Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bitpork válasza janeszgol (#32) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

a pisa teszt pont ahhoz kellene h elkerulje az ilyen figyelmetlensegeket...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#52) kemotox válasza dabadab (#49) üzenetére


kemotox
addikt

Mindenki megértette, hogy NEMAZVOLTABAJHANEMHOGYKILENCEZER. Inkább azt kéne megérteni, hogy elkerülhető lett volna, kis odafigyeléssel.

(#53) dabadab válasza Evil Snowman (#50) üzenetére


dabadab
titán

Szerinted az EU-n belüli roamingárak azért akkorák, amekkorák, mert:
1. csak ő a helikopter
2. az EU-s döntéshozók is világosan láttak, hogy ez rettenetes lenyúlás

DRM is theft

(#54) PBA válasza dabadab (#49) üzenetére


PBA
aktív tag

A szövegértési zavar ott kezdődik, amikor nem nézed meg a szolgáltatás árát, vagy nem olvasod el az SMS-t, amit kapsz. Azátn meg nagy szemekkel nézel, hogy nahááááát, nem sikerült értelmezned a szöveget, hogy ennyibe kerül. :) EZ a funkcionális analfabetizmus. A Tescóban is úgy veszed le a polcról a terméket, hogy nem nézed meg az árát? Utána meg pattogsz a pénztárnál?

(#55) PBA válasza dabadab (#53) üzenetére


PBA
aktív tag

Túl drága? Ne vedd meg, ne használd. Ennyi. Nem kenyér vagy tej, nem alapélelmiszer. Tudsz élni nélküle. Ennyi.

(#56) dabadab válasza kemotox (#52) üzenetére


dabadab
titán

"Inkább azt kéne megérteni, hogy elkerülhető lett volna, kis odafigyeléssel."

Én tökre meg fogom érteni ezt, ha adsz egy olyan tippet, ami után a Vodafone díjszabása megváltozik. Addig viszont nem arról beszélünk, hogy megoldódott a probléma, csak arról, hogy van valamilyenféle workaround. Érthető a különbség?

DRM is theft

(#57) PBA válasza dabadab (#56) üzenetére


PBA
aktív tag

Mostanában kezdik sokan azt gondolni, hogy minden jár, ingyen vagy olcsón. Nem, nem így van. Eldöntheted, megveszed, használod-e. El lehet felejteni a "jár és olcsón" dolgot.

(#58) PBA válasza dabadab (#56) üzenetére


PBA
aktív tag

És az sem feltétlenül baj, ha az ember tudja, mely országok tartoznak az EU-hoz. :)

(#59) erer1000 válasza PBA (#58) üzenetére


erer1000
őstag

ez a külföldön sokkal drágább a saját díjcsomagom dolog olyan, mint amikor ide jönnek külföldről. és euróval fizetnek.

vagy utána olvasnak, és élnek a lehetőséggel, és pénzváltónál váltanak pénzt, és nem járnak olyan rosszul (váltási költség 1-2%), vagy étteremben 240ft-ot ér az eurójuk, és megy a pampogás.

tessettek volna váltani :)

hiába rossz a váltási ár/roaming díj, ki lehet küszöbölni, hiába csak egy órára megyek roaming zónába/vásárolni/ebédelni

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#60) dabadab válasza erer1000 (#59) üzenetére


dabadab
titán

Tulajdonképpen neked mi a jó abban, hogy mindenféle pofátlan lehúzást megvédesz?
Hol a társadalmi haszon ezekben az elszállt roamingdíjakban? Hol a társadalmi haszon a lehúzós éttermi euroárfolyamban?
Miért jó nekünk az, hogy ezek vannak?

DRM is theft

(#61) PBA válasza dabadab (#60) üzenetére


PBA
aktív tag

Ha ezzel problémád van, akkor a törvényeket hozó vezetéshez fordulj, ne a szolgáltatóhoz. A játékszabályokat a kormány(ok) határozza (határozzák) meg. Rossz helyen reklamálsz, ez a baj.

(#62) kemotox válasza dabadab (#56) üzenetére


kemotox
addikt

Nyilván nem a mezei állampolgár fogja megváltoztatni a szolgáltató árait... Erre még is milyen választ vársz?

Tudni lehetett, hogy mik a feltételek?
Tudni lehetett, hogy mik az árak?
Tudni lehetett, hogy el lesz hagyva az EU? Stb stb.

Hol az a bizonyos "probléma"?

