Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Én Siemenstől vettem egy gépet másfél éve, árban olyan közép-felső kategória. Ott meg is lepődtem, hogy mennyire minőségi a cucc.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) Gdi


Gdi
senior tag

Nyáron vettem whirlpool tdlr 60210-t, persze akkor ment fel az ára amikor elmentem érte, ráadásul csak a kiállított darab volt.
Na ennél nagyobb hulladékot 110ezerért nem is tudnék szerintem elképzelni.
Szivattyúzáskor nyikorog mint állat, dob mintha néha nekiütődne valaminek, sokszor benne marad a víz centrifuga után.
Persze egy csomót vártam vele mire beüzemeltem végre a régi helyett, szóval kifutottam mindenféle elállási időből.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#3) nemlehet válasza Gdi (#2) üzenetére


nemlehet
őstag

Én amikor vásárolni akartam akkor felhívtam random szerelőket, hogy mi a tapasztalatuk a különböző márkákkal. Meglepően segítőkész volt a többségük, egyöntetűen azt mondták, hogy whirpoolt és gorenjet ne vegyek, mert ugyan abból a szar kínai alkatrészből vannak mint a török márkák, (candy meg ilyenek) csak az árcédula maradt nyugati.

Amit javasoltak, hogy keressek olyan LG-t amire 5 év vagy még hosszabb garancia van, esetleg a Samsung középkategóriája, esetleg a drágább Siemensekkel szokott kevés gond lenni.

Végül LG lett, haver meg vett egy Samut, lekopogom de 3 éve nincs baj velük és szépen is mos mind a kettő. Az övé kicsit hangosabb, de mintha jobban centrifugázna. (Igen, férfi mosóklub van :D )

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#4) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

13-ban vettem Siemens-t 55k-ért meglepően jó.
Igaz valamiért az öblítőt nem mossa ki rendesen az adagolóból.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#5) távcsőves


távcsőves
senior tag

Lement a tesztmosás, csendes, tényleg nem rázkódik, (durva lengéscsillapítók vannak benne) más remélem nem lesz vele néhány évig. De bánom, hogy teljesen az asszonyra hagytam a választást, és nem az AEG-t választottuk.

(#6) Lenry válasza nemlehet (#3) üzenetére


Lenry
félisten

Én amikor vásárolni akartam akkor felhívtam random szerelőket, hogy mi a tapasztalatuk a különböző márkákkal.

basszus, mekkora ötlet, eszembe nem jutna, pedig tök logikus.
na majd ha legközelebb mosógépet veszek :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) ncc1701


ncc1701
veterán

Nekem azt tanácsolták , vegyek egy olcsó alap akármit, mert ha túléli a gari időt, akkor nyertem. Mikor behal, akkor dobjam ki, és vegyek másikat. A másik véglet az volt, h ha 15-20 évre akarok venni gépet, akkor vegyek egy profi cuccot 300k magasságában.

(#8) nemlehet válasza Lenry (#6) üzenetére


nemlehet
őstag

Még amit javasoltak, hogy kombinált (mosó-szárító) gépet azt mindenképp kerüljem, mert nagyon hamar megpurcannak, de ha esetleg működőképes marad akkor is lesz vele valami gond (pl a tömítések hamar megkeményednek és elkezd folyni).
Csábító pedig, de ha van hely akkor mindenképp külön készülék. Plusz egyébként külön-külön elvileg takarékosabbak is mint a kombi gépek.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#9) Kasya


Kasya
nagyúr

5 eve vettem egy 100k-s Samu mosogepet. Azota is teszi a dolgat, gond nelkul. Sot, most fogom atkoltoztetni masik lakasba, hogy levaltson egy 6 eves hasonlo kategorias LG-t, mert az mar folyat es a dob dobal mindenfele.

Ja, nem azert mert Samus lennek, csak szimplan akcios volt a Euronicsban :D

[ Szerkesztve ]

(#10) kemotox


kemotox
addikt

Ez bírja a legtovább

(#11) sketchifun


sketchifun
senior tag

Legutóbb, amikor a 14éves Fagor feladta, egy használt Miele lett a választás, 100k-ért. Köszönő viszonyban sincs egy drágább Wihrlpoolal, jó értelemben.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#12) bambano válasza távcsőves (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

aeg? miért akarsz kínait venni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) távcsőves válasza bambano (#12) üzenetére


távcsőves
senior tag

Mert amit az elmúlt pár évben vettem és Made in Hungary és Made in EU volt írva, semmivel sem volt tartósabb a Made in Asia cuccoknál, azért.

