Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Sebaj, majd itt is jönnek a retro-feeling rajongói, akik 10 év múlva is BR kiadványokér fognak aláírást gyűjteni meg levelekkel bombázni a kiadókat. :P

Ja nem.

El kéne engedni ezt a dolgot már, na. Szóval nincs sokk. Fejlődés van.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) nubreed


nubreed
veterán

Ezzel mindenképp összefügg az, hogy a Netflixnek egyre szélesebb az előfizetői tábora, és már Hollywood tyúkszemére is ráléptek, márpedig a Blu-Ray ipart Hollywood tartja életben, de az online streaming szolgáltatásokkal a fizikai adathordozók csak mégjobban háttérbe fognak szorulni. Lehet, hogy az Oppo az első, de nem az utolsó. Ez van, lehet hadakozni az ellen ami a (közel)jövőben jön, csak felesleges. Majd beáll a földbe a többi is.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3) arn


arn
félisten

en egy dolog miatt vettem bluray lejatszot - a lemezes reszet konkretan ki se probaltam :) viszont normalis aru es normalis koax / usb / analog hangkimenettel medialejatszot annyira nem egyszeru talalni. vagy szarul szol, vagy rohadt dragak (normalisabb oppo, naim, etc) - no ehhez kepest pl a sony x800 tamogat minden szirszar mediaalapu (ha vki erre gerjed - dvda, sacd) es halozatialapu lejatszast, es meglepoen jo minosegu koaxkimenete van es olcso a konkurenciahoz kepest. remelem a jovoben is lesz jo ar/ertekaranyu db - hogy optikai meghajtoval, vagy nelkule, nekem mindegy.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) Ijk válasza Cifu (#1) üzenetére


Ijk
nagyúr

Visszafejlődés képminőségben, és elérhetőségben nagysebességű internet lefedettség hiányában az online streaming. Még jópár év mire felveheti a versenyt a fizikai adathordozókkal, addig meg nem kellene lehúzni a wc-n.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5) #52588800


#52588800
törölt tag

Nekem a közleményükből az jött le, hogy nem a lemezeknek intenek búcsút, hanem a lejátszóknak.

(#6) arn válasza #52588800 (#5) üzenetére


arn
félisten

igaz... nem fejlesztenek uj termekeket. [link]

kar ertuk - ezzel sajnos az a baj, hogy ha nem eleg vmilyen szempontbol a tucat, egyre melyebben kell majd a zsebbe nyulni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) Cifu válasza Ijk (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Visszafejlődés képminőségben

Ez reálisan a felhasználók 1%-át érinti, talán. A keményvonalas házimozi rajongókat. Az átlag felhasználónak se megfelelő megjelenítője, se megfelelő szobája nincs ahhoz, hogy valóban a forrásanyag minősége legyen a korlátozó tényező.

és elérhetőségben nagysebességű internet lefedettség hiányában az online streaming.

Most attól függ, ki merre és hogyan él, de azért itthon az ország nagy részén így vagy úgy de elérhető 3G vagy 4G mobil-internet, ami azért elég egy Netflixhez...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) Ijk válasza Cifu (#7) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az átlagfelhasználó nem vesz 200k-s lejátszót, hanem használja a tv-be épített appot. Az vesz 200k-s lejátszót akinek fontos az első osztályú kép és hangminőség, amit a streamek még sokáig nem fognak kiszolgálni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9) MaxxDamage válasza arn (#6) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jaja.
OPPO UDP-205
High-End 4K HDR Blu-ray Lejátszó
az utolsó ami a piacon van (és az ára is szép :P )

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10) #16939776


#16939776
törölt tag

Ők lesznek akik "az összeset" eladják.

