Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gianni85


gianni85
veterán

zöldek meg kitolnak majd egy SoundWorks-öt :D

(#2) tecsu


tecsu
addikt

És ez hol van az EAX-hoz vagy a többihez képest minőségben?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#3) Madárpók válasza tecsu (#2) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Ha a játékfejlesztők megfelelően kihasználják akkor legalább olyan jó.

(#4) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Végre, pont tegnapelőtt írtam, hogy jó lenne ha szabványos alapokon menne, mert a régi forma az elég nagy bukó lett.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Az ilyen "jótékonykodások" miatt fognak fűbe harapni :D

(#6) gyiku


gyiku
nagyúr

es ebbol mar lesz is valami?

hüllő

(#7) lezso6 válasza tecsu (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az EAX ehhez képest kb semmi. Egyébként azt (már) kutya nem használja, mivel célhardver kell hozzá.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) KisDre válasza ->Raizen<- (#5) üzenetére


KisDre
senior tag

AMD a hardver ipar goodguy-ja :DD

KisDre.artstation.com

(#9) Abu85 válasza lezso6 (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Olvasták és azért lett ilyen. ;]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) Hiftu válasza lezso6 (#4) üzenetére


Hiftu
senior tag

Ne is tagadd, hogy AMD fejlesztőmérnök vagy és itt teríted az infókat "anonim" módon.
:P

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#11) Tigerclaw válasza lezso6 (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Van Live! meg Audigy kártyám is, de vagy 4-5 éve a dobozban porosodik normális driver híján. A Creative -tól semmit sem szabad venni amihez driver kell...sőt a biztonság kedvéért olyat sem amihez firmware.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) tecsu válasza lezso6 (#7) üzenetére


tecsu
addikt

Pont a célhardver miatt lehetett jobb. Régen a hangkari alap volt egy átlagos PC-ben, ma az EAX DSP-t felrakhatnák az alaplapra is akár... az igénytelenség szülte azt a helyzetet, hogy évekig sokkal rosszabb 3D-s hangzással adták el a játékokat - mostanáig.
Tehát állítólag ez jobb, mint az EAX végre? Mert eddig arról szólt a fáma, hogy kb. a 10 éves minőséget sem közelíti semmi...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13) 8Ball válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


8Ball
tag

Lehet hogy akkor én csinálok rosszul valamit, de a ZxR-rel semmi gondom nincs driverileg :F

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#14) tecsu válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


tecsu
addikt

Nekem van valahol egy E-MU 0404 izgalmas volt vele driverek és op-rendszerek közt lavírozni. :))

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#15) 8Ball válasza tecsu (#12) üzenetére


8Ball
tag

Az a baj, hogy DirectSound vagy OpenAL kell a EAX-hez, az első ugye halott gyakorlatilag amióta kihúzták alóla a hardver elérést, az OpenAL meg elég sok limitációja van pl max 16bit.

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#16) tecsu válasza 8Ball (#15) üzenetére


tecsu
addikt

Itt szerintem a dél-koreai Creative céggel volt baj, mert kb. ő tehet róla, hogy nem lett szélesebbkörű szabvány az egészből. Az E-MU márkanevet is elcs*szte stb.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#17) Zanik


Zanik
addikt

Mondanám, hogy balf@sz az AMD, de nem tudok rájuk haragudni azért, mert alapesetben nem a másokkal való kicseszés vezérli őket, hanem hogy az adott technológiával előrébb vigyék a piacot, lásd FreeSyncvagy most a TAN. Az más kérdés, hogy profitorientált cégként ez a viselkedés egyáltalán nem kifizetődő. Egyelőre.

Re: 8ball
Nekem régen a kétezres évek elején volt egy Diamond Monster MX300 kártyám, ami A3D-t tudott. Sokáig használtam is, de aztán driver hiányában képtelenség volt Windows XP-hez használni. Így buta módon eladtam. Az EAX amúgy népszerűbb volt anno, így persze az A3D is totálisan halott technológia lett. Kár érte. :(((

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#18) Tigerclaw válasza 8Ball (#13) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Akkor szerencséd van, vagy azóta kicserélték a programozó gárdát. Én már nem bízok bennük. Vettem sorra a drága kártyáikat, amiket nem tudtam használni a driverhibáik miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) lezso6 válasza tecsu (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Úgy értve van gond a célhardverrel, hogy meg kell venni, külön. Így viszont bármit fut, szóval nem a piac 0.001%-ának csinálnának komolyabb audio élményt. Remélem építenek rá.

