Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pet007


pet007
aktív tag

Remek cikk lett, jol ossze van szedve, koszonjuk.

(#2) Mokó


Mokó
aktív tag

Igényes cikk valóban,csak átfutottam most,nekem kicsit gagyibb gépem van,de aztmondom teljesitmény így is ihaj.Legfapadosabb i5 6400 és GTA V sitty-sutty csak rendes GPU legyen mellette,nekem ez már elég.

(#3) Luck Dragon

Nagyon-nagyon szuper lett a teszt! Igényesen van felépítve, változatos, és következtésben is jó.

Az I5-ős proci nagyon tetszik.

Köszönöm szépen a tesztet.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#4) ribizly


ribizly
veterán

Köszönjük az írást! :R
Habár még csak átfutni volt időm, de egy dolog biztos: az i5 addig elég, amíg nem mész fel fullHD-től magasabb felbontásra és a 60Hz-től magasabb képfrissítésre, mert ott már kezd kevéske lenni... :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#5) PuMbA


PuMbA
titán

Király írás :R A TLC SSD-k megbízhatósága az MLC-hez nagyon közel van: [link] és a Samsung is 5 vagy 10 év garanciát ad, szóval az SSD rész egy kicsit furcsa :)

[ Szerkesztve ]

(#6) debrecenikri


debrecenikri
tag

Kötekedés, de a ram behelyezési sorrendben az 1-es slot kimaradt, a 4-esbe viszont 2 modult is bele akarsz illeszteni :D

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#7) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Ez is egy olvasmányos cikk lett, gratula! :R

Pár dolog:

Tudomásom szerint BCLK emelést csak régi BIOS-szok támogatják non-K proci esetén. Ráadásul elsősorban Z-s deszkával, nem Z-s deszkával már befigyelnek bizonyos korlátozások. Te viszont ezt a részt úgy írod bele a cikkbe, mintha akár mondjuk a te lapoddal is nyugodtan orrba-szájba lehetne húzni az alapórajelet, mert kikerült alaplapra a feszültségszabályozás.

Az egér kapcsán azért én benéznék az egeres topicba, azzal kapcsolatban, hogy mennyire hajszálpontos lehet az a célzás. ;] Eleve lézeres, ami nem sok bizakodásra ad okot... Egy paint tesztet is lőhetnél vele, az összefoglalóban megvan a link, melyik poszt hozzászólásaiba szokták feltöltögetni a kedves tulajok. Persze ha harmadáron vetted, akkor még megérhette, talán.

KÉRDÉS: Te Win alatt látod az integrált VGA-t?

Nekem H170-es MSI lapom van, ugyanilyen procival. Gondoltam frissítem hozzá a drivert, sosem lehet tudni, mikor lesz rá szükség. De ez lehetetlen, mert nem is látja a win eszközkezelőben, drivert nem lehet telepíteni hozzá. Nem próbáltam, de gondolom ez azért van, mert BIOS-ban nem az integrált GPU van kiválasztva (mi másért lenne?) Lehet ez minden lapnál így van már a kezdetektől fogva, igazából sosem foglalkoztam még semmilyen formában az integrált VGA-val, most is csak egy hirtelen gondolat volt az egész, aztán szembesültem ezzel a "furcsasággal".

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#8) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Sokat akart a szarka de nem bírta a farka. Szóval többet vártál? z170-es alaplap kellett volna akkor meg miniimum egy 6600k 4,6-4,7 ghz-re tuningolva. Akkor jobban állva hagyta volna az előző rendszered. De inkább egy 6700k azzal már tuti jobban észlelted volna a két rendszer közötti különbséget. Magány vélemény, de ha egy 5+ évre terveztél volna jobban át kellett volna gondolni a dolgokat, és többet költeni.
A grafikonok skálázása több helyen mosolyt fakasztó volt. Amúgy jó teszt látszik hogy sok időt öltél bele.

