Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) RetepNyaraB válasza Maxxy10 (#150) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Sztem 1, az új szabályzás szerint.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#152) Maxxy10 válasza RetepNyaraB (#151) üzenetére


Maxxy10
addikt

Értem, köszi!

(#153) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Sziasztok!
Na kár volt fel frissíteni ,a basszus sokkal gyengébb lett!
Van mód a vissza állításra új verzióról?
Köszi előre is!

(#154) RetepNyaraB válasza Szoke1982 (#153) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Van. Keress rá a fórumban, többször kitárgyaltuk. Kicsit melós és semmiképp sem egykattintásos.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#155) Szoke1982 válasza RetepNyaraB (#154) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Tudom emlékszem , de, hogy ne basszam el kb szájbarágósan állnák csak neki (ha le lenne írva). De utána nézek hátha nem vagyok annyira béna !
Csak hát.. nem egy olcsó füles! (Nem akarok téglát)
Azért köszönöm a gyors választ!
Szép napot!

Szerk: pff.. na látom te is szenvedtél vele, kár volt vissza olvasnom :D

[ Szerkesztve ]

(#156) Maxxy10 válasza Szoke1982 (#155) üzenetére


Maxxy10
addikt

Az biztos, hogy nem egy olcsó darab de mivel már van újabb verzió így egész szépen le ment az ára. Láttam már olyan 150£-160£ környékèn. Fele annyiért mint amennyiért én vettem. Del sztem megérte imádom.

(#157) Forrest Gump válasza Szoke1982 (#153) üzenetére


Forrest Gump
tag

Mikori frissítés ez?

(#158) Szoke1982 válasza Forrest Gump (#157) üzenetére


Szoke1982
senior tag

4.5.2 de ,hogy mikor jelent meg azt nem tudom.

(#159) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Senki se frissítse aki jót akar! Kb egy rakás 💩 lett! ☹️
Könyörgöm 🙏 valaki segítsen privátban, ha nem nagy kérés , hogy kell vissza rakni !
Mert kb volt egy jó fülesem!
Nem is értem miért kell így elbaszni egy frissítéssel?
Köszi Sony! (Jah , vegyek újat! )

[ Szerkesztve ]

(#160) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Ez lenne az? [link] miénk a MDRID291601 vagy sima 600?(MDRID291600)

(#161) Szoke1982 válasza RetepNyaraB (#95) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Most néztem ezt a linket (köszi szépen!) na remélem jó lesz az új fw re is?
Az angol szöveget elég jól lefordította a Google fordító így megpróbálom!
Ha elakadnák majd remélem tudsz segíteni?! 🙏
Amúgy most nézem anno figyelmeztettél , ne frissitsem !
Jah és érdekes.. még jó ,hogy anno írtam 4.1.1-en voltam mikor megvettem tavaly, de már 4.2.2 volt , akkor valamikor magától frissített? 🤔
Mert én nem nyomtam rá !
Na mindegy elbasztam kár volt frissíteni , remélem sikerül majd holnap nekiállok (azaz ma du-n)

[ Szerkesztve ]

(#162) Forrest Gump válasza Szoke1982 (#158) üzenetére


Forrest Gump
tag

Most néztem, nekem is fent van ez a verzió.
Teljesen jó nálam.

(#163) Szoke1982 válasza Forrest Gump (#162) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Akkor nem hallottad milyen volt a basszus, meg a zajszürése kb ég es föld különbség!
Egyből észrevettem!
Tompa basszus lett, kb mint 50%-al vissza lenne véve.

(#164) RetepNyaraB válasza Szoke1982 (#161) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jó darabig nem leszek pc közelben, amire emlékszem mondom, ha zűr van.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#165) Szoke1982 válasza RetepNyaraB (#164) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Ok köszi, azt lehet marad ez! 🤔
Most mentem egy nagy bringás utat, és lehet csak szokni kell max! (Nem tudom)
(De majd remélem megoldom egyedül is ha felrakom)
Szép napot!

(#166) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Sziasztok!
Ma leültem mondom ma "megcsinálom" , mert már nem bírom ezt hallgatni már !
De a linkek sem élnek (backup-ok sem [link] 🤔 ?) ,meg azt sem tudom mit,hogy kellene főleg így ?! 😕
Valaki aki már megcsinálta megköszönném ha leírná! (Mit hogy csinált?)
Ha már csak az script maradt vagy milyen megoldás..
Köszönöm előre!