Troll ON/

Ahhoz képest hogy egy normális 4K-s projektor+vászon mennyibe kerül, nevetséges a 1/4-1/2M-es lejátszó és 5-10-15K ár/film. Az hogy nem fogy az véletlen műve. ;]

Egyre Igénytelenebbek az emberek :DD

Troll OFF/

[ Szerkesztve ]

(#11) t72killer válasza Cifu (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"nincs sokk. Fejlődés van." - ott a pont. Még ha Netflixxel kell a kiadók fejébe verni, akkor is:)).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) adamssss válasza Ijk (#8) üzenetére


adamssss
veterán

Online is meg lehet venni tökéletes minőségben a filmeket.
Végső esetben meg ott a virágbolt, úgyhogy nekem is az a véleményem, hogy ne bohóckodjunk már korongokkal 2018-ban. Hozzáteszem ez a hír nem azt jelenti, hogy holnaptól a világon nem lehet több BD lemezt illetve lejátszót kapni. Ez egy folyamat kezdete aminek már nagyon itt volt az ideje.

atike: 3/4g-n netflix. Igen. Miért ne? Mo nagy részén bőven megvan hozzá a sávszél. Kell egy korlátlan előfizu és mehet a stream.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13) atike válasza Cifu (#7) üzenetére


atike
nagyúr

1%? Ezt honnan veszed...? A legtöbb ember már a nagy méretű és nagy felbontású (4K) tévéket vadássza... Igen, ezek jó része "csak" nagyzolásból, tény. Nem mellesleg egy adott kijelzőméret felett már nincs is FullHD tévé (csak elvétve) - mind 4K... Amúgy a Blu-Ray éppen azért terjedt el a DVD mellett, mert volt igény a jobb minőségre. És ha ezzel - vagy legalábbis közelítő - minőséggel szeretnél online filmezni annak azért kell sávszélesség.

Azt komolyan gondoltad, hogy 3G-n vagy 4G-n Netflixezzen bárki is...? :F

Amúgy igen, minden az online felé halad. De nagyon nem tartunk még ott, hogy a Blu-Ray-t erre lehetne cserélni...

(#14) Slack


Slack
tag

A lemezek árazása el van cseszve nagyon. Az itthoni árak 10-15ezer Ft között mozognak. DVD korszakban 5000 Ft körül volt egy film. Most csodálkoznak hogy nem fogy?
Igen tudom, van az a réteg aki hajlandó megfizetni, de így sosem lesz elterjedt. A tömegeknek az olcsó termék kell. (A tárolással kapcsolatos maceráról ne is beszéljünk. Igen tudom van aki élvezi a gyűjtögetést. Én az utóbbi pár évben eléggé sokszor költöztem. Nem hiányzik, hogy még a lemezekkel is szarakodni kelljen... )

(#15) atike válasza Slack (#14) üzenetére


atike
nagyúr

Bocsi, nem jóra szűrtem... :)

[ Szerkesztve ]

(#16) aelod válasza Cifu (#7) üzenetére


aelod
veterán

Most attól függ, ki merre és hogyan él, de azért itthon az ország nagy részén így vagy úgy de elérhető 3G vagy 4G mobil-internet, ami azért elég egy Netflixhez...

Igen csak ahhoz kap egy minimum netcsomagot amit az insta és a fész pörgetésre emészt fel. Nem fog azon netflixelni. Itthon meg ami meg lehet szerezni ingyen azért senki nem fog fizetni. Külföldön máshogy megy pl. németeknél mivel ott a torrentezésért komoly pénzbirságot szabnak ki és mindent megvesznek. Hozzáteszem az életszínvonal megengedni, hogy lemezeken vegyenek meg filmeket, játékokat, hanganyagot.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#17) Gtaati válasza atike (#15) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Ezek valóban szép és jó árak, de ahogy én nézem ezek mezei sima BD lemezek, bárcsak ilyen áron adnák a 4K HDR-s lemezeket és semmi probléma nem lenne....

