Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xmaas


xmaas
őstag

Inkabb lett volna vagy 200 millio a buntetes had menjen el az osszesnek a kedve az ilyen mocskos huzasoktol, meg mindig felfoghatatlan hogy egy "beeep karomkodas" televizio gyarto bandanak hogy van mersze ilyet csinalni amikor annyi a dolga hogy azt a " beeep" TV t legyartsa es eladja semmi koze ahoz hogy a felhasznalo mi a francot nez azon a keszuleken amit megvasarolt/kifizetet

(#2) Reggie0 válasza xmaas (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem 22 milka buntetes+minden felhasznalonak kotelezo karterites a serelemert a TV birtoklasanak idotartama alapjan.

(#3) lenox


lenox
veterán

Amugy a ceg eves bevetele 2 es 3 milliard dollar kozotti. Szerintem rohognek a 2 million.

(#4) dh66e válasza lenox (#3) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor jól értem hogy a viziló vásárolt 2 milkáért sok sok infót. :U

(#5) SANKADI válasza xmaas (#1) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Na, engem azután nem érdekelne, hogy nézik mit nézek. Legalább tudják melyek a felesleges műsorok. De hányan nézik engedéllyel? Minden szolgálttató szinte. :)

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#6) tailor74


tailor74
őstag

Szerintem is megérdemeltek volna egy mocskos nagy büntetést (200m+), hogy fájjon rendesen.
Hátha tiszteletben tudnák tartani a magánéletet.

Netes kérdőív nem jutott eszükbe? Ja várj, azt már megutáltatták az emberekkel...

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7) Apollyon


Apollyon
Korrektor

"Ez nem igazán hatotta meg a Szövetségi Kereskedelmi Bíróságot (Federal Trade Commission), és 2,2 millió dolláros büntetést szabott ki a vállalatra."

Szóval akkor ez egy látszatintézkedés.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8) Tuttu


Tuttu
csendes tag

Szerintem inkább a célzott reklámok miatt nézték mint a jövőbeli fejlesztések miatt.... :K

(#9) #16939776 válasza xmaas (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Elé lehetne menni a problémának: Amelyik készülék adatokat gyűjt, az bekapcsolásnál/forrásváltásnál kötelezően figyelmeztesse a Usert egy fekete hátterű, jól olvasható szöveggel, amit nem lehet skipp-elni 30sec-ig...

Nincs félreértés.

(#10) Duliee: Csak azoknál cserébe kapsz működő, fejlődő szolgáltatást, itt meg nem tudjuk mire használták a gyűjtött adatot. Nem utolsó sorban figyelmeztetnek rá, és el kell fogadni a policy-t hogy használhasd.

[ Szerkesztve ]

(#10) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Komolyan nem értem... Ugyanezt csinálja a Google, Facebook és társai.

Ja meg a böngészők is. Oké nem "fizetünk" érte... Csak az adatainkat adjuk...

Őket ki fogja megkefelni ezért?

@Duracellm...: nálam ha jól rémlik volt ilyen... Elfogadod..... Na azt szoktuk ki x-szelni gyorsan...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) Atti777 válasza dh66e (#4) üzenetére


Atti777
senior tag

Nem, ők adták el:
"A gyártó Smart Interactivity funkcióval ellátott, nagyjából 11 millió eladott készüléke tévézési szokásokat, IP címeket, közeli Wi-Fi hálózatok információit gyűjtötte be, ezeket az irányítószámmal együtt harmadik félnek értékesítette a vállalat, arra használva az engedély nélkül megszerzett adatokat, hogy célzott hirdetéseket jelenítsenek meg a felhasználóknál." [link]

Szóval ezt a 2 millió dollárt egyáltalán nem érzem kemény büntetésnek, a tízszerese talán hatásosabb lenne.

Путин, иди нахуй!

(#12) Lacok válasza Graphics (#10) üzenetére


Lacok
őstag

"Quod licet Iovi, non licet bovi" - Amit szabad Jupiternek.....