[ Szerkesztve ]

(#9) SirRasor


SirRasor
őstag

"hiszen napjainkban többször vásárol alaplapot és processzort az emberfia, mint mosógépet"

Saját tapasztalat alapján ez nem feltétlen igaz :( 100k-s Samsung mosógép 2,3 évig bírta. Most 100k-s LG mosógép 2 éves múlt és kezd furcsa hangokat kiadni :W

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#10) ribizly válasza ->Raizen<- (#8) üzenetére


ribizly
veterán

+1
Sajnos az a helyzet, hogy valóban nem sok különbséget látni egy 2.-3. generációs i5/i7 és egy mostani között. Ha nagyon akarja az ember, akkor bele lehet magyarázni 1-2 dolgot, de igazából nem éri meg a váltás. :N
Amiben lehet látni a különbséget az az integrált VGA és a tuningolhatóság.
Én maradtam a 3-as szériánál és váltottam i5-3570k-ról i7-3770k-ra és nagyon nem érezni a szükségét egy újabb CPU-nak... :)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#11) pet007 válasza ->Raizen<- (#8) üzenetére


pet007
aktív tag

Elozot se tuningolta es ezt se akarta, igy felesleges lett volna az extra penzkidobas. Persze, joval erosebbre fejlesztesz annal nagyobb a teljesitmenykulombseg, de nem sok ertelmet latnam egy cikknek amiben valaki s478as P4-rol valt i7 6700-ra es leirja hogy igen, megerte. I5-ot valtott i5-re, szerintem tobb embert erdekel az, hogy mekkora kulombseget lat a ket i5 kozott mint egy teljesen mas arsavba tartozo proci kozott.

(#12) janos1988


janos1988
addikt

Ezért a kicsi ugrásért nem érte meg váltani, tipikusan a számok bűvöletében érzés, saját magad győzöd meg. Ellenben az ssd-ből lehetett volna nagyobbat is venni.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#13) ->Raizen<- válasza ribizly (#10) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az igp nagyon erős lett egy hd graphics 4000 óta, hiszen 720p lowon gta 5 is vajsima vele. Ezért megéri ha nincs váltáskor lóvé vga karira ideiglenesen. De megéri ahogy írtam ha tuningolja az ember. Nekem is volt 3470 és számít a minimum fps. Húzva a 6600k rendesen erősebb. Aki szereti a mérőprogramokat ott is látszik hogy látványosan erősebb, én kedvelem őket, váltáskor mindig csinálok egy blog bejegyzést.

(#14) ribizly válasza ->Raizen<- (#13) üzenetére


ribizly
veterán

Tudom, hogy van különbség, de ha összehasonlítanánk az i7-3770k@4.2 Ghz-emet ugyanilyen órajelű i7-4770/4790k/6700k-val akkor azt lehet látni, hogy olyan jelentős különbségek nem lesznek, mert jellemzően előbb érik el a legtöbben a GPU limitet, mintsem kifoggyon a CPU-ból a kraft.
Azt sem szabad elfelejteni, amikor tesztet nézünk a valós fps különbségekről, ha nincs GPU limit, hogy ezek ám nem azonos alap/turbo-órajelen szaladgálnak ám.
Szóval azt még elhiszem, hogy lehet különbség a minimal fps-ben, de ezekkel a CPU-kkal már simán el lehet érni a 60+, de sokszor a 100+ fps-eket is, amikor meg már nem lehet ok a panaszra. :N
A tesztelők meg tuningkirályok meg hagyjanak békén. :DDD

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#15) pengwin


pengwin
addikt

Nagyon jó cikk lett, gratulálok! :R
Pont hasznos is, mert igencsak viszket a tenyerem, hogy így karácsony alkalmára én is váltsak i5-3470+LGA1155-ről... csak hát utánanézve egyre jobban látom, hogy teljesen értelmetlen, mert lap, RAM, CPU csere kéne, és a teljesítménybeli előrelépéshez magasabb kategóriából kéne vásárolnom: minimum Z170-es lapot, 6600K-t és 16GB DDR4 RAM-ot... az alatt nem éri meg, ennek meg sokallom az árát.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#16) ->Raizen<- válasza ribizly (#14) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Pedig elég sok kraft van ezekben az i5/i7-es K-s jelzésű skylake kockákban. Megéri túlhajtani őket. A memóriáim is mennek 2933 mhz-et 2400-as alapórajelről. Jól van békén hagylak nem egy kategória vagyunk. ;] i7 haswell-es fél millás rog g751jy-ről váltottam asztali platformra és számomra megérte így is hogy nincs HT. Mert gyorsabb a gép már csak az ssd miatt is, és ha elromlik valami nem az egész gép kuka..

