Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kolopele válasza Yodamest (#49) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ilyen is van, de nekem eszembe nem jutott hogy a 7700k - t cseréljem bármire is. Ahová az nem elég nem lesz elég más sem. Én ezt az órajel húzást csak azért hoztam fel, mert letesztelem játékok esetében mi történik ha húzok rajta, ill. ha stock - ra teszem, azaz a turbo módot is kikapcsolom, és bizony húzott állapotban jó ha 1-2 fps pluszt produkált. Régebbi procik esetében van az esetleg hogy az órajel emelés segíthet, de a HT kikapcsolása szinte mindig rosszabb eredményeket hozott nekem, így azt nem állítanám hogy az órajel emelése kompenzálná a több szálat.

[ Szerkesztve ]

(#52) Cifu válasza kolopele (#50) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pro és kontra lehet felhozni játékokat.

Aki World of Tanks / World of Warships játékkal játszik, az egy 2 magvas procival is elvan, mert akár 32 magos procit is rakhat alá, akkor sem lesz gyorsabb a játék...
Aki Armed Assault 3-azik, az jobban jár egy i5-3470-el, mint egy Ryzen 2700X-el (de egy i7 még jobb...).

Hogy most kiragadod az AC Originst, az is egy példa, de ugye az egy speciális eset, ott a 2400 vs. 3200-as RAM is hozott 10fps-t egy i5-ön. De lehet sorolni a többi példát is...

A nagy általánosság jelenleg az, hogy a Dx12 / Vulkan esetén a VGA jobban számít, mint a CPU, és a játékok többségét ma egy i3-8100 vagy hasonló 4 magos proci is elviszi - vagyis VGA limitbe ütközöl.

De még egyszer: csúcskategóriás VGA esetén felesleges ezen rugózni, ott úgy sem merül fel, hogy négy magos procival hajtsa az 1080Ti-t, Titan X-et vagy a Vega64-et.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#53) Yodamest válasza kolopele (#51) üzenetére


Yodamest
addikt

Ha a proci húzás plusz 1-2 fps-t produkált az nem jelenti azt, hogy nem számít vagy felesleges, hanem annak a bizonyítéka inkább, hogy elég erős a procid alap órajelen is ahhoz, hogy ne legyen proci limites a játék. Nyilván egy mai i7 már ilyen 3.4GHz-n is elég erős, hogy ne váljon limitessé, így az OC-ból persze, hogy semmit nem érezni. Ez a helyzet proci fronton már jói deje, aminek mondjuk csak örülhetünk, de ha jobban meglennének terhelve és folyamat 90-100%-on pörögnének játékok alatt, akkor nagyon megéreznéd azt ha mondjuk 500MHz-et húznál rajta magonként.

A több szálat NEM kompenzálja, ezt írtam én is, mondván "hiába húzol egy 2 magos I3-at ott ahová kell a 4 mag" stb.

[ Szerkesztve ]

(#54) kolopele válasza Yodamest (#53) üzenetére


kolopele
nagyúr

Vissza kell kanyarodjak az AC Originshez, bármennyire is unalmas már gondolom, ugyanis annál van az jelen leginkább, hogy fel kéne húzni még a 7700K - t is kb. 10 GHZ - re hogy ne menjen sokszor 100% - on, mert az 5 GHZ mellett semmi nem változott. :)
Azért remélhetőleg nem ez lesz jellemző a későbbi játékokra, ill. a védelem (mert állítólag az volt az oka) nem megy a játékok rovására. Olvastam fórumokon hogy a tört verzió tán normálisan futott, hogy ez mennyire igaz nem tudom, de ha többen is írták lehet benne valami, ugye elviekben lekerült róla az a védelem ami +30% - kal több terhet rótt a procira. A Mafia 3 optimalizálatlanságába meg kár belemenni, ott az I7 még alapórajelen is szinte kötelező volt.

