Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Hunork válasza deja vu (#98) üzenetére


Hunork
veterán

Nagyon szívesen! Ne múljon egy beállításon már! :K Használd egészséggel sokáig! (simán elmegy 5 évet, csak a venti csere furmányosabb AC-nál, de reméljük nem lesz rá szükség!)

Redneck: örülök, ha tetszett! :K

Medocsabi: nekem meg fiam van :D de azért nekem is fontos, persze. szerintem ebből nem lehet kinőni. ha valaki Videoton TVC-vel, meg ZX Spectrummal kezd, onnan egyenes út vezet a 386DX -ig. :D

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#102) Kube


Kube
senior tag

Köszönjük az írást, az volt a cikkben amire nagyjából számítottam még olvasás előtt. Érdekes ez az alaplap kérdés, mióta a környezetemben sok MSI lap és ASUS lap/kártya halt meg, azóta Gigabyte lett a favorit, elvesztettem a bizalmat a másik két márkával szemben. Mindenesetre ez a lap tetszetős, minden van rajta ami kell egy egykártyás rendszerhez (persze ez igényfüggő). Sose értettem miért kell 50 ezres alaplap ha nincs kihasználva fele sem.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#103) BeZol válasza Hunork (#94) üzenetére


BeZol
őstag

Igen, én gépem is elég erősnek számított mikor megvettem, mert ha vett is valaki új gépet, nagyon max core2duo-t vett akkoriban, és nem quadot. A mostani gépem is drágának számít, a többség talán i3 helyett már i5-tel vásárol gépet, a vga viszont biztos h 30-60ezer Ft közé esik, tehát durván 150-200ezer Ft közötti összegből A-tól Z-ig megvan a doboz a többségnek, és igen, ehhez képest mindegyik gépem kb. 2xer annyiba került, de nem is csak 3, nagyon max. 5 évig, hanem 6+ évig használtam, tehát igazából a dupla ár mellé dupla használati idő társult.
Tehát ha magyar realitásra visszatérek, igazából a sztori ugyanaz, csak nem 3+ évente kell fele annyit fizetni, hanem 6+ évente rendes összeget. (tudom, sokan nem gondolnak ennyire előre és a végén ekkora összeget nem is költenének gépre)
Aki jobban akar spórolni, az eleve használtat vesz, és fél ár - kétharmad árért megveszi ugyanazt a teljesítményt, csak 3+ éves technikával, ami nem baj, mert én is agyalok 3770k-s i7-es rendszer összerakásán. 175ből megállna egy gtx 970essel, ami alatt ugyan úgy mennének a játékok most, mint a 340ezres gépemben, mert csak a vga korlátoz. Tehát 165ezer Ft-ot foghatnék, és semmi se változna játékok alatt. Ez a 175ezer Ft még egy új i5-ös rendszerhez képest is semmi, mert legalább 210+ezer Ft-tól jönne ki ugyanez (rendesen igényesen 300+), de a proci csak 4szálas lenne és nem 8, cserébe nem lenne koros és lenne m.2, amit ugye miért is használna bárki is akinek fontos az ár, de van, egyszer pedig olcsó lesz az ilyen ssd is.

Én sem írtam h váltani kell. Sandy Bridge-től felfele egy i5 mellett rendben van minden, viszont szerintem 1-2 év, és a mostani i5-ösökből lesznek az i3-asok, sima 6magos 6szálas procik az i5-ösök, és 6mag12szálas procik az i7-esek (utóbbi tuti. A kaby lake utáni vagy azutáni családdal érkeznek a 6magosok ebbe a kategóriába). IPC és extrák terén (na meg lesz ugye igp is benne) biztos jobb lesz mint egy mostani i7-5820k, de annyival biztos nem lesz jobb az sem, hogy megérné x99-ről váltani. Tekintve, hogy a 4 éves i7-2600k felhúzva a mai napig tökéletes, én sem aggódok, mert az új család érkezését követő 4. évben valszeg még én is rendben leszek x ideig, és addigra már 6 éves lesz a rendszerem úgy, hogy maga a technika 2 évvel korábbi már.
Nekem egyébként se szúrják ki a szemem egy 2011 óta agyonreszelt 4magos processzorral. Igazából azonos órajelen 20% előrelépés történt, jött pár extra, az igazi fejlődés pedig csak az igp volt, de aki játszik, azt ez pont nem hatja meg. Egy i5-ös mellé pedig már most sem feltétlen okos dolog 980ti/1070 szintű kártyát pakolni ha csak fullHD van meg (1440p-n oké a dolog). A lényeg, hogy a limitációk már most láthatóak, pedig i5-ről beszélünk, i3-at inkább hagyjuk is...
Azért 4magos i7-essel is látható limitáció, igaz fullHD-ban új Titan X-szel (=1080Ti majdnem), ami 2 generáció múlva megfizethetőbb kategória lesz, ergo 3-4 év múlva bajok lehetnek, és max 6 évet adok az egésznek, és akkor olyan lesz mint most egy i3-as. Persze ehhez a játékok fejlődése is kell, de a lényeg, hogy nem hiába érkeznek a 6magos procik a mainstream kategóriába, de persze ez csak az én agymenésem, mire igazolnám v. cáfolnám magamat, mindenki max meghúzza a válát :DDD

