Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leviske


leviske
veterán

Remélem az új verzióknál is marad az eredeti formavilág, mert ez a Sufrace egyik egyedi vonása.

(#2) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

költői kérdés következik:
Minek erőltetni egy harmadik, használhatatlan, koncepció nélküli rendszert, mikor pécére ott van a Win 8, a többire meg mehetne a WP8?

(#3) Glenda válasza szilagyiv (#2) üzenetére


Glenda
addikt

Mert máshogy kezeled a telefonod mint a tableted (már alapból máshogy is tartod), más funkciói vannak. Így most kvázi rendben van az API. Közel sem tökéletes, de jó. Persze jó lenne egy egységesítés, de akkor aminek mennie kell, az a WP, mert az a redundáns (Windows RT üti).

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#4) szilagyiv válasza Glenda (#3) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Endrojdnál nem problémáztam azon, hogy telefonon, vagy tableten fut.

[ Szerkesztve ]

(#5) Remus389


Remus389
veterán

Qualcomm lesz az új Intel

szilagyiv sokat akar a szarka..

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#6) no1r válasza szilagyiv (#4) üzenetére


no1r
őstag

attól még más az UI, máshogy kell "megtervezni" az appot. amikor bejött a nagy tablet őrület akkor nagyon sok app nem volt letölhető tabletre. most is látok még olyan app frissítéseket, ahol az újdonság: tabletre is megjelent a teljesértékű app.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#7) #16820480 válasza Glenda (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elvileg már most kompatibilisnek kell legyenek a Metro appok, nem?
Egyébként elméletileg az is megoldás lenne, ha a Win8-at kukázzák, és csak a Metro vonal marad, de a legacy cuccok futása miatt ez nem hiszem, hogy járható út lenne a MS számára.

(#8) vicze válasza Glenda (#3) üzenetére


vicze
félisten

He? :F

A Modern UI egységes mindegyik platformon, az az egész hóbelevanc lényege.
Az hogy a Win32 még megmaradt, az az Windows RT-nél az Office hibája, mert nincs belőle Modern UI-s verzió még. Win8-nál pedig nemes egyszerűséggel egy inkonzisztens szemetet kapsz jelenleg a Modern UI alatt és nem kezelhető vele a rendszer, ezért kell még a Win32 alrendszer, ezen a 8.1 javít valamennyire.

(#9) dreamdancer válasza Glenda (#3) üzenetére


dreamdancer
őstag

Ehhez nem kéne harmadik platform, csak egy jó GUI, az iOS és az Android is megoldotta ezzel és lám, sikeres és működik ez a modell, szemben a MS-éval.

Qualcomm vagy Tegra - baromira nem változtat a lényegen. Rosszul megy az eladás? Cseréljük le a portást!

Nem a lényeg a fontos.

(#10) Glenda válasza vicze (#8) üzenetére


Glenda
addikt

Az oké, de a XAML-t komplex megírni mindkét platformra. Teljesen más 4"-en a 720p, mint 14"-en.

Az API sem egyforma, vannak specifikus dolgok. Win32 kelleni fog a kompatibilitás miatt, nem azért, mert a Metro használhatatlan. Egyéként is, az ultrabookomon általában olyan appokat használok amikor nem VS van nyitva, egyszerűbb érintéssel kezelni.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#11) vicze válasza Glenda (#10) üzenetére


vicze
félisten

Maga az UI felület, a használat, az elemek, a működés ugyan az. Az hogy meg kell írd hülye snap-et hogy elfogadják desktopra, az ugye az MS faszsága. De jelenleg 2 verziót kell írja egy telót és egy desktop, nincs külön tablet kategória csak kettő, és csak az UI kell különbözzön, a többi nem. A specifikus dolgok köv. verzióval szerintem eltűnnek és teljesen egységes lesz.
Ugye a Win32 elméletileg halálra van ítélve a mostani irányelv szerint. Majd kiderül, hogy az emberek gyomra hogy veszi be, ha a Desktop végleg el fog tűnni.

Amúgy az RT csak azért kell, mert Intelnek nincs használható tabletplatformja (Atomra nincs egy nyamvadt VGA driver), így kénytelenek az ARM-re kitérni, amíg az Intel ki nem présel magából egy használható tablet SoC-ot, szóval az RT maga egy zsákutca. Majd kiderül idén, hogy az AMD megoldás lesz-e ezen a téren.