(#55) kolopele válasza Cifu (#52) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, igazad van, példát lehetne hozni mindenre, az Origins vagy a Mafia 3 elég szélsőséges példák, az egyik a védelem a másik meg a totális optimalizálatlansága miatt. Engem igazából az dühít a mai játékiparban hogy veszi az ember a csúcs gépeket, és mégis azt látod hogy ugrál az fps, zavaróan megakad a játék, szinte mindegy hogy egy 1060 - ad van vagy egy 1080 Ti - d. Példák, amiket nem tudok hova tenni: Far Cry szinte összes: Very High beállítások, fps leesik, szaggat a kép nagyobb csatáknál, leteszem low - ra, ugyanez. Vampyr, Sniper Ghost Warrior 3, Wildlands dettó. Néha azért megkérdezem magamtól, kell erre a csúcs masina egyáltalán? Aztán ott a Witcher 3 vagy a GTA 5, egy másodpercre nincs fps beesés magas beállítások mellett sem. Ez is bizonyítja hogy nem a hardver a hibás, hanem a hanyag játékkészítők. Ja meg kihagytam a nagy kedvencemet, a Dishonored 2 - őt. Olyan fps droppokat még nem láttam mint abban a játékban, és mindegy volt hova állítottad a grafikát. Ez azért elkeserítő tud lenni, és ezen még a g-sync sem segít.

(#56) Cifu válasza kolopele (#55) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ehhez nem sok mindent lehet hozzátenni. :DDD

Én nem ok nélkül nem foglalkozom például az AC szériával, lehetne mindegyiket bitang mód élvezném, de amennyi tapasztalatom volt eddig vele, irgalmatlanul bugos és pocsék módon megírt motorral bíró játék. Köszönöm, de öreg vagyok én már ehhez, hajdan még elszórakoztam órákat azzal, hogy az ilyen beállítások, olyan finomhangolás, és akkor ezt még felvehetem High-ról Very High-ra, és akkor megvan a minimum 30 FPS, de ezen már túl vagyok.

Keresem a jól megírt játékokat, a The Witcher 3 tökéletes példa, éppen azzal játszom (másodszorra), és egyszerűen csak élvezem a játékot, nem kell azt nézni, hogy éppen most miért akad. Ott van az Armed Assault 3, kijött hozzá már 2 DLC, de nincs lelkierőm foglalkozni vele, mert tudom, hogy szénné pörgeti a gépet, és még akkor is be-beakad egy komolyabb robbanássorozatnál...

Ráadásul egy ideje már elengedtem a multi játékokat, azóta kevésbé őszülök... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#57) kolopele válasza Cifu (#56) üzenetére


kolopele
nagyúr

A multis játékok engem sosem érdekeltek, én attól őszülök hogy öregszem :D
Na meg azoktól amiket leírtam. Az ember kiad 15 ezret egy játékért és egy csúcs gépen nem tud vele úgy játszani ahogyan az elvárható lenne. Lassan tényleg elég lesz már egy 1060 3GB ha valaki nem megy FHD fölé, egyébként sincs olyan eget verő különbség sokszor medium meg very high között hogy az zavarná az embert miközben játszik.

[ Szerkesztve ]

(#58) Bandi995 válasza BeZol (#11) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Az ilyen hozzállás miatt tartom teljesen jogosnak, hogy szigorítsanak ezen az egész elállásosdin. Pedig én is imádom, hogy ha esetleg úgy adódik és nem vagyok megelégedve, visszavihetem az árút. Ettől a megélhetési visszavívőtől viszont hányhatnékom van. :(

(#59) bozont


bozont
veterán

Még szép hogy számít a procituning (feltételezve hogy nem tiszta gpu limites az adott konfig). És lehet azt ésszerűen is csinálni, akkor a fogyasztás sem lódul meg. Az én 4690K-m szépen viszi gyári feszültségen a 4,5GHz-et, így a fogyasztás sem ugrott meg drasztikusan. Viszont a +1GHz-t nyertem cserébe, nekem ennyit megért. :K

(#60) kolopele válasza bozont (#59) üzenetére


kolopele
nagyúr

Na igen, amikor az ember v-sync mellett játszik általában egy 60-75HZ - es monitoron egy 1070 - el vagy 1080 - al mondjuk valóban létkérdés hogy 110 vagy 130 e az fps :)
Itt jól látható mennyire nem az órajel dominál elsősorban:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#61) bozont válasza kolopele (#60) üzenetére


bozont
veterán

De én még mindig arra linkeltem cáfolatot, hogy szerinted a tuning csak extra hőtermelésre való.