(#104) Hunork válasza BeZol (#103) üzenetére


Hunork
veterán

Így már érthetőbb.
Ettől függetlenül a legtöbb hazai user i3, jó esetben i5 gépet tervez. Sajnos, ez a valóság. Nyilván van egy réteg, akik az i7 felé tudnak mozdulni, de mint azért látható, a leginkább használatos felbontáson (1080p) nem sokat segít. Felette nyilván elkél az i7 + erős VGA. De megint csak ritka. Hozzáfértem egyik nagykereskedésünk statisztikáihoz monitor téren, és egyértelmű az 1080p monitorok eladásának uralma, 75% felett van.
Az én esetemben fentebb kiszámoltam a befektetést, de azt figyelembe kell venni, hogy plusz elemek is benne voltak: számítógépház, külső HDD, látványelem, venti. És ez nagy szelet volt, 60k körül.
Azt is említettem, hogy általában 5 évre tervezek, ezen időszak alatt inkább VGA és háttértár csere történik. Illetve egy i7, ha jó áron tudom cserélni majd a 6600-ot. :K És akkor boldogság lészen. :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#105) Hunork válasza Kube (#102) üzenetére


Hunork
veterán

Szívesen!
Én is tartottam MSI-től, írtam is a cikkben, hogy a fórumokon hazánkban nem menő, míg külföldön rendre az első háromban vannak a különböző tesztekben lapjaik. De mertem nagyot álmodni :) Én elégedett vagyok vele. (Asus lapom sosem volt, a többi igen)
Utolsó mondatod kiváló: éppen ezért tértem át korábban a mATX lapokhoz, mert sosem használtam ki az ATX lehetőségeit. Max egy Xonar hangkártya izgatna, az meg elfér még az R9 mellett is. :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#106) trufa12 válasza Kube (#102) üzenetére


trufa12
addikt

Azért kell drágább lap, mert jobb a védelmi rendszer, jobb a bios, jobbak a gyártásnál használt alkatrészek, az mind1 hogy ha nem használja az ember ki minden funkcióját, de van értelme a drágább lapnak.
Nem utolsó szempont hogy normálisan le is vannak hűtve.

Én még drága lapot nem láttam elhalálozni, értelmes használat mellett .
Olcsót már sokat sok márkából ...

Bár hozzá teszem drága lap nem is volt sose a környezetemben csak az enyém . mert más nem vett .
Gigabytbol is volt z97 rendszer alá az egyik csuda 60 v 70 ezres lapjuk, dög szar volt :D .

Sok giga lapom volt de a 775 rendszer óta nem láttam jót, vagy csak nekem nem volt szerencsém .Msit rühellem a biosa végett. pedig pofásak a lapok... de nagyon gagyi ótvar egy biosuk van szerintem .

