Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) lela


lela
aktív tag

Most vettem, akinek ez a tompa hangzás tetszik annak bot füle van. Borzasztó...

(#52) bLaCkDoGoNe válasza lela (#51) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Persze, mindenki hülye csak te vagy helikopter.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#53) lela válasza bLaCkDoGoNe (#52) üzenetére


lela
aktív tag

Hallgass már meg egy Fiio F9 pro fülest egy ES100-al, mert nekem az is van és ég és föld a kettő, egyedül a mélyben tud többet a sony. De mondhatnék mást is amit már hallottam és tisztábban szólt. A tesztelők meg köztudottan nem fognak leszarozni semmit, mert nem kapna több terméket a gyártól.

(#54) bLaCkDoGoNe válasza lela (#53) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Aha, oké.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#55) RetepNyaraB válasza bLaCkDoGoNe (#54) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Beszereztem egyet. Nyilván be kell járatni ezt is, de azért nagyot fejlődött az egész kékfog biznisz, mióta utoljára ilyesmi volt a fejemen. A letölthető appal szabályozható zajszűrés egészen le a kalappal módon sokoldalú, nincs vita. A hangminőség már nyilván jóval nehezebben definiálható. Egyértelműen egy rendkívül népszerű, fun hangzást akartak eltalálni és ez sikerült, úgy érzem.
Más kérdés, ki mit várna el. Az ősi, nyitott beyer dt550(600ohm) végtelenül száraz, kissé szúrós, de hatalmas terű képe teljesen más érzet. A sonyval ugyanazt a zenét hatalmas párnák között, hatradőlve hallgatod, miközben hurik legyeznek pálmaággal és hordják a frissítőket. A Beyernél egy kényelmetlen sörpadon ülsz, a koncertteremben. Mindkettőnek van előnye és hátránya is.
Egyelőre nem bántam meg.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#56) bLaCkDoGoNe válasza RetepNyaraB (#55) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Gratulálok, sok boldogságot hozzá! :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#57) hedgehog


hedgehog
senior tag

Srácok bocsi hogy ide írok, de a másik topik nem nagyon pörög... MDR1000x-hez keresek pótalkatrészt (a fejpánt elrepedő belső borítását), nem tudtok egy utángyártó forrást?
Köszi előreis

-- aka p3d3str1an

(#58) Marc864


Marc864
tag

Most frissítettem 4.1.1-re és tényleg gyengébb lett a zajszűrés.
Redditen olvastam valaki csinált scriptet amivel a 2.0.0 visszatehető.
Kérdésem, hogy próbálta valaki közületek?

(#59) RetepNyaraB válasza Marc864 (#58) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem, viszont érdekelne. De a metódus teljesen köd nekem. A Reddites csóka egy linux oldalra mutat, ezt a szkriptet fogalmam sincs, hogyan kell futtatható formába varázsolni. Pythonba másolva úgy nézem nem :U

edit: rossz pythont nyitottam meg. Most bemásolódik, de tovább nem jutottam egyelőre.

edit 2 és off: ha mdzagról használnám PC-n a fejest, kikapcsolt állapotban elég ramaty egy hangja van. Ha bekapcsolom (zajszűrést offra állítva), akkor meg szívja az elemet. Szóval ez a fejes csak akkor hallgatható, ha a beépített aktív DSP működik közben?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#60) Marc864 válasza RetepNyaraB (#59) üzenetére


Marc864
tag

Hát nem egy exe amit letöltök és futtatok az tuti :D
nem volt még alkalmam, hogy jobban átolvassam a leírását, és hirtelen tök kínai volt nekem is ezért gondoltam hátha itt valaki már megküzdött vele..

edit: igen kábellel tényleg elég béna hangja van, ezen én is csak pislogtam. Igen bekapcsolva érdemes használni.

