Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-01 07:11:09

LOGOUT.hu

Sony Xperia P - fémtestvér

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) kengyel válasza darvinya (#12450) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ha esetleg ilyen előjönne ,ezt garanciában orvosolják ?

kengyel

(#12452) Deck válasza darvinya (#12450) üzenetére


Deck
titán

Vagy levegő vagy valami fehér van benne nem tudom. Garanciában ezt javítják? Most akkor ha ezért, bevinném pár napig vagy akár hétig nem lenne telefonom?

PS5

(#12453) eami válasza Deck (#12449) üzenetére


eami
addikt

korábban mintha valaki azt írt volna, hogy elég volt kicsit erősebben (kézzel) összenyomni a két lapot és visszaragadt a ragasztó.

(#12454) Deck


Deck
titán

Restart után az akksim 1-2%-al feljebb megy. Másnál is?

PS5

(#12455) kengyel válasza Deck (#12454) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez nálam is így van. :) De ha kicsit nyomkodod visszaáll ahol volt.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#12456) direkt-x


direkt-x
tag

Sziasztok!
Ma végre én is büszke xperia P tulaj ettem, hála a voda szervizének.
(Az xperia RAY-em elromlott, és ezt kaptam helyette :DD )
A teló első ránézésre nagyon bejön, bár a méretet kicsit szokni kell.
Szeretnék hozzá venni OTG kábelt, és az lenne a kérdésem, hogy ez jó vagy van hozzá valami speciális.
[link]
Ha ezzel hozzá kapcsolok egy pendriveot, akkor azt úgy fogja érzékelni, mint külső meghajtó?

Más: microHDMI kábel. Ezért az árért kicsit gyanús. Szerintetek?
[link]

(#12457) pengemetal válasza direkt-x (#12456) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Otg kábel jó hozzá, ilyenem van csak fehér!

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#12458) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

A telefonon nincs semmi játék alapból? Vagy hol találhatók? Esetleg frissítéskor( az ICS-re ) elúszott minden ami gyárilag volt??

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#12459) atika88


atika88
senior tag

Tapasztalt itt valaki már olyat, hogy az ébresztőt ha bekapcsolom és le van némítva a telefon akkor nem szól csak rezeg a készülék (gyári és egyéb hangok egyaránt!)!? Ellenben ha nincs lenémítva a telefon akkor szól normálisan, ahogy azt kell! Érdekes módon ez régen jó volt...egy két hete hülyült meg. Hoztam már létre új ébresztést is és igen be van kapcsolva h néma módban is ébresszen! Ötletek :F

(#12460) calamites válasza VANESSZA1 (#12458) üzenetére


calamites
őstag

Szerintem nem voltak játékok a telón.

Attis: Eddig ez a hiba még nem volt itt a fórumon, talán lesz 1-2 okosabb, tapasztaltabb motoros aki válaszol.

(#12461) kengyel válasza VANESSZA1 (#12458) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nálam a gyári van fent ,de csak egy EA games.t találtam semmi mást.

kengyel

(#12462) calamites válasza kengyel (#12461) üzenetére


calamites
őstag

Igen az nálam is volt, de az nem játék, csak egy alkalmazás, ami egyből az ő játékaikat dobja fel szerintem.

(#12463) kengyel válasza calamites (#12462) üzenetére


kengyel
nagyúr

Azért írtam hogy csak annyi van benne. Konkrétan játékot nem találok benne .

kengyel

(#12464) Hegyirabló válasza darvinya (#12434) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Kérdezhetek még hülyeségeket?

Jól veszem észre, hogy iccsel többet fogyaszt a telefon?

Aquila non captat muscas.

(#12465) Andrew10 válasza direkt-x (#12456) üzenetére


Andrew10
aktív tag

Nem kaptál hozzá microHDMI kábelt a dobozban kellett volna hogy legyen.

(#12466) d3kk válasza Andrew10 (#12465) üzenetére


d3kk
senior tag

ha szolgáltatós akkor érthető... microHDMI, tok, smarttagek.. ezekbl semmi nincs a szolgáltatós P-khez

(#12467) Knight666 válasza d3kk (#12466) üzenetére


Knight666
aktív tag

Smart Tag amúgy sincs, de nem nagy veszteség. A fizetős móka viszont jó lenne, ha megoldható lenne már valamelyik hazai bankkal. Erről lehet már tudni valamit?

(#12468) Pikkolo^^ válasza Knight666 (#12467) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Igen, ez lenne a legjobb.

(#12469) Andrew10 válasza d3kk (#12466) üzenetére


Andrew10
aktív tag

Én a vodánál vettem kaptam hozzá microHDMI-t, foliát, usbt stb.

[ Szerkesztve ]

(#12470) d3kk válasza Andrew10 (#12469) üzenetére


d3kk
senior tag

ebbol csak a hdmi az "extra..."

