Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Az a sarga knight rider csik a kijelzo alatt a gephazon kozepen az mi?

Erre gondolok:

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) CMan


CMan
csendes újonc

Sok fény.... UFO-t is lehet hívni vele.

ElectronicLove

(#3) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Még azt sem értem miért kell titkolni, hogy forrasztott vagy mxm. 😔 Pedig mikor veszed tele van bigyesztve minden féle matricákkal. 🙂

(#4) Taranti


Taranti
senior tag

Felsorol a cikk egy rakás elérhető konfigurációt, kérdés viszont, hogy a magyar kereskedők mit hoznak majd be...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#5) H0P4 válasza opr (#1) üzenetére


H0P4
csendes tag

Én a gamét laptop vásárlást abbahagytam. Két laptopot vettem, az utolsó teljesen felső kategóriás, Asus rog gs-506vs. Alaplapi hang elromlott, a szerviz alaplapot cserélt, egy törött alaplapra, amin a power csatlakozó rész alaplapon törött volt és mivel kapcsolta az áramot töltés közben. A venti egy év után már alig bírja (a szerviz és mondjuk jól felpasztázta, 90 fok fölé nem megy a GPU/CPU, de beteg hangos a venti és leégett a szőrt a lábáról, olyan meleget fúj.
Hordozhatóság nulla, mivel az Intel GPU BIOSból ki van kapcsolva a cpu-ban, max egy órát bír aksiról, és játszani nem tudsz úgy folyamatosan próbálja minimumra pakolni a teljesítményt a gép, szaggat minden mint a franc.
Ez volt egy 700ezer ft-os csúcs hardver. Amúgy szép, a képe és a gsync 144es screen baba, a bill. Kellemes...
De mostantól inkább csinálok egy picit miniATXet, Bluetooth billel meg egérrel, veszek egy beteg bfg gsync hatalmas tvt és minden hordozhatóság, csend, hűtés max. Élvezhetőség megoldva. A gépet meg én akkor és úgy upgradelen és szervizelés ahogy akarom.
Farmer laptopok 15 éve nevetségesek és egyre rosszabb. 6+ mag felett már throttling van. Hangos mind és brutál meleg. Az még lol hogy az új gamét sorozatokból hiányzik a gsync ami a gamét gép szívét képezi.
A topic van szereplő laptop is egy röhej. Megyünk vissza az 5 kiló közelébe, egyre nehezebb nem könnyebb?
Vicc.

(#6) Viktor77 válasza H0P4 (#5) üzenetére


Viktor77
titán

Most esetleg magyarul.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) opr válasza H0P4 (#5) üzenetére


opr
veterán

Nyugi, nem tervezek gamer laptopot venni, ha meg esetleg megis vennek, abbol valszeg alienware lenne, annak azert eleg jo a minosege, de kell a francnak.
Pusztan erdekelt, milyen szerepe van a knight rider csiknak azon kivul, hogy megoldja, hogy biztos, hogy legyen minek tukrozodni a kijelzoben. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8) #21346560 válasza Viktor77 (#6) üzenetére


#21346560
törölt tag

Megelőztél! :DDD

(#9) Akula


Akula
őstag

Jó, hogy nem vékony és 4 kiló! játékhoz kell a kakaó

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#10) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az dicséretes, hogy a táp + hdmi + lan csati a gép hátára került, így az asztalra kitéve nem zavar oldalt a kábel.
Azt nem értem még, hogy ilyen típusú laposra, miért nem lehet a bekapcsoló gombot oldalra tenni, hogy ne kellejen felnyitni a tetejét, ha valaki esetleg önálló monitorral használná otthon az asztalon.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) Synthwave válasza tibaimp (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem azért, hogy - most a túl ötletes power gomb megvalósítást kizárva - ne kapcsold ki-be véletlenül, miközben hurcolod.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) tibaimp válasza Synthwave (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igazad van, de be lehet azt süllyeszteni annyira. Illetve ez a darab nem annyira a hurcolászásról szól.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) Synthwave válasza tibaimp (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nyilván meg lehet oldani, ha 50 évvel ezelőtt a Holdon jártunk. : >

De azért mégis egy laposról van szó, amit azért csak-csak visz néha ide-oda az ember.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) #06658560 válasza tibaimp (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vagy slideres.

(#15) *Ropi* válasza opr (#7) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha már kijelző:

"A matt felületű IPS panel gyári kalibrációt is kapott, ezzel kiérdemelve az X-Rite Pantone minősítést."