[ Szerkesztve ]

(#17) tatararpad válasza [Prolixus] (#7) üzenetére


tatararpad
őstag

Nekem ASUS H170-es lapban már az első indítás DVGA-val összeszerelve volt, így alapból BIOS-ban nekem is le volt a tiltva az IGP. Mivel nincs játék ami használná, és több monitort sem hajtok, még okát én sem láttam hogy megnézzem hogyan működik dualban.

(#18) SyMbioTe

Jó cikk lett nagyon, már az előző kettőt is olvastam, és szintén jók lettek, szóval csak így tovább. :) :C
2 dolog tűnt fel a cikkel kapcsolatban:
Egyik amit már előttem említettek, ez a BCLK tuning, ami csak egy ideig volt elérhető, de egy későbbi BIOS frissítéssel úgytudom mer lekorlátozták azt is, így már nem lehet csak úgy tuningolni. Z-s lappal lehet csak, és K-s procit.

A másik pedig, hogy én úgy tudom, hogy az MSI B150M Mortar alaplap nem támogat RAID-et, semmilyen formában.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#19) GoldhandRent válasza ->Raizen<- (#16) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Jo cikk, szepen ossze van szedve! Egy-ket valasztast nem ertek (alaplap, ram freq), helyenkent lehetett volna sporolni is, raadasul ugyan olyan vagy nagyobb "teljesitmeny" mellett.

En is mobil haswell i7-rol valtottam a nyar elejen, es sokkal-sokkal jobb(nyilvan). 6600k huzva (4.5ghz-en) megy annyit, mint a 6700k alap orajelen. Ez igy szvsz 4-5eveg eleg kraft lesz(lenne, ha nem 4.5ghz-el kezdtem volna a tuningot, es evrol evre emelnem csak az orajeleket). A ramokat probaltam 3000+mhz-en, de vegul 2666-ra visszatettem, kicsit instabil volt. Majd most a heten meglesz finomhangolva rendesen, es meglatom.

Ocsem fejlesztene a gepet egy Phenom II X4-rol, es lap+proci+ram alsohangon 100k... Ha Z-s lap lenne, meg K-s proci az meg vagy 30-40k (viszont rettenetesen megeri!)

-

(#20) [Prolixus] válasza SyMbioTe (#18) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Jól tudod, nincs vele RAID support.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#21) vadkörte válasza GoldhandRent (#19) üzenetére


vadkörte
addikt

"Ocsem fejlesztene a gepet egy Phenom II X4-rol, es lap+proci+ram alsohangon 100k... Ha Z-s lap lenne, meg K-s proci az meg vagy 30-40k (viszont rettenetesen megeri!)"

Az attól függ mire használja. Ha a játék/tuning a lényeges, akkor természetesen megéri a "K"-s CPU és a 170-es lap. Egyéb esetben nem biztos, hogy ki tudja használni.
Ha valaki nem akar tuningolni és/vagy nem HC gamer, nem látom értelmét a szükségletenél sokkal nagyobb teljesítményű gép vásárlásának, amennyiben nincs rá megfelelő indok.
Persze, ha arra áll fel, hogy mekkorák a benchmark eredmények, az más tészta. :DDD

A nyár folyamán léptem meg én is egy gépcserét. Phenom II X940BE volt (sosem húztam, utólag már bánom, hogy annó ragaszkodtam a "BE"-s CPU-hoz) az alap.
Most egy a cikk tárgyával lényegében megegyező konfig duruzsol mellettem:
-Gigabyte GA-150M-D3H
-2x8 GB HyperX BlackFury 2400MHz (2133 épp nem volt... :) )
-Intel Core i5 6600)
-120GB OCZ Vertex SSD + 2 HDD (2+1TB) [maradt a régi gépből]
-450W Corsair félmoduláris táp
-Gigabyte GTX-750Ti 2GB DVAG [maradt a régi gépből]

A játék sokadlagos szempont, nálam a gép leginkább kép és videó feldolgozásra meg egyéb munkára van használva. Esetemben nem szintlépés történt, hanem technológiai bungeejumping. (csak felfelé) :D Teljesen más a felhasználói élmény, esetemben minden tekintetben megérte a váltás.

