Hirdetés

2024. július 8., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-01 07:11:09

LOGOUT.hu

Sony Xperia P - fémtestvér

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) AlrightSir válasza rizso (#195) üzenetére


AlrightSir
tag

tényleg, bocsi. :) XDAról halásztam őket össze.

Egyébként szerintem teljesen elfogadható képeket készít. Mondjuk ezek még csak nappali fotók voltak, de az éjszakaik is csak jobbak lehetnek, mint a mobilarénás tesztfotók. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#202) Dany007 válasza AlrightSir (#201) üzenetére


Dany007
veterán

Tényleg jó fotók. Ha ilyet tud az nekem már elég.
Az éjszakai meg már tényleg nemérdekel. Egyik telefon se tud elfogadható esti képeket csinálni. Egyszerűen ahhoz már kevés a fény olyankor. Ezt elfogadom. :)
Tegnap előtt fotóztam egyet SGS2-vel félhomályban utcán, vakuval (nem távoli objektumot). Pocsék lett az is. Dehát ez van.

Így viszont már szinte tuti vétel lesz a "P". Megvárom a szeptemberi iPhone következőt. Aztán ha nem mutatnak valami holografikus kivetítést :D akkor megveszem a P-t. (asszonynak úgyis lejár a hűségideje a T-nél és szeptember - októberig talán emberibb ára is lesz... :U )

[ Szerkesztve ]

(#203) Dany007 válasza correctman (#196) üzenetére


Dany007
veterán

Néztem én is. Nem rossz. De akkor lenne az igazi ha wireless lenne. Márpedig ahogy a videón látom igencsak vezetékes (vagy az csak a tápkábel?).

Mindegy, mert Androidon jelenleg is meglehet csinálni, hogy gombnyomásra DLNA-n keresztül átküldjek képeket, videókat a TV-re. Egy Airdroid nevű program segítségével meg aztán végképp pofonegyszerű mindenféle fileátvitel, a telefon és PC között.
Persze ez a dokkoló szép és praktikus meg minden. De ha vezeték kell neki akkor számomra felejtős.

(#204) Droid_


Droid_
tag

Nagyon vártam a tesztet. Már az X8 utódaként tartottam számon, de a böngésző lehúzása és a hardver gyengeségének emlegetése után elbizonytalanodtam. Az ICS gyorsasága lesz a perdöntő :)

(#205) kiskaktusz válasza Droid_ (#204) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Az x8-at is lehúzták, és te mégis örömmel használod nem? Azóta fejlődött minden, a 4magoshoz képst húzzák le ezeket a vasakat..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#206) dussy


dussy
őstag

Sziasztok!
Régóta figyelgetem vajon mi lehet a következő mobilom, eddig kevés lelkesedéssel...
Az új 'SE' készülék viszont igen ígéretes, nagyon tetszik.

Nem tudom volt e a PROMO VIDEO, elég exkluzív ahogy a készülékház készül.
Kíváncsi vagyok milyen lesz a szoftver frissítés és a szolgáltatói ár... :U

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#207) Dany007 válasza dussy (#206) üzenetére


Dany007
veterán

Én abban bízok, hogy pár hónap múlva már gyárilag ICS-sel jön.
Egyáltalán nem szeretném én frissítgetni... :U A telefonnal nem úgy vagyok mint a PC-vel. Egy telefon csak menjen ahogy van. Nem akarom szoftveresen bizergálni.
Szóval vajon van rá esély hogy a későbbiekben már gyárilag ICS lesz rajta?

(#208) Frozzy válasza Dany007 (#207) üzenetére


Frozzy
őstag

persze, hogy van rá esély. van már olyan ország ahol az SGS2-őt is gyárilag ICS-vel csomagolják :D

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#209) AlrightSir válasza Dany007 (#207) üzenetére


AlrightSir
tag

Eszerint az SXS frissítése Júni végén, utána pedig a P-é fog érkezni. Szerintem simán lesz ősz, amire ez hivatalosan a bolti telefonon lesz.

Itt meg videó az Xperiák ICS-éről. Igaz nem P van a videón, de ugyanaz lesz.

(#210) kiskaktusz válasza Dany007 (#207) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ne szórakozz már, USB-re fel, 3 klikk a sony frissítő szoftverében (seus), vársz negyed órát és kész. Utána csak be kell kapcsolni.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#211) pit stop válasza AlrightSir (#209) üzenetére


pit stop
addikt

Xperia S tudtommal függetlenként már frissíthető, és van akinek már az is van rajta...
Ígéret szerint pedig P-re is meg kell érkezzen q2-ben.

Más: Tesztből nem derült ki, bár S-nél is csak mellékesen lett említve (indokolatlanul), hogy ezek a Sony Tag-ek (nfc-s) - főleg ennyi pénzért - járnak majd P-hez is? Erről esetleg valami infó?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#212) PHARD válasza pit stop (#211) üzenetére


PHARD
tag

Én hivtam pár kereskedést,ott azt mondták nincs a dobozban.Külön 5000 körül van 3 darab.

