Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20901) Stephan89 válasza bruti01 (#20899) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Az enyémet ingyen is viheted, csak nyugtatóra kell majd költened! :DDD

(#20902) bruti01 válasza Stephan89 (#20901) üzenetére


bruti01
őstag

komolyan? :D sajnos lemondták az üzletet igy egy darabig mig nem viszik el az sgs-t nem lessz minim :(

[ Szerkesztve ]

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#20903) gps76 válasza Lasy (#20898) üzenetére


gps76
őstag

Itt az autoroot,a runme.bat-ot kell elindítani.:[link]
Én simán flashtool-lal feltettem az 587-est:[link],ezt az autoroot-ot ráengedtem és kész,már csak recoveryt kellett:[link],onnantól mehet a romolás....(A legjobb szerintem a Smultronic v5)

[ Szerkesztve ]

(#20904) sutszi


sutszi
veterán

Ma feltettem a Revolution ICS HD v6-ot. Konkrétabban erről van szó: [link]

Egyelőre kicsit mintha lassabb lenne mint a Smlutronic, de más probléma eddig nincs vele...Remélem az akku idő is jól alakul majd

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20905) dokee78


dokee78
félisten

Tudtok olyan kamera MOD-ot amiben van HDR is?
Nem appra gondolok.

(#20906) csako válasza dokee78 (#20905) üzenetére


csako
veterán

Esetleg ez?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20907) dokee78 válasza csako (#20906) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi,teszek egy próbát

(#20908) dokee78 válasza csako (#20906) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi,hogy linkelted,eddig tetszik:
Makró :K
Élesebb képet készít,csak itt bemozdult a kezem ahogy a screenshotot lőttem.
Eredeti kép.

[ Szerkesztve ]

(#20909) bruti01 válasza dokee78 (#20908) üzenetére


bruti01
őstag

nem rossz!

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#20910) Martina26


Martina26
csendes tag

Sziasztok! T-mobilos minimen a 431-es ics van.Hogy tudom feltenni a gyári 587-est?

(#20911) csako válasza Martina26 (#20910) üzenetére


csako
veterán

1. hsz ;)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20912) GeOg


GeOg
csendes tag

Üdv!
A segítségeteket szeretném kérni. A mai napig síma gyári ICS-m volt, a T függő XPERIA MINImen. Már régóta barátkoztam a gondolattal, hogy ki kellene próbálni más nyitott BL-t nem igénylő ROM-ot is. A mai napon rászántam magam a feladatra :D.
Ameddig eljutottam:
Flashtoollal feltettem egy Gb ROM-ot, amit sikeresen rootoltam. (ezen leírás alapján: http://hogyanok.com/sonyericsson-xperia-mini-rootolas)
Ezek után frissítettem ICS-re az itt leírtak szerint: http://logout.hu/bejegyzes/gabe8719/se_ics_frissites_a_root_megtartasaval/hsz_1-50.html
Úgy néz ki a CWM telepítését is megoldottam, mert próbaképpen be tudtam lépni recovery módba.

Akkor most tartanék ott, hogy megpróbálkozzak egy ROM-mal. Úgy tudom a smultronic v5-öt oylan telefonra is fel lehet tenni, amin zárt BL van. Miután itt is illetve más fórumokon is ezt az ICS rom-ot dícsérték legtöbben így erre esett a választásom. Azonban a ROM-cseréhez való leírást nem találtam.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1796272 ezt az oldalt megtaláltam és le is töltöttem egy "Smultronic_v5.0 All devices" nevű zip állományt.
A telepítés menete azonban nem tiszta:
Download ROM file
Copy to your SD card
Restart your device in CWM
Locked bootloader no do factory reset
Choose to install from the SD card
Follow the steps in the installer Aroma
The first reboot after installation may take a while
Open Script Manager application set sail as root, navigate to the directory
/system/etc/init.d and select 78script run the file as root and at boot
reboot

a zip fájlba három mappa volt betömörítve. Akkor ezeket kellene felmásolnom az SD kártyára? Esetleg el tudná valaki magyarázni nekem innentől a lépéseket? :)

Előre is köszönöm a segítséget!

