Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Akkora választék van már jelenleg minőségi megoldásokból, hogy pl a Chuwi Hi10 minden hiányosságát pótolja ennek.

Ott van pl USB, rögtön 2db is, kétféle sebességű is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) L4mie válasza Graphics (#1) üzenetére


L4mie
veterán

Na igen nekem is a Chuwi jutott eszembe, mert ez csak félig jóféle, sajnos.
Mindenesetre köszönjük a tesztet nagyon hasznos volt :K

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3) reap3r


reap3r
aktív tag

Ezekben a noname tabletekben a legnagyobb bökkenő az, hogy megmagyarázhatatlan anomáliák tömkelege jár hozzájuk mind szoftveresen, mind hardveresen. Került a kezem közé nem egy kínai noname tablet, illetve telefon nagyon kecsegtető hardverrel és mindegyik elszomorítóan rossz volt 1-2 nap használat után. Lehet elfogult vagyok, de a noname kínai brandek ipari hulladékot termelnek. Nincs semmilyen szoftveres optimalizálás, illetve annyira összevissza vannak ezek a dolgok szinte 0 pénzért összetéve, hogy hihetetlen. Nekem fáj, hogy ilyen cégek gyártanak, de tényleg hulladékot, mivel ezek a dolgok nem szolgálnak 2 évig sem, mert addigra az ember földhöz csapja vagy szimplán lecseréli.

(#4) Freiherr válasza Graphics (#1) üzenetére


Freiherr
őstag

Azon van amúgy HDMI?
Megnéztem,van,akkor az jobb deal.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#5) Baggins86 válasza reap3r (#3) üzenetére


Baggins86
aktív tag

"Nincs semmilyen szoftveres optimalizálás" Figyu áruld már el windows alatt mit optimalizálsz szoftveresen? Fogsz egy rakat alkatrészt, összeraksz belőle egy pc-t eladod a havernak és jön vissza, hogy te figyu már nem optimalizáltad szoftveresen a windowst! Igaz lövésem nincs az mit jelent, de mindenhol ezt mondják, hogy biztosan nincs optimalizálva... :D

[ Szerkesztve ]

(#6) darvinya


darvinya
titán

…olyan kábelt mi még nem láttunk, ami a valóságban megoldotta volna az OTG-t és a töltést is.

Most komolyan, nem ismerik Y-OTG kábelt. :Y
Egyik felébe megy a töltő, másikba csatlakoztatni kívánt eszköz, és feldolgozó készülék töltése megoldott.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7) GIJoe


GIJoe
addikt

Ugyan ez van most az Alin, akcióban?

(#8) Bog válasza darvinya (#6) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Két ilyet rendeltünk és próbáltunk, nem működött.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#9) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

"....ha vállalati környezetben gondolkodunk, ott a Windows könnyebben integrálható egy már meglévő, komplexebb IT infrastruktúrába..."

Ezzel vitatkoznék, mert a rajta levő Windows 10 Home miatt pont nem való munkahelyi gépnek. A hálózatos funkciói vissza vannak vágva (nem lehet tartományba rakni, nincs tanúsítványkezelés, stb.), és nincs LAN csatlakozója sem (ha a rendszergazda tiltja/szeparálja a wifit a belső hálótól, akkor szívás van).

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#10) kakuk.tamas válasza Baggins86 (#5) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Azért elég sokat dobhat a dolgon, ha normális driverek vannak a gépen (a kínaiaknál ebből szokott gond lenni, mert örömmel piszkálnak bele mindenbe...). És egy hozzáértő tud egy-két olyan beállítást eszközölni szoftveresen (pl. a lapozófájl méretét állítani, ami ilyen kis tárhely esetén nem elhanyagolható dolog), és még lehetne sorolni....

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#11) darvinya válasza Bog (#8) üzenetére


darvinya
titán

Y-OTG kábelből több fajta van.
Sajna ez nem szabvány, emiatt meg kell keresni melyikkel működik.
Amiket készítettem eszközökhőz az mind működött, és általában „Nokia” krosslink ami csak „Nokia”-val működik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#12) ALBY válasza reap3r (#3) üzenetére


ALBY
senior tag

Kicsit túl általánosítod. Sok gagyiba belefutottál kínából (én is, más is), ettől még nem a "kínai" a szar holmi, hanem. Végtelen vackot gyártanak szerintem is, de tudnak jót is, ott van jó néhány remek termék is csak rá kell találni. (főleg ha nem annyiért akarjuk megvenni tőlük a terméket amennyiért az Apple becsomagolja a holmijait).
Minden felől vannak jól kitalált termékek és egészen ostoba megoldások is, drágán és olcsón is.

