Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) RetepNyaraB válasza bg612 (#100) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Valami össze van akadva. Ezt a legszarabb kideríteni.
-Először reseteld a fejest (valami gombkombináció, vagy keress rá, vagy akinek megvan fejből, mondja)
-próbáld másik telefonon (nyilván nem nehéz akasztani egyet a környezetedben), megy-e.
Ha nem (esetleg több különböző eszközön tesztelvel), akkor hibás a fejes.
Ha igen, jön a szopóroller: törölni a kékfog eszközök közül, újra párosítani, próbálni több lejátszó szoftverrel.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#102) bg612 válasza RetepNyaraB (#101) üzenetére


bg612
tag

A saját szoftvere van rápakolva mindkét telóra. Külön-kölön párosítattam őket. A hangerőre meg a hívásra reagál de a számokat nem léptei
Telepítsem újra?

[ Szerkesztve ]

(#103) bg612 válasza RetepNyaraB (#101) üzenetére


bg612
tag

Hangetrőt meg ilyenek tudok állítani. De nem léptet a számok között

(#104) bg612 válasza RetepNyaraB (#101) üzenetére


bg612
tag

Ha előre húzom ogyanazt kezdi (mindegy hányszor) ha hátra akkor is az elejéről kezdi ugyanazt.
Ennyire béna vagyok? :F

(#105) RetepNyaraB válasza bg612 (#104) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Töröld a picsába a sony appot, nem jó semmire. Fejes töröl, reset (mondom keress rá lécci), és újrapárosít. Aztán meglátjuk.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#106) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez egy kiváló fejhallgató, szeretem-imádom, de az érintőpaneles vezérlése egy sapka szart nem ér szerintem sajnos. 15 hónap alatt nem sikerült megbarátkoznom vele.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#107) bg612 válasza bLaCkDoGoNe (#106) üzenetére


bg612
tag

Úgy látom, nem vagyok egyedül, de még harcolok.
Bár ennyi pénzért szerint nem így kellene lennie

(#108) bg612 válasza RetepNyaraB (#105) üzenetére


bg612
tag

10percig működott, most megint nem.
Sajnos nem tudom hogy kell resetelni a fülest, pedig visszaolvastam.
Kezdek gühös lenni. Félmillós telefonnal egy százezer forintos fejhallgató mi a búbánatért nem működik??!

(#109) bg612 válasza RetepNyaraB (#105) üzenetére


bg612
tag

Nem értem az egészet. Most újraraktam az s20ultára az egészet. Most éppen működik.
Ezek szerint én nem csinálok valamit jól.
(bocs csak egy szőke nő vagyok, igaz hogy fizikus, de az más terület) ehhez nem igazán értek
Fényképezzem le a fülem meg ilyenek
De vajon mit nem tudok beállítani?
Most az s20ultáról működik

(#110) bg612


bg612
tag

10percig működik aztán semmi
Segítsetek
Remélem nem ezért adtam ki egy rakat pénz

(#111) barmar


barmar
aktív tag

Kijött egy új firmware, 4.5.2
Valaki feltette már?

(#112) Marc864 válasza bg612 (#110) üzenetére


Marc864
tag

sony appban nézd meg, az újabb verzióban van opció, hogy letiltod az érintéses vezérlést.
Próbát megér.
Két ok amikor szórakozhat még az érintőfelület: nedves izzadt az ujjad vagy hidegben/ nagy szélben vagy. Ezeken kívül nálam nem szokott probléma lenni.

Factory reset: kapcsold ki a fejhallgatót, és utána tartsd lenyomva a bekapcs és a NC gombot amíg a kék led 4x villan (kb. 7 másodpercig).

