Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Sokat bukott, mert megérdemli. Minden bó'tosnak tudnia kellene készletet becsülni...

Azt nem értem, mire gondol, amikor kevesli a promóciós támogatást? Nem ment ki Bill minden boltba személyesen polcot feltölteni, vagy mi? Mert szerintem sok mindent el lehet mondani az ms-ről, azt nem, hogy sóher volt a reklámköltségvetéssel...

Egy kis káröröm ma estére... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Johnny válasza bambano (#1) üzenetére


Johnny
senior tag

Csatlakozhatok :B

(#3) ngabor2


ngabor2
nagyúr

hááát, kellett ilyen jóra megcsinálnia az xp-t a ms-nak :D most nem bírják agyonütni, akárhogy akarják. van egy olyan érzésem, hogy a vistával nem lesz ilyen gond ;]

kiváncsi lennék, hogy mi lenne, ha ms-ék elkezdenének olyan cuccosokat kinyomni, ami csak vistán fut, xp-n nem. vajon az emberek a jól bevált xp-t, vagy a szép új progit választanák? esetleg hangos felhördülések közepette követelnék az xp-s verziót?

(#4) szjoci válasza ngabor2 (#3) üzenetére


szjoci
őstag

(#5) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Talán mielőtt felhalmoztak volna több ezer tonna Vistás notebookot, előbb leteszteltem volna hogy fog-e fogyni egyáltalán.. Nem vagyok Microsoft párti meg semmi, de most mér az ő hibájuk?
Az ilyen hülye vezetőség csak egyszerűen képtelen beismerni, hogy megint hibázott, ahogy szokott...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) tkazmer válasza Apollyon (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

adott esetben a vista lehetett volna olyan slágertermék, mint amilyen a ps3, iphone, stb, tehát amire hatalmas a kereslet, és ebben az esetben jó üzlet lett volna.
De nem jött be, és én sem hiszem, hogy az ms hibája lenne...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#7) FTeR


FTeR
addikt

valóságos veszteséget könyveltek el vagy elmaradt nyereséget?
már az xpnél sem értettem, h miért vártak világmegváltást tőle.

ha piac növekedésével arányosan nézzük, akkor pont ugyanannyi vista fogy, mint anno xp. (darabszámra 2x annyi, de ez a %os értéket nem befolyásolja)

inkább csak túl lett reagálva. ms aszonta akkora újítás mint annó a w95. biztos azt várták, h majd olyan sorbaállás is lesz sátorokkal.

aceres csávónál nagyon kilógott a lóláb, inkább csak címlapra akart kerülni, a dell meg egyértelműen túl hamar állt át only vistára (gyak a megjelenés pillanatában).

ez a csávó meg próbálja másra kenni a hibás stratégiai döntést...

#5
nem hiszem, h a notival lett volna gond. inkább az otthoni ezeréves nyomtatóval meg scanerrel (külső tuner, stb.), ami nem működött az új géppel...

[ Szerkesztve ]

(#8) sh4d0w válasza FTeR (#7) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kivételesen egy oldalon állunk, az EW túlbecsülte a dolgokat, bebukták. Egyébként a cikkben írják, hogy nem elmaradt nyereség, hanem "...A vásárlási láz azonban elmaradt, ezért a DSG csak nagy árkedvezmények és az ezzel járó veszteség árán tudott megszabadulni a készletektől..."

https://www.coreinfinity.tech

(#9) ham_


ham_
tag

Fel kellett volna tenni a kérdést: Mi oka lenne az átlagusernek hogy Vistat használjon ? (vagy arról van szó hogy eldicsekedhet az ismerősöknek hogy nekem már vistam van bibiiii ?)
Én az XP-t is csak akkor tettem fel, amikor már volt olyan alkalmazás, ami kellett ÉS nem tudtam mással helyettesíteni ÉS nem futott 98 alatt. Előbb nem.