(Persze nem csak a kis kínai márkák, nagy márkák is simán kijönnek értékelhetetlen cuccokkal nap mint nap.)

Az mindenképp gáz hogy sok termék nem éri el azt a működési szintet, ami minimumként elvárható ránézésre is. Túl gyorsan jönenk ki új homikkal, nincs tisztességes teszt, nincs minőségítés, nem áll elé semim azt mondaná hogy ez még nincs kész, vagy elrontottátok, így még nem kéne forgalmazni. És jön a zsákbamacska.

Pl a Xiaomi és a Jiayu javarészt jó holmikkal szokott jelentkezni, persze akkor is azt mondom, hogy konkrét terméket kell venni/megítélni, nem márkát.

Ebben segítenek az efféle részletes tesztek, aminek örülhetünk is.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#13) maxmaky


maxmaky
csendes tag

Sziasztok!

Én ma kaptam meg ezt a gépecskét:

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_331965.html

HTC U11 SAPPHIRE BLUE 6/128

(#14) kakuk.tamas válasza maxmaky (#13) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Várjuk a logouton a tesztet. :DD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#15) kenand


kenand
veterán

"A Teclast Tbook 11 ára átszámolva körülbelül 60 ezer forint, amire jön még körülbelül 10 ezer forint ÁFA is, magyarán összességében 70 ezerből van meg az, aki mellette teszi le a voksát."

Ha venni akartok akkor inkább Gearbest EU store , igez van postaköltség, de biztosan nincs ÁFA, és posta/DHL sarc.

Prodyukey segyítségével meg kell nézi ven-e benne Windows OEM kulcs. Kis kínaiak ravaszak nem mindig van (Pl. Cube iWork 10 TL változat) és csak Hackelt Win 10 jön. (T, TD, TC-hez van licence)
Szóval meg kell nézni van-e ilyen....

Aztán amit tapasztalatom szerint elb-nak, SD kártya sebessége. Hiába USB 3-as a masina az iWork 10 és Chuwi Hi 8 pro n is csak USB 2.0-és sebességgel megy.
Obook 10-en megy USB 3-mal, de ott meg a WiFi-t cseszték el, nem számoltak a full fém házzal és a Faraday cage law befigyelt.....az még nagyobb baki. max egy új után gyártott hátlap segítene kis műanyag betéttel , de a kis kínaiak sz-ak rá...


iWork 10 csak USB 2.0


Obook 10 USB 3.0

Sőt Obookban az Adata még jobb (iWorkben nem jobbb, a 2.0-a miatt)

[ Szerkesztve ]

(#16) bwin88


bwin88
csendes tag

Remélem chuwi vi8 plust is teszteltek :D :DDD

(#17) kenand válasza reap3r (#3) üzenetére


kenand
veterán

Ez nem is annyira Noname ... Teclast és Chuwi nagy tablet iparos Kínában...
TESCO Opendott is egy Teclast lightos változata...
Tény vannak hibák....az olcsóbb árért ezt be kell vállalni, vagy nem szabad ilyet venni...
A legnagyobb baj, hogy nincs rendes support és még ordító hibát sem javítanak (pl Obook 10 Wifi)

Chuwi-nál legalább van "hivatalos" angol forum...de sok support ember ott sem sürgölődik...

(#16) bwin88

Ha logout.hu is úgy akarja és megjelenik... írtam Chuwi Hi 8 pro tesztet

Elrontottam a kép linket

Cube Iwork 10 SD kártya tesz: csak USB 2.0 sebesség... (Hi 8 pro is csak ennyit tud :( )

Mondjuk az SD kártya csak USB 2.0-ás sebességgel működik, ez olyan hiba, hogy a felhasználók 95%-ka nem fogja észrevenni........ hasonlóan ha az USB 3-as port csak 2.0-án kommunikál.....
Ha nem megy a Wifi, na az mindenkit zavar...

[ Szerkesztve ]

(#18) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Köszi a tesztet.

