Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Jasy válasza natë (#450) üzenetére


Jasy
csendes tag

Valahol azt olvastam, hogy Sony valahogy ezt megcsinálta, hogy ne lehessen rá rakni custom romokat. :-(

Mert digitalizalni kell!!!!!!!!!!!!!!!

(#452) natë válasza Jasy (#451) üzenetére


natë
nagyúr

Ezt mar sok keszuleknel leirtak, amiken azota cm10 fut.

(#453) bery08


bery08
csendes tag

Na ma kipróbáltam az összes WiFi megosztó alkalmazást, de egy sem működik. 1-2 be tud indítani valamiféle hálózatot, de csatlakozni nem lehet rá. Nagyon remélem, hogy a frissítéssel javítják... :(

(#454) Zzenit válasza Carambola (#439) üzenetére


Zzenit
tag

Szintén zenész...

Próbáltátok már régebbi AV receiverrel összepárosítani? Mondjuk aminek ilyen a távirányítója? Olyan édes gondom van, hogy a htpc-n az xbmc-t már szépen tudom kezelni, de a régebbi onkyo erősítőmet nem. Vmi ötlet?

Már nekem is fagyott le kétszer az új szofttal. A frissítéshez úgy állok hozzá, mint a motonál vagyis abszolút pesszimistán, pedig nagyon hiányzik egy igazi guest mode, mert a jelenlegi nem elég jó a különböző e-mail fiókok különválasztásában:-(

Amúgy tökéletesen jó a tablet, a funkcióját (tartalom fogyasztás) szépen ellátja. A laptopot már alig kapcsolom be, nem kell már állandóan házit/szakdogát így bőven elég ez is.

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#455) Zzenit válasza bery08 (#453) üzenetére


Zzenit
tag

Ez nem lehet véletlen szolgáltató függő? Ha a mobilba rakod a szimkártyát ott működik a tethering?

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#456) natë válasza Zzenit (#454) üzenetére


natë
nagyúr

Nálam még egyszer sem fagyott. Mi a legfrissebb sw verziószáma?

(#457) Carambola válasza Zzenit (#455) üzenetére


Carambola
tag

Sajnos pillanatnyilag nem működik a WI-FI megosztás, semmi módon, és ez nem a sim kártya hibája. A JB. állítólag február 3. hetében jön. Elvileg annak javítania kellene.
Mozzarella: legfrissebb verzió: 4.0.3 release 6b. Nekem tegnap masszívan lefagyott. Semmire nem reagált, csak miután a power gombot nyomtam kb 10mp.ig, indult újra.
a korábbi verzió nem fagyott. :-(

[ Szerkesztve ]

(#458) Zzenit válasza natë (#456) üzenetére


Zzenit
tag

Nekem is az a verziószámom van, mint Carambolának. A fagyás összetettebb műveleteknél jön elő. Mondjuk skype és program telepítés egyszerre.

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#459) natë


natë
nagyúr

Észrevettem egy jelenséget, ami bár nem túl gyakori, de előfordul. Függetlenül attól, hogy böngészek, vagy mailt írok, szöveget szerkesztek, stb néha van, hogy bevillan a kép általában keresztben, villámszerű vonalakkal. Találkoztatok már ilyennel? :F

(#460) Zzenit válasza natë (#459) üzenetére


Zzenit
tag

Ezzel még nem, de tegnap a Tank Hero nem akart elindulni, csak újrainstall után (mondanom sem kell, hogy a pályák törlődtek). Ill. a böngésző is csak úgy kilépett, meg volt olyan, hogy a skype is megadta magát. Nem tudom, hogy rendszer vagy programhibák ezek? :F

[ Szerkesztve ]

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#461) Carambola válasza Zzenit (#460) üzenetére


Carambola
tag

lekopogom, nekem az utóbbi 3-4 napban semmi gond nem volt. A képernyő villanást még nem tapasztaltam, nem is szeretném. Sajnos néha a letöltött programok akadnak össze a rendszerrel. Válogatós néha a kicsike.:-)

[ Szerkesztve ]

(#462) Kicsikatona7


Kicsikatona7
tag

Nekem szokott villanni a kép.. fagyni is szokott neha..meg naponta 1x ujraindul. A JB érkezése mennyire biztos hogy február 3. hete?

(#463) csizo13


csizo13
tag

Nem lehet, hogy azért villan a kép, mert a beállítások- Fejlesztői lehetőségek- felhasználói felületen belül be van pipálva valamelyik képernyő villantás mód? Bár lehet azok másra jók, csak tippelgetek.

[ Szerkesztve ]

(#464) Kicsikatona7 válasza csizo13 (#463) üzenetére


Kicsikatona7
tag

Nem, akkor máshogy villanna.

