Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Végre rájöttek, hogy a Kindle mellett nem lehet túlárazott e-book olvasókat eladni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) lujó55


lujó55
őstag

reklámokkal terhelt verzió?
ez mi akar lenni? :F

(#3) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ez fasza!

Bordóban is okés!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#4) r3dsnake válasza lujó55 (#2) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Kikapcsolt állapotban reklám jelenik meg a kijelzőn, de olvasás közben sosem. Tehát lényegében akkor látod, amikor nem használod.

(#5) Tigerclaw válasza lujó55 (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Van olyan vásárlási konstrukció a Kindle esetén, hogy kicsivel olcsóbban megveheted, de cserébe néha reklámokat kapsz az arcodba. Gondolom a whisper neten frissítik a reklámokat az ilyen olvasókon.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) lujó55


lujó55
őstag

hát nem is tudom. szerintem kibírható, ha nem pont az olvasás közben ugrik fel valami kikapcsolhatatlan idétlenség.

(#7) r3dsnake válasza lujó55 (#6) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Olvasás közben nincs reklám, szerintem még a menüben mászkálva se. Kikapcsolva van a képernyőn reklám (és egész szépen vannak megoldva):

(#8) bteebi


bteebi
veterán

Alapvetően tetszik, de: lehetne nagyobb (és nagyobb felbontású) a kijelzője. Persze ez így praktikus, mert elég kompakt, de nem megy ez az olvashatóság rovására? :F Mondjuk ekkora kijelzőmérethez még minden bizonnyal a felbontása is rendben van. A kijelzőméretet leszámítva egyébként nagyon tetszik, és az ára is rendben van. Lehet, hogy érdemes lenne beruházni egyre...

#7: Tényleg egész igényes, de nekem megérne 40 dollárt, hogy ne spammeljenek... Meg az is kérdés számomra, hogy a későbbiekben is megmarad-e ez a mostani, viszonylag tapintatos spam reklámozási módszer, mert ha tényleg csak akkor zavarnak vele, amikor amúgy érdemben nem használom a készüléket, akkor még akár tűrhető is lehet - bár én akkor is inkább a spammentes verziót venném.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) r3dsnake válasza bteebi (#8) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ezeknél ne úgy képzeld el a felbontást, mint egy lcd-nél. A 800x600 ekkora képátlóval e-ink technológiával tökéletesen tűéles képet ad, sima betűélekkel, recék nélkül. Tényleg úgy kell elképzelni, mint egy igazi könyvet.

Pl:

Teljes méret

[ Szerkesztve ]

(#10) lujó55 válasza r3dsnake (#7) üzenetére


lujó55
őstag

semmi bajom vele. valami durvábbra számítottam. :R :R

(#11) Beri78


Beri78
őstag

végre a sony is olcsó lett :Y

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#12) SidCorky


SidCorky
senior tag

"A középpontban egy 6 hüvely képátlójú, 800x600 pixeles felbontású E-Ink Pearl V220 panel lapul..."
Egy "k" lemaradt :D

Nemrég kezdtem el könyvolvasót keresni, mert a Samsung Omnia-mon hosszú idő után kicsit elfárad a szemem (igaz, már 4 könyvet kiolvastam rajta :D ). A képátló nekem még jó is lenne, az Omnia-n sem a 3,2 hüvelykes kijelzővel volt gondom, hanem az erős megvilágítással (ami főleg éjszaka zavaró).

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#13) maxinteger


maxinteger
csendes tag

Vajon a PDF-et is megeszi?

(#14) Kov1024 válasza maxinteger (#13) üzenetére


Kov1024
tag

Specifikáció

DRM Text : ePub (OPS v2.0, .epub file extension, Adobe DRM protected), PDF (PDF v1.6 or before, .pdf file extension, Adobe DRM protected)
Image : JPEG, PNG, GIF, BMP
Unsecured Text : ePub, PDF, TXT

(#15) maxinteger válasza Kov1024 (#14) üzenetére


maxinteger
csendes tag

Ennyi eszem nem volt... :DDD
Kösz

(#16) pusszycat válasza bteebi (#8) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha csak ez a baj akkor megnyugodhatsz mert meg is fog neked érni 40 $ mert ez a reklámozsdi nem mindenhol érvényes főleg mifelénk nem ahol pedig jól jönne. ;]

#13 : Ez ugye csak költői kérdés volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#17) nvyktor válasza lujó55 (#6) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Sem olvasás, sem a menü, sem mondjuk netezés alatt nincs reklám.
"képernyővédő" üzemmód van a reklámmal, vagyis amikor nem használod.