(#167) RetepNyaraB válasza Szoke1982 (#166) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Eh majd feltúrom a gépet, hátha megvan a letöltések között.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#168) RetepNyaraB válasza Szoke1982 (#166) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Felnyomtam.
Ni.

Eh...
Download & Extract
Töltsd le.
Move the bin file you wanna flash into the "custom" folder
a bin fájlt amit szeretnél tedd a custom folderbe (valszeg benne van már az európai verzió, ami a legvalószínűbb eset, ha itthon vetted a fejest)
Run the "RUN.cmd" file
futtasd a fenti fájlt.
Ensure any firewalls are off or allow port 8848 through. Your PC and phone must be on the same network
tűzfal off, illetve 8848-as portot kell engedélyezni. PC és telefon ugyanazon hálózaton legyen.
Figure out the IP address of your PC on your local network. You can use "ipconfig" on Windows to do that
Találd ki a PC IP címét. Az ipconfig parancs segít windowson.
In your phone wifi settings, set up the HTTP proxy. Set its host to your PC IP address and the port to 8848
telefon wifi beállíytásokban http proxyt kell piszkálnod. Állítsd a kiszolgálót a PC IP címére és a portot 8848-ra
Android: Settings -> Network -> Wi-Fi -> Hold on your home network name -> Modify network -> Proxy: select "Manual" -> Proxy hostname: enter your PC IP, Proxy port: enter 8848 -> Save
iOS: Settings -> Wi-Fi -> click info circle -> HTTP Proxy -> Configure Proxy: Manual -> Server: Your PC IP -> Port: 8848
Android és iOS esetén a leírás, hol találod a beállitásokat.
Open the Sony Headphones Connect app. It should notify you that a new update is available
(After update, Battery will show 0%, you'll need to reboot headphone to show the actual battery level.)
Nyisd meg a Sony Heaphones Connect appot. Ha jól csináltad a dolgokat, jelzi, hogy update van. Ráböksz, hosszú lesz (akár egy óra, tele legyen minden akksi). Ha kész, nulla akksit jelez a fejes, de egy reboot megoldja.


-A másik szkriptben volt egy ellenőrző kód, hogy megy-e a port forward, de erre nem működik. Ha megy, akkor az app jelzi az update-et (névvel együtt). Ha nem jelzi, akkor valami nem oké.
-Asszem jót tesz, ha először törlöd a sony appot a telóról, reboot, a fejest pedig reseteled (keress rá, én sem emlékszem mit kell nyomni). Appot újra telepíted, újra párosítod a fejessel, de mást nem csinálsz. Utána jöhet a bohóckodás a szkripttel.

HA BÁRMIT ELRONTASZ ÉS TÉGLA LESZ, NEM RAJTAM VERED LE; NEM ÉN ÍRTAM A CUCCOT. MŰKÖDIK.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#169) Szoke1982 válasza RetepNyaraB (#168) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Hú.. köszönöm szépen! :R
Remélem sikerül majd.. , addig is leszedtem a cuccot meglegyen a fileok!
Na majd lesz időm nekiesek!
Szerintem ez másnak is nagy segítség nem csak nekem!
Tehát még 1x köszönöm és köszönjük más nevében is!
Biztosan lesz aki így járt mint én!
(Majd írok ha sikerült!)
Szép hétvégét!

(#170) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Tegnap próbáltam nem csinált semmit..
Gondolom ott Run után egy (3. nyomsz+enter)
És az alkalmazásnak felkéne dobnia van frissítés?
Mert semmit nem reagál!
A custom-ba meg ott van a format .bin és akkor oda meg még kell ami nekem való? (Gondolom)
A proxy 88... azt átengedtem az jól írta..

Majd ha ráersz valamikor (privátban) a segítség jó lenne köszönöm előre is! (Ha tudsz és ráérsz egyáltalán? ) én igy most nem értem mi nem jó )
Lehet a proxy , vagy pc és teló közti kapcsolat nem jó szerintem! De lehet az új alkalmazás..
Na mindegy...