Ha ezeken végig mentél és még mindig fennáll a probléma, akkor garanciában vidd vissza, hogy cseréljék. Jobb ötletem már nincs :)

(#113) Marc864 válasza barmar (#111) üzenetére


Marc864
tag

Nem de várom a visszajelzéseket, néha jó lenne tiltani az érintőt oldalt de azt csak az új fw-el lehet aminél nálam elcseszi a zajszűrést. Majd figyelem a reddites visszajelzéseket :D

(#114) bg612


bg612
tag

Hogy kell resetelni a fülest (nem találtam meg)
és milyen appot kell hozzá felrakni?
Tegnap már 2szer működött, úgy örültem, de csak rövid ideig tartott. Nem értem.
Kértek segítsetek

(#115) Marc864 válasza bg612 (#114) üzenetére


Marc864
tag

Factory resethez semmilyen app nem kell.
Menete:
1. Töröld a párosítást
2. Kapcsold ki a fejhallgatót
3. Tarts lenyomva egyszerre a bekapcsoló gombot és a és a zajszűrést állító gombot addig amíg a kék led 4x villan (nagyjából 7-10 másodperc várd meg)
4. Párosítsd újra

(#116) bg612 válasza Marc864 (#115) üzenetére


bg612
tag

Ezt megcsináltam már sokadjára. A hangerőt szabályozza, de nem léptet. Tegnap 10 percig működött és most is pittyen mivel érzékel valamit de nem léptet
Totál nem értem

(#117) Maxxy10 válasza bg612 (#116) üzenetére


Maxxy10
addikt

Spotify?

(#118) Marc864 válasza bg612 (#116) üzenetére


Marc864
tag

Akkor nem tudom. Vidd vissza hogy cseréljék.

(#119) bg612 válasza Maxxy10 (#117) üzenetére


bg612
tag

Nincs semmin Spotify.
Se az s10+ se az s20ulta nem tudom.
De kétszer 10 percig működött. Úgy örültem.
Mert egyébként tetszik

[ Szerkesztve ]

(#120) code1005 válasza barmar (#111) üzenetére


code1005
senior tag

Én felraktam, a zajszűrés mintha jobb lenne az elődjéhez képest.
Az miért van, hogy zenehallgatás közben időnként figyelmeztető hang szerűség hallatszik? Nem jön üzenet a telefonra meg semmi, a füles akksija is rendben van.

plata o plomo

(#121) RetepNyaraB válasza code1005 (#120) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Pl. használod a #zsákszar sony appot és az ambient control be van kapcsolva, az meg ész nélkül váltogatja a környezetet és mindig jelzi is?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#122) code1005 válasza RetepNyaraB (#121) üzenetére


code1005
senior tag

Az könnyen lehet! Törlöm az appot és kipróbálom úgy.
Köszi a tippet! :R

plata o plomo

(#123) barmar


barmar
aktív tag

Ki milyen codecet hasznal? Aptx van alapból nálam, ldac ra at tudom állítani de minden csatlakozás után visszaáll változó bitsebességre developer menüben, nem tudom fixálni a 660at vagy a 990et. Az alap 330 meg ugye rosszabb mint az aptx.

(#124) RetepNyaraB válasza barmar (#123) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A developer menü szerintem bugos, mindegy mit írkál. Ldacot használok, ha már tudja a cucc. Nem nagyon van 1 méternél messzebb a fejes a telótól és jellemzően nem ólomtáskában hordom, tehát gyaníthatóan rendben van az adatkapcsolat.
A Poweramp írja infóban a csatlakozás fajtáját, szerintem a sony app is, bár azt nem használom.
UAPP Pro is valahol jelzi, fene emlékszik. Amúgy meg én nem hallom a különbséget, de az emlegetett uapp normál vs. bitperfekt módja között igencsak. Utóbbi ajánlott, még ha fizetni is kell érte. Főleg Tidal esetén, mert ott a natív Tidal app NEM támogatja a high-res kimenetet, tehát pont semmi értelme az ldacnak. Az uapp meg rendes drivert tartalmaz és támogattya.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#125) ace05


ace05
senior tag

Helló mindenkinek. Most vettem egy ilyet. Hasznos tanácsok beállítások ? Egy Samsung Note 9-el használom. Eddig tetszik. Ez az első vezeték nélküli fejhallgatóm.

(#126) RetepNyaraB válasza ace05 (#125) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A Sony mobil appja (headphones) nem jó semmire, ne rakd fel. A firmware-ből pedig a 2.0 volt a legjobb. Ha ennél magasabb verziószámú, az mind elég jelentősen rosszabb zajcsillapításban, de vissza tudod peccselni némi melóval; többször leírtam itt a menetet.