(#18) Ijk válasza adamssss (#12) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hol lehet kapni online 80 gigás UHD filmeket?
Szerinted a "virágboltban" lévő 30-60 gigás rippek miről vannak leszedve?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

"Nem lesz több optikai meghajtóval felszerelt Oppo médialejátszó"

Jézusom.... :Y amm... volt ilyen? ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#20) atike válasza Gtaati (#17) üzenetére


atike
nagyúr

Igen, írtam hogy nem jóra szűrtem... :B

(#21) Gtaati válasza atike (#20) üzenetére


Gtaati
őstag

Igen, látom! :R

(#22) Xaels válasza atike (#13) üzenetére


Xaels
félisten

Nem rég vettem egy normális 4G képes routert, mert a Mifi amit adnak az előfizetéshez nem túl acélos, és bizony tökéletesen megy a Netflix(az egy másik téma, hogy mennyire szar a gyári felhozatal feliratban).

(#16) aelod 5k a korlátlan csomag

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#23) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Nagy sokk volt, életemben nem hallottam még erről a márkáról :DDD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#24) hibavissza


hibavissza
veterán

Telekom users don't like this.

(#25) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Kínai BKK :)) (bocsi).

MaxxDamage: 570k???? Jaj.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#26) Ispy válasza adamssss (#12) üzenetére


Ispy
veterán

Ez a folyamat nem most kezdődött, csak most kezd kiderülni, hogy a marketing által erőltetett 4k lószart se ér, és kb. senkit sem érdekel. Gondolom azt hitték, hogy majd a 0-hoz konvergáló BD eladásokat majd a 4k fogja megmenteni, na de miért is tenné? Az embereknek a BD minőségre sincsen szükségük, akkor a 4k-ra miért is lenne?

Vagy tessék 1k-ért adni egy BD lemezt, az talán segítené az elterjedését a technológiának, de mondjuk ezzel elkéstek legalább 5 évet, mert már a kutya sem fog lemezeket venni. De persze csililimillióért majd mindenki fog UHD tévét venni UHD lejátszóval és megveszi hozzá jó drágán az UHD lemezeket. Max. a gyűjtők....de mondjuk kíváncsi lennék, hogy akinek van otthon pár 100, pár ezer BD lemeze, amire vagyonokat költött el, az mennyire lesz lelkes, hogy az összes filmjét megveheti megint UHD-ban is.

Mindenki fossa magából a 4k-s meg 8ks megjelenítőket, aztán elérhető tartalom meg zéró, kíváncsi vagyok melyik tévégyártó fogja először kukázni az egész UHD úgy ahogy van. ;] :P

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27) Cifu válasza atike (#13) üzenetére


Cifu
nagyúr

1%? Ezt honnan veszed...?

Egy időben foglalkoztam azzal, hogy házimozik kiépítésében segédkeztem, a felhasználói penetrációból úgy vélem, kb. ennyi ember van (itthon kb. pár ezer, esetleg tízezer ember), aki valóban érdekelt abban, hogy otthon jó minőséget kapjon. Az, hogy PS3/PS4-en vagy akár negyed milliós BR lejátszón ilyen-olyan TV-ken, ilyen-olyan bevilágított, akár csupaüveg meg hasonló helységekben nézi a filmeket, az szerény véleményem szerint nem meríti ki a hardcore házimozi rajongó fogalmát.

Ebből pedig azt is leszűrném, hogy a felhasználók közül nagyon kevés van, aki valóban észrevenné egy jobb Netflix stream vs. BR minőségkülönbséget a saját TV-jén / rendszerén...

A legtöbb ember már a nagy méretű és nagy felbontású (4K) tévéket vadássza...

Hajrá. Ők hány százalékát képviselik a felhasználóknak szerinted?

Azt komolyan gondoltad, hogy 3G-n vagy 4G-n Netflixezzen bárki is...?

Én is próbáltam és működött. Szóval igen.

De nagyon nem tartunk még ott, hogy a Blu-Ray-t erre lehetne cserélni...