(#63) PBA válasza dabadab (#60) üzenetére


PBA
aktív tag

Lehúzás és drága, igen. Kötelező használni? Nem. Tudsz helyi kártyát venni? Igen. Mi a kérdés még? Nem kéne analfabétának lenni.

[ Szerkesztve ]

(#64) Evil Snowman válasza dabadab (#53) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

az EU-s döntéshozók is világosan láttak, hogy ez rettenetes lenyúlás. Ez így van. De jelen esetben 2 dolog hibádzik.

1. Az érintett ország nem EU tag. Lehet hőbörögni, hogy "de az ejúba olcsóbb". No one cares.

2. Elárulok egy apróbb titkot, amire már bitpork fórumtárs is utalt. Amikor a roamingolsz, akkor minden egyes hívás, sms, mms és adatkapcsolat során az adott pillanatban használt roaming partnerszolgáltató SZÁMLÁZ egy a két szolgáltató által előre szerződésben rögzített hálózat használati költséget a te szolgáltatódnak (az ő hálózati elemit használja az ügyfeled, aminek a fenntartása, telepítése pénzbe kerül). Ezért van az pl, hogy esetenként szolgáltatónként eltérnek a külföldi roamingpartnerek. Teszem hozzá az EU-s korlátozás EU szinten jól kib@szott a szolgáltatókkal, mert a korábbi díj és az EU által meghatározott díj közötti díjkülönbözetet nekik kell benyelni.

2+1. Mondok még jobbat. Anno azért volt belföldön külön hálózaton belüli és hálózaton kívüli percdíj, mert amikor felhívtál egy hálózaton kívüli számot, akkor szintén a másik szolgáltató számlázott a tiednek, szintén a fenti okok miatt.

Gondolom az sem lep meg, hogy a mobilszolgáltatók nem karitatív vagy non-profit szervezetek. Utóbbiak lehetnének, de akkor meg azért menne a paraszt lázadás, hogy miért nem fejlesztenek sehol. Akkor meg az lenne a baj.

[ Szerkesztve ]

(#65) janeszgol válasza Evil Snowman (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

A feneket erted. Nem az ellen szolt, hogy fizetnie kell, hanem azert, hogy mennyit.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#66) Evil Snowman válasza janeszgol (#65) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Azért akar nagy durcásan szolgáltatót váltani, mert nem az ellen szól. +5k esetén is ugyanúgy rítt volna. ;]

[ Szerkesztve ]

(#67) janeszgol válasza PBA (#54) üzenetére


janeszgol
félisten

Es ha le volt halkitva a telefon? Kiment hazavontatni egy autot. Nem netezni ment ki, lehet elo se vette ( jo, egyet hivott) a telot.
Komolyan kerdem, hogy itt 2-3 embert leszamitva nem tudtok olvasni vagy ennyire alacsony az erzelmi intelligenciatok? Ha mar elkezdtetek a szemelyeskedest.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#68) erer1000 válasza dabadab (#60) üzenetére


erer1000
őstag

azért védem meg, mert kapok részesedést a roaming díjakból, és az éttermi eltérő devizában fizetések után

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#69) kemotox válasza janeszgol (#67) üzenetére


kemotox
addikt

..akkor te folytatod? Sokkal jobb ;]

(#70) dabadab


dabadab
titán

Oké srácok, tehát ha valaki megjegyzi, hogy szar van a palacsintában, akkor lehülyézitek, hogy minek szólalt meg, meg ezen úgysem lehet változtatni, aztán falatoztok tovább.

További jó étvágyat!

DRM is theft

(#71) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Hasonlóan jártam én is régebben. Ezer éves mobil előfizumon (Voda) volt valami kövület "betárcsázós" net, csillagászati adatforgalom díjszabással és valahogy belefutottam - igaz itthon (ami talán még durvább) - én is ebbe a pár mega-tíz rongyért számlába.
Nem tetszett, nem akartam benyelni, becsörögtem az üfeszre, kishölgy levette a szituációt, közölte, hogy fizessem ki, majd a havidíjon felül kifizetett összeget három hónap alatt jóváírják a számlámon. És engedelmemmel le is venné ezt a net opciót az előfizetésemről.
Köszöntem szépen, keziccsókolom'! :)
Csak, hogy pozitív példa is álljon itt a szolgáltatókkal kapcsolatban.

