Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tulipanti


Tulipanti
tag

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#2) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ez egy ilyen ország.

Nekem az első munkahelyem volt egy ilyen élősködő "vállalkozónál", azóta megígértem magamnak, hogy soha többet. Az ilyen és ehhez hasonló férgek miatt tart itt az ország . :(

(#3) Ice!?


Ice!?
őstag

(#4) Vladi


Vladi
nagyúr

Hát megértelek. Nemrég még én is ebben a cipőben jártam. :(((

Kitartás. Majd lesz munkád, jó fizetéssel és béllógással. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

már a pályakezdőknek sincs munka?
én már el sem tudom képzelni mi lesz a mostani fiatal korosztállyal, ha végeznek.

apám a 25 év tapasztalatával 1.5 éve nem kap munkát ...

[ Szerkesztve ]

(#6) _balázs_


_balázs_
csendes tag

Átérzem,átélem.Viszont mivel sok időm volt gondolkodni és tájékozódni rájöttem valamire.Az egyik dolog ami az aláírásomban van,a másik ,hogy ez ellen csak MI (középosztálynak csúfolják,de szétverték,/tudatosan?/) tehetünk.Közösen.A közállapotokat nézve nem semmi lesz...de nincs más kiút.

(#7) Jhonny06


Jhonny06
veterán

"Pályakezdőket keresünk legalább 4 éves programozói tapasztalattal"

Szeretjük Őket.

(#8) JetiRulez


JetiRulez
őstag

A szomorú valóság. Ha belegondolok, hogy rám, az osztálytársaimra, az öcsémre is ez várhat... :(

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#9) Vladi válasza aero. (#5) üzenetére


Vladi
nagyúr

nekik a legnehezebb úgy vélem.

Annak ellenére, hogy elvileg a legolcsóbb munkaerő. Mert mit szeretne minden munkahely? Szakmai tapasztalatot. Azt meg hogy a kék égben szerezzen az ember munka nélkül. :W
Persze az egyetem alatt is lehet szerezni, de az max a többi pályakezdővel szemben előny. De nem valami sok.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10) nyunyu válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


nyunyu
félisten

"Pályakezdőket keresünk legalább 4 éves programozói tapasztalattal"

Minimum 2 nyelven beszeljen felsofokon+3 diplomat kihagytad :(

(En sem talalok melot fel eve, hiaba van 5 ev support a hatam mogott, keveslik az angol kozep+nemet alapfokot)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Tulipanti! Köszönöm! Te tudod a legjobban mi megy körülöttem mostanában.

juliabrilke! Ez oké, de hova menjek? Üljek otthon? Nem megoldás.

Ice!?! :D

Vladi! Ameddig nem lesz addig el sem tuom kezdeni az életemet, legalább napi 9 órát szopok sötétben megyek és jövök heti 5 nap. Így nem lehet elkezdeni valamit építeni. Arra nincs idő, hogy a postán egy csekket feladjunk, ez gondot jelent. Sőt az ebéd mint fogalom olyan hagyjuk téma ha ott a nagyfejű! Ma lesz 4. napja, hogy abba a házba vagyok, volt olyan nap, hogy nem ettem. A nap végén jutott eszembe, elkeserítő!

Többiek: Na igen tapasztalat, ameddig valaki nem vesz fel és nem szerzek tapasztalatot, addig pályakezdő leszek.

(#12) #53246592 válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


#53246592
törölt tag

legalabbis erröl almodnak. aztan kenytelenek valogatni a jelentkezökböl :)

(#13) Kobe


Kobe
veterán

nekem is 7 hónapomba telt mire találtam valamit (május óta erőlködtem), és azt mondom nagyon nagy mák volt, hogy összejött mert kurvára a pénzem végét jártam már. Jól fizet, jó környezet, változatos, bár rizikós meló, de ez volt az egyetlen ami összejött és tapasztalatszerzésnek nem utolsó a hely, emellett megint össze tudok szedni 2-3 hónapra való tartalékot ha beüt a krach.Ha meg arra kerül a sor, magabiztosabban tudok majd váltani. És újfent szerencsés voltam emrt pályakezdő létemre az apeh kibaszott velem és nem adott start kártyát, de a cég még így is beválasztott.
Szerintem menj el apehba, kérdezd meg jogosult vagy ilyenre, a biztonsg kedvéért és úgy küldözgesd a cvket, sokat dob rajta.
Amúgy meg ez egy ilyen ország, ahol a fiatal munkaképesek 27% munkanélküli, és az ember átlag 16 hónapot keres munkát.

