Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) andris155


andris155
csendes tag

Én a Pop OS Linuxot ajánlanám leginkább azoknak, akik Linux-ra akarnak váltani Windows-ról.

[ Szerkesztve ]

(#2) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Linux kernelre épülő rendszert használnak, ami a legjobb megoldás, és el is mondom, hogy miért."

Nyilván otthoni felhasználóknak megoldás lehet.
Ha csak egyetlen olyan programot kell használni, aminek nincs használható Linux alternatívája, akkor már bukik az elmélet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#3) nuke7


nuke7
veterán

nem értem, hol a 4. pont..? :F
miért ne váltsanak W11-re az emberek..?
Lassan egy éve használom, teljesen rendben van.

https://youtube.com/user/nuke7

(#4) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Már elég régen a szemétdombok éve a pc-s világ...
ha 2025 is az lesz, az nem oszt, nem szoroz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én tavaly vettem gépet. És milyen jól tettem. :D A win11 sem nehéz megszokni, sőt jópofa. A régebbi laptopomat nem töltöttem fél évig, megmakkant benne az akku. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#6) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Engem is érint, IT igényeinket 100%-ban kielégítő 3db családi PC-vel: egy i7-4770k-s asztali, egy i7-5600U-s Latitude E7450 és egy nemrég vett Toughbook CF-20. Mindhárom a maga nemében szuper gép, és eszünk ágában sincs a következő 5évben cserélni őket, úgyhogy nagyon remélem, hogy ez a "M$ keresztbetesz" részt igencsak hamar áthúzzák a hatóságok.

Ja és hol is van a mikropö.tsch azon ígérete, hogy a win10 lesz az utolsó windóz?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) Dr. Akula válasza t72killer (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az az utolsó a 11 előtt. :)

(#8) mefistofeles

Picit megtévesztő a cím az utána következőkhöz képest de amúgy igazad van!
Sokáig linuxoztam, most éppen win 11 megy de nálam sosem lehet tudni.
Alap felhasználóknak tökéletes alternatíva és a felhasználóbarát verzióknál már a terminál is szinte tökéletesen kizárható. (sokan félnek tőle)
Egyébként olyan sok régi gép van még használatban, hogy tuti lesz valamiféle alternatíva a szigorítások után is, hogy a 11-et felpakolhassa aki nem akarja kidobni a gépét.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#9) Dr. Akula válasza mefistofeles (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

2017-ben jött ki a 8. gen Core i, 2025-ben 8 éves lesz. Ennyi ideig azért elég kevés helyen húzza egy gép, akinek mégis, annak szerintem már nem a támogatás megszűnése a legnagyobb problémája. És sokan még a Win7-ről se voltak hajlandóak lejönni, mert szeretnek veszélyesen élni, a Win10 megszűnése fel se fog tűnni nekik. Nem is voltak rajta. Aki váltott, de nincs pénze továbblépni, az meg valószínűleg annyira kevés ember, hogy nem nagyon mozgatja egy gyártót. Főleg nem Amerikában, azt se tudják hol van Európa.

[ Szerkesztve ]

(#10) t72killer válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez 20évvel ezelőtt teljesen igaz volt, de ha most leültetnek egy Ivy i5 + 8GB RAM + valami 7-8éves radeonos gép elé office, fészbúk, yútúb kombóra, akkor fogsz ÉRZÉKELHETŐ különbséget látni egy hipermodern csilliómagos teszteket reggeliző rájzen csoda előnyére?

Spoiler: nem...

És biza az emberek 95%-a kb ilyen szintű dolgokra használja a PC-jét. A korábbi körben tényleg húsbavágó tudott lenni ha régi konfira kényszerült az ember, mert a régi még teszemazt egy fullHD filmet se tudott lejátszani, de mára elértük azt a szintet, hogy kerék feltalálva = kerék használ, nem pedig 2hetente kidob és újért fizet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) Vladi válasza t72killer (#10) üzenetére


Vladi
nagyúr

a radeon hd 2000-es sorozatban volt először uvd engine, az már kitolta magából a fullhd-t. Tehát azóta nem gond a hd videók lejátszása.