(#171) RetepNyaraB válasza Szoke1982 (#170) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Rápróbálok majd a folyamatra, de megint nem vagyok gép táján, amikor meg leszek nem érek rá egyelőre. Igyekszem pár nap múlva összehozni valami friss tspasztalatot 👍

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#172) Szoke1982 válasza RetepNyaraB (#171) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Köszi előre is!
De még próbálkozom majd.. szerintem pc és mobiltelefon kapcsolat sem jó!
A saját routeren is jó?
Vagy ha hotspot csinálok telon? (Net megosztása)
Net kell legyen gondolom..? mivel privacy kell engedélyezni a appon..! A 88... Azt átengedtem tűzfalon.. jah ven a custom mappa oda bekell rakni még egy fw -ét tehát az első a downgrade és utána jön a sima..

(#173) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Meglehet nézni valahol, hogy hány órát raktam a fejesbe? Tippre olyan 1500 óra körül lehetek de kíváncsi vagyok a valós számra.

(#174) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Van itt olyan aki XM5-re váltott? Ha igen, mik a tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#175) tamasbartha


tamasbartha
csendes tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van egy XM3-as fülesem. A bal earcup folyamatosan kattog. Olyan mintha a műanyag pattogna.Redditen olvastam, hogy a zajszűrés miatt is lehet a probléma. Más is találkozott ezzel a problémával? Ha igen tudtok rá megoldást?

(#176) RetepNyaraB válasza tamasbartha (#175) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Melyik firmware verzión vagy? Meg lehet próbálni frissíteni (mondjuk én downgrade-et javaslok, a 2.0-ra). Más ötletem nincs sajnos.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#177) tamasbartha válasza RetepNyaraB (#176) üzenetére


tamasbartha
csendes tag

Szia

4.5.2

(#178) Maxxy10 válasza tamasbartha (#175) üzenetére


Maxxy10
addikt

Ha a műanyag akkor lehet cserélni a sínt. Nekem mindkettő eltört és cserélni kell

(#179) RetepNyaraB válasza Maxxy10 (#178) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ja hát nyikoroghat a sín is. Pici szilikonzsír pötty azt megoldja.

tamasbartha@
az asszem a legfrissebb firm. Amennyiben a kenés nem oldja meg és van benned vállalkozó szellem, visszarakhatsz régebbi drivert, ott úgyis jobb a zajcsökkentés. Ártani nem fog. Elrontani nem nagyon lehet, de macerás és időbe telik. Itt többször leírtam már a folyamatot, linkekkel együtt.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#180) tamasbartha válasza RetepNyaraB (#179) üzenetére


tamasbartha
csendes tag

Bekentem szilikonzsírral de nem javult a helyzet. A műanyag recseg sajnos... Elég kiábrándító egy prémium terméktől...

(#181) Louro


Louro
őstag

Lehet hülye kérdés, de eső esetén nem gáz, hogy az usb aljzat pont kellemes kis meder, ahol megállhat a víz? Persze nem folyamatosan áztatja az ember, csak ha 10 lépésre van a cél és elkezdett esni, akkor már nem nyit esernyőt.

Mess with the best / Die like the rest

(#182) RetepNyaraB válasza Louro (#181) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem vízálló. Ne essen bele a lé 🤷

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#183) Louro


Louro
őstag

Akárhogy túrom a netet M3-at nem találok. Vagyis egyet találtam, de az már használt. Újat keresek mnidenféleképp, de így bukta. Esetleg itt tudtok valamit az M4-ről? Visszalépés inkább vagy tényleg megérheti az árát (~120e)?

Filmekhez és utazáshoz lenne használva. A WHXB910N feleannyiba kerül, de gyanítom, hogy hosszú távon veszítenék ezzel inkább.

Bocsi az offért. Ha kell, töröljétek nyugodtan.

Mess with the best / Die like the rest

(#184) cuko válasza Louro (#183) üzenetére


cuko
aktív tag

Nekem XM3-asom van, amikor vettem mar kint volt az XM4-es is es akkor utanaolvas alapjan azt talaltam, hogy kvazi szinte ugyanaz a ket tipus, az egyetlen erdemi kulonbseg a BT multi volt (azaz a 4-es mar kezel tobb eszkozt is, nem kell manualisan le/fel kapcsolgatni az eszkozokon). Nem tudom, hogy van-e mas, illetve azota valtozott-e, de gondoltam hatha segit. :R

(#185) Louro válasza cuko (#184) üzenetére


Louro
őstag

Uh, akkor jó. Köszönöm szépen! A Bose-nál olvastam, hogy hiába jött ki egy újabb QC, visszalépés az elődjéhez képest.