(#12471) kengyel válasza d3kk (#12470) üzenetére


kengyel
nagyúr

Azért aranyos a szolgáltató ( T. s ) ,hogy még egy HDMI kábellel sem járul hozzá. Pedig a két évbe beleférne :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#12472) Spett14


Spett14
tag

Miért várakozik a kapcsolódásra az otthoni gépemhez? Mi ez? DLNA?
Hol tudom kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#12473) bluemirage


bluemirage
őstag

Bluemirage okos előrelátó és mások hibájából is tanuló emberke. Ezért nemcsak fóliát vett az Xperia P-re, hanem övtokot is. Bizony ám! :K
Aztán a tegnapi nap a böszme vastag övtokban, amiről bluemirage azt hitte, hogy focizni is lehet vele... ez az övről a benne lévő telefonnal leesett a járólapra (80 cm). A sarka csúnyán lepattant. És nem a járólapnak ahogyan azt bluemirage várta, hanem a telefonnak.
Bluemirage értetlenül szemlélte a telefont és percekig nem is értette, hogy földi körülmények között, hogy fordulhat ilyen elő. De aztán észrevette, hogy a fekvő övtokok alja ki van vágva, hogy a telefont könnyebben ki lehessen venni. Ez esetben pedig a két alsó sarok van kivágva. A készülék pedig emiatt lett kőkorszaki pattintással megfaragva.
A fekvő bőrtokot használók a fentiek után vonják le a következtetést.
Bluemirage most elgondolkodott. Sok-sok éve övtokot használ, mert sokat telefonál és sokat van mozgásban. Eddig azt hitte, hogy ez egy jó megoldás, hiszen a védelem mellett használat közben megmutatja a telefon szépségét amit a külső szemlélők látnak, míg gazdája a hűvös fém érintését a tenyerében érzi. Szóval megvette az utóbbi évek legelegánsabb telefonját, ugyan nem tabletet akart venni mégis egy ratyi OS-el adták el. Amiért a fiatalabb generáció rajong. Ő ugyan ezt nem érti, de megszokta, mint oly sok mást az életben. Így az OS sok bosszantó apróságát megszokva, ezen is túllendült.

Most szomorú és azt nem érti, hogy az eddigi telefonjait úgy tudta évek múlva is eladni, hogy azon sérülés, karc nem volt, csak kopottak voltak... ahogyan az övtokban kopik egy készülék. Talán eddig volt szerencséje? Lehet.
A fentiek szolgáljanak tanulságul.

Ui. majd lesz fénykép is!

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#12474) kengyel válasza bluemirage (#12473) üzenetére


kengyel
nagyúr

Szép kis összefoglaló és tanulságos iromány . Én is övtokot használok de még idáig lekopogom nem estem bele ebbe a szerencsétlen helyzetbe. Ezek után jobban odafigyelek az adott helyzetre. Köszönjük.

kengyel

(#12475) MotorosRoy


MotorosRoy
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene számomra.
Van egy Xperia P-m 4 hónapja,most jött meg szervizből a telefon,semmit nem csináltak mondván,hogy a leírt jelenségek a teszt alatt nem voltak érzékelhetőek,de ajánlották/ráfogták a szoftwer hibáira a jelenségeket,és azt tanácsolták,hogy majd a kövi szoftwert rakjam rá és jó lesz...Érdekelne,hogy másnál is tapasztalhatók e a problémáim,hogy tudjam,szoftwer a hibás vagy telefon, esetleg a 2 vírusirtón át bejött valami vírus,vagy mégis mi lehet a baja....
Jelenségek:
1;Videózás közben összevissza zoomol,elhomályosodik több másodpercre is...ezt még régebben is csinálta,amikor még az ezelőtti szoftwer volt rajta...tudom másnak is csinálja de nekem nagyon sokáig teljesen homályos az egész...(Nem ezt várom egy 8megapxeles FULL HD videórögzítőtől!!)

2;Ha rákattintok kezdőképernyőn a "Telefon"menüre,akkor ugye az utolsó hívások és a gombsor kell hogy kijöjjön,s felül a "füleknél" átlehet váltani a telefonkönyvre.Nekem néha felül a fül az utolsó hívásokon áll ez esetben,viszont alapból a telefonkönyvet nyitja meg.

3;Az egyik legnagyobb baj most 1 hónapja jelentkezett,amikor sötétben fényképezek,akkor csinál olyat az esetek többségében,hogy elsütöm a fényképet és felül megvilágítja a vaku,alul viszont csont sötét a kép.Nem mindig de olyan 90%ban ezt csinálja a vakus fényképeknél.(ekkor már a legújabb szoftwer volt rajta).

