Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) roli543


roli543
őstag

:DD :DD

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#2) Kex613826


Kex613826
tag

Megint egy úgynevezett "szelfik" készítésére tervezett telefon, csak most nem androiddal, hanem WP-vel! Csak én nem értem, hogy mi ennek a lényege? És nem hiszem, hogy a idős lennék ennek a megértéséhez, mivel még csak 14 éves vagyok....

[ Szerkesztve ]

Be positive, nothing is perfect!

(#3) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Anyám borogass. :O Mágiára vele.
No problem. Terjesszük a hülyeséget. :W

(#4) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

#selfiesareboring

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5) blade zte válasza Kex613826 (#2) üzenetére


blade zte
őstag

Nyugi, a sok wp fanatikus idejön és majd mosolygós smájlikkal mondogatja milyen jó. Olyan sokat, hogy a végére mindenki elhiszi mintha tényleg az lenne.

A find 7-emnek is van 5mp-s előlapija...

Oppo find 7 astro black

(#6) xmaas válasza Kex613826 (#2) üzenetére


xmaas
őstag

Az a lenyege hogy dolgozik a marketing gepezet es jo eladasokat fog majd produkalni :)

(#7) BobTail


BobTail
őstag

"A többi specifikációról egyelőre nem sok információ szivárgott ki... " - de, konkrétan minden kiszivárgott: [link]

(#8) Kex613826


Kex613826
tag

Amennyiben szelfit készíte(nék) magamról, akkor a hátlapi kamera, és a dedikált kameragomb segítségével tenném azt... Az en előlapi kamerám 2 megapixeles, és nem érzem, hogy hiányozna egy előlapi szelfikamera

[ Szerkesztve ]

Be positive, nothing is perfect!

(#9) azopi74 válasza blade zte (#5) üzenetére


azopi74
addikt

Csak annyira, amennyire a sok android fanatikus mondogatja ugyanezt az androidos szelfitelefonok topicjaiban. Ez a baromság nem platformfüggő. Majd lecseng ez is.

(#10) satz18 válasza BobTail (#7) üzenetére


satz18
őstag

"4,7″ Display (likely FWVGA at 854 x 480, but possibly 720P)"

Tényleg tök mindegy hogy mekkora a felbontás.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#11) Dave™ válasza blade zte (#5) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az instagramos csajokat pl. sokkal jobban lázba hozza szerintem, mint az 5,5" vagy a QHD felbontás. Apropó, az 534-es PPI-nek mi az értelme? Teljesen feleslegesen terheli a hardvert. Én a 340-nél sem látok pixeleket. Látod, ezért jó, hogy van választék, mindenki el tudja dönteni, hogy melyik "tök felesleges" tulajdonságért ad ki pénzt.

(#12) dsr válasza Kex613826 (#2) üzenetére


dsr
senior tag

Nem csak te nem érted , hidd el.

(#13) hito


hito
nagyúr

Nekem a belem felfordul ettől a hírtől. Az, hogy a világ, pontosabban az emberiség kitermel magából egy ilyen eszközt, szerintem magáért beszél.

Párját ritkító szimbóluma ez annak, hogy az ego hova jutott. Már nem szép tájképeket készítünk, vagy nem a család megörökítése, illetve a pillanat megragadása a cél, hanem az, hogy a hülye vigyorgó bárgyú fejünk minden létező háttérkép előtt meg legyen örökítve. Mi a sz@rt teszünk majd a fényképalbumokba 10év múlva? 15786 önarcképet??? Francba az ilyen szarokkal és ötletekkel, de komolyan. Az előttem szóló mondta jól => máglyára vele!

Számomra újabb kétségbe ejtő és szomorú pillanatképe ez az emberiség elkorcsosulásának.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#14) tDr1v3r válasza Dave™ (#11) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem hiszem hogy ez bárkit lázba hozna... a mostani iPhone-oknak is tökéletes szelfizésre a kamerájuk, Instagramra meg minek minőség.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Aki nem akarja, nem használja majd ezt a funkciót. Ilyen egyszerű. :)
Ha 720p-s kijelzővel, és jó áron adnák ez egy nagyon jó kis középkategóriás telefon lehet.

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#16) Gyuracell


Gyuracell
csendes tag

Bírom, hogyha véletlen is előfordul egy hírben a "szelfi" kifejezés akkor mindenki elveszti a fejét és azonnal bizonygatni kezdi, hogy milyen értelmetlen marhaság, meg hogy "Hova tart ez a világ?!" Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy egy ennyire ártatlan jelenségen (ami persze létezett eddig is csak külön szavunk nem volt rá), hogy tudnak páran így fennakadni.

