Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Kicsikatona7


Kicsikatona7
tag

Nekem az a bajom vele, hogy ahová a SIM kerül az a fedél meg van hajolva és néha kinyílik valamint a töltő helyét elfedő kis dugasz se megy bele normálisan.. Ha be viszem a T-be kicserélik? Karácsonyra kaptam. Nem ejtettem el meg semmi.

(#402) Jasy válasza herceg666 (#397) üzenetére


Jasy
csendes tag

Pedig ennek működnie kell. Csak jó sokáig nyomva kell tartani.
Érdekes, nekem csak a frissítés óta fagyott le eddig 2x. :-(

Mert digitalizalni kell!!!!!!!!!!!!!!!

(#403) #25276416


#25276416
törölt tag

Sziasztok ! Nyáron lehet beruhazok egy ilyen tabletre, mondanatok véleményeket ? Xperia tablet P-n gondolkodom még, azt esetleg használ valaki?

(#404) theballa32 válasza #25276416 (#403) üzenetére


theballa32
tag

Szia!A tablet s nagyon megèrte az áràt.Nagyon szeretem hogy az akksi erõs. (8-10 òrát bìr).jó hangszóró,gyors mûködès.Nekem kb 3x fagyott le eddig.december elejèn vettem.Xperia p telefonom van ,és jók a tapasztalatok vele.Az akksi lehetne egy picit nagyobb,mert erõs használat mellett kb fèl napot bìr.Gyenge használat mellett már láttam öt napot is .

(#405) petymeg válasza theballa32 (#404) üzenetére


petymeg
addikt

Szia!
Ez a 8-10 óra kijelzőhasználatra értendő?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#406) Jasy válasza petymeg (#405) üzenetére


Jasy
csendes tag

Sztem igen, mert én mostanában csak könyvolvasásra, egy kis net és mail-ra használom szinte egésznap, de tölteni csak olyan 10 óra múlva kell. Éjjel. :-)

Mert digitalizalni kell!!!!!!!!!!!!!!!

(#407) petymeg válasza Jasy (#406) üzenetére


petymeg
addikt

Nekem a felét alig bírja, igaz film, játék meg netezés megy leginkább. Vagy ezek egyszerre. :D

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#408) theballa32 válasza petymeg (#405) üzenetére


theballa32
tag

Folyamatosan netezek vele,ès kevès videózás is van benne.8 órát kibìrta eddig mindig.

(#409) #25276416 válasza theballa32 (#408) üzenetére


#25276416
törölt tag

Köszönöm a válaszokat, igéretes gép. Xperia Tablet P-t használt esetleg már valaki? Azzal összevetve melyik a jobb?

(#410) Pool_ válasza #25276416 (#409) üzenetére


Pool_
tag

Olyan nincs hogy xperia tablet p, olyan van hogy Sony tablet p. Már ha arra az összecsukható borzalomra gondolsz.
A kettő meg nem összehasonlíható, mert a p egy régebbi széria és jóval gyengébb hardver van benne mint ebben.

(#411) #25276416 válasza Pool_ (#410) üzenetére


#25276416
törölt tag

Igen, a tablet P-re gondoltam, nekem tetszik a kialakitása...

(#412) petymeg válasza #25276416 (#411) üzenetére


petymeg
addikt

Pedig elég nagy baromság, hogy pont a közepén ketté van vágva a kijelző... Nem is értem a Sony ezt hogy gondolhatta komolyan. Nem csoda, hogy bukás volt.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#413) Jasy


Jasy
csendes tag

Tegnap sikeresen elejtettem a kis "drágaságot", de nálam ez már természetes dolog, hogy a párhetes telefont vagy a tabletet elejtem. :( Galaxy S2-t 1.5 hetesen dobtam el a kezemből. :(
kb 1.5méter magasságból esett le járólapra. :( Hál'istennek azonkívül, hogy az aluminium hátlap egyik sarka megkarcolódott nem lett semmi baja legalábbis én úgy látom. :) Így már egy mindenbe belekötő kollégám is elfogadta, hogy aluból van a hátlapja.