Asus rog lapjai viszont jók, csak lassan bootolnak az 5 körös védelmi rendszer végett (mire végig csekkol mindent ) de bánja tököm mert legalább védve van a gép. És nem humbuk, mert pl tegnap havernak a vga-ját próbáltam húzni, újra indult a gép, a lap meg ki írta hogy bevédte a gépet a táp túlfeszkójától . :R

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#107) trufa12 válasza Hunork (#105) üzenetére


trufa12
addikt

Xonar hangkártyák nem rosszak, de equalizert használni kell mert alapból 0 hangzása van. Viszont szépet ki lehet benne keverni . Volt már minden fajta . :)
kivéve a 80-120 ezrest. de a 10-60 ezres skálán mind megfordult .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#108) deja vu válasza trufa12 (#106) üzenetére


deja vu
addikt

"Msit rühellem a biosa végett. pedig pofásak a lapok... de nagyon gagyi ótvar egy biosuk van szerintem ."
Ezt tegnap megtapasztaltam én is, mondjuk egy régi H77-es lap, de akkor is borzasztó katyvasz az egész.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#109) Ittnemaz


Ittnemaz
aktív tag

hello

ssd-t ennyiért ennyi garival hol lehet venni?

(#110) #56474624 válasza deja vu (#108) üzenetére


#56474624
törölt tag

Na mondjuk nekem legutóbb egy Asus alaplap uefi-jét böngészve jutott ez eszembe. :)

(#111) Hunork válasza Ittnemaz (#109) üzenetére


Hunork
veterán

Én az Aqua-ban vettem még augusztusban. Intel alapból 5 év garit ad. De nem csak az Intel ad 5 évet, van ahol 3+2 év. Erről érdeklődj az SSD topikban inkább, ott naprakész fórumtársak segítenek rögvest! :K [link]

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#112) #00137984


#00137984
törölt tag

Amikor a kimerült AMD Phenom II konfigról váltani akartam valami jóval gyorsabbra, ami kihajt egy R9 380 4GB videókártyát és ami utána-utána következik majd, már gondoltam ezt a teljesitményt kedvező fogyasztással nem kapom meg AMD oldalon. Devils Canyon i5 4690K proci lett véve és ehez találtam meg a Gigabyte alaplapot. Teljesen elégedett vagyok a hőmérsékletekkel terhelés közben is és a játékokban is elég lehet még évekre ez a konfig. Akkoriban a Z170-es alaplap készletek alig voltak kaphatóak és nem voltak jó áron, és ehez még az i5 6600K is drágasság volt. Azóta mérséklődtek valamennyire az árak és jelentős kinálat van. Ezért most nehéz döntés lenne, mert egy árban van a két proci, de az alaplap és DDR3 vagy DDR4 memóriából 16GB is közel azonos áron megvehető. Most valamivel nagyobb teljesitményt vehetnék egy 1151-es konfiggal, de ehez képest a jelenlegi 1150 konfigomat sem cserélem, csak az RX 470-es videókártyát, ha érkezik megfelelő VEGA kártya a helyére.

(#113) Hunork válasza #00137984 (#112) üzenetére


Hunork
veterán

Pontosan erről beszéltem.
Az igazság az, hogy (bár nem telejsen mindegy), de egy közepesen erős i5 konfiguráció 1080p-ben remekül kiszolgálja a felhasználót, és nem rövid távon. Persze minden a játékfejlesztőkön is múlik, hiszen ők diktálják a tempót...
Máshol már írtam, lehet, pongyola, de 1080p esetén egy erős i3 / közepes i5 rendszer, 1080p felett meg i7 rendszer az elvárható. Természetesen megfelelő VGA-val, és memóriával. Ha nagyon tömören akarom megfogalmazni.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#114) ribizly válasza Hunork (#113) üzenetére


ribizly
veterán

Ez nagyjából meg is állja a helyét és én pontosan ezért sem akarom még lecserélni az i7-3770k@4,2-t, mert annyival többet nem hozna egy új rendszer, mint amennyivel többe kerülne.
Az igazán értelmes váltás az, ha valakinek i5-je van az felmegy egy i7-re, de régebbi sima i7-ről most csak ezekre a 6-8-10 magos i7-ekre éri meg váltani, viszont azok még nem tudnak igazán villantani, mert a játékok többsége nincs ennyi magra optimalizálva, viszont a MHz/core még nagyon számít, abban meg a 6700k elég erős...

