Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én mikor első órám van, akkor kések 10-15 percet, mert ha az 5:45-ös vonattal mennék, akkor 7-re lennék bent, tavaly végigjátszottam, de idén már nem fogom.

Egyébként máshonnan nem szoktam, még talán hamarabb is megyek.

[ Szerkesztve ]

(#2) Kolondrum válasza aero. (#1) üzenetére

Érthető. Nekem 7:30-ra kellett bemenni. 6:50-re a büfében voltam, 7-re a studióban, 30-ra odaballagtam a terem elé.

(#3) MiNiM


MiNiM
tag

tavaly egész évben kb 15-20, elaludtam, vagy csak nem volt kedvem már szenvedni.

most már semennyi sem lehet egyéb okokból, különben szopás szívás. ha nem akarok bemenni inkább elmegyek dokihoz, bár ofőt ha megkérem igazolja.

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#4) tkazmer


tkazmer
addikt

késés: attól függ, miről van szó. munkából sose, főleg nem ha ügyféllel találkozok. baráti összejöveteleknél azért kevésbé vagyok pontos, kb. "ahogy alakul" megyek, de az nem is a pontosságról szól.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5) zH.


zH.
senior tag

tavaly jó sokat késtem ,mer' későn keltem fel , még bepakoltam stb.. igazolatlan nem nagyon volt.. max 1-2,amikor úgyvolt ,hogy nem lesz órám és hazamentem..

just be

(#6) Kolondrum válasza MiNiM (#3) üzenetére

Nekem is igazolta mert lényegében minden órára bementem. Volt, hogy szóltam neki, hogy nem megyek be másnap mert tanulok a szakmaira. Leigazolta. Más ott vergődhetett! Fúúú de bírtam ha szívtak. ;]

Eddig iskolakerülő még nem írt be. Nem is fog! ;]

[ Szerkesztve ]

(#7) Alexios


Alexios
veterán

hát én középsuliban talán ha 1 órát késtem.

Amúgy a mi sulinkban úgy volt hogy beírták azt is hogy hány percet késett az illető, és amikor összejött egy óra a percekből azis ment mint igazolatlan óra.

(#8) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

12 iskolaév alatt egyetlen igazolatlan óra, gimi 4.-ben. Teljesen természetes volt, hogy azért vannak az órák, hogy bejárjunk rá, meg sem fordult a fejemben, hogy lógjak. Az egy is önhibámon kívül jött össze.

Késés: azt hiszem kevés ember sarkosabb nálam ebben a témában. Ha mittudomén 17:30-ra van megbeszélve valami, az nem 17:32, és nagyon nem 17:35. 10 perc után meg azt hiszem nem késésről beszélünk, hanem arról, hogy a másik nem jött el.
Ha úgy tűnik, hogy bármi miatt kések akár egy-két percet, akkor kb. idegbeteg szoktam lenni, mert elfogadhatatlan magam előtt. Ha mások késnek, valahogy lenyelem, de utálom. Tanórán is hasonló mentalitást várnék el, a tanár 45 percet tart, nem 47-et, nagyon nem 50-et. Azért fizetik, hogy 45-öt tartson.

(#9) Kolondrum válasza Alexios (#7) üzenetére

Itt is írták a perceket. Sőőőt mondok jobbat. 10.-ben fizetni kellett a késés miatt. x perc x forint. Jó kis osztkir jött össze belőle. Gondosan írtuk.

Szten Márs! Tetszik a mentalitásod.

(#10) MiNiM válasza Kolondrum (#6) üzenetére


MiNiM
tag

nekünk pénteken volt isten napunk hála isten. második órára menni, harmadik után jönni, bár nem voltam suliba, egy intézménybe feküdtem.

osztályunk két csoportba van. "a rosszabba kerültem" jó, mert egy héten kedd kivételével nincs elsőm, csak kedden, és minden nap 6.ba végzek, de nekik meg van amikor nem megy be második órára tanár..

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#11) Psychonaut válasza Szten Márs (#8) üzenetére


Psychonaut
addikt

Imadnad a magyartanaromat (aki az ofom is egyben), o 45 perc utan a "na akkor meg par gondolat es utana a hazi feladat" modszert koveti. 50 elott soha nem szabadulunk, de inkabb 52/55 perces orakat szokott tartani. Meg ha dupla orank van, (vagyis az o oraja van 2x egymas utan) akkor sem kepes 2x45 percet tartani.