(#14) Kolondrum válasza Kobe (#13) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ááááá hallod én nem bírom ezt hónapokig ki. Olyan szinten stresszel néha, hogy nem tartható! Akkor inkább otthon ülök, de idegileg nem teszem magam tönkre. Ezeket a hónapos álláskereséseket el képzelni nem tudom. Majd lesz valami, de hogy innen menni kell az biztos.

(#15) Vladi válasza Kolondrum (#14) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na srácok jól összejöttünk ide.

"SymbianOS"

A kajára sürgősen találj valami megoldást, mert a miatt fogsz legelőször kidőlni.
Nekem már megvan a reggeli útvonalam, ami pékségek és kisboltok mellett vezet el. Meg a dugi keksz az irodában. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Akkor most csendben maradok, mert nekem pont összejött egy munka.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#17) Vladi válasza Algieba (#16) üzenetére


Vladi
nagyúr

Beszéljél nyugodtan, pont ez a téma.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18) Coyot


Coyot
őstag

Ezt csekkoljátok: [link]

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#19) Gergő_ válasza Coyot (#18) üzenetére


Gergő_
őstag

ez durva :D
elvárások vannak bőven, de egy versenyképes bérezést képtelenek voltak beszúrni
ezek valami guru-IT- istent keresnek

(#20) Kolondrum válasza Coyot (#18) üzenetére


Kolondrum
félisten

"Megbízható, önállóan dolgozó, tisztességes, proaktív, munkamániás, aki minden nap fejlődni és bizonyítani akar." >>> de rendesen ám!!!!!!!!!!!!!!

(#21) Coyot


Coyot
őstag

A webes részből megvan lassan fél évem... grafika megyeget, infón végeztem júliusban, így van közöm a többihez is, hardver résszel nem lesz gond. beadom kíváncsi leszek mit ajánlanak :DDD

SymbianOS:
nekem is az tetszett meg nagyon :DDD

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#22) Jhonny06 válasza Coyot (#21) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hát, nagy taps, ha itt el tudsz helyezkedni. Fel van sorolva kb. az összes létező programnyelv, adminisztrátor, rendszergazda, stb. Ebből a hirdetésből 10 különböző álláshirdetést össze lehetne hozni.

(#23) Coyot válasza Jhonny06 (#22) üzenetére


Coyot
őstag

Inkább webes fejlesztés van benn, azért a web csak igen kicsi része a teljes repertoárnak.

Nyilván esélyem nincs, linux ismereteim nincsenek a toppon, de inkább sehol nincsenek :D
Csak érdekel a dolog :)

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#24) Gergő_ válasza Coyot (#23) üzenetére


Gergő_
őstag

1,5 nettót azért nevezz meg bérigénynek :D

(#25) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Az imént csörgött az a bizonyos telefon....... 15 perce adtam fel a hirdetésem expressen.........

(#26) Coyot válasza Kolondrum (#25) üzenetére


Coyot
őstag

És mi a tényállás?

Má' nem

(#27) Kolondrum válasza Coyot (#26) üzenetére


Kolondrum
félisten

Vasárnap megyek megnézni. Egy bolt. Telefon, számítógép. A főnök hívott fel, kapta a fülest rólam expressen és tárcsázott. Vannak erős dolgok benne, de ha megéri bevállalom. Pestre fogok újra járni lalalalaaaaaa! Vasárnapig pihentetem a dolgot, mert hát kitudja milyen lesz. kapásból megkérdeztem bejelent e stb... Pozitív!

Meglátjuk! Figyu a jelenlegi nagyfejű főnököm lánya enyhénszólva benne van a jogba. Van kihez fordulni! Olyan dolgokba is belelát amibe más nem.

[ Szerkesztve ]

(#28) Coyot válasza Kolondrum (#27) üzenetére


Coyot
őstag

Nah igen a bejelentés sem egyszerű dolog, hallottam már olyant hogy aláírták a papírt aztán ebben ki is merült a dolog, még jó hogy az ügyfélkapun le lehet csekkolni...