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#13) xmaas válasza SANKADI (#5) üzenetére


xmaas
őstag

A szolgaltato persze hogy tudja mit neznek az emberek plane manapsag amikor mindekinel valami box szeruseg van beiktatva a lakasban az se egy "tiszta" dolog es elegge zavaro mert neki se krvara semmi koze vagy joga hozza hogy a felhasznalot "kukkolja" mert nem a titkosszolgalat, legfeljebb ha a felhasznalot merkeri szepen hogy figyu enged meg nekem figyeljem hogy melyik musort reszesited elonyben vagy valami es akkor legfeljebb a beleegyezeseddel csinalhatna de az is finoman szolva elegge necces eleg sok szempontbol,

De itt meg mindig a televizio gyartorol beszelunk erted a meg nagyobb problemat ?

Ennyi erovel akkor minden hardvergyarto(barmilyen gyarto aki barmilyen elektronikus szir.szart legyart ) nekiallhatna hallgatozni es nezegetni kamerakon meg szenzorokon keresztul mindenkinek a lakasaban hogy ki pont mit szarik mit eszik mit nezz kivel dug mit dug stb. erted?

Erosen megsertik a szemelyisegi jogokat a maganszferat es a magantulajdont amik torveny szerint szent erinthetetlen dolgok addig amig nem tortenik torvenysertes/buncselekmeny stb, abszolut senkinek a vilagon semmi joga hogy oda bejusson benezzen vagy barmit ott tevekenykedjen a tulajdonos beleegyezese nelkul .

En is azt mondom amig torvenytisztelo allampolgar vagyok senkinek semmi joga hozza hogy engem semmilyen modon megfigyeljen es plane nem egy barmilyen targy gyarto ami nem is hatossag hanem egy senki es semmi

(#14) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Mintha par napja mar lett volna ez hir es topicja is van :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#15) Formaster válasza Atti777 (#11) üzenetére


Formaster
addikt

Egy egyszerű kérdés lenne csupán...

(#16) Dare2Live válasza Graphics (#10) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

PHt ki ne hagyd, tudja mit írtam, melyik forumba járok.... :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17) imibogyo


imibogyo
veterán

Egyrészt keveslem a büntit. :K

Másrészt én ezért kerülöm általában mindenben, ahol csak lehet (mert pl. telefonnál nem tudom és nem is akarom, lásd. lejjebb) az ilyen-olyan okos gyártói eszközöket, mert nem (mindig) ellenőrizhető, hogy mikhez is van pontosan hozzáférésük (lásd. TV-be épített webkamera esete) és a szerzett infókat mire használják (lásd. most). Persze szeretem alapvetően az okos megoldásokat, de csak azokat amiket magam okosítok pl. egy RPi felhasználásával, vagy egy számítógéppel.

Harmadrészt nem értem az egészet... Mi jogosít fel egy gyártót arra, hogy egyáltalán akármilyen adatot gyűjtsön rólam. És hangsúlyozottan nem a rendszer használatára vonatkozó statisztikai adatokra gondolok, amit még jónak is tekintek, ha 100%-ban anoním, hanem a személyes adatokra. Mert ha csak belső használatra gyűjtötték volna az ilyen jellegű infókat (jobb okos programok és szolgáltatások, nem releváns elemek eltávolítása a rendszerből, amiket csak mondjuk 1000 emberből 10 használ stb.), akkor teljesen védhető lenne a dolog, de így... :( Ez nem egy ingyen szolgáltatás, mint mondjuk a már említett FB, Google stb... cégeknél, ahol ezt "evidensnek" veszi az ember, aki használja a szolgáltatást. Fizettem azért a tetves készülékért? Igen. Az árába bele van építve az okos rendszer költsége is? Igen (vagy ha nem, akkor balfékek)... Akkor miről is beszélünk?

[ Szerkesztve ]

(#18) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Ehun van e

Minek ennek ket totyik? :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#19) -Ben- válasza tailor74 (#6) üzenetére


-Ben-
veterán

Egyetértek... Szeretik figyelmen kívül hagyni, hogy az embernek azért van magánélete is.. Egy jókora büntetésből talán tanulnának mások is. :U

(#20) sityupityu: Engem zavar, de én nem tudom őket megkefélni... Elég gyöngék a méreteim ehhez.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) sityupityu válasza Graphics (#10) üzenetére


sityupityu
veterán

Már pont akartam gépelni amikor olvasam a hozzászólásodat.
Így van, google stb. Ezek nem zavarnak senkit? :DDD :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21) gerii válasza Graphics (#10) üzenetére


gerii
addikt

Azoknál szolgáltatást használsz, itt terméket amit fizikailag megvásároltál.