( Mondjuk, arra azért kíváncsi lennék ( :N ), hogy akármivel kapcsolatosan, hasonló baleset elszenvedőjeként a user-error-ozóknak hogy állna a szája... :U
Tudom sehogy, mert tájékozódnak minden esetben és ilyen velük még véletlenül se történhet meg. )

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#72) erer1000 válasza dabadab (#70) üzenetére


erer1000
őstag

ha szar van a palacsintában, vissza viszem, hogy nem ezt kértem, nem erre "szerződtem" a palacsinta vásárlás pillanatában.

kivéve ha alapból szarral töltött palacsintát kértem.

itt viszont tudni lehetett a szerződés feltételeit, ergo hogy szar van a palacsintában, és az illető roamingba net használat miatt, emg is kapta a szaros palacsintát, amiről tudnia kellett volna

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#73) janeszgol


janeszgol
félisten

De dabadab, ne terjunk el a cikktol. Nem nyaralni volt kint, meg mekizni, amik kozben csak netezik az ember. Az megint mas, bar abban igazad van, hogy elmebeteg az arazas. Ha jol tudom, nehany tizezer forintnal (talan 50k?) jelez a szolgaltato, sot tilt is. :R

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#74) woodworm


woodworm
veterán

A szomorú az egészben, hogy ez simán megtörténik a határ innenső oldalán is tájékozatlan emberrel, ha nem tudatosul benne, hogy miért jött az előbb sms, és fontosabb dolga is akad közben.

(#75) Evil Snowman válasza kemotox (#69) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Felesleges őket győzködni. Az a konkrét tényekre nem tudnak mit reagálni, ahol meg tudnak ott csak kötekednek. :DDD

(#76) Evil Snowman válasza woodworm (#74) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ha a határ szélén élsz valóban probléma lehet, mivel nagyon sok külföldi szolgáltató (főleg a déli régiók) nem igazán tartja be azt a megállapodást, miszerint az ő oldalukon a határ közelébe általuk kihelyezett állomásaik dőlésszögét vagy azok besugárzási területét úgy lőjék be, hogy az ne "szórjon át" a szomszéd országba. Főleg a szerbek. :(

De erre van olyan külön megrendelhető szolgáltatás a szolgáltatóknál valamint készülék beállítás is, amivel megakadályozhatja az ember a külföldi szolgáltatóra való átjelentkezést (sajnos a telefonok sok esetben az erősebb jelet részesítik előnyben nem a honos hálózatot). Volt már rá precedens, hogy emiatt 20+ k-t jóváírtam egy ügyfélnek.

Szerintem amúgy jelen esetben, ha nem a poszt megírásával foglalkozott volna fórumtárs, hanem ír egy levelet, hogy "bocs benéztem, de sürgős eset volt, xy-on kellett segítenem, emiatt nem néztem az sms-t, meg nem kapcsoltam ki az adatroamingot légyszi írjátok jóvá", akkor 50% az esély, hogy a szolgáltató jóváírja. Jelen esetben viszont 0%.

(#77) janeszgol válasza Evil Snowman (#76) üzenetére


janeszgol
félisten

De lehet meg peldat talalni. Olyan orszagon utazol at, ami nem kedvezmenyes. Nem netezel, hanem szinkronizal a telo.
Az osszeg elengedeset sem szeretnem, az a lo tuloldala. Legyen savos, a belfoldi ellentettje:
eddig x ft, addig y ft, a felett meg z ft, ahol x<y<z.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#78) Wesder válasza PBA (#54) üzenetére


Wesder
félisten

Rengetegen nem nèzik, azt sem h mit vesznek... Tapasztalat.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#79) total90


total90
veterán

Szerintem!

A szolgáltató megszab egy árat, ha pofátlanul magas is, ez van.

A felhasználó elhagyja az EU-s zónát és kap egy SMS-t, hogy milyen árakat számolnak fel. Ha nem is tájékozódott a szerződéséből, vagy nem nézett utána a neten, hogy mibe kerül a kiruccaná, akkor is az SMS lenne az, hogy "hé, itt rohadt drága lesz, kapcsolj ki" jelzés.
Ennek ellenére sem tett semmit. Itt nincs miről beszélni, user error.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#80) Csapoati válasza total90 (#79) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez így felettébb vicces, ha elolvassuk a telekomos bejegyzésed. :) Miért nem vontad meg te is ott a vállad, minek írtál belőle bejegyzést? Drága, ez van. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#81) total90 válasza Csapoati (#80) üzenetére


total90
veterán

Te azt elolvastad egyáltalán? Az üzletben ajánlottak valamit, amire azt mondták, hogy megy... és mire odakerült volna a sor, hogy csinálnak valamit, kiderült, hogy nem megy. Hol lehet itt user error?