(#19) Graphics válasza reap3r (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Attól mert Te még nem ismered, nem ipari hulladék :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) tjb007 válasza Graphics (#19) üzenetére


tjb007
nagyúr

Illetve nem noname, folytatva/kiegészítve a mondatot.
A Teclast a 17 évével maga mögött az egyik meghatározó szereplője a kínai/ázsiai piacnak, az ONDA meg még rájuk is ráver 10 évet.

(#21) moleculez


moleculez
veterán

Nincs jó tapasztalatom eddig a kínai tablettal. Ez se hiszem hogy hosszú életű termék, de azért adnék neki egy esélyt, feleennyiért.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#22) Graphics válasza tjb007 (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen-igen :D csak épp rohantam valahova, és nem fejeztem be :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) kenand válasza tjb007 (#20) üzenetére


kenand
veterán

Igen én is sok Kínai kütyüt veszek, de a rutinos/régi motoros Onda készítette a kiváló Obook 10-et full fém házzal, nem működő WIfi-vel És 3 változatot is kitolt a hibával V1, V3, V5 (V7 is van arról nem tudok)
Tény elfogadtam a "javított" másodikat 90 USD-ért, tudtam az is gyatra Wifi-vel fog jönni (mert általános hiba), de úgy gondoltam kis notinak , külső USB WiFi-vel is megér annyit. (EU store-ból jött nem volt ÁFA)

Lehet nem bírnak túl sokat, de pár év alatt úgy is elavulnak.
Van pl. 4 kínai (Onda/Cube/Ainol, Bmorn) PMP-m, 1 ment tönkre, 3 még működik, tenné is a dolgát, de az olcsó táblagépek/lapát telefonok korában már senki sem használ olyat......és a gyerkőcök is megnőttek nem igénylik hosszú utazás alatt a film nézést... Népdalokat azért még most sem éneklünk..... (PMP tesztemnél valaki azt mondta minek nézetek filmet a gyerekekkel, énekeljünk népdalokat : ( )

Egyébként ezeknek az ATOM SOC-oknak az 1 szálú teljesítménye elég gyatra (Pentium 4 színvonal, hiszen arra épül) ami 1 magot használ az elég harmatosan fut.

[ Szerkesztve ]

(#24) kenand


kenand
veterán

Nem akarok unalmas lenni...

Obook 10 után a következőt határoztam el, szerintem mindenkinek érdemes megfontolni...
Teljesen új kínai tabot/notit nem veszek addig amíg nem érhető el független részletes teszt. (és még úgy is bele lehet csúszni hibába) És amíg furomokon ki nem vesézték. (techtablets vagy 4PDa.ru stb, logout.hu)

Főleg a full fémházasoktól ódzkodom. (Faraday law)
Így is lehet lépre menni, Pl Cube Iwork 10 TD után kinyomták a TL-t amin váratlanul nem volt Win 10 licence...szerencsére most van TC...(persze a ki TL-t kapott azt ez nem vigasztalja)

És rendívül fontost BIOS-t NE PISZKÁLJÁTOK, ha nem muszáj.
Z8300-ason RAM dual chanel engedélyezése, vagy RAM 1866-ra állítása azonnal téglásítja a gépet, akár csak az USB letiltása is nagy szívás) CMOS rezet nincs.....max. átprogramozni lehet a BIOS-t, de elég macerás...

[ Szerkesztve ]

(#25) erer1000 válasza Graphics (#1) üzenetére


erer1000
őstag

hát igen :)

tab teszteknél mindig nézem a csatlakozókat, és össze vetem az 5 évvel ezelőtti tabommal

jó volt :D USB :R

nem kellett hülye otg kábel mindenhez :U

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#26) kenand válasza erer1000 (#25) üzenetére


kenand
veterán

Igen, de a design, vékonyítás, full fém penge kinézet magával vonja a kicsi és kevés csatlakozót...
Követik a trendi Applet, csak nem sikerül olyan jól, a jóval kevesebb pénzből és odafigyeléssel....
A nagyon trendi USB C még nagyobb szívás, sokat ígér de a kínai táblákban keveset ad. Csak 2.0-ával megy, egy HUB meg drága (és 2.0 az is nekem) Ha majd tudom megoldást, megosztom, de eddig ez a tapasztalat...

Minden esetre sok időt igényel kínai cuccot venni (sok utánajárás, buhera) De nem mondom, hogy ne vegyetek, csak ezt be kell számítani.

