Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-01 07:11:09

LOGOUT.hu

Sony Xperia P - fémtestvér

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) harijani válasza darvinya (#4699) üzenetére


harijani
tag

usb debugging pipa vagy nem?

COD forever!

(#4702) darvinya válasza harijani (#4701) üzenetére


darvinya
titán

Kikapcsolt telonál mit ér?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4703) harijani válasza darvinya (#4702) üzenetére


harijani
tag

Jó kérdés, de ha be van pipálva, akkor nem működött.????

Most már megy. :R :R :R

Thx

COD forever!

(#4704) darvinya válasza harijani (#4703) üzenetére


darvinya
titán

Ez inkább driver kérdés volt mit USB hibakeresés.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4705) k.daniel91


k.daniel91
tag

Ma raktam fel az ICS-t Flash-el, majd frissítettem is azt a 0,6 MB-os kis bugfixet, viszont azt vettem észre hogy iszonyatosan hamar merül a telefon. 10 perc wi-fi meg app telepítésekkel 8%-ot merült eddig kemény 20 perc alatt..mintha ez eddig nem lett volna így.
Ilyenkor mivan? Most újra be kell állnia az akkunak 2-4 napon keresztül hogy szokja a használatot az új rendszer? vagy nyomni kellett volna egy gyári beállítások visszaállítását? vagy mit lehet ilyenkor tenni?

(#4706) harijani


harijani
tag

Mesterek. Végre fennvan az ICS. Hogyan tudok egy nyamvadt "mappát" létrehozni?

COD forever!

(#4707) harijani válasza harijani (#4706) üzenetére


harijani
tag

Ilyen nincs. Az egyik ikont a másikra kell húzni. :DD

COD forever!

(#4708) darvinya válasza k.daniel91 (#4705) üzenetére


darvinya
titán

Hát ha megcsináltad azt fw javítást, akkor mindent nulláz/nullázot.?
Igen újra kell beállnia az akkunak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4709) MyckY


MyckY
senior tag

Spawn 21 eladta az összes smart tag-ot, valakinek nincs 1db eladó ba??????

[ Szerkesztve ]

(#4710) k.daniel91 válasza darvinya (#4708) üzenetére


k.daniel91
tag

Igen, még a frissítés felrakása előtt töröltem 1-2 appot majd amikor engedtem neki ezt a "bugfix" dolgot visszarakott mindent a gyárira. Remélem ugyan úgy beáll majd mint anno a GB-nél.

(#4711) s4tch válasza MyckY (#4709) üzenetére


s4tch
veterán

Vegyél ebayről, baromi olcsó.

(#4712) escape


escape
aktív tag

Ha valaki vesz, szóljon, 3 darabra én is beruháznék.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4713) rbalint88 válasza escape (#4712) üzenetére


rbalint88
addikt

2 v 4 darab van (piros-fekete vagy fekete-piros-fehér-kék)

piros+fekete

4 szín

most ezek a legolcsóbbak, amiket elküldenek Magyarországra.

[ Szerkesztve ]

(#4714) Mellizom


Mellizom
tag

Szerintetek egy iphone 4-hez viszonyítva mennyire rúg labdába ha elsődleges szempont az üzemidő majd a minőség (anyag, összeszerelés, időtálóság) a fő szempontok?

Ezt még úgysem kérdezte meg senki :U

(#4715) rbalint88 válasza Mellizom (#4714) üzenetére


rbalint88
addikt

üzemidőnél az alap dolog érvényesül: használat függvénye. pár órától 3-4 napig is akár. jellemzően vagy minden este vagy minden második este kell etetni.
minőség, hmm. minőségÉRZETre az i4 leveri. törésállósága kérdéses, dobálni nem szoktam, de talán nem olyan sérülékeny, meg ennek ugye csak az egyik oldalára kell fólia, illetve oda se, mert gyárilag van rajta.
menj el valami boltba és fogd kézbe, mivel a minőségérzet teljesen szubjektív dolog.