Egyébként a telefon elég várós, a 830-al karöltve elég barátságos középkategóriája lehet majd a Nokiának.

(#17) Dave™ válasza hito (#13) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha gonosz lennék, akkor azt mondanám, hogy az egyedi arckép, ami egy császárt ábrázol amint büszkén tekint a távolba, szintén nem túl szerény, de én nem vagyok ilyen gonosz :) Az előlapi kamerával egyébként nem csak önmagát tudja valaki lefényképezni, hanem pl. egy pár könnyebben készít minőségibb közös képet, vagy ha kellően széles a látószög, akkor többen is ráférhetnek. Sokkal jobb ez így még "szelfinek" is, mint régebben, amikor tükörből fényképezték magukat fényképezőgéppel, vakuval. Egy késsel is lehet vajaskenyeret is kenni, meg ölni is, szóval ne az eszközt hibáztassuk. Az emberiségnek pedig vannak égetőbb problémái is, mint a szelfis trend. A többség úgyis kinövi hamar.

(#18) BiP válasza Kex613826 (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

A legtöbb ember megfelelő eszköz híján most is ezt csinálja.
De mennyivel kényelmesebb úgy fotózni (már ha épp magadat fotózod), hogy látod is, hogy mi lesz a végeredmény. Ez az igény kelti életre a "szelfimobilokat", vagyis hogy az előlapi kamera is valami normális képeket csináljon.

(#3) Fr0z3n: Ezt hogyan érted? El kell varázsolni? :)

(#19) hito válasza Gyuracell (#16) üzenetére


hito
nagyúr

Emlékeztetnélek, hogy az előlapi kamera elsősorban videóhívás funkcióra lett kitalálva. Na most már, eredeti funkcióját teljesen elvesztette és létrejött ez. A ember konkrét igénye, viselkedésformája termelte ki magából ezt a készüléket. Én meg azt nem értem, hogy hogy nem lehet ezt látni? De hát amikor már a hiradóban egy 3-as gyilkosságra a többség fel se kapja a fejét, akkor nincs mit csodálkozni, hogy ez a készülék semmi mögöttes tartalommal nem bír az emberek számára. Bátorkodom feltételezni, hogy nem a 30-as, 40-es korcsoporthoz tartozol ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#20) kbyte1024 válasza blade zte (#5) üzenetére


kbyte1024
addikt

Erős volt ez nem kicsit! Frankón fikázhatnálak én is de elnézve már meg tették! Menj a ZTE topikba és ott adhatod az arcod!
Hogy ON is legyen:Jó lesz ez...már amennyibe igazak az előzetes hírek.Sokan várták a 720 és 820 utodját és remélhetőleg jó áron is lesznek.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#21) Dave™ válasza hito (#19) üzenetére


Dave™
nagyúr

ez a készülék semmi mögöttes tartalommal nem bír az emberek számára

És ezt mire alapozod? Ami eddig kiderült, nem hivatalosan: HD kijelző, 4,7", Snapdragon 400, 1GB RAM, WP8.1. Mivel a 630 csak 512MB-os/sok mindent kispóroltak belőle, a 830 pedig drágább lesz és komolyabb fényképezőt (és gondolom) SoC-ot is kap, simán megvan a helye a termékpalettán. Ne ragadj le ennél az előlapi kamerás dolognál, ez egy funkció.

Annyira nem érdekel a dolog, de ha tippelnem kellene akkor Ben Hur. Azért simán lehetne Caesar is.

[ Szerkesztve ]

(#22) hito válasza Dave™ (#17) üzenetére


hito
nagyúr

Vedd a fáradtságot és írd be a Ph!arckép keresőbe a nevem, jó nagyot fogsz röhögni magadon :C Jajj de kevés köze van szegénynek egy császárhoz.

"Az emberiségnek pedig vannak égetőbb problémái is, mint a szelfis trend."

Láss tovább az orrodnál! Az elidegenedés, az ego, a befelé fordulás, az önimádat, az individualizmus nem a világ egyik legnagyobb problémája? És ez az eszköz ennek az egyik megnyilvánulása szerintem. De nem akarom az ördögöt a falra festeni, mindenki úgy értelmezi ezt a készüléket, ahogy akarja.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23) razzorr


razzorr
őstag

Szerintem nem a telefont kellene hibáztatni a "szelfi" miatt, mert ez csak egy szimplán jó előlapi kamerával felvértezett Lumia (lesz). A hiba a fejekben van.
Attól még nem leszek szelfi mágus, hogy ilyen telefont veszek. Vagy mégis? Eszem megáll...

