Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dovloran


Dovloran
senior tag

Hát ez elég kemény. Pedig a Samsungnak eddig jól ment... :F

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#2) dsr


dsr
senior tag

Már kezdtem félni , hogy úgy próbálnak meg spórolni , hogy az anyagminőséget gyengítik :DD :P

(#3) Dovloran válasza dsr (#2) üzenetére


Dovloran
senior tag

xD

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#4) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Biztos a design miatt esett vissza az eladás... ;] :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5) eventus válasza Dovloran (#1) üzenetére


eventus
veterán

Nekik sem tart örökké. De egy rossz negyedév még nem jelenti a folyamatos gyenge eredményt.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#6) XtremLor válasza Sub-ZeRo (#4) üzenetére


XtremLor
őstag

Miert volt designer is? :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#7) #86973952


#86973952
törölt tag

Ez tök természetes folyamat, ha egy céget nem pénzzel és támogat be egy erősebb állam, amivel nem jogszerű módon megöli a versenyhelyzetet. Kórea nem tartozik ezek közé, a felvevő piaca sem olyan nagy, a világ gazdaságába pedig nincs olyan nagy beleszólásuk.

[ Szerkesztve ]

(#8) steven84


steven84
tag

De sajnálom őket, szegények. ;]

(#9) Pali1119


Pali1119
tag

Ezek az esetleges leépítések meglepőek, tekintve, hogy a Samsung nem csak telefonokat gyárt, hanem szórakoztató elektronikát és háztartási gépeket is, tehát több ágazatból jön a pénz.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#10) Bogyó bá' válasza steven84 (#8) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Őszinte részvényem! :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#11) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

A felvevő piac sem bővül örökké. Vagy 6 havonta (vagy 2 év hűség után) ki kellene dobni mindenkinek a telefonját és rohanni az újért?

(#12) moleculez


moleculez
veterán

Komolyan ekkora a pánik a csökkenő(!, nem veszteségesek) profit miatt? Azért nem kell őket félteni, van ott lé...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Várható volt, hogy előbb-utóbb lesznek sikeres készülékek más gyártók sorairól is. Galaxy szériát kicseréném a Wave szériára régi Badás rendszert Androidra és készen lenne a következő generáció...

(#14) #86973952 válasza Fr0z3n (#11) üzenetére


#86973952
törölt tag

Tartóssága sem olyan már a legtöbb telefonnnak, hogy 2 évnél tovább tudd használni. Szoftveresen meg főleg nem támogatják meg. Nem beszélve arról, hogy nagyon sok telefont úgy dobnak piacra, hogy már most is elavult, nem véletlenül...

Szimplán elég sok szereplős lesz a piac, sok helyen minőségi és jó árú termékekkel, tehát egyértelmű az ilyen változás. Mostanában szerintem nem lesz ilyen fix első hely márka szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#15) Garada válasza dsr (#2) üzenetére


Garada
őstag

Az kellett volna még. .D
Már nem lehet ennél nagyon lejjebb menni.

(#16) fi:zi'k válasza moleculez (#12) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezt nem értem én sem. Bár nem tartom fejben az Samsung éves/negyedéves jelentéseit, de emlékeim szerint eddig bőven nyereségesek voltak. Most, hogy nem lesz annyi osztalék, meg nem 200%-os a bővülés egyből pánikolnak és elbocsájtást helyeznek kilátásba? :F

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17) kengyel


kengyel
nagyúr

Majd a Note 4 emel nekik a bevételen.

kengyel

(#18) #86973952 válasza fi:zi'k (#16) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azért itt nem csak arról van szó, hogy rosszabb lett a negyedév, de ezt a cikk is érinti valamennyire. Erős szerepe van a költségvetés szempontjából a tervezésnek és a sokszereplőssé váló piac, meg hogy több, nagyobb felvevőpiacon szorongatják a Samsung -ot, az számukra óvatosságra ad okot.

Kínában elbukják a vezető helyet, ami sanszos, akkor az elég nagy kiesés nekik. Illetve itt még nem is említettük a többi jelentős piacot.

[ Szerkesztve ]

(#19) Garada válasza kengyel (#17) üzenetére


Garada
őstag

Hát ott biztos érezhető lesz majd :D

(#20) lmisi válasza moleculez (#12) üzenetére


lmisi
senior tag

Nokianal és BlackBerry -nél is volt lové anno mégis 5 év alatt mentek a lecsóba. Náluk is egy rossz negyedévvel kezdődött aztán jött utána a többi...
Piszok gyorsan változik a piac, nincs márkahűség. Az androidos telefonok között nagyon egyszerű az átjárás.
Saját mobil OS-t 0-ról bevezetni feneketlen pénznyelő már, lásd microsoft. Persze az ő rossz reputációjával nem is csoda, de a bada után a samunak sem maradt sok tér erre.
Jelenleg nincsenek forradalmi termékek a mobil fronton, csak a meglévő cuccokat finomítják. Gyilkos árverseny kezd kibontakozni és ha erre nincs semmi extra a tarsolyban semuéknak akkor nincs más mint csökkenő részesedés jóval kisebb profittal. Ergo leépítés, és vagy kevesebb megrendelés a beszállítóktól.
Almáéknál is ez van csak ott sokkal több a beszállító vagy csak az van. Ott még talán 1-2 negyedévet elvisz az iphone, de a tabletekenél már már erősen befékeztek. Holott az relatíve újabb termék(csoport).