Az hogy egy 4 generációval későbbi processzor architekturálisan is erősebb, minimum elvárható. Viszont az alapján amit linkeltél egyáltalán nem meggyőző. Nyilván aki új konfigot vesz jól jár vele. De én pl egyelőre nem érzek késztetést a váltásra.
Mondjuk most sokkal inkább egy izmosabb vga kellene lehetőleg AMD, a Freesync miatt. De nem úgy néz ki hogy ez teljesül a közeljövőben. :(

(#62) BeZol válasza Bandi995 (#58) üzenetére


BeZol
őstag

Csak egy otlet volt. En eddig 1xer vittem vissza igy termeket, de az egyben hibas is volt, viszont hallottam h voltak akik berendeltek 5 csucs-gamer laptopot a hetvegi lan miatt, majd hetfon vittek is vissza oket :D
Vasarlokent ez jo dolog.
Veszel gamer laptopot (azon nincs mit szerelni), 14 nap mulva visszaviszed, ketyeg a 30 napos visszafizetes, de hozod kozben a kovetkezot. Tehat 1 laptopot hasznalsz, 2nek az ara ketyeg visszafizetesre, ergo 3 laptop arabol ingyen lehet gamer laptopod egeszen addig amig xy ceg ezt meg nem unja, de pl lehet valtogatni a cegeket, igy biztos kesobb esik le nekik, h nem vagy igazi vasarlo.
Elmeletben mukodnie kene, biztos van aki ezzel ugyeskedik.

(#63) Janou


Janou
őstag

Nagyon jó kis teszt volt!!! Tetszett! Ráadásul pont ezekre a kérdésekre voltam én is kíváncsi, mint amiket kimértél. Gratula. :) :R

(#64) apatyas válasza BeZol (#62) üzenetére


apatyas
Korrektor

Kb a második terméknél úgy vágnak ki, mint m@cskát sz@rni, fekete listára kerülsz, és meg is érdemled. Mellesleg, ne csessz ki a többiekkel, akik tisztességes okok miatt élnének ezzel a lehetőséggel, vagyis ne járasd le.
Ja és ne is reklámozd a fent látható módon... Amit írtál, felér egy felbujtással.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#65) kolopele válasza bozont (#61) üzenetére


kolopele
nagyúr

Na igen, egy erős VGA fontosabb valóban.

(#66) Tamás88 válasza BeZol (#62) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Elég undorító viselkedés, mit ne mondjak. Ezért van, hogy az Ebay-en sem küldenek ki mindent hozzánk, mert ilyen barmok miatt. (már bocs, de talán ez volt a legszebb szó).

(#67) Yodamest válasza kolopele (#60) üzenetére


Yodamest
addikt

"Na igen, amikor az ember v-sync mellett játszik általában egy 60-75HZ - es monitoron egy 1070 - el vagy 1080 - al mondjuk valóban létkérdés hogy 110 vagy 130 e az fps"

Most ez is egy tök légből kapott példa volt tőled. Honnan veszed, hogy valakinek nem a 140Hz kihajtásához kell a magasabb órajel? De ha 60Hz-es monitorról beszélünk, akkor is honnan veszed, hogy tegyük fel egy erősen proci igényes játékban, akár WoW-ban egy 40 fős raidelés alatt, nem pont az a + 4Ghz fog számítani (ugye magonként 1), hogy ne laggolós 50-55 fps-e legyen vagy betonstabil 60? Nagyon más érzésre még az ingadozó 56-58fps is mint a stabil 60 és annyit simán jelenteni fog egy tuning, sőt.