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#115) #00137984 válasza Hunork (#113) üzenetére


#00137984
törölt tag

Egy közepes teljesitményű i5 négy szálon jó sok mindenre elég 16GB rendszermemóriával. Játék és egy kis könnyed munka a gépen. Akinek komoly munka és többkártyás grafikai teljesitmény kell annak ott van az i7. Ide valahová kell érkeznie az AMD ZEN nevű procinak, ha legalább egy ilyen játékos géphez elég a teljesitménye. Az i3 és az AMD eddigi probálkozásai a Phenom II után, idővel csak belépőszintű grafikai teljesitményszintű kártyáknak lesz elég. Most még egy GTX 1050ti kihajtása nem akadály (RX 460 meg pite), de a következő szinten már egy RX 470-nél erősebb kártyát bajosan fognak megtámogatni. Játékokat és magasabb felbontást most nem kevernék ebbe a gondolatmenetbe, mert azok tovább árnyalják a hardverigényét egy játékos gépnek. Néha pedig az AMD videókártyák egy kicsit prociigényesebbek, de ez már megint egy másik dolog. Talán ezért érkeznek az asztali gépekbe is 6-8 magos procik.

[ Szerkesztve ]

(#116) Kube válasza Hunork (#105) üzenetére


Kube
senior tag

Igen a hangkártya kérdés fontos nekem is. Igaz most nem asztali PC-m van, de már akkor tudtam, hogy notira fogok váltani, ezért beszereztem egy creative sound blaster x-fi hd-t, így akármi lesz a jövőben USB-n megvan oldva a dolog.

(#106) trufa12: Védelem alatt nem tudom mit értesz pontosan, az alapvető dolgok majdnem minden lapban már benne vannak (már persze a lényeg ami egy tuning mentes felhasználáshoz kell). 775-1366 szerintem vízválasztó korszak a lapok megbízhatósága terén. A Gigának szuper kis lapjai voltak akkoriban. Manapság már nem feltétlen Gigabyte-ot választanék, ez az MSI lap például nagyon szimpatikus. Ahány ember annyi tapasztalat, tudom nem helyes az általánosítás szimplán csak a látottak beszéltek belőlem.

Azt megértem ha valakinek van pénze és akkor már bevásárol, de láttam már olyat is hogy 20 ezres processzor alá akartak 50 ezres lapot tenni. Na most ott nem értem mi értelme van még mindig, akármilyen védelem ide vagy oda, ott inkább a tápegység fogja eldönteni szerintem a dolgot. Nyilván nem egy Codegen konzervet kell mögé rakni, aztán talán rendes fesz értékeket kap az ember sok védelmi funkció mellett, ami elég kímélő ráadásul nem viszi el a fél gépet probléma esetén.

Ha pedig már tuningra veszel lapot és oda kellenek extra dolgok, akkor nyilván processzort is a drágább szegmensből választ az ember, ez rendben van. Csak az értelmetlen túlköltekezést találom feleslegesnek egy átlagfelhasználónál, igen ide az egykártyás gémerek is beletartoznak. Ha az igények alapján tudom, hogy nincs szükségem egy 70 ezres lapra mert maximum egy kártya kerül bele meg két ram modul, akkor a többi kihasználatlan, a különbözet bőven mehetett volna a VGA javára.

Szintén felhasználás függő, de az i7-et is feleslegesnek tartom egykártyás normál gémer esetében, ha egy i5 lazán kihajtja a kiszemelt kártyát, akkor nem a proci limitbe fog belehalni a játék. Másik kedvencem amikor a gép eszik maximum 300 wattot és egy 700 wattos tápot szeretnének belerakni.

Szóval a kulcsszó szerintem a megfelelő egyensúly a hardverkihasználtság tekintetében.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#117) bozont válasza Hunork (#113) üzenetére


bozont
veterán

"1080p felett meg i7 rendszer az elvárható"

A felbontás növelésével pont hogy csökken a cpu igény és jobban számít a vga teljesítménye (pl.: [link]). De egy erősebb i5 sokáig elég lehet még. Én ezért is vettem anno K-s procit, bírja a 4,5GHz-et. Ez elég lesz még 2-3 generációra, főleg hogy nemrég a felbontás is növekedett az új monitorommal (1200p -> 1440p). Jók ezek az i5-ök. :K

(#118) Ittnemaz válasza Hunork (#111) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

köszönöm, csak mindenhol drágább volt vagy kifutott már :)

(#119) ribizly válasza bozont (#117) üzenetére


ribizly
veterán

Azért az egy igencsak erős ferdítés, hogy csökken a CPU igény, ha növeljük a felbontást, ráadásul a magasabb képfrissítés (pl. 144Hz) elérése sem éppen csak a VGA-n múlik. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#120) Hunork válasza Kube (#116) üzenetére