Hangzásban legjobban a tidal+uapp kombóval jársz, ha utóbbihoz megveszed a bitperfekt módot is.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#127) moma


moma
őstag

Sziasztok. Azt ti hogy csináljátok, hogy ha leveszitek éppen, akkor mindig kikapcs a gombbal és amikor újra fel, akkor vissza? Kicsit körülményes így. Vagy nap elején be, nap végén ki?

Azt ugye ez nem tudja, hogy kikapcsoljon automatikusan amikor leveszem és vissza amikor fel?

we all deserve a bit of luck.

(#128) Marc864 válasza moma (#127) üzenetére


Marc864
tag

attól függ. Ha tudom hogy használni fogom akkor nem kapcsolom ki egyébként igen. Ha otthonhagyom és nem csatlakozik semmire akkor automatikusan lekapcsol egy óra után (ez állítható).

Nem nem tudja, de az új is csak megállítja a zenét és indítja fel le vételkor

(#129) RetepNyaraB válasza moma (#127) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem tudja. De a kapcsolat nélküli auto kikapcsolást be lehet állítani (nálam 5 perc) és ha nfc-s telefonod van, kb5 másodperc alatt már indíthatod is a lejátszást onnan, hogy egymáshoz érinted őket.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#130) moma


moma
őstag

Főleg laptoppal használom munkában open officeban. És nem akarom, hogy egésznap a fejemen legyen azért, szóval ilyen fél órákra, órákra leveszem. És ez is akkor jó pár ki be kapcsolgatás minden nap. De ez az ötperces dolog, hogy kikapcsoljon legalább akkor megfelezi. Amúgy, ha nem használod az sony appot, akkor ezt mivel állítod be?

Amúgy közben visszaolvastam és látom ti sem vagytok túl boldogok a sony appjával. Nekem is rejtély volt, hogy most ettől ténylegesen mi lesz jobb :DDD

Amúgy szuper cucc szerintem. Nekem sokat segít munkában való koncentrációban. Ki se próbáltam eddig utcán :DD

A 2.0-ás firmware amit ajánlotok az akkora előrelépés, hogy így beltérben is megéri váltani? Ha egy mód van rá nem szórakoznék ezzel, igazából tök elégedett vagyok így is, de azért így olvasva kíváncsi lennék. Nem tudom miért nem lehet erre a két féle zajszűrűsi módra betenni egy settingset. Nem lehet amúgy, hogy a balesetek elkerűléséért változtattak?

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#131) Marc864 válasza moma (#130) üzenetére


Marc864
tag

Nekem speciel az égvilágon semmi bajom a Sony appal :D sőt. Azon állítgatom LDAC és SBC között. Otthon pl LDAC szépen szóljon, menet közben meg mehet SBC-n clear bass +7-el oszt jónapot.
A 2.0 fw nem előrelépés hanem az az eredeti. Az újabb fw-be elcseszték a zajszűrést. Sokan írják, hogy semmi különbség, szerintem kristálytisztán hallani hogy roszabb.
Én nem ajánlom a frissítést.

A kétféle zajszűrési mód alatt mit értesz pontosan?

(#132) moma válasza Marc864 (#131) üzenetére


moma
őstag

kétféle zajszűrés: a 2.0 vs az új. arra gondoltam, hogy ha esetleg azért vették vissza, mert balesetveszélyesnek ítélték a túl erőset, akkor lehetne az, hogy ez egy beállítás lehetne.

vagy lehet rájöttek, hogy nem tudnak jobban a 2.0 verziónál és azt adták ki most a xm4-ben újra. és miután majd ott lemennek a tesztek a szaklapokban visszaveszik azt is, hogy lehessen majd érezni a fejlődést a köv generációnál is :))

we all deserve a bit of luck.

(#133) RetepNyaraB válasza moma (#130) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A Sony appban állítottam be a kikapcsolást, de magát az appot nem használom. Ül a telón, tőlem megrohadhat. Laptophoz nem tudok más módszert a ki-be kapcsolgatásnál, kivéve esetleg, ha veszel egy nfc matricát és beprogramozod. Akkor csak rá kell tenni, bekapcsol, csatlakozik a laptopodra, mint utolsó forrás és boldogság van...
Ha Te elégedett vagy a zajszűréssel, akkor nem kell vacakolnod vele és használd egészséggel! Ha piszkál a kisördög, akkor gond nélkül, némi melóval rá lehet kényszeríteni a régit (de ne engem okolj, ha valami mégis félremegy) és simán vissza is lehet térni a legújabbra (amelyet én már nem próbáltam ki, az eddigi rossz tapasztalatok miatt).