Kedves amúgy, mert azért időnként szól, hogy a legfrissebb "ajánlatok" megjelenítése érdekében ugyan kapcsold már be a netet... :D

@bteebi: A kijelző viszont tűéles, nemcsak a Kindle-ön, de a Sony-kon is, láttam már több verziót is.
Bőven elegendő a felbontása.

@pusszycat: Nem hinném, hogy költői, mert nem mindegyik eszi normálisan a PDF-et, pl. a Kindle Touch sem.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#18) pusszycat válasza nvyktor (#17) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azért ezeket is lehet frissíteni szoftveresen vagy lehet szándékosan nem támogatja talán? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#19) nvyktor válasza pusszycat (#18) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Hát nemtom.
Nem próbáltam még.

Az viszont tény, hogy a szöveges PDF-et is képként(??) jeleníti meg, így mondjuk ha ránagyítasz, akkor oldalirányba is görgetned kell...

De tényleg ez az egyetlen negatívum, amit el tudok mondani... :D

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#20) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Most megnéztem az árát, és az általám most áhítozott könyveket ennek a töredékéért megkapom.

/ Ergó mindek a Szoni? /

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22) ufocsalad


ufocsalad
tag

Lehet egy láma, naiv kérdés, vagy csak nekem vannak perverz igényeim:
Létezik olyan ekönyv ami fekete háttéren fehér betűt produkál? :U

Amúgy melyik módban zabál többet?

[ Szerkesztve ]

(#23) r3dsnake válasza nvyktor (#19) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hogy másolod te a kindle-re, hogy a szöveges pdf-t is képként jeleníti meg?

(#24) nvyktor válasza r3dsnake (#23) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Ahogy kell.
De mindegy, kismillió ingyenes progi van arra, hogy a pdf-et (és sok minden mást is) e-könyv formátumra konvertálj...
Szóval annyira nem zavar...

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#25) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

Az a baj ezekkel az ebookokkal, hogy még nagyon gyerekcipőben járnak. 6" méret az elég komolytalan, a 800x600-zal együtt. Miért nem lehet A4 méretű, fullHD-st csinálni? Hogy 1 oldalt ne 3 tekeréssel kelljen elolvasni.

(#26) r3dsnake válasza nvyktor (#24) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De nem értem. Ha a kindle-ös mailcímre küldöd a pdf-t, convert tárggyal akkor át kellene konvertálnia és tördelnie is rendesen. Én kindle appot használok táblán és ugyanúgy rendesen jeleníti meg.

(#27) r3dsnake válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Olvass vissza kicsit: [link]

Amúgy meg létezik 9,7"-os kindle 1200 × 824-es felbontással.

(#28) nvyktor válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Amúgy meg az "oldal" kifejezés elég relatív az e-bookoknál... :)

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#29) Rebourne válasza ufocsalad (#22) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Régebbi Sony-k (PRS-505) tudták a feketén fehéret. Elméletileg nem fogyaszthat többet, mint a fehéren fekete, mert csak a pixelek váltása fogyaszt áramot. Az az e-ink lényege.

(#30) nvyktor válasza r3dsnake (#26) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Bocs, átsiklottam... :R

Konvertálással persze oké.
Natívan viszont nem tudja.

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#31) r3dsnake válasza nvyktor (#30) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Natívan alapból nem is tud megnyitni pdf-t tudtommal. Szerintem alapból az amazon cloudos megoldás a legjobb, legkényelmesebb. Megcsinálod szépen mobira calibre-vel, feltolod csatolmányként az egyedi mailcímre, és borítóstól, szépen tördelve ott lesz a kindle-den, tábládon, okostelódon.

Én pl emiatt is kizárólag csak kindle-t vennék. Más ereaderrel nem kapsz ilyen szolgálatásokat. (Arról nem is beszélve, ha tableten elolvasol pár oldalt, majd kezedbe veszed a kindle-t, ugyanattól az oldalszámtól folytatódik a könyv...)

Részemről lehetne 50 dolcsi is a Sony, de ilyen szolgáltatások híján meg se fordulna a fejemben egy kindle helyett.