Semmiben nem más ez mint a vga tuning, de gondolom az is felesleges szerinted. Pedig azzal is bőszen egy +10fps-t lehet hozni valós körülmények között, tehát nem benchmarkban, hanem mondjuk az említett Witcher3-ban nem 70fps hanem 80fps-ed lesz (120Hz-es monitor esetén, de 60Hz-nél ez jelentheti azt is, hogy nem ugrál le 55-re az fps, hanem betonstabil 60-on marad mindig, ami nem mind1 azért). Nem tudom miért gondolod ezeket felesleges dolgoknak.

(#68) PowerBuldog válasza Yodamest (#67) üzenetére


PowerBuldog
veterán

" laggolós 50-55 fps" na itt azért felröhögtem :DDD

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#69) Yodamest válasza PowerBuldog (#68) üzenetére


Yodamest
addikt

hát én nem nevettem, amikor annyi volt.... :N játék függő is a dolog, de sok játéknál ha nem kapja meg a fix 60Hz-60FPS szinkront, akkor iszonyat fosul tud futni, engem nagyon zavar.

(#70) AxBattler válasza Yodamest (#67) üzenetére


AxBattler
félisten

VGA tuning hozhat a konyhára némi érezhető FPS-t, de a CPU húzása inkább multi FPS-ekben érződik, single játékmeneten nem segít.

Persze az AM3-as AMD FX-eket érdemes volt húzni minden körülmények között... bár lehet hogy a Ryzen-eknél is ez a helyzet most? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#71) Zicokuka válasza AxBattler (#70) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Mert az Fx gyenge egyszállas teljesítményėn javít ha robbanásig húzod. De valóban nem minden esetben veszed észre az órajel többlet pozitív hatását. Magas órajel általában ott dominál ahol csak 1-2 szál van kihasználva. Mondjuk egy multi fps alá sok szál ės magas órajel sose árt.

(#72) Viktor77 válasza PowerBuldog (#68) üzenetére


Viktor77
titán

Ne röhögj, valóban így van WoW-ban. Ahogy nincs 60fps-em, egyből észreveszem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#73) Zicokuka válasza Viktor77 (#72) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Codban meg 60fps csak cėltáblának elég :)

(#74) Norb79 válasza Cifu (#52) üzenetére


Norb79
őstag

De még egyszer: csúcskategóriás VGA esetén felesleges ezen rugózni, ott úgy sem merül fel, hogy négy magos procival hajtsa az 1080Ti-t, Titan X-et vagy a Vega64-et.

Hát pedig a 7700k ami van neki a 1080Ti mellé az erősen 4 magos, meg nekem is csak egy 6700k figyel az én 1080Ti-m mellett, aminél szintén csak négyig jutottam a számolásban amikor legutóbb a magok darabszámát leltároztam. :D

(#75) kolopele válasza Yodamest (#67) üzenetére


kolopele
nagyúr

Multiban lehet szerepe, igen, csak én sosem multizom, így nem érdekel a cpu tuning. Az 1080 Ti húzása meg nem segít semmit 4K esetében, ott a g-sync ami sokat ér.

(#76) Yodamest válasza kolopele (#75) üzenetére


Yodamest
addikt

hát nekem a gsync valahogy nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Asus PG279Q-m volt, de eladtam. Vettem helyette egy LG43D79-B moncsit, ami igen 43"-os :) Persze kinek a ló kinek a szamár, de komolyan életem döntése volt ez, hihetetlen jó, hogy megléptem. Jó volt az a folyékonyság, amit adott az Asus, de az igazat megvallva csak néhány játékban mutatkozott meg az előnye. A gsync meg számomra semmivel nem adott többet, mint egy vsync. Tudom, hogy elvileg 0 vele az imput lag stb, de én nem vettem észre hogy vsync mellett bármi bajom lenne az imput laggal, szóval nekem nem adott semmi pluszt a gsync. A 165Hz adta folyékonyságot, meg bőven kompenzálta számomra a 4K élmény és a hatalmas 43"-os kijelzőméret, elképesztő így játszani de tényleg, minden nap rácsodálkozok és legszívesebben egy himnuszt letolnék a monitorom előtt :)