Az EAX alig tud valamit a TrueAudio-hoz képest. Kb olyasmi, mintha a hardware T&L-t hasonlítanád a prorgramozható shaderekhez. Egy csomó realtime hangeffekt alá is kell kraft, csak eddig nem tudták min futtatni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20) 8Ball válasza Zanik (#17) üzenetére


8Ball
tag

És akkor ide vehetjük a GUS-t is a kár érte listára, nem mindig a jobb marad meg sajnos, de ez már nagyon off. Én hasonlóan jártam az X-Fi-vel: PCI-E-ből hidalt PCI slot + Win10 esélytelen... viszont 8 évet így is kihúzott, ami azért nem rossz.

[ Szerkesztve ]

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#21) 8Ball válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


8Ball
tag

Igen valószínűleg most is az van :DDD Live - A2 - A4 - X-Fi - ZxR ez a vonal.
Egyedül az X-Fi vel volt egyszer bajom az nForce 650-et nem szerette, és BSOD lett a driver telepítési kísérlet vége, intel / ati(amd) / régebbi NV chipsetben jó...

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#22) Tigerclaw válasza 8Ball (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A GUS az Gravis volt? (még van valahol egy alig használt analóg Gravis Firebird joystick-em eredeti dobozzal :P

Ma meg ez a név nem jelent semmit...ahogy a Creative Labs neve sem.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) 8Ball válasza Tigerclaw (#22) üzenetére


8Ball
tag

Az, Gravis UltraSound.
Nice :D

Sajnos ezt a név listát is lehetne hosszan folytatni... :(((

[ Szerkesztve ]

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#24) leviske válasza Zanik (#17) üzenetére


leviske
veterán

A piaci penetrációjuknak köszönhetően nagyon exkluzív technológiákkal nem mennének sokra a felesleges pénzkidobáson kívül.

Továbbá a konzolos rokonság miatt a nyílt szabványok még mindig tudnak az AMD-nek kedvezni.

(#25) Abu85 válasza Zanik (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a TAN szerintem kifejezetten aljas húzás tőlük. Tipikus báránybőrbe bújt farkas. ;]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) RyanGiggs válasza 8Ball (#20) üzenetére


RyanGiggs
őstag

"És akkor ide vehetjük a GUS-t"
Pontosan tudom miről beszélsz!
A mai napig emlékszem a Duke3D-nél, amikor jött az intró csak úgy robbant a hangfal. Amikor meg ki lett cserélve asszem SB16-ra, szó szerint csak cincogott.

(#27) Cifu


Cifu
nagyúr

Az érdeklődés mit jelent? Mikor jönnek ki az első TrueAudio Next-et használó játékok?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) lee56 válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


lee56
őstag

Valamit biztos csináltak, mert a ~ 10 éves hivatalos support nélküli vagy utolsó legacy fázisában levő x-fi-mhez is gyártottak még gyári drivert win10 alá, igaz fél éves késéssel gyakorlatilag, tehát azért nem siették el. :)

No Comment

(#29) RyanGiggs válasza lee56 (#28) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Ja, még a sz@ros SB Audigy SE 7.1-hez "is" csináltak Win10 drivert.
A haverom azt használja, és tökéletesen működik.
Pedig hány éves hangkarcsi is?

(#30) #65755648 válasza Abu85 (#25) üzenetére


#65755648
törölt tag

Na jó, ráharapok. Mire gondolsz?

(#31) jedis


jedis
senior tag

Én is egy GUS PnP ISA-val kezdtem anno '96-nan a PC-s pályafutásomat :D . Adtak hozzá egy valag szoftvert . :K Sokról azt sem tudtam, hogy mi. Talán 35EFt volt akkor, ami egy átlagos havi fizunak számított. :Y Sokáig használtam. Mindig terveztem ,hogy veszek bele memót, de soha sem jutottam el odáig. Ha jól emlékszem win95 alatt, valamelyik DirectX váltásnál adtam fel a harcot. Vettem egy SB16-ot, ami sz.rul szólt, de legalább szólt . :D

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#32) Lala77


Lala77
tag

És ez most direkt VR (= fejhallgató, sztereó hangok), vagy minden másra jó?