(#32) Tigerclaw válasza ufocsalad (#22) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez csak szoftver kérdése, de nem hiszem hogy van ilyen. Attól hogy sötét alapon világos betűk vannak, nem fogyaszt se többet se kevesebbet a kijelző. Csak akkor fogyaszt amikor lapozol. Olvasás közben maga a kijelző nem fogyaszt semmit.

E-ink esetén nincs igény arra, mint az LCD kijelzőnél, hogy sötét alapon világos betű legyen. Nincs háttérvilágítás, maximum néhány modellben élvilágítás. Olyan mint egy könyv...ha sötét van nem tudod elolvasni. Az is jó, hogy nem fehér a háttér, hanem pl. világosszürke, így erős fénynél se vakít.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#33) Tigerclaw válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Vannak nagyobb olvasók, de ugye a legtöbb könyv nem A4-es méretű, hanem sokkal kisebb. Ez a felbontás teljesen megfelel erre a méretre, próbáld ki.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) nvyktor válasza r3dsnake (#31) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Megnyitja pedig.
(legalábbis a kindle touch)

Naja, a szolgáltatások, a támogatott formátumok, és az ár volt döntésem alapja... :)

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#35) Arena87 válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


Arena87
aktív tag

Igen, csak ezeket a verziókat kizárolag US-ban veheted meg. Legalábbis magyarországra kizárolag reklámmentes verziókat veheted meg ami 109$.

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#36) bteebi válasza r3dsnake (#9) üzenetére


bteebi
veterán

Ez tényleg elég meggyőző, köszi :R. Nem tökéletes, de nagyon jó minőségű. Akkor már csak a 6"-on kellene egy kicsit javítani :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

,,, szövegrészleteket az ujjunkkal, de akár a mellékelt stílus segítségével is kijelölhetünk. "

stílus=pálcika?

-

(#38) dabadab válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


dabadab
titán

Ha a 6"-on a 800x600 komolytalan, akkor A4-ben (~14,3") mitol lesz kivanatos a joval kisebb dpi-t produkalo fullHD? (Meg hogy nezne ki a 16:9-es felbontas a 3:2-es oldalon?) Egyebkent ez a 800x600 szoveghez adekvat, de kepeknel mar problemas, pl. a vasarnapi, hatpaneles Dilbertek rajzolt szovegei fullscreenben is neccesek, xkcd meg teljesen eselytelen.

Egyebkent en nem tudom, hogy masok hogy vannak vele, de egy ormotlan, A4-es ebookra nem nagyon vagyok. Egy 6"-os ebookot zsebre lehet vagni, akarmeddig kezdben lehet tartani raadasul a meretebol adodoan eros is a vaza - ugyanezeket viszont nem lehet elmondani egy A4-es ebookrol, amit raadasul igazan olvasni se kenyelmes, nem veletlen, hogy ott mar gyakran tobbhasabos szedest hasznalnak. Ja, meg ezeknek az ebookoknak az ara kb. az eink teruletevel linearis aranyban allnak, vagyis egy A4-es ebook negy-otszor dragabb lenne.

(#37) Sir Ny: az (mint ahogy mindig el szoktak mondani, a stilus eredetileg azt a hegyes palcat jelentette, amivel a romaiak viasztablakra irtak).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#39) jerry311 válasza dabadab (#38) üzenetére


jerry311
nagyúr

Igen, a stilus íróeszköz, a stílus már kevésbé.

(#40) ttom26


ttom26
csendes tag

Van két PRS-T1 a családban, úgy látom a gombokon kívül más nem nagyon változott. Szerintem nagyon jó readerek ezek, az összeszerelés és a design kicsit jobb mint Kindle esetében (legalábbis azoknak a Kindle tulajdonosoknak ez volt a véleménye akiknek megmutattam). de természetesen az Amazon hálózat nincs mögötte. A megfelelően tördelt pdf-et remekül kezeli (amit a könyv méretére és nem A4-esre tördelnek), de persze az epub az erőssége.
Egyébként a legnagyobb plusz ezekben az olvasókban, ami a gombokból is látszik, hogy egy teljes értékű Android fut rajtuk a Sony launcherével. Tehát ha valakinek formátum problémái vannak, rootolás után bármilyen reader app feltelepíthető, pl. a Kindle is :K

[ Szerkesztve ]

(#41) Dr. Akula válasza dabadab (#38) üzenetére


Dr. Akula
félisten

"Ha a 6"-on a 800x600 komolytalan, akkor A4-ben (~14,3") mitol lesz kivanatos a joval kisebb dpi-t produkalo fullHD?"
Mert nagyobb, többminden elfér rajta. A fő szempont az olvashatóság, nem a zsebben hordozgatás (arra úgy is ott a teló). Ha minden betűhöz külön lapozni kell, akkor hagyjuk. A Kindle DX jó irány, csak kicsit még javítani kéne rajta.