(#21) Xaels


Xaels
félisten

Nem csak a telefonos, de a szórakoztatóipari piac felvevőképessége is véges, nem lehet végtelenségig növelni a bevételeket. Nem vészes még a helyzetük, de azért jobb félni mint megijedni és inkább lépnek időben mint, hogy ugyanabba a hibába essenek mint sok más régi nagy márka(Moto, Nokia és a HTC is nehezen veszi mostanság fel a lépést.) Nem igazán szeretem a koreai céget, de ez nem szeret/nem szeret kérdés. Becsülöm, hogy időben elkezdenek tenni az érdekükben és nem valami isteni szikrár várnak.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#22) Marton Pí


Marton Pí
csendes tag

Nem csoda. :N 2 éve ugyanúgy néznek ki a telefonjaik, anyaghasználat sem a legjobb, a frissítésekkel is az van hogy vagy nincs vagy szar. Egyedül a telefonok hardvere az amire mondhatni, hogy jó. :K

Az élet egy lemezjátszó, amin Isten a DJ - /Sony Xperia Z1 Compact/

(#23) ddaydome


ddaydome
senior tag

Én laikusként csak annyit tudok a telefonjaikról, hogy az ismerőseim nem elégedettek velük x okoknál fogva. Ha én vennék tőlük telefont, akkor sem tudnám melyiket, mert annyi fajta galaxy van, meg minden más, ezért kb. nem is tudnám behatárolni, melyik van az én árkateóriámban, melyik felelne meg az elvárásaimnak. Azt tudom, hogy az S5 a mai csúcs. A formavilága meg szerintem az összes Samsungnak ugyanolyan, de ez minden gyártóra igaz, gondolom azért mert a lekerekített téglának is van már licenszdíja.......:(((

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#24) Garada válasza Marton Pí (#22) üzenetére


Garada
őstag

Ebben van valami.Bár a hátlapon használt anyag nekem nem nyerte el a tetszésemet.

(#25) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Nem lepett meg. Az összes csúcskészülékük eddig olcsó műanyagból készült, a külső sem sokat változott, az összes modell (mind az 5.165.515) szinte ugyan úgy néz ki, van, hogy átvariálnak 1 apróságot, és az máris egy új telefon. Aztán még ott a TW, a régiózár, a KNOX... Kell ennél több?

Nyugodj békében Integra!

(#26) Marton Pí válasza Garada (#24) üzenetére


Marton Pí
csendes tag

Véleményem szerint az S2-nek volt a legjobb a hátlapja. :K

Az élet egy lemezjátszó, amin Isten a DJ - /Sony Xperia Z1 Compact/

(#27) Garada válasza Marton Pí (#26) üzenetére


Garada
őstag

Egyetértek, nekem is bejött.

(#28) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ilyen az, amikor nem figyelnek arra, hogy a többiek már nem hulladékba dobozolják az amúgy jó hardvert. Ráadásul az telefonomra olyan jó lett a szoftverfrissítés, hogy azóta rendszeresen fagy, míg az eredeti verzióval nem volt gond.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) Probber válasza #86973952 (#7) üzenetére


Probber
őstag

:Y Ezt inkább gondold át még egyszer!

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#30) #86973952 válasza Probber (#29) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ne csináljunk úgy, mint ha a Microsoft, Apple, Huawei esetében nem lenne szerepe. Esetleg még a Google -t is említhetjük. Ez nem új téma, hogy a piaci részesedések, felvásárlások tekintetében nem ugyan olyan jogokkal bírnak egyes cégek, mint mások.

[ Szerkesztve ]

(#31) Marton Pí válasza Garada (#27) üzenetére


Marton Pí
csendes tag

:K Volt S3-mam, amikor megvettem megkarcoltam a körmömmel.. :U Nem volt vészes, de azért körömmel had nem karcoljak már meg egy telefon hátlapot.. Viszont a kijelzőt semmivel nem lehetett megkarcolni, az jó volt benne. :))

Az élet egy lemezjátszó, amin Isten a DJ - /Sony Xperia Z1 Compact/

(#32) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

:D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#33) Remiel


Remiel
őstag

ja az elbocsátásokat kezdhetnék a tervező részlegnél

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#34) sz.balazs.95 válasza Remiel (#33) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ami max. 1-2 embert érintene. ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#35) jozso1989 válasza dsr (#2) üzenetére


jozso1989
őstag

A hónap kommente! :D *mind blown*

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#36) myckie2 válasza Szatyor95 (#25) üzenetére


myckie2
őstag

Képzeld! Nem ezek miatt csökkent a Samsung nyeresége. :U

(#37) Jim Tonic válasza myckie2 (#36) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

