Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) totron válasza Tikakukac (#22) üzenetére


totron
addikt

Én is úgy vagyok, hogy rákérdezek a negatív okára adott esetben - piszlicsáré hülyeségek szoktak lenni - de értelemszerűen a kommunikáció milyensége, a hajlandóság rá vannak fajsúlyban. Már csak azért is érdemes itt sem átugorni akarni a kötüljárást/gondolkodást/emberismeretet, mert a nagy eladók nagy és vizuálisan makulátlan számai sem takarnak maradéktalan vásárlói elégedettséget minden esetben, de talán ez nem újdonság.

(#52) SP!T válasza totron (#51) üzenetére


SP!T
addikt

Igen, sajnos ebben a rendszerben én magam sem merek mint vásárló minden esetben negatívat adni a másiknak, mert van lehetősége bosszúnegatívra. Ilyenkor a negatív helyett az értékelés mellőzését választom. Sajnos az ilyen pontozós rendszer miatt a valóságot nem tükrözi ez a rendszer. :(

There's a device that I've been using called a whoop.

(#53) mickemoto válasza Geller72 (#24) üzenetére


mickemoto
őstag

Két hétre előre a mai világban már nem lehet megbeszélni semmit. Az még a mobiltelefonos, internetes idők előtt volt.

(#54) ekkold


ekkold
őstag

Szerintem ott lett elszúrva a dolog, hogy megegyeztetek egy valamekkora kártérítési összegben amit megkaptál ill. elfogadtál. Ezek után, mivel kértél, és kaptál is kártérítést joggal tekinthető rendezettnek a kérdés, és ebből a szempontból - még ha egyébként csirkefogó is az eladó - bizonyos fokig kérdéses a negatív jogossága.
Ha nem kaptál volna kártalanítást, vagy nem veszi vissza a készüléket a határozott kérésed ellenére sem, akkor jogos a negatív, de ezesetben, és ilyen összegnél mehet egy feljelentés is csalásért...
Nyilván ettől még értem a problémát, és teljesen jogos amiket írtál, de nem lett volna szabad belemenni alkudozásba.

(#55) Viktor0610 válasza ekkold (#54) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem a kártérítés fontosabb, mint elkerülni egy negatív értékelést. :K

Samsung Galaxy A54

(#56) ekkold válasza Viktor0610 (#55) üzenetére


ekkold
őstag

Kért és kapott kártérítést. Innentől én pl. nem foglalkozam volna értékeléssel, max beírom a megfelelő topikba... Az más kérdés. hogy visszakértem volna a teljes összeget, és tartsa meg a telefonját. Ez esetben pedig tulajdonképpen nincs üzlet, és nincs is mit értékelni....A topikba persze ilyen esetben is beírható.

De így utólag belegondolva: másoknak segítség lesz később ez az értékelés. Én is meg szoktam nézni, hogy akivel üzletelni akarok, annak van-e negítív értékelése, és ha van akkor, milyen okból. Ha azt látom, hogy átvert valakit, akkor elkerülöm az illetőt, és az is nyilvánvaló lehet, ha bosszúból kapta az illető, mert értékelt...

[ Szerkesztve ]

(#57) ekkold


ekkold
őstag

Olyannal is találkoztam már, hogy megvettem egy eladó cuccot, de értékelni már nem tudtam, mert addigra eltűnt a hirdetés... Szerencsére nem volt gond a cuccal, pozitívot adtam volna.

(#58) Tikakukac válasza Viktor0610 (#55) üzenetére


Tikakukac
titán

2 darab top-top ilyen eladót ismerek, akik erre játszanak évek óta. Sikeresen.