Így, hogy nincs XM3, marad az utódja. Csak előtte azért elugrok egyet felpróbálni, mert a kényelem fontos, ha már ennyit szán rá az ember.

Mess with the best / Die like the rest

(#186) RetepNyaraB válasza Louro (#185) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kicsit izzadós hosszabb távon. A párna alól, a membrán felett egyszerűen ki lehet szedni a szivacsbetétet és akkor kicsit több hely marad a fülednek. Cserébe néha nem árt belenézni, nem ment-e oda hajszál.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#187) blueye válasza Louro (#185) üzenetére


blueye
veterán

Vásárlás előtt szvsz ugorj még be ide:
[vezetek_nelkuli_fulhallgatok]

(#188) cuko válasza Louro (#185) üzenetére


cuko
aktív tag

Persze, az azert alap egy 100 ezres keszuleknel. :) Jo funkcio az a BT multi amugy, en laptop/telefon/tv kozott felvaltva hasznalom es idegesito kicsit a BT ki-be kapcsolgatas (mondjuk telonal az NFC-s direkt kapcsolodas legalabb segit). De asszem 40 ezer volt a kulonbseg az XM3-XM4 kozott es ugy ereztem, nekem ennyit meger ez a kellemetlenseg.

Ha tudod, probald ki az aktualis Bose QC-t is, nekem kevesbe jott be a hangja annak, illetve dragabb is volt. Ha pedig egy XM5-ossel is ossze tudod probalni, az a legjobb, azt ird is meg legyszi! :D

Nezhetsz hozza aftermarket fulparnakat is amugy.

[ Szerkesztve ]

(#189) RetepNyaraB válasza cuko (#188) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

-Nekem szutyok spotify-ról pont a bose hangja jobb volt, ldac ide, vagy oda. Tisztább a teteje jóval. De mivel ez már megvan évek óta, amíg megy én le nem cserélem (nb.: 2.0 firmware. Downgrade-elve)

-aftermarketből van ismereteim szerint a kínai párna, ami rémes, meg az a #mostnemjuteszembe nevű cég, amelyik új zélandi lányok szűzhártyájából készíti és nagyjából annyiba kerül, mint a fejes maga :(((

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#190) Louro válasza blueye (#187) üzenetére


Louro
őstag

A fejhallgató párjában már kérdeztem, de ahogy visszagörgettem, nem túl nagy az aktivitás. Szinte csak kérdések esnek be, kevés ajánlás érkezik. Egyvalaki szokta az Oneodio-t nyomni, de összességében nem olvastam arról meggyőzőeket.

Mess with the best / Die like the rest

(#191) blueye válasza Louro (#190) üzenetére


blueye
veterán

Pedig érdemes visszaolvasni, ezen az árszinten nagyon minőségi TWSek vannak már (keress rá pl. patomi, -NoVa- hozzászólásaira)

(#192) Louro válasza blueye (#191) üzenetére


Louro
őstag

Bocsi mindenkitől az offért!

Gyanítom, hogy akkor tényleg a fülhallgató topikban kell fejhallgatóról olvasni. 3 hónapot visszagörgettem és egyik tagot sem találtam. Itt kerestem eredetileg.

Mess with the best / Die like the rest

(#193) blueye válasza Louro (#192) üzenetére


blueye
veterán

Basszus, bocs, elnéztem!

(#194) RetepNyaraB válasza blueye (#191) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nyilván vannak, de ha kabriót akarsz venni, nem a családi kombik között kutatsz és fordítva :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#195) magmakocka


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Szóval, most jelenleg egy Sony WH 1000XM3-t használok. (4.5.2)
Hogyan tudnám PC-n használni? Egy MSI B350 PC Mate alaplapom van. Van rákötve egy hangfal, azonban azt is szeretném használni.

A hangfal egy Genius sw-2.1 700, melyen van headphone jack, de rohadt halk úgy a fejhallgató. Az előlapira dugva a fejhallgatót, nem a legjobb, valamikor van hang, valamikor nincsen. Lehet kontaktos, sok por, vagy bármi miatt, de nem is szeretném úgy használni...