[ Szerkesztve ]

(#27) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

60eFt-ra miota 10ezer az ÁFA? Vagy nem 27%? Az meg inkabb 16ezer. Ennyire budget gepnel nem mindegy az az 5-6 ezer.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#28) Scrydhan


Scrydhan
aktív tag

A 208 niten egyszerüen nem tudok túllépni...

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#29) erer1000 válasza kenand (#26) üzenetére


erer1000
őstag

12*4,5mm az USB

értem hogy penge a trendi, de szinte mindenhova be lehet azt tuszakolni ha akarják :)
sőt, még szép is lehet.

még annak is körülnék ha egy kis fülecske lenne előtte és akkor nem "bontja" meg annyira a design-t a + 1-2csati, de legalább van

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#30) cigam


cigam
félisten

Office 2016 megléte.

Na de milyen/melyik Office? 30 napos demó? fél/egy éves O365? Milyen nyelvű?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31) dlaj válasza darvinya (#11) üzenetére


dlaj
őstag

Ez egy olyan kábel lehet, amiről szó van?

(#32) Graphics válasza dlaj (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Semmire nem jó, olyan kell ami külső tápos , power cable-lel, ez tud megfelelő áramot adni a fogyasztóknak.

Chuwi Vi8 topicjában volt már linkelve egy olyan, ami megfelelő

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) kenand válasza Tomy Yayo (#27) üzenetére


kenand
veterán

Ás a postánál erre jön a 2000Ft eljárási díj, míg ugyan ez DHL-nél 4750FT. Ráadásul a DHL-nél nincs jóindulat, ott a 23 Euros után is keményen fizetsz.
Múltkor nekem a posta bekérte a számlát egy USB hangfalnál.
2 USD-vel több, volt mint a vásárlós a határ (magán küldeméynben még átjöhetett) még is kitöltötték a VÁM mentes papírt... Ott volt jóindulat...
Ezért jó az EU store-ha ott leérhető, ebből a legjobb a Gearbest, ugyan a választék ott is jóval szegénesebb és változó. Onnan biztosan nincs ÁFA, sokszor alig drágább, vagy olcsóbb, max nincs ingyen posta hanem úgy 8-20 USD. Dea drágább 2 napos DHL,és mivel EU-ból jön oda nagyon jó a DHL, nincs 4750Ft sarc.

(#30) cigam

Mindegyiken a 10" ingyenes Mobil Office van. (érdekes, persze, hogy a kis ravasz kínai a 10.6" is feltolja...)
Ha Wors +Excel elegendő, nem zavar egy kis reklám feltolhatod ezt (működik, kíváncsiságból kipróbáltam Office starter, korábban Win 7-es gépekkel együtt adták.)

[ Szerkesztve ]

(#34) kenand


kenand
veterán

Word+Excel Office Starter akart lenni...
Ha sietek, remekül gépelek, sorry...

[ Szerkesztve ]

(#35) dlaj válasza Graphics (#32) üzenetére


dlaj
őstag

Nekem csak a töltés mellet egy egér és egy bill játszana. Szóval ha vinyót nem akarok rárakni akkor sem jó amit linkeltem?

(#36) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ezt a táblát (is) kettő az egyben gépként árulják. Jár hozzá a billentyűzet is.
A tábla Windows gombja alatt ott az USB2 csatlakozósor.
A billentyűzet két szélén 1-1 USB port szokott lenni.

Notebook jelleggel használva, töltés mellett is legalább kettő USB2 port használható. Táblaként bizonyosan nincs szükség ki - és lelógó elemekre. nem nagy érvágás a port hiány.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#37) Graphics válasza dlaj (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Próbáltam, itthon van, semmi haszna, nem megy :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) kenand


kenand
veterán

Egérből én bluetooth-t használok (macbookon is kevés a port már ott megszoktam, 6 éves még működik :) ). Arra kell csak figyelni, ha - tábla kis belső tára miatt letiltjátok úgy a Windows frissítést, hogy a Wifi-s NET kapcsolatot fizetősre/meteredre állítjátok, akkor az eszközöknél engedélyzni kell a fizetős kapcsolat melletti driver letöltést. Ha nem teszitek meg nem működnek rendesen az USB-s/bluetooth-os eszközök.

(#39) kenand válasza GIJoe (#7) üzenetére


kenand
veterán

Az Tbook 10...ez meg 11

[ Szerkesztve ]

(#40) dlaj válasza Graphics (#37) üzenetére


dlaj
őstag

:R

(#41) #80439296


#80439296
törölt tag

[Ez] volt már?