A cikk a néhány tárgyi tévedéstől - pl. RAID - eltekintve olvasmányos. Nekem tetszett.

Üdv. V. Körte

(#22) Hunork


Hunork
veterán

Köszönöm nektek a többnyire pozitív válaszokat, hozzászólásokat! :R Ilyenkor érzi úgy az ember, hogy van miért ténykedni, létezni!

debrecenikri: köszönöm, kijavítottam! :R

Raizen: nem akart sokat a szarka, csak erre futotta elsőre. ;) Írtam a végén, hogy jövőre egy i7 beszerzése a cél, és majd egy VGA csere, de csak ha látok benne valódi érdemi fejlődést. Az R9 390 egyelőre mindennel megbirkózik, fiam most tolja a BF1-et minden gond nélkül, Vsync on, minden High beállítással, utóbbi már csak a multi miatt is kell.

Továbbá igyekszem még válaszolni még a többire is, amint lesz több időm, vélhetően este. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#23) [Prolixus] válasza vadkörte (#21) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Akkor sem éri meg amúgy. A Z lap+K proci+normális CPU hűtő (ha már lesz normális OC a procin) többletköltsége 30k körül van. Számtalan teszt van a neten jelenleg, amely szerint a jelenlegi játékoknál Skylake i7 vagy i5 6600 tökmindegy, gyakorlatilag zéró az FPS nyereség. Magasabb órajelű RAM-okra ez dettó igaz, szinte semmit nem hoz ugyanolyan időzítés mellett a 3000MHz a 2133MHz-cel szemben, RAM kapcsán egyedül i3-as kaliberű prociknál van értelme a magasabb órajelű RAM-nak (még mindig szigorúan a játékokról beszélek).

Persze, mondjuk 4 év múlva már lehet hogy érezni fogja, hogy az i5 6600 itt-ott már kevés, de még akkor is jobban jár szvsz, ha eladja 2 év múlva a VGA-jat, vesz újat, és azt a 30-40k-t abba fekteti bele mint extra lóvét. Összességében játékok kapcsán többet fog nyerni vele, mintha most elverné tök feleslegesen K-s procira, meg minden azzal járó dologra.

Nemrég cseréltem én is konfigot, sokáig filóztam a tuningon, de összességében sok olvasgatás utáni a fenti konklúzióra jutottam. Inkább vettem sima 2133MHz-es RAM-ot, meg i5 6600-at, meg RX480 4gb VGA-t. 2 év múlva eladom a VGA-t, és azt a 30-40 rugót amit most megspóroltam inkább VGA-ra fogom költeni majd.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#24) vadkörte válasza [Prolixus] (#23) üzenetére


vadkörte
addikt

Röviden és tömören:

+1 :R

Üdv. V. Körte

(#25) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Nagyszerű, akkor egy darabig biztos nem váltok még az i5-3550-ről, mert 3 generáció különbségnél alig mérhető az előrelépés játékokban (ahol leesik 60 alá az fps, ott az i5 6600-zal is leesni, mint látszik), máshoz meg nem igazán kell nekem az erő.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#27) GoldhandRent válasza vadkörte (#24) üzenetére


GoldhandRent
őstag

&[Prolixus]
szvsz a K azert jo, mert ha most raszanod azt a +6ezret (pcx-en a K 69, a sima 63ezer ) a procira, es megint 6ezret az alaplapra (H170 lap 23, Z170 29ezer), akkor tobb evre van tartalekod. Ha alapbol nem huztad, akkor valoban felesleges a valtas, de majd evekkel kesobb, mikor a simanak mar fogy az ereje, a K-t meg tudod huzni, nem kell uj konfigot venni. Es ha a simat vetted, akkor azt a kis (12k huf) "megtakaritast" rakhatod az uj proci +neadjisten lap vasarlasba, ami mellett a VGA-ra mar nem marad keret. Ellenben a K-nal johet a VGA fejlesztes. Sztem :D De lehet hulyen gondolom, vagy csak ebben remenykedek, mert K-t vettem xd