Ez kapcsolatban lenne egy kérdésem:
Ha egy nagyobb doc filet megnyittok pl könyvet, akkor néha lapozás közben nem villan egyet a kijelző? Mert ha nem akkor ez a baja lett sajna :( Bár ez lehet az office program hibája is, mert az egyikkel csinálja a másikkal meg nem...

Mert digitalizalni kell!!!!!!!!!!!!!!!

(#414) Zzenit


Zzenit
tag

Sziasztok! Ha 1,5A-nál nagyobb (2,1A) áramerősséggel töltöm az kárt tehet a tabletben?

[ Szerkesztve ]

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#415) Zzenit


Zzenit
tag

Sziasztok! A sony blameappoknak (social life, sony select, walkman, album, filmek, reader by Sony, music unlimited, video unlimited, play memories) van valami értelme? Vagy szélesíti a mediát kínáló helyek(play, amazon, egyéb tékák) számát?

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#416) MrPetya19


MrPetya19
addikt

A 3g-sbe hol kell belerakni a simet? Ma nyomkodtam egyet egy t-ben, és nem találtam meg, de térerő az volt!!

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#417) Jasy válasza MrPetya19 (#416) üzenetére


Jasy
csendes tag

A Sony feliratnál oldalt van egy kis ajtó. Na ott. De ez benne van a használatiban.

Mert digitalizalni kell!!!!!!!!!!!!!!!

(#418) lutiy


lutiy
tag

Sziasztok

kérdésem az lenne hogy a t-mobilnál vásárolt xperia tablet S megeggyező a márkaboltos gépekkel?
gondolok itt korlátozásokra vagy szoftveres mizériákra...

(#419) csizo13


csizo13
tag

Hogyan lehet lejátszani notebookról,pcről filmet szaggatás mentesen?
BubbleUPnP-n nevű programon is próbáltam, és ES File manageren keresztül megnyitva is, mx playerrel de akadozik(főleg a hang), vagy ez a wifi hálózat gyengesége miatt van? (Bár az Tplink1043ND-n 3 antenna, 3m-en belül akadály nélkül,keresztül van megosztva a DIGI 80/25Mbit/s).
Vagy a film tulajdonsága túl vad? Egy 1080p BluRayDTSx264, 7.2GB méretű mozi.

(#420) Jasy válasza csizo13 (#419) üzenetére


Jasy
csendes tag

Sztem wifin nem hiszem, hogy szaggatás nélkül menne az 1080p. Másold fel sd karira, szaggatás nélkül megy. Bár én csak egy filmet próbáltam. :-)

Mert digitalizalni kell!!!!!!!!!!!!!!!

(#421) Pool_


Pool_
tag

Egy apróság a "gyorsan lemerülős" problémához:
Ismét előjött nekem ez a hiba, és nem szerettem volna megint rendszer visszaállítást csinálni.
De muszáj volt valamit kezdeni mert egy nap alatt simán lemerült úgy hogy hozzá sem nyúltam...
Nagy nehezen kiderítettem mi nem hagyja elmenni aludni a cuccot, és bizony egy sony app, amiről fogalmam sincs mire való, de Titanium backupban lefagyasztottam és azóta tökéletes megint.
Egy éjszaka alatt csak 2%-ot merül azóta.
A neve: InstallKicker. (app listában nem látszik, csak Titanium backupban találtam meg)
Nem találtam semmi infót hogy mi lehet ez, de már egy hónapja fagyasztottam le és semmi probléma nem volt azóta, így akinek ilyen problémája van, az próbálja meg nyugodtan szerintem.
Az biztos hogy ez egy rendszer app, és a sony a gyártója. Illetve az is biztos hogy ez nem hagyta aludni a gépet, és hogy ha csak simán kilőttem, akkor is újraindult az app szinte azonnal...