Nagyon röhögök, mert ezt a parasztvakítást biztosan komolyan gondolták a marketingesek, ugyanis viccnek elég erős. Az a kalibráció kb. pont a gyárkapuig él, mert ha 1-2-3 hónapot állt egy raktárban az eladása előtt, akkor már el is mászott és lehet újra kalibrálni, ha színhelyes akar lenni (bár azzal a panellel mission impossible). :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#16) tibaimp válasza #06658560 (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az milyen?

Synthwave: OK, nyertél :)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) Predatorr válasza H0P4 (#5) üzenetére


Predatorr
őstag

Vettél volna Acert.
Felőlem lehet nehezebb, csak hűtsön. Aki nem bír elcipelni a hátán egy pár kg-os laptopot, haljon ki.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#18) imibogyo válasza Predatorr (#17) üzenetére


imibogyo
veterán

Én is mindig ezen nevetek, amikor valaki ultra-mega-giga-brutál laptopot akar komoly teljesítménnyel és komoly (ráadásul csendes) hűtéssel, de már a 4-5 Kg-os súlytól is kiveri a víz... Anno az én Acer 9802-es laposom 20"-os kijelzővel közel 8 Kg volt + az extrák és mégsem haltam bele a cipelésébe, pedig meglepően sokat hurcibáltam (többet, mint eredetileg gondoltam :D ).

(#19) -Skylake- válasza Predatorr (#17) üzenetére


-Skylake-
addikt

lol.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#20) *Ropi* válasza imibogyo (#18) üzenetére


*Ropi*
félisten

Legalább kondibérletre nem kellett költeni mellette. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21) Noukoum válasza Predatorr (#17) üzenetére


Noukoum
veterán

Miért fáj neked valaki könnyebb vékonyabb gamer laptopot akar?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#22) Narasim válasza Noukoum (#21) üzenetére


Narasim
aktív tag

nem fáj senkinek, tudsz venni olyat, van belőle milliószámra!
én is ezt venném, nem a semmirevaló vékony szarokat!
a vékonyságnak megvan az ára - nem bírod lehűteni, throttlingol már egy 1050-es is!

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#23) Noukoum válasza Narasim (#22) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha nem fájna nem ezt és nem így írnátok.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) Dr. Akula válasza Taranti (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez még kérdés? Mindig csak a legalapabb, legszutyokabb verziót - a legdrágább áráért.

(#25) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hát nekem tetszik nagyon :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#26) ONEFREE válasza tibaimp (#10) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

+1

(#27) Puma K válasza Noukoum (#21) üzenetére


Puma K
veterán

Szerintem senkinek sem ez fáj.

Hanem az, hogy adott teljesítményű komponensek adott mennyiségű hőt termelnek így nem kivitelezhető a könnyű, vékony játékra is használható laptop.

Persze aztán itt jönnek képbe az igények avagy az adott cím-címek hogyan fussanak: mekkora felbontásban, milyen részletesség mellett mennyi képkockával másodpercenként...

Anno 2011-ben én is laptopon képzeltem el a további játszós pályafutásomat... de rá kellett jönnöm a saját tapasztalataim alapján, hogy ez nem megoldható olyan igények mellett mint amit én elvárok. Így később ismét visszatértem az asztali gépekhez.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#28) #06658560 válasza tibaimp (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csúszkás.

(#29) tibaimp válasza #06658560 (#28) üzenetére


tibaimp
nagyúr

De hülye vagyok :W , slider, OK, leesett, köszi.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#30) pengwin válasza Synthwave (#13) üzenetére


pengwin
addikt

Érdekes, a kb. 4-5 éves Inspiron 7347-emen oldalt vannak a bekapcsoló és a hangerő szabályzó gombok is, és sose nyomtam meg őket véletlenül.
Pedig az a kis kettő az egyben gép sokkal inkább a napi hurcibálásra lett tervezve.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#31) Predatorr válasza Noukoum (#21) üzenetére


Predatorr
őstag

Miért fájna nekem? Én elbírom, te meg gyúrjál, vazze! :P Amúgy meg NINCS könnyű, vékony ÉS gamer laptop, csak marketing, és aki megeszi. ;)

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#32) imibogyo válasza Predatorr (#31) üzenetére


imibogyo
veterán

Erről nekem mindig ez jut eszembe:

- Tudok olcsón, gyorsan és szépen dolgozni.
- Ebből kettő opciót választhatsz egyszerre....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.