[ Szerkesztve ]

(#42) dabadab válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


dabadab
titán

"A fő szempont az olvashatóság, nem a zsebben hordozgatás (arra úgy is ott a teló"

Azert ez a ket allitas erosen uti am egymast: ha az olvashatosag a fo szempont, akkor a telefon szoba se jon. Raadasul az A4-es eink-en a fullHD felbontas feltegla-pixeleira sok mindent lehetne mondani, de pl. azt, hogy jot tesznek az olvashatosagnak, azt nem nagyon.

"Ha minden betűhöz külön lapozni kell, akkor hagyjuk."

Van egy olyan erzesem, hogy meg nem nagyon volt a kezedben egy ilyen 6"-os olvaso. Abszolut jol hasznalhato, nem kell minden betuhoz kulon lapozi :)

(#40) ttom26: szerintem ez a formatum-problema erosen tul van lihegve. Nekem egy K4-em van, valahol mintha azt olvastam volna, hogy nem tamogatja az epubot, de errol igazan fogalmam sincs (annak ellenere, hogy mar tobb epubot felraktam ra), mert a Calibre (illetve Kindle eseten az Amazon emailes szolgaltatasa) abszolut elrejti az ilyen formatummizeriakat. Szerintem ennel sokkal fontosabb az, hogy a Kindle tudja ezt a remek aszinkron drotnelkuli atvitelt, az rengeteget szamit, hogy nem kell az adatatvitelhez elokeresni magat az eszkozt es radugni a gepre (foleg az automatikusan generalt "napilapok" eseten).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#43) r3dsnake válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Egyszer élőben is kipróbálhatnád, ahelyett, hogy csak negatívumokban tudsz beszélni róla. Amúgy nézz már meg egy átlagos regény fizikai kiterjedéseit, az se több 6"-nál, kindle-lel sem kell többet lapoznod. A felbontás növelése pedig hülyeség, mert nem úgy működik mint az lcd. Kindle DX-et eszembe nem jutna venni, hatalmas, olvasásra alkalmatlan. Esetleg azok, akik tervajzokat nézegetnek pdf-ben, számukra hasznos lehet, de regényt olvasni kifejezetten hátrányos.

(#44) ttom26 válasza dabadab (#42) üzenetére


ttom26
csendes tag

A formátum mizéria szerintem is túl van kicsit lihegve, de az tény, hogy az ékezetes betűkért az epub-ban néha küzdeni kell :) de 5 perc utána olvasással minden megoldható.
A napilapokról nem tudok nyilatkozni, kifejezetten regény olvasásra lettek vásárolva a gépek és másra még nem is használtuk.
Ebben a Calibre nagyon nagy segítség, mivel a Sony-k kezelik a Calibre collections-eit. Így nagyon könnyű rendszerezni nagyon sok könyvet is.
Ezen kívül a Sony előnye pl. a Koboval szemben, hogy akármennyi regény lehet megnyitva, mindben tudni fogja, hogy hol járok, nem csak az utolsó 5-t jegyzi meg.
Az érintőkijelző pedig nem rezisztív, szóval a képminőség szuper és hozzá sem kell érni a kijelzőhöz :K

[ Szerkesztve ]

(#45) Dr. Akula válasza dabadab (#42) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Miért ütné? Az olvashatósághoz az kell hogy ne 1 betű / oldal legyen a felbontása. A nagy felbontáshoz meg nagy méret kell hogy elektronmikroszkóp nélkül is lásd.

"Van egy olyan erzesem, hogy meg nem nagyon volt a kezedben egy ilyen 6"-os olvaso. Abszolut jol hasznalhato, nem kell minden betuhoz kulon lapozi"
Itt a telefonom, 4.8" / 1280x720. Kicsi. Orrba-szájba kell nagyítgatni, scrollozni még sima netezéshez is, pedig a weblapok aztán nem fullHD-ra vannak optimalizálva.

r3dsnake:
"Amúgy nézz már meg egy átlagos regény fizikai kiterjedéseit"
Valszeg az a probléma hogy én nem regényt akarok olvasni rajta. Egy programozás tankönyv esetében pl. nem hülyeség ha 1 ábra vagy példaprogram nem 2-3 oldalon terül el, mert azt nem csak átlapozni kell, hanem tanulmányozni, megérteni.

