Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) sb válasza bencze (#14) üzenetére


sb
veterán

Lehet, hogy félreértettél. Én a desktop előnyei ellenére írtam a fentit.
Nekem is desktopom volt és van most is, notim soha nem volt kb. Ami előnye van az nálam nem volt soha prioritás:
- Nem hordoztam kikapcsolva sem, akkuról sem kell használnom semmit menet közben.
- Házon belül sem szeretem hordozni, nekem pl. ágyban/ölben használat sem kényelmes. (arra tablet, méret-súlyban sztem sokkal jobb erre... persze mások meg annak nem látják értelmét... :D)
- Helyhiányom sincs. Ill. asztal alatt még jobban el is fér mint becsukva monitor mellett asztalon a noti.
- Perifériák nélkül sokkal kevésbé hatékony a munka, szintén nem tudnék meglenni egér, bill és monitor nélkül.
- A DIY alkatrész cserélgetés olcsóbb és sokkal több a lehetőség is.
- A hűtés nehezebb és a halk működés is fontos nekem.

Cserébe akksiban szinte értelmezhetetlenek voltak a notik pár éve, kijelzők kritikán aluliak, teljesítményben gyengék voltak, cserébe viszonylag nehezek is, plusz nem bővíthetőek.

Viszont ennek ellenére látom azt, hogy ma már ezek az előnyök-hátrányok eltűntek. 1.5kg alatt erősebb gépet kapsz mint 2-3 éve átlag desktopban, akinek kell még gamingre is ütőseket kap 2-2.5kg között. Üzemidő 8-12 óra akár átlag használatban. A kijelzőket se spórolják ki. És a dvga + egyéb hiányok miatt már árban is versenyképesek... ha nem jobbak is.

Innen indult a fenti hsz. Hogy drágák. Valóban drágultak (mint sok minden) de közben szerintem szintet is léptek. Desktophoz képest is meg abszolút használhatóságban is.
Továbbra is bill+egér+monitorral használnám amúgy, de ha ezen kívül szinte mindent tud, már csak 1-2 apró hátránnyal, de mellette pár előnnyel is akkor innentől opció desktop helyett is nálam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.