Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) istvankeresz


istvankeresz
aktív tag

Imádom, de mégsem gyűjtöm. :)

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#2) szupermacs válasza istvankeresz (#1) üzenetére


szupermacs
veterán

Kár. :( Itt a fórumon nem sok embert láttam, aki annyira bele lenne habarodva, mint én. :D

(#3) Dhampir


Dhampir
félisten

Csak a filmeket láttam, de nagyon szeretem a témát. :)

Általánosban két évig olyan iskolarészbe jártam, ahol még szénfűtés volt, az olajos padlójú tanterem sarkában egy tisztes cserépkályha duruzsolt. Az udvaron található nyers szénhalomból sokféle apró fosszíliát, csiga és kagylómaradványokat, lenyomatokat bogarásztam ki. Ezek miatt legszívesebben egész nap a szenet barmoltam volna. :DD

[ Szerkesztve ]

(#4) szupermacs válasza Dhampir (#3) üzenetére


szupermacs
veterán

Lol! :D Na erről mesélhettél volna amikor találkoztunk. :D

(#5) kmisi99


kmisi99
addikt

Én is nagyon nagy rajongó vagyok, gyerekkoromban havonta megnéztem az 1. részt. Az operation genesis pedig a top 5 kedvenc játékomban van benne. Viszont semmim nincs eredetiből, szóval nem gyűjtök. A DVD vel semmit nem tudnék kezdeni száműztem az optikai lemezt. :D

(#6) updog


updog
senior tag

Úúú, 7 éves körül lehettem 93 karácsonya környékén, ment a tv-ben egy dokumentumfilm, hogy hogyan készült a Jurassic Park. Tátott szájjal néztem az életnagyságú robot T-Rexet, meg az akkoriban hihetetlen minőségű, számítógéppel generált dínókat. Egy kicsit köze lehet hozzá, hogy elkezdtem érdeklődni a számítógépek iránt :) Az 1. rész zenéjétől azóta is mindig libabőrös leszek.

Bónusz: "Park" :DDD

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#7) kemotox


kemotox
addikt

Pont most láttam Csepelen egy Jurácsik Park feliratot. :D

(#8) kisbalázs


kisbalázs
tag

Én is imádtam a Jurassic parkot, az első részt moziban néztem és teljesen megbolondultam tőle, dínómániára és mindenféle egészségtelen dologra vett rá. De a folytatásokkal a színvonal ment egyre lejjebb (ugye a velociraptorok egyre okosabbak lettek már vártam hogy beszéljenek nemsokára )és mire eljutottunk most ehhez a legutolsó részhez (world) számomra már egy buta összecsapott idétlen dolog lett amit a legó jurassic park tökéletesen illusztrált (paródia akart lenni de inkább bővített változatnak nézem)
Spoiler! [link]

Nem úgy mint a Terminátor, ja de... Nekem még az volt a másik nagy kedvencem abból könyvek meg mindenek vannak. Ott is egy ilyen szintű minőségromlás mutatkozik meg.

[ Szerkesztve ]

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#9) szupermacs válasza updog (#6) üzenetére


szupermacs
veterán

Nálam is azzal kezdődött, amikor megláttam a tévében a werkfilmet. Teljesen elájultam az animatronikus dínóktól és úgy éreztem, hogy ha nem látok ilyet élőben, akkor meghalok. Szerencsére akkoriban volt egy kiállítás, ahol pont hatalmas, méretarányos animatronikus dinoszauruszok voltak kiállítva. Na oda elmentünk a családdal és teljes extázisban voltam, hogy már pár évesen elértem életem csúcspontját. :D

(#10) szupermacs válasza kisbalázs (#8) üzenetére


szupermacs
veterán

Nem volt bajom a filmekkel. Igazából köze nem volt a könyvhöz, de ugye sci-fi kategóriába tartozott, ami nem arról híres, hogy földhözragadt módon mutat be dolgokat. Pont így fogtam fel.
Jurassic World nem lett egy nagy szám, igazából csak a gyűjtemény miatt szereztem be DVD-n. Látványos, vannak benne jó jelenetek és a referenciák is tetszenek az eredeti filmhez kapcsolódóan.
LEGO Jurassic World meg szerintem fergeteges játék. Nagyon elvagyok vele mai napig. Imádok a szigeteken nézelődni és felfedezni. Lehet, hogy komolytalan játék, de nagyon szépen van kivitelezve.

Ha valakit érdekel, akkor Crysis-hoz már évek óta készül egy Trespassing nevű mod, ami a Trespassert dolgozza fel cryenginet használva. Nagyon szépen halad, pedig egy fő készíti és ha sikerül mindent megcsinálni, ami az eredeti játékban is benne van, akkor számomra all time kedvenc lesz.