Nagyon mélyre vezetne ez a szál, sajnos mindegy mit írnék, abból megint az lenne, hogy én rágalmazok, holott engem próbáltak átverni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#59) SP!T válasza ekkold (#56) üzenetére


SP!T
addikt

Alapvetően egyet is értek. Sőt én sem akartam értékelést adni sem kapni ilyen végkifejlettel. Ám mivel 1-2 napig nem reagált, sőt telefonban erőteljesen ellenkezett a visszaküldésre is, gondoltam esélytelen hogy belemegy majd a kártérítésbe. Ezért kezdeményeztem egy értékelést. Meglepetésemre viszont utalta a kártéríést, de élt is az értékeléssel, amit korábban kezdeményeztem.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#60) ricsi99


ricsi99
addikt

Ez az értékelési rendszer úgy sz@r ahogy van... régebben volt 2 topic ahol ki lehetet beszéni a delikvenst ,ha probléma volt... ott leirtad a bibit ,delikvens válaszolt ,és ment az adok-kapok

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#61) Viktor0610 válasza ricsi99 (#60) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Öhm.
Nincs tökéletes értékelési rendszer.
Ha van ötleted a javításra, akkor Ötletek, javaslatok, hogy még jobb legyen a PH! lapcsalád.

Samsung Galaxy A54

(#62) Tikakukac válasza Viktor0610 (#61) üzenetére


Tikakukac
titán

Ötletet sokan sokszor adtunk már.
Alapvető filozófia eltérések vannak a bizniszek kezelésében üzemeltetés és használó között. Lásd ha 100km-t utazok egy karcmentes laptopra, ami a helyszínen kiderül, hogy amúgy nem karcmentes, de legalább törött és repedt és a kiváló akksiról még csak be sem kapcsol, de nem is tölt, akkor ez a PH szerint semmi, ez az eladó nem érdemel semmi, kár nem keletkezett.
Na ilyenből tonnaszám van az aprón, plafonig tömve pozitívval. Ugyanígy a bosszúnegatívokat is megoldani semmiből sem tartana, egyszerű, átvertek, ergo a másik félnek a neve minimum kuss, nem még ő értékel engem, aki megpróbálta megvenni az amúgy valóságtól totál elrugaszkodott vackát.

Amíg ezt nem sikerül kinőni és mindenre a válasz a megszokott trióból kerül ki, addig ez marad.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#63) ricsi99 válasza Viktor0610 (#61) üzenetére


ricsi99
addikt

Volt... de azóta a 3-4 modszer volt? Mit javasoljak?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#64) Viktor0610 válasza Tikakukac (#62) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az elsővel az a baj, hogy az oldal a megvalósult adásvételek értékelésre ad lehetőséget , tehát itt szerintem sincs mit értékelni.
A bosszúnegatív más tészta, de most nem emlékszem, mi az álláspont.

Samsung Galaxy A54

(#65) Tikakukac válasza Viktor0610 (#64) üzenetére


Tikakukac
titán

Betonba van öntve a forráskód? :DDD

Friss sztori, mert most ültem le a székembe pont: egy jó órás utam volt Monorra és aztán vissza ismét, költségben amit bizton tudok forintosítani ilyen 700 pengő, megvan róla a tiket. Mindezt azért, mert a kedves tulaj meséket farag a monitorja körül, amin nem csak 2 helyen van "megpengetve" a keret, hanem minimum 4 ponton, sz@rtig van pixelhibával, de legalább úgy nagyon nem is zavartatja magát ezek miatt. Xtra info, én még panelcsere után nem láttam olyat, hogy az új panelen is ott legyen a fehér fal, ami elvben a maflást adta a moncsinak, de biztos kell hozzá szakértői vélemény 10 oldalban, mert ez így önmagában kevés.
Ez így egy patika eladó, ha még 5 ember megy rá és sz0pja be, akkor még 5-en, semmi nyoma nem lesz.

A bosszúnegatív más tészta, de most nem emlékszem, mi az álláspont.

Pont most én sem tudom, azt amikor engem majdnem kivágtak, mert picit felpaprikázódtam és felemeltem a szavamat, hogy na itt az a bizonyos vonal, akkor olyan volt, hogy hát, kifizettél valamit, kaptál helyette egy kb. féltéglát, de ha beírod neki a negatívot, akkor ő is beírhat neked bármire hivatkozva bármit, mert csak. Vagy te sem értékelsz. Egy multireges csalót, aki még fenyegeti is az embert privátokban. Azért vannak itt dolgok :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66) Viktor0610 válasza Tikakukac (#65) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A multireges csalónál szerintem nem számít az értékelés. Ugyanaz a helyzet, mint ami miatt először írtam ide. A kárpótlás, vagy ez esetben a csaló feljelentése fontosabb, mint az értékelés.