(#24) blade zte válasza Dave™ (#11) üzenetére


blade zte
őstag

Igen, de nem is arról volt szó. Hogy jön ez ide?

Arról van szó, hogy ez gyenge lesz szerintem hogy szelfi telónak hívják, ár ide vagy oda. (Persze persze nokia, meg HTC ultrapixel szerűség stbstb.) Nem mondtam olyat, hogy felesleges.

Méghogy felesleges. A "vlogos" videósok például nagyon jól járhatnak vele. Ki ne akarná, hogy elég legyen egy közepes árú teló ahelyett hogy a gopro ökörséget veszi? Ha olyan jól vesz videót mint az n8 (vagy nem tudom, valamelyik régebbi telójuk emlegették), akkor szerintem imádni fogják erre használni. Már csak a gameplay felvételek fos kameráit (twitch) kell hogy helyettesítse, és fű fa ezt veszi aki ilyenekre használja.

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#25) hito válasza Dave™ (#21) üzenetére


hito
nagyúr

Talált, sűllyedt. :D Lehetne (Caesar), de nem az. De csak akkor lehetne, ha az arc mögött nem én lennék ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#26) Dave™ válasza blade zte (#24) üzenetére


Dave™
nagyúr

Miért lesz szerinted gyenge? Már csak ez a kérdés. Mert szerintem egy ezzel reklámozott telefonban csak egy normális minőségű előlapi kamera kell, megfelelő felbontás, fényerő, látószög párosítással. Meg persze valami olyan ár, ami a célcsoport keretein belül van. De mivel rengeteg tizenévest látni iPhone-al, ez talán nem is olyan fontos szempont :D

(#27) valaki_xy válasza blade zte (#24) üzenetére


valaki_xy
tag

Szerintem van értelme. Mikor megvettem a Lumia 1020-am és odaadtam egy 16 éves hölgy ismerősömnek, az volt az első mondata, hogy "Milyen jó az előlapi kamerája."
(Bocsi, nem válasz akart lenni)

[ Szerkesztve ]

(#28) elmepocok


elmepocok
tag

De miért kell a hírben is minden mondatban kétszer szerepelnie az ominózus szónak? Komolyan, rossz volt olvasni...

(#29) BiP válasza elmepocok (#28) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem csak ésszel figyelj fel ezekre, engedd el.
Vagy most az ősszel fiatalok iskolába mennek, találkoznak a haverokkal, menőzni akarnak előttük.

;]

[ Szerkesztve ]

(#30) ddudas válasza hito (#19) üzenetére


ddudas
tag

Gyakorlatilag mióta fényképező van a telefonokon, azota a 90%-ukra kerül egy pici tükör, sokszor a kompakt gépeken is megtalálható ez a kis tükör. A Motorola V3-am és V8-am összecsukható volt 1 kamerával, de a külső kijelzőn láttad a kamera képet, ha össze volt csukva. Akkor ezek szerint notórius szelfimobilos vagyok? Miért tragédia az bárkinek, ha vannak akik csoportképet készítenek a telefonjukkal? A cikkben is ilyen plakát szerepel, és én ebben semmi vérlázítót nem találok.

[ Szerkesztve ]

Nullum fatum sed quod faciamus.

(#31) Swami


Swami
senior tag

Én speciel alig várom, no nem a szelfizés miatt, hanem mert igencsak jónak ígérkezik, s ha ez jó árral is párosul, akkor lecserélem a a jó öreg 8X-emet (mondjuk örülnék egy dual sim-es verziónak is, de hát ne legyünk telhetetlenek...)

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#32) Dave™ válasza Swami (#31) üzenetére


Dave™
nagyúr

A 730 dual simes de csak 3G, a 735 pedig single, LTE-vel. Már ha igazak a pletykák :)

(#33) blade zte válasza ddudas (#30) üzenetére


blade zte
őstag

Mármint a nem wp 8 alapú nokiákra gondolsz. Elég kis % manapság, és csökken. Mostanában ez már nem szokás.

Oppo find 7 astro black

(#34) Swami válasza Dave™ (#32) üzenetére


Swami
senior tag

Na akkor megy is a 8x az Old Ladynek.... :-)

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#35) Gyuracell válasza hito (#19) üzenetére


Gyuracell
csendes tag

Nem értem, hogy miért vesztette volna el az eredeti rendeltetését, egyszerűen kialakult egy másik funkciója is ami egy átmenetileg felkapott divatjelenség. Egy jobb minőségű előlapi kamerától és egy esetleges szoftveres kiegészítéstől pedig semmivel sem lesz kevesebb a telefon. A feltételezésed természetesen helytálló, a 18 évesek táborát gyarapítom (ennek ellenére egy majdnem 3 éves kép van rólam a Facebook profilomon amit nem én készítettem). Tehát ne érts félre nem megvédeni akarom ezt az egész "szelfi" dolgot, csak egyszerűen nem fér a fejembe, az hogy valaki ilyen dolgokon tud problémázni, hogy egy mobil előlapi kamerájával az átlagnál jobb minőségű képet tud készíteni, amin persze nem csak saját maga szerepelhet.