Samsung S23, Huawei Watch Fit SE

(#20913) csako válasza GeOg (#20912) üzenetére


csako
veterán

A zip fájlt nem kell kicsomagolni, úgy betömörítve, érintetlenül másold fel a memóriakártyára, majd lépj be a CWM-be, ott mount and storage --> format cache, system és data, utána advanced menü pont --> wipe dalvik cache. Ha ez meg van, válaszd az install install zip from sd card-ot, keresd meg a zip-et, és csináld végig a telepítő lépéseit, egyébként mindegyik romnál ez a telepítés menete. Viszont úgy tűnik ennél a romnál, miután elindult a teló, el kell indítanod a Script Manager-t és megnyitnod vele a leírásban lévő fájlt.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20914) Martina26 válasza csako (#20911) üzenetére


Martina26
csendes tag

Azt olvastam többször is! Ha jól értem flashtool-lal kell feltenni.Mivel az 587-es gyári,a 431-es t-mobilos,csak simán felteszem rá?

(#20915) csako válasza Martina26 (#20914) üzenetére


csako
veterán

Igen, csak szimplán tedd a telódra flashtoolal az 587-est

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20916) Martina26 válasza csako (#20915) üzenetére


Martina26
csendes tag

Köszönöm!!! :)

(#20917) dokee78 válasza csako (#20913) üzenetére


dokee78
félisten

Nem kell script manager.
Sosem indítottam el ezt a script managert.

(#20918) dokee78 válasza GeOg (#20912) üzenetére


dokee78
félisten

1. Tehát Smultronic a SD-re másolva.
2. Telefont elindítod és belépsz a CWM-be.
3. Wipe Cache Partition->Wipe Cache
4. Mounts and Storage->Format cache/data/system
5. Advanced->Wipe Dalvik Cache 6. Install zip from SDcard->Choose zip from SDcard (itt kitallózod a Smultronicot. és ok.)

(#20919) GeOg válasza dokee78 (#20918) üzenetére


GeOg
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget (csako-nak is)!
dokee78 válaszát később olvastam csak így elindítottam a script managerben ezt a fájlt. Igazából nem tudom hogy mit csinált, de a rendszer előtte is és azóta is látszólag működik,úgyhogy azt hiszem elkezdem belakni :).
Köszi a segítséget!
:R

Samsung S23, Huawei Watch Fit SE

(#20920) csako válasza dokee78 (#20917) üzenetére


csako
veterán

Ja, oké :R

Mellesleg, nekem ilyet sikerült lőni a mostani romban lévő cybershot-tal.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20921) gps76 válasza dokee78 (#20907) üzenetére


gps76
őstag

Valami olyan kamera mod kellene,ami a gingerbread minőségét produkálná,mert a képzaj ics alatt jóval nagyobb illetve a zajszűrő algoritmus elmossa a kontrasztokat.
Ötlete lenne valakinek?

(#20922) dokee78 válasza gps76 (#20921) üzenetére


dokee78
félisten

Passz én ezt használom.

(#20923) gps76 válasza dokee78 (#20922) üzenetére


gps76
őstag

Csak azért mert volt két minim is nemrégen,az egyiket a Smultronic,a másikon meg valami GB volt,és kevésbbé csinált zajos képeket GB alat. De más telefonoknál is így van.

(#20924) csako


csako
veterán

Készítettem néhány screenshotot a nemrég felrakott romról :)
(a leveles háttérképért köszönet Sztrego-nak!)

Az utolsó, wifis képen a popup ablakok átlátszóságát akartam volna megmutatni, nem tudom mennyire látszik... :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20925) gps76 válasza csako (#20924) üzenetére


gps76
őstag

Sebessége milyen?

(#20926) Keeperv85 válasza csako (#20924) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez igen pofás, de az a pink izé... brrr....

(#20927) csako válasza gps76 (#20925) üzenetére


csako
veterán

Egész jó eddig, viszont kíváncsi vagyok majd mennyit lassul, ha már napokig nem volt újraindítva.

Keeperv85: És ráadásul a zárképernyő hátterét nem is lehet változtatni... (ha arra gondoltál), bár engem annyira nem zavar :)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20928) Keeperv85 válasza csako (#20927) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Arra bizony. Én kipiszkálnám belőle... :K

(#20929) dokee78 válasza csako (#20924) üzenetére


dokee78
félisten

Jó ROM?
Van bugja?