[ Szerkesztve ]

-

(#28) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"hiszen napjainkban többször vásárol alaplapot és processzort az emberfia, mint mosógépet"

Ez fura. Mióta kifutottak a régi szovjet vasak és elöntötték a háztartási gép piacot az ázsiai termékek, közben pedig gyakorlatilag leállt a CPU-k fejlődése, szerintem legtöbbeknél ez erősen megfordulhatott

Mondjuk személy szerint legutóbb túlméreteztem ár/minőség kategóriában a mosógépet (pont azért, mert meguntam, hogy az elődei totálkárra futottak a garanciaidő lejártát követő évben), így az is stabilan megy már elég rég. De alaplapból kicsit kevésbé örülök, hogy megrekedtem a Z68-nál. Az jó, hogy még mindig működik, de az nem, hogy ha szeretném sem tudnák gazdaságosan sokkal gyorsabbra cserélni (persze, van jobb, csak többszörös áron, de nem többszörös sebességgel...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29) Hunork válasza [Prolixus] (#7) üzenetére


Hunork
veterán

Prolixus: nos kérlek, az egér nagyon jó, főleg, hogy a súlyát lehet variálni. A zsinór szintén, nem akad be, és elég hosszú. Célzás: nekem biztos elég, leginkább single FPS-eket tolok. (kivéve Q3 a cimborámmal :) )
De fiam multizik is, és a véleménye szerint is remek darab. Eddig max direktben 5k-s egereink voltak, mert nem szoktam 1, másfél évet bíró egerekre többet áldozni. :)
Integrált VGA: én is úgy tudom, hogy akkor látja, ha az van kiválasztva a BIOS-ban. Tehát az az aktív.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#30) M5Norbi válasza [Prolixus] (#23) üzenetére


M5Norbi
őstag

Kb erre jutottam én is. :R
Kinőttem az órajelek meg akármik tuningjából de játszani 36 évesen is szeretek.
Illetve sok tesztből az jön le hogy a tuning sok esetben néhány százalékot hoz csak.
Én a sok sok fórum/teszt/video illetve a fórumon a nálam hozzá jobban értőktől való tanácsok után egy a tiédhez hasonló konfig mellett döntöttem.(A videokártya csak R9 380X.) Még egy SSD kell majd még de vannak fontosabb kiadások is,majd idővel meglesz.
Véleményem szerint ez elég lesz játékra is egy ideig de még nem került igen elvadult összegbe.
Illetve engem a csilivili ház meg a húszezres gameregér nem hat már meg.
(a kedvenceim a sokezres egéralátétek :DD )

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#31) Hunork válasza janos666 (#28) üzenetére


Hunork
veterán

Az idézett mondattal arra akartam utalni, hogy csak magamat említsem: kb 10 évente lecserélem a hűtőt és mosógépet, valamint a tévét, de utóbbit csak tényleg akkor, ha van maradék pénzmag. Illetve nyilván használhatatlanná válás esetén azt, amit kell. És itt is törekszem az ár/teljesítmény/minőségre. (nekem nem kell, hogy beszéljen a hűtő, azonban elvárom, hogy hűtsön) :K
Azonban alaplap/processzor/memória terén a következő volt: LGA775, majd LGA 1155, most pedig az 1151. Azaz tíz éven belül három platform. Erre próbáltam rávilágítani. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#32) Hunork válasza [Prolixus] (#23) üzenetére


Hunork
veterán

Azt hiszem akkor, nagyon hasonló elvek mentén járunk! :R :K

A cikkben is kiemeltem, hogy a kérdés, van-e plusz pénz, mert akkor aránylag jó áron még lehet értékesíteni egy 1155, 1150-es rendszert. De ha nem elsőrendű kérdés, akkor látható, hogy a fejlődés minimális, inkább a technológiai háttér emelkedett. Akinek fontos az M2, a Sata Express, az USB 3.1, az nyilván hamarabb vált. Nálam a jó öreg Asrock lap pl PCIE 2.0-ás volt. A tápegységem meg már korosodott, és elosztó kábel is kellett, és hát a kábelezése is ósdi volt.

