Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Egyre jobbak a címek :C :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Tényleg azt kell mondanom, hogy gyönyörű a forma, szebb készüléket nem kívánhatnék magamnak.

De:

- Borzasztóan soknak találom
- A kamera hiányosságai még mindig furcsák, annak fényében, hogy más gyártók mit ki nem hoznak a Sony szenzorokból.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) aelod


aelod
veterán

Miért van az, hogy a sony telefonok képalkotó képessége alulmarad a szintén sony szenzorral szerelt társaihoz képest?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#4) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ez a cím :DDD

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#5) Tikakukac


Tikakukac
titán

A kamerasoft részleg tutira meg van kenve, más tippem nincs erre.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#6) expander


expander
senior tag

maradt meg a nokianak a 920 hazabol? biztos jutanyos aron jutott hozza a sony :D

(#7) Bobó_20


Bobó_20
aktív tag

Alice milyen kicsi kezed van :D

(#8) Heisenberg69


Heisenberg69
senior tag

Ez a "teszt" egy vicc. Google-ba írjátok be, hogy "Sony Xperia xz test" és olvassatok. Minden külföldi, neves oldal dicséri a telefont, főleg a kamerát. Amit a MA művel már vicc... :W A kislány valszeg valami selejtet kaphatott, vagy szinplán dilettáns.

Egy a sok közül:

Android Authoroity:

Pros

-Fantastic build quality
-Comfortable in hand feel
-Software is clean and easy to use
-Great camera
-MicroSD slot
-Hi-Res audio support
-Vibrant display

Cons

-Front-facing speakers are weak
-High price point
-No fingerprint sensor (U.S. model)

De gond van itt az olvasókkal is. Egy ilyen teszt után mindneki csak a címet dicséri... ;] :DDD
Ennyit erről.

[ Szerkesztve ]

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#9) Kasya


Kasya
nagyúr

Kivetelesen jo lett a cim :)

Latom, a marketing nevekre meg mindig nagy hangsulyt forditanak. Ahany funkcio, annyi "brand". Ha olcsobb lenne, a csaladban lenne egy helye neki. Igy viszont jobbat is talalni.

A cikket pedig csak az NCC-1701-es hatter miatt olvastam el ;]

[ Szerkesztve ]

(#10) Scholes9 válasza Heisenberg69 (#8) üzenetére


Scholes9
nagyúr

El sem olvastam a tesztet... (még) :U

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#11) PowerBuldog válasza Heisenberg69 (#8) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Megnéztem volna az Android Authoroity képeket. De sajnos minden kép 1280*720-ban van csak fent. Amiből aztán semmit nem lehet megállapítani a minőségből.
Vagy én vagyok propeller és nem találtam a nagyítás gombot.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#12) Isti2


Isti2
aktív tag

XA Ultra teszt is várható valamikor?

(#13) Kasya válasza Heisenberg69 (#8) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ezt erdemes "kitolteni". Jo osszehasonlitast kaphatsz.

(#14) Heisenberg69 válasza Kasya (#13) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Jobban adok a neves oldalak véleményére, mint az átlag emberekére...

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#15) Kasya válasza Heisenberg69 (#14) üzenetére


Kasya
nagyúr

A sajatodra adj :U Megnezheted az eredmenyeket is es lathatod, hogy neked melyik tetszett jobban.

(#16) Örni válasza aelod (#3) üzenetére


Örni
senior tag

Mert valami érthetetlen okból ragaszkodnak a 23Mpixelhez aminek nincs sok értelme. Valamint évek óta nem szúr nekik szemet a széleken látható torzitás...

Azért örültem volna, ha bemutatjátok az öttengelyes stabilizátor működését...

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#17) Dr. 444Hertz válasza Tikakukac (#5) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Szerintem is.
Minden adott hardverileg, csak valamit mindig nagyon elb**nak a szoftverben.
Egyébként jó telefon, de értelmesebb lenne rá a "kiváló audiós telefon" marketing jelző, mint a kamera képességének kihangsúlyozása.
Ha már valamivel el kell adni...