Samsung Galaxy A54

(#67) Tikakukac válasza Viktor0610 (#66) üzenetére


Tikakukac
titán

Well, ha az emberem nem annyira ostoba, hogy a privátban fenyegetés közben nem vallja be a dolgot, akkor már egészen más lenne a dolog, akkor konkrétan lazán van egy negatívom a semmire, ő pedig megkapja azt, amit minimum meg kellett kapjon. Így aztán marha sok értelme van, hogy gyakorlatilag a csalók megbuktatása és kipergetése azzal jár, hogy az amúgy ártatlanok is lepontozódnak. :DDD

Neked lehet fontosabb. Nekem, pedig egyenrangú. Főleg, hogy ezek az emberek ebből hobbit űznek az aprón.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68) Geller72 válasza Viktor0610 (#61) üzenetére


Geller72
veterán

Az sem egy utolsó probéma, hogy az értékelések annyiszor kukázódnak, ahányszor újraírja valaki a motort. Itt vagyok két nickkel (az elsővel addig, ameddig ezzel nem reggeltem) nagyjából ~20+ éve, szerintem van 1000+ értékelésem és ebből mennyi látszik? Igen, ~100.. A többi ment a levesbe mindegyik alkalommal, amikor a ph motort váltott. Ez annak idején minden esetben jól el lett cseszve..
Ötleteket ezzel és sok mással kapcsolatban szerintem ezres nagyságrendben írtunk. Most inkább nem írom le, mi lett belőlük valós.
Érdekes, hogy ha egy ebay-nek, és hozzá hasonló giga oldalaknak van erőforrása kibogozni, hogy egy kamu adásvételnél ki volt a hunyó, addig itt (ezek szerint már) nem. Nem téged hibáztatlak, mert te ebben nem hinném, hogy lényegileg érintett lennél. :R

(#69) Viktor0610 válasza Geller72 (#68) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vat?
Biztos, hogy nem volt ilyen motorfrissítős értékeléstörlős sztori. Olyanról tudok, hogy a korábbi 5(?) értékelés került egyelésre (tehát mindenkinek ötödannyi értékelése lett, hogy jobban mutassa az adásvételek számát).
"Érdekes, hogy ha egy ebay-nek, és hozzá hasonló giga oldalaknak van erőforrása kibogozni, hogy egy kamu adásvételnél ki volt a hunyó, addig itt (ezek szerint már) nem."
Ebben benne van a válasz. Természetes, hogy egy nagyobb oldalnak több erőforrása van az ilyenek kibogózasára, ez a mérettel jár. Illetve itt sem ilyen egyszerű a dolog, a jelentés rendszer azért jól működik. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#70) ricsi99 válasza Viktor0610 (#69) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem volt?
Csak nézd meg ,hogy mikor regisytráltam ,és mikortól kezdödnek a pöttyök... kb teszek rá magas ívről ,de hidd el a törlések megvoltak... és tényleg a bosszúnegativ a legfőbb probléma... Stílus/igérgetés és hozzáállás egy dolog ,de ha utaztatnak feleslegesen /avagy messze nem azt kapod ami meg volt beszélve ,akkor nem oszthatsz feketét ,mert rögtön te is kapsz... aztán meg ha van fekete pöttyöd akkor rögtön magyarázkodhatsz a delkivenseknek..... amúgy is a sok "link/1bites" emberke van ide szabadulva...én megértem ,hogy nincs kapacitás a vitás ügyek kibogozására ,de arra sincs lehetőség ,hogy a tagok nyilvánosságra hozzák a valós/vélt sérelmeiket... pl sokan panaszkodnának a stílusomra ,hogy elküldöm a mamájához ,amikor fixre lebeszélünk helyet időpontot ,aztán 3 nap múlva sem jelentkezik :O

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#71) ekkold válasza Viktor0610 (#69) üzenetére


ekkold
őstag

Kezdetben pl. fel lehetne vállalni az egyértelműen "bosszú negatívok" törlését. Nem tudom ez mennyi erőforrást igényel, de amennyit ide írogattunk....

