Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [szki:] c

Hozzászólások

(#1) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Gratula a szép eredményedhez. Ebből látszik, hogy nem kell milliós bringa ahhoz, hogy valaki gyors legyen, bár tény hogy múlik a bringán is, de nem annyi mint azon aki azt vezeti.

(#2) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Ez iszonyatos teljesítmény.
Nekem 5km-es távolságon 30,5km/h a legjobb átlagsebességem. 100km nekem pedig legalább 5-6 óra lenne, de én annyit nem is megyek. :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3) Herooo


Herooo
csendes tag

Grat, nem semmi teljesítmény azzal a járművel :D
Vádli szerintem használható sima pedálnál is, mondjuk nyilván nem olyan igénybevétellel.

(#4) szki válasza Vasinger! (#1) üzenetére


szki
őstag

Köszi. Na igen. A kerékpáros topikban többször írták, hogy ne ítélj meg elhamarkodottan egy bringást a kinézete, neme, kora, és bringája alapján. Érhetnek meglepetések. (lehet nem pontosan idéztem)

(#2) Dluinet: Sok edzéssel lehet elérni egy jó formát. Én 3 héten át fokozatosan emelem a terhelést, és a 3. hét végén lezárom egy nagy túrával, vagy egy kemény tekeréssel. Aztán 1 hét lötyögés. Majd újra indul a 3 hét. Nem lehet mindig csúcsformában lenni. Sőt nem is szabad mindig maxon tekerni. 10%-os ingadozás is előfordul nálam átlagsebességben.

(#5) Dluinet válasza szki (#4) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Írhatnál a felkészülésről, a tervezésről, az nagyon érdekelne.
Hogyan osztod be az erődet?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6) Vasinger! válasza szki (#4) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én még nem láttam ezt, de valóban nagyon igaz.

Egyébként a bringádon jól látom, hogy 29-es kerekek vannak és Continental virsli szerű külsővel?

Hátul nem látok fogaskereket, minek rá a hátsó váltó?

(#7) szki válasza Herooo (#3) üzenetére


szki
őstag

Volt sima taposópedálom régebben, majd 4000 km-en át klipszem szorosan bekötve. Most kb 800 km óta van SPD-m, de még tanulom a használatát. Ha igazán ki akarom használni 360 fokban a pedál adta lehetőségeket, akkor egészséges vádli kell. Szerencsére mára rendbejött egy korábbi futás okozta izomsérülésem, így holnap már futhatok is:)

(#5) Dluinet: Ez nagyon hosszas témakör! Felkészülést a cél határozza meg. Az erőbeosztás meg tapasztalati úton megy nálam. Az energia, folyadék, és ásványi só utánpótlás is külön művészet. Ez egy külön írást megérdemel. Amit meg is fogok ejteni 3 hét múlva, amikor lefutom az első félmaratonomat versenyen...

(#6) Vasinger! 622-es trekking felnik vannak. Elől 19 mm széles a felni belül, és a gumi 28 mm Rubena reflexcsíkkal. Hátul 17 mm széles a felni belül, és a gumi 23 mm-es Schwalbe Lugano, de 7 Barra felfújva nálam 25 mm. Van fogaskoszorú: Shimano 7-es kazettás 12-13-14-15-16-17-19-21 fogó lánckerekek.Nem éppen montis fogaskoszorú :D Síkon 48/14-ben tekerek általában. És a kisebb emelkedőn is feltekerek 48/17-ben lendületből. Persze ezeken a kisebb emelkedőkön átlagember tolja a bicajt felfelé:)

[ Szerkesztve ]

(#8) Dluinet válasza szki (#7) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem is egy posztban vártam, hanem heteken keresztül sorozatba írva, mint egy blog. ;)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Szép teljesítmény! Nálam 25km/óra a max, az még viszonylag kényelmes tempó. De én nem megyek ekkora távokat, 30km volt a legtöbb. A sok gép előtti ülés után jól is esik a mozgás.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#10) fpeter07


fpeter07
veterán

...és hazatekertem Kistolmácson át kerülőben egy 30 km-t , ami elég megerőltető pihenten is, mert dombos terep rossz aszfalttal...

Pihenten?! :D Ha ilyen magasztos céljaid vannak, outi helyett időfutam bringán kellene gondolkodnod. Sajnos (nem sajnos) az aszfalt még mindig nem köt le engem annyira, min a terepes út. Mellesleg könnyebb találni meredek erdészeti utakat, mint aszfaltozottakat.
Az átlag tényleg nagyon jó, mást nem is lehetne írni rá. Egyszer hazafelé hátszélben kónuszon forgattam a kereket, lazán, semmi erőlködés nélkül. 35 km/h írt az óra. ^.^ Viszont odafelé 17-19 körüli tempóval döcögtem, ráadásul nem is kényelmesen. Sok energiába kerül legyőzni a menetszelet.

A táplálkozásról/készülődésről szóló cikk nagyon érdekelni fog! Nem lehet eleget olvasni erről a témáról.

(#11) szki válasza fpeter07 (#10) üzenetére


szki
őstag

Ebben az évben bicajon elértem, amit szerettem volna. Nincsenek komolyabb terveim már ennyi idősen. Illetve senior versenyeken nem sokára indulhatok, ha akarok :DDD Most a futás felé fordulok többet. Fekszik nekem a hosszú táv szerintem ott is, mert egyenletesen tudok erőt kifejteni tartósan.
De azért jövő nyáron Nagyatádon váltóban indulok majd IronMan versenyen. Szfvár.-i haver úszik 3900 métert, én 180 km-t letekerek bicajon, míg a pécsi haver lefut egy maratont. Akkor majd egy jó bicajjal össz 5 óra szeretném letekerni a 180 km-t, mely 36 km/h-s átlagot jelentene. A legjobbak 40 km/h-val tekernek, és akár egyéniben, azaz előtte úsztak is...

Amúgy azt mondják a nagyokosak, hogy a terepbicajozáshoz sok országúti edzés kell előtte. Szóval jó lenne Neked is országúton is tekeregni egyenletes terheléssel is. Nem kell drága versenybicaj hozzá, hisz az edzés a cél, és nem az időeredmény.
Terepen is tekeregtem már többször montival. Pár hete 4x megmásztam egymásután zúzottköves terepen itt a legmeredekebb szőlőhegyet, és lett 550m szint rövid idő alatt. Engem nem ragadott meg a terepbicajozás.

Ha szélben tekerek egy oda-visszát, akkor nem tudok olyan átlagot produkálni, mint szélcsendben.
Amúgy egy 10 km-es oda-vissza úton 38,5 km/h a legjobb átlagom szélcsendben.

(#12) fpeter07 válasza szki (#11) üzenetére


fpeter07
veterán

Aszfalton valóban jól lehet haladni! Lövői bringaúton ma 25-40 között ingadozott a sebességem. (pihenhettem szélárnyékban is) A 40 kitekerése már nem volt kényelmes. Visszafelé pedig az enyhén fújó oldal szembeszél megtette a hatását. Kihívás volt tartani a 30 feletti sebességet. :)

Mint ahogy az outizást, a mountain bike-ot sem a szint miatt szeretem. :N Mind a kettőnek meg van a maga sajátos hangulata. Mtb-vel tudok aszfalton menni, outival terepen elég nagy kompromisszumot kellene kötnöm. A cyclocross pedig megint egy más téma.

(#13) szki válasza fpeter07 (#12) üzenetére


szki
őstag

Akkor minden rendben! Már csak elég időt kell rászánnod a bicajozásra!
Sok Sikert!

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [szki:] c
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.