(#22) sityupityu válasza gerii (#21) üzenetére


sityupityu
veterán

Akkor is azt csinálják amit én nem szeretnék.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#23) Fred23 válasza xmaas (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ja, ez nekik aprópénz! Riasztó összeg kellett volna, ez így nevetséges!

(#24) -Ben- válasza gerii (#21) üzenetére


-Ben-
veterán

Ez annyival rosszabb, hogy még fizetsz is a kémkedésért... :)

(#25) dh66e válasza Atti777 (#11) üzenetére


dh66e
veterán

Nézőpont kérdése.
Ez Amerika, minden a tiszta (mocskos) üzletről szól.Az FTC megállapodott a vizilóval ebben a két misiben mindenki azt látja hogy dolgozik a szervezet a viziló meg köszöni jól van ugyanis sok millió adatot és ezzel reklámfelületet adtak el a harmadik félnek.Mit gondolunk mennyi volt ebből a viziló haszna na meg a harmadik félnek?Szerintem a többszöröse. :B
Talán így már jobban megérted mire akartam kilyukadni.Ez ebben a formában egy megállapodás volt a pénzösszeg meg vicc.

(#26) opr


opr
veterán

Nem tudom, lehet en vagyok tul lagyszivu, de en egy centre se buntettem volna meg oket.
Helyette pusztan koteleztem volna a kedves ceget, hogy a kegnepszerubb TV-csatornan, fomusoridoben, a legnepszerubb musor reklamszuneteben egy hetig minden nap egyszer adja le a kovetkezot:

A legnagyobb szamban eladott TV-juk megjelenik a kijelzon, es kozben egy hang bemondja, hogy:
"Minden kedves vasarlonknak, aki iVizio TV-t vasarolt, koszonjuk. Kemkedtunk utanuk a megkerdezesuk nelkul, illegalisan. A megszerzett adatokat kesobb eladtuk. A birosag kotelezett minket ennek a reklamnak a lejatszasara. Amennyiben a TV-je teljes ujkori vetelarat vissza kivanja kapni, kerjuk keresse fel a kemkedosKocsogok.com webstie-ot."

Egyetlen ilyen akcio, es minden ceg ezerszer atgondolja, hogy csinal-e barmi hasonlot a jovoben. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27) CMST2015


CMST2015
tag

Minden OKOS szemét :D házon kívül tágasabb :D

[ Szerkesztve ]

(#28) gege547


gege547
tag

Szerintem 2 féle terméket kéne gyártani alapból. Egyet ami gyűjt adatokat egyet ami nem. Aki azt veszi ami nem gyűjt adatokat azt a cuccot kapja amibe semmi féle technológia nincs belerakva amit a gyűjtött adatok alapján készítettek/finomítottak. A másikba meg mehetne minden.

Aki a nem gyűjtőről át akar térni az adat gyűjtőre 3x ki kéne töltenie egy 100 oldalas kérdőívet amik eredményei között nem lehet nagyobb az eltérés min 30%. Ha ez megvan veheti az okos cuccot.

A másik hogy ehhez a kérdőívhez kötik az okos funkciók használatát adatgyűjtés nélkül. Havonta kitöltöd és használhatod vígan. Nyilván aki kikerüli marad a fejlesztetlen verzió funkcióival. Oszt majd lehet sírni miért szaggat a kép, miért szar a minőség(hang,kép) amikor Józsinál meg minden fasza.
Ha megkerülöd akkor az eszközre adott garancia és a vételár függvényében bírságot fizetsz a jogtalanul használt időszakra.

By the way nem tudom a tisztelt háborgók tudnak e róla hogy a nagytiszteletű google a maps fotók kreáláskor minden wifi router helyét pontosan lokalizálta és begyűjtött róla minden adatot.

(#29) DithenS válasza Graphics (#10) üzenetére


DithenS
senior tag

Igen ők ezt megtehetik mivel például mikor regisztálsz akkor az összes jogodról szinte lemondasz.Csak nem olvasod el a feltételeket.