[ Szerkesztve ]

(#61) RetepNyaraB válasza Marc864 (#60) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Már az elejét nem értem, hogy futtassam a downgrader.py-t a pythonban. Semmilyen letölthető .py kiterjesztésű dolog nincs a linken, hanem maga a szkript, szöveges formában.
Ha nem jön valaki, aki ért hozzá, azt hiszem nem fogom erőltetni :DDD

edit.: textfájlba másolva a "download as text"-re kattintás utáni teljes szöveget, majd átnevezve tökömbököm.py-ra futtathatóvá válik :)
Már csak össze kell szedni magam a vacakolásra.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#62) Marc864 válasza RetepNyaraB (#61) üzenetére


Marc864
tag

Ne én most nekiálltam, egyszerűbb volt beállítani az egészet mint hittem, leírás alapján csináltam, most épp izgulok hogy szépen lefut vagy dobhatok ki 100k-t 🙄

A scriptet aa pontokba szedett leírás és """ karakterek után kell kimásolni és futtatni. Utána cmd ablak jön felés lehet indítani a sony connect appot.
Azt nem értem miért kell előtte törölni és újrapárosítani mert factory resetelni előtte, de kb 2 perc alatt meg van szóval inkább nem hagytam ki :D

[ Szerkesztve ]

(#63) RetepNyaraB válasza Marc864 (#62) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez a sony headset connect app? A cikk is következetlenül írja és elveszek:)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#64) Marc864


Marc864
tag

Lefutott sikeresen. Holnap tesztelem élesben. Simán tudott csatlakozni utána, minden úgy működik, ahogy kell (eddig).

(#65) Marc864 válasza RetepNyaraB (#63) üzenetére


Marc864
tag

Erről lenne szó
Reggel munkába menet, gyalogosan autók közt és tömegközlekedésen ugyanaz a csendfal vesz körül mint azelőtt. Többet nem frissítem nem érdekel :D

Ha van rá igény szívesen megcsinálom a magyar leírást az utókor számára.

(#66) RetepNyaraB válasza Marc864 (#65) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Na rászántam magam, van némi időm.
Kiegészítésképp:
1337-es portot jobb átengedni a tűzfal szabályoknál, mint lelőni a kompett vírusirtót. Aztán persze törölni ezt a szabályt és visszaállítani automatikusra.
IP cím alatt a program nem a normál átjárót érti, hanem az ipv4 címet. Az ipconfig parancs szépen kilistáz mindent.
A firmware átvitel döglassú, készüljön fel, aki él.
Itt tartok :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#67) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#66) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Lefutott. 30-40 perc, pontosabban nem tudom.
Nyilatkozni akkor tudok, ha kimegyek vele valahová.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#68) Marc864


Marc864
tag

Jött egy firmware update 4.2.2 verzióval.
Redditen nézem a kommenteket de nem egyértelmű az ANC 'minősége'.
Valaki szerint olyan/jobb mint a 2.0.0 valaki szerint mégroszabb....

Innen bárki próbálta?

(#69) RetepNyaraB válasza Marc864 (#68) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A 2.0 van fent. Mondjuk én azon sem éreztem hogy húha de jobbb ténylegesen, mint a 4-es, de legyen a redditnek igaza. Annyira szubjektív az egész...
Viszont most, hogy írod mindjárt kipróbálom a headphone app új parasztvakítását, a 360 audio-t. Körbe kell fényképezni a fejem, komplett nevetség tárgya. Unatkozom :C

Megnéztem az ápdét infót; 60 percre van szüksége az app szerint. Pont bekapják akkor.
A 360 audio bekészítése szépen megvolt, kell hozzá tidal, vagy Deezer vagy valami más, amire nem emlékszem. Aztán mikor kész az egész, a gép kiírja, hogy a divájszom nem alkalmas a 360 audióra :W
Nehogymá egy lg V30 buta legyen a funkcióhoz... Köszi Sony.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#70) RetepNyaraB válasza Marc864 (#68) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Felnyomtam a 4.2.2-t. Jóval hamarabb megvolt, mint egy óra. Majd kiderül, mit tud. Leginkább kamu kényelmi funkciókat hozott, szemre.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#71) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Csatlakozom a topikhoz :)
Egy órája hozta a futár :DD

(#72) Forrest Gump


Forrest Gump
tag

Sziasztok!
Én is beszereztem egy ilyen fejest.
Összességében meg vagyok elégedve, de van amivel gondom akadt.
Például win10-es 2 in 1 laptoppal való párosítás.
Valaki használja win 10-es eszközzel a fejhallgatót?
Van valami extra trükk?

Köszönöm

(#73) RetepNyaraB válasza Forrest Gump (#72) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Sosem próbáltam rányomni laposra, de ha még mindig fennáll a problémád, megteszem neked.