Audio téren terjed a DTS:X / Dolby Atmos és társai. A DTS:X pont objektumhelyzetekkel operál.
Egy Atmos jellegű hangzás jó lenne PC-ből is, de nem látom gyorsban megnézve/elolvasva milyen szabványt is követ, és tud-e ilyen output-ot (mondjuk hdmi-n)

ingyombingyom

(#33) Lacok


Lacok
őstag

Mivel nem igényel spec. hardvert ez jelentősen megkönnyítheti az elterjedését.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#34) Pipó


Pipó
őstag

néphangélmény

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#35) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Volt egyáltalán valami, használt true audio-t, vagy csak tech demó szintig jutott?

(#36) lezso6 válasza Lala77 (#32) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Bármire.

Jaja, hasonló a DTS:X-hez. Minden hang egy vektor: van helyzete, iránya és sebessége, az az nincs konkrétan 6-8 (vagy bármennyi) csatorna. A virtuális hangtér tetszőleges számú (és elrendezésű) hangszóróra lekeverhető, ezt megoldja a TA. Fejhallgatónál persze simán jó a sztereó is, lásd Virtual Barber Shop.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#37) Abu85 válasza #65755648 (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nézd a fejlesztő szemével. Az NV kínál egy megoldást a Pascalra. Az AMD pedig kínál egy olyan megoldást, amely működik minden OpenCL 1.1-es GPU-val. A Pascal mellett például a Maxwellel is! Tehát az NV megoldásával már nem is éri meg foglalkozni, mert már a TAN-nal is több GeForce felhasználót lehet elérni. Viszon a TAN a Radeon Rayst használja, OpenCL-en, ami Radeonon sokkal gyorsabban fut (egy RX 480 simán gyorsabb a GTX Titan X-nél). Ezért aljas. Elérik a fejlesztőknél, hogy az NV csomagjára rá se nézzenek (mert egy fejlesztő számára a legfontosabb mégis az, hogy a programját a lehető legszélesebb rétegnek tudja eladni, és erre még NV-s szinten is csak a TAN ad lehetőséget), a Radeon Rays pedig adja a sebességelőnyt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) #65675776 válasza lezso6 (#36) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak a TrueAudio mindemellett még számol visszaverődést, elnyelődést és egyéb borzalmakat. Mint anno az A3D. Az EAX viszonti lyen baromságokkal nem foglalkozott. Kb csak visszhangosított.

(#39) Squirrel válasza jedis (#31) üzenetére


Squirrel
őstag

Nekem is Gravis Ultrasoundom volt egy Soundblaster után. Milyen gyönyörűen szólt a TIE Fighter introja. Osztálytársamnak AWE32-je volt, felvettük kazettára hogy szólnak az intrók, aztán úgy hasonlítgattuk. Én meg voltam győnyőzdve, hogy a GUS a szebb, ő az AWE32-esre esküdött persze.

[link]

így visszahallgatva persze megmosolyogtató, de olyan jó hallgatni :) a kedvenc dallamom 3 perc környékén kezdődik :)

[ Szerkesztve ]

(#40) jedis válasza Squirrel (#39) üzenetére


jedis
senior tag

Erre a magnóra felvevésről, nekem meg az jut eszembe, mikor anno '83, vagy '84 karácsonyán leadták a Csillagok háborúját az MTV1-en ( a nagy öregek még emlékeznek rá :D ). Mivel még akkor nem nagyon volt Magyarországon videó magnó, így a haverom jobb híján egy kazettás magnóra vette fel , csak a hangot, amit aztán mindannyian átvettünk tőle. Esténként lefekvés után meg indult a mozi ! :D Villany leó, magnó elindít. Hang jött a magnóról, a képet meg "levizuizáltam" !!!! :Y :D :D Egy 90 perces, és egy 60 perces Polimer kazettára volt felvéve. :D

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#41) #65755648 válasza Abu85 (#37) üzenetére