VGA csere: egyértelmű, hogy ez a legsűrűbb faktor minden felhasználónál. Mint láthattátok korábbi cikkeimből, pár éven belül eljutottam a negyedik, és remélhetőleg jövő év végéig mindenképpen kitartó R9 390-hez. És persze a vágy egy i7 lenne, de csak akkor, ha nem kell másra a pénz. Miért? Mert, mint írtad Te is: aki nem megy 1080p fölé (mert a monitor is egy nagy tétel ugyebár!), annak az i5 simán elég jó ideig!

Nekem most volt lehetőség, jó áron elment minden ( a 960 kerek 50k-ért, az alaplapi rész 50k-ért, Z3 ház 6k-ért...stb, így tudtam "mozdulni")

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#33) kiltrus@citr


kiltrus@citr
csendes tag

Nagy különbséget nem találtam ha fps-t akarsz játékra vga-t kell elsősorban váltani mert ahol elhasalt a vga ott a procid se csinált csodát :DDD (Metro Last Night) A többinél meg amúgy is elvolt vele.

[ Szerkesztve ]

i7 4770, MSI Gtx 1060 Gaming 3X

(#34) Hunork válasza kiltrus@citr (#33) üzenetére


Hunork
veterán

Értem én, igaz is, de lásd eggyel feljebb. :K
Amit elemezni szerettem volna: érdemes-e váltani, mikor, és mennyiért. Nos, a cikk végén leírtam, hogy akinek van egy remek i5 rendszere, kellő rendszermemóriával és egy ütős VGA-val, annak nem. Csak akkor, ha jó áron tudja eladni a cuccait. Mert a jövőben az értéktelenedés azért folytatódik. :K
Én most is (elméletben) 5 évre tervezek. (mint az 1155 esetében is így volt) Ami cserélődik majd: VGA, nagyobb SSD, esetleg még 2x8GB memória.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#35) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

(#27) GoldhandRent

Hát általánosságban én inkább 8-10k körüli különbséget láttam különböző boltoknál a Z170 és B150 lapok között. Mondjuk nem is a legalapabb deszkákat néztem. De mindegy, legyen akkor 6k a különbség. Amivel nem számolsz, az az, hogy K proci mellé hűtőt is kell venned, lévén nem is adnak hozzá semmit, plusz ha már tuningolsz, nem árt egy jobb hűtés, hiába ezek a Skylake procik már nem eszik meg az éves paksi output-ot áramban. És jó CPU hűtő meg 10k. És akkor máris minimum 22k-s különbségnél járunk, minimum. Ha már volt előtte rendes egyedi CPU hűtőd, akkor persze már sokkal inkább megfontolandó a dolog. Nekem nem volt, úgyhogy még ezzel is számolnom kellett.

De amúgy amit írsz, az nem is analógja annak logikailag, amit én magyarázok. Úgyhogy össze sem lehet rendesen hasonlítani a kettőt. Én pont azt mondom, hogy 4 évig proci+lap marad, szóval szóba sem jön, hogy nem marad a végén pénz VGA fejlesztésre, mert nem lesz más, csak VGA fejlesztés. Annyival úgysem tolja meg a tuning a proci teljesítményét, hogy mondjuk 4 év helyett 6-7 évig tudd használni, 4-5 éves időtávon belül úgyis konfigot cserél az ember. Max annyit jelent, hogy mondjuk az utolsó év(ek)ben kevésbé fog köhögni a proci játékok alatt. Bár elnézve, hogy mennyire fejlődik a konzumer CPU piac, én még abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán köhögni fog az i5 6600 mondjuk a 4 év múlva érkező AAA játékok alatt. Mindenesetre az én helyzetem az úgy nézett ki, hogy azt mondtam hogy van 300k gépre, slussz passz, 4 évig nem akarok gépre költeni ha nem megy benne tönkre valami. 260k volt végül az adatlapomon lévő konfig, szóval 40 ezrem megmaradt. A maradékot elkölthettem volna még K procira, Z lapra, plusz CPU hűtőre, vagy vehettem volna belőle mondjuk egy ASUS/MSI GTX 1060 6gb-ot, de szvsz annyival nem jobb az a kategória, amennyivel többe kerül. Ehelyett inkább elrakom a pénzt, 2 év múlva eladom a jelenlegi kártyát mondjuk 40 rugóért, és a maradék 40k-val, 80k-ból veszek majd valami új VGA-t. Szerintem így járok a legjobban játék szempontjából, mert valszeg 4 év múlva is gyakrabban fogok VGA limitet kapni, mint proci limitet.

