Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Kicsit drága szerintem.

(#2) Johnny


Johnny
senior tag

Nem rossz ez csak drága

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

A kamera videójának hangminősége jó. A kijelző nagyon jó (oké, csak 60Hz, nekem elég az is), a hardver korszerű. Az akkuidő is okés.
Nem az év ajánlata ennyiért.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) DS39


DS39
nagyúr

Relatíve magas a kezdő ára, fél év múlva lehet jobb vétel.

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

A Google Segéd gomb programozható? Olvastam már 2 külföldi tesztet is a telóról, erre a kérdésre egyik se adott választ.

(#6) GeryFlash


GeryFlash
veterán

,,Ha az Xperia 10 III az elődje 135 ezer forint körüli áráért lenne elérhető, és nem 170 ezret kéne érte fizetni, minden további nélkül tudtunk volna neki plecsnit adni"

Tokeletesen egyetertek. Egy teljesen jo telefon lett viszont nem ennyiert. A Sony imadja tokon loni magat, iden sincs ez mashogy, csinaltak 3 korrekt telefont, ebbol egyiket tularaztak, a masik kettot (1II es 5 III) meg auguszutusban kezdik el forgalmazni, tehat a bemutato utan fel evvel. Erdekelne mi folyik ott Minatoban es hogy miert nem rugjak ki a felelosoket.

A telefonrol: nappali fotok minsoege vegre oke, de az esti az meg mindig szutyok a tobbi 100-200 ezer Ft-os telefonokhoz merten. Az akkuido prima ezzel szemben. Hardver is rendben van. Kompaktnak nem neveznem ezt se (Apple-n kivul senki nem gyart mar kompakt telefont), de azert az Androidos mezonybol talan meg ez ami legjobban kezelheto egy kezzel, ezert is szeretjuk a 21:9-et.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7) Noukoum


Noukoum
veterán

Gyári 7.5w töltőadapter, ráadásul usb-a usb-c. Mindezt 2021-ben, ilyen árcímkével. Gyönyörű :W

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#8) Térerő


Térerő
csendes tag

Köszi hogy SIM kártya is benne volt a készülékben a teszt során.
Kár hogy nem fér bele 2 sim +sd egyszerre.

(#9) domerator


domerator
veterán

Gyenge SOC, gyenge kamera, no stabi, no dedikált Sony féle exponálógomb, lassúcska rendszer, kicsi töltőadapter... ezeken kívül a többi érne 170e Ft-ot? Nem.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#10) Teringettét


Teringettét
csendes tag

Teljesen feleslegesnek, szőrszállhasogatásnak tartom a gyári töltő kapacitását belevenni a végső konklúzióba. A tavalyi iPhone-ok, Galaxy S-ek mennyi idő alatt is töltenek fel a gyárival..? ;] Ettől maga a készülék nem lesz jobb vagy rosszabb.

Ami pedig a készüléket illeti, csatlakozom az előttem szólókhoz; nincs komolyabb probléma vele, egyedül az ára.

(#11) whatwhatwhat


whatwhatwhat
aktív tag

Alapvetően egyetértek a tesztben leírtakkal, de azért azt nem árt kiemelni szerintem, hogy ez a felsorolt konkurensekhez képest sokkal kompaktabb készülék. Ha valaki egy használható kompakt telefont szeretne akkor nincs sok választása.
Emiatt rendeltük mi elő barátnőmnek, amihez egyébként adtak egy 30 ezres fejhallgatót ajándékba. Így egy kicsit kevésbé volt fájó a magas ár.
Igazából a legfájdalmasabb dolog az AoD hiánya. Ami miatt még az is lehet, hogy lemondjuk a rendelést, mert az neki egy elég fontos funkció. De hát ugye ahogy mondtam, nem igazán van másik kompakt telefon(hasonló árban), szóval majd el kell döntenie, hogy az AoD fontosabb, vagy a kompaktság. :((
A 7.5 wattos töltő nem fogja őt zavarni. Szinte kizárólag éjszaka tölti a telefonját, amikor meg nem, akkor meg úgyse gyári töltőt használja. Persze ettől függetlenül igazán adhattak volna hozzá egy 15 wattosat mondjuk.

#10Teringettét
Ez milyen igaz! Ha nem adtak volna hozzá töltőt, akkor mindjárt nem is lenne negatívum, hogy lassú a töltés. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) razorka777


razorka777
veterán

A kamera része engem hidegen hagy, 100k körül azonnal venném. :)
Ennyiért viszont ez sok(k).