Na, es hogy temahoz is szoljak, soha nem kesek, mindig bent vagyok fel 8-ra a suliban, mert igy van buszom itthonrol.

[ Szerkesztve ]

(#12) had423


had423
aktív tag

A suliban vigyázni kell.
3 késés az egy igazolatlan, és a családi pótlékot is elvehetik. Vagy valami ilyesmi.

(#13) nem_tom


nem_tom
őstag

Ezen nem aggódom. Késni nem kések, elég korán indulok el. Ha meg valami miatt nem megyek, azt igazolom.

(#14) Szten Márs válasza Kolondrum (#9) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem sokan szokták ezt mondani pedig :DDD

(#15) Fadam válasza Szten Márs (#14) üzenetére


Fadam
csendes tag

Ez meglepő. :DDD

Egyébként 11 év alatt egyetlen igazolatlanom sem volt és nem is késtem el az óráról soha nálam ez volt az alap, de hogy másnál mi az egy másik kérdés.

(#16) nem_tom válasza had423 (#12) üzenetére


nem_tom
őstag

50 igazolatlan óra után megvonják a családi pótlékot. 10-20-30-40 -ért, meg megy a szívatás.

(#17) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

12. osztályban kb 10* nem mentem be az első órára... mindig töri volt, mindig én feleltem volna... igazából csak nem láttam értelmét előre felelni a töri tételekből, amikor nekem úgyis más a tanulási módszerem...
Mondjuk igazolatlanom nem lett belőle, mert lazán vették :)
(btw nem züllöttem el, ha ez számít töriből is 5ös voltam anno.. )

...csak én vagyok helikopter?

(#18) Trub


Trub
tag

Én most tartok 6 igazolt óra és 20 perc késénél.
Ha lekésem az első órát inkább elmegyek orvoshoz és kiír az egész napra, minthogy kapjak 1 igazolatlant. Múlt évben így összejött a 200 igazolt óra...

(#19) #24889344


#24889344
törölt tag

Nem szeretem ha késik valaki, ha már késik legalább hívjon. Szinte mindig pár perccel a megbeszélt idöpont elött érkezek, még magánéletben is. Ha valami miatt mégse, akkor hívok-de ez nagyon ritka eset.

(#20) nem_tom válasza Sethdobaloah (#17) üzenetére


nem_tom
őstag

Nálunk ellenkezőleg. Nagyon ráhajtanak a hiányzásokra. Ha nem mész be, előre kell üzenni az ofőnek. Pár napot kapsz, hogy igazold és persze azt jóvá kell hagyniuk, mert nem mindegy mit/mivel/hogyan. Meg ilyenek.

(#21) tkazmer válasza Szten Márs (#8) üzenetére


tkazmer
addikt

egy időben én is hasonlóan voltam ezzel, de aztán rájöttem, hogy ha ezt mindig tartani akarnám, folyamatosan idegeskednem kellene. így tehát jóval lazábban veszem a dolgot, ilyen értelemben a 17:30 kb. 17:25-től 17:40ig tart nálam, 10p után szoktam telefonálni a másik félnek, hogy merre van, illetve ha én kések engem is 10p után hívnak többnyire.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#22) Szten Márs válasza tkazmer (#21) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, folyamatosan idegeskedni kell általában, ezt jól látod :DDD
Amúgy, ha valami miatt úgy néz ki, hogy én kések, akkor nem kell másnak hívnia, mert szólok, akkor is, ha az pár perc. Szerintem ez alap. Lesülne a bőr a képemről, ha másnak kéne hívnia 10 perc késés után, hogy ugyan hol vagyok.

(#23) Ice!?


Ice!?
őstag

tavaly volt vagy 170óra igazolt, és pár óra igazolatlan hiányzásom.
nem volt gázos, mert ofő nagyon bírt, és leigazolta, ill bármilyen igazolást elfogadott.
idén változott a helyzet. más osztályba kerültem, más tanárokkal.
becsengetéstől eltelt időt nézik, és felírják hiányzásként ha nem vagy az osztályban. ezek az idők összeadódnak, és ugyan úgy igazolatlanok lesznek, mintha nem vinnél igazolást.
ráadásul a mostani ofőm nem fogad el bármilyen igazolást.
szóval eléggé ergya a helyzet.