De. Benne van a cikkben, hogy visszaestek az eladások.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#38) gghrtz


gghrtz
őstag

Megérdemlik. Remélem ezek után kicsit jobban odateszik magukat, ami a formavilágot és a minőséget jelenti. (soha nem vennék Samsung telefont)

(#39) csongi


csongi
veterán

Szarhazi egy banda ugy ahogy van az egesz vezetoseg! Ugy bannak a munkaerovel mint egy darab xarral. Jaa hogy az elemzok altal vart forgalom nincs mg akkor mehetnek az emberek az utcara! Ki a f.szom az az elemzo? Milyen egy olcso indoklas ez mar? De mar a kinai munkaero is draga volt, persze a keszulek arak meg nem csokkentek az olcsobb. unkaero hasznalata utan!

(#40) Szatyor95 válasza myckie2 (#36) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Akkor fejtsd ki nekem, hogy miért. Érdekelne, hogy miért vesznek inkább Xiaomi és Micromax telefonokat Samsung helyett.

Nyugodj békében Integra!

(#41) babkukta


babkukta
senior tag

Nicsak, Samu bácsi összecsinálta magát. Ez szerintem elég gáz, h egy kis visszaesés miatt egy világ omlik össze a Samsungnál. A jelentések alapján ez váratlan azért.. oké, csökkent a bevétel, de van mellette egy csomó még, nem hiszem, h ezért ez a nagy felhajtás.
Vagy ébredeznek az emberek?? Az a baj, sok Samsung termékkel jártam már rosszul, és így se itthon, se a családtagjaim számára nem ajánlom. Persze sokan mások meg mással járnak rosszul, vagy vki éppen jól, de ez változó. Remélem a cuccain is meg fog látszódni az igyekezet, nem csak a leépítéseken

Üdvözlettel, Tibi

(#42) Pete55555


Pete55555
addikt

A végtelenségig nem nőhetnek az eladások. Vagy mire számítottak ?... :W

...Szeretem leracsniztatni...

(#43) vimes


vimes
senior tag

Spórolhatnának mondjuk a reklámköltségeken.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#44) gghrtz válasza vimes (#43) üzenetére


gghrtz
őstag

Viccelsz? Akkor szerinted mennyivel csökkenne a vevőkörük, ha elpártolnának azok a zombi emberek, akiknek beleégetik az agyába a reklámokkal, hogy CSAKASZAMSZUNG? :D

(#45) Pete55555 válasza gghrtz (#44) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem kell már reklám, bemegy a boltba, 10-ből 8 telefon samsung. Így elég nagy a valószínűsége, hogy azt vesz.

A dizájnereken mondjuk már nem tud spórolni szvsz :D

Mindezek melett asszonynak is Ace3-at vettük most, ez volt a legjobb árban, és tudásban is, a megfelelő csomagban persze.

...Szeretem leracsniztatni...

(#46) sz.balazs.95 válasza Pete55555 (#45) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

jaja. ráadásul ha a gyanútlan vásárló tekintete más gyártó terméke felé terelődne, akkor a mindig segítőkész nagyszerű szakemberek készen állnak visszaterelni a kedves vásárlókat.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#47) gghrtz válasza sz.balazs.95 (#46) üzenetére


gghrtz
őstag

:DDD
Mondjuk akkor most már tudom miért van ennyi féle Samsung! Azért, mert így a többi telefon fel se tűnik. Statisztikai alapon nyomják a csávók. :D

(#48) Pete55555 válasza sz.balazs.95 (#46) üzenetére


Pete55555
addikt

Mondjuk mi a Telenorban, ahol vettük nagyon próbált rábeszélni minket a csaj, hogy vegyük a Huawei Y530-at, merthogy az is 2 magos és 1.2Ghz-es, meg még olcsóbb is, de tájékoztattam, hogy a két telefon köszönő viszonyban nincs egymással, már csak a RAM miatt sem, és hogy nekünk bizony az Ace 3 kell :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#49) #86973952 válasza sz.balazs.95 (#46) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nagy + 1. Utóbbi években én is azt vettem észre, hogy bármelyik szolgáltatóról beszélünk, mindig a Samsung felé szerettek volna terelni. Minden ellenérzés nélkül mondom, mindegy mit gondolok a márkáról.

Viszont az utóbbi 1 évben egyre többet hallom a szolgáltatóktól az LG nevet ajánláskor, persze ettől függetlenül a Samsung nem maradhat el. Nagybátyámat olyan minőségileg nulla kategóriás Samsung telefonra akarták rábeszélni pár hónapja, amivel nagyon rosszul járt volna, főleg hogy nem is volt olcsó. Ezt nem azért írom, hogy a Samsung -ot fikázzam, szimplán elfogultság ide vagy oda, minden cégnek vannak gyenge, de nem kicsit túlárazott modelljei. Ettől függetlenül nem vagyok Samsung párti.

(#50) sz.balazs.95 válasza Pete55555 (#48) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

persze, kivételek mindig vannak.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.