Termomax Inka megérne egy bejegyzést. Nem érzek sajnálatot, hogy végül felszámolás alá kerültek, sőt, sokkal hamarább kellett volna. :(((

[ Szerkesztve ]

(#14) draco31


draco31
veterán

Nálunk most 3 éves a Hajdú HA 1100-as. Baj nincs vele, bár a súlyautomatika szerintem viharba van. Szigorúan csak 600-on centrizek vele, és nagyon ügyelek, hogy ne legyen teletömve. Ha néha vastagabb ruha van benne, ami jó sok vizet tud magába szívni, akkor tud csörömpölni rendesen, olyankor le kell fogni, képes lenne elsétálni. :D
1x-2x hallatta a hangját már a csapágy, de 1 hónapja nem hallani. Remélem még jó ideig csendben lesz, nincs kedvem szerelgetni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#15) Redneck


Redneck
veterán

Miele vagy semmi ahogy az elmúlt pár évben hallom és olvasom. Parázok is hogy mi lesz ha bedöglik a mostani 10 éves Whirlpool. Azt hiszem kezdhetek spórolni, mert használtat nem akarok, az átlagos márkákról pedig csak rosszakat mondanak. :DD

Sok sikert az új géphez, remélem nem lesz vele gondod!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#16) Agostino válasza draco31 (#14) üzenetére


Agostino
addikt

nohát nekünk a csilivili samsungunk is elindul néha egészségügyi sétára. mondjuk megértem, lejárt a garancia, letelt a három év, ebben a korban már kell mozogni. nyikorog is néha, olyankor mindig mondom neki, veszünk egy bekot helyetted. akkor egy darabig kussban van.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#17) tope válasza Agostino (#16) üzenetére


tope
addikt

És a belépőszintű Beko-val (a családban van egy 2,5 meg egy 3,5 éves 50.000 Ft-os) nem is löttél nagyon mellé, mert komolyan mondom jobb mint az előtte lévő Fagor (élt 3,5 évet) mosógép.

(#18) marositech


marositech
senior tag

Én meg ilyesmit tapasztaltam, hogy nem érdemes ezeket az A többplusszos termékeket venni.
Mert ugye a hatékony mosáshoz több víz kell, no ezeken spórolnak. Nos nemegyszer mosószer szerű ráragadással jött ki több ruha. Persze egy plusz öblítéssel lejött...de hát akkor oda a spórolás.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#19) Redneck válasza marositech (#18) üzenetére


Redneck
veterán

Volt is ebből szép nyalókás történet Tékozló Homáron nemrég... :DD

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#20) marositech válasza Redneck (#19) üzenetére


marositech
senior tag

Rákerestem és húha!
Akkor nem vagyok egyedül.
Porszívókkal mi a helyzet?
Vmi EU-s hülyeség miatt 900W felett nemigen mehetnek.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#21) bambano válasza távcsőves (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

oké, átfogalmazom: semmi gond nincs azzal, ha valaki kínait vesz *teljes informáltságban*

de aeg-et venni, abban a hitben, hogy csúcs német minőség, mikor az aegnek *NINCS* háztartási gép gyára, az, szerintem, hiba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) bozont válasza tope (#17) üzenetére


bozont
veterán

Álljon itt egy negatív tapasztalat is a Beko-val. Valamelyik 80e körüli modell volt, már nem emlékszem melyik, 5 év garanciával. Nos az alatt az 5 év alatt két garancia papír is betelt különféle problémákkal. És ha jól emlékszem egy ilyen garipapírra elfért legalább 20 bejegyzés. :U És a gari lejárta után még használtuk egy darabig, néhány apróbb hibát magam is javítottam (pl zárszerkezet cseréje). Lehet csak éppen belenyúltunk, de soha többet Beko. :W Mondjuk a szerelő szerint nem mi voltunk az egyetlenek.
Néhány éve egy direkt hajtásos LG van szolgálatban, szintén 5 év garis (10 év ugye csak a motorra) és 85e volt ha jól emlékszem. Egyelőre hibátlanul teszi a dolgát. Talán kicsit már hangosabb centrizésnél és a szivattyú is mintha hangosabban kerregne. De más panasz nincs.

Mondjuk a dologhoz hozzátartozik, hogy 5 főre van használva és napi átlag 1-2 mosás simán megvan. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) távcsőves válasza bambano (#21) üzenetére


távcsőves
senior tag

Épp írni akartam Neked, kicsit felindult voltam az elébb. Szóval csak a sok negatív tapasztalat miatt kicsit mérges vagyok már, és nem is bízok annyira ezekben a Made in stb feliratokban. Nem ez számít már. Te is ezt mondod/tad, csak másképp fogalmaztad meg.