(#4716) Mellizom válasza rbalint88 (#4715) üzenetére


Mellizom
tag

az üzemidőt azonos feltételek között gondoltam. Nem agyon hajszolva mint egy teszt során és nem egész nap a 3G-n lógva. Amit néhányan írtatok (2-3 nap) ezt viszont az i4 esetében el képzelni sem tudom, még úgy sem, hogy napi 20 perc telefonálást 10 sms-t és 30perc mobilnetet veszek alapul.
Fogtam mint a kettőt és lehet a tömeg miatt, lehet a méret miatt de az i4-et "emberközelibbnek" éreztem. A 4" kicsit sok. Persze azon meg jobb híreket olvasni, tudom. :W

(#4717) escape válasza rbalint88 (#4713) üzenetére


escape
aktív tag

Közben én is rájöttem. :DD Mindegy végülis, attól függ, hogy milyet rendel az illető. Nekem nagyon nem megy az íbéjezés, ezért várok egy kolegára.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4718) s4tch válasza Mellizom (#4714) üzenetére


s4tch
veterán

A fémház szerintem verhetetlen, nagyon rendben van. A gyári fólia kicsit izé, a puszta üveget jobb tapizni.

Az akksiideje elvileg az iPhone-nak jobb. A P-nél trükközni kell a két naphoz, de megoldható. Nem a hatalmas akkuja miatt jó a P, azt lássuk be. Ha valaki 3-4 naponta szeretne telefont tölteni, az felejtse el.

(#4719) Fekka


Fekka
tag

Nem tudom, írta-e már valaki, de kijött egy újabb update, méghozzá 6.1.1.B.1.10 néven. Kíváncsi vagyok, mikor lesz elérhető ;]
[link]

(#4720) rbalint88 válasza Mellizom (#4716) üzenetére


rbalint88
addikt

a vége elég magas labda volt az iphone 5 miatt :DDD

escape: ha tudsz minimálisan angolul és van egy netes fizetésre is használható kártyád, akkor nem egy nagy tudomány

(#4721) NemMoby


NemMoby
csendes tag

Ha lefagyasztom a liveware nevű programot az okozhat valami gondot?

(#4722) Mellizom válasza rbalint88 (#4720) üzenetére


Mellizom
tag

hehe, eszembe se jutott az 5ös, becsület szavamra :U

Nem célom elérhetetlen követelményeket támasztani de naponta se vagyok hajlandó töltögetni valamit ami elvileg modern és viszonylag sokba is került. 2 napnál többet nem várok el és annyit, hogy 2 év múlva is tudja ezt.

(#4723) darvinya válasza Mellizom (#4722) üzenetére


darvinya
titán

Mint mondták az üzemidő használattól függ.
Reggeltől estig képernyőt használod akkor bizám eszi rendesen.

Én ma NeoV-mel jártam így, mobilnet játék SwingShot(vagy mi, de már letöröltem mert teljes rákattanás volt) 6 óra meg 45 perc HDMI-n tv-n, közben fórumozás 4 óra , mint most is arról írok.
És 2x kellett töltenem, most 72%-on vagyok.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4724) rbalint88 válasza Mellizom (#4722) üzenetére


rbalint88
addikt

elhiszem, de adta magát, főleg, hogy most olvasom a kommenteket abban a topikban (popcornért kiált)

2 nap simán hozható, sőt, azzal amit leírtál akár a 3 nap sem lehetetlen.
mondjuk ha 50% alatt vagy környékén van este, akkor érdemes feltölteni este, ha éjszakára nem is hagyod töltőn. (ics-sel meg alapból kijelzi százalékban is, ezzel se kell küzdeni)
szerintem nem fogod megbánni a cserét, ha az androiddal ki leszel békülve.

(#4725) Dany007 válasza Mellizom (#4714) üzenetére


Dany007
veterán

Kompromisszumokat kell tudni kötni. A mai telefonok legnagyobb rákfenéje az üzemidő.
Normál használat mellett 1,5-2 napnál tovább egyik telefon se bírja (kivétel a háromezres akksival szerelt motorola razer maxx? asszem).
Innentől aztán az, hogy 1,5 vagy 2 napot bír szerintem mindegy.