(#29) Hunork
Minél könnyebb egy egér, annál jobb, szóval a kiszedhető súly csak arra jó, hogy kiszedje az ember. No offense, de ez a súlyozós dolog tipikus mókusvakítás. Az egér szenzorának tesztelésére meg vannak teljesen objektív eszközök is, ha jobban érdekelne a téma, az egeres topicban találsz ehhez eszközöket.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#36) M5Norbi válasza Hunork (#34) üzenetére


M5Norbi
őstag

Köszi a cikket jól sikerült :R

Az előző hsz-em neked is szólt,hasonlóan gondoltam én is.
Csak én lemaradtam egy lépéssel mert most ugrottam csak 775-ről 1151-re :))

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#37) Hunork válasza [Prolixus] (#35) üzenetére


Hunork
veterán

Az egérhez: őszinte leszek, nekem a 2500 Ft-os egér is megteszi single játékban. Ez csak és kizárólag a véletlen vagy téves árazás miatt került bele a kosárba. :K :D Nem is tudok sok okosságot az egerekről. Ha tönkremegy, beragad a gomb, akkor veszek egy másikat. Trust, Genius, Logitech, Hama, Gigabíte, Asus, egy halom volt már, és legtovább egy gyári Dell bírta minden tekintetben :D :DDD )

M5Norbi: örülök ha tetszett. Igyekeztem! :K És jó az a 380X egy darabig még! Házikó. na, erre kényes voltam, mert ha már led venti, led szalag és a csendesség a szempont, ezért jutottam az ominózus házváltásig, és az Aeneas-ig. Nem bántam meg, szép, és látom végre, mi van benne. De ez már egyéni dili. :D És látom, akkor már mi is "géptesók" vagyunk! :K :))

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#38) Sanya válasza [Prolixus] (#35) üzenetére


Sanya
nagyúr

A maradékból játékot vettél?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39) [Prolixus] válasza Sanya (#38) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Leírtam mit csináltam vele.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#40) berzebub


berzebub
aktív tag

Jó írás, az alaplapnál viszont nem értem a Mortar Armor dolgot, elírás?

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#41) Hunork válasza berzebub (#40) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm! :R
És nem elírás, csak szerintem nem jól vezettem fel: a Steel-Armor technológiát takarja, vagyis itt a megerősített PCIE16x slot-ot. Valamint a Military osztály besorolást, a kondenzátorok terén pl.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#42) nalaca000


nalaca000
tag

Szeretném megköszönni a cikket és a befeccölt munkádat.
Egy kis kritika, ha nem veszed sértésnek.
Van egy kis modorosság és önfényezés az írásodban, amit jó lenne mellőzni.
Pl.: "A cikk nagyon jól sikerült, számos...". Ha csak annyit írsz, hogy a korábbi cikkeid kapcsán ismételten köszönöd a pozitív visszajelzéseket, abból tudni fogom, hogy nem azért kaptad, mert gyenge lett.
Tudom, hogy könnyű kritizálni, inkább mutatni kell, hogy kéne csinálni.
Érdekes módon a kommentjeidből már csak egy segítőkész, közvetlen ember képe jön át nekem.

Ezúton is köszönöm mindenkinek, aki ide cikket ir, hogy idejét a közösségre áldozta, áldozza.

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#43) Hunork válasza nalaca000 (#42) üzenetére


Hunork
veterán

Nagyon szívesen! :K :R
És nem veszem sértésnek! :N Pont arra szerettem volna kilyukadni, hogy maga a közösség és a munkája, aminek köszönhető egy cikkíró fejlődése (is). Semmi önfényezést nem szándékoztam belevenni! A sok olvasottság (én látom ezt az adatot) a legjobb kritika, illetve az utána keletkező párbeszédek.
És igen, mindig igyekszem segíteni, már ha tudok. És nem csak itt, más oldalon is. ;)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#44) Picco válasza [Prolixus] (#35) üzenetére


Picco
addikt

en a hutore plusz koltsegnek csak 3-4k-t szamolnek, tegye fel itt a kezet aki 4-5-6gen i5-i7-et hasznal gyari hutovel.