Hunork
veterán

"a kulcsszó szerintem a megfelelő egyensúly a hardverkihasználtság tekintetében."
Teljesen egyetértünk! :K (erre törekedtem mindig én is)
Táp: én Hyper 600-at akartam, de ez volt akciós, igaz, az R9 azért ha beindul, eszik rendesen. :D

bozont: hm, igen, de lehet rosszul fogalmaztam: egy pl 4k felbontáshoz és egy kellően erős VGA-val már inkább egy i7 rendszer elképzelhető (vagy i5 k), mert azért egy 750Ti-vel ugye nem vágunk bele ilyenbe. Továbbá ahogy néztem a teszteket, nagyon játékfüggő is, nem mindegy, hogy a programozók mire hajoltak rá jobban.

bednarik: hát ezt sajnálom! :((

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#121) Kube válasza Hunork (#120) üzenetére


Kube
senior tag

Azért az nem baj ha van tartalék :)

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#122) Hunork válasza Kube (#121) üzenetére


Hunork
veterán

Nem, persze. :N Pedig sokan mondjál, hogy hú, nem kell nagyobb táp, legyen éppen kicentizve, úgyis elviszi majd. (bár nekem pl régen a Codegen sem robbant föl, sült meg, égett le...) Igaz, kell a minőség! :K

Más: Újdonsült kiszemeltem egy Samsung C24F390FHU monitorról? Ugyebár ívelt, 24", Freesync.
Tehát AMD tulajnak tökéletes, és az ára is elfogadható. De még nem kőbe vésett álom, kell még két fizetés, hogy megvalósuljon. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#123) Kube válasza Hunork (#122) üzenetére


Kube
senior tag

Kicentizni semmiképp sem, de például az én régi PC-m körülbelül 200 wattot kajált maximális teljesítményen. Ahhoz vettem még egy Corsair CX400 (legendás cucc), imádtam és még maradt benne szufla bőven. 5 év után is hamar el tudtam adni. Ha nézek egy mai 300-350-es fogyasztást, akkor egy 500 de inkább 550 bőven rendben van.

Monitorral kapcsolatban most tudok kicsit én is nyilatkozni, ugyanis vásárlás előtt vagyok, igaz nekem nem játékra lesz. Én most egy Dell P2417H monitort néztem ki magamnak, az ára rendben van és ami fontos, hogy normális tartókonzolja van állítható magassággal. Ami nagy bajom, hogy itt az IPS panel téren szinte mindenhol fix 60Hz van, én a 75-höz vagyok szokva. Van olyan modell ahol kicsit lehet feljebb tornászni ezt az értéket... Szóval a legboldogabb akkor lennék ha kicsit nagyobb képfrissítésű monitort kapnék IPS kivitelben, és nem horror áron. Valószínűleg marad a majd megszokja a szemem stratégia.

Ami biztos, hogy előtte érdemes megnézni az igényekhez mérten milyen panel kell az embernek. Esetleg mélyebbre ásva meglehet vizsgálni, hogy az importált panel pontosan honnan is jön milyen technológiával. Például ennél a Dellnél az LG-től, de van olyan modell is ahol áttértek Samsungra. Az íves kivitelnek nem tudom mekkora mérettől van értelme, mennyivel lesz jobb a használat, előtte ezt is kipróbálnám a helyedben. Vásárlásnál érdemes bekalibráltatni a monitort (Oázisnál például csinálnak ilyet), erősen javaslom, mivel minden egyes panel egyedi értékeket produkál. Aztán nekem még ami pluszban számít és már említettem az a szabadon állíthatóság, illetve még a csatlakozókat lehet ide sorolni vagy aki gémer annak a G-Sync/Freesync. A Freesync elég hasznos neked, eltűnik vele screen tearing, ha pedig netán kevesebb FPS lenne mint 60 akkor visszaveszi a képfrissítési értéket és szép folyamatos marad a játék, úgyhogy mindenképp jó, hogy ilyen monitor a kiszemelt :)

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#124) Hunork válasza Kube (#123) üzenetére