Na elkalandoztam kicsit, singleban el is hiszem, hogy nem izgat a tuning, oda tényleg bármilyen CPU megfelel mondhatni. ;)

(#77) kolopele válasza Yodamest (#76) üzenetére


kolopele
nagyúr

A g-sync igazi előnye 4k - ban mutatkozik meg, ezt több fórumon is olvastam, nekem lehet ezért is jó. Egyébként én is rákötöttem már a 77" - os OLED 4K tévémre kíváncsiságból, de elég nekem számítógép mellé a 27" arra a távolságra ahol ülök, a tévére meg mehetnek a konzolok :)
Így van, single - ben még overkill is egy 7700k, 4K esetében úgyis a VGA dominál elsősorban.

(#78) Redneck válasza Yodamest (#67) üzenetére


Redneck
veterán

Yodamest:
Egy kis tuning, vagy párral több FPS van hogy valóban jól tud jönni, de valamikor nem számít, motortól függ. :K

Nem tudom nálad miért nem vált be a G-Sync, de nálam sokkal reszponzívabb és jobb mint bármilyen szoftveres vertikális szinkron. Ha te nem veszed észre a v-sync input lagosságát, az tök jó, de egy jobb FPS játékos kiég tőle.

A 4K pedig frankó és a nagy kijelző is, de nem mindenki szereti a 60Hz-et, főleg ha multizik is.
Bármikor hamarabb váltanék egy fejlesztésnél egy 120 vagy 144Hz-es WQHD Free vagy G-sync monitorra, mint szinkron nélküli 4K@60Hz-re.
Persze nem vagyunk egyformák, nyilván nem mindenkinek fontos a gyorsaság. Valakit nem zavar az input lag, vagy a rossz szenzorú egér sem.

PowerBuldog:
Pedig vannak ilyen címek sajnos, baromi idegesítő. A Rise of the Tomb Raidert tolom most TV-n, kontrollerrel. Egy-két pályán van hogy 50-ig is beesik, és elég zavaró v-sync mellett. Azért nem monitoron tolom, mert ágyból, kontrollerrel kényelmes. Így kénytelen vagyok együtt élni ezzel, de ez legyen a legnagyobb gondom. :))

kolopele:
Nem csak 4K-nál számít. Mióta megvan, azóta minden autós és FPS címet 1080p@144Hz-en veretek G-Synckel. Sokkal folyamatosabb, észrevehetetlen input laggal.
Monitoron leginkább multizom, és nagyon hasznos, hogy ha gyorsan körbe kell nézni, vagy egy hirtelen nagyon fordulni, pontosan azt látom amit kell. Nincs képtörés. Nem mindenkinek érzékeny a szeme, de az enyém sajnos az. Kikapcsolt szinkronnal látom az elcsúszó képkockákat.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#79) kolopele válasza Redneck (#78) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az én szememnél biztosan nem érzékenyebb a tiéd :D Tudod hányszor megkaptam már hogy nekem 60 fps alatt nincs élet. Mivel én nem multizom, örülök ha az újabb játékok esetében a 60 fps megvan, azért 4K esetében olykor ez is kész csoda, gondolj bele milyen kártya kellene a 4K 144HZ - hez :U Single játékok esetében a stabil 60 fps, g-sync tökéletesen elég.

[ Szerkesztve ]

(#80) Redneck válasza kolopele (#79) üzenetére


Redneck
veterán

Tudom, ezért sem értem a kollégát a WQHD 165Hz vs 4K 60Hz témában. A kettő nem igazán összehasonlítható. A 4K@144Hz magas részletességen történő kihajtása még odébb van... :DD

60 fps alatt nagyon nálam sincs élet, de ettől még nem ülök szinkronos monitor elé Tomb Raiderezni. Elviselem és tolom TV-n. Végülis csak 1-2 pályarészen droppos.