Egyébként nekem meg mániám a régi gépeim használata. Ott van az adatlapomon. :DD

Egybéként nagoyn régóta feleslegesen gyártják már a szemetet. pl, link.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12) t72killer válasza Vladi (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 4k hevc "történt még" konzumer szegmensben, de ugyebár azt is elviszi egy majd 8 éves Kaby Lake igp (!) - arról nem is beszélve, hogy a kontent 99%-a ennél jóval bénább/régebbi formátumokban jön.

Szóval hasznosság terén nagy pangás van, én az i7-4770k + GT 1050 ti + 32GB RAM kombóval az életben semmiről nem maradok le... De még a családi laposoknál se értem, mi az a létfontossávú dolog, ami nem megy el pl egy i7-5600U+16GB+GT540 kombón, vagy egy m5-6Y57-en.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Vladi válasza t72killer (#12) üzenetére


Vladi
nagyúr

A 4k a kedvenc fejlesztésem! tehát: vagyek lejátszót, vegyek tévét, lehetőleg vegyek nagoybb nappalit, hogy nézzem azt, amit nem is látok. :DD

720p és 1080p között én nem látom a különbséget.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) t72killer válasza Vladi (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

720 és 1080 között nekem már leesik, NORMÁLISAN MEGCSINÁLT 1080p vs 4k-hoz már mozi kell. Leginkább azért választok 4k-t ahol lehet, mert a fullHD anyagból kifilézték a biteket és szimplán jobban mutat A FULLHD TV-men.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) Dr. Akula válasza t72killer (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Arra teljesen jó továbbra is, de hát azokat se hekkelték le ipari méretekben a netről akik még most is csak 7-esen tartanak, így a 10-eseket se fogják. Nem hiszem hogy ezért áttérnének Linuxra tömegek akik eddig se tették. Idejük eddig is volt rá, kedvük meg most se lesz. Szerintem marad minden úgy ahogy eddig, csak nem jönnek az updatek.

#13Vladi: 32" monitoron már nagyon látszik a különbség (720 vs 1080).

[ Szerkesztve ]

(#16) t72killer válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Monitoron, álló témánál mindenképp :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) Ceree válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


Ceree
senior tag

Jelenleg is egy i3-4130 van a gepemben, amit 2015-ben vettem. Azota ket fejlesztes volt, egy 2teras hattertar meg tavaly +8gb ram, hogy 16 legyen. Amire en hasznalom (net, kepszerkesztes) boven eleg meg most is, ha fejlesztenek kizarolag azert tennem hogy a kovetkezo konfig halkabb legyen. Jatszani alig van idom a gyerekek mellett, ha megis a jo oreg gtx 750 kiszolgalja... Trackmania, ET, Transport tycoon, cities skyline, de osszesen nem jatszottam 2023-ban kb. 10orat.

Megis, anno valtottam win7-rol 10-re, de ott ugye nem volt egy harverem se, ami korlatozott volna. Kellemetlen lesz ha kifut az "utolso verzio" tamogatasa. Egyszeru lustasagbol, ido (de leginkabb energia) hianyabol fakadoan nem akarok megtanulni linuxot hasznalni, pedig 10-15 evvel ezelott rendszeresen probalkoztam vele (hanyszor mentett meg 1-1 live linux!). [Es sajnos az osszes projektem ezen bukik meg (home assistant pl)]. Nem tudom mas hogy csinalja, es en vagyok a kivetel, vagy egyebkent lesz egy hozzam hasonlo reteg, aki beszopodik a win10 kifutasaval...

Másolat_eredetije

(#18) Pikari


Pikari
őstag

és már csak Windows 11-et lehet használni
Azt hogy? Többé nem bootol be a windows 10?

Persze igen, a linux a legjobb megoldás, ebben egyetértünk. De ha az user hardcore windowsos, az egyszerűen kihúzza a hálózati kábelt a gépéből, és használja offline. Máris kevesebb veszélynek teszi ki a rendszert. Sok ismerősöm ezt csinálja. Okostelefonon netez, a számítógépén meg nincs internet, és így használják az XP-t, win7-et mind a mai napig.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#19) Pikari válasza Ceree (#17) üzenetére


Pikari
őstag

A linux sikeres megtanulásának két feltétele van:

-Ne viccdisztribúciókkal és viccfelületekkel próbálkozz. Debian + LXDE a barátod.