(#72) ekkold válasza Viktor0610 (#69) üzenetére


ekkold
őstag

Egy barátom évekkel ezelőtt eladott egy hibás videokártyát. Természetesen hibásként hirdette, és emiatt ennek megfelelő áron (Talán 2eFt körül). Majd a vevő reklamált mert a videokártya hibás! Felajánlotta, hogy visszavásárolja, erre az illető közölte, hogy az neki nem jó, mert már megjavította, de +20eFt-ért visszaadja. Ebbe már nem ment bele, ha megjavította akkor adja el... Persze kapott egy negatív értékelést... Akkor kérte a moderációt, hogy az igazságtalan negatívot törölni lehessen (természetesen nem különösebben foglalkoztak vele). Véleményem szerint - bár valóban plussz munka - ilyen esetekben azért lehetne kivételt tenni.

[ Szerkesztve ]

(#73) Polllen válasza Viktor0610 (#69) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az 5 pontos értékelés teljes eltörlésért kár. Egy ilyen rendszerben szépen lehet jelezni, hogy kivel lehet beszélni, ki teljesít hibásan, stb-stb.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#74) Kalandor válasza Geller72 (#68) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az sem egy utolsó probéma, hogy az értékelések annyiszor kukázódnak, ahányszor újraírja valaki a motort.

Ez nem igaz. Nem vesztek el értékelések.
Amire te gondolsz, azoknak két forrása lehet:
1. Amire gondolhatsz, azok nem hivatalos pontok, amiket egy külső tárhelyen gyűjtögetett pár ember önszorgalomból ezer éve. Azokat nem hoztuk át, mert nem biztos, hogy megbízhatóak voltak (bemondásra, ellenőrzés nélkül írattak emberek pontokat maguknak), de azok az értékelések sohasem voltak itt nálunk.

2. A kettővel ezelőtti Hardveraprós rendszerben 5 pirosat kapott az eladó és 2-t a vevő, ez rossz ötlet volt, és amikor átálltunk arra, hogy 1 üzlet = 1 pont, akkor az 5/2 pontokat átkonvertáltuk 1/1-re. Ekkor számszakilag kevesebb a pontérték, de nem az értékelések száma.

(#75) mickemoto válasza Kalandor (#74) üzenetére


mickemoto
őstag

Pedig valóban voltak értékelések amik kukázódtak. Nekem a 2013 novenbert megelőző értékeléseim 2008-ig visszamenőleg törlődtek valamelyik átállásnál. Privát üzeneteimet amikben az eladás/vásárlás menetét megbeszéltem 2011-től minden alkalommal elmentettem, most is vissza tudom keresni. Viszont az értékelések csak 2013 novembertől szerepelnek. Ezt is vissza tudom keresni. Pedig azok az értékelések amik törlődtek azok a hardverapró rendszerében történtek.

[ Szerkesztve ]

(#76) MasterDeeJay válasza ekkold (#72) üzenetére

Én egy időben adtam vettem a hibás kártyákat. Ahol megjavítottam azt javítottként egy hét garival adtam tovább feltüntetve hogy javítva volt. És igen volt amit visszavettem mert egy hetet sem bírt.
Nem egyszer volt az hogy amire nem volt technikám javítani azt odaadtam egy profibbnak aki nem tudta megcsinálni így felraktam alkatrésznek apróra. Két hét után viszontláttam a kártyát hibátlanként. (VRM valószínű le lett butítva, órajeleket visszavehette hogy működjön valahogy, abból sem lett semmi)

Aztán volt még nem létrejött üzlet amelynél egy itt megbízhatónak hitt tizenx éves reg (Serverworks) berendeltetett velem nagyobb értékben cuccokat és utána nem válaszolt nem is vette meg. Ilyenkor ugye nincs negatív hiába keletkezett károm belőle. Persze a csalósba ott a neve mert leírtam az esetet.
Azóta csak foglalóval rendelek akár mit is.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#77) Kalandor válasza mickemoto (#75) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nézd vissza a wayback machineban, hogy nincs is értékelés az adatlapokon 2012-ben, a hardveraprós adatlap ugyanolyan adatlap volt mint a prohardveren. Nem volt belső értékelés, ez egy hamis emlék. Mandela hatás. Mint az, hogy "Luke, én vagyok az apád".