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#18) Juhaszatti válasza Heisenberg69 (#14) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Pedig az átlag emberek használják napiszinten és rendszeresen. Ők fogják megvenni is, és szakmai előképzettség, komolyabb tudás nélkül használni. Teljesen irreleváns hogy akik profi szinten fotóznak mit hoznak ki belőle.
Az átlag ember mit tud vele lőni az a lényeg, esetleg aki hobbiszinten fotózva, alapszintű (iso, záridő mondjuk) ismeretekkel rendelkezve veszi meg. Nekik kell megfelelnie, nekik készült a telefon, nem a neves oldalak tesztereinek.

(#19) Bone123 válasza Heisenberg69 (#8) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

A tesztékszüléket a Sony hazai képviselete küldte, és a fotók több mint 50 képből lettek összeválogatva. A legjobbak a mostani időjárás mellett. Ha mások tesztjére akarnánk hagyatkozni, rég abba hagytuk volna a Mobilarena üzemeltetését. Szerintem AliceWake megdicsérte mindazokat a dolgokat, amelyek dicséretet érdemelnek és nagyon alaposan kielemezte az XZ-t, mielőtt objektív ítéletet alkotott. Persze mindig vannak viták a fórumokban, ezért is biztosítjuk a felületet, és az egyéni vélemény nyilvánítása mindenkinek a joga. Csak nem a te „szinpla” ordenáré stílusodban.

(#20) ->Raizen<- válasza Dr. 444Hertz (#17) üzenetére


->Raizen<-
veterán

z1 compactom jobb képeket lő, fm rádió sincs ebben a modellben visszafele lépeget a sony mint minőségben, mint funkciók terén miért van ez?

Alice írásmódja nagyon szimpatikus, mint ha sejemmel símogatnák a seggemet, ezt érzem miközben olvasom, az meg külön plusz pont neki hogy nagyon szép csaj. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) Heisenberg69 válasza Bone123 (#19) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Igazad van! :B
Ám akkor jobban járunk, ha a Sony hazai képviselete ezentúl nem küld semmit. :DDD ;]

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#22) Richie86


Richie86
senior tag

Nagyon gyatra az a kamera...

(#23) etsmark


etsmark
tag

Korábbi Sony kamerákhoz képest egy kicsit látok azért előrelépést. Pl a ház nagyon valósághű és részletes. Viszont ha az árát nézem akkor találok jobb telót is...

[ Szerkesztve ]

(#24) Graphics válasza Heisenberg69 (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vagy mondjuk ha paraszt módon nem állsz neki ekézni a tesztírót... :U

"szinplán" ?

Mielőtt szerintem írsz egy markáns véleményt, gondolkozz.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) doooo


doooo
veterán

Új mélységekbe taszították az egyre jobbanak mondott kamerák képminőségét. Mi az isten történik a képek széleinél??? Ez már nem "szinpla" elmosódás.. főleg a dombos-erdős képen.. ilyet még talán sose láttam. :Y Még az olajfestmény effektus se tesz ilyet egy képpel. Hihetetlen.

(#26) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Jaj sony mit művelsz megint! Ez a kamera......remélem egy frissítés keretében rendberakják. Bár kétlem.....

(#27) rudeee válasza ->Raizen<- (#20) üzenetére


rudeee
őstag

Az utóbbi időben a felső kategóriás soc-okba nem integrálnak rádiómodult, hogy miért nem azt nem tudom, de nem hiszem hogy olyan nagy dolog lenne.
A Snapdragon 820, Exynos 8890, Kirin 950/955 soc-oknak sem része.
A Sony kameramodulja meg kész röhej kategória, érthetetlen hogy tudnak ilyen minőséget letenni az asztalra és még jóvá is hagyja a tesztelő csapatuk. Ezzel csak a Sony márkát minősítik le, na meg az árazással is elgurult a gyógyszere a gyártónak. A legszomorúbb hogy ez évek óta tartó tendencia. Nem csoda hogy nem mennek az eladások, mondom ezt úgy hogy volt két Xperia telefonom is korábban, de már letettem róluk.
Ezt a telefont bő 50k-val kedvezőbb kezdőárral kellene árulni alapból.