-A linuxot ne windowsként akard használni. Ne a windowst keresd benne. És hiretelen azonnal értelmet nyer, és ráérzel.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#20) t72killer válasza Pikari (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez teljesen emberfüggő. 80éves nagyi lehet full boldog egy mint-re belőtt konfiggal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) Pikari válasza t72killer (#20) üzenetére


Pikari
őstag

A 80 éves nagyinak mindegy, mert az mondjuk tipikusan futtat egy böngészőt, benne facebookkal, esetleg youtubeal. Annyi a trükk, hogy pár havonta egy apt-get update meg apt-get upgrade fusson le neki. Sok sallang oda nem kell.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#22) Dr. Akula válasza Pikari (#21) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mondjuk a nagyikat érdekli a legkevésbé az update (hiánya), majd jön a kisunoka, aztán egy tál sütiért megcsinálja. Ha fél év múlva, hát fél év múlva. Én még nem hallottam nagyszülőt idegeskedni end of line miatt. :)

(#23) mefistofeles

Amúgy bármi is lesz a windowsal a linux nem tud átlépni a saját árnyékán.
Nagyon sokaknak berögzült még évtizedekkel ezelőttről, hogy a linux valami bonyolult izé, főleg programozók játszótere. Pedig már pofon egyszerű telepíteni, gyakorlatilag nem is kell terminál és egyre több játék megy a steamen natívan vagy egyéb utakon. A felülete gyönyörű és testre szabható stb. Még sem jut egyről a kettőre.

Jó pár éve hosszú levelezésben voltam Barcza Károllyal a BlackPanther os vezetőjével. Akkor én a linux nagy előrelépését jósoltam de nem lett belőle semmi. Barczáról meg kiderült, hogy egy szektás őrült, annak ellenére, hogy zseniális amit a rendszerével csinált.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#24) totron válasza Pikari (#19) üzenetére


totron
addikt

Mi a viccdisztró és környezet? Szerintem az LXDE pont vicc. Sok, ötletes kis sarj van, ami adott esetben szimpatikusabb lehet valakinek összhangulatában, mint a nagy, mainstream környezetek, és talán amiatt szeret bele a felületbe, a linux használatába. Átlagfelhasználáskor nap végén szinte mindegy mi berreg a motorháztető alatt és az átlagjúzer bizony ezt vallja, attól átlagjúzer. Mindegy neki a disztrók közötti filozófia, másra gerjed, a gép csak egy eszköz számára - vagyis a humorfaktor is máshol van számára vagy teljesen hiányzik inkább. A vizualitással, cukifaktorral viszont megfogható.

A linuxot nem Windowsként használnival nagyon egyetértek, de aki részére ezt magyarázni kell, az nem fogja megugrani a dolgot, nem akarja vagy a képesség hiányzik belőle ehhez, szóval van itt egy kis szakadék, van itt egy kis paradoxon, Windózként fog rá tekinteni, de legalábbis nem linuxként. A ufós filmek is legyenek mások, de ne nagyon mások, tudod. Rádiójellel vagy amőbával nem lehet eladni a blokkbásztert, 2láb-2kéz (esetleg csáp) űrlények kellenek. Ha rá is vehető a másra, ne legyen nagyon más, legalább hozzáállásban tartsuk meg az előző közelségét, így biztonságát. Szihiológia.

Meg aztán miért használjon valaki valamit ami nem menő, vagy csak mások (IT-s) számára az, akik a társadalom nem megbecsült tagjai - tehát választásában mindentől elhatárolódik inkább, ami rájuk jellemző. Valami oldalági meggyőződésesek/gépházi szolgák bizonygatnak róla valamit visszatérően, de távoli mormogás csak a hangjuk, biztos nem is objektív a dumájuk erről az éljenzett linuxról. Vagyis a zavarosban kell halászni érte, még odalehet a jól felépített renoméja is akár! Így aztán az alapjárati kimenet az, hogy nem megy át egyszerűen a javaslat. De talán nem is kell neki átmennie.

Érdekes amúgy, hogy aki az ódon gépek miatt nem érzi lemaradva magát, az is képes ezerrel ágálni a linux ellen. Van, hogy az újratanulás látszólag az ellenérv egymaga, de sokszor én azt látom, hogy az identitás, az egó kapálózik a háttérben inkább. Egy alapból is antiszámítógépista torkán lenyomni ilyet olyan, mint egy hívő habtestére sikerrel ráapplikálni halálfejes ruhadarabot.