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#13) ORCA58


ORCA58
addikt

Lassan a eljutunk oda, hogy a normális méretű azaz "kisebb" -ha egyáltalán ezt kicsinek lehet mondani- telefonok lesznek a drágábbak.

(#14) GeryFlash válasza whatwhatwhat (#11) üzenetére


GeryFlash
veterán

Bar ez szubjektiv, de szerintem az ertesito LED van olyan jo mint az AoD.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#15) Juhaszatti válasza GeryFlash (#14) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az előző telefonomom volt RGB LED, a mostanin semmilyen nincs. Az értesítőled egyáltalán nem hiányzik, de AoD nélkül már nem vennék telefont. Persze ahogy te is írod, ez tényleg szubjektív.

(#17) GeryFlash válasza Juhaszatti (#15) üzenetére


GeryFlash
veterán

Egyebkent tenyleg erthetetlen, hogy mi akadalya volt hogy legyen AoD...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#18) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

"nagyon jó üzemidőt hoz a midndennapi használat során, könnyedén lehet 5 órás kijelzőidőkkel számolni vegyes használat mellett"

4500mAh aksi, és 5 órás kijelzőidő, és ezt nagyon jónak tartjátok? Inkább csak átlagos. És sokat zabál így, nem jellemző a Sonyra.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#19) janeszgol válasza whatwhatwhat (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

A kompaktság érzetet a keskenysége adja. Még az i12 is 3.5 milliméterrel szélesebb. Az már túl van a 70 mm-en (71,5 mm), ez pedig 68 mm. Azért a 68 mm igen jó fogást biztosít.
Persze szebben hordva a magassága már zavaró lehet.

Ha valakinek ez szempont, akkor akár jó vétel is lehet még ennyiért is. Jó szempontot hoztál.
(Drágábban ott a Zenfone 8, ami 68,5 mm széles. Ritka már ez is.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) Noukoum válasza janeszgol (#19) üzenetére


Noukoum
veterán

Nekem fontos hogy elérjem a kijelző tetejét, innentől fogva a kompakt méret nálam megbukott a mostani Sony-knál. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#21) joey04


joey04
titán

gyenge vas, gyenge kamera, magas ár.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) Shyciii válasza Teringettét (#10) üzenetére


Shyciii
veterán

Az enyém nem tavalyi, hanem régebbi Oneplus egész pontosan 7T Pro, és 35W-al tölt a gyári töltővel, szal akárhogy csűröd-csavarod, a gyári töltője (is) a Sony-nak egy fos.

(#23) Teringettét válasza Shyciii (#22) üzenetére


Teringettét
csendes tag

Öö...oké, de ezt miért is írod? Szerintem is gyenge a 10 III gyári töltője, nem mondtam én, hogy jó :N

(#24) Shyciii válasza Teringettét (#23) üzenetére


Shyciii
veterán

Teljesen feleslegesnek, szőrszállhasogatásnak tartom a gyári töltő kapacitását belevenni a végső konklúzióba. A tavalyi iPhone-ok, Galaxy S-ek mennyi idő alatt is töltenek fel a gyárival..?

Nem kell tavalyit nézni, régebbi telefonok is képesek jóvalta jobb töltésre.

(#25) proci985 válasza janeszgol (#19) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hasonlo meretben (158x68x8) ott az Xperia 5 II is ha erosebb hardver kell, illetve valszeg az 5 III is oda lesz belove.

gyakorlatilag az az kompakt androidos csucsmobil amit mindenki hianyol (bonuszkent notch/lyuk nelkul es sztereo hangszorokkal), viszont sajnos csucsmobil aron is. cserebe az megkapta a photo pro appot, ami Sonyknal a sima kameranal sokkal de sokkal jobb kepeket tud.

