Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Venti és hűtő cserével még halkabb lehet - persze ehhez kell némi ráfordítás. Anno egy T3500-zal játszottam és elég jól sikerült a gyári biossal is halkítani. A tápja, na az hangos maradt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2) UnA válasza bitpork (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Még egyszerűbb megoldás: ki kell kapcsolni. ;]

(#3) szpeti40 válasza bitpork (#1) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát én biosból nem tudtam halkítani rajta.
Lehet egy újrapasztázás is ráférne már a gépre, következőnek ha szétszedem lehet leveszem a hűtőt is.

#2UnA:
Igen, akkor egy jó drága szobadísz lenne ;]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4) bitpork válasza UnA (#2) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az hova vezetne . se játék se lópikoló :)

(#3) szpeti40 :

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#5) szpeti40 válasza bitpork (#4) üzenetére


szpeti40
addikt


Nálam most ilyen a felállás. a merevlemezek mögé van fel gyorskötözőzve egy 12cm-es venti, mert nyáron elég melegek voltak.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6) pali101


pali101
csendes tag

Most vettem egy Dell PE T610-t, a reptér kutyafxsxa hozzá képest 65dB.
Kicseréltem a 2 rendszerhűtőt 2 Arctic PWM F9-re
-google átnyálazása kiosztások megkeresése, arcticnál mind fekete kivéve egyet ami fehér/fekete
dellnél 6 pines, -szín persze hogy nem normál.
De sikerült összehozni, a rendszer ventik most szépen halkan pörögnek 2000-n
De mivel nem gyári venti ami ugye 6000-t is ment, így a bolondja, a tápegység ventijét pörgeti most meg 8000-12000 -l így újra 60dB felett a zaj.
6cm-s venti kell a tápba úgyhogy veszek egy noctua-t 6500-rt a tápba is, és meglátjuk.

(#7) szpeti40 válasza pali101 (#6) üzenetére


szpeti40
addikt

A ipmitool-os cuccal nemtudtad a gyári venti fordulatot lejjebb venni?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#8) pali101 válasza szpeti40 (#7) üzenetére


pali101
csendes tag

Olvastam róla, de megmondom őszintén annyira a venticserére koncentráltam, hogy el is felejtettem.
Nem tudom egyébként mennyire tartja halkan az impitools.
Viszont most nem a noctua-t vettem, hanem egy jóval olcsóbbat és 3 pinest a tápba.
A trükkje hogy az dell kék vezetékét nem kell bekötni, vagy a földdel kell összekötni ahogy olvastam, -Én nem kötöttem be.
Most halkabb mint egy sima PC.
Viszont a rendszerhűtöket hol felpörgeti, hol lejjebb veszi, szerintem ez is a fordulat érzékeléssel lehet összefüggésbe, nem tetszhet az 1300-s fordulat neki, megpróbálom a felelős vezetéket lekötni.
Vettem még két nagyon halk 8cm-s ventit, 3pines ezek is bekötve lesznek és a hűtöbordákra szerelve.
2x870W-s a tápja de csak az egyiket csináltam meg.
rendeltem bele kínábol 2 6magos alacsony fogyasztású procit, na meg egy hűtöt + iDRAC enterprise modult nevetséges áron, az egész volt 13E ahhoz képest hogy szerver bár 11G elég olcsón megúsztam, itthon ezek elég borsosak lettek volna.
Perc6i van benne most olvasgatom mire is kellene cserélni hogy a nagyobb lemezeket is kezelhesse, 8- 10TB szerintem a H700 megfelelő lehet de majd rákérdezek aki jobban érti.
+ még lehet hogy egy pci-e 1x vga is kilátásba helyezek esetlegesen a guest gépek jobb vga kiszolgálása végett.
Szerintem ha nem terhelődik a táp mondjuk úgy 300W fölé akkor a kisebb hűtő is megfelelhet neki.
Jelenleg próbaként win7 fut esxi is volt rajta vacilálok milyen összeállításba hozzam.
média kiszolgáló /emby szerver/, fájl kiszolgáló, néhány virtual gép, végül is ennyi az igény -egyelőre :) - .

(#9) szpeti40 válasza pali101 (#8) üzenetére


szpeti40
addikt

Nálam elég halk, az adott szobában ia fülelni kell, hogy lehessen hallani, de ha kijövök onnan akkor egyáltalán nem lehet hallani a szervert, hogy megy.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10) pali101 válasza szpeti40 (#9) üzenetére


pali101
csendes tag

Már mindegy mert átforrasztgattam a vezetékeket, és az eredetiknek elég húzós áruk van.
Bár későn kaptam észbe amit vettem az 2.5" kivitelű (SFF) így lesz még bele egy 16x hdd rack amibe SSD-k lesznek, pont belefér a 2x 5,25 helyre -DVD, LTO3 nem kell nekem, majd azokat elpasszolom itt ha valakinek kell.
Viszont ha esetleg meg tudnád mondani nekem hogy a 16GB ramokat hogy kezeli, mert most 2x8GB 1333 van benne és (2x)3x16 ra cserélném, a gépkönyv azt írja hogy 800-l megy de itt csak 1333-sok vannak eladók ECC-k.

(#11) szpeti40 válasza pali101 (#10) üzenetére


szpeti40
addikt

Sajna a ramokat nemtudom, nekem az E3-1240v2 8gb-ig támogat csak, de nagyobbat nem is akarok, mert az UDIMM ramoknak arany ára van sajnos.
Nekem most 4x8gb 1600-as ram van benne.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#12) pali101


pali101
csendes tag

Ez elméletileg kezeli a 12x16GB 800MHz-n ECC-ben.
Valamit láttam a dell forumon hogy bios-ban lehet hogy normal-ként ha nem 800-s.
Nem tudom majd olvasgatok.
Viszont most a BIOS-ban beállítottam hogy minimum a teljesítmény és most nem pörgeti fel/le a ventit eddig OS kezeli volt beállítva.
Most már szép halk, 25-35dB

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.