Mindez nem baj, ha mindemiatt olcsóbb lesz a portéka a használtpiacon, jöhet, legyen. XP mondjuk kemény.

Ha rendszerré is lenne a hardveres kötöttség, mindig ott lesz majd használtan az olcsóbb, kifutott opció. Még ha hülye érzés eleve elavult rendszer-képes gépre váltani. Akinél meg jelenleg is modernitás és teljesítménytartalék, az ellesz egy darabig, ahogy t72killer is írta, illetve a vélhetően a jövőben is áldoz a gépre, gépekre, szorosabban követve le velük a jelent.

(#6) t72killer, kellett egy hangzatos buzzwordstring (mondat), szerintem senki nem vette komolyan. Mármint menet közben annyi brénsztorming vanik, meg piaci környezet, meg úgy az élet folyása és alakulása, hogy ilyet kijelenteni vagy dőreség vagy ócska marketing.

(#9) Dr. Akula, Ennyi ideig azért elég kevés helyen húzza egy gép + de nincs pénze továbblépni, az meg valószínűleg annyira kevés ember
Ha tudnád... Geek szemszögből tűnhet úgy, többségében bőséges tartalékok, bőven megfelelő sebességek vannak az otthonokban, de lásd Pikari beszámolóját, mint #magyarvalóság.

(#13) Vladi, 720p és 1080p között én nem látom a különbséget.
Na ne már! Lásd! Van mit, bőven. Rossz szem? :(

Cikkhez: Értékelem a cikk megírását, kicsit kötözködnék.
Az AMD támogatását csak úgy berakták, nehogy kiderüljön. - ?

1. hiába nem igaz, a minél jobban való topon levés kergetése a mozgatórugó sok fejben, az, hogy ezt a tényt betakarhatja ez az adott szituáció történetesen, az egy dolog. Vállalati környezetet nem ide értve természetesen.
De ennek az ellenkezője is ugyanúgy megvan, s van arra egy tippem, hogy igazából hazánkban ők vannak többen. Ők nem holmi Windows-változások miatt nem dobják ki, a cucct hanem mert - és emiatt nehéz őket hibáztatni, ha átvett eljárás, ha saját kútfőből jövő, józan paraszti ész - szóval hogy nem dobják ki, mert működik. Nem a támogatottság a sorvezető, hanem hogy nincs elhasználódva: nem élhetetlenül karcos vagy lelakott, nem bassza szét a szemét kijelző, megszokta a billentyűzetet (laptop) így marad a bevált modellnél. Megértem, ki a túró akar magának önként egy következő Canossa-járást, ami még újabb kiadás is, főleg ha ingoványos talajként éli meg egyébként is ezt az egészet. Cserébe 480-on hasít a YT.

Rossz példa az Office, nem átjárható az alternatívákkal a gyakorlatban. Lehet ismételgetni, hogy de, de valójában nem. Aki érdemben került már szembe platformok közötti inkompatibilitással irodai dokumentumok kapcsán annál nem merül fel ez a dogma többé, hidd el. Pársoros jegyzetelésnél, otthon persze nem buknak ki ezek.

ami bármely Linuxon működik - Bátor állítás & kellemes hegesztést.
mivel a rendszertől elkülönítve futtatja - hogyan jön létre ez a nagyobb biztonság? A machinációk idejére értendő a szeparáció vagy a Flatpackkel felrakott szoftver "külön" fut aztán a későbbiekben is?

Játékokkal kapcsolatban.. elszállt az állításod. Ne keverjük a kívánalmat a valósággal.

(#25) t72killer válasza totron (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A wicc (LoL) egyébként, hogy a windózt se egészen "windózként" használom. Egy csomó minden scriptekkel, hosts fájllal, parancssorból, GP szabályokkal megy nálam:)). Szóval én így nemigazán értem a célzást :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

"Nem lopja az adataidat"

Nyugodtan lopja csak a Win amíg ebből nekem nem származik anyagi károm a kutyát nem érdekli. :N

Ez csak az emberek riogatására jó, hogy jaj vigyázz mert ellopják mindened az interneten...
Win 3.1-el kezdtem az ipart, de még nem származott adatlopásból károm pedig aztán én olyan oldalakra mászkálok, hogy gyáá heee. :U

Akkor sem cserélném le Linux-ra ha nem lenne más oprendszer, akkor inkább konzoloznék és mellette lenne egy Android-os telóm ami szintén lopja az adataimat.