Szem érzékenységről nagyon nincs értelme beszélgetni. Messze nem ugyanaz egy képtörés 144Hz-en multi közben, mint 60-on koca játékosként. Sok 144Hz-es monitorost a szinkron nélküli panel sem zavar. Engem az is.
Valahogy olyan ez mint a jó hallás. Ha hallasz egy bizonyos zavaró frekvenciát (egy távoli hűtőrendszer vagy trafóház hangja), mindig észre fogod venni és zavarni fog. :W

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#81) kolopele válasza Redneck (#80) üzenetére


kolopele
nagyúr

Volt régebben olyan kártyám aminek volt némi coil whine - ja, annyira idegesített hogy el is adtam, de bárki jött hozzám az ismerőseim közül amíg megvolt senki nem hallotta. Ilyen ez :)

(#82) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az AC Originel mérés jól meg változtatta volna a statisztikákat.

(#83) Cifu válasza bobalazs (#82) üzenetére


Cifu
nagyúr

Meg az Armed Assault 3-al, vagy a World of Tanks-al való mérés is. Mindegyik másképpen.

Szóval az ilyen megjegyzéseket én továbbra sem értem, konstruktívnak nem konstruktív, de legalább értelmetlen... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#84) bobalazs válasza Cifu (#83) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem értelmetlen. A te példád értelmetlen.
AC Origins single playeres.
Négy mag nem elég neki.
A multit meg nem mérjük, tudjuk miért.
Van e értelme 4 magnál többnek.
Nem kicsit. Proci limites az AC origins 4 magon.

[ Szerkesztve ]

(#85) gtamate2 válasza bobalazs (#84) üzenetére


gtamate2
veterán

+1 Igazából értem, hogy ezek voltak kéznél, de egy ilyen "tesztelésből" messzemenő következtetéseket kár levonni. Van az a 4 játék, ott látjuk mennyire számít single-be és ennyi. Sok pluszt nem tesz hozzá semmihez sajnos.

*Sn0w

(#86) kolopele válasza bobalazs (#84) üzenetére


kolopele
nagyúr

Még négy mag nyolc szálon is, de csak városokban. Ezt már többször is leírták hogy a dupla védelem az oka. Állítólag a tört verziónál ez már nincs jelen, legalábbis fórumokon ezt írják. Ezzel viszont az a gond hogy a becsületes vásárlókat megszívatják.

[ Szerkesztve ]

(#87) Zicokuka válasza bobalazs (#84) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Mindig jobb ha több van, mint ha elfogy :) Biztos nem ėrtelmetlen a 4 szállnál több, max nem mindig használja ki. Persze ez ismét a kell-e nekem kategória ės pėnzben is.

(#88) Cifu válasza bobalazs (#84) üzenetére


Cifu
nagyúr

Megbocsáss, de a jelek szerint nem csak a játékok sajtásosságaival nem vagy tisztában, de a korábbi hsz.-eket sem olvastad végig... :U

Le volt írva, hogy az AC Origins esetében a védelem a ludas a CPU igény miatt. Amúgy pedig sacc per kábé mindegyik AC egy hulladék módra leprogramozott játék, érdekes módon a The Witcher 3 is single player játék, grafikára is szép, mégis sokkal kisebb a hardware igénye - mert leprogramozták normálisan.

Le volt írva, hogy a World of Tanks például a mai napig kb. 2 szálon terhel, semmi értelme akár csak 4 magvas procit is tenni alá. Van egy pár millió felhasználója, például.

Az Armed Assault 3 ezzel az erővel ugyanúgy elő lehetne hozni, van kb. annyira releváns, mint az AC Origins. Rohadt nagy látótávolság, játéktér és fizika miatt bizony nagyon erőforrásigényes (is) lehet, beállításoktól függően. Az sem szereti annyira a sok szálat kihasználni.