Beszélhettél értékelésről, de ez ide ment: [link]

(#78) mickemoto válasza Kalandor (#77) üzenetére


mickemoto
őstag

Akkor ami értékelés a phmegbizhatosag.atw.hu oldalon szerepel az nincs benne a mostani rendszerben?

(#79) Kalandor válasza mickemoto (#78) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nincs és soha nem is volt.

(#80) twinfather81


twinfather81
tag

Hali. Sajna nekem is meglesz az 1. negatív értékelésem, muszáj vagyok adni... a létrejött üzletet követően azonnal előre utaltam a kölcsönösen kialkudott árat, (63,5e) eladó már azt sem jelezte, hogy megkapta a pénzt. Azután 4 nap szünet, mire merészeltem megkérdezni, hogy ugyan feladta-e? 2 nap szünet, írtam neki h amennyiben nem adja fel, rendőrségi feljelentést teszek. Semmi. Aztán ismét hívtam 2 napra rá, felvette, esküdözött h feladta, de emailt nem kaptam róla. Aztán a Foxpostot hívtam, megtalálták a csomagot a rendszerben, előkészített státuszban, tehát nem adta fel... ezt a kálváriát senkinek nem ajánlom.
Igenis fontos a kommunikáció, az igazolások elküldése egymásnak, bár előreutalás nélkül kevesen postáznak manapság, tehát legalább a postaköltség utalást meg lehet ejteni. A pozitív értékelés jó irányadó lehet, de sajnos esetemben lehet most "gajdult meg" a hirdető, és inkább berizikózza a feljelentést...
bár lehet eddig építette a kis pozitívjait piti üzletekkel, és most akar több embert lehúzni, megkárosítani?! Rejtély. Mindenesetre jelentem az oldalon, sok jóra nem számítok.. :W

[ Szerkesztve ]

(#81) Geller72 válasza Kalandor (#74) üzenetére


Geller72
veterán

Ez annál régebbi sztori, mint az atw-s link. Voltak sima topicok, amiket ti kezeltetek, és ahogy még most is, - ha jól emlékszem - 25k bejegyzésenként újranyílott egy új. De akkor volt egy keresőrésze a motornak, amibe ha beírtad a user nicket, kidobta, hogy kinek, mennyi és milyen értékelése volt. Ahogy a motorok cserélődtek a ph alatt, mindig jött valami, ami miatt az átvitt értékelések egy része kukázódott. Nyilván nem volt jó az a rendszer sem és az sem, amikor eltérő számú volt a kapott/adott értékelés is, de az tény, hogy sokkal több értékelésem volt, mint most. A mostani pontrendszerben is azért vannak fehér foltok. Például, ha valakitől többször veszek ugyanazt (pl. MS WIN Lic.) akkor csak egy értékelést adhatunk/kaphatunk, mert a többit nem kezeli le. Hiába történt fizikailag akár 40 adásvétel köztem és az eladó közt. Aláírom, ez már nem akkora probléma és azt is aláírom, hogy kezd a rendszer összeállni. (Így 20+ év után :D). Ami viszont tuti, hogy igenis volt kapacitásotok, erre külön topikokkal az adásvételekkel kapcsolatos problémákra és az egyszerűbbeket gyorsan meg is szoktátok oldani. Amit nem tudok, de mintha úgy érezném, hogy a "szerkesztőség" létszáma lényegesen csökkent, ergo kevesebben vagytok sokkal több melóra. :D.
Az általános, free hirdetéseknél még azt mondom, ok. De ha valaki fizetett hirdetést dob fel és ilyen bosszúnegatív miatt csorbul a hírneve, az azért szerintem bosszantó, hogy nem megoldható. (Nem tudom, hogy jól emlékszem e, de mintha lett volna nálatok régebben valami adatvesztéses sztori is egy ilyen ph moci verzióváltásnál?)
De nehogy azt gondold, hogy engem ez annyira stresszel, ha nem látom ezt a blogbejegyzést, nem is foglalkozom vele. Egyre kevesebbet vagyok itt is, köszönhető ez szerintem talán annak is, hogy sokkal kevesebb tartalom "gyártódik" a ph-n, mint régebben. Még a logout is "kiürült", alig vannak privát blogbejegyzések. Ez nem is olyan régen azért szerintem más volt, nem csak a logout blogbejegyzéseket, de még a frissen megjelent cikkeket sem tudtam naprakészen olvasni, annyi minden volt. Szakmai és egyéb vonalon egyaránt. Könnyen lehet, hogy ez nem kimondottan a ti hibátok, hanem egyszerűen ilyen tempóban változik a világ. Rengeteg streamer lett és manapság inkább megnéznek egy, vagy több vidit, podcastot, mint hogy olvassanak fél-egy órát az őket érintő témában. Igen, én is köztük vagyok. Nem azért, mert lusta vagyok olvasni, hanem így ez nekem egyszerűbb, gyorsabb, komfortosabb..etc. Gondolom, nem csak nekem. Én azért szurkolok, mert nekem a Ph talán az egyetlen online közösség/platform, amihez a kezdetek óta ragaszkodom és kitartok mellette. :R