4;A legdurvább problémám az nagyon gonosz!!!Mivel van egy vállalkozásom és üzletember vagyok ez engem padlóra tett idegileg,ez az aljas azt csinálja,hogy van pl ismerősöm "Don Kata" néven 06 30 ***számmal van egy ügyfelem 0636369*** számmal és ezt az ügyfelem számát berakja Don Kata neve alá is,azóta "Apácskám" neve alatt is megjelent ez a telefonszám.600 telefonszámot rakosgatott más más név alá,és a sim kártyámon is ez lett,mert későn vettem észre.
Érdekesség még,hogy reggel "V Zsoltinak" írni akartam sms-t,kikerestem a telefonkönyvből rákattintottam,hogy neki akarok sms-t küldeni,kijött az ablak ahol meg kell írni,viszont a címzettnél már "Janovicz" volt.Az sms Zsoltinak ment el,de onnantól már Janovicz név alatt is ott volt a Zsolti telefonszáma.

A szervizből visszaküldték a telefont,hogy ezeket a problémákat jelezték a Sony felé és hogy TALÁN megoldást fog nyújtani az új szoftwer ami csak március végén lesz a piacon,ugyanis a félnapos tesztjük során ezek a problémák nem léptek fel....
Úgyhogy te kis köcsög gyerek 2 hónapot várjál és addig azt fogsz felhívni amit a telefon akar,nem azt akit te...
Köszönöm ha elolvastátok és hálás vagyok az információért! :R

(#12476) s4tch válasza MotorosRoy (#12475) üzenetére


s4tch
veterán

Valamelyik frissítésnél összekuszálódhattak a dolgok, ezek a hibák természetesen nem üzemszerűek. A helyedben nem várnék a szervizre, lementeném a fontos dolgokat (bár ha összekavarta a telefonkönyvedet valami, akkor az is kérdés, van-e korábbi mentésed, amiben jól szerepelnek a számok és a nevek), és csinálnék egy javító telepítést, ami mindent eltüntet a telefonról.

Egyébként van egy új firmware, ami javítja a kamera hibáját (mármint a vakus képeknél jelentkező sötét foltot):
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2089118

(#12477) _Dumber_ válasza bluemirage (#12473) üzenetére


_Dumber_
őstag

Együttérzek veled.

Én is fekvő övtokot használok, és sokat végigpróbáltam.
Pont ezért a dologért vettem végül ilyet:
[link]

(#12478) m.zso válasza _Dumber_ (#12477) üzenetére


m.zso
aktív tag

Ez az ami a legjobban megvédi a telóinkat az eséstől, bár ez nem rakható övre: [link]

Más: Tud valaki egy rootolást ehhez a készülékhez ?
Az enyémen jelenleg a 6.1.1.B.1.54 firmware van rajta. Többféle megoldással próbáltam rootolni, de egyikkel sem sikerült eddig.

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#12479) #09908736 válasza m.zso (#12478) üzenetére


#09908736
törölt tag

XDA-n van hozzá root, és működik is, nekem is sikerült. Jó régen volt, fejből már nem megy, de ott megtalálod.

(#12480) m.zso válasza #09908736 (#12479) üzenetére


m.zso
aktív tag

Egy linket tudnál dobni esetleg ?
Flashtool fent van, meg az összes driver a SUS-al és a PCC-vel együtt, de nem tudom, melyik firmet kell leszedni, h rootolható legyen a teló.

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#12481) #09908736 válasza m.zso (#12480) üzenetére


#09908736
törölt tag

Link :)
Én a normál T-Mobile-os firmware-t rootoltam vele.

(#12482) csacsi67 válasza m.zso (#12480) üzenetére


csacsi67
addikt

Tessék [link]

(#12483) #09908736 válasza csacsi67 (#12482) üzenetére


#09908736
törölt tag

Valóban, ez egyszerűbb. Szerkesztési időm lejárt.

(#12484) m.zso válasza csacsi67 (#12482) üzenetére


m.zso
aktív tag

Nekem egy független firm van fent. Azt nem lehet rootolni ? Vagy amit belinkeltél az alapból rootolt firm ?
Egyszer javítottam egy xperia minit roottal együtt, de ez nekem kissé zavaros.

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#12485) csacsi67 válasza m.zso (#12484) üzenetére


csacsi67
addikt

Fel kell elösször rakni a 599 kernelt és azt rootlni.Mjad utánna ha ez meg van azt a kernelt felrakni ami neked most van fent.[link] Ezd a flashtoolt szedd le ez megcsinálja a rootot is.