Sógoromnak van iPhone 4-e, normálnál kicsit erősebb használat mellett egy napot se bír ki. De azt mondja ha igazán bele lendül akkor naponta többször is kell töltenie. Ő gyakorlatilag töltővel jár wc-re is. Amint hazaér valahonnan első dolga rádugni töltőre, ha beül a kocsiba még ha csak boltba is megy, első, hogy rádugja töltőre a telefont.
Szerintem ennél csak jobb lehet a P.

Plusz tudom, hogy nem számít, de teljesítményben és tudásában is veri magasan az i4-et a P.
Nekem még csak pár napos a telefon, tehát még messze 100%-os üzemidőtől és aránylag sokat is nyomkodom napközben, de egy napot így is lazán kibír. Este már rá kell tennem töltőre, de akkoris olyan 30% körül mozog. Tehát szerintem a 2 nap reális lesz. Ennél többet meg nem nagyon kell elvárni.

Persze lehet spórolni az akksival. Viszont ezt csak úgy lehet megtenni ha pont azokat a funkciókat hanyagolod ami miatt elvileg okostelefont vesz az ember, és nem egy nokia C2-01-et. Ugyanis ha leveszed a kijelző fényerőt már lehet spórolni sokat. Aztán kilehet kapcsolni a wifi-t a gps-t, a 3G-t. Filmet sem muszáj nézni rajta, és játszani se kell. Na így biztosan jelentősen növelhető az üzemidő de ha valaki így használja akkor nincs értelme okostelefont venni.
Minőségérzet pedig itt is megvan. De talán az i4 egy fokkal jobb ilyen téren, de nem sokkal. Az a fém unibody ház amije a P-nek van nem gyenge. : ) Ráadásul szép a design, míg az i4 kinézete már rohadtul unalmas és egysíkú... szerintem.

(#4726) varesz11 válasza Fekka (#4719) üzenetére


varesz11
tag

Ahogy utána néztem neten nagyon mennek a találgatások. Mivel becsúszott az a plusz 1-es a verziószámba, elég sokan gondolják, hogy Jelly Bean, a másik lehetőség, hogy egy főbb ICS update amibe belerakják az Xperia T újdonságait. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz belőle. Ha JB akkor mondanom sem kell, hogy mennyire örülhetünk, de szerintem egy jól optimalizált jégkrém se lenne annyira rossz. :D

(#4727) werszomjas


werszomjas
őstag

Szerintem aktív használat mellé abszurd dolog több napos üzemidőt várni. Egyszerűen nem tart ott az akksi technika, nem tudom mit fognak kitalálni, de biztos, hogy nem az a megoldás, hogy tegyenek bele 5000es aksit, mert akkor már megetették volna a gyártók.

Ha vesszük a laptopokat is, a legtöbb normál használat mellett 4-5 óra alatt lemerül, és lássuk be, lassan ezek a telefonok mindent tudnak, amit egy laptop, csak kisebb képernyőn.

Okostelefonhoz 1 nap max 2 ami reális, aki e feletti üzemidőt szeretne, vegyen normál mobiltelefont.

üdv

(#4728) s4tch válasza werszomjas (#4727) üzenetére


s4tch
veterán

...vagy RAZR MAXX-et.

[ Szerkesztve ]

(#4729) Memmaao


Memmaao
addikt

GB alatt az Asphalt 7 tökéletesen működött, most ICS alá is telepitettem és akadozik, valamint nem működik az accelerometer! Csak körbe-körbe megy az autó??? Miért lehet ez? A szervíz menube ICS alatt hogy lehet belépni? Meg akarom nézni, bár sztem nem hw hiba, a többi játék nem csinálja

My name is Bond, James... Dean.