---

ugy nez ki hogy picit dragabb lett, de vallalhatoabban kompromisszumos. sajnalatos a photo pro hianya, viszont legalabb kapott egy jobb SoCot, elfogadhato a kamera, van 3.5 es IP, van amoled, van SD, nem nagyon pixeles (azert az S20 FEre abban a meretben keves az 1080p), nincs notch, nincs lyuk, nincs lekerekitve a kijelzo es van egy massziv akksija. stock android harom eves update ciklussal. osszeszerelesi minosege leiras alapjan jo. nem mindenkinek valo, de erre 450 euro korul egyaltalan nem tunik olyan rossz vetelnek: ebben az arkategoriaban mindig van kompromisszum, legyen az az A52, a Pixel 4a vagy az OnePlus Nord.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) csakany2001


csakany2001
senior tag

Azért szerintem egy tetszett pecsétet megért volna mert egyszerűen ennek a legközelebbi konkurenciája a Zenfone 8 ami jóval drágább(meg jobb is).
Szóval mint írtam másik poszt alá is, az üzemideje bravúros, a keskeny és vékony ház miatt biztos lesz egy réteg aki venni fogja és nem alternatíva mondjuk a Poco F3.

Hozzáteszem azt én sem értem hogy a Sony hogyan gondolta, ebbe kellett volna rakni egy 750G-t és egy 90HZ-es kijelzőt, megspékelve egy sztereó hangszóróval és úgy kb. versenybe szállhatott volna, ez így vérszegény lett a konkurenciával szemben. Kamerát már nem is kommentelem(asszem itt GC-re sincs lehetőség).
Kár érte összességében, gondolkoztam rajta, simán lehet beszerzem de az is lehet hogy inkább hozzáteszek egy 12 Mini-hez mert supportban azért a Sony elég gyatra...(aztán arról nem is beszélve hogy alkatrészt sem egyszerű találni hozzá, meg szervizt ahol cserélnek 1 akksit mondjuk)

Folytatódik a sóvárgás egy kisméretű, jól árazott középkategóriás droidos telefon után...

proci985

Kompakt definíciója mindenkinek más, elég nehezen behatárolható.
Szerintem igen is fontos a hossz, mert a zsebben nem fér el ha hosszú illetve ha nem érem el a kijelző tetejét kb. akkor lényegtelen már a szélessége is.
Ezért is kéne többféle méret, Apple ki tudott adni egy 13 cm hosszú telefont, szerintem másnak sem lenne nehéz. Sony is megcsinálta 4 éve, most is el tudnám képzelni ugyan ezt teljes képernyővel, káva nélkül meg is valósult csak éppen más gyártótól(12 Mini).
S10E pl. tetszetős irány volt de számomra az még mindig nagy, a Pixel 4A dettó, de alattuk már totál nincs semmi manapság.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#27) Teringettét válasza Shyciii (#24) üzenetére


Teringettét
csendes tag

Ha magyarázni kell, már elveszi az élét, de ez volt az irónia része. Az emlitett modellekhez nem is jár gyári töltő, de psszt!
Ez is képes gyorsabb töltésre, csak nem a gyárival.
Szerintem ezt most te csűrted-csavartad kettőnk közül ;)

[ Szerkesztve ]

(#28) proci985 válasza csakany2001 (#26) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nekem az Xperia 1 IIvel nagyon ugy tunik, hogy rendben van a support. ezt mondom ugy, hogy Google Pixel 1 XLrol valtottam.

GC Sonynal annyira nem erdekes. van egy sajat appjuk, a Photo Pro, az tenyleg jo kepeket lo, csak ra kell szanni par orat kb atnezni, hogy mi mit csinal. nem point and shoot egy Google Pixel viszonylataban, de majdnem. a sima kamera appal en se vagyok elegedett, de azt nem is hasznalom. viszont azt sajnos csak az 5 II(I) es az 1 II(I) kapja meg, amik ennek a duplajaba-triplajaba kerulnek.

90Hz eszi az akut es felhasznalastol fuggoen nem feltetlenul erdekes. nem veletlenul all be a 90 / 120as telefonok egy resze 60ra ha nem kell a 90 / 120. ezt a telefont valszeg nem mobil kompetetiv jatekra veszik.

5 IIre (ha talalsz olcson) vagy az 5 IIIra raneznek, az pontosan azt tudja mind, amit ebbol hianyoltal. akcioban lattam 5 IIot 650 euro korul is, annyiert kifejezetten, bar az alap ara huzos.

----

kieg: igen, relative kompakt. a sajat 1 IIom tenyleg hosszu es szokni kellett zsebben, pedig a Pixel 1 XL (es elotte az LG G3) se volt pici telefon. vegigerni egy ujjal kicsit macera, cserebe viszont legalabb jo a fogasa.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29) Shyciii válasza Teringettét (#27) üzenetére


Shyciii
veterán

Samsung Galaxy S20FE tavalyi modell, és 15W-os töltő járt hozzá...
Ez nem csűrés-csavarás, hanem nem vagy kellőképpen tájékozott, ezért az állításod nem fedi a valóságot.