[ Szerkesztve ]

(#12486) m.zso válasza csacsi67 (#12485) üzenetére


m.zso
aktív tag

A legújabb flashtool van fent.
De a kernelt hogy cseréljem ? Letöltöttem mindent, amit belinkeltél.
Ilyet még nem csináltam sajnos.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#12487) csacsi67 válasza m.zso (#12486) üzenetére


csacsi67
addikt

A legujabbat szedd le azt rakd fel amit linkeltem mert ami neked van fent bugos az 599 kernelt bemásolod a frimwares mappába a gépen majd elindinditod a flashtoolt villám ikon majd feljön egy kis ablak flashmode majdiujra egy ablak ott csak alul a no finálba legyen pipa telo kikapcs majd amikor kéri hangerö gomb le rá dug.Végig megy utánna lehuzod a telot majd bekapcsolod rádugod inditod a flashtoolt amikor felül a falshtoolba a lakat feketére vált rányomsz és rootolja.Majd amikor kész a root telo kikapcs.Bemásolod az erdeti kernelt a másikat kitörlöd inditod a flashtoolt majd megint rádugod amikor kéri a telot és kész.Természetesen fejlesztöi mod USB hibakeresés be legyen kapcsolva a telon.

(#12488) m.zso válasza csacsi67 (#12487) üzenetére


m.zso
aktív tag

a 0.9.10.1-es verziójú flashtool van fent most nekem.
Az eredeti kernelt honnan szedjem le? Az eredeti kernel gondolom az, ami jelenleg rajta van a készüléken. Igaz ?Bocsánat az értetlenkedésért.

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#12489) csacsi67 válasza m.zso (#12488) üzenetére


csacsi67
addikt

Mondom szedd le ami nekd van fent mert nem lesz jó azt rakd fel amit linkeltem a képek alapján a drivereket is rakd fel.Milyen FW van most neked fent?

(#12490) m.zso válasza csacsi67 (#12489) üzenetére


m.zso
aktív tag

Ez a firmware van fent, amit szeptember óta használok : P 6.1.B.0.544

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#12491) TomWexX válasza m.zso (#12490) üzenetére


TomWexX
addikt

Ennél nem kell kernel csere! De mindez benne van ám az 1.hsz-ben is. :U
Ezt csináld meg, és kész is a root! Halál egyszerű...

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#12492) m.zso válasza TomWexX (#12491) üzenetére


m.zso
aktív tag

Ezzel kezdtem, de nem csinálta meg. De akkor összehozok valamit...
Köszi a segítséget.

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#12493) csacsi67 válasza m.zso (#12490) üzenetére


csacsi67
addikt

Akkor az 154 rakd vissza másodjára.Már bele zavarsz mert 154 irtál legelösször. Nem mind1 mi van rajta [link]

[ Szerkesztve ]

(#12494) TomWexX válasza m.zso (#12492) üzenetére


TomWexX
addikt

Annyi hiányzik a leírásból hogy mikor a telefonon bejön a Biztonsági mentés és visszaállítás app, ott a visszaállító rekordnál válaszd ki a RootMe rekord-ot, majd azután nyomj egy visszaállítást!

szerk.: No igen... Akkor mégis csak kell kernel csere.... Ezesetben csacsi67 leírása a jó.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#12495) m.zso válasza csacsi67 (#12493) üzenetére


m.zso
aktív tag

Ne haragudj.A kiírásomba szereplő nem jó. A 6.1.1.B.1.54 van fent jelenleg.

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#12496) csacsi67 válasza m.zso (#12495) üzenetére


csacsi67
addikt

Akkor azt csináld amit irtam.

(#12497) Bandi8407


Bandi8407
tag

Üdv P-sek!

Kérdéssel fordulok hozzátok! Barátnőmnek xperia p-je van december óta és észleltünk egy kamera hibát!
16:9es képaránynál olyan képet lő mintha nem lenne szinkronban a kamera meg a vaku félig sötét a kép!
Bevittük T-be hogy küldjék szervizbe, el is küldték majd 3 nap után visszadobták hogy nem készülék hiba hanem szoftver és hogy szóltak a sonynak a hiábról és a köv szoftverben javítva lesz! A kérdésem az lenne hogy van ilyen gondja másnak is és ha igen akkor mit válaszolt a szerviz?! Másnak is ezt mondták vagy csak nem akarnak foglalkozni vele?

(#12498) csacsi67 válasza Bandi8407 (#12497) üzenetére


csacsi67
addikt

Hiba valos lassan két honapja nem képsek javitani ez megoldja root valamint CWM kell hozzá mivel csak recoveryböl telepithető [link]

[ Szerkesztve ]

(#12499) TomWexX válasza Bandi8407 (#12497) üzenetére


TomWexX
addikt

16:9-nél épphogy nem kéne ilyen hibának lennie, viszont 4:3-nál valóban létező probléma a legújabb frissítés óta. Viszont van rá megoldás, amihez viszont root és cwm szükséges: [link]

csacsi67: Do not eat more speed! ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#12500) s4tch válasza csacsi67 (#12498) üzenetére


s4tch
veterán

Már kint van a .75 végű fw, az is javítja.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2089118

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.