(#82) Geller72 válasza twinfather81 (#80) üzenetére


Geller72
veterán

"követően azonnal előre utaltam a kölcsönösen kialkudott árat"
-Ugye az megvan, hogy minden hirdetés esetén, mikor fel akarod venni a kapcsolatot a másik féllel, ott virít a figyelmeztetés, hogy NE UTALJ ELŐRE!! ez egy alap. Tudom, sok más oldalon is előre kell/lehet utalni, de ha nincs mögötte egy paypal szintű faktoring rendszer, akkor én inkább nem veszek ilyen helyről semmit. Napi szinten bukkannak fel kamu webshopok, vagy olyan nem kamuk, amik évekig teljesen korrektül működtek, csak valamiért egyszer csak futhatsz a pénzed után. Utánvétes fizetés. Akinek ez eladói oldalon nem opció, azt kihagyom. És nyugodtan alszom. Akármekkora cég/vállalkozás.

(#83) Kalandor válasza Geller72 (#81) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Itt van az a topik, de újra is elmondom, hogy nem, ez soha nem volt a hardverapró része. És nem tűnt el, ott van benne minden:
Előzmények:
Archívum I.
Archívum II.
Archívum III.
Archívum IV.

Ami ezekben a topikokban van, az van itt összegyűjtve: PH megbízhatóság. De ez soha nem volt a hardverapró része.

Nem veszett el értékelés.

(#84) twinfather81 válasza Geller72 (#82) üzenetére


twinfather81
tag

Persze, igazad van, de azt gondolom egy hardverapró szintű oldalon nem kellene olyan lutrinak lennie, sok értékelés esetén...hàt nem így lett. :((( :O Csak lassan kb mindenki elvárja h előre utalj, mert azt hiszik átvered. De ha felajánlom h a postaköltséget vagy minimális előleget szívesen, akkor megy a sípolás, és még te érzed magad kellemetlenül h nem haladsz a korral...

[ Szerkesztve ]

(#85) ekkold válasza twinfather81 (#84) üzenetére


ekkold
őstag

Megmondom őszintén, én is előre utalást szoktam kérni, mert a vevők között is sok a komolytalan, akit csak addig érdekel az eladó cucc amíg nem kell fizetni érte.
Viszont én meg úgy gondolom, hogy az a vevő - aki fizet, mindenki más addig csak érdeklődő. Opcióként pedig mindig ott a lehetőség: gyere érte, nézd meg, próbáld ki, teszteld le, amivel, és ahogyan csak szeretnéd, és csak ha tetszik, akkor vidd.
Ha messze vagy - kösd össze egy hétvégi kirándulással, pl. nézz körül, ha már erre jársz, vagy pl. egyéb vásárlással.
Ezt a többség elfogadja, mint ahogyan és is szoktam előre utalni, de előtte utána nézek, amennyire csak lehet, hogy kinek utalok - és csak akkor teszem, ha a kockázat minimálisnak tűnik. Ezért aztán nekem pl. szempont az eladó cucc holléte is - lehet, hogy azt választom amelyik közel van, még ha drágább is kicsivel.
Nyilván én is tévedhetek, vettem már hibás terméket - de idág mindig sikerült megnyugtató módon rendezni a felmerülő dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#86) Alex91 válasza ekkold (#85) üzenetére