(#10) ollie


ollie
MODERÁTOR

Valahogy nem tudom sajnálni őket.

***

(#11) Rommel6600 válasza ollie (#10) üzenetére


Rommel6600
őstag

"...az elbukott nyereség egy részét vissza tudják hozni. A Citigroup azt jósolja, hogy az éves profit 11 millió fonttal – 325 millió fontra – csökken csupán."

Azt hittem lesz a cikk végén egy számlaszám is, amire az adományokat várják...
Bizisten utaltam volna egy kis pénzt nekik, hogy megsegítsem őket, akkora bajban vannak. :o

(#12) Johnny válasza tkazmer (#6) üzenetére


Johnny
senior tag

PS2-t akartál írni gondolom. PS3 minden, csak nem slágertermék.

(#13) doc


doc
nagyúr

én azt nem értem ezért miért a Vistat/ms-t kell okolni? nehogymár a vista legyen a hibás abban, hogy az emberek nem vesznek új gépet (bár muszáj lesz ha vistázni akarnak :D)
ez olyan, mintha pl. a mol azert baszogatna a suzukit, hogy miert fogyasztanak olyan keveset az autoik, mert ez neki nagy bevetelkieses, nem fogy annyira a benzin... :F

(#14) tkazmer válasza Johnny (#12) üzenetére


tkazmer
addikt

igen

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#15) adalbert1


adalbert1
veterán

A veszteség javarészt abból fakad, hogy a vállalat erősen túlbecsülte a Vista keresletélénkítő hatását
De most komolyan ott foglalkozik valaki piackutatással?
Másrészt meg gondolom hogy aki a vista kijövetele előtti 1 évben vett notit, nem is fogja nagyon lecserélni csak a vista miatt, szerintem az átlaguserek nagy része is úgy gondolkozhat, hogy csak akkor cserél mikor kezd neki kevés lenni az adott gép teljesítménye.

(#16) rdi


rdi
veterán

Jah. Nagyon érdekes, hogy nem csináltak piacfelmérést. Ha csináltak volna akkor kevesebbet buktak volna.
Persze az is lehet, hogy az ms csinált, csak nem kötötte a boltosok orrára.

Fej! Tor! Potroh!

(#17) dabadab válasza adalbert1 (#15) üzenetére


dabadab
titán

Gondolom azert csak foglalkoznak piackutatassal. Egyebkent nekem ugy remlik, hogy a Vista megjelenese elotti gyenge HW-eladasokra az volt az altalanosan elfogadott magyarazat, hogy a nepek kivarnak a Vistara (aztan ha kijon, akkor majd viszik a gepeket, mint a cukrot).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#18) adalbert1 válasza dabadab (#17) üzenetére


adalbert1
veterán

De ha itt levetítjük a hardware eladásokat notebookra, és beleszámítjuk azt a tényezőt hogy az elmúlt pár ms oprendszernek mindig nagyobb erőforrás igénye volt mint a közvetlen elődjének, akkor nem igazán tudom elképzelni, hogy egy teljesen átlagos, netezős, szövegszerkesztős, filmet nézős usert miért motiválna az, hogy vistával vegye a notebookját, hiszen akkor már kapásból veheti az erősebb procival/több rammal felszereltet (hacsak azt nem számoljuk bele, hogy valami újdonságra vágynak). Persze ez nyílván sokkal több tényezőtől függ és komplexebb dolog, mint ahogy én képzelem, főképp abból kiindulva, hogy minden user egyedileg gondolkodik. :)

(#19) Johnny


Johnny
senior tag

Látom errefelé mindenki szereti sajnálni a milliárdos áruházlánc-tulajokat ;]

(#20) bambano válasza Johnny (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Gyertyás virrasztást szervezünk az üzleteik elé :DD

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) FTeR válasza doc (#13) üzenetére


FTeR
addikt

egy korábbi hasonló cikk kapcsán elmélkedtem a témában.
némi ellentmondást vélek felfedezi a "vistához (új) erősebb konfig kell" és a "nem dobta meg a hw eladásokat a vista".
főleg annak fényében, h az ms rekordbevételeket könyvel el a vista kapcsán (és mégtöbbet az ofisztól, de ez mindig is így volt).