Többi már spekuláció... ha zajszűrés, akkor basszus legyen csend, azért vettem. Leszarom az állítható ambient soundot, EQ-t, 360 audiot :W szuper hangjavítást :W :W és hasonló hülyeségeket. Ha viszont ebben bringázom és elbasz a villamos, csak magamra vethetek. Ne akarja a Sony nekem megoldani a saját Darwin-díjas életem, köszi :N

A firmware-ek között nem lehet gombnyomással váltogatni, ez nem lehetséges, csak ha két teljes elektronikát építenének be, külön kapcsolhatóan. No way :))
Az xm4 állítólag jobb zajszűrő algoritmust kapott, nem tudom, nem hallottam. Mivel ugyanúgy néz ki, azt vizionálom, hogy a driver részhez nem nagyon nyúlkáltak. Arra eddig sem volt panasz (vagyis a hangjára).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#134) gidion90


gidion90
tag

Sziasztok! Tegnap vettem meg én is ezt a remek fejhallgatot, de nem tudom mi az oka, hogy huawei mate 20 proval hasznàlva vezetéknélküli alkalmazàsnàl nem olyan tisztàn jönnek ki a hangok, meg olyan hangerovel, mint 3.5 jackkel. A leiràsban LDACot irtak a huawei mate 20 prohoz, mint bluetooth 5.0 kimenet, ezért sem értem miört nem annyira tiszta és eroteljes, mint vezetékkel. Tud valaki esetleg ebben segiteni, vagy tapasztalatot cserélni? Köszönöm!
ui: német billentyuzetrol irok. :R

(#135) Marc864 válasza gidion90 (#134) üzenetére


Marc864
tag

tiszta és erőteljes alatt mit értesz :D?
Btw: hangerőt készüléktől függően (de fejlesztői beállításokban állítható) külön lehet állítani.
LDAC módban szól a "legtisztábban" ilyenkor "nem olyan jó a mélye". SBC-re állítva a sony appal tudod ezt beállítani, ha erőteljes alatt azt érted hogy legyen benne egy kis "umppff" ... szóval érted.

HA kell segítség ennek állítgatásában írj nyugodtan.

(#136) gidion90 válasza Marc864 (#135) üzenetére


gidion90
tag

Köszönöm! Végre megtaláltam. Ha nem is olyan hangerővel bír, mint a vezetékes használatánál, de ldac - rá állítva a telefont, jó, Max jobb minőségben kell zenéket is letöltenem. 😁

(#137) RetepNyaraB válasza gidion90 (#136) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A volumét a fülesen meg-e tekerted-e? :D

Valami user error lehet, mert azért van benne kakaó alapból. Alacsony kivezéreltségű felvétellel bármi lehet halk, de olyat már vagy 15 éve nem találni, mióta loudness war van :(((

Fejlesztői menüben a kékfog abszolút hangerő pöcköt tedd on-ra, szóval tiltsd a funkciót! Ez sok lejátszóval összeakadhat.

A Huaweiben nincs dedikált erősítő? Nem néztem utána. Ha van, akkor azért jobb madzagon. Mondjuk e hengerő pont nem függ ettől, csak a minőség.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#138) gidion90 válasza RetepNyaraB (#137) üzenetére


gidion90
tag

User error volt. MA reggel jöttem rá, hogy simogatta, és láttam, hogy a telefonon nem változik a hangerő. 😀
Van a mate 20 próbán erősítő. Minden jól működik. Végre
De! Tapasztalt valaki olyat, hogy az egyik oldal ilyen sercegősebben szűri a zajt, ha nem megy benne zene?

(#139) ace05


ace05
senior tag

Néha sistergést hallok zajszűrő módban. Ez mennyire gáz?