Itthon a felirat / szinkron hiánya az, ami miatt ciki a váltás. De amúgy simán, az átlag felhasználó tök jól ellene és el is van egy Netflix és társai szintű streamszolgáltatással.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) junior11


junior11
veterán

Oppo Announces It Will Stop Making New Products

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29) Fryskitt válasza Cifu (#27) üzenetére


Fryskitt
addikt

Így van. Szerintem az emberek nagy részét a high-enddel szemben jobban mozgatja az egyszerűség (streaming pl. vagy torrent), a másik felének meg egyszerűen nincs pénze rá.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#30) adamssss válasza Ijk (#18) üzenetére


adamssss
veterán

Gondolom van forrás ahonnan be lehet szerezni.
De lényeg, hogy elhiheted a tartalomgyártók meg fogják oldani, hogy legyen 1tb-os verzió a minőség fetisisztáknak. És a virágboltosok majd onnan fognak rippelni.

Egy szó mint száz ez a korongosdi kifújt a DVD-nél. 5 éve nincs lemezmaghajtóm és így is lehet tökéletes minőségben filmet nézni.

Amúgy egy kérdés: Hány értékelhető natív 4k-ban felvett film forog ma piacon? Az ilyen remasterek lószart sem érnek, mert a egy mai mobil kamera szebb képet lő mint a 80-as években a filmes csodák. (egy kis túlzással) Szóval mit is nézzek a 4k korongokon csilliárd pénzért? :)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31) #16820480


#16820480
törölt tag

Akkor ezért nem megy a metróépítés, mert a BKK inkább Bluray lejátszókat meg telefonokat fejlesztett!

Annyira nem meglepő amúgy a tendencia, bár nagyon kapálóznak a kiadók a fizikai adathordozók életben tartása miatt. De ahogy az egyre jobb minőséget kínáló streaming a mozikat is kicsit kezdi veszélyeztetni, a lemezes megoldások is bakelit szintre fognak visszaesni.
Nekem már lassan 10 éve nincs optikai meghajtóm sem (kivéve a PS4-ben, de azt sem nagyon használom, még játékra sem, mert hangos és lassú) nem is hiányzik igazából. Sokkal kényelmesebb a streaming, csak meg kellene oldani, hogy filmek-sorozatok-tévéműsorok terén is legyen olyan tartalomszolgáltató, mint a Spotify-Tidal-stb, ahol nem exkluzív anyagokkal próbálnak részesedést nyerni/megőrizni, hanem minden elérhető mindenhol, és extra szolgáltatásokkal próbálnak kitűnni.

(#32) Ijk válasza adamssss (#30) üzenetére


Ijk
nagyúr

BD HD filmek is 40-50 gigásak, és még egy 70-es években felvett film minőségét sem ugatja meg egy mobilos felvétel.
Ha lesz online bolt BD minőséggel akkor lehet beszélni a lemezek elkaszálásáról, amíg nincs ilyen addig semmiféle fejlődés nincs, netflix nem alternatíva minőségi házimozira. Attól hogy tömegeknek megfelel a videa is, ill. a netflix attól még nem kell elvenni a kisebbség igényét akik nem a 150k-s lcd-n akarnak otthon mozizni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#33) #52588800


#52588800
törölt tag

Még az Audio CD sem pusztult ki :P

(#34) Cifu válasza #52588800 (#33) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tavaly szűnt meg a hazai gyártása a VTCD-ben. Hamarosan gyakorlatilag ki fog halni, mint a magnókazetta...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#35) nubreed válasza Cifu (#27) üzenetére


nubreed
veterán

"Itthon a felirat / szinkron hiánya az, ami miatt ciki a váltás."

Ebből is leginkább a szinkron. Sajnos. :( Emlékszem, a 2000 -es évek elején közepén, kánaán volt csak feliratos filmekből a hazai mozikban. El is kezdett csökkenni a látogatottság nagyon durván. Erre ráeszméltek a hazai filmforgalmazók és most átestünk a ló túloldalára, 90%-ban csak szinkronos filmeket lehet látni. Ami néha jó minőségű de a legtöbbször csapnivaló. Nekem pl. elegem van már abból, hogy kb mindig ugyan az a 20-25 ember van foglalkoztatva szinkron színészként a filmeknél, függetlenül attól, hogy teljesen más karaktert, habitust vagy arcberendezést kell szinkronizálnijuk. Ez eleve elvesz elég sokat egy film értékelhetőségéből. Aztán arról nem is beszélve, hogy azon filmek többsége ami szinkront kap, egy jó nagy csorbát szenved hangminőségben is. Sokszor egy jól összerakott belépő szintű házimozi szett szebben szól eredeti hangsávval, mint ezek a leszinkronizált filmek a moziban.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#36) Ispy válasza #52588800 (#33) üzenetére