(#24) Szten Márs válasza Ice!? (#23) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Van valami rajtad kívül eső ok, ami miatt ennyit hiányzol/késel?

(#25) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Suliban sohasem késtem, illetve de, egyetlen egyszer: hatalmas hóesés volt, és egyszerűen nem járt sem busz, sem villamos. Szóval begyalogoltam, de a 2. órára ott voltam :)

Amúgy pontos ember vagyok, nagyon utálok késni, és azt sem kedvelem, ha megvárakoztatnak.

(#26) Ice!? válasza Szten Márs (#24) üzenetére


Ice!?
őstag

volt pár. ősszel műtét miatt három hét [ez volt az eddigi leghosszabb hiányzásom egyhuzamban], télen időjárás miatt majd' egy hét.
nem vagyok egy lógós típus, de összejöttek apránként. így utólag ránézve, tényleg szép nagy szám.

amúgy előre megbeszélt dolgokra szeretek idő előtt megérkezni.

[ Szerkesztve ]

(#27) vans?


vans?
őstag

En sajnos(?) a sulitol 100 meterre laktam, tehat mindig elkestem. Ez ilyen. Kozel jartam az igazgatoi rovohoz, ami utan a kirugas kovetkezik. Szoval ne lakjatok a sulihoz ennyire kozel.

hábm bábm

(#28) nem_tom válasza vans? (#27) üzenetére


nem_tom
őstag

Hogy tudtál elkésni, ha olyan közel laktál? :D

Az előző sulimban 3 igazgatói után rúgtak ki, de csak akkor ha nem körzeti vagy. Mert amúgy a tankötelesség miatt nem tehették meg. A mostaniban nem tudom, hogy van ez.

(#29) Diego!


Diego!
senior tag

(#8) Szten Márs: Helyes :K Nekem is tetszik.

Nálunk volt olyan (gimibe), ha 8.00-ra nem értél be a suliba, akkor utána nem mehettél már be, bezárták az ajtót :K :D

van?: :DDD Ezt hogy tudtad összehozni? :D

(#30) tkazmer válasza Szten Márs (#22) üzenetére


tkazmer
addikt

na, hát én meg idegeskedni nem szeretek, gondolj bele, mi lenne, ha tiszta ideggörcs állapotban futnék össze a mondjuk 15 percet késő tárgyalópartnerrel.......eredményes megállapodás biztos nem:)
egyszerűen ez van, bp-n sok a dugó, előfordulnak tömegközlekedési bakik, ha valaki vidékről jön akkor teljesen kiszámíthatatlan a közlekedés, tovább tart a korábbi megbeszélés, stb... 10 perc késést bele kell kalkulálni minden megbeszélésbe.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#31) vans? válasza nem_tom (#28) üzenetére


vans?
őstag

Hat mert ugy gondolkodik az ember, hogy hat ugyis 5 perc odaerni maximum, eleg 45-kor felkelni :D Aztan kevesnek bizonyult altalaban. Ugy evi 80-szor kabe...

hábm bábm

(#32) nem_tom válasza Diego! (#29) üzenetére


nem_tom
őstag

Nálunk ez úgy van, hogyha nem érsz be az 1. óra előtti jelző csengetésre (vagyis 5 perccel előbb), akkor már fel sem mehetsz. A portán kell megvárnod az óra végét.

(#33) Thome


Thome
addikt

- Általános suli: soha nem késtem.
- Középsuli: 2. évben elzüllöttem 4 hiányzással, mert kikerültünk a suliból, és mi máshol voltunk (kb 3 osztály, egy közösségi házban, 0 felügyelet, 95%-uk fiú)... 3. évben hivatalosan 10 igazolatlanom volt, 11 lett volna, de ofőm rendes volt, és eltusolta... Nem hivatalosan sokkal több... 4.-ben 6 hiányzásom volt, de itt még többet hiányoztam, mint 3-ban, csak kifinomultabban csináltam... Na meg 4. évben már nem is nagyon foglalkoztak velünk...
- Egyetem: Itt még nem igazán volt hiányzás, bár most csütörtökön becsúszott az első, az első órában, de nem lett feljegyezve a dolog, csak én tudok róla és az osztály.

Ez van.

nem_tom: És ha azt mondod, hogy nincs első órád és büfébe mennél?