Jócakát.

Egy büszke Win felhasználó. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#27) Vladi válasza AuraSync (#26) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Egy büszke Win felhasználó"

Ez azért szánalmas már ne is haragudj...

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#28) totron válasza t72killer (#25) üzenetére


totron
addikt

Nincs célzás. Kevesebb bosszanatuk van a nem casual usereknek. Hogy ki a boldogabb - a koca gépes vagy aki sikerrel feltárta & finomhangolta géptársa kvalitásait - azt nem tudom.

(#23) mefistofeles, azt hiszem erre mondják, hogy soha ne találkozz a hőseiddel. Hogyan alakulnának a projektek ha hiányozna az emberekből a hype?

(#29) t72killer válasza totron (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én se igazán tudom, ki a boldogabb. Igazából jó, ha keveset kell vacakolni a géppel, lévén bőven sok egyéb is van az életben, munka, család, hobbik... Viszont ha az ember nem ismeri a gép zsigereit, akkor amiatt fog vagy vacakolni vele, vagy azon idegeskedni, kitől kérjen segítséget, ha meg ismeri, akkor a megismerés folyamata egy kiadós vacakolás :)).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) GreatL válasza t72killer (#10) üzenetére


GreatL
őstag

Igen. A régi rendszer komótosan cammog, az új meg ugrik mint a szöcske. Még egy felugró ablakanimáción is meglátszik a különbség, nemhogy máshol.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#31) nuke7 válasza t72killer (#14) üzenetére


nuke7
veterán

Hat én meg fullhd-n néha 720-at nézek, nem szép de nem mindenre pazarlom a 1080 hely igényét… az új cuccok meg nem érnek semmit kb, tisztelet a kivételnek…

https://youtube.com/user/nuke7

(#32) nuke7 válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


nuke7
veterán

Én 60ason nézem a dolgokat 😅

https://youtube.com/user/nuke7

(#33) Dr. Akula válasza AuraSync (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"gyáá heee"

"Ó he" vagy "gyá". Nem együtt! A gyá komolyabb. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Előszöris nem "2025 nyarán" hanem 2026 elejétől lehet hiányát érezni a frissítések hiányának. (2025 november közepén marad el először a szokásos havi frissítése). Egyébként meg +3 év fizetős ESU frissítés is elérhető lesz bárkinek.

Persze lehet hogy eljött a Linux desktop éve.. :D
De én nem hiszek benne hogy emiatt tömegesen váltanának az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#35) bambano válasza t72killer (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem az a kérdés, hogy gipsz jakab lát-e különbséget, mert valószínűleg klikkel, mint a vakló, és fogalma sincs az egészről.
az a kérdés, hogy van-e különbség.
VAN.
főleg azok fognak különbséget látni, akik láttak már újabb gépet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) t72killer válasza bambano (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

De, pontosan az a kérdés. A júzerek 90+%-a "Gipsz Jakab", nekik ennyi teljesítmény bőven elég úgy, h észre se veszik. Nekem meg úgy elég, ha xy helyen észreveszem.