A sztori 2-nél még en utána néztem és nem mentem bele, szóval megint nem user error.

Nem nagyon látok hasonlóságot a 2 bejegyzés között... :U

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#82) Csapoati válasza total90 (#81) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Panaszkodás - panaszkodás. Az itteni eredeti írást meg ti nem olvastátok el jól, mert nem a kiszámlázás volt a gond ott sem, hanem az eszement és irreális (bár persze előre kikötött) adatforgalmi díj. De én már nem ragozom tovább, aki akarja, megérti, aki nem, az nem. Nem normális dolog egy dijcsomagban sem a megabyte-onkénti 2000 Ft.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#83) Syl válasza Csapoati (#82) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy tűnik te nem olvastad (végig) az írást. Merthogy ezzel zárta:
Biztos megérte. Részemről itt ért véget a történet. Két előfizu. Volt...
Szerintem pont ezért nem csak arról van szó, hogy drága a nem-EU adatroaming, hanem hogy berágott a Vodára és felmondja a szerződést.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#84) Csapoati válasza Syl (#83) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Igen, mert nagyon drága volt az a 4 mega, ahogy azt le is írta.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#85) Syl válasza Csapoati (#84) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha csak az a bajom, hogy drága, akkor leírom, hogy figyuzzatok srácok, a non-eu adatroaming qrva drága.
Ha pedig a szolgáltatóra vagyok dühös, akkor azt írom, hogy ezért-meg-azért felmondom a szerződést.
És itt nem az első eset történt. Annál is inkább, mivel a másik két szolgáltatónál is ugyanannyiba kerül az a híres 4 mega.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#86) Csapoati válasza Syl (#85) üzenetére


Csapoati
nagyúr

De el is ismerte: Tény, hogy hibát követtem el, mert nem kapcsoltam ki. Miről is beszélünk akkor?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#87) Syl válasza Csapoati (#86) üzenetére


Syl
nagyúr

Az utolsó mondatról. Hogy ezért felmondja a vodánál a szerződés(ei)t. Ez teszi hiteltelenné az egészet.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#88) Csapoati válasza Syl (#87) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem nem biztos, hogy tisztában volt azzal, hogy a többieknél is ilyen rabló árak vannak az EU-n kívüli adatforgalomra.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#89) janeszgol válasza Csapoati (#82) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez a lényeg. Összesen 2-3 ember értette meg az eredeti bejegyzést. És még ők dobálóznak a funkcionális analfabéta jelzővel. Megkockáztatom, azt se tudja az illető, mit jelent ez. De már hozzászoktam itt az oldalon. (Legdurvább, amikor Bognak írta valaki ezt, hogy nem tud olvasni.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#90) Syl válasza janeszgol (#89) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem nagyon érted mit kifogásolnak itt sokan. Nem baj, sokkal egyszerűbb az analfabéta jelzővel dobálózni.... :U

Az utolsó mondatot is olvasd hozzá a cikkhez és úgy, együtt próbáld meg értelmezni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#91) janeszgol válasza Syl (#90) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem én alafabétáztam. Látod, az eredeti postot is így olvastad el, ahogy a hozzászólásom. Sehogy. Miért fontos az utolsó mondat? Nem minden szolgáltató méri egységes áron a hálózati díjakat.
Én értettem, mit kifogásolnak mások, miszerint nem olvasta el a delikvens az sms-t, a szerződést stb. Ne akard nekem megmagyarázni, mit értek és mit nem. De én megteszem, mert az eredeti bejegyzés másról szólt, mást kifogásolt.

ÉRTSD MÁR MEG, MIT ÍR A MÁSIK, UTÁNA SZÓLJ HOZZÁ! Érted? Felfogtad?

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#92) Kasya


Kasya
nagyúr

Csak en erzem ugy, hogy a ket "problema" osszekapcsolodik? A magas ar kifizetese hozza magaval az arkepzes miatti elegtelenseget is. Lehet problemazni az arkepzesen, de ha nem kellett volna kifizetnie, sose szuletik meg ez a topik.

Maskulonben en is elegtelenkedtem magamban, mikor 50 helyett 56-tal mentem osztrákoknal a falu vegen. Pont bemertek, 50 euros birsag. Senkit nem veszelyeztettem, 100 m-re nem volt haz/ember, de megis tulleptem a "hatart".
De szinten szivtam, mikor elneztem az utolso felhajtot az autopalyara a magyar hatar elott. Cca. 2km-t tettem meg az autopalyan matrica nelkul, de a hataron kifogtak ellenorzesre es par szaz euromba kerult....na, ezt aztan abszolut nem ereztem "korrektnek".

