Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #52815360


#52815360
törölt tag

Látom amcsiknál sem a netet fejlesztik, inkább még jobban betömöritik a videót.

(#2) Béééla válasza #52815360 (#1) üzenetére


Béééla
őstag

Addig nem is baj, amíg ezzel
- fejlődnek a kódoló algoritmusok
- kihasználja valami a prociba integrált célhardvert
- kevesebb bármi kell (villany, idő, sávszél) ugyanahhoz.

Bélabá

(#3) edward2 válasza #52815360 (#1) üzenetére


edward2
addikt

Nekem is elsőre ez ugrott be miért nem a netet fejlesztik.

A probléma ott van, hogy a végfelhasználónak jó a nete nem ezzel van a probléma hanem hogy a forgalom a netflix oldalán keletkezik gigantikus méretekben és ezt nekik meg kell fizetniük. A peer-to-peer megoldás is arra lenne nekik jó, hogy a szervereikről leveszi a forgalmat. Mondjuk az érdekelne, hogy majd az ISP-k ezt az átadott adatforgalmat csak úgy lenyelik-e.

(#4) alevan válasza edward2 (#3) üzenetére


alevan
őstag

USÁban nagyon szar net van. Továbbá az egyik szolgáltató a szélessávú netet is cap-elni akarja (előfizetésen kívűl még 30$-t kérnek el azért, hogy valóban korlátlan legyen a net...).

A hálózatok régiek, a vidéki lakosság nagyon nagy része még dial-up netet kap csak (mobilnet dettó - térerőben a 2G lefedettség biztosított 100%-ban).

A Netflix inkább a webtorrentet próbálja integrálni a saját költségei lefaragására, hisz a kalózoknál is bevált. Ez a tömörítés inkább a felhasználóknak előnyös, a Netflixnek inkább plusz meló (nekem legalábbis annak tűnik).

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#5) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Megihlette őket a Silicon Valley :D

[ Szerkesztve ]

(#6) htc07 válasza #52815360 (#1) üzenetére


htc07
addikt

Ilyen ütemű technológiai fejlődés mellett nem tűnik ésszerűnek.

Pár éve még úgy volt, hogy a fullHD a csúcs, és hogy minek annál nagyobb felbontás.

Ahhoz képest az UHD, 4K kezdenek teret nyerni maguknak. A 4K meg ugye 4*fullHD... És ki tudja, mi lesz 10 év múlva.

Nyilván a hálózatot is fejleszteni kell, de a rendelkezésre álló erőforrásokra optimalizálás sem utolsó szempont.

(#7) #52815360 válasza htc07 (#6) üzenetére


#52815360
törölt tag

De pont hogy a hálózat nem fejlődik, egyre több helyen jön vissza az adatkorlát.

(#8) htc07 válasza #52815360 (#7) üzenetére


htc07
addikt

Ami érthető szolgáltatói szempontból, nekik nem biznisz a korlátlan erőforrások biztosítása.

Erre nyújt részben megoldást a tömörítés.

(#9) Béééla válasza #52815360 (#7) üzenetére


Béééla
őstag

Nem mindenhova lehet még egyszer annyi vezetéket kihúzni, vagy csak lecserélni, hiszen mindenki biztos anyázna, ha két napig nem lenne se tévé, se telefon, se Zinternet. (és nem két nap lecserélni egy hálózatot)
Próbálnak a meglévő vasbólrézből minél többet kihozni, de a diginél is megtörtént (sőt, folyamatosan megtörténik nálunk), hogy a stabil 8 megás koax estére stabil 2-re horpad be. Persze a társasházban mindenhova a koax van kivezetve, így minden lakást szét kéne fúrni az üveghez vagy bármi máshoz.

Bélabá

(#10) htc07 válasza Béééla (#9) üzenetére


htc07
addikt

Nem is sok értelme lenne, amíg gigabitet tudnak szolgáltatni hagyományos kábelen, az egy jóideig elég lesz sok mindenre.

Első sorban a gerinchálózatokat kellene fejleszteni arrafelé szerintem.

(#11) DithenS válasza alevan (#4) üzenetére


DithenS
senior tag

Nem mondod komolyan?! Akkor M.O-n meg úgy Európában sokkal jobb a net? Nálunk a 4G is szépen terjeszkedik.Érdekes,bár nálunk nincs NSA aki leterhelné a netet :D

(#12) Béééla válasza htc07 (#10) üzenetére


Béééla
őstag

Felénk már a ház előtt fut az üveg a szervizcsatornában, csak behozva nincs még. Majd' az egész kerületben már mindenhol ott az üveg, csak nagyon kevés sziget van, ahol nincs, csak koax.

De hogy hoznak gigát koaxon?

Bélabá

(#13) htc07 válasza Béééla (#12) üzenetére


htc07
addikt

Tárasházi környezetben nálunk etherneten jön a gigabit, nem koaxra gondoltam.

Nyilván a switchig fiber megy.

(#14) Béééla válasza htc07 (#13) üzenetére


Béééla
őstag

Ja igen, ahol megoldható, hogy 100m alatt legyen az UTP kanóc hossza :)
Jó is lenne, ha nem kéne szétfúrni mindent, de hát az építészek szarnak rá a XXI. század vívmányainak helyet hagyni, az is csoda, ha a telefont betervezik...

Amúgy meg már azt hittem, valami világmegváltó dolog történt a koax-technológiában :D

Bélabá

(#15) alevan válasza DithenS (#11) üzenetére


alevan
őstag

Átlagos netsebsség szemponjából jobban áll MO mindenképp, a szélessávú internet elérhetőségével viszont MO-n gondok vannak.

Pl. Átlagos netsebesség szempontjából és a szélessáv lakossági elérhetősége szempontjából pl. Románia (amiről azt gondolja a fél világ, hogy szegény kéregetők országa) az élvonalban van világszinten (általában ha nem is az első 10ben, de az első 15ben benne szokott lenni.... felmérés váltja).

Szóval igen. Az USA-ban egykoron nagyon jó net volt (dial-up idők), de a szolgáltatók nem haladtak a korral.

Volt egy EU-s felmérés, amely az EUs országokat hasonlítja össze a világ többi, gazdaságilag releváns országával net szempontjából, de nincs hozzá idegzetem, hogy a sok szemét között megtaláljam...

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#16) lako05


lako05
tag

A Netflix mióta internet szolgáltató? Lemaradtam valamiről? Miért nekik kéne a 'zinternetet' fejleszteni? :F

(#17) kymera válasza htc07 (#6) üzenetére


kymera
senior tag

Szerintem nem kell 10 év ahhoz hogy a jelenlegi NOD-ok elavuljanak. Azokat kb 1-3 évente cserélik új fejlesztésű kütyükre.

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.