Más: felnyomtam ugye a friss firmware-t; a zajszűrés itt is vacakabbnak érződik, mint a 2.0 volt. Ugye direkt összehasonlítást nem tudok tenni, de azért gondolom így, mert elfelejtettem, hogy az új van fent és mikor kimentem a zajos utcára, elkezdtem nyomogatni, hátha elpiszkáltam valamit a szűrésen. Így sem zavaró, ha szól a zene, de ha halk, akkor behallatszik a zaj. Nem értem a Sonyt, miért piszkál valamit, ami jól működik. Cserébe kapunk semmirevaló hangvezérlés ápdétet, hülye fícsöröket a headphones appba, amelyre már magában sincs semmi szükség :((

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#74) Forrest Gump válasza RetepNyaraB (#73) üzenetére


Forrest Gump
tag

Köszi a választ.
Nem tudtam megoldani a kapcsolatot.
Párosításig eljutok, de kapcsolódni nem akarnak egymáshoz.

(#75) RetepNyaraB válasza Forrest Gump (#74) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Tehát párosodnak, csak nem kapcsolódik?
Törölni, újraindítani, újra párosítani próbáltad (bocsi a triviális kérdésért)?
Nekem simán vette a kanyart, legalább is az új lapos (ideapad s340). Régivel nem próbáltam még.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#76) Forrest Gump válasza RetepNyaraB (#75) üzenetére


Forrest Gump
tag

Próbáltam többször is.
A gép HP X360

Igen, párosodás meg van, látja a lapos, de nem kapcsolódnak.

[ Szerkesztve ]

(#77) Forrest Gump válasza Forrest Gump (#76) üzenetére


Forrest Gump
tag

Na végre sikerült.
Hát ezt jól megbonyolították.
Már azt sem tudom, hol, mit állítottam.
Lényeg, hogy műxik. Remélem innentől kezdve már magától kapcsolódik.

Köszi a tippeket!

(#78) RetepNyaraB válasza Forrest Gump (#77) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem mintha hasznosak lettek volna a tippjeim :DDD
de megoldottad 🖐️

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#79) Forrest Gump válasza RetepNyaraB (#78) üzenetére


Forrest Gump
tag

Most elkezdtem megpróbálni egy Sony XE9005 Android TV-vel.
Szitu ugyanaz, látni látja, de nem kapcsolódnak. :)

(#80) Maxxy10 válasza Forrest Gump (#79) üzenetére


Maxxy10
addikt

Most lehet orbitális baromságot írok.. de.. én úgy tudom, hogy ez a fejes csak egy eszközhöz képes csatlakozni szóval minden esetben törölni kell és újra csatlakoztatni.

(#81) Forrest Gump válasza Maxxy10 (#80) üzenetére


Forrest Gump
tag

Úgy érted, a párosítást is meg kell szüntetni.
Nem elég lecsatlakoztatni egy eszközről?

(#82) Maxxy10 válasza Forrest Gump (#81) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én úgy tudom nem elég. Az egyik legnagyobb hátránya ennek a fejesnek. Próbáld meg úgy hátha.

(#83) RetepNyaraB válasza Maxxy10 (#80) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem 4 eszközhöz van csatlakoztatva. Mármint nem egy időben, de négyen használom.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#84) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

A 4.2.2 szerintem egyértelműen rosszabb zajcsillapítással rendelkezik. Most már ki merem jelenteni. Találtam valami custom firmware hegesztő win alatt futó exét, vagy szkriptet, nem néztem eddig alaposabban. NEM a reddites 2.0 visszacsináló python szkript, hanem egy másik, amivel 2.0-ig vissza lehet rakni bármelyik firmet, apple számára is.
Na asszem érik a 2.0 újra és törlöm a francba a headphones alkalmazást is, úgyse jó semmire.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#85) Forrest Gump


Forrest Gump
tag

Mint írtam, egy Sony XE9005-re próbáltam csatlakozni a fülessel.
Már a párosításnál gond volt, mert a tv BT keresője nem is látta.
Telepítettem a playáruházból egy BT scaner alkalmazást, ezzel azonnal meg volt a párosítás. Viszont a TV beállítás, BT beállítások menü alatt ott a füles, de nem csatlakoznak. Semmi más eszközömön nincs bekapcsolva a BT, se telefon, se lapos. Nem értem mi kellene még a csatlakozáshoz.

(#86) Marc864 válasza Forrest Gump (#85) üzenetére


Marc864
tag

kapcsold ki a fejest és nagyon nagyon hosszan nyomd a bekapcsolót, hogy pittyegjen és párosítás üzemmódba legyen. Ha így próbáltad akkor passzolom...