(#30) Duree


Duree
veterán

Vajon hányan kémkednek még utánunk?

duree54

(#31) EVL2


EVL2
aktív tag

"tehát azután kémkednek, mit néznek, milyen internetes appokat töltenek le, milyen médiafájlokat játszanak le a készüléken."
El sem tudjuk ma képzeni ezek mekkora problémát okoznak. Most még csak a reklámok miatt és a piaci helyzetük megerősítéséért csinálják. Ha alapos elemzésre kerül a kinyert statisztika simán kilehet nyeri az emberek politikai és eszmei mivoltát. Tehát ha pl: vidámkodva nézed vasárnap a tévét nagy eséllyel a nézettségből megállapítható egy bizonyos politikai oldal szavazói bázisának mérete. Nem folytatom mert spekulatívan hangzana az ultra megértő és mindenkit szerető, mindenkiről csak jót gondoló mai naiv társadalomnak. Naiv dolog lenne azt képzeni hogy az emberiség már kinőtt ebből a korszakból és nem történhet meg újra és újra ugyanaz ami eddig kötelező szintem maximum 50-70 évente ismétlődik. Ezek az adatok amik ebből nyerhetők roppant nagy veszélyt hordoznak érdekektől függetlenül is.

(#32) sgergi


sgergi
veterán

Azt nem értem, hogy ok, a büntit kiszabják, de akkor ez innentől kezdve büntetlenül mehet? Mert a gyakorlatot nem tiltották be, pedig az lett volna az alapvető.

(#33) mepet válasza imibogyo (#17) üzenetére


mepet
addikt

"Mi jogosít fel egy gyártót arra, hogy egyáltalán akármilyen adatot gyűjtsön rólam."
Szerintem erkölcsileg semmi. Jogilag pedig az a sok szöveg, amit a telefon/tv/akármi első indításakor le kellett görgetni, aztán a végén az Acceptre nyomni.

Ez ellen a kormányok tudnák megvédeni a lakosokat megfelelő törvényekkel (amiket nyilvánvalóan nem írhat felül pl. egy EULA) és azok betartatásával. Ja ők meg mással vannak éppen elfoglalva (jobb helyeken ilyen fontos dolgokkal, mint melegházasság kérdése, rosszabb helyeken a lopással)...

(#34) SaGaIn válasza Duree (#30) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Akinek pl utóbbi két három évben gyártott Samsung tv okostévéje van, nem is tudja használni addig amíg első bekapcsoláskor el nem fogadja a "Hozzájárulok az anoním adatok gyűjtéséhez" kérést, a "Hozzájárulok a tévézési szokásaim vizsgálatához a szoftverfejelesztés érdekében." és a "Megértettem és elfogadom a felhasználási feltételeket" kérést.

Pofátlanság? Az. tudsz tenni ellene valamit érdemben? nem. Ennyi. ugyanis ezt már csak akkor kapod az arcodba amikor már megvetted.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#35) ALBY


ALBY
senior tag


majd minden madár megnyomja a Yes-t
és ezzel el is van intézve

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#36) EVL2 válasza ALBY (#35) üzenetére


EVL2
aktív tag

Szerintem hamarosan már csak OK gomb lesz és az előtte lévő mondat így fog kezdődni; Megengedem, hogy ...
Ha mégsem így látod a helyzetet kihúzhatod az ajzatóból a tv-t. Persze a döntés a te kezedbe van és alig vagyunk zsarolva.

[ Szerkesztve ]

(#37) SaGaIn válasza EVL2 (#36) üzenetére


SaGaIn
senior tag

nem hamarosan... Pontosan nincs olyan hogy nem mert akkor nem enged tovább! Nincs is ilyen gomb.

Checkbox-okba kell betenni pipát és rányomni az Elfogad/Tovább gombra.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#38) EVL2 válasza SaGaIn (#37) üzenetére


EVL2
aktív tag

Pont mikor ezt írtad egészítettem ki az előző hsz.-em egészen hasonló dologgal.

[ Szerkesztve ]

(#39) SaGaIn válasza EVL2 (#38) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Sajnos, és ha ilyen miatt vinném vissza a kereskedőhöz kiröhögne... Ráadásul vennék egy Panasonicot vagy LG szerintem az is ugyanezt csinálja.

Az anionimitásról sem vagyok meggyőződve oké hogy nem kér nevet de pl a megnézett youtube videókat szépen hozza bejelentkezett profil nélkül....

Kiváncsi leszek mikor szól ki a tvből egy fej hogy tudjuk mire gondolsz, ne játszd le a torrentről letöltött filmet mert illegális... Ellenkező esetben a Artisjust küldi a csekket.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#40) MK VII


MK VII
veterán

Példaként álljon ez az eset a többi adathalász okoseszközgyártó előtt....