MOST a dual ~167$ + ~9$ az Expedited Shipping.
Ez lenne az ÁFA mentes szállításos? Jó volna tudni, mert akkor király választás jelenleg.

(#42) kenand válasza #80439296 (#41) üzenetére


kenand
veterán

Nem az sajna Kínai üzlet, onnan ha megcsípik van áfa+sarc
Ez kilistázza az EU-ban most elérhetőket.

Eu zászlóra kattionvta mutatja az Eu árat

[ Szerkesztve ]

(#43) Kilobeat


Kilobeat
tag

Hát nem valami ízléses, cserébe viszont ocsmány.

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

(#44) Andrasz


Andrasz
csendes tag

Tanácsot szeretnék kérni.
Rendeltem a Spemall.com-ról egy Teclast tbook10-et billentyűzettel Paypal fizetéssel EU szállítással. Fizetés után most kínlódik a kínai, hogy billentyűzet nincs raktáron. Felajánlotta, hogy a várjak vagy küldi a tbook-ot és később a billentyűzetet.
Kérdeztem tőle, hogy mennyi időt kellene várni, de nem sok válasz jött egyenlőre.
Ha valakinek van velük kapcsolatban tapasztalata megoszthatná.

Nem szeretnék kifutni a Paypal garanciából se, de inkább várnék, a dupla a szállítási költség se esne jól.
Tudja valaki, hogy ilyen esetben mennyi ideig lehet reklamálni a Paypalnál a teljesítés miatt?

Ha elállok a teljes vételtől akkor köteles visszadni a teljes vételárat?
Vagy vannak anyira megbízhatóak, hogy egyszer csak küldik majd a billentyűzetet.

A gond még az, hogy a rendelés visszaigazolásán a billentyűzet meg sincs említve csak a tablet. Rendeléskor a billentyűzet hozzáadásakor emelte az árat. Legfeljebb a hirdetésben lehet visszakeresni a helyes rendelési adatokat, no meg a rendelés utáni e-mailben, ahol elismeri, hogy a billenytűzet nincs raktáron.

(#45) kenand válasza Andrasz (#44) üzenetére


kenand
veterán

Azzal az üzlettel nincs tapasztalatom, de ha miattuk oszlok a csomag 2 részletre általában nem neked kell vállalni a 2x postaköltséget. Mivel EU shop nem kell aggódnod a 2x Vámolástól, paypal 120 nap, van időd.
Megrendelésnél/playpal fizetésnél látnod kell, hogy Tablet+billentyűzet a rendelés.

(#46) Andrasz válasza kenand (#45) üzenetére


Andrasz
csendes tag

köszönöm a segítséget!

(#47) taip


taip
senior tag

Nem tudom milyen árat nézett a tesztelő, szerintem most 204$ a tablet és 11$ a szállítás, mindez EU raktárból, tehát pár nap alatt itt van és nem jön rá ÁFA. Ez Ft-ban kb. 60e, ami nagyon messze van a becsült közel 100e-től.

A Gearbesten van hozzá 25$-ért dokkolós tok (sajnos ez nem EU raktáras).

Nem tudom mennyire éri meg minőség, megbízhatóság alapján de szerintem pont hogy nem cégeknek való.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#48) kenand válasza taip (#47) üzenetére


kenand
veterán

Support hiányában abszolút csak magáncélra való....Gearbest EU raktár a legjobb, nem kétséges....

(#49) NORBl


NORBl
aktív tag

Kinéztem ezt a gépet, fel szeretném váltani az asztali gépemet, nem játszok már, nincs szükségem "erős" vasra, helyet is szeretném csökkenteni. Először azt hittem, hogy ~ 50 - ért megkapom a billentyűzetet is, de aztán utána néztem, hogy nem. :D Mennyi hozzá a billentyűzet ? Van esetleg hasonló itthonról is beszerezhető gép ? Garancia, hogy működne rá ?

(#50) kenand válasza NORBl (#49) üzenetére


kenand
veterán

Garanciához vissza kell küldeni.
ASUS és ACER kínál hasonló gépeket garival billentyűvel úgy 100 000FT körül kezdődik
CHuvi Vi32-höz hasoló billenttű 25 USD a Tbook 11-hez

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.