[ Szerkesztve ]

(#34) nem_tom válasza Thome (#33) üzenetére


nem_tom
őstag

Büfézni lehet, mert pontosabban az aulában kell várnod, ahol a büfé is van. Csak nem mehetsz fel az órára. Mondjuk az is mindegy, hogy van-e vagy nincs 1. órád. Meg kell várni az óra végét.

Szal a lényeg az, hogyha óra közben érkezel meg a suliban, függetlenül attól van-e 1. órád vagy sincs, az aulában meg kell várnod a végét.

[ Szerkesztve ]

(#35) Thome válasza nem_tom (#34) üzenetére


Thome
addikt

Egyébként kész röhej, mint egy börtön... Ki és be is csak engedéllyel... De az a legviccesebb, hogy be se mehettek. Nálunk (vagyis a volt sulimban) játszanák el ezt, a fél suli nem lenne benn, mert hazamenne a picsába. Én is fontolóra venném.

Legalábbis nálunk azon ment mindig a szívatás, hogy suliban nem lehet dohányozni, csak a 4-eseknek, iskolán belül, de ki kilehetett menni. (Ezt a mi évünkben vezették be, amikor elsősök voltunk. Megj: Nem dohányzom.)
Ekkor felháborodás volt, és hú, meg pfű. Aztán kikerültünk a 2. évben, ott meg nem volt felügyelet, meg hát nem is suliban voltunk. 3. évre visszakerültünk, akkor már az is megvolt szabva, hogy nem lehet kimenni a suliból, csak a 4.-eseknek, illetve senki sem dohányozhat a sulin belül (udvarra gondolok végig). Ismét felháborodás, mi az hogy nem mehetünk ki. Aztán eljött a 4. év, akkor megszabták, hogy nincs dohányzás, de senki nem mehet ki a suliból...

Ekkor (illetve a 3. évben is már) volt az, hogy ha nem engedték ki a diákokat (fiú suli), a porta ajtaját (elektromos záras ajtó) finoman rugdosták, meg kiabálták, hogy "engedj ki"... Bár ez a 3. évben volt szokás. a 4. évre inkább az volt, hogy a szünetekben mindig jött-ment valaki, és nyitották az ajtót, akkor tömegesen rohant ki a diáksereg, a 70 éves portásnéni, aki vasággyal 40 kiló, majd megállítja őket...

Szóval nem a legjobb ötlet ez a túlszabályozás... :U

(Soha nem rongáltam meg semmit, nem vertem semmit szét, nem firkáltam össze a padokat, semmi ilyen nem volt a középsuliban velem, tehát én nem tartoztam a fentebb leírt mentalitású diákok közé.)

(#36) nem_tom válasza Thome (#35) üzenetére


nem_tom
őstag

Ha már betetted a lábad a suliba, engedély nélkül le sem léphetsz. Ez amúgy azért van, hogy ne zavarják meg folyton az órát a késő emberkék. Nincs mit ezen felháborodni, légy pontos és kész. A melóból sem késhetsz, bár ott kezdhetsz azonnal, bármikor érsz be.
A dohányzással meg szerencsénk van. (én dohányzom) Idén kialakítottak egy dohányzót a szakiskolásoknak (mivel ez általános is egyben) és kortól függetlenül kimehetsz szünetben bármikor rágyújtani. Csak jelzőkor onnan is elzavarnak. Ezt jónak is tartam, mert a dohányzó emberek legalább nem görcsölnek emiatt, plusz így kicsit le is tudod nyugtatni magad, meg ilyesmi. Ezáltal jobban tudsz koncentrálni a suliban.

[ Szerkesztve ]

(#37) Kolondrum válasza Diego! (#29) üzenetére

Olyan is volt, de annyira sokan maradtak kint, hogy leszoktak róla és lett egy terem ezeknek a későknek ahol a köv órára kellett készülni. Az is megszűnt, sok dolgok kipróbáltak.

Szten Márs! Pedig tetszik!

(#38) Thome válasza nem_tom (#36) üzenetére


Thome
addikt

Még mindig jobb így, minthogy nem lehet se dohányozni, se kimenni! :U :)

(#39) Kolondrum válasza Thome (#38) üzenetére

Közép + szakmai alatt csak kényszerből mentem az udvarra vagy a suli elé pl ezek miatt. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.