(#24) DeFranco válasza bambano (#21) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szokás szerint félinformációk alapján bedobsz valamit pökhendi stílusban aztán különben is mindenki hülye utánad meg a rigor mortis.

legalább wikiznéd le hogy az aeg háztartási gépek divíziói most épp kinél vannak.

az aeg csődje után ugyanis ezeket kis kerülővel az elux szerezte meg és azóta is nála vannak, tehát nem a kínaiaknál.

a félinformációd onnan származik, hogy egyébként a régen aeg csoportként ismert, mára nem létező, cégnyilvántartásból törölt volt cég egyes területeihez kapcsolódó aeg márkanevet egy licenszprogram keretében akár licenszelhetik is kínaiak (innen van nekem pl. kínai aeg olajradiátorom) de a hasugeräte az pont nem ilyen.

de semmi gond, vesszük a fáradságot és kijavítjuk a tárgyi tévedéseidet szívesen. hogy legalább ne maradjon meg a hülyeség. hogy is volt azzal a funkcionális analfabétizmussal amit olyan szívesen emlegetsz?

(#25) Hieronymus válasza marositech (#18) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Részben user error.
Túl rövid programi állítanak be és nincs ideje a hideg vízben feloldódni, a mosószernek.
Ugyan ez a gond a mosogató gépekkel is. A félórás program meglátszik a poharakon.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26) ftc


ftc
nagyúr

Samsungunk recseg ropog fura hangokat ad... 4 éves lesz... kb 150 000FT-s kategoria...

oly mind1 mit dobol ki 3 év után...

(#27) ldave


ldave
félisten

Szüleimnek kettő van, az egyik egy páréves gép (márkát most nem tudom), a másik pedig a backup. Na ez a backup egy kb 20 éves Miele, ami akkoriban ment ment vagy 10 évet, azóta is tökéletesen működik, szerelőt sose látott. Amikor az épp aktuális új gép valamiért épp nem megy, akkor használja csak anyu.

A Slime draws near! Command?

(#28) draco31 válasza Hieronymus (#25) üzenetére


draco31
veterán

Én is rövid programozok, és ezért folyékony mosószert tolok. Pár mosásonként meg nyomok neki egy 90 fokosat, hadd tisztuljon ki.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#29) bambano válasza DeFranco (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tehát akkor cáfoltad az állításomat? hint: nem.
"de aeg-et venni, abban a hitben, hogy csúcs német minőség, mikor az aegnek *NINCS* háztartási gép gyára, az, szerintem, hiba.": ezt az állításomat alátámasztottad. kösz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) nemlehet válasza draco31 (#28) üzenetére


nemlehet
őstag

Nekem még az is bevált, hogy meleg vízben feloldom a mosóport és úgy rakom be a gépbe. Kicsit macerásabb, de jellemzően olcsóbb mint a gél.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#31) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Verhetetlen a Hajdu Energomat. 30 év alatt ugyan szétrágta a rozsda, de csak ezért kellett kidobni. Persze ilyen gép már nagyon rég nem kapható. Senki nem említi az Indesitet. Nem tudom mikor került ebbe a lakásba, de legalább 10 éves. Egyszer a vezérlőpanelt kellett újra betanítani. Teszi a dolgát.

(#32) marositech válasza Hieronymus (#25) üzenetére


marositech
senior tag

Szerintem meg az van, hogy eddigi bejáratott 5 liter vízfogyasztású mosás helyett 3-at enged tölteni akkor már annyira sűrű lesz, hogy tök esélytelen vele rendesen ruhát mosni. Nem a rövid programon van a hangsúly.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#33) UnA válasza potyautas (#31) üzenetére


UnA
Korrektor

Akkor +1 az Indesitre. Már kellett javíttatni a 10+ év alatt (szintén a panel miatt), de ennyi belefér...

(#34) DigitXT válasza UnA (#33) üzenetére


DigitXT
félisten

-1 az Indesitre: számtalanszor kellett javítani a panel miatt és ennyi nem fér bele.
Amúgy tök jó kis gép volt, csak a nedves környezetet nem szerette, aka fürdő.:DDD

De szerintem nem igazán szabad márkánként általánosítani, max. márka+széria.
Lehet, hogy most éppen jót gyártanak? Én meg kifogtam anno egy sz*rt. Bár egy
mosógépszerelő fórumon típushibának írták le, szóval az a széria tuti érintett volt.
(Meg nem mondom már, melyik, jó pár éve volt de 8-as hibakód most is kísért.:DDD)

(#35) Redneck válasza UnA (#33) üzenetére


Redneck
veterán

Nem voltam biztos a márkában, de nekem is Indesit felültöltős van, mégsem Whirlpool. Több mint 10 éves, és frankó, egyszerű. Szeret vizet használni, de legalább tisztára mos, pedig többnyire 40 fokon használom, Ariel kapszulával. Max 700-as fordulaton centrifugáztatom, de 1000 vagy 1200 a max. Mivel akkor már egy utasszállító hangerejét hozza, és mászik kicsit, nem erőltetem. Így mondjuk elég nedvesek maradnak a ruhák, de valamit valamiért. Ha jól emlékszem alsó kategóriás ára volt (50-100k közötti). Anyám választotta, előtte volt Whirlpool, az rozsdásodott és hamarabb kinyiffant.