Akkor miért is kell monopol helyzettel visszaélve júzerek millióit hardvervásárra terelni? Tudom, már megint azért...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Összefoglalom a pc-s világot 2024-ben:
1. nem bízhatsz a processzorodban, soha nem tudhatod, hogy jön-e ki a héten megint egy spectre vagy meltdown.
2. a ramodban sem bízhatsz már, ezért raktak gyárilag hibajavítást a ddr5-be.
3. a windows olyan, amilyen, kár egy betűt is vesztegetni rá.
4. a linuxok egyik legfontosabb alkotóelemét pöcstering@microsoft.com babrálja. mindig sportol, mindig fut. leginkább ámokot.
5. a gigabyte-nak nem sikerült megoldani, hogy az alaplapjába dugott usb-s egér működjön. azt sem, hogy ha beledugsz egy io kártyát, kapjon interruptot.
6. egy 5950x és egy rx5500 kevés ahhoz, hogy minden tecső videót lejátsszon szaggatás nélkül.
7. elindítasz egy firefoxot, 2-3 proci magnak annyi.
8. nem bízhatsz a diszkedben sem, mert a raid1 és a direct_io nem barátok. a zfs meg hol bugzik, hol nem.
9. 2024-ben nem sikerült megoldani, hogy egy idle gépen ne üvöltsenek fel a ventilátorok.
10. a jelenlegi szoftverfejlesztési paradigma az, hogy ha viszket, fejlesszünk új feature-ket, és tojjunk rá magasról, hogy egyébként tele van régi hibával a program. találjunk fel fancy nevekkel felcímkézett bullshit programfejlesztési módszertanokat, és krampácsoljunk azokkal úgy kódot, hogy Mekk mester is elsírja magát.
11. rakjunk át minden ügyviteli folyamatot a webre és/vagy rest apira, amiket lehetőleg értelmi fogyatékosokkal kell megterveztetni.
12. ha véletlenül azt tapasztalnánk, hogy sorban dőlnek meg a nagyobbnál nagyobb webes szolgáltatások, akkor jogászok hozzanak hülyébbnél hülyébb jogszabályokat. és közben könnyes szemmel emlegessük a magyar informatikának legtöbb kárt okozó jogászt, veréb laci bácsit. nem sértem meg a sólymokat vele.
13. bármilyen terméknél rommá perelnek, ha a termék nem pontosan azt csinálja, amit a kottában leírtak, kivéve a szoftvert, mert az best-effort. ki lehet adni a világ vezető desktop oprendszerét azzal a minőségbiztosítással, hogy mi láttunk már egyszer egy gépet, amin egyszer működött a szoftver, és ezt mindenki normálisnak veszi.

hát ez a pc-s világ 2024-ben. ja nem, már lassan 15 éve ez.

utána fogok nézni, hol van a régi jó kis 6000-es vaxom, lenyúlom, és azon fogok dolgozni. 5.4-es vms-sel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) 8th válasza t72killer (#10) üzenetére


8th
addikt

Én egy ókori lelet FM2 gépet nyúzok itthon (A85M/A8-5500/16GB/SSD). Hivatalosan csak Win10 támogatott és biztosan nem fogom a MS kedvéért lecserélni csak mert szerintük egy öreg sz@r és a csoda rendszerük ennél jobb gépet érdemel. Persze okosba fel lehet könyörögni rá a 11-et is de, na... Dobtam rá a mi nap egy Mint-et a Windows mellé azzal barátkozom éppen. Nem vagyok hardcore linuxos (olyannyira nem, hogy a dvd-s UHU 3.0-t használtam utoljára aktívan :DDD ) de ez nagy meglepetésemre teljesen használható az én Windowsra rászoktatott agyammal is. Ha Win10-et lehúzzák a budin valószínűleg végleg elfordulok a Windows rendszerektől. Nem azért mert rosszak, egy fenét. Nincs azokkal semmi baj, egyszerűen sugárban okádok az MS üzletpolitikájától.

(#39) totron válasza bambano (#37) üzenetére


totron
addikt

10, illetve pécézzünk ki programnyelveket dilettantizmusunk okán, feltörekvővé tett, újra fókuszálva, ami elfedi a nemtudásunk. De ami pont annyival tunyít el minket vagyis meg sem tanít normálisan kódolni, hogy ugyanott legyünk, mint a boszorkányüldözés megkezdése előtt. Így teremtve körön egy belüli rabló-pandúr helyzetet, mindig 1 lépéssel önmagunk előtt vagyunk, és nem a jó értelemben.

(#40) nuke7 válasza t72killer (#10) üzenetére


nuke7
veterán

1) leginkább háttértártól függ ez szerintem - az Általad írt gépen MVMe SSD van már?
2) 8gb ram 2024-Ben Édes kevés az nagyon hamar érződni fog…

https://youtube.com/user/nuke7

(#41) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Szerinted az állami cégeknél mennyire esélyes, vagy egy multinál a linux? :)

(#42) Krugszvele válasza nuke7 (#40) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

ha linuxot használsz, akkor extrém igényt leszámítva bőven elég a 8 giga, akár mehet az értelmetlen 5-10 böngészőfül egyszerre is. (Sőt, még azzal se mutat 3 gigánál többet)
windows alatt már elég hozzá egy-két office ablak, meg böngésző, hogy 6 gigánál járjon, de az még nem jelenti, hogy kevés.

discordtól kezdve a böngészőig (youtube!!!), tradingview, ctrader, MT5 nyitva van, dropbox, excelek és 6,8 gigát mutat a feladatkezelő. Mihez kell a 8+ giga?

