Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Luck Dragon

Nem semmi! Főleg a kitartásod miatt! Viszont annak örülök hogy olcsóbban hozzá jutottál egy erősebb kivitelhez, ami tökéletes állapotban van :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2) Viktor77


Viktor77
titán

"VÉGRE, karcmentes, hibátlan állapotú..." Kamu! :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Gratula az új géphez és a kitartásodhoz. Végül mégis happyend a vége még akkor is ha kerülőúton sikerült csak. Azért ahol gyártják/csomagolják lehet hogy egy komolyabb szemlére szorulna.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#4) Kasya válasza Luck Dragon (#1) üzenetére


Kasya
nagyúr

Azt nem irta hogy olcsobban, csak hogy jo aron :D

Orulok, hogy megoldodott vegre.

[ Szerkesztve ]

(#5) Chaser


Chaser
titán

sztem a legjobb döntést hoztad így:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Hány ciklus volt benne? ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7) TBMC


TBMC
addikt

köszönöm mindenkinek! :K

Mister_X: 2... de már lesz@rom ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#8) vallas


vallas
senior tag

And the WINNER IS TBMC!!!!! :C :C :C

Technikai KO-val a 6.menetben.....

kicsit sajnálom ;] , hogy megoldódott a dolog, mert imádtam olvasni a folytatásos teleregényedet....de te gondolom nem bánod.

Sok örömöt az új géphez......

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#9) Scroll Lock válasza TBMC (#7) üzenetére


Scroll Lock
tag

Nem lehet, hogy azért van benne az a 2 ciklus, mert előzetesen tesztelik az akkumulátort a gyárban?

(#10) Chaser válasza Scroll Lock (#9) üzenetére


Chaser
titán

sok új gépet láttam már, macet nem, de amelyiknél meg lehetett nézni a ciklust, ott 0 volt, új only akkuknál is
ha beindul a kémia és sokáig nincs használva a gép az akku károsodhat, és ki tudja mikor jut el vevőhöz egy gép, lehet több hónapot ül vmelyik boltban, szóval meglepne ha tesztelnék

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) Mister_X válasza TBMC (#7) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tehát akkor Ken által ígért nagyon-nagyon kiemelten extrém szintű manuálisan ellenőrzött CTO MBP-t meg se vártad?

Egyébiránt a videó a legmeggyőzőbb: ha eddig azt hitték a vezetőségen, hogy trollkodsz azzal, hogy slusszkulccsal megjáratod a gépeket, akkor itt volt pofára esés, mert láthatóan te tépted le a fóliát.

Tim gondolom Tim Cook, ugye?

-

Egyébiránt ez az egész herce-hurca "munkahelyi ártalommá" vált :DDD Ha jól tudom (és jól tudom), a Dell egyenesen szállít egyedi megrendelés alapján. Eddig kb. ötven E5570-et néztem át (egy hét alatt), amit átvettünk - persze nem egy MBP, de nagyon egybe vannak ezek a gépek is 1250$-ért. Egyiken se volt semmilyen esztétikai hiba.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#12) petipetya


petipetya
nagyúr

"Ráadásul sikerült elég jó áron, egy még erősebb konfigot szerezni." :C Bejegyzésről bejegyzésre követtem az eseményeket. Remélem, hogy a határidőn belül visszatérítik a pénzedet.

Logikusnak tűnik az egyik szifonos komment, amely szerint netről rendelt, 14 napon belül visszavitt gépekről van szó. Ezek lehettek egy raktárban, és gondolták ebből fognak kiszolgálni - csak valahol nem történt meg az ellenőrzés, és a karcok szépen ott voltak a gépeken:
- a gyárban is rákerülhettek
- ha a tulajdonos karcolta meg, akkor ilyen állapotban nem szabadott volna visszavenni
És még sorolhatnám.

Már csak ezért is megérne egy USA online sajtót az eset, de sajnos első körben elutasításra kerültél.

"nincs rá lezsóidő"

(#13) SutPet


SutPet
aktív tag

Elejétől fogva olvasom a történetet. Örömmel látom hogy végre sikerült beszerezned egy hibátlan darabot. Azért még mindig szégyen hogy nem bírtak neked küldeni egy hibátlan darabot... A futár cégek hozzá állása is nevetséges...

God must love stupid people, he made so many of them.

(#14) TBMC válasza vallas (#8) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm! igen, azért "kicsit" már örülök, hogy vége van.. mármint remélem, hogy vége van, és hamarosan megkapom a pénzem. :K

Scroll Lock: nem tudom, azért furcsa számomra, mert elég sok macbookomvolt már, a családban is jócskán van, és eddig 1 készüléknél sem volt 0 ciklusnál több.. :U de már nem érdekel...