Remélem még sokáig húzza. :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#36) d@vee


d@vee
őstag

Indesit, Whirlpool, Candy egy rakat fos. Műszakiban dolgozom, tudom mit írok. Tökmindegy milyen széria. Olcsó alkatrészek, jó kinézebe rakva. Vannak akiknek beváltak, de az nem a többség.
Most ha van mosógépre 110-120 ropid, akkor egy inverter motoros LG, Samsung vagy Beko amivel nem nyúl mellé az ember. Esetleg Electrolux, de már attól sem kell csodát várni.

Ja

(#37) távcsőves


távcsőves
senior tag

És felbukkant a név.a második csoportban :O Egy éles mosáson túl van. Amit ez alatt előadott, rendben van. Tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#38) anjani182


anjani182
őstag

Bosch-t írta már valaki?!

Nekünk az van, 1,5 éve, eddig teszi a dolgát szépen, 120e volt. Előtte legolcsóbb Samsung volt, 4 évesen odaadtuk anyósomnak...még mindig jó! És az előtt is Samsung volt, ment vagy 12-13 évet...már rohadt, de más baja nem volt!

Hűtőből volt már LG, Samsung, most épp Whirlpool, persze nem az alap kategóriák, inverter+légkeverés a minimum, a vízadagoló már az utóbbi 2-őn volt. Hibátlanok. (1x gyári hibásat kaptunk, hangos volt a kompresszor)

Sütőből Electrolux, Zanussi, most Bosch van. Mind hibátlan.

Mikro eddig csak Samsung....3db volt eddig. 1-nek volt vmi biztosíték baja, még gari időben.

Porszívó csak Samsung 3 volt eddig + 1 robot van most, az 2 éves.

Mosogatógép volt 1 Ariston 10 éved volt, utána 2 Bosch.

Amit most leírtam, nálunk semmi sem romlott el, csere előtt még működőképes állapotában mindig családba odaadtuk ingyen valakinek.

Forever and ever, let's make this last forever.

(#39) DeFranco válasza bambano (#29) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hint: cáfoltam az állításodat.

a többihez kellemes értő olvasást kívánok, vaddisznókkal nem kívánok iszapbirkózásba keveredni

(#40) #73749248 válasza Lenry (#6) üzenetére


#73749248
törölt tag

Én ezt anno számítógéppel kapcsolatban csináltam, messze nem tapasztaltam semmiféle segítőkészséget. :(

(#41) Agostino válasza tope (#17) üzenetére


Agostino
addikt

nem viccből mondom én sem a bekot, tényleg azt fogok venni. vettem jó drágát, jó márkásat, szívtam a fogam először az ára miatt, most meg a teljesítménye miatt. ezután biztosan valami olcsóbbat veszek. az is lehet, hogy szívás, de legalább kevésbé fog zavarni ha megmakkan. egyébként egy kis hat terítékes beko mosogatógépem van már, teljesen prímán mosogat és verhetetlen áron volt.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#42) 6030D


6030D
Ármester

Nekünk: Zanussi felültöltős mosógép, mert teljesen kivehető, szétszedhető, ezért tisztítható a mosószer-, öblítő adagolója. 2009-ben volt 80e Ft. Zanussi szárítógép, 2013 óta, mert a mosógép is bevált. Candy mosogatógép, 2009 óta, 85e Ft volt. Minden működik, hiba nélkül, mozgás nélkül. Jó, a mosógépet meg lehet úgy pakolni, hogy elmegy 1200-as fordulaton 5 cm-t, de a padló is összefolyós, így nehéz tök vízszintbe rakni.
Szerintem a hosszú élet titka a folyamatos karbantartás, ahogy a gyár is előírja. 3-4 havonta a mosógép és a mosogató is kap egy 70-90 fokos tisztítást, és semmi bajuk. Költsége: a 4 betűs német diszkontáruházakból 250-300 Ft/alkalom, esetleg egy kis plusz citromsav por (van itthon, de elhagyható). Magazinok kuponos napjain ki lehet fogni márkás tisztítószereket is.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#43) Kasya


Kasya
nagyúr

Samsung moso- és szaritogép mennyire ajanlott?
Sajnos nincs hely kulon-kulon gepnek, viszont a Samsing WD80, WD90 szerian megragadt a tekintetem. Van esetleg velemenyetek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.