Persze lehet hogy javítva van már azóta, nekem a root miatt még mindig sima r6 van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#422) petymeg válasza Pool_ (#421) üzenetére


petymeg
addikt

Nekem nincs ilyen gondom, hogy lemerülne egy nap alatt, de az eléggé zavar, hogy netezéssel is csak hat órát bír és a telefonomhoz hasonlóan, ha megnézem az akkuhasználatot akkor lezárt eszköznél is valami ébresztgeti mindkettőt, szinte folyamatosan pörgetve így a processzort. A telefon is és a tablet is 1-1,5%-ot merül ha le van kapcsolva a képernyő. Sokallom ezt is.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#423) Jasy


Jasy
csendes tag

hmmmmmmm
http://mashable.com/2013/01/21/sony-xperia-tablet-z/

Mert digitalizalni kell!!!!!!!!!!!!!!!

(#424) Jasy válasza Pool_ (#421) üzenetére


Jasy
csendes tag

Próbáltam a TB vel ezt amit írtál, de TB root nélkül nem megy. :-( Rootolni meg még nem akarom.

Mert digitalizalni kell!!!!!!!!!!!!!!!

(#425) bery08


bery08
csendes tag

Sziasztok, engem is a hotspot probléma zavar a legjobban. Esetleg valaki nem talált rá valami megoldást? Gyári program nincsen rá, az ingyenesek közül pedig egy sem megy. Nem feltétlenül kellene wifin megosztania a mobilnetet, az is jó lenne, ha usb-n menne, de hát semmi...

(#426) Carambola válasza bery08 (#425) üzenetére


Carambola
tag

Szia!

Melyik programokat próbáltad? Van fent a playen jó néhány

(#427) Carambola


Carambola
tag

Sziasztok! :R

Szemezek ezzel a tablettel, és ma elmentem a MM-be kicsit megfogdosni, próbálgatni, mielőtt rászánom magamat a vásárlásra.
A külső valóban szép, még ha elsőre kicsit furcsa is a hátsó közel 12 mm-es vastagság.
Van néhány dolog ami nem olyan volt, mint azt szerettem volna. Ebben szeretném kérni a tulajok hozzászólását.
1. Sebesség, akadás
Mindenhol azt olvastam, hogy a Tegra 3 aztán megy reccenés nélkül. Nos a mintadarabon, amit állítólag tegnap tettek ki, a gyári teszt videók, bizony szaggattak. illetve nem volt folyamastos a lejátszás, mondjuk olyan 15-20f/s, ami ha jobbanb megnézzük, apró pici ugrásokat jelent a smooth lejátszás helyett.

2. WIFI megosztás
Olvastam itt is és kerestem a neten is megoldást erre, de úgy tűnik valamiért a Sony kihagyta belőle, ami nagyon fura, hiszen ez egy Android képesség, és már a 2.3 telefonok is tudták, és azóta is tudják.
Márpedig ha pld. egy T-mobilos 3G-s verziót vesz az ember szívesen megosztaná a jelet, hiszen nem szívesen fizetnék elő kétszer is nagyobb mobilnet csomagra. :W

3. fényerő
Valamiért az volt a benyomásom, hogy a fényerő és kontraszt messze messze elmaradt pld a Galaxy note 10.1 vagy az IPADek mögött. a maximumra raktam a fényerőt, de így sem volt az igazi....

4. Filekezelő
Jó, a google playről lehet letölteni, de létezik, hogy gyárilag nincs rajta?

5. fényképező gép
Volt korábban Sony fényképező gépem, nem vagyok a márka ellen sőt, de a tesztgéppel olyan pocsék képeket lehetett készíteni a MM-ben belsőben, hogy meglepődtem. 8 mp kép nagyítva teljesen szétesett.
Valóban ilyen gyenge lenne?

6. CPU sebesség
Lehet valahol állítani a CPU sebességet, vagy önmaga állítja. Sajnos sehol nem találtam olyan programot, amin ellenőrizni lehetne, ,melyik proci és milyen sebességen megy éppen. Erre is van program a playen, de csodálkoztam, hogy ez is hiányzik gyárilag.