(#11) Dhampir válasza szupermacs (#10) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem nagyon tetszett a Jurassic World is, tudom, hogy hülyeségek vannak benne, de nem számít. :B

Be kéne szerezni ilyen dinó emblémás baseball sapkát. :D

[ Szerkesztve ]

(#12) szupermacs válasza Dhampir (#11) üzenetére


szupermacs
veterán

Nekem egy JP dzseki kell. :DDD

(#13) EczkE


EczkE
addikt

Altalanos iskolas koromban kezzel rajzolt es irt kepregenyt csinaltam dinos temaban ha ez szamit. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#15) szupermacs válasza EczkE (#13) üzenetére


szupermacs
veterán

Még szép! :D Megvan még?

(#16) EczkE válasza szupermacs (#15) üzenetére


EczkE
addikt

Azota eltelt vagy 15 ev, nem hiszem. :D Ha jol remlik az akkori tanaraimnak adtam. :K

Asszem mindenféleképpen!

(#17) updog


updog
senior tag

If dinosaurs could talk

Tröíííí :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#18) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Csak most találtam erre a bejegyzésre, és nagyon örülök, hogy vannak itt is rajongók. :)

A kezdetek:
Az én megszállottságom is a Jurassic Park filmmel kezdődött: suliból szöktem el moziba, hogy megnézhessem, és teljesen megbabonázott. (Azóta még "párszor" megnéztem az első részt, de már a 34. alkalom óta nem számolom... :DD ). Ezután egy osztálytársam szerzett JP képregényt, azt hiszem, az első rész eleje volt benne, egyfolytában azt olvastam, többször elkértem tőle, hogy otthon is lapozgathassam. Rengeteg dínós könyvet beszereztem, titkon még a paleontológia felé is kacsintgattam, jött a szokásos szöveg, hogy majd kinövöm. Szerencsére nem nőttem. :D
A gyűjteményemet gazdagította pár műanyag dínófigura is, valahol még megvannak otthon.

PC játékok:
A számítógépes korszakom beköszöntével került elő az Operation Genesis játék, sikerült hozzájutnom, de a gépem még nem bírta a játékot, ezért várnom kellett. Nemsokára lett egy komolyabb gépem, ahol már kipróbálhattam és nagyon bejött. Rengeteget játszottam vele, teljesen kiismertem, még az ini fájlt is átírtam, ha valamin változtatni akartam. :D
Mostanában sajnos elég kevés hasonló játék van, a Prehistoric Kingdom fejlesztését követem figyelemmel, ígéretesnek tűnik, talán nyitok róla egy bejegyzést a fórumban, mert még nem találkoztam vele.

Könyvek:
A Jurassic Park és az Elveszett világ könyvekhez csak tavaly jutottam hozzá, de anno a Szörnyek szigete volt rám nagy hatással, többször olvastam. Továbbá mindenféle ősállatos könyvet igyekeztem beszerezni, amiben a tartalom volt a lényeg, akár száraz anyagokkal, nem pedig a csilivili képeskönyvek. Elkezdtem olvasni az első leletekről, a rendszerezésről, a különféle alfajok különbségeiről, rendszertani megnevezésükről, stb. Lambrecht Kálmán - Az ősállatok c. könyvére a mai napig szívesen emlékszem vissza.

Jurassic World:
Kövezzetek meg nyugodtan, de nekem nagyon bejött. :D Jó volt ismerős arcokat is látni benne, és kíváncsian várom a folytatást is. Nagyon örülök, hogy nem vitték el a zs-kategóriás filmek irányába. Látványban nagyon ott van, a történeten lehetett volna még finomítani, de a szereplők többsége remekül játszott. A film tudott újat mutatni, és visszanyúlt az alapokhoz is, amit szerintem szintén zseniálisan oldottak meg. Szóval... várom a folytatást. :)

Röviden ennyi...

Szupermacs: örülök, hogy felhoztad a témát, és arra bíztatok mindenkit, hogy írjatok még hasonló bejegyzéseket, a hozzászólásokat is jó volt olvasni. A film még mindig az egyik nagy kedvencem, hiába nőttem fel azóta, még mindig nagyon rajongok a dinoszauruszokért... ;)

(#19) G@ben


G@ben
addikt

Most fejeztem be az első könyvet (ismét) és felmerült bennem egy kérdés:

SPOILER (bár gondolom, aki idetéved, már olvasta)
A dínók szaporodnak, ez tiszta. De a raptorok hogyan, ha azokat nem engedték szabadon, hanem zárt helyen voltak? Vagy én nem figyeltem eléggé? Azért a 8 példánynál csak feltűnt volna, hogy vannak fiókák is, nem?
Spoiler vége

Illetve jól sejtem, hogy Az elveszett világ ugyanaz, mint a Szörnyek szigete?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.