Má' nem

(#29) Kolondrum válasza Coyot (#28) üzenetére


Kolondrum
félisten

Aztán lehet h pár nap múlva azt írom, hogy van rosszabb is.

(#30) adalbert1 válasza Coyot (#28) üzenetére


adalbert1
veterán

Mármint hogy eddig milyen járulékok lettek befizetve a munkavállaló után, tételesen és összegszerűen hónapról-hónapra?

(#31) Coyot válasza adalbert1 (#30) üzenetére


Coyot
őstag

Meg nem mondom neked pontosan hogy néz ki.

Má' nem

(#32) Brumi válasza Kolondrum (#29) üzenetére


Brumi
senior tag

Csak leírnám az én sztorimat:

2002-ben végeztem, utána 1,5 év munkanélküliség jött. Nagy nehezen elhelyezkedtem egy bankban, de két évig be sem jelentettek.
Átmentem másik bankhoz, 1 év után a határozott idejű szerződés lejártával kiraktak.
2006-ban otthagytam a korábbi szakmámat és másra váltottam.
2,5 hónap munkanélküliség után helyezkedtem el, 2 évig az új helyen melóztam, majd áthívtak tavaly egy másik céghez. Fél év után kineveztek középvezetőnek (jól menő multicégről van szó).
Mostanában interjúztattam embereket, mert kell a segítség, és sajnos egyik rosszabb mint a másik. Mivel pályakezdőket is kerestem, nem volt feltétel, hogy szakmailag toppon legyenek, így elsősorban azt teszteltem, mennyire tud gondolkodni az illető. Hát semennyire sem... ja de azért fizetési elvárás az volt, szép vastagon fogott a ceruzájuk. Tisztelet a kivételnek, de sajnos többségük a nagy semmire kér egy rakat pénzt, és ez nem feltétlenül az ő hibájuk, sokkal inkább az oktatási rendszeré, mert minden szart megtanítanak, csak gondolkodni nem.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#33) Kolondrum válasza Brumi (#32) üzenetére


Kolondrum
félisten

Fúúú hallod egy bank ilyet megtesz??
"Mostanában interjúztattam embereket........" >> Én elhiszem, hogy úgy akarnak pénzt h nem tudnak semmit. Erre a tudnék példát....... Én most per pillanat villanyt szerelek. Ma már ott tartok h igen is kérem a jó fizut azért, hogy ezt csinálom. Gondolj bele: Kezedben a betáp vezeték, rajtad bőr kesztyű, ha véletlen összeér a trafónál fog kimenni a védelem és te ott döglesz meg olyan áram folyik, olyan hő termelődik a zárlatkor! Nehogymár szarért húgyért csináljam ezt. Néha olyan szitukkal talizok, hogy hihetetlen! Meg kéne fizetni az ilyet. Végül is bele lehet halni! Egy példa: Egyedül szerelvényezel egy bazi nagy házban, áram ki van adva, rohadtul oda kell figyelni mindenre, mert egy vékony kis vezeték meg tud ölni ha azt rosszul fogod meg rossz talajon. Éppen pénteken történt, hogy a műszer nem jelzett én ezután blankoltam a vezetéket, ekkor sem rázott, sőt meg is fogtam! DE amikor a kötést akartam megcsinálni a lámpa felgyulladt. Ezután mégegy műszerrel ránéztem és keményen ott olt a nafta. Csak azért nem rázott meg mert nem fogtam meg semmit a blankolás alatt + nem bonyolítom nem az a téma . Vastag gumitalpú cipőben voltam. Ezért kapom havonta a minimált....
Más téma: Ma voltam megnézni az új melót és a főnököt. A tag rendesnek tűnt. Hát gyerekek én gyomorideget kaptam. Miért is? Ott hagyom a mostanit és megyek oda, ha nem jön be megyek vissza, hogy hé nem jött be akkor folyt köv ugye?....... Nem egyszerű meló mert rengeteget kell ott lenni és sok sok emberrel érintkezni, szerelni, adni venni stb. Bejelentés téma első körben szóba jött, felajánlotta a minimált, és ezen túl a bőőőőven 100 feletti fizut. Most fogok neki írni emailt és lebombázom kérdésekkel, van egy hetem eldönteni. Nagyon nem egyszerű!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ha valóban sokat fizet akkor ideig óráig ezt én bírnám, és később akár bele is írhatnám az önéletrajzomba. Ki mit mond? A munka helye és pontos jellegére nem térek ki épp ezért mondom nem egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#34) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Mázlista vagyok, hogy bejelentett dolgozó leszek. Kedden írom alá a munkaszerződést.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#35) Brumi válasza Kolondrum (#33) üzenetére