(#41) Reggie0 válasza gege547 (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Ne haragudj, de te mit szedsz? (Csak sima adatgyujtest vegzek, hogy optimalizaljam a kommentjeim, semmi sertodes.)

[ Szerkesztve ]

(#42) SaGaIn válasza MK VII (#40) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Azt gondoltam 10 éve mikor először láttam az 1984 című filmet hogy el van túlozva... nem lehet ilyen szintű megfigyelést lenyomni egy társadalom torkán...
Erre kiderül hogy dehogynem... kiváncsi leszek mi lesz még a következő ?
Az okos WC megfigyeli az emésztőszervrendszerem működését és a végeredmény elemzését elküldi a központba ahonnan eljut a háziorvosomhoz aki felhív másnap hogy:
- Láttam megettél 3 banánt mikor csak kettő a fejadagod nem leszünk így jóba... szorulásod lesz. Ez már héten a második eset hogy a falánkság bűnébe esel. Sajnos jelentenem kell az adóhatóságnak, hogy vessék ki rád az "extra banán" adót.
És láttam azt is hogy 10 perccel kevesebbet tekertél az okosbiciklin mint ami megbeszéltünk.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#43) SaGaIn válasza gege547 (#28) üzenetére


SaGaIn
senior tag

A Google azt a wifi felmérést is teljesen jogszerűtlenül tette... Ennek nem fogok tapsikolni...
Ugyan ez a pártok szavazólistája is... több veszélyt hordoz magbán mint ami hasznot hajthat nekünk polgároknak.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#44) borg25 válasza SaGaIn (#42) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Nem kell izgulni a doki miatt. A biztosítódhoz megy majd az elemzés, és jön egy levél, hogy az életbiztosítása felmondva, mert fél éven belül banántúladagolásban elhalálozás várható.
Még rosszabb, ha összekötik az okosautóddal, s jön a másik levél, hogy tegnap kocsikázott, mialatt a vizeletében alkoholt mutattunk ki. Kötelezőjét felmondjuk, a levél másolata a rendőrségen landol. Köszönjük, hogy ügyfelünk volt.

[ Szerkesztve ]

(#45) Habugi


Habugi
addikt

"..érthető lépésnek tűnik, hiszen így olyan információk birtokába jutnak, amelyek segítséget nyújtanak a későbbi fejlesztésekben, irányt mutatnak azzal kapcsolatban, hogy merre felé kell elindulni a jövőben."

Ezzel a bullsh1ttel lassan leállhatnának, meg kb mindenki más is.
Nagyon el kéne már kapni ezt a jelenséget mert irritáló hogy mennyire hülyének nézik az embereket, sőt, megkockáztatom nem néznek hülyének senkit, pontosan tudják hogy ezt csak a válogatottan nagy madarak kajálják meg, pusztán azért nyomják ezt a hikomatot folyamatosan mert tudják hogy semmit nem lehet kezdeni vele egyelőre és lesz@rják a felhasználók véleményét/minden mást is.

Egy precedens értékű csődbe vagy csődközelbe csapó büntetés kéne már de nagyon.., egy esetlegesen azt követő, nem szefósokra méretezett kőkemény szabályozással, jó dolog az állatkert de csak akkor ha kerítéssel körbe van véve és mindenki maga döntheti el mikor lép be oda.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46) schawo


schawo
titán

Eladott készülékenként 56 forint. :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47) Reggie0 válasza schawo (#46) üzenetére


Reggie0
félisten

Na jo, de tudod hany mernokorat tanakodnak, hogy par szaz kondenzator/ellenallas silanyabbra cserelesevel megsporoljanak 56 forintot keszulekenkent :)

(#48) #96349952


#96349952
törölt tag

Régebben a keylogger programok telepítése más gépére kb. bűncselekménynek számított. Mostanra intézményesítették a totális és tökéletes megfigyelést az összes "okos"eszközön... Horror...

(#49) Duree válasza SaGaIn (#34) üzenetére


Duree
veterán

Hát ez eléggé elszomorít.

duree54

(#50) schawo válasza Reggie0 (#47) üzenetére


schawo
titán

Igen, meg kell keresni, hol lehet ezt is visszaszerezni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.