(#4730) sssz válasza Memmaao (#4729) üzenetére


sssz
őstag

nem hw hiba.nekem is ilyen ics alatt.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#4731) Freeman01 válasza Memmaao (#4729) üzenetére


Freeman01
tag

Service menü: Tárcsázóba *#*#7378423#*#* (*#*#SERVICE#*#*)

(#4732) Memmaao válasza sssz (#4730) üzenetére


Memmaao
addikt

Hát akkor ez nagyon jó! Megoldás van rá? Mióta ICS van fent : autós bt kihangosító nem működik a telefonnal, mindig szetkapcsol, asphalt 7 akkor kuka, csengohangokat keveri, hiába állítom be egy kontaktnal. Pozitívumot meg nem találtam. BT kihangosító hibára a cordon electronics ennyit mondott: ismert hiba, többen jelezték, küldjem be, visszaveszik a gb- t, azzal tökéletes. Erősen elgondolkodtam, hogy felkuldom pestre.

My name is Bond, James... Dean.

(#4733) MyckY válasza escape (#4717) üzenetére


MyckY
senior tag

ÉN majd fogok valamikor csak még nem tudom mikor :D:D

(#4734) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Nem értem, hogy miért kell egyes embereknek NFC tag. Itthon úgy sem tudja használni. Majd max 20 év múlva! :DDD

(#4735) MyckY válasza Bitpalace (#4734) üzenetére


MyckY
senior tag

Mért ne lehetne használni??? Tudod egyáltalán hogy mire valók?

(#4736) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

igen tudom..... De ez nem úgy van hogy bemész bárhova és bárhol csak úgy tudod használni.

(#4737) vlaho válasza Bitpalace (#4736) üzenetére


vlaho
aktív tag

Azért egy kicsit még olvass utána. Nem csak fizetésre lehet használni.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#4738) Mellizom


Mellizom
tag

Köszönöm a hasznos válaszokat! Minden szempontot alaposan fontolóra veszek.

Eszembe jutott még valami ami kicsit vissza tart az egyik "versenyzőtől"

Amikor oda mész a Bmw szalonba, hogy na akkor megveszem ezt, és eszedbe jut pár dolog. Ki akart leszorítani ide felé, ki villogot le a pályán, hogy takarodjak a belsősávból, ki nem adta meg az elsőbbséget múlthéten? Aztán egy erős hmmm után át is sétálsz a Lexus szalonba...

Mindegyik szép, mindegyik jó, technikailag szignifikáns különbség nincs, így nem az alapján döntesz!

Lehet kicsit erőltetett a hasonlatom és én gondolom rosszul de valahol egy ilyen is van bennem. Persze ez csak itthoni körülmények között igaz!

Remélem értitek mire gondolok :)

:R

(#4739) MyckY válasza Bitpalace (#4736) üzenetére


MyckY
senior tag

ezt nézd meg szerintem és rájöszz az értelmére :D

(#4740) Bitpalace válasza MyckY (#4739) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Jó én nem tudtam hogy másnak nehezére esik ezeket beállítani :D Azért nekem nem kell ekkora kényelem... Van rá app is be kell állítani, mikor milyen módot akarsz használni és miket indítson el vagy állítson be. :K

(#4741) bluemirage válasza Mellizom (#4738) üzenetére


bluemirage
őstag

Az új almás 5-ös StandBy ideje fele a P-nek és értem a hasonlatot is. ;)
A mostani Figyelőben épp ma olvastam egy cikket (a Net-es változatban csak 2 hét múlva lesz fenn teljesen)... Az Iphone sikere és megosztó hatása...
Míg a Sony P-je egyszerre különleges és jó... sőt ezüstben határozottan izgalmas a mai fekete átlaghoz képest... de mégsem Iphone... ami egyre jobban megosztja a népet és egyre több előítéletet szül. Nem tagadom, ha az Iphone-hoz a többi kellék is társul, BMW... menő csávó, plázás cicababa... akkor bennem is megindul az előítélet.