P30 pro-Mate10 lite-Lg g2-Xperia P-Xperia x10

(#213) embe válasza pit stop (#211) üzenetére


embe
nagyúr

Gondolom ez is piacfüggő. Oroszországban adnak hozzá még hdmi kábelt, és 2 db taget

Arcam AVR5 és Yamaha RX-A2080 Aventage erősítők, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#214) Savaria_01


Savaria_01
tag

Mennyi ram van a telefonban ? :)

(#215) dussy válasza embe (#213) üzenetére


dussy
őstag

A magentás szolgáltató is előszeretettel csomagol(tat) a dobozba ilyesmit. :B
Kíváncsi leszek az árképzésre. Régóta 'hűséges' vagyok, egy jó árért szívesen aláírom a rabságot. :P

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#216) pit stop válasza embe (#213) üzenetére


pit stop
addikt

S-nél eljátszották, hogy amikor akció volt, akkor x forinttal olcsóbban hozzájutottál ha Sony-nál vetted meg, meg adtak hozzá hdmi kábelt; gondolom majd P-nél is lesz valami hasonló akció.

Köszi a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#217) Zotya7474


Zotya7474
csendes tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni tőletek, nem tudja e valaki, hogy Gorilla Glass-al készül?

(#218) rbalint88 válasza Zotya7474 (#217) üzenetére


rbalint88
addikt

nem Gorilla Glass, de valami karcálló cucc.

(#219) rizso


rizso
addikt

Csajok és P+U :)

2:17-nél a teknős ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#220) Cidan


Cidan
tag

Valaki van már aki megtapogatta élőben ezt a telót? Erősen gondolkodok a beszerzésén, persze majd csak ha lemegy az ára, és érdekelne, hogy mennyire folyékony a rendszer rajta(smooth :D ). Meg a másik, hogy a fentebb belinkelt videóban, mikor a HTC-vel hasonlították össze a böngészőt, akkor ott mi lehetett az oka a kijelző sárgásságának.

Régóta venni akartam már egy okostelót, csak sose jött ki olyan készülék ami olyan must have lenne. Na ez nekem olyan, csak az ára menjen le 80-85 körülire, utána lecsapok rá. Egyébként nyár végére, ősz közepére mennyi esélyt láttok, hogy lemegy neki az ára ennyire?

(#221) rizso válasza Cidan (#220) üzenetére


rizso
addikt

Kijelző sárgasága nekem is feltűnt, bár szerintem a valóságban nem is volt, csak kamerán keresztül látszik ilyennek. Esetleg azt is tudom képzelni, hogy a fényerőt alacsonyra vették.

Szerintem az ára is hamar mélyrepülésbe kezd. Pl ott van az Arc/Arc S, azok is 100k fölött kezdtek, és most már jóval 100k alatt vannak (Arc S ~80k dominóval).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#222) Cidan válasza rizso (#221) üzenetére


Cidan
tag

Én is beállításra vagy kamera érzékenységre(vagymi) gondoltam elsőre. Többi videóban amiket nézegettem semmi baja nem volt. Ez már valamilyen szinten azért megnyugtató.

(#223) Fekka


Fekka
tag

Én kipróbáltam élőben a telót, kicsit megforgattam a kezeimben. A kijelző nagyon patent, eszméletlenül jól néz ki. Biztos csak a videó volt a ratyi.
A kezemben egyáltalán nem akadt a teló, de nem is volt lehetőségem pl. flash-es oldalakat nézegetni-így arról nem tudok nyilatkozni. Alapesetben teljesen jó a sebessége (menüben mászkálás, fotó, ilyesmi)

(#224) Cidan válasza Fekka (#223) üzenetére


Cidan
tag

Remek, ezeket tudva biztos vagyok benne, hogy ez lesz a köv telóm. :) ICScsel meg egyenesen tökéletes lesz (nekem). Gondolom azzal is megmarad ugyanaz a sebesség, ha nem lesz gyorsabb.

(#225) Maxentius válasza pit stop (#211) üzenetére


Maxentius
addikt

Ha az ICS-re gondolsz, az még odébb van egy hónappal, mindössze egy pár napja megjelent videón láthattuk egy SE-időből származó protón a béta ICS-t. A legfrissebb firmware nekünk is még GB (6.0.A.3.73).

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#226) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Jó kis telefon, és nekem még tetszik is! :)

Mentalita'

(#227) Cidan


Cidan
tag

[video1]
[video2]
[video3]

Egy kis érdekesség. Szerintem vállalhatóak, bár az erős fényekkel láthatóan nehezen boldogul, de legalább élethűek a színek.