Hunork: koszonjuk az irast, bar tudasom (es talan szorgalamam is) meglenne hogy irjak ilyesmikrol en is, de tuti sohasem tudnam ugy leirni mint te, ertelmesen, osszeszedetten. :R

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#45) [Prolixus] válasza Picco (#44) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Jelen. 65W-os TDP mellett már tökéletesen elég a gyári hűtő annak, aki nem tuningol.

"en a hutore plusz koltsegnek csak 3-4k-t szamolnek"

Ez meg rejtély számomra, hogy jött ki. Ha van normális hűtőd akkor zéró plusz költség, ha nincs akkor meg 4-ből nem sok értelmes hűtőt veszel. Pl. egy Zalman CNPS7X is 9k körül van.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#46) vadkörte válasza Picco (#44) üzenetére


vadkörte
addikt

+1 fő.
Úgy voltam vele, hogy egyelőre jó a referencia hűtő. Ha igényli, majd kap normálisat.
De mivel mostanában indításkor az összes ventilátorom áll vagy 1 percig, nem látom értelmét.
Bár ma kicsit megdolgoztattam. Lerenderelt egy kb. 2000 képből álló timelapse-et. Fel is melegedett a CPU. Vagy 30 fokra...

Üdv. V. Körte

(#47) deja vu válasza SyMbioTe (#18) üzenetére


deja vu
addikt

BCLK tuning mind a mai napig létezik Z-s lapokban, az elmúlt pár hónapban több embernek segítettem és ősszel vették a Z-s lapot csak rátolták a Sky OC Bios-t. Nekem is 4,6 Ghz-en megy az i7-6700. Bármelyik Asrock lapban bármikor megcsinálom.

Mondjuk itt csak 4,5GHz-en megy, itt inkább a GTX1070 az érdekes, már elég közel van a GTX1080-hoz teljesítményben, szóval 1080 TI alatt nekem minden felesleges.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#48) Hunork válasza [Prolixus] (#45) üzenetére


Hunork
veterán

Ha már hűtő: a gyári hűtők hanghatás terén hogy állnak most? Nálam ugye alapvető szempont volt mindig a halk PC, ezért már régóta AC hűtőket alkalmazok CPU esetén. (tudom, ott a proci dobozában, de most tényleg lusta vagyok kipróbálni :) )

És igen, 3-4 ezerből nem lehet értelmes hűtőt vásárolni. Azt mondom, hogy annak idején a zajos gyári hűtő miatt vettem AC Freezer 7-et 6 ezerért, utána meg a mostanit 9k pénzért, mikor már az 1155-ös i5 volt. Mondjuk tuning nélkül én ennél többet nem költenék, de hát mindenkinek szíve joga! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#49) deja vu válasza Hunork (#48) üzenetére


deja vu
addikt

Nekem ARCTIC COOLING Freezer 13 van a netezös gépen, és borzasztó hangos kipucolva tisztán is, és ARCTIC COOLING házhűtő van benne attól sem vagyok elájulva. Noctua U14S van az új gépen és ez egyszerűen egy teljesen más dimenzió, meg megvettem a 3 legdrágább Noctua házhűtőt ~26 ezerért és el vagyok ájulva a minőségtől, meg hogy mennyire csöndes.
Noctua, be quiet! teljesen más színt mint az AC termékei. Nincs az az Isten, hogy ilyen ipari hulladék AC terméket vegyek még egyszer.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#50) [Prolixus] válasza Hunork (#48) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Passz, nincs sok összehasonlítási alapom, volt vagy 6 évvel ezelőtt, amikor még egyedi CPU hűtőm volt...nekem sosem volt szempont a szupercsendes gép, én elvagyok a hangjával teljesen. Viszont mivel ugyanaz a konstrukció évek óta, kétlem, hogy ilyen téren sokat fejlődtek volna a gyári hűtők. Szóval a tippem az, hogy ha a 1155-ös konfigra való hangos volt neked, akkor a Skylake-é is az lenne.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.