7. Android

A teszt példány felajánlotta a frissítést, de, mint tudjuk ez csak a SD kártya méretét engedi 128 Gb-ig.
A neten utána néztem és semmi hír még a 4.1-ről, csak, hogy lesz....
Nos ezek voltak a kérdések amikre kérném véleményeteket, tapasztalatotokat.

Köszi :))

[ Szerkesztve ]

(#428) nismoka válasza Carambola (#427) üzenetére


nismoka
addikt

Nekem az 1080p video sem szaggat, mx playerrel. File transfer progi van rajta de jobb egy pld solid explorer file manager.
A fényerő több mint elég én minimumon és max középen használom beltérben közepes megvilágitásnál. Szerintem nem akadozik semmi rajta, asus tf300 am volt de ez sokkal jobb.

(#429) Kicsikatona7


Kicsikatona7
tag

Tud valaki valamit a Jelly Bean-ről?

Nektek szokott fagyni, újraindulni? Nekem napi 1x...mi a megoldás?

(#430) bery08


bery08
csendes tag

A FoxFi tűnt a legígéretesebb programnak, de sajnos nem működött. Néha ha be is kapcsolta a hotspotot akkor sem látta semmiféle eszköz.
Ha valaki talál rá valamiféle megoldást, írjon egy pü-t! Előre is köszi.

(#431) csizo13


csizo13
tag

PS3-at, hogyan lehetne felvenni a távirányított eszközök közé? Csak mert az Xbox szerepel, mint media center, a ps3 meg nem. Kösz a választ. Ja, az xboxon biztos van IR.

[ Szerkesztve ]

(#432) natë


natë
nagyúr

Létezik a készülékre custom rom? XDA-n nem találtam...

(#433) natë válasza natë (#432) üzenetére


natë
nagyúr

Másik kérdés : a pH-n üzleteltem egy Ilyen masinát, néha előfordul, hogy a bal szélén becsíkozódik (szőrösödik) a kép, fekete pár mm-es vonalak vibrálnak. A jelenség véletlenszerűen jelentkezik és elmúlik magától. Szervíz?
A géphez ez egy garanciapapírt kaptam, semmi mást, az elég lesz a javíttatáshoz?

(#434) bery08


bery08
csendes tag

Én a helyedben elvinném, nekem nem vibrál semmi, és nekem is csak egy papír van hozzá szóval gondolom.

(#435) Carambola


Carambola
tag

Sziasztok!

Én is a tulajok között, tegnap hozzájutottam a géphez.
Lesz majd néhány kérdésem, de most azt kérdezném, hogy másoknak is nagyon halk a videokamera hangja mikor felvesz?
A másik, hogy érdemes e frissíteni az androidot, hiszen a verzio maradt a régi, 128Gb-os kártyát, pedig biztosan nem veszek 60 ezerért még jó ideig.

(#436) natë


natë
nagyúr

Hogyan tudtok úgy custom hátteret beállítani, hogy ne kelljen vágni automatikusan? Feltételezem az 1280x800-as felbontású nem jó...

(#437) bery08 válasza natë (#436) üzenetére


bery08
csendes tag

Sehogy, egy szép nagy képet kell szerezni, és azt rendesen ki tudod vágni.

(#438) natë válasza bery08 (#437) üzenetére


natë
nagyúr

Full HD pl?

Custom romról nem tudsz? XDA-n csak a sima tablet S topikját találtam..

[ Szerkesztve ]

(#439) Carambola


Carambola
tag

Jó ez fórum....

Ezek szerint kevesen vagyunk akinek közlendője, gondja baja, öröme, bánata lenne a Sony tabletjével.:-)
Vagy lehet, hogy van egy másik fórum is?
Néha van egy egy bátortalan kérdés, amire válasz nem igazán jön, de ennek nyilván az az oka, hogy kevesen olvassák.