#65755648
törölt tag

"Elérik a fejlesztőknél, hogy az NV csomagjára rá se nézzenek"
Kivéve pl az Nv által támogatott fejlesztéseknél. Meg ha valóban olyan lassú lesz a TAN Geforce-okon akkor minden nagyobbacska, magára vmit is adó stúdió kénytelen lesz beépíteni az NV-féle megoldást (is), csak hogy ne szívassa meg az Nv tulajokat. Vagy lebutítják/csökkentik annyira az effekteket, amíg olyan kevéssé fogja terhelni a GPU-t (vagy a procit), hogy nem lesz látható különbség sebességben NV és AMD közt.
Tehát az elmélet szép és jó és ha megvalósulna az még jobb lenne, de még sztem egy jódarabig a legtöbb fejlesztő, aki elkezdi használni a TAN-t, úgyis be fogja építeni az NV megoldásait is.
És ha tényleg elterjed a TAN, gondolom az NV is ki fog találni/ be fog építeni rá vmi gyorsítást az újabb kártyáiba. Vagy nem tudja ezt megtenni?

Szóval én szurkolok, hogy elterjedjen a TAN, és hasznára váljon az AMD-nek, főleg ha jobb audióminőséget is fog eredményezni, de ez biztos csak akkor lenne, ha az AMD lenne vezető pozícióban és ő diktálna a piacon.

(#42) Yutani válasza Abu85 (#37) üzenetére


Yutani
nagyúr

Szóval ez a TAN-terv.

:DDD

#tarcsad

(#43) KisDre válasza Yutani (#42) üzenetére


KisDre
senior tag

Fúúú de éreztem hogy valaki elfog sütni valami ilyesmit :DDD :N

KisDre.artstation.com

(#44) sh4d0w válasza #65755648 (#41) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"...És ha tényleg elterjed a TAN, gondolom az NV is ki fog találni/ be fog építeni rá vmi gyorsítást az újabb kártyáiba..."

Ha a fejlesztők rálépnek a TAN-útra, akkor váltani csak akkor fognak, ha az újabb cucc jelentős előnyöket biztosít. Ha azonban az nV valami Sh*tworks-szel rukkol elő, akkor hanyagolni fogják.

https://www.coreinfinity.tech

(#45) leviske válasza sh4d0w (#44) üzenetére


leviske
veterán

Sanszos, hogy jelenleg az nVidia jelentősen több erőforrást fordít a különböző játékok támogatására. Így nem venném készpénznek, hogy esélyük se volna. Ráadásul, ha a Nintendo végül csak az ő hardverüket fogja alkalmazni az új konzolban, az megint segítheti a zárt megoldásaik terjedését.

(#46) Abu85 válasza #65755648 (#41) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Abba gondolj bele, hogy a TAN az NV tulajoknak is kell, mert az NV megoldása Compute Capability 6.1-et igényel minimum. Nem kell neki, de így van beállítva, és ezért csak Pascal-only. Ez a fejlesztő oldalán egy tiszta pénzkidobás, mert a Maxwellt nem érik el vele, és ebből van sok a felhasználóknál.
Az NV például csökkenthetné a Compute Capability limitet mondjuk 5.0-ra, és akkor támogatnák a saját megoldásukkal a Maxwellt is. Ez tulajdonképpen nem is lenne igazi fejlesztés. De tekintve az üzleti modelljüket ezt nem fogják megtenni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) Yutani válasza Abu85 (#46) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az NV vagy nagyon okos, vagy nagyon nagy troll. Lehet választani.

#tarcsad

(#48) antikomcsi válasza Cifu (#27) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak ha lefutott az előző verziót használó játékok dömpingje!

(#49) hsrasus


hsrasus
aktív tag

Elnézést, de ezt az egészet egyszerűen nem értem. Mi köze van a VGA-nak a hanghoz, nincs is rajta audio kimenet?? Tudtommal a hang a hangkártyából jön, akár integrált, akár dedikált, viszont abban hogyan végez ez a technológia bármilyen változtatást? :F

(#50) Abu85 válasza hsrasus (#49) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt a hangot, ami kijön ki kell számolni valaminek. Jelen esetben fizikailag korrekt hangmodellezésről van szó, ami sugárkövetést jelent és erre a GPU-k a legalkalmasabbak.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.