Emberiség ellenes bűntett Go Launchert használni ICS alatt. :(((

(#20930) csako válasza dokee78 (#20929) üzenetére


csako
veterán

Van néhány bug, pl. az xLoud néhány másodperc zenehallgatás után kikapcsol (van rá valami megoldás, nem tudom, hogy véglegesen megoldja-e, vagy csak időlegesen, nem próbáltam, ritkán hallgatok zenét a külső hangszórón), illetve a serajr-féle "tabbed" systemui-n kívül a többi nem működik, ha bekapcsol a gps, mind fc-zik... Benne van még a MyXperia nevezetű "nyomkövető" app is, de a működése kétséges, mert azzal is sok fc-be futottam bele és nem próbálkoztam vele többször... a Handcent SMS appot sem használhatom, mert megnyitás után egyből bezáródik...
Más buggal egyelőre még nem találkoztam.

És Nova Launcher-t használok, csak tetszenek a Go ikonjai :D

Keeperv85: APKtool-lal kibontottam, meg is találtam a default-wallpaper néven a res/drawable mappákban. Ha mindenhol kicserélem, majd visszacsomagolom, akkor működni fog?

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20931) punky10 válasza dokee78 (#20929) üzenetére


punky10
addikt

Megint feltettem én is, párhuzamosan használom a Nova mellett(és most nézem a 91 launchert is) és mintha smoothabb lenne a Go. Szerintem feléledt... :)
És szerintebb kevesebb memoriát foglal...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#20932) sutszi válasza csako (#20924) üzenetére


sutszi
veterán

Éppen ma szívok a ROM-okkal...

Először feltettem a Zelly Cream 2.0-t
- Piszok lassú volt egy-két helyen.
- Lockscreen szétcsúszva jelent meg.
- NXT stílust próbáltam összehozni, de valahogy nem sikerült teljes mértékben.

Második próbálkozás a xNext 7 volt.
- Megörültem mert az előzőhöz képest gyorsabb volt.
- Ha feltettem az Addon-okat akkor bootloop-ba került.
- Az NXT megjelenés itt sem akart összejönni...

Végül most én is a Viper Xperia V4 változatnál ragadtam le.
- Ez elsőre is gyors és mindenféle apró bugoktól mentes volt. Kezdtem örülni.
- Kiderült nincs benne a szokásos óra...

Pontosan ezt akarom én is amit a képeken látok! (Leszámítva a Launcher-t, meg talán a betűtípust...)
- százalékos megjelenés fent
- elem ikon
- állapotsor ilyen legyen...
- billentyűzet szintén
- óra...stb

Mit választottál ki az Aromába hogy ilyen lett?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20933) Keeperv85 válasza csako (#20930) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha nem sérted meg a szignót, akkor igen. Szerintem sima zippel csináld, ide nem kell apktool. :N

(#20934) csako válasza sutszi (#20932) üzenetére


csako
veterán

SystemUi-nál a Tabbed-et választottam, végül a sok variálás után (nem szeretem annyira a lapozgatást, de maradnom kellett a gps-bug miatt) külön letöltöttem, mert valamivel szebbnek tűnik az eredeti.
Billentyűzet az xperia jb, csak beállítottam fehérre, meg kipakoltattam a plusz gombokat.
A főképernyőn lévő óra pedig ez.
JB-s az üzenetek app is, meg a zárképernyő is.
Remélem nem hagytam ki semmi lényegeset :)

Keeperv85: Oké, akkor úgy csinálom

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20935) sutszi válasza csako (#20934) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20936) dokee78 válasza sutszi (#20932) üzenetére


dokee78
félisten

Viper Xperia V4 milyen a Smultronichoz képest?

(#20937) csako


csako
veterán

Hát nem leszek a linkelés királya, a képről lefelejtettem, az nxt óráéból pedig kimaradt egy "e" betű :O :D
Screenshot nagyban
NXT óra-widget

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20938) sutszi válasza dokee78 (#20936) üzenetére


sutszi
veterán

Röviden:
Még csak néhány órás próbálgatáson vagyok túl, de összességében úgy gondolom ez a ROM marad fent. Beállítottam, és feltelepítettem minden programot.

Kicsit hosszabban:
A Smultronic annyival volt jobb talán, hogy ott 170-200MB között mozgott a szabad memória és kellően gyorsan működött.
A Viper Xperia V4 esetében ez 140-180MB között van. Az én szubjektív vélemény, hogy ez engem annyira nem is érdekel. Inkább a háttérben rajzló memóriakezelés...Én nem akarom érezni, hogy az egyik többet ad mint a másik. Legyen lagmentes, gyors, pattogós és folyamatos amikor menüben és beállításokban mászkálok. Ezek nem nagy erőforrás igényű műveletek. Ami itt elvérzik azt megette a fene. ( Zelly Cream 2)
Szóval visszatérve a Viper nagyon gyors. Nem várok, azonnal reagál és megjelenít mindent. Eddig semmi nem fc-zett. Tényleg nagyon "smooth". (és olan mint az xperia u-m :K )
Külön tetszik, hogy az XDA-n látom képekkel, hogy a telepítéskor kiválasztott egyes elemek, hogy fognak ténylegesen kinézni...