(#30) Ricardo


Ricardo
félisten

Értem, hogy nem csúcs vas. Azt is értem, hogy a Sony túlárazza a dolgait.
Amit nem értek, hogy, egy ilyen kamera szoftvert hogy tudnak összetákolni?

"A szoftver sajnos bőven hagy kívánnivalót maga után. Nem a funkciók hiányával van a gond, a Sony időtlen idők óta nagyon bőséges felszereltséget ad a kameráihoz, az egésznek a működési sebessége azonban nagyon vontatott. A fókuszálás sem túl gyors, de magára az exponálásra is meglepően sokat kell várni, tud akadozni az előkép is, és úgy összességében azt érezni, hogy kicsit nehezen boldogul a saját szoftverével a mobil. "

Ez egy kevésbé ismert gyártó alsóbb kategóriás ezközénél sem lenne elfogadható.

(#31) whatwhatwhat válasza GeryFlash (#14) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Hát az értesítések terén elhiszem hogy valakinek jobban tetszik a led. Viszont barátnőm inkább az óra miatt szereti annyira.

(#32) andor80


andor80
senior tag

Jézusom de szánalmas kamerás produkció.3-5 éve is vérciki lett volna ..

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#33) whatwhatwhat válasza janeszgol (#19) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Az igaz, hogy a keskenysége miatt érződik/látszódik kompaktnak. Szerintem az sokkal fontosabb is mint a másik két dimenzió.
De ettől függetlenül, a felsorolt konkurensekhez képest minden esetben kisebb a magassága is a 10 III-nak. Ráadásul nem 1-2 milliméterről van szó, hanem 5-15-ről. Tehát zsebretenni is ezt lesz a legkényelmesebb.

(#34) beastars


beastars
tag

Köszi a tesztet,igazán hasznos és értékes volt. Még mindig tetszenek a sony telefonok. Csak már megint az a fránya árazás. Az nagyon de nagyon nem jó. Esetleg 1 év mulva lesz jó áron

(#35) Alfred88


Alfred88
tag

tiszta Nokia 2.0 érthetetlen árazás érthetetlen öngól kavalkáddal .. utolsó értelmes árazású telefonjuk az xa-xa1 volt .. onnantól valami elszakadt náluk de nagyon durván

(#36) CanceRed válasza beastars (#34) üzenetére


CanceRed
csendes tag

Miért? Az ájfon és a hüvely olcsó? :F

(#37) zozzo72 válasza beastars (#34) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Sajnos, nem jellemző Sonynál az árcsökkentés másfél év után sem. 😏

Inkább kivonják a forgalomból...

(#38) proci985 válasza zozzo72 (#37) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

erre xperia 1.II, 5.II es 10.II is erosen akcioban volt utobbi honapban, ilyen 800-900, 650-700 es 350 euro korul.

800ert az 1.II siman bestbuy volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39) zozzo72 válasza proci985 (#38) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Persze, vannak engedmények...

De összességében nem sokkal olcsóbb.

Xperia 5 most is van 160 ezertől.

Annyit ér is mondjuk.

(#40) Doki42


Doki42
őstag

Dezsavu érzésem van.... az LG ...... :W :D

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#41) Fiktivlife


Fiktivlife
tag

Csak én érzem úgy hogy már most kódolva van a kb. eladási darabszám?