(#12) Glenda válasza vicze (#11) üzenetére


Glenda
addikt

Nem csak a snap, a teljes kezelés más. A snap különben is átalakul a 8.1-ben.
Normáliséknál is így van, csak az első körben voltak felskálázott iPhone appok az iPad appok. Lehet most is működik, de így kvázi megkövetelik a minőséget.

Egyezek, a következő verzióban kellene egy API egyesítés. Bár a PCL így is sok problémát megold, az lenne az igazi.

A Win32 megérdemelné a halálraítélést. Tákolmány, régi, elavult. Egyetlen "probléma" van vele, okos. Nem emlékszem mikor írtam utoljára nem Hello World appot C#-ban, ahol nem használtam volna PInvokeot. Az igazi probléma az, hogy a WinRT-vel lett volna esélyük máshogy csinálni a dolgokat, de elszúrták. 20 év múlva az is olyan vacak lesz, mint most a Win32.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#13) pzstm


pzstm
titán

nagyon kíváncsian várom az új generációt, illetve a 8.1-et a jelenlegi masinámra. :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#14) Glenda válasza pzstm (#13) üzenetére


Glenda
addikt

Én is, de főleg az új Bing appokat, állítólag jön egy csomó új. Kár hogy a preview nem frissíthető véglegesre, így csak Hyper-V-ben fogom kipróbálni :(

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#15) oO7 válasza vicze (#11) üzenetére


oO7
őstag

valójában telefon és tablet, és desktop kategória nincs

az API különbségek szerintem is el fognak tűnni

a Win32 API-k valóban halálra vannak ítélve, de ez nem jelenti a "desktop" eltűnését... már a 8.1-ben is ugye lehet 3-4 modern appot egymás mellé pakolni, meg végre több monitorra szétszórni őket... mire a desktop eltűnne, addigra a modern felület funkcionálisan kiváltja teljesen...

az RT azért kell, hogy ARM-et is támogassa a Microsoft, és legyen egy olyan "tiszta" rendszere ami nincs teleszórva a visszafelekompatibilitási szarokkal... valójában az RT-ben nincs benne az, hogy az egy ARM-es verzió, lehetne X86-os RT verzió is, mondván, úgysem fogsz hagyományos desktop alkalmazásokat futtatni a 8-10" -os táblagépen...

nemhiszem, hogy az X86 le fogja tudni nyomni telefonok és tabletek frontján az ARM-et, sőt most majd az új ARMv8-as procik még lehet, hogy notebook/desktop/szerver fronton is meg fogják szorongatni...

(#16) vicze válasza oO7 (#15) üzenetére


vicze
félisten

Hát ja az RT lenne a "tiszta", csak pont az a baj vele, hogy rohadtul nem az, mivel maga a Win8 se konzisztens 1 felületre, így az RT-se, az Office meg a másik oldala. Ha csak tényleg ModernUI lenne, úgy OK, de így... ah...

Az a baj, hogy a WinRT (a platform, nem OS) most is teljesen használhatatlan, a rendes "kétkezű" munkára.
Egyszerűen 2-3 monitorral dolgozok, és még csak ötletem vagy elképzelésem sincs, hogy hogy lehetne ezt értelmesen megoldani Modern UI-val, gyakorlatilag nem tudnám a munkámat végezni vele.

(Saját véleményem az, hogy a lehető legrosszabb megoldást választotta az MS, de majd 2év múlva kiderül.)

(#17) oO7 válasza vicze (#16) üzenetére


oO7
őstag

mint írtam, a 8.1-től már támogatott lesz a több monitor használata a modern felület számára is...

ha meg magával a "ModernUI"-al van gondod, akkor gondolj bele, hogy egy Office 2013 vagy egy Visual Studio 2012 is (meg most valamikor képekről egy CAD programot is láttam) igen nagy mértékben megfelel a dizájnnyelv követelményeinek... azokra meg nem lehet azt mondani, hogy ne lennének alkalmasak munkavégzésre... a komoly programokat úgyis teljes képernyőn futtatod, akkor meg nem édesmindegy, hogy egy fullscreen desktop alkalmazást vagy egy fullscreen modern alkalmazást használsz?

[ Szerkesztve ]

(#18) vicze válasza oO7 (#17) üzenetére


vicze
félisten

Érted update kell hogy 2 monitort kezeljen??? Mekkora ***** már ez.