Mit javasoltok? Van most egy BT egység a gépben, melynek: (Ez kihajtja?)
HCI értéke: 3.3164
LMP értéke: 3.3164

Nagyon "kezdő vagyok még ebben", így lehet sok segítség kellene. Lehet jobb BT adapter kellene? Vagy van-e valamilyen jack-s megoldás? Sajnos az alaplapon lévő Realtek-s cucc, szerintem nem a legjobb, régi, elavult, vagy nem tudom... (Nézegettem ilyen Fiio lejátszót vagy mit, de lehet drága, s nem éri meg)
A BT-t azért is utálom, mert sajnos buszozás közben, miközben rázkódik a busz, LDAC alatt, ha kényszerítve van a 990kbps, akkor ahogyan rázkódik a busz, úgy rázkódik a zene is...
Kicsit elvesztem, hogy akkor hogyan kössem össze, hogy tudnám használni... Arról nem beszélve, hogy nem a legjobb minden LDAC alatt...

Haveromnál voltam, neki WHXB910N-s Sony van, s egy Onkyo-ba dugtuk bele. (4,4mm) (az onkyo is méri a rákötött eszköz impedanciáját)
Valahogyan, az övé dobozosabb, nem tiszta, de van basszus, míg az enyém, szép tiszta, de kevés vagy alig van benne basszus. Amúgy, ez fel sem tűnt.
Kicsit elszonytolodtam. Azonban EQ-va, volt basszus. Ha +10dB-t ráraktunk, valamint asszem Treble-ből elvettünk.(Ugye Direct és EQ között váltottunk, de meglestük Pure Bass-al is)

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#196) RetepNyaraB válasza magmakocka (#195) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha madzagon dugod rá, de nem kapcsolod be a fejest, akkor bukod a gyári, beépített DSP-t és úgy bizony elég gyík hangja van. Nem beszélve egy olyan értékelhetetlen meghajtóról, mint a Genius hangszóród fejhallgató kimenete :U
Megoldás: madzagos kapcsolatnál is be kell kapcsolni. A PC-n nem nagyon érdemes EQ-t használni, a fejes saját erősítője (tehát a dsp, ez fontos) elég lesz, szinte biztos vagyok benne. Ha kékfogon akarod használni, akkor egy tetszőleges bt adapter a pc-be és kapcsolódás, kész. Nem nagyon hinném, hogy jelentősen észrevehető difi volna bármilyen puccos és az olcsó bt adapter között, ezen a szinten semmiképp, de erről nem veszekszünk össze :N

Ha rázós utazáson zötyög a fejes, akkor zötyögni fog a hangja is, mert valami alkatrész (talán a mikrofonok, az elektronika, fene tudja) mozog benne. Vagy simán a membrán felfüggesztés tervezését cseszték el a japók. Szóval ez ilyen, szerintem kapcsolattól függetlenül. Az LDAC előnye nyugodt, csendes környezetben és megfelelő forrásról jön ki, de ott is lehet kicsit placebó. Tehát mondjuk Tidal mindenhogyan jól fog szólni, a Spotify meg mindenhogyan elég vacak. Mindez jó minőségű felvétel esetén. Rossz felvételt bárhová tuningolhatsz, az rossz marad.
Ja és ennek a fejesnek elég "fun" hangja van; semmiképpen sem kevés a basszus és nem sok a magas. Sőt, ellenkezőleg: kicsit bassz túlsúly és fedett magasak jellemzik. Ha nem így hallod, akkor ott valami komoly beállítási gond van, vagy a füled nagyon el van hangolva másik eszköz által.

Végezetül pedig a gyári firmware-ből a 2.0 volt a legjobb és szerintem az egyetlen, amit érdemes használni. Többi egyre rosszabb, főleg zajszűrés terén. Itt visszakeresve van komplett downgrade útmutató, bár nem túl felhasználóbarát folyamat.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#197) magmakocka válasza RetepNyaraB (#196) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

- "Ha madzagon dugod rá, de nem kapcsolod be a fejest, akkor bukod a gyári, beépített DSP-t és úgy bizony elég gyík hangja van. Nem beszélve egy olyan értékelhetetlen meghajtóról, mint a Genius hangszóród fejhallgató kimenete " -

Igazából, kipróbáltam bekapcsolt fejhallgatóval is, de sajnálatos módon, úgy is halk volt az egész. Azt viszont sejtettem, hogy nem tudja kihajtani. :(

