elavul egy komponens akkor csak csere es megy a buli tovabb... Meg mindig megvan a gepem 2013-bol (lasd adatlap), de sosem fejlesztettem, mert nem lattam ertelmet evekig, mert minden jatek jatszhato volt rajta, hacsak kompromisszumokkal is.
Most kattant be az agyamba valami hogy fejleszteni kellene -> meg tudom tartani a hazat, meg talan a tapegyseget, minden mas kuka.
Összeszamoltam mibe kerülne akar komponensekbol összerakni valami ryzen 5600 + rtx 3070 szintu gepet, es kijött kb 200 euroval olcsobbra mint ez. Dragabb kicsit, de van + fasza sajat kijelzoje, meg akksi benne, es "mobil".
Sajnos a DIY gep epitesbe nagyon belerondit a mar lassan 1 eve a GPU helyzet is, de CPU-t is csak MSRP felett lehet kapni.

(#17) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Az hogy van, hogy egy indiai kereskedőnél a G513QY adatlapján Windows 10 szerepel, de a G713QY adatlapján viszont Windows 11. Mindkét gép szerepel a Win11 kompakt listán, de lehet a 17"-os csak Win11-zel fog érkezni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.