Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Fred23 válasza Legyes (#20) üzenetére


Fred23
nagyúr

Gondolom, ilyet még nem láttál:


Star Citizen, de a játék még nagyon nincs készen.

(#22) csongi


csongi
veterán

Jo teszt koszi!
Tulajdonkepen a dx11 eddigi allaspontjat erosoiti. :R
Dx12 mellett mar nem lesz annyira fontos 4mag4szalnal erosebb CPU, es mehet bele a combosab VGA.

[ Szerkesztve ]

(#23) Cifu válasza Fred23 (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

Itt a lényeg a D3D11.

A WoW esetében most hüledeznek a népek, hogy Dx12 alatt a négy magvas Intel i3-8100 sebesség terén ugyanazt nyújtja, mint a 8 mag / 16 szálas Ryzen 7 2700X. (Igaz Dx11 alatt is, de az már más kérdés :) )

Szóval jól nézünk ki: a fejlesztők lassan átállnak a Dx12 / Vulkan API-ra, aminél 4 mag feletti CPU felesleges. Akkor, amikor a 6 meg 8 magos procik kezdenek elérhetőek lenni a hétköznapi felhasználóknak is...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) Eugene Roe válasza Cifu (#23) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Már az is előrelépés lenne, ha sikerülne a 4 mag * 100%, még mindig látni 1*100% + 3*75%-os felosztást...

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#25) Cifu válasza Eugene Roe (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

Arra hiába vársz, tartok tőle. Ehhez az kéne, hogy a szálakhoz való feladatkiosztás figyelembe vegye a szálak mögötti leterheltséget. Ami annyira nem megoldható.

Nézd meg a korábbi hsz-ben linkelt Star Citizen képet, még rengeteg szálnál is szépen hullámzik a leterheltség. Ha 4 (vagy több) szálon az egyik 100%-on van, akkor ott már gond van, mert akkor a program az egyik szálon "túlterheli" a hardware-t, és az lesz a szűk keresztmetszet, más szóval a párhuzamosítással vannak gondok.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) ÉrdiPetike válasza Cifu (#25) üzenetére


ÉrdiPetike
csendes tag

Azért a teszthez egy K-s lap az Intelekhez jó lett volna :P és akkor a 3000 MHz-es ram se lett volna fölösen. :F

Biztos Intelnél nem dob sokat de na. :D

(#27) HardIgény válasza Legyes (#20) üzenetére


HardIgény
csendes tag

játék közbeni akadás esetén jól jöhet az alábbi videó:
[link]
hobbi játékosként is sokat megértettem belőle.

[ Szerkesztve ]

(#28) Viktor77 válasza Cifu (#23) üzenetére


Viktor77
titán

Csak kiegészítésképpen, azóta jött új Nvidia driver, ahol is 1060-nal ugyanannyi fps-em van DX11-ben mint 12-ben.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#29) Zicokuka válasza Cifu (#12) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Részben igazad van,bár pont Coddal tolom,így nekem jól jön a 8 száll.Viszont mivel manapság már relatív elérhetőek ezek a procik árban,így ha nem is használja ki az egyik játék csak mondjuk 2 szállat,lehet ami meg kihasznál 8-at,szóval feleslegesnek nem nevezném egy I7 vásárlását,ha persze van rá keret.Na meg az igény kérdése is sokat eldönt,aki nem multizik,meg nem fps gamekkel annak valóban nem kell több száll.

(#30) libit


libit
tag

koszi a tesztet, erdekes!

megjegyzes a grafikonokhoz - jo lett volna ha megkulonbozteted az intel az amdtol pl. kek/piros. crysis utan a deus exben elsore fel se tunt, hogy helyet csereltek...
Dual vs. Single Channel tablazatban ok, hogy osszekotod a DCt az SCvel, de intelt amdvel miert?

(#31) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Szuper lett,jó munka,köszi!!!! :R

Wasabi...

(#32) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Köszi a tesztet. Hasznos volt.

(#33) Redneck


Redneck
veterán

Jó kis teszt lett, szép munka! :R

Kár hogy nem volt kéznél egy jobb deszka az i5 húzásához, kíváncsi lettem volna az eredményekre. Ahogy látom, egy darabig még marad a 4790-es rendszerem, sőt lehet ez lesz az utolsó asztali konfigom.

gtamate2:
Akkor már újabb és gépigényesebb címek is elfértek volna. Abból főzött ami volt. :K

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#34) Sundesz válasza libit (#30) üzenetére


Sundesz
őstag

Jogos a memóriás rész, nem bírtam különszedni a két processzort a grafikonon belül sajnos.

Hörcsög Powa'

(#35) apatyas válasza Sundesz (#34) üzenetére


apatyas
Korrektor

Igen, ahhoz én is akartam megjegyzést fűzni megjelenés előtt, de végül is elhagytam, mert nem jutott eszembe egyértelműen jobb elrendezés. Én mondjuk leginkább a nem összetartozó, illetve nem folytonos pontok összekötését akartam mondani, de visszavontam mert kötözködésnek gondoltam a magam részéről.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#36) celafat


celafat
tag

Nagyon jó teszt. Gratulálok. :C

(#37) Sinesol válasza gtamate2 (#4) üzenetére


Sinesol
veterán

Külföldi tesztek alapján az esetek nagyrészében a 8400 és a 8600 is veri, vagy egy szinten van a 7700-al.

[ Szerkesztve ]

(#38) kolopele


kolopele
nagyúr

Egyértelmű, hogy egy I7 6700 3,4 GHZ - en, turbo mód nélkül is megverne egy régebbi I5 - öt még akkor is ha azt az egekig húznák. Az órajel emelés a legtöbb esetben csak hőtermelésre jó. Ellenben az I5 8600K már képes felülmúlni a 7700K - t is alapon, ami nem kis teljesítmény, ellenben egy minimum 6700 - ról sok értelme nincs váltani, új konfig építése esetén azonban mindenképpen választandó a 8600k, de még a 8500 is partiban van egy 7700 - al.

(#39) Sinesol válasza kolopele (#38) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem a 8400 az egyik legjobb választás, folyamat 4ghz-en megy a turboja, kupaktalanitas nelkül nemigen sokkal megy többet a 8600k, szal nemhiszem megéri a jelentős felárat.

[ Szerkesztve ]

(#40) crosgals


crosgals
tag

Nagyon tetszett az irásod!
Köszönjük.

A privátokat hamarabb észreveszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.