Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) .mf válasza Zirowe (#2) üzenetére


.mf
veterán

A tapasztalatok egyénenként eltérőek, nekem ált. iskolában és gimiben is jó angol- ill. franciatanáraim voltak; igaz mindenhol a haladó csoportba raktak be, bár én abból is kilógtam (nyelvi tagozatos általánosba jártam, angolt elsőtől tanultunk, évenként növekvő óraszámmal, hatodikra heti hat óra, egy nagyon jó tanárral. Nem csoda, hogy 8.-ban az országos verseny döntőjére a csoportból hárman kijutottunk, én 14. lettem. Ált. isk végére a középfokút is letettem, gimi közepén a felsőt, aztán még egy OKTV 14. hely, de azt nem tartom fairnek, hogy ott egy kategóriában voltunk a kéttannyelvűsekkel). Ennek ellenére a csoportban a többiek is letették a gimi végéig a középfokú angolt, hiába jöttek nagyon vegyes tudással gimibe (volt, aki alig beszélt). A könyvek is modernek voltak, a tanárok maguk választották. S ez még pár évvel előtted volt, én 2002-ben érettségiztem.

A kötelező német-tanulással nem teljesen értek egyet. Az angolt azért tartom jobbnak, mivel avval többet találkozik az ember, többet van gyakorolva, így jobban beivódik / kevésbé felejtődik el. Valamint számtech, filmek, zene angolul, nagyobb a motiváció a tanulásra.

Na de mindegy, úgyse itt fogjuk a világot megváltani ebben a topicban. Sajnos.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.