[ Szerkesztve ]

(#465) natë válasza csizo13 (#463) üzenetére


natë
nagyúr

Nem, tényleg nem amiatt, szerintem sw-es hiba.

(#466) Kicsikatona7


Kicsikatona7
tag

Nagyon remélem hogy a JB javít minden hibát...

(#467) natë válasza Kicsikatona7 (#466) üzenetére


natë
nagyúr

A Project Butter lesz a legjobb, már ICS-csel is nagyon gyors a tablet...milyen lesz JB-nel? :Y

(#468) Zzenit


Zzenit
tag

Nem ide való téma, de tudtok vmi jó körökre osztott fantasy stratégia játékot ami fut a tableten? Próbáltátok már a Heroes 3-at?

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#469) petymeg válasza Zzenit (#468) üzenetére


petymeg
addikt

Nem is tudtam, hogy van Heroes droidra. Ha wifi közelbe leszek szedem is le. Ifjúkorom kedvence volt, pont a HoMM3.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#470) natë


natë
nagyúr

Pontosan melyik Tegra 3 verzió van a tabletben? 2 fajtát emlegetnek az online sajtók, s nagyon nem mindegy, hogy a középső vagy a leggyengébb dolgozik benne...ott ugyanis eléggé visszafogott a GPU órajele.

(#471) Zzenit válasza petymeg (#469) üzenetére


Zzenit
tag

Csak egy kis mókolással megy de még nem próbáltam ki. Ha nagyon sok időm lesz regelek a gog-ra és megveszem a játékot. Aztán beszámolok az eredményről.

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#472) Carambola válasza natë (#470) üzenetére


Carambola
tag

http://en.wikipedia.org/wiki/Tegra. Kérdésedre a válasz olvasható a táblázatban.
Az xperia a Tegra3 30 L változatát kapta. Ez a proci órajelét tekintve 1.3Ghz/mag, de ha mind a 4 mag egszerre megy, akkor az órajel 1.2Ghz magonként. Szerintem teljesen felesleges egy ekkora tablet estében az órajel hajszolása, hiszen gyakorlatilag nincs olyan program Androidra, aminek futásához ne lenne elég. A kijelző felbontás licit is egy vicc. A notebookom felbontása 15.6 colon kb annyi, mint az Xperia tabletnél, és soha nem vettem észre, hogy a felbontás zavaró lett volna. Ellenben pld. egy full HD kijelző meghajtása sokkal nagyobb feladatot ró a processzorra, a rendszerre, és az akkura.

(#473) natë válasza Carambola (#472) üzenetére


natë
nagyúr

A wikit olvastam, viszont a többi oldal a középső testvért írja.

(#474) natë válasza natë (#473) üzenetére


natë
nagyúr

Megnéztem system infoval, a középső "testvért" tartalmazza a tegra 3 családból a tablet.

(#475) petymeg


petymeg
addikt

Segitseg kellene bongeszohoz. Nalam csak az opera tordeli a szoveget a nagyitashoz a tobbi, pl.az eredeti Browser vagy a dolphin nem. Hol lehet beallitani szovegtordelest, vagy lehet egyaltalan?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#476) Carambola válasza natë (#474) üzenetére


Carambola
tag

hol találtál olyan adatot, ami megmutatja, hogy a mienk a középső a 3 verzióból?
Egyetlen adatot találtam ami erre enged következtetni a rendszerinfoban, hogy a max CPU 1400. A T30L szerepel a vikipedia táblázatában, de ott a max CPU csak 1300...

(#477) Zzenit válasza petymeg (#475) üzenetére


Zzenit
tag

Nekem portré módban simán tördeli mind a chrome mind a beépített böngésző. Tesztoldalak wikipedia és mobilarena teljes változat.

Más egyszer nekem is bevillant a chrome kb 0.2 mp-ig egy kb 3.5cm-es függőleges csík formájában. Eddig egyszer...

Tegnap meg lemerült valszeg a Blood and Glorynak köszönhetően. Na azóta az sincs fent.

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#478) petymeg válasza Carambola (#476) üzenetére


petymeg
addikt

"Az Xperia Tablet S-ben a T30L jelzésű SoC található, ez a legkisebb órajelű változat, fogyasztásban viszont a legjobb eredményeket mutatja és a legkevésbé is melegszik."

[link]

Viszont a felhaszálói kézikönyvben meg 1,4 ghz-es procit írnak... Lényeg a lényeg nálam még egy program alatt se szakadozott.

Zzenit

Mi az a portré mód, hol lehet beállítani?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#479) natë válasza petymeg (#478) üzenetére


natë
nagyúr

Biztos, hogy nem a lite...Monitoroztam, 1,4 Ghz-en futnak a magok.

(#480) laciba77


laciba77
tag

Sziasztok. Meg tudnátok mondani, hogy a tablettel - megfelelő mobilinternet csomaggal - elméletben mekkora letöltési sebesség érhető el?

