Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) Szada85 válasza wody21 (#3) üzenetére


Szada85
aktív tag

Így van, az elsö kérdés idöközben megválaszolta magát, de az elsö, nagyjából fél évet még a magyar rendszámos Gsi-vel jártam én is, azt így nem mondanám, hogy zavart, mert a "kényszer" szülte, viszont az alap pontok között volt, hogy a lehetö leghamarabb "beilleszkedni", és német rendszámra váltani.

Én azt gondolom, hogy ide sodort az élet, akkor az itteni szabályok szerint játszom, az én értékrendem szerint ez volt a korrekt, de ugye minden ember más. :)

Erröl is elég sok cikk, legenda kering, hogy hivatalosan 6 hónap az, ameddig szankciók nélkül lehet nem német rendszámos autóval életvitelszerüen Németországban közlekedni ( mivel ugye így nem a német államnak fizeted az adókat, ezért ezt érthetö okokból nem szeretik, ugyanez igaz visszafele is ), de természetesen a legtöbb csoportban, fórumon vannak " Hösök", akik a mellüket verve hírdetik, hogy ök X éve jaszkariznak a magyar rendszámmal idekint, de még semmi gondjuk sem volt, mert hat Ök mégis Ök.... :)

Nyilván mindenki magának eldönti, hogy Ö melyik utat járja, attól mondjuk fel tud szaladni a hütövizem, amikor ugyanezen mentalitású emberek késöbb fennhangon anyázzák a rendszert, ha mégis megfogják öket, és kapják a levelet, hogy akkor lesznek szívesek a 2-es ablakhoz fáradni az elmaradt összeggel... :)

Ilyesmi is volt a poszt célja, nyilván nem vagyok látnok, nem is feltétlen lesz igaz ez a lista minden ilyen Vectrára, ha valaki kifog egy lestrapáltabbat, akkor biztosan ennek a többszörösét is rá kell majd, hogy költse, én a saját, konkrét darabom költségeit tudom ideírni, mintegy iránymutatásként.

Egyébként a hajam tépem a legnagyobb online autós portál használtautós cikkeinél is, amiknél mit ad Isten, mindig egy igazi, megvigyázott, elsö/max második tulajos, gondosan karbantartott autókat próbálnak ki, majd írnak róla, hogy milyen megbízható, faszányos autó is az.
Sokkal érdekesebb lenne, ha a kínálat aljáról, közép-aljáról ( fújj de rondán hangzik ) választanának egyet, és azt néznék meg, milyen állapotú, és milyen összegböl lehetne újra jó állapotúvá tenni, sokkal valóságosabb lenne. Szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.