(#28) blagolf


blagolf
senior tag

240e ft??????????? Érdekes, én 200e ft-ért vettem, és kaptam hozzá egy 50e ft-os bluetooth fejhallgatót is.
Ezek szerint engem átb@sztak. Szánalmas ez a cikk......
Ha Sony telefont tesztelnek, akkor egyből a kameraképességek a legfontosabbak. Ok, tényleg nem nagy durranás. Mindenkinek más az elvárása egy telefonnal kapcsolatban. Nekem pl pont megfelel ez a minőség. Ha később megnézek egy képet, akkor sem akarok belenagyítani 1000-szeresen. Nem akarok művészi képeket készíteni. Ami nekem sokkal fontosabb pl hogy, meddig bírja az akksi, milyen használni a telefont (mennyire gördülékeny, stb) Ebben pedig nagyon jó. Én ezt tapasztalom a márkával kapcsolatban. Nincsenek hatalmas problémák a telefonjaikkal, mint pl. a két legnagyobb gyártónak. Bárhol foghatom, nem fogja eldobni a hálózatot, nem hajlik össze, és fel sem robban ez csak egy Sony telefon.

Üdv, Zoli

(#29) GeryFlash


GeryFlash
veterán

GB ramonként 80 ezer Ft. Az igen. Érdekes hogy az M5 szintén 80 ezer, ott mondjuk ez az arány 3x-szor jobb.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#30) tothmaxy182 válasza blagolf (#28) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Hol vetted?

Minden szavam magánvélemény!

(#31) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Ez is annyira vízálló, mint a korábbi Sony-k?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#32) Crafter32


Crafter32
őstag

Csatlakoznék az előttem szólokhoz. Nem értem az MA-t. Ráadásul lovagol az árákon miközben az egyik legdrágabb készüléknek (Iphone) legutóbb ajánlott plecsnit nyomták nehogy a rajongók szetverjék a monitort. Más indokot nem tudok. Most a Sony rajongók joggal lehetnek dühösek.

[ Szerkesztve ]

(#33) PowerBuldog válasza blagolf (#28) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Üzletet nem írok, beszéljen inkább az árukereső.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#34) #16820480 válasza Graphics (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem is nagyon tetszik ez a telefon, az egyik barátom vett is ilyet, és imádja, de ennyi pénzt egyszerűen nem adok telefonért. Semmilyenért. Tök mindegy, hogy mit tud.

(#35) blagolf válasza GeryFlash (#29) üzenetére


blagolf
senior tag

Van olyan márka ahol GB ramonként 166 ezer az ár. Ez elég gyenge megközelítés.

Üdv, Zoli

(#36) w333


w333
félisten

Meg merem kockáztatni hogy a 2013 -s Xperia Z jobb kamerában ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#37) darvinya


darvinya
titán

Tetszik, csak…csak ára :O
Mára eljuttotam oda, hogy más felémentem, pedig szeretem Sony-t.

Cikk címe viszont egyből felkeltette figyelmemet, s septibe átfutva nagyon jó.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#38) blagolf válasza tothmaxy182 (#30) üzenetére


blagolf
senior tag

Telekomnál vettem előrendeléssel, de a Speedshopnál is ennyi volt.

Üdv, Zoli

(#39) Májkülnájt


Májkülnájt
tag

Akinek z szériája volt az tudja hogy nem a kamera minőség lesz a fő szempont, az aksi időt a 2 éves z2-m is veri lazánXD
A sony már nem rúg labdába a teló fronton... Én is huaweiben v lgben gondolkodomXD

(#40) GeryFlash válasza blagolf (#35) üzenetére


GeryFlash
veterán

Csak azok nem Androidod futtatnak. Elképzelni nem tudom mibe fájt volna annyit rakni már a perfomance is 4Gb-ot rakni mint a többiek, ha már magasabb a kezdő ár, de hogy még ebbe se. Miközben egy M5-be képesek voltak tavaly 3GB-ot rakni.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#41) Heisenberg69 válasza Crafter32 (#32) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Nem akarom megbántani a cikkírót, de szerintem jobb, ha ő még csak alapkategóriás telefonokat „tesztel”, ahogy eddig is kb.
Állítom, hogy Bog, Legendd, vagy Bocha nem ilyen véleményen lett volna.

nem válasz akart lenni.

w333 - ne hozz ítéletet ez alapján.