Ispy
veterán

Ja, de audio cédét le tudsz játszani egy kávéfőzővel is, BD lemezt, meg UHD lemezt viszont nem. A CD-nek az a mákja, hogy akkor jött létre, amikor még az online terjedése az anyagoknak nem létezett, így el tudott terjedni széles körben a technológia.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37) dabadab válasza adamssss (#30) üzenetére


dabadab
titán

"Hány értékelhető natív 4k-ban felvett film forog ma piacon? Az ilyen remasterek lószart sem érnek, mert a egy mai mobil kamera szebb képet lő mint a 80-as években a filmes csodák"

Má' bocs, de hülyeségeket beszélsz. Egyébként a nyolcvanas években forgatott filmekből gond nélkül lehet 4K-s transzfert csinálni, a 2000 utáni filmeknél van nagyon sokszor az, hogy tulajdonképpen a 4K kiadás csak egy felskálázott full HD (moziul: 2K), mert annak idején a komplett digitális utómunkát ilyen felbontásban csinálták.

DRM is theft

(#38) Dark Archon válasza nubreed (#35) üzenetére


Dark Archon
addikt

A rossz szinkronos filmet még mindig megnézheted eredeti nyelven. De rengeteg film van, amit a szinkron tett felejthetetlenné.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#39) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Netflixezni szótárral. Aham. A nagy átlag ebben látja a jövőt. :N

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#40) Vikthor válasza Cifu (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Láttál már összehasonlítva ugyanazt a filmet netflixen és blurayen mondjuk egy 203-al, de akár 103-al...? Nagyon nem ugyanaz. Egy film mind képi és hangi világában csak bluray formában tud kiteljesülni. Amíg a netflix ezt a bitrátát nem tudja szolgáltatni, addig nem beszélhetünk fejlődésről, ami a streamelést illeti.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#41) nubreed válasza Dark Archon (#38) üzenetére


nubreed
veterán

Nem azért fizetem ki a lassan 2000 Ft-os mozijegy árat,hogy aztán fél év múlva majd megnézzem Blu-Ray en a jobb hangminőség reményében az adott filmet. Akkor és ott akarom élvezni. Persze vannak olyan filmek amiket mondasz, de ebből van sokkal kevesebb.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#42) Komplikato válasza adamssss (#30) üzenetére


Komplikato
veterán

"Hány értékelhető natív 4k-ban felvett film forog ma piacon?"
Hááát, gyakorlatilag koreai sorozatokon és XXX tartalmon kívül tényleg elég kevés az ilyen film, mert külön oldal van ahol számolják az igazi 4K film kiadásokat, meg a felskálázott többséget. ;]
Oké, azért ilyen NatGeo tematikák és sport akad még, de utóbbit nem sokan fogják visszanézegetni.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#43) #52588800 válasza Ispy (#36) üzenetére


#52588800
törölt tag

A BD is csak azért nem terjedt el, mert nem vezették ki a DVD -t időben és nem mérsékelték a BD árát.