(#228) pit stop válasza Maxentius (#225) üzenetére


pit stop
addikt

Arra gondoltam, bocs, valamelyik topikban pedig már azt írták, de akkor túl hiszékeny voltam.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#229) AlrightSir


AlrightSir
tag

Kicsit megtévesztő szöveg a sony weboldalán: "Az átlátszó elem 360 fokban látható fényjelzést ad." igen, a világítást ki be kapcsolgatva SOS jelet is tudok csinálni ;]

(#230) pit stop válasza AlrightSir (#229) üzenetére


pit stop
addikt

Szerintem csak arra gondoltak, hogy akárhonnan nézed látod, szóval nem csak előlről vagy hátulról látható, s nekem egyértelmű teljesen; de mindenki más :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#231) AlrightSir válasza pit stop (#230) üzenetére


AlrightSir
tag

Én laikusként arra gondolnék, hogy az értesítő fény került oda. Amúgy elég béna megfogalmazása a 'világító átlátszó csík'-nak :DDD

(#232) pit stop válasza AlrightSir (#231) üzenetére


pit stop
addikt

Nem használható az értesítési fényként is?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#233) AlrightSir válasza pit stop (#232) üzenetére


AlrightSir
tag

Elvileg a szokásos helyen van rajtuk a kis led. Az U színe változik alul, az S és P csak fehéren világít.

[ Szerkesztve ]

(#234) rizso válasza AlrightSir (#233) üzenetére


rizso
addikt

Szép is lenne, ha az egyébként elegáns P ilyen szutyok csilli-villi, színváltós világítást kapna ;] Jó ez a szolid fehér...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#235) vkrisz


vkrisz
csendes tag

A tesztben is folyton lehúzták a GPU-t amit nem nagyon értek. Ugyan ilyen Mali 400 van az SGS2 és SGS3-ban is. Most akkor hogy is van ez? Mert ott szerintem elég jól muzsikálnak. Lehet, hogy a CPU nem tudja kiszolgálni a GPU-t? Ez az egy bajom van a telefonnal, hogy játékra állítólag nem az igazi.

(#236) tjb007 válasza vkrisz (#235) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem ugyanolyan van benne.
Az SGS2 és 3 -ban az MP4 -es konfiguráció van (ráadásul nem azonos órajelen) míg ebben csak az MP1 -es.
Bővebben: [link]

(#238) rizso

Nem csak állítólag hanem gyakorlatilag is.

[ Szerkesztve ]

(#237) s4tch válasza vkrisz (#235) üzenetére


s4tch
veterán

Az SGS3-ban Mali 400 MP4 van, az egy másik chip.

(#238) rizso válasza vkrisz (#235) üzenetére


rizso
addikt

Állítólag nem egyforma MALI400-ak vannak bennük.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#239) sdd2 válasza vkrisz (#235) üzenetére


sdd2
veterán

Abban egy többmagos MAIL400-as van ebben pedig "csak" egy. ;)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#240) rizso


rizso
addikt

Itt egy teszt, amiben van jó néhány tesztkép is - érdemes megnézni:)

Meg amúgy is érdemes átnézni a tesztet, akár kugli fordítóval is...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#241) s4tch válasza rizso (#240) üzenetére


s4tch
veterán

Asztaqrva, ez pirosban büntet igazán.

(#242) Frozzy válasza vkrisz (#235) üzenetére


Frozzy
őstag

azért szerintem csak jó ez a GPU csak jobb mint egy adreno 200 vagy egy adreno 205 ami mostanában nagyon sok telefonban megtalálható és elég jól lehet velük játszogatni..

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#243) sdd2 válasza Frozzy (#242) üzenetére


sdd2
veterán

Adreno 205-nél jobb a MAIL400 de nem eget rengető a különbség.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#244) Land


Land
veterán

Ez a processzor gyorsabb 2.3 alatt, mint egy S2-es processzor 1.4 Ghz-en? Lévén a 2.3 nem támogatja a 2 magot, így jelentős frekvencia kumülönbség van az S2 javára. Pl ilyen van az Arc S-ben is.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#245) rizso


rizso
addikt

Így keressetek P-vel kapcsolatos videót youtube-on ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#246) Beci9595


Beci9595
tag

Nagyon jó kis telefonnak tűnik a teszt alapján. Csak lehetne olcsóbb :D

(#247) Frozzy válasza rizso (#245) üzenetére


Frozzy
őstag

aranyos :D :C :C

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#248) gabe8719 válasza rizso (#245) üzenetére


gabe8719
senior tag

Úristeeeeen... :D

(#249) gzo


gzo
csendes tag

Na nekem már van ilyen izém :) A kijelző tényleg atom fényes, de a színek, hát khm... valahogy nem olyan jók. A sárga nem sárga, hanem inkább zöld. A HTC Desire-m színei sokkal jobbak, igaz, azon meg világosban semmit sem látni. A kamera egyáltán nem gáz sztem, imhol egy tesztkép, nem éppen ideális körülmények között:

[link]

(#250) rbalint88 válasza gzo (#249) üzenetére


rbalint88
addikt

"Na nekem már van ilyen izém"
mondták már, hogy kabbe? :DDD

A kijelzőről dobsz egy olyan fényképet, ahol látszik ez a színtévesztés? Menüben nem lehet gondolom babrálni a színkeverésen meg ilyesmin

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.