[ Szerkesztve ]

(#43) MasterDeeJay

Semmi nem fog történni, használja mindenki tovább a gépét. Csak azért nem fog válltani senki mert nem lesz támogatott szoftveresen. Se cég se magánember. Nem egy embert ismerek aki mai napig core2-es gépet használ, nem hiszem hogy válltozta valami. Pontosabban bocs lehet lesz valaki aki vállt ez miatt de szinte biztos vagyok benne hogy az igen nagy részét nem érdekli.
Lehet valami utópisztikus világban a támogatás megszünése után hirtelen rohan mindenki gépet venni.
A valóságban ugyan az lesz mint amikor a win7-et kivezették. Nagy büdös semmi.
Pontosabban az fog történi mint akkor, kiad az MS pár update-t amivel elcseszi a nem támogatott rendszert, ez az egyetlen ami biztos. (bár már most is eléggé gyakoriak az öngyilkos update-k 10-esnél.
Mai napig hoznak hozzám core2, első, második gen notikat és gépeket. Csak akkor válltanak ha végleg bedöglenek a gépek, van aki win7-et használ. Alapvetően úgy gondolkodik a többség hogy csak szoftver miatt nem cserél hardvert.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#44) nuke7 válasza bambano (#37) üzenetére


nuke7
veterán

Hat nem tudom, én Firefoxot használok leginkább, 90+ Open tabs, 5700x + 6800 nem találtam olyan videót ami akadt volna, és a zero rpm GPU hűtést inkább kikapcsolom mert úgyse hallom és “sporolok” 10fokot a gép házban…

a többit nem tudom mert ennyire nem látok bele 😄

2024-03-18 10:34:49#42 : 5-10..?! Egy nulla lemaradt asszem 😁 mihez kell a több mint 8gb..? Mutass már egy modern játékot ami jól fut 8gb-vel :U

2024-03-18 10:25:12#41 : minden cégnél ahol eddig dolgoztam a Linux választható volt céges gépre, a mac os amikor .net microservice-ek kellettek a háttérbe sajnos nem…

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#45) Krugszvele válasza nuke7 (#44) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

de tudtam, hogy lesz valaki aki beköpi a játékot :) átlag gipsz jakabról volt szó.

90 open tabs? Inkább erről nyilatkozzál! Hogy jön az össze?????

(#46) bambano válasza Krugszvele (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én szoktam olyat csinálni, hogy végigfutok egy portál kezdőoldalán, és új tabon megnyitom azokat a linkeket, amiket majd el akarok olvasni. osztán' felgyűlik :)
ez persze nem jelenti azt, hogy erőforrás foglalás szempontjából úgy van nyitva a rengeteg tab, mint az a néhány, amit olvasok. egy csomónál csak a böngésző saját sql adatbázisából szedi ki a title-t és azt rakja fel, egyébként kb. nulla. akkor tölti be, amikor ténylegesen ráklikkelek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) MasterDeeJay válasza Krugszvele (#45) üzenetére

Igazából ha nincs haszálatban akkor a böngészők szokák altatni az oldalakat. Gépet is csak megnyitáskor terheli le, meg ha mondjuk végignyomkodjuk az összeset egyenként.
Ha van rá ram akkor bent is marad a ramban, egyébként kiszórja a fenébe.

chrome://settings/performance


Céges gépen 16Gb ram van, és ott bekapcsoltam mert kell másra az erőforrás. Otthoni 128Gb ramnál meg kikapcsoltam, nem érdekel ha bezabál sok Gb ramot. Előtöltést is csak az otthonin használom, cégesen takarékoskodok az amúgy is lassú nettel (másnak ne lassuljon be).

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#48) totron válasza Krugszvele (#45) üzenetére


totron
addikt

Össze tud, 150-200-250 sem ritka itt ma. Már nem küzdök ellene. Szörnyű volt a tabtalan IE-korszak, még ha Netscape volt is a preferált.

(#49) nuke7 válasza Krugszvele (#45) üzenetére


nuke7
veterán

igazad van, most kicsit túloztam - aktuálisat összeszámolva most 66-68 van nyitva
meg ahogy írva is van #46 bambano által. :K

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#50) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Az összes soktabos embernek: ezért szép a számítástechnika, mindenki másképp használja! Egészségetekre! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.