(#481) csizo13 válasza laciba77 (#480) üzenetére


csizo13
tag

Szélessávú mobilinternet (21 Mbps/5,76 Mbps) és Wifi (150 Mbps)

(#482) Carambola válasza natë (#479) üzenetére


Carambola
tag

Igen, úgy tűnik, hogy a T30 proci van benne. Az sem kizárt, hogy menet közben cserélték az első példányokhoz képest. Az is eszembe jutott, hogy talán a 3G változat megy T30-al, és a wi-fi-s T30L-el. De nem baj, ha erősebb a proci és DDDR... a fogyasztásban szerintem ez észrevehetlen.

(#483) natë válasza Carambola (#482) üzenetére


natë
nagyúr

A procinál nagyon nem számít, ellenben a 2 tegra gpu-ja között nem kevés difi van.

(#484) Zzenit válasza petymeg (#478) üzenetére


Zzenit
tag

A portré mód az amikor áll a tablet vagyis a rövidebbik éle van lefelé. Szal csak egyszerűen el kell fordítani a tabletet.

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#485) petymeg


petymeg
addikt

Valaki próbált már 64 vagy 128 gigás sdxc kártyát a tabletbe? Működik vele?
Gondolkodom, hogy egyet vennei kellene, e-bayen már 8-10k-ért lehet venni 64 gigás class10-est.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#486) Carambola


Carambola
tag

Van esetleg valakinek tapasztalata, hogy egy pendrive-ot, a táphoz kapott USB kábelellel és egy anya-anya USB adapterrel lehet e csatlakoztatni? Így meg lehetne spórolni a spec Sony kábel árát, ami 7-9 ezer Ft.
AZ adapter pedig 500 Ft :DD

Petymeg: A neten azt olvastam, hogy a 128 Gb-os kártya ment gond nélkül

[ Szerkesztve ]

(#487) natë válasza Kicsikatona7 (#462) üzenetére


natë
nagyúr

Film lejátszás alatt és néha böngészéskor villan...játék közben soha...Nálad?

(#488) csizo13 válasza Carambola (#486) üzenetére


csizo13
tag

Köszi, ez egy nagyon jó ötlet! Holnap veszek egyet kipróbálom.

(#489) petymeg válasza Carambola (#486) üzenetére


petymeg
addikt

Ilyen anya-anya atalakitot hol lehet kapni?Mediamarktban kerdeztem, meg csak nem is hallottak ilyenrol.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#490) Zzenit


Zzenit
tag

A chromeban hogy tudom beállítani, hogy ne frissítse az oldalakat ha csak fület váltok?

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#491) csizo13 válasza petymeg (#489) üzenetére


csizo13
tag

Szerintem a környékeden lévő számtech boltban. Neten pl itt:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#492) Kicsikatona7


Kicsikatona7
tag

Az istenért se akar kapcsolódni a számítógéphez. Mi lehet a baj? Usb hibakeresés be van állítva.
Pontosabban kapcsolódik a géphez, de nem tudok semmit rá tenni, egy fényképezőgép ikon jön be a sajátgépbe és ha rá megyek nem jön be semmi.
:F

(#493) nismoka válasza Kicsikatona7 (#492) üzenetére


nismoka
addikt

El van állítva a kapcsolódás módja, beállitások,tárhely,opciók...

(#494) nismoka válasza petymeg (#489) üzenetére


nismoka
addikt

Nem lesz jó mint ahogy egyik tabletnél vagy mobilnál sem. Nem véletlen létezik otg kábel.

(#495) rolywrx válasza Carambola (#486) üzenetére


rolywrx
tag

Nem megy vele, más a bekötése.

RolyWRX

(#496) Kicsikatona7


Kicsikatona7
tag

nismoka: MTP-n van.

[ Szerkesztve ]

(#497) Carambola


Carambola
tag

Sziasztok!

A guest mód hogyan aktiválható? Nekem nem látszik a főképernyőn. Kell telepíteni valamit?

(#498) Jasy


Jasy
csendes tag

Villogás téma.
Én már régebben írtam, hogy nekem villog néha.
Főleg Office alkalmazásnál letter módban egy függőleges kb 3cm széles csík jelenik meg képernyőgörgetés közben.

Mert digitalizalni kell!!!!!!!!!!!!!!!

(#499) Carambola válasza Jasy (#498) üzenetére


Carambola
tag

Szia!

A Beállítások - fejlesztői lehetőségek - felhasználói lehetőségek között van néhány ami a villogással foglalkozik. Nem itt kellene beállítani? Nálam nincs semmi bepipálva, és nem villog soha.

(#500) natë válasza Carambola (#499) üzenetére


natë
nagyúr

Nincs azokhoz sajnos köze.

Más: a pletykák mai JB-ről regélnek, reméljük igazak..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.