(#42) ujvendeg válasza csakany2001 (#26) üzenetére


ujvendeg
tag

Sem papírosokra, sem 25 év tapasztalatára nem hivatkozom - 8 millió mobilszakértő országában ez hatalmas botorság lenne; de hivatkozom mégis egy-két nyers tapasztalatra, tessék az ellenkezőjéről meggyőzni. Valamennyi, közelmúltbeli Sony Compact - az igaziak, nem a 148 mm-es, ál-kompaktnak mondott Zenfone 8 - volt a birtokomban, és dolgoztam velük: a Z5-től az XZ2 Compactig, hiba nélkül - e kategóriába kis jóindulattal talán az S10e még belefér, de a csaknem a P30-al egyenlő méretű Zenfone 8 semmiképp nem kompakt. (Itt nincs hely komolyan sorolni, miért százszor gyengébb telefon ez a tajvani csoda a P30-nál.) A Sony az idén készített Compact-ot, sajnos csak belföldi forgalmazásra, 140 mm-es telefonházzal, és 4500 mAh-s akkuval, más szóval ócska hadova, hogy az S10e-nek buknia kellett, mert gyakorlatilag akkora akkuval készült, mint a Redmi Go - szakemberek némelyike szerint: nem fért volna bele nagyobb akku; nem igaz. Már, ami az itteni Sonyt jellemzi, nem igazán értem az AOD miatti hisztit - tessék vásárolni 40 ezerért egy Xiaomi Redmi 7A-t, ennek tényleges ki-bekapcsolása (időzítővel rendelkezik)- tehát nem a kijelző "altatására" képes csak - a készülék ki-bekapcsolása óra, perc pontossággal szabályozható, és ha valakinek éjszaka az a mániája, hogy óránként a telefonjára nézzen, a 7A rendelkezésre áll. A jack, a led értesítésjelző ezerszer hasznosabb az akkufaló AOD-nál, ezt négy A3 2017 használata mondatja. A Sony nevet (a cég elektronikai és informatikában betöltött súlyát nézve) csak pirulva merném együtt említeni pl. egy F3-al, annak a cégnek a nevével, amelyik minden héten piacozik valamelyik korábbi készülékét kínálva, egy színárnyalattal változtatva a régin , de lényegében ugyanazt a telefont: csak más néven, féltégla méretben tolja a fogyasztók orra alá. (Talán most nem lesz kitiltás a sorsom.)

(#44) Yeffy válasza proci985 (#25) üzenetére


Yeffy
veterán

cserebe az megkapta a photo pro appot, ami Sonyknal a sima kameranal sokkal de sokkal jobb kepeket tud.
azert koltoi tulzasokba ne essunk. manualis modban lehet jobbakat loni vele, ha van idod meg kedved, illetve megvar a tema is. de manualis app meg van kismillo egyeb.
auto/point and shoot modban viszont minimalisan jobb a gyari app eredmenyeitol.

mondom ezt 5 II hasznalojakent. jo telefon, de nem estem tole hanyatt. vannak elonyei, illetve hatranyai is.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#45) icemad válasza ujvendeg (#42) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Most szidod vagy dícséred ezt a telefont? Háromszor olvastam el, amit írtál, de nekem totál zagyvaságnak tűnik az egész. Biztos fáradt vagyok már...

(#46) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Miért van az, hogy a dizájnerek marketingesek 2 véglet közt vannak bármiről legyen szó kocsi telefon bármi eszköz, vagy túltol csicsa hype vagy kibaszott slampos tucat cucc.

(#47) Cranberries


Cranberries
aktív tag

Arról nem szól a cikk, hogy az értesítő LED egyszínű vagy több színű. :F
Én személy szerint nagyon vártam ezt a telefont, de a teszt elbizonytalanított, főleg a kamerák képességei kapcsán. A szoftvertámogatottság is erősen kérdéses. Volt (van) Sony telefonom (Z2) így sajnos személyes tapasztalatból tudom, hogy nem erősek a frissítések terén.
Várok még egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#48) ddaydome


ddaydome
senior tag

Nekem nagyon tetszik a telefon, nincsen semmi kameracsepp és hasonlók. Korrekt a védelme a készüléknek, leszámítva a műanyag vázat. Egyedi, elegáns, az átlagtól kisebb és a kameráért valóban kár. Nekem volt régebben SOny és SonyEricsson is és imádtam őket. A készülékek összeszerelésével és hangminőségével sosem volt minőségbeli gond.
Ha elérhető lesz majd 110-130 között, akkor szerintem jó esélye lehet, akár egy 35+os korosztálytól felfele.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#49) Hoplitész válasza DS39 (#4) üzenetére


Hoplitész
junior tag

A Samsung akkor is kenterbe veri a 90 Hz-cel, ha komolyan esne az ára.

(#50) #16820480 válasza Cranberries (#47) üzenetére


#16820480
törölt tag

A lassan 2 éves Xperia 5 (mk i) pontosan olyan ütemben kapja a frissítéseket, mint az idén kijött S21. Persze az magasabb kategóriás, mint a 10iii, de azért elég jó irányt mutat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.