De ezzel az erővel akkor akár elő lehetne venni a Star Citizent is (annak lesz ugye Single-player része is). Noha az is eléggé... hát nem jól van megírva.

Szóval nagyon nem értem, mi ez AC Origins körüli haccacáré. Egy rosszul megírt (vagy a védelem miatt extra erőforrásigénnyel bíró) játék nem sokat nyom latba egy tesztben... :U

Pláne egy magánember által elkészített tesztben. Ha nem tetszik az eredmény, fogod magad, rászánod az időt és az energiát, és csinálsz egy saját tesztet, és akkor boldog lehetsz.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#89) bobalazs válasza Cifu (#88) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valóban nem olvastam a korábbi hsz.eket, látom kellett volna, mert már foglalkoztak a kérdéssel.

Megértem, hogy korlátozottak a keretek.

Bár lenne nekem keret, 'biza megcsinálnám azokat a méréseket.

(#90) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Rosszul megírt játékból van elég, Gta 4 vagy Maffia 3 is ennek a remek pėldája. A Gta 5-nėl meg volt kedvük dolgozni mert remekül optimalizált.

(#91) kolopele válasza Zicokuka (#90) üzenetére


kolopele
nagyúr

GTA 4 - et ne is emlegesd..........A Mafia 3 is megér mondjuk egy misét, de azt háromszor végig toltam azért :) Az tetszett benne hogy low és high között lényegében semmi különbség nem volt, de még lowon is szaggatott olykor meg leesett az fps. Az a baj hogy éppen az ilyenek miatt kell az erős cucc, mert az valamelyest kompenzálni tudja a programozók hanyagságát, csak ugye az ember csúcs gépen minimum egy AC Origins szintű játékot akar (másfajta védelemmel :D ).

(#92) Piftuka


Piftuka
veterán

Köszönöm a tesztet! Mindenképpen hasznos volt elolvasni. :K

Végre ismét jó kis platformot alkotott az AMD a "Ryzen" processzorokkal! Egyre inkább biztos vagyok abban, hogy hosszú idő után, Intel platform-ról ismét AMD-re váltok majd emiatt.

"Aquila non captat muscas."

(#93) Zicokuka válasza kolopele (#91) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Maga a játék nekem is tetszett,de gondolhatod az akkori 7850-em hogy szenvedett még lowon is :D Aztán a 380-on már jobb volt a story.

(#94) noPublicFG válasza BeZol (#62) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Fizetés nélkül hogy lehet átvenni bármilyen termeket? Csak ennyit nem értek.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#95) Dtomka válasza HardIgény (#27) üzenetére


Dtomka
veterán

Jó videó. De nekem az nvidia driverben bevált a fast sync és a max teljesítmény. No v-sync no képtőrés...de magas fps ...
Persze akinek AMD vga-ja van azoknak nagy segítség amit a videó bemutat.

[ Szerkesztve ]

(#96) kolopele válasza Dtomka (#95) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem minden játéknál jó a fast-sync. A g-sync viszont igen.

(#97) Zicokuka válasza kolopele (#50) üzenetére


Zicokuka
senior tag

A jövőben is várható hogy nem lesz tökéletes optimalizálás, ez megy rėg. Mint anno a Crysis esete ami alá nem tudtál vasat rakni, aztán kiderültek kis sunyi dolgok a mesterségesen magas gėpigėnyre. Azért kíváncsi lennék mi lenne ha minden játékot tökéletesen megírnának.

(#98) Redneck válasza Zicokuka (#97) üzenetére


Redneck
veterán

Szerintem a Crysis 2-vel kevered, annak volt mesterségesen felverve a gépigénye. Folyamatosan tesszellált vizet számolt a pálya alatt. A Crysis 1 csak szimplán rosszul volt megírva. :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#99) Zicokuka válasza Redneck (#98) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Igen azzal kevertem,meg volt valami felhős marhaság is :D

(#100) kolopele válasza Zicokuka (#97) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mi lenne akkor? Lehet nem lenne szükség csúcs gépekre és a gyártók nyakán maradnának a készletek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.