Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Syl


Syl
nagyúr

Három androidos kütyüt is tesztelnék 12.04-es Ubuntu alatt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2) szoke12 válasza Syl (#1) üzenetére


szoke12
őstag

Ó! Köszi!
Ez a verzió még nem fog rajta menni, de most írom épp azt, ami már 12.04-el kompatibilis lesz.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#3) Lenry


Lenry
félisten

ez mi és mit csinál?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) Lenry válasza Lenry (#3) üzenetére


Lenry
félisten

csak átfutottam a scriptet, mert nincs nálam miniUSB, WiFi-s adb-n meg nem működik, de ehhez root jog is kell?
csak mert úgy látom, hogy ír(na) a /etc meg a /bin-be is...

aztán persze lehet, hogy én néztem valami nagyon be

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) szoke12 válasza Lenry (#4) üzenetére


szoke12
őstag

Ez "beizzítja" az adb-t linuxon, hogy a számítógép képes legyen kommunikálni a telefonnal. Manuális módszer is van, de pont azért írtam, hogy azt ne kelljen használni, mert ez gyorsabb. :)
És igen, sudo-val indítod, tehát rendszergazda jog is kell hozzá.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#6) szoke12


szoke12
őstag

Elkészült a 12.04-el is, és a többi verzióval is kompatibilis verzió! :)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#7) Lenry válasza szoke12 (#5) üzenetére


Lenry
félisten

de hát a beizzítás egyébként is csak annyi, hogy lefuttatod az adb-t.
írsz egy adb devices-t és látod az eszközök listáját is.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) szoke12 válasza Lenry (#7) üzenetére


szoke12
őstag

Hmmm... Ezek szerint ezzel még sosem találkoztál:

szoke12@szoke12-laptop:~$ adb devices
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *
List of devices attached
???????????? no permissions

szoke12@szoke12-laptop:~$

Ugye?
Na ezért van a programom.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9) Lenry válasza szoke12 (#8) üzenetére


Lenry
félisten

nem, ezzel tényleg soha nem találkoztam

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) Vladi


Vladi
nagyúr

De mire jó, azt nem értem pontosan.

Tesztelném neked fedorán, amint kapok forráskódot. :)

random appra adjak root jogot? Ugye nem gondolod komolyan? :N

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11) Lenry válasza Vladi (#10) üzenetére


Lenry
félisten

nem app, bash script, ott a link az írásban. jah, már nincs

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) Vladi válasza Lenry (#11) üzenetére


Vladi
nagyúr

Köszi, mostmár látom, vagyis nem, szóval érted látom, hogy nem látom. :D

De mit csinál? Okostelefont lehet irányítani vele?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13) Lenry válasza Vladi (#12) üzenetére


Lenry
félisten

elindítja az adb-t. nagyjából ennyit vettem ki, Debian alatt sem indult el, bár nem is bűvészkedtem vele sokat.

az adb (Android Debug Bridge) az Android SDK része, be tudsz vele lépni valami terminálról az Android alatti Linux shellbe. sokszor hasznos, ha Androidot / Androidra fejlesztesz.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) Vladi válasza Lenry (#13) üzenetére


Vladi
nagyúr

Aha! Értem már.

Bármilyen androidos gépre fel lehet vele menni?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15) Lenry válasza Vladi (#14) üzenetére


Lenry
félisten

igen.

a telefon beállításai közt engedélyezed az USB Hibakeresést, rádugod gépre, feltelepíted a telefonhoz tartozó adb drivert és elvileg működik is.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) Syl


Syl
nagyúr

Tulajdonképpen ez mire is jó? :F
Feltettem, kétszer kérte, hogy csatlakoztassam a készüléket (egyelőre csak a telefont próbáltam), majd egy szériaszám kiírása mellett közölte, hogy kész.
Kicsit el vagyok tévedve. Azt hittem ezzel majd szépen automatikusan felcsatolódik a telefon/tábla mappaszerkezete és szabadon tudom piszkálni a fájlokat, mint vindóz alatt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17) Lenry válasza Syl (#16) üzenetére


Lenry
félisten

Azt hittem ezzel majd szépen automatikusan felcsatolódik a telefon/tábla mappaszerkezete és szabadon tudom piszkálni a fájlokat, mint vindóz alatt.

ehhez nem kell semmilyen külön program.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Syl válasza Lenry (#17) üzenetére


Syl
nagyúr

Gingerbread-nél valóban nem, hisz ott még volt adattárolás mód. De ICS-ben és JellyBean-ben már nincs ilyen. Csak a képek/videók látszanak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19) Lenry válasza Syl (#18) üzenetére


Lenry
félisten

állíts kapcsolódási módot

Beállítások, Tárhely, menü gomb - számítógépes USB kapcsolat

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) Syl válasza Lenry (#19) üzenetére


Syl
nagyúr

Mint írtam,
ICS-n

JB-n

ilyen nincs. :(

Szerk.
Mindkettő stock rom! CM-en lehet hogy van ilyen, de azt a hulladékot nem vagyok hajlandó használni!

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21) szoke12 válasza Syl (#20) üzenetére


szoke12
őstag

Igen, a program ennyi. Előkészíti az adb használatát. Ha szériaszám fogadott és nem egy sor kérdőjel, az azt jelzi, hogy rendben lefutott.

indithatod az adb-t:
adb shell
Utána "android" parancsokkal mehetsz szépen tovább...

$15 Lenry: Linuxon nincs ilyen, hogy driver a telefonhoz! Ezért kell ez a program, hogy felismerje. Szerinted az a legjobb időtöltésem, hogy felesleges progikat írogatok?

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#23) Lenry válasza szoke12 (#21) üzenetére


Lenry
félisten

Windowsról beszéltem, Linuxon tudom, hogy nem kell hozzá driver, csak nem volt tiszta, hogy mit is csinál egész pontosan a programod.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) szoke12 válasza Lenry (#23) üzenetére


szoke12
őstag

Nem ismerek minden disztrót. De az biztos, hogy az Ubuntu addig nem ismeri fel a készüléket, amíg az a bizonyos ~rules fájl nincs ott. Ezért készítettem a "progit", hogy könnyen át lehessen siklani a készülék beállításán.

Visszatettem a letöltő linkeket, meg kiegészítettem a bejegyzést. Illetve elkészült a 0.3-as verzió.
További tesztelőket várok! Kérlek, jelezzétek azt is, milyen típusú készülék volt amivel sikerült használni.
:R

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#25) szoke12


szoke12
őstag

A progit frissítettem a 0.4-es verzióra

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#26) Okvagyok válasza szoke12 (#24) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Szia kéne ez a progi, mert a telón elrontottam a bootloader-t és más készüléknek látja és így semmit nem tudok telepíteni, mert hiddev0 marad. 'Culdn't open device, some information will be missing.....

(#27) szoke12 válasza Okvagyok (#26) üzenetére


szoke12
őstag

Helló!
Letöltési link: [link]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.