Hunork
veterán

Nagyon köszönöm a részletes szakmai útbaigazítást! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#125) bozont válasza ribizly (#119) üzenetére


bozont
veterán

Jó, talán nem volt szerencsés a megfogalmazás, de azért csak érthető mire gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#126) flexxx2


flexxx2
őstag

Jó cikk lett. Egy dologgal vitáznék: "minél tovább vár valaki, annál többe fog kerülni egy testes váltás."
Az a sok pénz ha minden újítást megveszel, hiszen minden váltásnál buksz pénzt, igaz kisebbet mint ha kihagysz valahány lépést, de ha összeadod akkor igenis többet buktál.
De túl sokat se várhatsz, mert a mostani eladhatatlan is lehet (vagy potom pénzt kapsz érte).

(#127) kovsol válasza Hunork (#122) üzenetére


kovsol
titán

50% terhelés mellett van a legjobb hatásfoka a tápnak. Nekem egy fél passzív 650w tápom van ami 40% terhelésig fel se pörög. Az egész gépem ha csontra van terhelve és tuningolva van eszik 350w -t. Ha valami kevésbé izmos játékkal vsync mellett (75Hz a monitor, Dell ips, hiába gyárilag 60 bírják ezek többel is) táp nem is pörög. Nem érdemes spórolni rajta szerintem. Jó ha van ott tartalék, és a táp se fog idő előtt meghalni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#128) Hunork válasza kovsol (#127) üzenetére


Hunork
veterán

Igen, tudom, ebben egyetértünk! Nem véletlen lett ez, igaz, 600W volt a kiszemelt fél moduláris verzióban. De nem bántam meg. Jól teszi a dolgát és csendben van! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#129) Navaren


Navaren
aktív tag

Köszi a cikket, nagyon klassz volt elolvasni (még ha csak így későn is)!

Én kb. kéthetente agyalok azon, hogy 1151-es i5 4590-em cseréjem-e, oder ne, és ha igen, akkor egyszerű procicsere i7-re, vagy tokkal, vonóval, mindennel együtt váltsak-e végre DDR4-re és Skylake-re.

Aztán végül mindíg a "majd meglátom" jön ki válasznak, és valami "hülyeséget" veszek (legutóbb CM 690 III ház, korábban új perifériák - többek között pont egy Echelon egér, bár nekem a "vizes" bót fuvarózta ki, teljes áron). :)

Így megy ez a PC piacon.

Mégegyszer köszi az írást, kívánom, hogy szerezzen sok boldog percet az új szörny :).

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#130) Navaren válasza Navaren (#129) üzenetére


Navaren
aktív tag

Oops, 1150, bocsánat, Csak már nem volt lehetőség szerkeszteni.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#131) Hunork válasza Navaren (#129) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm a szép szavakat! :R
Remélem, sikerült egy kicsit segíteni a cikkel! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#132) pengwin válasza Navaren (#129) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem ez a teszt is megmutatta, hogy átlagos felhasználás (játék, enyhe munka) esetén még egy i5-3470-ről se éri meg Skylake-re fejleszteni, hacsak nem vagy hajlandó magasabb árkategóriába lépni (i5-K+Z-s lap vagy i7). Az új technológiák leginkább csak buzzword-ök, érezhető fejlődést nem hoznak egy átlagfelhasználó életébe... NVMe SSD, DDR4... mind csak munka alatt lényeges, otthonra semmi haszna igazándiból.
Ha munkára (videóvágás, renderelés, stb.) kell a gép akkor talán jobban megéri, bár ez is felhasználás-függő.

Legalábbis szerintem ezek a tesztek ezt támasztják alá:
Ebben a tesztben is kihozta a cikkiró, hogy a Skylake 50-60%-kal gyorsabb, mint a Sandy Bridge... csak azt felejti el az értékelésnél, hogy egy i7-2600-at hasonlít egy tuningolt i7-6700K-hoz.
De itt a prohardver Intel-tesztje, az összes Core i generációval. Jól látszik, hogy azonos órajelen van a Skylake-nek egy elméleti 20-25% előnye az IB-hez és a SB-hez képest, magasabb órajeleket meg igazából nem lehet vele elérni. De ez a teszt is nagyrészt professzionális felhasználás során nyújtott tejesítményt mért.