(#44) atike válasza Komplikato (#42) üzenetére


atike
nagyúr

Milyen igazad van. A bal oldali oszlopban alig van pár elem... :U

(#45) Ispy válasza #52588800 (#43) üzenetére


Ispy
veterán

És ez pont elég volt ahhoz, hogy halálra legyen ítélve a dolog. Ezek után a nem elterjedt BD-t lecserélni egy nem létező 4k-ra, pont a semmi értelme kategória.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46) sb válasza atike (#13) üzenetére


sb
veterán

Te valami álomvilágban élhetsz. Az az 1% is sok szerintem...
Az UHD magas bitrátás anyag szerinte az egyetlen ami hiányzik a minőségi mozihoz attól, hogy "mindenki" nagy 4k TV-t hajt? Szerintem 1000 sebből vérzik el már azelőtt a dolog. Egyrészt a mindenki közel sem az, itthon a balkánon főleg, de nyugaton se szvsz. Aztán képméret... beül 4m-re az 50" elé, mit szeretnél ott UHD magas bitrátát? Kontraszt van elég (nem igazán), nappal is? Színek kalibrálva? És még sorolhatnám...
És utána jön még a joker... ha minden fenti stimmel akkor is hányan látják a különbséget 15 és 40mbps között a Mari nénik közül?
Szerintem az 1%-ot is 1-2 nagyságrenddel lentebb lehetne vinni.

Az a gond, hogy mindenki magából (meg hc rajongótáborból) indul ki.
Én pl. látok némi különbséget, azt is tudom mi a judder... meg a madvr. Mégse hiszem azt, hogy ebből áll a világ. Még nekem sem, aki úgy-ahogy igényesebb az átlag marinéniknél.

De, hogy konstruktív is legyek. A 4k tényleg kevésbé kihasználható átlagigényeknél. Előbb lenne szvsz észrevehető előnye egy FHD HEVC streamingnek az adott (viszonylag kicsi) bitrate-nél. Vagy ha nagyon akarnak vmi extrát akkor jöhetne kicsit több fps, bár ott már nagy csoda nincs kell a sávszélesség.
Persze a 4k-nak nyilván nagyobb a marketing értéke.

@Vikthor
De ha ott van a bitrátában a medzsik akkor tényleg ki is jön? A képet lásd fentebb....
A hang is? Normál hangcuccon is? Moziterem nélkül is? Átlagos szerdai napon is? Társasház hangerőn is? Stb...

Nem értem ezt a korlátoltságot, miért annyira nehéz belátni, hogy nem ez az átlagos igény. Még igényes userek esetén sem.

[ Szerkesztve ]

(#47) #16820480 válasza #52588800 (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

Múltkor én meglepődtem kicsit a MM-ban, hogy a CD pult mennyire összement, elsőre azt hittem teljesen eltűnt.

(#48) Slack válasza Vikthor (#40) üzenetére


Slack
tag

Senki nem mondta, hogy nem szebb az UHD-Blueray mint a netflix.
Különbözőek vagyunk különböző igényekkel. Én pl. mai napig SD -ben töltök, mert az SSD -m kicsi a HD filmekhez. Winyót meg nem akarok a gépembe. Volt netflix -em is, nekem pl teljesen megfelelt a minősége. (Angolul néztem felirat nélkül. Fentebb páran panaszkodnak a feliratra. Nem tudom,lehet az tényleg nem jó, sosem használtam.)
Számomra egy film nem a látványvilágról szól, hanem a történetről, meg a karakterekről. Ebben viszont nagyon nincs fejlődés. A mai filmek sokkal szebbek mint a régebbiek, viszont történetek, karakterek nagyon gyatrák. A látványvilágra való koncentrálás erős visszafejlődés. Számomra legalább is.

(#49) aelod válasza nubreed (#35) üzenetére


aelod
veterán

A legendás magyar szinkron mára már legendásan sz*r lett. Nézz meg egy kill billt-t szinkronosan. Ha egyáltalán végig tudod nézni. Borzalmas a mai szinkron. Igaz moziba nagyon ritkán járok de ha tehetem ott is feliratosan nézek filmet. Otthon meg alap a felirat.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#50) dabadab válasza sb (#46) üzenetére


dabadab
titán

"beül 4m-re az 50" elé, mit szeretnél ott UHD magas bitrátát?"

Mondjuk pont az alacsony bitrate az, ami nagyon feltűnő tud lenni, pl. az amazonos Stranger Thingsben rettentően csúnya banding meg blokkosodás volt a sötétebb jelenetekben :(((

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.