Mister_X: nem, nem vártam meg, elegemlett a futár folyamatos sz*patásából is... és közben kapóra jött a fentebb említett cto gép. picit sajnálom azért, de végeredményben egyáltalán nem bántam meg. hisz van egy tökéletes gépem, ami erősebb is. Tim , a Cook, igen :)

na, akkor jól magadba szívtad a történteket :D jó kis rémálom :D

petipetya:
én is sokat agyaltam ezen, sőt van/lehet benne igazság. de azt már kevésbé értem, hogy a gépek nagy része kb mind ugyan ott volt megkarcolva. ami azért elég érthetetlen számomra. bár tény, hogy voltak más-és más esetek is.

SutPet: Neked is köszönöm, hogy követted a történteket :R sajnos igen, a hozzáállásokat nem minősíteném inkább :(

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#15) dragon1993 válasza vallas (#8) üzenetére


dragon1993
őstag

Én is bírtam volna a folytatást, de a vezetőség helyében már direkt olyan gépeket küldtem volna egy idő után amik hibásak. ;] Csíkos a kijelzője, a következő horpadt a végsőnek nincs semmi baja de aztán 2 hónap múlva megadja megadja magát az SSD és akkor utána jöhet a szervizes történet évad ;] ;] ;]

Egyébként grat a géphez és a türelmedhez. A kártérítést megtarthattad úgy is, hogy refund lett a vége ?

[ Szerkesztve ]

(#16) petipetya


petipetya
nagyúr

Egy próbát megérne elküldeni a történetet ugyanazokra a helyekre, ahol első körben visszautasítottak. Most már láthatják, hogy nem a trollkodás és az anyagi haszonszerzés a célod az ő segítségükkel. Megkérdezheted Magyarósi Csabát is, hátha tud valamilyen ötlettel szolgálni a témában.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#17) btf válasza TBMC (#7) üzenetére


btf
aktív tag

Hatalmas grat a kitartásodhoz! :R

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#18) Kasya válasza dragon1993 (#15) üzenetére


Kasya
nagyúr

Annyival kevesebbet refundolnak majd...

(#19) TBMC válasza Kasya (#18) üzenetére


TBMC
addikt

nem tudom azért az mennyire lenne fer azért :U ... hisz az összeget 2x zárolták a számlámon, illetve nem kevés szívást idéztek ezzel elő.
kíváncsian várom mi lesz a végkimenetele...

petipetya: szétküldtem a videót a készítést követő nap + cikket. továbbra sem jelenítették/jeleníthették meg :(

btf: köszönöm

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#20) Syl


Syl
nagyúr

>felvettem a kapcsolatot Kennel, lemondtam a 6. MacBook Prot és igényeltem a refundot.

Vagyis az első karcos Macbookot megtartod? :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21) Chaser válasza Syl (#20) üzenetére


Chaser
titán

vigasz díj ( :
egyébként ez valamennyire talán kompenzálná ezt a hülyeséget amit csináltak, viszont lehet hirtelen sokaknál megszaporodna a karcos macbook ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Végül kaptál valami kompenzációt, vagy csak az eredeti összeget térítik vissza? (Már nem tudom követni :DDD )

(#23) Gawamatsu válasza Viktor77 (#2) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

2 nap és ugyanolyan karc lesz rajta, ami miatt idegelte magát.

Úr isten, 2 töltési ciklus, kinek mire van ideje.
Simán elképzelem megbánta a CTO gép rendelést és már csak hibakeresés volt, hogy legyen pénzvisszafizetés...

(#24) Chaser válasza Gawamatsu (#23) üzenetére


Chaser
titán

1 millás gépnél mennyire tolerálnál karcot, úgy őszintén? na ugye
100 ezresnél sem fér bele, nekem biztos nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) dragon1993 válasza Gawamatsu (#23) üzenetére


dragon1993
őstag

Már a 3. gépnél felajánlották neki a visszafizetést emlékeim szerint

(#26) Kasya válasza Gawamatsu (#23) üzenetére


Kasya
nagyúr

Az ALis rendeles eseten is sirnak a vevok, ha karcosan kapnak valamit...
Ha csak a penzet akarta, mar reg visszakkerhette volna.

Nekem 2 ev utan sem volt karc a bo fel millas gepemen, de par szazezres gepemen sem. Nem dobalni kell es kessel vakargatni.

[ Szerkesztve ]

(#27) Jhonny06 válasza Gawamatsu (#23) üzenetére


Jhonny06
veterán

A MBP legalább 5X olyan drága, mint egy átlagos laptop. Ha vennél egy 10+ millás Audi-t és - az autó méretével arányosan - akkora karcok lennének rajta, mint a bejegyzésben említett gépen, akkor nem zavarna, nem reklamálnál miatta? Eleve egy brutális értékcsökkenésről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#28) TBMC válasza Gawamatsu (#23) üzenetére


TBMC
addikt

ne haragudj, próbálok tök normális hangnemben válaszolni erre a kommentre.
SOHA nincs egy karc sem a műszaki eszközeimen (kivéve ha más okozza benne), mindig vigyázok mindenemre, már amennyire tudok.