Brumi
senior tag

Igen, megtette a bank ezt a gáláns gesztust...

Egyébként csak azért vállaltam el, mert egyrészt arra a melóra vágytam, másrészt 1,5 év munkanélküliség után, már szerettem volna egy kis pénzt is keresni. Arra pont jó volt, hogy meglett a referenciám és a tapasztalatom. Sajnos ez volt az ára...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#36) Kolondrum válasza Brumi (#35) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát én mint egy riadt gyerek úgy vagyok az ajánlattal, azt sem tudom mit kérdezzek mit várhatok el stb. :W

(#37) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ebből sem lesz semmi. Ergo továbbra is munkát keresek. :(((

(#38) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Talán lesz valami. Bár összejönne.
Jan 4 óta nincs munkám egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#39) Crystalheart válasza Kolondrum (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Arra nincs idő, hogy a postán egy csekket feladjunk, ez gondot jelent. Sőt az ebéd mint fogalom olyan hagyjuk téma ha ott a nagyfejű! Ma lesz 4. napja, hogy abba a házba vagyok, volt olyan nap, hogy nem ettem. A nap végén jutott eszembe, elkeserítő!"

Örülhetsz, hogy nem mezőgazdaság. :D Nekem néha előfordul, hogy egyik nap délután eszembe jut, hogy tegnapelőtt ettem utoljára.

Amúgy ez a te szakmád pontosan mi, OKJ?

(#40) Magnum_ válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ugy ugy! ezért dolgozok én is főállásban -szerencsére a szakmában- az oskola alatt.. másként nem megy. ja,ez is ismeretség alapján lett.
de meg is becsülöm.
mást nem tok mondani. szar ez igy, ebben a tanévben még nem is buliztam :Y
pénzem mondjuk szerencsére van most. csak időm meg energiám van kevés.

I humbly and respectfully decline™

(#41) Kolondrum válasza Crystalheart (#39) üzenetére


Kolondrum
félisten

Elektrotechnikai technikus, két év érettségi után.

(#42) Crystalheart válasza Kolondrum (#41) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Értem... Sajnos ez ilyen, Magyarországon - ilyen munkakörben - eleve nem tartják sokra azt a szakmát, ami nem egyetemi vagy főiskolai szintű. Nekem egy kiváló (csupa jeles) számítástechnikai programozó végzettségem van egy jó nevű iskolában, ami a tantárgyai szerint elég sokat lefed, és mégsem megyek vele semmire, gyakorlatilag elmehetnék robotra a későbbi jobb (de nem kevésbé túlhajszolt) élet reményében. Túl sok iskola vette félvállról az OKJ-t, és lenyomták a színvonalat, a cégek ehhez viszonyítanak, és szinte mindegy, te magad mennyire vetted komolyan. Ismerősi körömből úgy veszem le, kb. úgy kezelik, mintha érettségivel menne az ember, plusz kis otthoni buherálási tapasztalattal... Mindebben az a vicces, hogy 60-70 évvel ezelőtt az érettségi szint volt kb. a mai durvább OKJ, vagy talán még a lajtosabb főiskolai szint is. Hülyén oldották ezt meg, ha nem lenne a felsőoktatásban tömegoktatás, akkor a szakmáknak is nagyobb becsülete volna, és talán a szakképzést végző iskolák is komolyabban vennék a feladatukat.