- "Megoldás: madzagos kapcsolatnál is be kell kapcsolni. A PC-n nem nagyon érdemes EQ-t használni, a fejes saját erősítője (tehát a dsp, ez fontos) elég lesz, szinte biztos vagyok benne. Ha kékfogon akarod használni, akkor egy tetszőleges bt adapter a pc-be és kapcsolódás, kész. Nem nagyon hinném, hogy jelentősen észrevehető difi volna bármilyen puccos és az olcsó bt adapter között, ezen a szinten semmiképp, de erről nem veszekszünk össze :N" -

Sajnos madzagos megoldással nem tudom használni, mert egyszerűen nincsen szabad jack slot. (előlapi szabad ugyan, de nem szívesen használnám)
Elég egy tetszőleges adapter? De honnan tudjam, hogy tudja-e az aptX-t és mondjuk az aptX HD-t? (Mint írtam, nem egy mai csirke az a BT adapter) Én nem veszekszem semmin sem. Mindenre vevő vagyok, mindenre kíváncsi vagyok. :)

- "Ha rázós utazáson zötyög a fejes, akkor zötyögni fog a hangja is, mert valami alkatrész (talán a mikrofonok, az elektronika, fene tudja) mozog benne. Vagy simán a membrán felfüggesztés tervezését cseszték el a japók. Szóval ez ilyen, szerintem kapcsolattól függetlenül." -

Inkább telefon rezgésre csinálta ezt, de lehet a fejhallgató zötykölődése miatt is, nem tudom.

- "Az LDAC előnye nyugodt, csendes környezetben és megfelelő forrásról jön ki, de ott is lehet kicsit placebó. Tehát mondjuk Tidal mindenhogyan jól fog szólni, a Spotify meg mindenhogyan elég vacak. Mindez jó minőségű felvétel esetén. Rossz felvételt bárhová tuningolhatsz, az rossz marad." -

TIDAL-t használok, nekem nagyon tetszik! :)

- "Ja és ennek a fejesnek elég "fun" hangja van; semmiképpen sem kevés a basszus és nem sok a magas. Sőt, ellenkezőleg: kicsit bassz túlsúly és fedett magasak jellemzik. Ha nem így hallod, akkor ott valami komoly beállítási gond van, vagy a füled nagyon el van hangolva másik eszköz által." -

Tényleg kevesebbnek tűnt a basszus a másik fejeshez képest. (Az ugye extra bass, de dobozosabb a hangja) Szerintem nem a hallásommal volt a gond, remélem, de én tényleg keveseltem. Bár, Onkyo-ba dugva csak rádugtuk, nem kapcsoltuk be a fejhallgatót, ez okozhatta-e? Alá tudod támasztani? (Haveromnak elmondanám, miért)

- "Végezetül pedig a gyári firmware-ből a 2.0 volt a legjobb és szerintem az egyetlen, amit érdemes használni. Többi egyre rosszabb, főleg zajszűrés terén. Itt visszakeresve van komplett downgrade útmutató, bár nem túl felhasználóbarát folyamat." -

Szívesen megcsinálnám, ha ez nem járna semmilyen kompromisszummal. Mondjuk valamely funkció nem fog működni, vagy valaminek a hatására megy. Ha esetleg van türelmed, tudsz ebben esetleg segíteni? (Nem muszáj, ha nem szeretnél)

Köszönöm a válaszodat, mindenképpen

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#198) RetepNyaraB válasza magmakocka (#197) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha adapterrel szeretnéd használni PC-n, nyilván utánanézel előbb tudja-e a szükséges kodekeket, nem? LDAC valóban kicsit egzotikusabb, de egy aptxHD az kevésbé, cserébe stabilabb és én nem hallok különbséget (ettől még lehet).

Ha az Onkyoba dugva nem kapcsoltátok be, akkor lásd első pontom. Nincs áram alatt, nincs saját erősítés és dsp. Marad maga a membrán, ami meglepően szarul szól offline állapotban. Nem tudom hogyan épül fel és mi ennek az oka, de be kell kapcsolni az élvezhető hanghoz. Nincs ezen mit alátámasztani. Bedugod offline, megy a zene, elég rossz; nincs basszus semmi, vékony, nyeszlett hangzás. Aztán bekapcsolod és BUMMM.