[ Szerkesztve ]

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#42) ->Raizen<- válasza GeryFlash (#40) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Jaja a vernee 36k-ért ad 3gb ramos telót. 4 inkább 6 gb kijárt volna ebbe a modellbe, ha az árát nézzük de inkább 8 gb a one plus 3 6 gb-al 120k.

[ Szerkesztve ]

(#43) Bog válasza Heisenberg69 (#41) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Barátom, le lehet szállni a cikkíróról. Végleg. Nem szólok többször.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#44) w333 válasza Heisenberg69 (#41) üzenetére


w333
félisten

Akkor mi alapján ... ránézek és látom hogy egy zsák sz*r a fotó ! :U

Van egy srác fotós topikban szintén ZX és nagyon rossz minőségűek a képek !

Néha kicsit meglepődöm hogy egyesek mennyire foggal és körömmel védenek egy gyártót ha még nem is jó akkor is. el kell engedni és továbblépni, majd rájönnek ők is hogy ez így nem jó és majd változtatnak rajta ... hatalmas a verseny van miből válogatni a konkurens gyártóknál is ilyen áron ! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#45) GeryFlash válasza ->Raizen<- (#42) üzenetére


GeryFlash
veterán

Vár téged a showder klub. :U
De nyugodtan nyeld be hogy a Sony az összes többi Android gyártóval szemben a 2016-os Flagshipjeibe képtelen volt belerakni 4GB RAM-ot és egy értelmes kamerát.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#46) RAMBÓ válasza Májkülnájt (#39) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Csatlakozom!
Sony Z2 telefonom van, 2 éve alatt már a 3. és 7-szer volt szervizben... Ez mindent elmond a Sony telefonokról. Bizonyos részeit nagyon szeretem, bizonyos részeket viszont nagyon utálok. Tele konstrukciós hibákkal, amit s Sony sohasem ismert el (vízálló telefon beázik, kamera modul túlmelegszik, stb...). Sony telefont soha többé :(

A cikk pedig tele van helyesírási hibákkal :Y

(#47) Postas99 válasza doooo (#25) üzenetére


Postas99
senior tag

Az bizony egy [Kromatikus aberráció]

Már vártam, hogy mikor fogja belökni valamelyik "szájomi eszközt példálózásra". Már van ilyen,

A telefon q*rva drága ennyi pénzért. Kívül jól néz ki ennyi... A többi meg elválik, majd beázik a "somy" meg azt fogja mondani hogy a USER a hibás.

(#48) Bog válasza Crafter32 (#32) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A Sony rajongók inkább amiatt lehetnek dühösek, hogy a kedvenc gyártójuk megint kiadott egy telefont, aminek a kamerája nem ér fel egyetlen hasonló árú konkurenshez sem, de marketing az persze volt mellé. Azért is dühösek lehetnek, mert megint vastagon fogott az a bizonyos ceruza és azért is, mert az akkumulátoros üzemidő maximum csak átlagos. Sajnálom, ha ezt te úgy fordítod le, hogy minket nem értesz és emiatt vagy dühös.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#49) blagolf válasza GeryFlash (#40) üzenetére


blagolf
senior tag

Mert tök felesleges. Megnyitok 10 alkalmazást, és mégsem tölti újra egyiket sem. Ennyi.

Üdv, Zoli

(#50) w333 válasza Bog (#48) üzenetére


w333
félisten

Pontosan ... maximálisan egyetértek (2016 -ban ez nem állja meg a helyét) :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.