Alaptalan hülyeségeket ne írj kérlek. Amennyiben nálad így alakul, hogy megveszel valamit, és 2 nap alartt összekarcolod, egészségedre. Gondolom Te is azok közé taertozol, aki megveszi a telefonját és egy kijelzővédó fóliát sem képes feldobni rá.

A "2 töltési ciklus? - kinek mire van ideje?"
- ha olvastad volna, ez csak mellékinfó volt, minden esetben :)

így igaz, megbántam, azért vettem egy másikat :C :K
nem mellesleg, ha tisztában lennél az Appstoreos vásárlásokkal, 30 napon belül bármily indokkal visszatéritik a vételárat. Még akkor is ha csak pl tesztelni vettél egy gépet. :U

markbellus.hu 

(#29) Chaser válasza TBMC (#28) üzenetére


Chaser
titán

te benne vagy a témában, a 2016-os air 1440-es verziójában tn vagy ips panel van? nézegettem de nem találtam konkrét infot, mindenütt csak a felbontás van feltüntetve

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) totron válasza TBMC (#28) üzenetére


totron
addikt

Ezt a sohát erős kijelentésnek érzem. Rólam tanítani lehetne a vitrinszindrómát, de még én sem úszom meg hajszálkarcok, devalválódás nélkül. Sokat számít az anyagminőség is, ami alatt a karcállóság is értendő, nem csak a tapintási érzet és a kinézet. A legújabb szériákat nem ismerem, de alapvetően tipikusan alumíniumpuha cuccok összessége a MacBook éra. Ergó nagyon kell rájuk vigyázni, ezt nem mindenki tudja összehozni a mindennapokban. Akár a túl sok kvarc alapú por, akár bármi egyéb miatt. Ettől még nem szükségszerűen lesz igénytelen és oda nem figyelő, vannak lépcsőfokok, hé. A jóságba beletartozik az ellenállóság is, ami rendre szembenállást mutat a tündöklő kinézettel, ám nem feltétlenül lehetetlen, hogy együtt járjon a kettő, csak hát ritka.

(#31) Jhonny06 válasza Chaser (#29) üzenetére


Jhonny06
veterán

TN sajna.

totron: A por okozta mikrokarc és a belemélyedt karc (mintha végighúztad volna rajta a kés élét) kicsit más. Utóbbi igénytelen és hétköznapi használat során sem feltétlenül alakul ki, még akkor sem, ha nem különösebben vigyázol rá.

[ Szerkesztve ]

(#32) Chaser válasza Jhonny06 (#31) üzenetére


Chaser
titán

az már pofátlanság ennyiért ( : akkor kimarad

szerk: TBMC 2016-osnak promózzák, de az a legkevesebb
azért premium szegmensben tn panelt használni pfffffffffffff

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) TBMC


TBMC
addikt

Chaser: TN :( és sajnos nicns 2016os air. csak a gyártását illetően. úgyanúgy 2015ösöek csak kapott 8gb ramot az alapmodell.
szerk: sajnos igen, azért nem is frissítik mert a 12"os MacBookot hozta ki az Apple "fű alatti Air cserének" :(

Syl: természetesen azt is visszavitték :)

Jhonny06: egyelőre még nem tudom, tegnap vitték el a 2 gépet, majd gondolom ma/holnap érkezik be hozzájuk, s ezt követő 5 napon belül lesz refund. tudtommal. Bár ken még annyit mondott amint beérkeztek a gépek felveszi velem a kapcsolatot a továbbiakkal kapcsolatosan.

totron: nem teljesen értek egyet veled. a soha lehet erős tulzás, igen, sorry. hisz bármikor lehet óvatlan az ember bármennyire is vigyázni szeretne, de eddig lekopogom, soha nem volt karcos, még hajszálkarcos sem!!!(egy műszaki cikkemet illetően sem) :K - normál, munkahasználat mellett, nap mint nap nyúzom őket.
nyilván más mikor extrémfotós vagy pl vagy bármi egyéb ahol a körülményeknek köszönhetően elkerülhetetlen az eszköz sérülése...

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#34) Lauda válasza Gawamatsu (#23) üzenetére


Lauda
félisten

A 6 eves probook notimon nincsen semmilyen karc. Ne magadbol indulj ki, van aki tud vigyazni a dolgaira. Nem dobalom, nem ejtem le. taskaban hordom, mikor nem hasznalom es elolmarad, letakarom. Mikroszalas kendovel tisztitom.