A firmware downgrade leírás többször szerepelt itt, általam és más által is. Használd a keresőt bátran. Tudtommal semmilyen hátrányod nincs belőle, akár az értelmetlen 360 audio is benne van - utána a semmirevaló Sony app a telón majd minden alkalommal frissíteni akarja és ha engeded neki, vissza is teszi a legfrissebb verziót gond nélkül.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#199) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#198) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem szerkszthető már.

Itt a Reddit link a leírással.
De persze a letölthető állomány már nem megy. Githubon mintha élne a projekt, de én ahhoz nem értek. Viszont még lementettem Megára anno a fájlokat. Tessék.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#200) magmakocka válasza RetepNyaraB (#199) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Szia!

Igen, tegnap sikerült megcsinálnom. A kínai verziós nem ment, de a fordításos verzióval minden ment pöccröff! :) Most feltettem a 2.0.0-s verziót. Meglátjuk milyen lesz!

#198-ra válaszolva:

A gond csak az, hogy az-az BT adapter már 4 éve megvan, s annak specifikációját írtam le. Azt kérdeztem, hogy azon eszköz alkalmas-e. :P Sok BT adapterre szerintem nincsen ráírva mit tud... :/

Bár, tegnap felcsatlakoztattam a fejhallgatót, de a windows nem ír semmit sem. Eszközkezelőben is csak ilyen AVRCP (de ennek semmi köze) meg ilyesmi dolgokat tett fel... (Audio Codec-t nem látok)

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#201) RetepNyaraB válasza magmakocka (#200) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ja, hogy meglévő adapter. Bocs nem értettem. Sajna nem vágom ezeket, én madzagos fejest használok géphez. Esetleg bt fejes, vagy a dac\fejhallgató erősítő topikban próbálkozz...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#202) magmakocka válasza RetepNyaraB (#198) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Amúgy, az már nem direct, hogy be kell kapcsolni a fejhallgatót. (saját elektronikája beleszól) Gyakorlatilag felér ez azzal, mintha a fejhallgató EQ-na. Ez audiophile emberek szempontjából sok kérdést felvetne - Idézem ismerősöm válaszát erre. Mit gondolsz erről?

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#203) RetepNyaraB válasza magmakocka (#202) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez a fejhallgató annyira kurvamessze van bármi audiofil köldöknézéstől, hogy már a kérdést se értem :U
-kékfog
-zajszűrős
-aktív dsp
~100k volt újan, ebből kb. 40 a hájp, 30 az elektronika, maradék a mechanika. Nem érdemes túlgondolni.

Klasszikus zenész vagyok foglalkozásilag, 30 éve lógok különféle hangstúdiókban, elég sokat hallottam. Otthon egy vintage full nyitott 600 ohmos beyert használok fejeserősítővel.
Ezt csak arra írom, hogy ezt a fejest be kell kapcsolni és örülni. Pure direct meg ilyen vakítós badarságok nem nagyon izgatnak már fel. :N

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#204) magmakocka válasza RetepNyaraB (#203) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Persze, én tudom. Csak azért vettem, hogy valamivel jobb élményben legyek részese a jó öreg MDR XB650BT-hez képest! Nem megbántani szerettelek volna!

Rendben van, marad a BT, akkor. :)

Megnéztem, a Windows csak ilyen Generic Bluetooth Radio-nak ismeri fel ezt a vezérlőt. A hang beállításoknál nincsen aptX támogatottság, mert ilyen kapcsoló sajnos nem is jelenik meg rajta. Mit tudnék kezdeni? Elvileg valamilyen "omega" adapter ez. (hw azonosító: USB\VID_0A12&PID_0001&REV_3164)

Ehhez még illesztőprogramot sem találtam, de elvileg valamilyen Cambridge Silicon Radio Ltd.-s.

Lehet kevés lenne ehhez az adapterem? (még úgy 4 éve vettem)

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#205) Marc864


Marc864
tag

Sziasztok!

Drága XM3-asom fülpárnái elég ramaty állapotban vannak 4,5 év után, meg a felső része is.
Honnan tudnék újat szerezni rá? Tudtok esetleg szervizt ahol cserélik (lehetőleg Pesten)?

(#206) RetepNyaraB válasza Marc864 (#205) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Két mozdulat cserélni. Sony, Dekoni, aliexpress. Utolsó az olcsó.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.