Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Csak most találtam erre a bejegyzésre, és nagyon örülök, hogy vannak itt is rajongók. :)

A kezdetek:
Az én megszállottságom is a Jurassic Park filmmel kezdődött: suliból szöktem el moziba, hogy megnézhessem, és teljesen megbabonázott. (Azóta még "párszor" megnéztem az első részt, de már a 34. alkalom óta nem számolom... :DD ). Ezután egy osztálytársam szerzett JP képregényt, azt hiszem, az első rész eleje volt benne, egyfolytában azt olvastam, többször elkértem tőle, hogy otthon is lapozgathassam. Rengeteg dínós könyvet beszereztem, titkon még a paleontológia felé is kacsintgattam, jött a szokásos szöveg, hogy majd kinövöm. Szerencsére nem nőttem. :D
A gyűjteményemet gazdagította pár műanyag dínófigura is, valahol még megvannak otthon.

PC játékok:
A számítógépes korszakom beköszöntével került elő az Operation Genesis játék, sikerült hozzájutnom, de a gépem még nem bírta a játékot, ezért várnom kellett. Nemsokára lett egy komolyabb gépem, ahol már kipróbálhattam és nagyon bejött. Rengeteget játszottam vele, teljesen kiismertem, még az ini fájlt is átírtam, ha valamin változtatni akartam. :D
Mostanában sajnos elég kevés hasonló játék van, a Prehistoric Kingdom fejlesztését követem figyelemmel, ígéretesnek tűnik, talán nyitok róla egy bejegyzést a fórumban, mert még nem találkoztam vele.

Könyvek:
A Jurassic Park és az Elveszett világ könyvekhez csak tavaly jutottam hozzá, de anno a Szörnyek szigete volt rám nagy hatással, többször olvastam. Továbbá mindenféle ősállatos könyvet igyekeztem beszerezni, amiben a tartalom volt a lényeg, akár száraz anyagokkal, nem pedig a csilivili képeskönyvek. Elkezdtem olvasni az első leletekről, a rendszerezésről, a különféle alfajok különbségeiről, rendszertani megnevezésükről, stb. Lambrecht Kálmán - Az ősállatok c. könyvére a mai napig szívesen emlékszem vissza.

Jurassic World:
Kövezzetek meg nyugodtan, de nekem nagyon bejött. :D Jó volt ismerős arcokat is látni benne, és kíváncsian várom a folytatást is. Nagyon örülök, hogy nem vitték el a zs-kategóriás filmek irányába. Látványban nagyon ott van, a történeten lehetett volna még finomítani, de a szereplők többsége remekül játszott. A film tudott újat mutatni, és visszanyúlt az alapokhoz is, amit szerintem szintén zseniálisan oldottak meg. Szóval... várom a folytatást. :)

Röviden ennyi...

Szupermacs: örülök, hogy felhoztad a témát, és arra bíztatok mindenkit, hogy írjatok még hasonló bejegyzéseket, a hozzászólásokat is jó volt olvasni. A film még mindig az egyik nagy kedvencem, hiába nőttem fel azóta, még mindig nagyon rajongok a dinoszauruszokért... ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.