Meliora sunt bono inimica

(#4742) MyckY válasza Bitpalace (#4740) üzenetére


MyckY
senior tag

De hamár van NFC a telefonban miért ne használnánk ki? :D most 4 dellárt simán megér 2 Smart tag . tudom a live ware vagyis mostmár inteligens csatlakozás appal is meglehet ezeket csinálni hogy ha töltöt meg stb dugok rá a telefonra akkor ezt meg azt csinálja de én kiváncsi vagyok rá meg tetszik is az ötlet :D

(#4743) Bitpalace válasza MyckY (#4742) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Jó persze jogos a felvetés! :D De én erre csak egy app-ot használok, be van állítva mettől meddig milyen módot használjon, és a módokon belül miket aktiváljon, miket tiltson. Jóformán mint egy régi telefonnál :)
NFC meg ennek a könnyítésére jött létre szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#4744) sssz válasza Bitpalace (#4743) üzenetére


sssz
őstag

igen, ezzel én is így vagyok :) Ha majd fizetésre is lehet használni az jó, de ezek a kényelmi dolgok...hát nekem nem jön be :)

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#4745) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Amúgy a 3-as az mire való?
Mert én is kaptam fóliához egy olyat, az valami kék fólia szerű valami, de nem tudom mit lehetne vele kezdeni?

(#4746) MyckY válasza Bitpalace (#4745) üzenetére


MyckY
senior tag

szerintem mielőtt felrakod a fóliát előtte ezt rárakod lehúzod és pormentesiti szerintem az a feladata de nem tudok Kínaiul :D

(#4747) Bitpalace válasza MyckY (#4746) üzenetére


Bitpalace
senior tag

ja jó mert csak nekem is itt van és nem tudtam vele mit kezdeni :D

(#4748) Fekka válasza varesz11 (#4726) üzenetére


Fekka
tag

Igen igen, én is láttam, hogy sokan a JB-t vélik felfedezni benne, majd meglátjuk :)

(#4749) pumszli


pumszli
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos nem tudtam végig olvasni a fórumot, viszont szeretnék egy ilyen telefont venni, vagy esetleg egy Xperia S-t. Lenne egy pár kérdésem. Melyiket ajánljátok a P-t vagy az S-t? A P külső alapján szimpatikusabb, nem tudom, hogy tud e annyival többet hardwaresen az S, hogy megérje. Az NFC csak sony készülékek között működik? A telenoros csomagban van sony tag? Az utolsó kérdés, hogy van már a telenoros készülékekre ICS? Köszi a segítséget!

(#4750) fmfizikus


fmfizikus
tag

Sziasztok "P" fanok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!
Tegnaptól én is csatlakoztam e kedves kis közösségbe egy,a T-nél vásárolt P-vel. Persze a végleges döntés előtt - jól felkészítve magamat ezzel az esetleges nem kívánatos szövődményekre- végig olvastam a fórum hozzászólásokat.
Ezért is lepődtem meg, hogy egy olyan valamiben kellett csalódnom, amit többen kimagasló minőségűnek írtatok le. Ez pedig a telefonálás közben hallható beszédhang.
Lehet, hogy csak egyedi hiba, vagy nem is az? De még három napon belül vagyok, ezért kérem a tanácsotokat, mit tegyek?
Tehát egyáltalán nem vagyok megelégedve azzal, amit telefonálás közben hallok. Ez ugyanis legmagasabb hangerőn torz, kicsit olyan "bödönös". De halkabbra véve sem tökéletes, Olyan mintha a fém készülékház rezonálna.Vagy a hangszóró membránja .
Ez azért egyértelmű számomra, mert tegnapig egy Xperia Ray-t használtam, aminek valóban tökéletes volt a hangja, és így most nagy a kontraszt.
Nem tudom, hogy ez egyedi hardveres vagy valamilyen szoftveres hiba vagy teljesen normális? Más tapasztalt esetleg hasonlót?
Vigyem vissza vagy inkább ne, mert kiröhögnek?
Egyébként a telefon gyönyörű, a kijelző káprázatos. Egy picit azért idegesít, hogy a T-nél még nincs kész az ICS, mert a Ray is T-s, és azzal már hetek óta a szendvicset ropogtatom.
Előre is köszönöm a kreatív hozzászólásokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.