(#87) Forrest Gump válasza Marc864 (#86) üzenetére


Forrest Gump
tag

Természetesen párosítás módba volt a füles.
Párosítás már megtörtént, a következő lépésnél, a csatlakozásnál nem történik semmi.

(#88) Marc864 válasza Forrest Gump (#87) üzenetére


Marc864
tag

Fejesen egy "reset" esetleg? Nem emlékszem a pontos gombkombinációra de valahogy alaphelyzetbe lehet állítani. Próbát megér.
Ami még eszembe jut, hogy elméletileg a sony appba beállított dolgokat megjegyzi a füles. Saját telómon beállítottam hogy SBC/LDAC kodeket használjon, párom telefonján az appban ugyanazok az értékek kerültek beállításra párosítás után, mint az enyémen. Próbát ez is megér, hogy SBC-re állítod és utána próbalsz csatlakozni. Lehet LDAC-n van és a tv nem ismeri ezt? Csak vad találgatás részemről, mindenesetre én kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

(#89) Forrest Gump válasza Marc864 (#88) üzenetére


Forrest Gump
tag

Ha a headphones nevü appra gondolsz, nem találok benne kodek állítási lehetőséget.
A TV ismeri elvileg az LDAC-ot.

(#90) Marc864 válasza Forrest Gump (#89) üzenetére


Marc864
tag

A minőség vs stabil kapcsolat állításával vált. Minőségi az ldac a stabil meg az sbc/aptx.

(#91) Forrest Gump válasza Marc864 (#90) üzenetére


Forrest Gump
tag

Basszus, noob voltam...
Nálad a pont.
Nem párosítás módban volt a füles, csak simán bekapcsolva.
A többi eszközömnél elég volt így is, a TV-nél nem.

Köszönöm a fáradozásodat!
Jövök egy sörrel! )

(#92) RetepNyaraB válasza Forrest Gump (#91) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nna. Pedig már kerestem a resetet, mert fejből nekem se van meg :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#93) Forrest Gump válasza RetepNyaraB (#92) üzenetére


Forrest Gump
tag

:DD

(#94) Marc864 válasza Forrest Gump (#91) üzenetére


Marc864
tag

Örülök, hogy sikerült :DD

(#95) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Mai szappanoperánk: visszaraktam a 2.0-át, mint elérhető legjobb firmware-t. A 4.2.2 egyszerűen nem volt megfelelő zajszűrésileg. Holnap Debrecenbe utazom busszal, lesz időm kipróbálni.
Viszont a valahol feljebb emlegetett Reddites python szkript csak a 4.1.1-ről hajlandó vissszamenni. Találtam egy univerzálisabb verziót, [link] ez minden firm verzióról lefut. A használata megegyezik az előzővel, csak a port szám más.
NE frissítsétek a fejest, ha eddig megvolt esetleg régebbi firm-en. Nem éri meg pár kénylemi marhaság azért, hogy utána fele olyan legyen a zajszigetelés.

Következő a párna mod lesz, kiszedem a felesleges tömítéseket. Kevésbé izzad az ember feje és talán a magashang átvitel is javul. A basszus az eddig is jó volt ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#96) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Sziasztok!
Én tegnap hoztam Duna Plaza mm.-ból és 4.1.1 van jelenleg rajta ,akkor ne is frissítsem ha jól olvasom? Jah ha érdekel valakit csak a itt 85e MM. Volt egy darab fekete meg kb 5db ezüst!

[ Szerkesztve ]

(#97) RetepNyaraB válasza Szoke1982 (#96) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ne ám!
Kivéve ha vállalkozó szellem vagy és nem riadsz vissza a hegesztéstől:)
Sőt, rakd rá a 2.0-át. Feljebb leírtam.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#98) Tündike25


Tündike25
tag

Sziasztok!
Beállítható valahogy, hogy bekapcsolás után ne legyen egyből aktív az ANC? Otthon nem szoktam használni és baromi zavaró, hogy mindig ki kell kapcsolgatni...
Köszi!

(#99) Maxxy10


Maxxy10
addikt

[link] XM4 leak

(#100) bg612


bg612
tag

Kérlek segítsetek.
Nekem is lett egy ilyen fülesem de nem bírok vele.
Az előre meg a következő számra (tehát a léptetés a számok között) valamiért szabotál, nem működik.
Mit csinálok rosszul?
Samsunggal használnám (s10+, s20ultra)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.