(#140) gidion90 válasza ace05 (#139) üzenetére


gidion90
tag

Csak egyik oldalt? Mert én csak jobb oldalt. Nem tudom, hogy ez egy mellék hang a zajszűrés metodikájának, vagy... Hiba

(#141) RetepNyaraB válasza ace05 (#139) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem kell sisteregni. Van egy alap furcsa zúgás, mikor felkapcsol a zajszűrés, az más. Ha random, akkor esetleg interferál valami környező forrással a ketyere. Nem tudom.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#142) gidion90 válasza RetepNyaraB (#141) üzenetére


gidion90
tag

Lehet csak nagyot vàrtunk el(Zéro hangot), és a sistergés igazäbol normàlis hozadéka a zajcsökkentésnek. :))
Nem tudom milyen krumpli fejem van, de nekem 1ora utàn màr nyom, és izzad a fülem, de ez is normàlis, csak le van zärva teljesen a fülkagylonk.

Elnézést a karakterek hiànyàért!

(#143) RetepNyaraB válasza gidion90 (#142) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Gyakorlatilag elhanyagolható az alapzaja, szerintem. Inkább csak egy furcsa, "tömött" csend, mikor beindul a szűrés. Nem sistereg. Az ambient sound módban igen, de az a mikrofon miatt van és semmi értelme amúgy sem :U .
A beizzadás stimmel, ez egy full zárt fejes. Együtt kell vele élni, vagy (garancia lejártával) szét lehet szedni a párnát és kiszedni a középső szivacsot a szövet alól. Ekkor legalább nem ér bele a fülkagylódba, tehát hűvösebb. A magas hangoknak is jót tesz, kissé előrébb jönnek. Nem károsítja a cuccot és vissza lehet csinálni. Cserébe kicsit sérülékenyebb, mert eltűnik a membrán elől az extra védelem.
A nyomás személyfüggő, szerintem nagyon kényelmes. Peches fejed van :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#144) ace05 válasza RetepNyaraB (#143) üzenetére


ace05
senior tag

Ez úgy indult, hogy laptopon volt rajta, épp nem ment semmi, és egyszer csak elkezdtem hallani ilyen nagy sistergést a jobb fülön. Kétszer-háromszor kikapcsoltam, akkor nem jött elő aznap. Azóta még előjött egyszer-kétszer. Le kellet állítanom pár percre és utána jó volt. Most már nem hallom azt a hangos sistergést, helyette nagyon halk van, ami előjön néhány óra használat után.
Másnál is előfordult:

(#145) RetepNyaraB válasza ace05 (#144) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mondanám, hogy a laptop fos kékfog adója a ludas (ami amúgy igaz is), de a jelentős mennyiségű felhasználói visszajelzés miatt mégis hardveres gondnak tűnik. Telefonnal is le kéne csekkolni.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#146) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Kiszedtem a parna alol a plusz szivacsbetetet, ami a driver elott van.
Mivel itthon rohadok karantenban, nemtudom csekkolni barmiben befolyasolja-e a zajszurest. Elkepzelheto, de gyanitom nem szignifikans. Mivel a fejes magashangjai amugy is eleg visszafogottak, azoknak csak hasznalhatott a procedura.
Vegeredmenykent tobb hely a fulnek, valamivel kevesebb izzadas.
Nagyon retkes fulu/hullo haju tulajoknak talan nem ajanlom, mert ha telemegy a driver a vekony szoveten at, az nem jo.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#147) ace05


ace05
senior tag

Amúgy mennyire vigyáztok, hogy ne kapjon vizet a fejhalgató? Nálam egyszer kétszer előfordult, hogy elkapott az eső, de szerencsére csak szemerkélés.

(#148) RetepNyaraB válasza ace05 (#147) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nyilván nem jó, ha a belsejébe jut, hiszen egyáltalán nem védett víz ellen. Ennyi.
Futni se biztos, hogy jó ötlet benne, mert a driver felől is nyitva van rendesen.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#149) moma


moma
őstag

Párszor volt, hogy amikor telefonáltam valakivel bevizhangosodott nekem a hang nagyon zavaróan. A másik nem észlelet belőle semmit és nem tudtam ez most mitől. Nektek volt már ilyen?

(amúgy én továbbra is imádom az enyémet, baromi jó cucc)

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#150) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Sziasztok!
Hány év garancia van a fejhallgatóra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.