[ Szerkesztve ]

(#35) Chaser válasza Lauda (#34) üzenetére


Chaser
titán

nekem is ilyenek a gépeim általában, a mostanit lerúgtam az ágyról, majdnem ráesett két másikra:d lett rajta egy kis horpadás, de majd ha lesz alkalmam cserélem
egyébként használati tárgy, ha néha esik rajta egy kis karc essen, na de újan összegtől független is karcos gép az vicc, prémium ligában 1 millás gépnél meg jelző sincs rá

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) Jhonny06 válasza TBMC (#33) üzenetére


Jhonny06
veterán

Erről még megköszönnék egy update-et, ha nem túl privát. Kíváncsi vagyok, hogy tényleg kompenzálnak-e. Ha adnak néhányszáz eurót, akkor akár meg is érte a dolog.. :D

(#37) TBMC válasza Jhonny06 (#36) üzenetére


TBMC
addikt

amint van/lesz bármiféle infóm, jelentkezek :K :R

markbellus.hu 

(#38) akom


akom
senior tag

(#39) TBMC


TBMC
addikt

pénteken kaptam egy rendszerüzenetet, miszerint beérkeztek a gépek a közbpontjukba.. és 7 munkanapon belül utalják az összeget (korábban 5 napról volt szó..)

namindegy.

nemrég hív a TNT, hogy jönnének egy gépért ismételten... értetlenűl álltam a dolgok előtt, hisz minden gépet visszaküldtem az Applenek, egyszerre vitték el őket, ezt papírokkal is tudom igazolni mondtam nekik.
Mondták rendben, felveszik az Applevel a kapcsolatot.

Közben írtam Ken nek, de nem jött rá válasz.

Az imént ismét csörög a telefon, a TNTtől, hogy ők továbbra is vinnék a csomagot mikor lenne megfelelő nekem... :C :W

komolyan, csak engem sz*patnak mindenhol???

markbellus.hu 

(#40) Lauda válasza TBMC (#39) üzenetére


Lauda
félisten

Ird meg az indexnek vagy valamelyik nagy olvasottsagu oldalnak, had egjenek mert megerdemlik.

(#41) Met válasza TBMC (#39) üzenetére


Met
nagyúr

Azt akarják elvinni amit máshol vettél ;]
Nehogymán' almás cuccod legyen :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42) Lauda válasza Met (#41) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

(#43) Syl válasza Met (#41) üzenetére


Syl
nagyúr

:C
Szerintem is!
Örüljön, hogy az iPad-et meg az iPhone-t nem akarják elvinni! :DD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#44) TBMC válasza Lauda (#40) üzenetére


TBMC
addikt

Korábban írtam, de nem foglalkoztak vele.

Met: igen, valahogy én is erre gondoltam :D

Sőt, mondok jobbat, az imént kaptam egy számlát, miszerint az Apple újabb MacBook Pro-t számlázott ki számomra (úgy, hogy nincs aktív rendelésem... le van zárva, visszaküldött tétellel) :O tényleg az őrületbe kergetnek már. Mi a fenét csinálnak ott... nem tudja a jobb kéz, mit csinál a bal...

markbellus.hu 

(#45) Met válasza TBMC (#44) üzenetére


Met
nagyúr

Hívd már fel az a Kenbabát hogy csapjon az asztalra, a csomaggyűjtés még elmegy hibának de az hogy csak úgy kiszámláznak még egy gépet az azért durva.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46) oriic válasza TBMC (#44) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ok erre mar nem lehet mit mondani. :D

Live-Die-Respawn

(#47) Syl válasza TBMC (#44) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem az ország összes Macbook tulaja együtt nem szopott annyit, mint te ezzel a géppel :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48) TBMC válasza Syl (#47) üzenetére


TBMC
addikt

sanszos... :W

közben kiderült kb. jogosan keresett a TNT mert mégis feladta az Apple a csomagot ezekszerint, majd visszavonta...

"Dear Mr Bellus,

Thank you for your email.

I have informed TNT that the return of the latest MacBook Pro is being arranged directly through Apple.

Best Regards,

Ken O' Mahony
Apple Online Store Executive Relations
"

markbellus.hu 

(#49) Syl válasza TBMC (#48) üzenetére


Syl
nagyúr

Végül hol állsz pénzügyileg? Oké, full refund. De mi van a beígért x-száz euró "ajándékkal"? Meg azzal, hogy 3 hónapig ültek a pénzeden, hülyére szopattak stb?
Vagy úgy vannak vele, hogy visszaadják a vételárat és töröld szemed-szád? :(((

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50) TBMC válasza Syl (#49) üzenetére


TBMC
addikt

nem tudom, egyelőre még sehol semmi. :U

markbellus.hu 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.