Ehhez képest a T-mobilnál várólista van a gépre a netes vásárlóknak, és az T-pont üzletekben sem érdemes vadászni utána, mert nem kapható általában, pedig itt nagyon jutányosan hozzá lehetne jutni (ha lenne)
A Media Marktban dobtam egy hátast, mikor a "csak" WIFI-s változatért 170 ezret kértek!!!
Gondolom ezért sem veszik sokan náluk, pedig ott van :DD

Nos a vásárlás előtt én is megtapogattam és próbálgattam kb 2 órán át, a biztonsági ember nézegetett is rendesen, de aztán feladta....

Az akkori tapasztalatimról kérdeztem néhányat, de sok reagálás nem jött. Aki írt annak köszönöm.

Ennek ellenére vettem végül is, nagy szerencsémre az Alleeban a T-pontban aznap kaptak reggel 2 db.ot, és az egyik megvolt még.

A tapasztalataim egészen mások, mint a MM minta példányán volt:
A gép gyors, a kijelző ragyogó, a külső szép, aki látja mindenkinek kerekedik a szeme. "Jé az Sony is gyárt ilyet...?"

Amivel elégedetlen vagyok az a kamera minősége (botrány) remélem ezt egy software frissítés majd javítja, mert a hardware nem rossz.
Az SD kártyára másolást kérdezték néhányan, erre az All in One app a Playről ad megoldást.
Sajnos WIFI hotspot nincs, de talán erre is lesz majd a frissítésben javítás.
A frissítés a neten olvasott info szerint február közepén jön ki, meglátjuk....

(#440) natë válasza Carambola (#439) üzenetére


natë
nagyúr

Nem tudod a 16 gigás sdbõl miért csak 8-at látnak a fájlkezelôk? Melyik az az app?

[ Szerkesztve ]

(#441) Carambola válasza natë (#440) üzenetére


Carambola
tag

All in one

Nahát, ez érdekes, a frissítés előtt még látta a 16 Gb-ot, de most néztem meg, hogy valóban csak 10 Gb-nak látja a kártyát.
Ma délután frissítettem az újabb verzióra

(#442) natë válasza Carambola (#441) üzenetére


natë
nagyúr

Nem talaltam ezt az All in One-t

(#443) Carambola válasza natë (#442) üzenetére


Carambola
tag

All in one toolbox (17 tools)

(#444) Carambola válasza Carambola (#441) üzenetére


Carambola
tag

Összekevertem, a belső saját memóriából lát csak 10 GB-ot a külső SD memóriából lát 14.9 Gb-ot.

[ Szerkesztve ]

(#445) natë válasza Carambola (#444) üzenetére


natë
nagyúr

Az ICS igen, viszont ha egy file kezelővel nézed meg, az pl. nálam csak 8-9 Gb-ot mutat.

(#446) natë válasza Carambola (#444) üzenetére


natë
nagyúr

A tolto csatlakozojanal nalad is tapasztalhato nemi holt jatek? (ahol a tablethez csatlakozik, elore-hatra mozgatasnal)

(#447) Carambola válasza natë (#446) üzenetére


Carambola
tag

Szia!
Igen, nálam is van ez a holtjáték. Egyelőre nem izgat nagyon. A kamera gyengesége szomorúbb, és sajnos tegnap és ma is volt egy újraindulás, ami nem normális dolog. Más androidos gépen nem volt ilyen. Ez biztosan softwares gond, amit remélem javítanak a JB vel. Az SD mérete rendben van , Solid Explorert használok.

[ Szerkesztve ]

(#448) nismoka válasza natë (#446) üzenetére


nismoka
addikt

Direkt van holtjáték, hogy ha megfeszülne a kábel akkor ne egyböl törjön.

(#449) Jasy válasza Carambola (#443) üzenetére


Jasy
csendes tag

Kipróbáltam, de ezzel sem lehet a felrakott appokat átrakni külső sd-re. :-(

Mert digitalizalni kell!!!!!!!!!!!!!!!

(#450) natë válasza Jasy (#449) üzenetére


natë
nagyúr

Ehhez custom rom kellene. Nem nagyon értem, hogy egy ilyen tudású, minőségű gépnél miért nincs komoly csapat az XDA-n. Az utolsó semmi, szutyok telefonokon/tableteken meg CM10 fut...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.