Az akkuról még nem tudok nyilatkozni, szerintem kb kell 1 hét, hogy értelmes eredménye legyen...ha nem felejtem el, akkor beírom ide.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20939) dokee78 válasza sutszi (#20938) üzenetére


dokee78
félisten

SKöszi a véleményt lehet teszek egy próbát vele. Factory reset kell?
Mert a Smultronic ROM-nál nem kellett.

(#20940) gabe_ válasza sutszi (#20938) üzenetére


gabe_
őstag

Asszem énis kipróbálom. :K

Sovány szakácsban sose bízz!

(#20941) sutszi válasza dokee78 (#20939) üzenetére


sutszi
veterán

Itt a telepítési útmutató:

1. Make sure you are on ICS .587 Build
2. Place ROM zip in SD card
3. Power off the phone and boot into CWM
3. Wipe Data/Factory Reset
4. Wipe Cache Partition
5. Mounts and storage > Format /system,Format /Data,Format /Cache
6. Advanced > Wipe Dalvik Cache
7. Install zip from SD card > Choose Viper Xperia V4.zip
8. Follow on screen instructions on AROMA, remember to choose correct "bootloader"
9. After complete installation Reboot from CWM
10. After the Rom boots up finish setup wizard & don't touch anything for around 30 minutes

A 10-es pontot néztem egy darabig, hogy ez most komoly e....de betartottam ha már ezt írja...

Érdemes megnézni az xda-s thread-et, mert pl alapból vannak on-screen buttons és annak a kikapcsolása egy reboot-ot igényel...

gabe_ Szerintem megéri megnézni. :)

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20942) dokee78 válasza sutszi (#20941) üzenetére


dokee78
félisten

Ezt átolvasod? Tapasztaltál ilyet?

Magyarul mi a 10-es pont?

(#20943) sutszi válasza dokee78 (#20942) üzenetére


sutszi
veterán

A telepítésről szóló bekezdésre nem tudok mit mondani. Én egyből frissen a V4-et telepítettem. A CWM verziót most nem tudom fejből de mintha 5.7.0.2 lenne...Semmi gond nem volt. A telepítési útmutató szerint csináltam mindent.

Az üzenetapp/push üzenet beállításai nálam is leáll sajnos. Bár nem érint a probléma.
A csoportoknál kontakt kiválasztás nálam jól működik nincs probléma.

A 2g/3g reboot probléma alapból itt is megvan mint minden eddigi ROM-nál...Ezt a bugfix-et még nem láttam.
Nem tudom, hogy ki fogom e próbálni, mert amúgy sincs sokszor restartolva...Ha meg kell akkor be lesz állítva utólag.

A 10-es pont:
Miután bebootol a ROM és befejezed a varázslót ne csinálj semmit 30 percig.

Ezt más ROM-oknál is olvastam mert elvileg ilyenkor még csinál valamit...de konkrétumot nem találtam.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20944) csako válasza dokee78 (#20942) üzenetére


csako
veterán

Sikeresen ki tudtam cserélni a zárképernyő hátterét :)
(bocs, nem válasznak ment)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20945) Keeperv85 válasza csako (#20944) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

:C :R

(#20946) dokee78


dokee78
félisten

Ezt a témát,hogyan kell telepíteni?
ROOT explorerrel bemásolni és jogokat adni?

(#20947) csako válasza dokee78 (#20946) üzenetére


csako
veterán

Igen, a /system/app-ba és a jogokat meg így: rw-r--r--

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20948) dokee78 válasza csako (#20947) üzenetére


dokee78
félisten

köszi.
tudsz még használható system.ui-kat?
Mert a képen láthatót használom,tetszik csak kicsinek találom az ikonokat.

(#20949) csako válasza dokee78 (#20948) üzenetére


csako
veterán

Ezeket találtam:

Xperia T Tabbed

Xperia JB (serajr eredeti)

Módosított Serajr SystemUI

Blue Ice

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20950) dokee78 válasza csako (#20949) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi
Az Xperia T tabbednél Only stock ICS-t ír.

A 2-kal lehet teszek egy próbát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.