Sokszor van az eletben olyan, hogy az ember bosszankodik, de hogy ezert szerzodest bontson (ha amugy nincs gondja vele)...

[ Szerkesztve ]

(#93) janeszgol válasza Kasya (#92) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem azért bontott szerződést, mert nem mérlegeltek. 4.2 megabájt. Ez lehet egy szinkronizálás is. Véletlen volt, legalábbis ahogy a posztban szerepel és kiszámlázták horror áron. Ha 2-3 (esetleg 4-5?) ezer forintot mondtak volna rá, akkor lehet nem így ér véget a történet. Látod a kétperces hívásért kifizette az ezrest, pedig az se kutya. De azt (a hívás funkciót) direkt használta.
Bár az én írásom is zsákutva, mert ha meg direkt netezni ment volna át (ami 4.2 megánál biztosan több), akkor ezen a horror áron nem semmi pénz lett volna. Legalábbis kártyatiltásig (nem tudom az összeghatárt, a Vodánál talán 99 ezer ft) hamar elment volna a történet. De az már direkt lett volna.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#94) mukibuci válasza janeszgol (#93) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem mérlegeltek? és kinek kellett volna mérlegelnie? amennyi energiát beleölt itt a puffogásba, annyiból írhatott volna egy levelet az ügyfélszolgálatnak és ha nem is az egész összeget, de egy részét nagy valószínűséggel jóváírták volna :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#95) janeszgol válasza mukibuci (#94) üzenetére


janeszgol
félisten

Ebben igazad van.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#96) Evil Snowman válasza janeszgol (#91) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Van egy rossz hírem. 2-es díjzónában (Szerbia) az alábbiak szerint alakul a 3 hazai szolgáltató árazása a honlapjuk alapján:

- Vodafone: 217,8 Ft/100 kb
- Telenor: 236,93 Ft/100 kb
- Telekom: 369,8 Ft/100 kb

Szóval ismét csak sok sikert a szolgáltató váltáshoz az eredeti posztolónak. Ebből is látszik, hogy baszik bárminek utána nézni csak puffog. :DDD

(#97) erer1000 válasza Evil Snowman (#96) üzenetére


erer1000
őstag

A legolcsóbb helyen volt pedig :DD

Át megy T-hez 15k lesz ez a móka

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#98) janeszgol válasza Evil Snowman (#96) üzenetére


janeszgol
félisten

Köszi, ezeknek én se néztem utána. Így járt akkor. De amit - gondolom én - hangsúlyozni szeretett volna, az megállja a helyét. Elutazom egy EU-s országba egy nem EU-s országot érintve, ami nem 1-es díjzónába tartozik. A telón rajta hagyom az adatot és az szinkronizál. És ott a horror díjszabás. Én csak ezen hüledeztem, na meg az árakon. Valóban marha drága, ezt nem engedném meg. Le kéne tiltatni a hálózatról, akár csak a hívást engedélyezni és külön (akár előre) fizetés esetén megengedni az adatkapcsolatot. .

Részemről lezártam. :R

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#99) Syl válasza janeszgol (#91) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem értem, nem fogtam fel, elvégre én (is) egy analfabéta vagyok. :U

(#96) Evil Snowman

Hehe :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#100) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

egyébként meg ha már ennyire tudatos vásárló:

Az adatroaming limit szolgáltatás lehetővé teszi, hogy kontrolláld havi adatroaming költséged. Ha havi adatroaming költésed eléri a meghatározott limitösszeget, az adatroaming szolgáltatást szüneteltetjük. Az alapértelmezett limit bruttó 15 795,28 forint, amelyet 2 787,40 vagy 65 039,37 forintra módosíthatsz, illetve törölheted is. A módosítást legegyszerűbben Online ügyfélszolgálatunkon végezheted el, vagy a 1270-es számra küldött SMS kóddal is kérheted az alábbiak szerint:

- 2 787,40 forintos limit beállítása: LIMIT3, lemondása: XLIMIT3

- 15 795,28 forintos (alapértelmezett) limit beállítása: LIMIT17, lemondása: XLIMIT17

- 65 039,37 forintos limit beállítása: LIMIT70, lemondása: XLIMIT70.

Ha módosítod a limitet, a továbbiakban minden számlázási ciklusban a megadott összeg elérésekor kapcsoljuk ki a szolgáltatást.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.