Alex91
félisten

Elore nem utalok, mert aki igy arul az altalaban seftel! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87) ricsi99 válasza Geller72 (#82) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha eladásnál ,az utánvétes cucc árának a kétszeresét meglebbentem a vevőnek akkor megy a sírás ,hogy ő nem utal mert biztos csaló vagyok... erre szoktam mondani ,hogy tessék jönn kipróbálna.... de hát messze van... oké ez a ph-s "ne utalj elöre, mert mindenki csaló" rendszere :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#88) Geller72 válasza ricsi99 (#87) üzenetére


Geller72
veterán

Szedjük szét a dolgokat:
Itt, a PH-n, ha régi, főleg ismerős arctól veszek valamit, előre utalok. Így van ez az olyan webshopokkal is, (magyar) amikkel szintén pozitív a tapasztalatom.

A másik oldal, amikor ugye nem. :D. Evidens, hogy 2k-s cuccot nem utánvétezek, mert egyszerűen nem éri meg. Igen, elkönyvelem, hogy messze van, necces, nem ismerem az eladót, inkább elengedem. Nincs ezzel szerintem semmi probléma. Mindkét félnek joga van ehhez.

Ha olyan online boltból vásárolok, ahol eleve nem is opció az utánvét, az nekem több mint gyanús. :D. Külföldi boltok esetében, szerintem aki valamit is ad magára, az kapásból felajánlja a fizetési módok közt a paypal-t. Nekem annyi elég, volt már ügyem, én még abból szarul soha nem jöttem ki. Igen, a paypal miatt.
Szintén evidens számomra, hogy ismeretlennek előre sem itt, sem máshol soha nem utalok. Ha tehetem, elmegyek, megnézem. Nyilván nem opció, ha ez tőlem oda-vissza 800 km-re van. ezért is szűrök már a kereséskor olyan helységekre, amik szóba jöhetnek, ha mindenképpen ragaszkodok a személyes átvételhez. Én magam is, ha eladok valamit, az opciók közt elsőnek szoktam javasolni a személyes átvételt. Én is sokkal nyugodtabb vagyok, hogy a tag megnézte, látja, hogy minden ok. Mert bizony szállítás közben is lehetnek anomáliák, még akkor is, ha fizikai sérülést nem találsz.

(#89) twinfather81 válasza ekkold (#85) üzenetére


twinfather81
tag

Megértem persze h előreutalást kérsz ilyen vonatkozásban, valóban sok az olyan ember aki imád alkudni, és ha éppen tetszik a felajánlott ár nekünk, akkor mégis hirtelen kihátrál ilyen-olyan mondvacsinált indokkal. Kevesen vállalják korrekten, hogy figyi több helyre licitálok, mégis a másikat választom.. Én a tranzakció előtt mindenképpen kérek telefonszámot, és felhívom mielőtt létrejön a Deal.
Bemutatkozom, elmondom mire jelentkeztem, alkalmas-e stb, szeretem letisztázni az infókat, és nyilván hallani akarom én is kivel állok szemben. Ha "Nóta tv" megy a háttérben, vagy bömböl a Kökény Attila, az már nem jó ómen. :)) Persze nem megsértve ezzel senkit. Persze ha küld emailt pl, amiben látomhol dolgozik, mennyire megbízható, az mindenképpen bíztató egy előreutalásos történetben.

[ Szerkesztve ]

(#90) ekkold válasza Alex91 (#86) üzenetére


ekkold
őstag

Speciel ez szerintem nem így van, pl. én is csak normál felhasználóként adok el, vagy veszek valamit. Tehát sem rendszeresen, sem nagy mennyiségben nem üzletelek.
Ugyanakkor vettem már "seftelőtől" is előre utalással cuccokat, mert korrekt áron adta, és az értékelései alapján is megbízhatónak tűnt - és rendben is volt minden. Tehát attól, hogy "seftelő"-nek titulálsz valakit, bizonyos feltételek alapján, még lehet teljesen korrekt üzleti partner.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.