2 negatív állítás, ami ellentmond egymásnak.

egy átlag júzer számára szerintem nincs 1 kiemelkedő ok, amire rá lehetne mondani, h na emiatt érdemes megvenni.
ellenben sztem rengeteg apróság van, amit csak akkor tud értékelni az ember, ha fél éves használat után újra az xp előtt találja magát.

[OFF]az "ms kényszerít" dologhoz** meg annyit fűznék még hozzá, h példának okáért a vista nagy alappilérei/újításai (WPF, WCF, WCS, WWF ) elérhető a .Net-en keresztül is, vagy xp-n és adott esetben nem windows platformokon is (habár a mono fejlesztési ütemét nézve utóbbi talán sosem fog megtörténni)

**másik topikban volt hangozatva, csak a "miért érné meg váltani" dologról jutott eszembe[/OFF]

szerk: miért nem működik az offolás???

[ Szerkesztve ]

(#22) doc válasza FTeR (#21) üzenetére


doc
nagyúr

offolás kisbetűvel
offolás nagybetűvel
nekem működik...

erős a gyanúm, hogy a Vista miatt gyak. senki nem vesz új gépet
más kérdés az, hogy aki új gépet vesz, nyilván már csak vistával teheti
a "hűdesokkaltöbb extracsúcsrekord" vista-eladásokért meg nem a csodálatos, tökéletes vista a "felelős" hanem egész egyszerűen ma több számítógépet adnak el, mint pl. 6 éve...

én ellentmondást nem látok. mivel sokkal több gépet értékesítenek, mint 6 évvel ezelőtt, nyilván a vista eladás is sokkal több -> ergo nagyobb bevétel a ms-nak
és ahogy fent írtam, nyilván nem fog - épeszű - ember csak a vistára váltás miatt venni 200 ezerért új gépet, tehát meg nem dobja az eladásokat

[ Szerkesztve ]

(#23) FTeR válasza doc (#22) üzenetére


FTeR
addikt

ez az offlás random működik. eddig működött (az új rendszer alatt), de láttam már, h másnak nem ment.

xp-t nem csak 6 éve árultak. jelenleg nem árulnak 2x több vistát, mint xp-t. az xp eladások is nőttek a piac növekedésével...

//teszt
[OFF]az "ms kényszerít" dologhoz** meg annyit fűznék még hozzá, h példának okáért a vista nagy alappilérei/újításai (WPF, WCF, WCS, WWF ) elérhető a .Net-en keresztül is, vagy xp-n és adott esetben nem windows platformokon is (habár a mono fejlesztési ütemét nézve utóbbi talán sosem fog megtörténni)

**másik topikban volt hangozatva, csak a "miért érné meg váltani" dologról jutott eszembe
[/OFF]

az "ms kényszerít" dologhoz** meg annyit fűznék még hozzá, h példának okáért a vista nagy alappilérei/újításai (WPF, WCF, WCS, WWF ) elérhető a .Net-en keresztül is, vagy xp-n és adott esetben nem windows platformokon is (habár a mono fejlesztési ütemét nézve utóbbi talán sosem fog megtörténni)
**másik topikban volt hangozatva, csak a "miért érné meg váltani" dologról jutott eszembe

megvan a kis huncut. a sortörés kavar be neki.

[ Szerkesztve ]

(#24) dabadab válasza FTeR (#23) üzenetére


dabadab
titán

"ez az offlás random működik."

Nem random. Azt nem szereti az engine, ha a nyito meg a zaro tag kozott van ures sor.

DRM is theft

(#25) FTeR válasza dabadab (#24) üzenetére


FTeR
addikt

figyelmedbe ajánlom a komment utcsó sorát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.