Vagyis ha akarsz érezhető teljesítménybeli előrelépést akkor kell Z-s lap (min. 35 ezer) + 8-16GB DDR4 (20-30 ezer), és egy i5-6600K (70 ezer), ami szénné húzva talán gyorsabb lesz 25%-kal a te 4590-ednél... nem fogod észrevenni.

Üdv, pengwin

(#133) Hunork válasza pengwin (#132) üzenetére


Hunork
veterán

Világosan átláttad a szitut. :K Erről szólt a teszt. Igaz, én más ok miatt váltottam, de végül is nem bántam meg, majd egy i7 és egy újabb eresztésű VGA egyszer befigyel (az R9 390 nagyon jól elvan még gond nélkül)
A lényeg, hogy már nincs hatalmas változás, gyorsulás az újabb és újabb technológiák között, sőt, minden a mobil eszközök felé fordult elsősorban. Ez van, ilyen lett az iparág... :((

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#134) Kube válasza pengwin (#132) üzenetére


Kube
senior tag

Hasonló véleményen vagyok én is a témában. A váltást komolyan érdemes átgondolni, mert jelenleg az intel önmagával versenyez, kisebb csíkszélesség alacsonyabb fogyasztás kevesebb hő nagyon jól hangzik, de nem biztos, hogy megéri a többletet. Aki pedig egész nap renderel, valószínűleg nem ebben a szegmensben fog processzort vásárolni, hanem 300k szörnyetegek közül, esetleg megtoldja néhány GPU szörnnyel. Egy i5 sandy vagy ivy képes meghajtani a kártyákat géminghez szerintem, bár nem vagyok már gémer így nincs saját tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#135) pengwin válasza Hunork (#133) üzenetére


pengwin
addikt

Én abszolút megértem, ha valaki váltani szeretne: engem is elkapott nem rég az upgradeitis.
Csak nem tudtam megindokolni magamnak eléggé, hogy erre költsem az első fizetésemet :D
Valószínűleg nálam VGA fejlesztés lesz a következő állomás, mert van egy játékom (Cities:Skylines), ami imádja a CPU-t... és nem szereti a Radeonokat. :(
Meg linux alatt a Radeonok teljesítménye elképzelhetetlenül gyenge.
Ha még fejlesztenék a gépen akkor az egyre zajosabb merevlemezt cserélném SSD-re és a házam gyári ventijeit Nanoxia Deep Silence-ekre, de az 1155 még mindig nagyon jó alapnak tűnik. Esetleg egy 1150 váltás szóba jöhetne, mert azt már össze lehet hozni jó áron apróról. Pl. most olcsóbban meg lehetne oldani az 1150-ös K-s CPU+Zs- lap párost, mint ha ugyanezt 1155-ön akarná az ember megvalósítani. Kevés a Z-s lap már 1155 alá.

Üdv, pengwin

(#136) Navaren válasza pengwin (#132) üzenetére


Navaren
aktív tag

Nagyon jó!

Köszönöm.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#137) flash- válasza [Prolixus] (#23) üzenetére


flash-
veterán

erre jutottam én is néhány éve.. arról nem beszélve hogy a tuning nem rendeltetésszerű használatot jelent, tehát nő a hiba kocázata, nő annak hogy valami hamarabb, idő előtt meghal..
másrészt minden melegebb lesz(vga is, lap is),és ezzel együtt nagyobb zaj+fogyasztás...

"Goldhand:szvsz a K azert jo, mert ha most raszanod azt a +6ezret (pcx-en a K 69, a sima 63ezer ) a procira, es megint 6ezret az alaplapra (H170 lap 23, Z170 29ezer), akkor tobb evre van tartalekod"
itt még nem vetted bele a képletbe a hűtőt..
de tegyük fel +6 ezer és +6 ezer az 12 ezer. tegyük fel hogy nem a k-s procit veszed hanem a simát, aztán amikor kevés el akarod adni. eladod,és az eladásából bejött árból plusz ezért a 12 ezer forintból+a hűtő árából olyan használt procit fogsz tudni venni, amivel több fps-t fogsz elérni, mintha nem adtad volna el a gépet, csak simán K-s cpu-t vettnél volna

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#138) GoldhandRent válasza Hunork (#81) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Még nem állt módomban az említett teszt, de amint sikerül, írok neked, ide is, és lehet cikk is lesz belőle.
Bocsi :(
:R

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.