Jó de hogy oldod meg azt a dilemmát, hogy működjön érintőn is és több monitoron is jól menjen akár egér billentyűzettel. Mert VS-nél még ok(ott a ModernUI-s vezérlők azért érdekesen hatnak majd), hogy egyik kell csak, de Office-nál a vezérlők teljesen mások kell legyenek, mint a OneNote-nál, ami viszont egérrel lassú. Ribbont 3év volt megszokni, és most már azt mondom, hogy jó, de Modern UI egérrel már most is vicc, jelenleg a win32 a vízválasztó, de ha MS meg akar szabadulni tőle, akkor valamit ki kell találjon, mert bukja így a nagyvállalatokat. (Basszus még én is csak azért találtam csak meg a kikapcsoló gombot, mert elolvastam előre hogy hol van...)

(#19) oO7 válasza vicze (#18) üzenetére


oO7
őstag

lévén, hogy igen kevés embernek van több monitoros rendszere, és a Win8-nak a konzumer réteg volt a fő célpontja, és a tabletek meg az otthoni PC-k, így igazából teljesen racionális, hogy hátra sorolták a több monitoros rendszerek támogatásának szükségességét...

de például az OSX-ben is most, a 10.9-ben jelentették be hatalmas üdvrivalgás mellett a több monitoros rendszerek támogatását...

(#20) vicze válasza oO7 (#19) üzenetére


vicze
félisten

Hát nem tudom mennyit mozogsz nagyvállalati környezetben, de én olyan helyen dolgozok, ahol 3000 user van két monitorral... (végül is rétegigény...) Tapasztalatom alapján ez a normális vállalati környezetben mivel a produktivitás az első számú szempont, nem a csiliviliség. Ez a szektor a MS aranytojást tojó tyúkocskája nem a customer, ahol a lehető legalacsonyabb ár és a magas eladások kis haszon a jellemző. Értem, hogy a piacról való kiszorulástól félnek és keresik a megoldást, de ez most a rossz út (szvsz).
De legalább Balmer ki tudja élni a ripacskodását és vele született csodás eladói "tehetségét"...

Az hogy az OSX-et mire tartom inkább nem írom le... (már van full screen is...)

[ Szerkesztve ]

(#21) oO7 válasza vicze (#20) üzenetére


oO7
őstag

volt már olyan valaha a világtörténelemben, hogy egy új oprendszerre/szoftverre a nagyvállalatok azonnal ráugrottak?
nem...

tehát akkor az új rendszerek első lakosai és "early adopterei" a konzumer felhasználók, és a rendszer fő képességei őket célozzák?
igen...

a nagyvállalati szoftverek nem RSS olvasók meg Hello World alkalmazások... az új rendszert meg kell tanulni, ki kell ismerni, fel kell térképezni, szükség esetén meg kell várni a megfelelő javítócsomagokat (SP1 / Blue) és utána lehet egyáltalán elkezdeni az érdemi fejlesztést rá és majd még mindig csak ez után a dolgozók migrálását... nem véletlenül van az, hogy rengeteg ilyen nagyvállalati környezetben még csak most állnak át Win7-re... pedig ott aztán elenyésző kis hajszálrepedés a kompatibilitási rés az XP-7 között, 7-8 (desktop-metro) között lévő Grand Canyonhoz képest...

és 1) a Windows másfél milliárdos felhasználóbázisához képest a 3000 ember elenyésző (persze nyilván nem egyedi példa)... 2) te egy vállalati környezetről beszélsz, holott leírtam, hogy az elsődleges célközönség a megjelenéskor a konzumer piac volt...

(#22) drkbl válasza oO7 (#15) üzenetére


drkbl
őstag

Intel puts the crosshairs on ARM

@Glenda: Amit te kivágnál a Win32-ből, az nekem kell, és fordítva. Mekkora undorodás fogadta a WinRT API-t is azok részéről, akik előtte éveken át követelték a "bloatware" Win32 száműzését :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) Remus389 válasza drkbl (#22) üzenetére