(#43) Kolondrum válasza Crystalheart (#42) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az első két sornál tartok de olyan ideges lettem..... Bazz árammal foglalkozom!!!!!!!!!!!!! Belegondolt valaki abba mennyivel veszélyesebb dolog ez mint pl egy pék munkája? Amikor a 230V megkóstolt kissé átgondoltam a dolgokat. Épp azért kéne megfizetni mert nem veszélytelen, minden ilyen munkát meg kellene fizetni.
:(

[ Szerkesztve ]

(#44) Crystalheart válasza Kolondrum (#43) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez csak attól függ, a konkurencia mennyiért vállalja el. Vannak maszek villanyszerelők is, néha falun annyit mondanak árnak, amennyit nem szégyellnek, hiszen tíz kilométeres körzetben csak a szomszéd Pista bácsi tudja bekötni a villanyt, de az meg...

Hogy a munkáltatód az utolsó csepp teljesítményt is kifacsarja belőled a lehető legkisebb fizetésért, az az ő sara. Én azt mondom, ha tudsz, akkor valamiképp saját pályára próbálj lépni, mert a fizetett munkák kezdőknek egyre rosszabbak lesznek. Ha x ideig már csináltad esetleg maszekban, akkor már írhatod az önéletrajzba az x év szakmai tapasztalatot is, és addig sem éhbérért dolgoztál, és az idődet is magad osztod be. A hátránya a dolognak, hogy valszeg a fővárosban tök telített a piac.

(Amúgy amikor én csináltam az ól bevillanyozását meg a raktár villanyszerelését - tudom, ez azért nem olyan kategória -, használtam direkt erre való kesztyűt, a biztonság kedvéért - neked nem adtak? Szerintem munkavédelmi előírás is.)

[ Szerkesztve ]

(#45) Kolondrum válasza Crystalheart (#44) üzenetére


Kolondrum
félisten

Elindult egy melóm, várom a telefont, egy óra csörög h van meló, mi a vicc benne? HOgy tök máshonnan hívtak egy nyomtató céghez. Kénytelen voltam azt mondani most nem, de telefonálok, bár tudom addigra lesz más. :W Érted hónapok óta semmi erre egy héten belül kettő is.

(#46) McKane


McKane
senior tag

hát igen, ismerős helyzet... én is munkát keresek,de nem találok.. :D
emlékszem a mult héten jelentkeztem egy ilyen álláshirdetésre: " irodai munkára 8 órás munkatársakat keresünk alkalmazotti státuszban"
felhívtam őket, idöpont a kezemben, elmentem.. mi volt? az a z****r -es termékbemutató.. munkatársakat keresnek, igaz, de vállalkozókat. :U a legvégén mikor feltettem a kérdést,hogy irodai munka és alkalmazott volt meghirdetve, hogy lett abból vállakozó.. :o
választ nem kaptam.. :))

szóval ennyit a hirdetők gerincességéről.. :W

üdv.: McKane

(#47) Kolondrum válasza McKane (#46) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én azért nem untakozom annak ellenére h nem dolgozom. Elvagyok a ledek szerelésével a kérések teljesítésével. Arra jó, hogy lassan de az 1-ből legyen 2 és a többi. Van olyan nap h 5 privát vár reggel.

(#48) FPéter válasza McKane (#46) üzenetére


FPéter
aktív tag

Ismerősömet is elrángatták oda, vicc volt az egész. Elvileg egy szobában kellett volna ülni a SAJÁT telefonoddal, és hívogatni az embereket, hogy vegyenek ilyen ZEPTER (nem értem miért ne lehetne ide kiírni....) szarokat. Saját telefonköltségen.
Ha értékesítesz, csak akkor kapsz pénzt, de az is épp elég lett volna a telefonszámlája fedezésére. Aztán egy éve felvették GE Healthcarehez szoftvertesztelőnek, mivel progamozó, hát hadd ne érzékeltessem, hogy mennyivel többet ér el egy ilyen munkával, mint egy ilyen telefonálgatós ökörséggel.

Ugyanez még a 2F iskola is, ott is balekokatt keresnek, bár asszem legalább a telefont nem te fizeted...

(#49) Kolondrum válasza FPéter (#48) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez a 2F engem is felkeresett, ki is jöttek! Kedves dekoratív csaj szép duma! :DD

(#50) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Újabb elutasítás. A baj az h én is elutasítottam (egy napja) egy melót mert azt hittem ez összejön. :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.