(#36) ddudas válasza blade zte (#33) üzenetére


ddudas
tag

Ja, nem a mostaniakra gondolok, itt persze már egyre kevesebb van az előlapi kamera miatt, én itt első sorban a hőskorra gondoltam :) SE pl kis tükröket tett, a Nokiaknak jellemzően a kamera kerete volt a tükör.

Nullum fatum sed quod faciamus.

(#37) WinPho


WinPho
senior tag

Fujjszelfi! Hová tart a világ! Bezzeg az én időmben!

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#38) Steve1207


Steve1207
veterán

Jó cucc ez, korrekt specifikációval rendelkezik, pont egy normál felhasználó igényeire szabva WP vonalon.

Szelfi: a hétvégén megpróbáltam életem első szelfijét megcsinálni egy kiállításon. Ebből a körből innentől kiesek, fotogén még csak néha-néha, de hogy szelfigén nem vagyok az már egyszer biztos! :D

.

(#39) Swami


Swami
senior tag

A mobiflip.de véleménye, hogy mindenképp 250 Euro alatt lesz az ára (Németországban) de egy brit oldal is hasonló véleményt közöl, miszerint 200 Font alatt lehet majd a kisker ár... :)

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#40) Ali G.


Ali G.
senior tag

ez sem lesz jó semmire, ha csak selfie-t fejlesztettek rajta akkor "Ülj le fiam, 1-es :D"

(#41) pingwin011


pingwin011
aktív tag

Vlog, Skype, szevasz. De nyilván szelfi mobilként reklámozzák, mert most így el lehet adni, de alapvetően kicsit sem rossz, hogy oda figyelnek az előlapi kamera minőségére... Új értelmet fog nyerni a sexchat is, ha nem gerjedtek a szelfire...

(#42) elmepocok válasza BiP (#29) üzenetére


elmepocok
tag

Oké... :D

Még a végén kiderül, hogy ez a szó valójában még Árpád-kori maradvány, valószínűleg a Halotti beszédben is szerepel. :D

(#43) jodamester válasza hito (#13) üzenetére


jodamester
tag

hehe...errol jut eszembe: egy hajos kirandulason voltam, rohejes volt latni, ahogy az utasok fotozzak magukat, de a parjukkal es gyerekeikkel egy qrva szot nem valtottak egesz uton

(#44) saelin


saelin
veterán

[link] :(((

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#45) Pali1119


Pali1119
tag

Jó lesz ez, jól is néz ki, bővíthetőség is van benne. Nem tudom, hogy csak azért, mert van egy nagyobb felbontású kamera az elején, már minek kell nekiállni sírdogálni meg az emberiség pusztulását belevizionálni?

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#46) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

A 830 várós! Ettől a "selfizéstől" nekem is megváltozik a szívritmusom...

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#47) nfsu17


nfsu17
veterán

nem kell féltékenykedni.
lesznek akik örülni fognak ennek a mobilnak. :D
pölö

(#48) Ali G. válasza nfsu17 (#47) üzenetére


Ali G.
senior tag

nem kicsit ronda, de még hülye is és selfie-zik ;]

(#49) razzorr válasza jodamester (#43) üzenetére


razzorr
őstag

Sajna mostmár mindenhol ezt látom, az emberek némán ülnek egymás mellett és közben nyomkodják a telefonjukat :(
Ismerős társaságban is volt már olyan,hogy a 10-12emberből csak mi 3an beszélgettünk,a többiek meg posztoltak és szelfiztek orrvérzésig. Remélem hamarosan vége ennek az agyrém közösségi izének,ami szétzilálja az emberi kapcsolatokat.

Kocsmában felirat a táblán: "nincs wifi,beszélgessetek" hatalmas marketing.

(#50) hoffman_


hoffman_
nagyúr

a 820-amban az egyetlen, amit keveslek, az az előlapi kamera, mert az egy rakás fos. márpedig mi bulik, nyaralások alkalmával rengeteg szelfit lövünk. már gondolkodtam egy 5s vételén, de ez remek hír, a 735 és 830 házon belül megoldja a gondjaim féláron :D az új Lumiák amúgy is nagyon tetszenek, simán meggyőztek, hogy maradjak tovább a platformon 4 év droid után.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.