[ Szerkesztve ]

(#46) dabadab válasza Dr. Akula (#45) üzenetére


dabadab
titán

"A nagy felbontáshoz meg nagy méret kell hogy elektronmikroszkóp nélkül is lásd."

Ne farassz mar. Egy sima lezernyomtato 1200 dpit siman produkal, vagyis a fullHD felbontast egy kb 4 x 2,2 cm-es teruleten letudja (egy A4-es lap meg ugy 10000 x 14000-es felbontasu), aztan valahogy megis el lehet olvasni a nyomtatott szoveget, nem kell hozza matrixnyomtato. Az olvashatosaghoz magas dpi kell, nem mas.

"Itt a telefonom"

Eleg lett volna annyit irni, hogy "tenyleg nem" :D

(#43) r3dsnake: a felbontas novelese egyaltalan nem hulyeseg, nagyon is jol jonne, a mostani einkek jol lathatoan pixelesek es aprobb betumeretnel olvashatatlan rajtuk az a szoveg, amit ha lezernyomtatoval azonos meretben kinyomtatnek, meg siman el tudnek olvasni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#47) Dr. Akula válasza dabadab (#46) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Jó, akkor neked az 1 pixeles, 0.00000000000000000001 mm méretű kijelző az ideális, mert azon jobb a dpi, nekem meg nem. Te szeretsz ínyhüvely gyulladást kapni a lapozógomb használatától, én nem.

(#48) r3dsnake válasza Dr. Akula (#47) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

KONYVolvasorol van szo, neked pedig mas teruletre kell. Akkor legyszives ne akard mar megmagyarazni nekunk, hogy ez nem jo. Neked esetleg nem az, akinek olvasasra kell annak viszont tenyleg idealis.

(#49) Psych0 válasza Dr. Akula (#47) üzenetére


Psych0
őstag

A kommentjeid alapjan leri rolad, hogy nem olvastal konyvet meg e-readeren.

Tudod a konyv az tomor szoveg, amit nem jo A/4-ben olvasni, mert van egy optimalis szo/sor ertek, ami alatt es folott nem hatekony es nem is kenyelmes az olvasas. Persze a mai vilagban mar egyeseknek elkepzelhetetlen, hogy valaki olyan szoveget olvasson amiben nincs kep, de hidd el akadnak meg olyanok, akik kepesek erre a hostettre. Aki rendszeresen olvas regenyeket annak tokeletes ez a meret, mert pont eleg szoveg van egy lapon es eleg kicsi a keszulek ahhoz, hogy elferjen egy taskaban/kabatzsebben.

Nekem van 6"os kindle es 10"os kindle dx is, es eszembe se jutna, hogy a nagyon olvassam a regenyeket, mert ahhoz tul nagy, kenyelmetlen es nehez, viszont az se jutna eszembe, hogy a kicsin olvassam a datasheeteket es egyeb a/4-re formazott dokumentumokat.

Amugy, ha nem akarsz inhuvelygyullladast kapni, akkor miert hozod elo a telefont peldanak?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#50) Dr. Akula válasza r3dsnake (#48) üzenetére


Dr. Akula
félisten

A tanKÖNYV az neked nem könyv?

"ne akard mar megmagyarazni nekunk, hogy ez nem jo"
Épp te akarod ráerőltetni a véleményed másokra. Én a magam nevében beszéltem, nekem nem elég ami van, te akarod megmondani a frankót.

Psych0:
"Tudod a konyv az tomor szoveg"
Úgy látszik erről a könyvkiadókat elfelejtetted tájékoztatni. Lehet hogy a könyvek egy fajtájában ez így van, de ebből általánosítani elég bátor dolog. Előbb írtam hogy egy könyvben milyen egyéb dolgok fordulhatnak elő puszta betűkön kívül, nemtom mit nem lehet ezen érteni.

"nem olvastal konyvet meg e-readeren"
Azon nem. Mert amíg nem lesz megfelelő, addig nem szórok ki erre pénzt. A pixel az viszont notebookon meg telefonon is ugyanaz mint e-inken, vagy nálad talán nem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.