Remus389
veterán

hát igen, talán az Intel x86 processorai nem annyira hatékonyak, vagy kevéssel marad le, viszont remek gyaraik vannak, míg az ARM 22nm-en szoszmotol, addig az Intel 15nm-nél fog járni, ultratakarekos, atom procikra optimalizált tranzisztorokkal

szóval ha architekturaban nem is, a gyarai miatt akár még jobb is lehet mint az ARM

ott van még persze az ár kérdése

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#24) vicze válasza oO7 (#21) üzenetére


vicze
félisten

Hát azért nem olyan egyszerű ez, hogy lassan mozog a mamut. 1éves lassan a rendszer ugye az SP1, ami a 8.1 lesz jön mindjárt. A vezetés kiadja hogy jó nézzük meg mi van ha váltunk és tesztelnek, az eredmények meg siralmasak lesznek és jegelés... Hidd el ugyanebbe a problémába a customer is beleütközik, csak épp ő hova meneküljön a frissen vett gépről? Na igen ekkor jön a szép nagy eladás és 0 piaci részesedés... Downgrade...
2 "elbukott" projektről tudok, ahol a cég váltást tesztelte, és hát annyi probléma és ellenállás volt, hogy jegelve lett. Azért akkora szakadékot nem hiszem hogy bárki szeretne még 1x mint, ami az XP-nél volt. (Jó most mikor 2007-ben az egyik önkormányzatnál egy Win98-elé ültettek hát, majd lefordultam a székből, lehet még most is az fut, na az mamut...)

Win7-re váltás 2éve volt nálunk, rettentő macerásan, 1,5év volt a teljes folyamat. (Én alig vártam és tesztelők között voltam szóval 3éve használom.) Azt már nem írom le, hogy 32bit-et kapott mindenki, mert belső SW-k fele nem kompatibilis a 64bittel, a frissített verziók se...

(#25) pzstm válasza vicze (#24) üzenetére


pzstm
titán

ugye az SP1, ami a 8.1 lesz

nem, nem SP1 lesz :N

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#26) vicze válasza pzstm (#25) üzenetére


vicze
félisten

Akkor mi? "Kijavítjuk az el **** UI-t" javítócsomag néven fog jönni? :)

(#27) szilagyiv válasza vicze (#24) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Ugyanebben a cipőben járok én is. Most vettem frissen egy nagyteljesítményű laptopot, hogy a munkám (tervezés) még gördülékenyebben menjen. Kaptam hozzá gyári Win 8-at és hopp! kiderült, hogy szinte nem is fut rajta a szoftverem, az UI egy nagy gány, minden amit Win 7-en használtam sokkal kevésbé produktív... Ezért kissé morcos vagyok a Win 8-ra és az MS-re.

(#28) pzstm válasza vicze (#26) üzenetére


pzstm
titán

teljesen új OS-nek nem mondanám, SP1-nél meg jóval nagyobb/több. Számos új under the hood fejlesztés is került bele. UI egyébként emlékeim szerint megmarad ha a csempére gondolsz, csak sokkal több testreszabhatóság lesz a rendszerben :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#29) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Nem tudom, meddig kínlódik még a MS a Win8-cal, az RT-vel meg az x86-os-Win8-as tabletekkel, de ez az egész zsákutcának tűnik, az alapkoncepció rossz. Előbb-utóbb vesznek egy mély levegőt, kitolják a Win9-et, a 8-ról meg ugyanúgy csendben megfeledkeznek, ahogy a Vistáról.

Nem a lényeg a fontos.

(#30) Glenda válasza dreamdancer (#29) üzenetére


Glenda
addikt

Na abból lenne csak a felháborodás. A fejlesztőket nem szabad maga ellen fordítania a Microsoftnak, mert ők tartják a céget a piacon.

Ha ezt az utat választották, végig kell csinálniuk. Nem mintha lennének jelek arra, hogy nem így gondolják :)

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#31) vicze válasza pzstm (#28) üzenetére


vicze
félisten

Mi van? :F
Az OS szinte semmit nem változik csak végre ki lesz vezetve minden ModernUI-ra és +frissítik az appokat, ennyi. Ez egy GUI SP1 kb. Testreszabhatóság? ROLF? Komolyan ez már kicsit Apple szindróma...

De igazad van, ez nem egy SP ez annál sokkal kevesebb Feature Pack, amivel a alap hiányosságot pótolják.

(#32) Glenda válasza vicze (#31) üzenetére


Glenda
addikt

API update is lesz, a kernel is változhat (vagy most, vagy a következő verzióban). Az embereknek a Metróval van bajuk, azt javítják elsődlegesen.

Egyébként meg a buildig nem lehet tudni semmi biztosat, csak azt a pár dolgot, amit eddig elmondtak.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.